liga2 seria1 etapa22
derby langa sinele giulestiului
- LIGA2 SERIA1 ETAPA22
-meci foarte greu pentru ialomiteni in Giulesti-
SC FC RAPID SA Bucureşti (B) - AFC Unirea 04 Slobozia (IL)
Data: Martie 26, 2014 / 16:00
Competitia: Liga a 2-a
Pauza: -
Final: - -
Stadion: Valentin Stanescu
Oras: Bucureşti.
Arbitri si Observatori...
Observator: Leşeanu Viorel - Giurgiu
Liga a 2-a - Meciurile Etapei 22
Mar 26, 2014 16:00 SC FC RAPID SA Bucureşti (B) - AFC Unirea 04 Slobozia (IL)
Mar 26, 2014 15:00 ACS Rapid CFR Suceava (SV) - CS FC Clinceni (IF)
Mar 26, 2014 15:00 FCM Dunarea Galaţi (GL) - CF Brăila SA (BR)
Mar 26, 2014 15:00 ACS Berceni (IF) - ASC Bacau (BC)
Mar 26, 2014 15:00 FC Gloria Buzău (BZ) - CS Unirea Târlungeni (BV)
SURSA:FRF.RO-
liga2 seria1 etapa21
unirea a gasit gloria!
-
UNIREA SLOBOZIA - GLORIA BUZĂU 1-0
-dobre eliminat,oaspetii rateaza penalty,apara mastacan-
Cu echipa decimată de suspendări (patru titulari scoşi din echipă de cumulul de cartonaşe) şi accidentări (Lazăr cu piciorul în gips şi Tudorache răcit) Unirea a mizat în meciul cu Gloria Buzău doar pe cartea atacului. Invitată să combine în viteză de letargia oaspeţilor, echipa lui ...Mihalcea a deschis seria ratărilor după primul sfert de oră, mingea trimisă de Jianu din careul mic pe lângă portarul Stoicescu trecând agonizant de aproape de bara laterală.Recitalul a continuat pe bulevardele de pe extreme, buzoienii fiind depăşiţi clar la fiecare atac, dar centrările au fost fără adresă ori respinse la sacrificiu de fundaşi. Defensivă ce avea să greşească decisiv la golul din minutul 43: centrare Florea, buzoienii ies târziu la ofsaid şi Stan reia cu capul nemarcat făcând inutil plonjonul disperat al lui Stoicescu.Unirea a rămas în ofensivă şi după pauză dar Ursu, în minutul 62, singur cu poarta goală în faţă ezită să reia din prima şi Stoicescu scoate miraculos în corner. Gloria este în genunchi, dar scapă cu faţa curată 5 minute mai târziu, şutul din afara careului al lui Jianu lovind încheietura barelor. Şi când toată lumea aştepta golul desprinderii, Pantelie scapă singur spre poarta Unirii, portarul Dobre îl faultează şi decizia centralului Cătălin Popa este una singură: lovitură de la 11 metri şi eliminare! În poarta Unirii este trimis Măstăcan, cel care nu jucase încă într-un meci oficial pentru gazde, dar care devine eroul tuturor respingând în corner şutul lui Pantelie! 2.000 de slobozeni sar în picioare şi Unirea pleacă pe un contraatac trei contra unu, irosit însă de acelaşi nesigur Ursu, şut slab scos în corner.Până la final Unirea Slobozia mai are două ocazii de a marca dar de fiecare dată Stoicescu ghiceşte intenţiile atacanţilor şi respinge şuturile trimise din interiorul careului. Meciul se încheie în uralele tribunelor, gazdele securizându-şi locul 3 înaintea deplasării de miercuri pentru derby-ul cu Rapid Bucureşti.
Unirea Slobozia: Dobre (cpt.) - S. Stan, Hristian, M. Florea, Ibrian (Patrianca 69) - Macare, Coconaşu - Ursu (Ionică 90), Bolat (Măstăcan 74), Drăguţ - Jianu. Antrenor: Adrian Mihalcea.
Gloria Buzău: Stoicescu - Airinei, Scarlat, Dăniţă (cpt.), B. Dumitru - Puşcaşu, Mihăescu - Burlacu, Bobe, N. Creţu - Abba. Antrenor: Viorel Ion
.Stadion: Municipal - Slobozia.
Spectatori 2.000.
Arbitri: Cătălin Popa (Piteşti); Asistenţi: Cătălin Teodor (Brăila) şi Florin Alexandru Vişan (Galaţi)
►Unirea: L. Dobre (cpt.) – S. Stan, Hristian, M. Florea, Ibrian – Macare, Coconaşu – Ursu, Bolat, Drăguţ – Jianu
Rezerve: Măstăcan - Antoniev, Topală, Bucurică, Patrianca, D. Gheorghe, Ionică
Antrenor: Adrian Mihalcea
►Gloria: Stoicescu – Airinei, Scarlat, Dăniţă (cpt.), B. Dumitru - Puşcaşu, Mihăescu - Burlacu, Bobe, N. Creţu - Abba
Rezerve: Sîrbu, G. Ion, Pantelie, G. Marcu, Agache, M. Voicu, Moise
Antrenor: Viorel Ion
►Min. 75 Pantelie execută penaltyul acordat, însă portarul Măstăcan reuşeşte să apere.
►Min. 74 ⇔ L. Dobre este eliminat. Bolat este înlocuit cu portarul de rezervă Măstăcan.
►Min. 74 Pantelie scapă singur cu portarul L. Dobre şi este faultat în careu.
►Min. 68, ⇔ Cigan a fost schimbat cu Mihuţ
►Min. 43, 1-0: M. Florea execută o lovitură liberă de pe la 25 de metri lateral dreapta, iar S. Stan reia cu capul din interiorul careului şi deschide scorul.
Sâmbătă, 22 Martie
CF Brăila - Rapid CFR Suceava 0-0
SC Bacău - Dunărea Galaţi 2-1
Unirea Tărlungeni - ACS Berceni 1-0
CSM Unirea Slobozia - Gloria Buzău 1-0
FC Farul Constanţa - Rapid Bucureşti 16:00 live tvr1
clasament:
-------------------------------
1. CS Municipal Studenţesc Iaşi 37
2. Rapid Bucureşti 35
3. CSM Unirea Slobozia 35
4. FC Clinceni 27
5. ACS Berceni 27
6. SC Bacău 24
--------------------------------
7. Unirea Tărlungeni 20
8. Gloria Buzău 19
9. FC Farul Constanţa 18
10. CF Brăila 16
11. Rapid CFR Suceava 16
12. Dunărea Galaţi 11
sursa:liga2.ro
clasament play of
----------
Iasi-16p
Rapid-15p
----------
Clinceni-14p
Slobozia-13p
Berceni-8p
Bacau-4p
Meciuri ramase: E 22 Rapid-Slobozia Berceni-Bacau E 24 Berceni-Clinceni E 25 Iasi-Berceni Slobozia-Bacau
V.2
---------------
Iasi-16p
Slobozia-14p
---------------
Rapid-13p
Clinceni-11p
Berceni-7p
Buzau-5p
Meciuri ramase: E 22 Rapid-Slobozia E 24 Berceni-Clinceni…
liga3...adio playoff si playout
- La Liga a III-a se schimbă "schimbarea": din vară este posibil să trecem la şase serii de 14!
Întrunirea de ieri a reprezentanţilor cluburilor de Liga a III-a cu noua conducere a Federaţiei Române de Fotbal, în frunte cu preşedintele ales Răzvan Burleanu, a adus pe ordinea de zi mai multe subiecte fierbinţi pentru acest eşalon.
Unul dintre acestea a fost cel legat de sistemul competiţional pe car...e se va merge din sezonul următor, după eşecul evident al actualului format cu play-off şi play-out. Astfel, s-a discutat despre revenirea la un sistem de tip sezon regulat, tot cu şase serii, dar cu câte 14 echipe în fiecare! În aceste condiţii, din vară s-a mări numărul de echipe existente la acest nivel, asta după ce, în 2013, problemele financiare au dat serioase dureri de cap forului federal în alcătuirea seriilor eşalonului terţ.
Se va renunţa la barajul în trei pentru promovarea din judeţ
Creşterea numărului de echipe se va face prin schimbarea sistemului de promovare din Liga a IV-a. Dacă actualul sistem competiţional presupunea împărţirea celor 42 de campioane judeţene în 14 mini-turnee de câte 3 echipe, iar câştigătoarele urmau să primească drept de promovare, ieri s-a discutat despre revenirea la formatul anilor precedenţi, cu 21 de meciuri directe şi învingătoarele promovate în Liga a III-a. Singura mare nelămurire a fost sistemul de retrogradare de la finalul sezonului 2013-2014, adică numărul de echipe care vor pica. Asta deoarece, la ora actuală, ar trebui să retrogradeze 14 echipe pentru a se echivala promovarea celor 14 câştigătoare de mini-turnee de promovare. Mărirea numărului de echipe din sezonul viitor ar însemna ca în vară să retrogradeze mult mai puţine echipe, mai ales că la ora actuală avem deja cinci retrase din campionat - FCM Bacău, FC Avrig, Minerul Mătăsari, FC Maramureş U Baia Mare şi Civitas Făgăraş.
Promisiuni fiscale şi organizatorice
Problema juniorilor a fost şi ea abordată în această întrunire, convenţia dintre părţi fiind de a se rămâne la varianta actuală cu trei jucători Under 21. În schimb, oficialilor de cluburi li s-a promis că se va căuta o variantă pentru premierea echipelor care vor da credit cât mai mult juniorilor. Alte subiecte de pe ordinea de zi au cuprins statutul jucătorilor, problemele din anii precedenţi întâmpinate de cluburi la comisiile federale, dar şi problemele fiscale de care se lovesc grupările din acest eşalon - la acest ultim capitol s-a vorbit despre renunţarea la un observator şi reducerea multor taxe. Şi problema arbitrajelor a fost luată în discuţie, motiv pentru care s-a promis că se vor lua nişte măsuri după ce se va face o analiză a activităţii arbitrilor la finalul unei perioade de monitorizare de o lună.
Mai mulţi reprezentanţi în Comitetul Executiv
Nu a fost uitat nici subiectul Comitetului Executiv, acolo unde s-a discutat mărirea numărului de reprezentanţi ai cluburilor din eşalonul terţ. Părerea unanimă a fost că doar doi oameni nu pot face faţă unui număr atât de mare de echipe, oricât de bine intenţionaţi ar fi. Varianta care a părut a fi cea mai agreată a fost cea cu trei preşedinţi de cluburi în forul federal. Totodată s-a discutat şi problema duratei unui mandat, propunându-se reducerea acesteia la doar un an.
Adunarea Generală va decide soarta noului sezon
Un lucru trebuie înţeles în mod clar, tot ce s-a vorbit ieri este momentan în stadiu de propunere şi va avea nevoie de votul unei Adunării Generale pentru a fi pus în practică. Multe din propuneri - fiindcă lista este destul de lungă - sunt de bun simţ şi pot ajuta fotbalul mic să iasă din mocirla în care se zbate acum, dar trebuie înţeles că peste noapte nu se va putea face nimic. Creşterea numărului de echipe este o sabie cu două tăişuri foarte ascuţite, iar dacă această armă nu este mânuită cu atenţie, se poate lăsa cu membre tăiate din greşeală. De aceea, ar fi bine să se gândească din timp la un sistem competiţional care să nu mai pună în situaţia ca la începutul lui 2015 să avem iar 10% pierderi la numărul de echipe rămase în competiţie
liga3 seria2 etapa19
unii cu ratarile altii cu golurile la fetesti,axintele a cules ciresul
- sambata 22 martie 2014 ora 15.00
stadion Municipal Fetesti
FC RAPID FETEȘTI-ACS PROGRESUL CERNICA 1-2
teren:
vreme:
spectatori:
arbitrii:
observatori:
palmares direct la liga3: 1 0 0 1 0-3 ...
ultimul meci direct jucat la Fetesti:nu s-au mai intalnit la liga3
FC RAPID
echipament:
all time:432 155 67 210 747-799
actual:18 2 2 14 8-45 8
acasa:9 1 2 6 7-22 5
rezultate acasa:0-2stefanesti,0-4calarasi,0-5axintele,1-3voluntari,2-2liesti,2-3mangalia,1-1ciresu,1-0otelul,0-2afumati
ultimul rezultat:0-3Voluntari etp18 14.03.14
ultimul rezultat acasa:0-2Afumati etp17 07.03.14
cea mai clara victorie:1-0 otelul etp14 22.11.13
cea mai dura infrangere:0-5axintele etp5 27.09.13
echipa are 14 prezente in liga3
ACS PROGRESUL
echipament:
all time:42 14 7 21 53-60
actual:18 4 5 9 20-23 17
deplasare:9 0 3 6 8-19 3
rezultate deplasare:1-2liesti,1-2mangalia,1-4stefanesti,1-3calarasi,1-1afumati,1-1axintele,1-3popesti,0-2ciresu,1-1otelul
ultimul rezultat:0-1 acasa cu Calarasi etp18 14.03.14
ultimul rezultat deplasare:1-1 la Galati etp17 07.03.14
cea mai clara victorie:nu a castigat nici un meci in deplasare
cea mai dura infrangere:1-4 stefanesti etp5 27.09.13
echipa are o prezenta in liga3 sezon 2012-2013
-statistica realizata de marian radulescu 21.03.14 fetesti-
- ACS FC Viitorul Axintele (IL) - ACS Avantul CONPET Cireşul (BR) 2-0
Data:Martie 21, 2014 / 15:00
Competitia:Liga a 3-a
Pauza:- 0-0
Final:- 2-0
Stadion:Comunal Axintele
Arbitri si Observatori
Arbitru:Nae Ionel - Constanţa
Asistent:Iacob Florin - Constanţa
Asistent:Oprescu Louis George - Ploieşti
Observator:Bărgăoanu Dumitru -
Observator:Stănescu Florin - Dragomireşti
campionate nationale de juniori etapa18
- Juniori A Seria3 etapa18
JUNIORII SLOBOZENI NEINVINSI IN 2014,VOR IN PLAYOFF
Mar 2, 2014 12:00
SC FC Viitorul 8 - 0 Asociația Sportivă Școlară Grup ”Școlar
Industrial Râmnicu Sărat”
Mar 19, 2014
12:00 SC CF Brăila SA 0 - 2 CS FC Farul Constanţa
Mar 19, 2014
12:00 LPS Galaţi 3 - 0 FC Delta Tulcea
Mar 19, 2014...
12:00 FC Gloria Buzău 1 - 2 FC Unirea 04 Slobozia
Mar 19, 2014
12:00 FCM Dunarea Galaţi 4 - 2 LPS Iolanda Balas Soter Buzau
Mar 19, 2014
12:00 AFC Săgeata Năvodari 0 - 1 SC FC Otelul SA Galaţi
------------------------------------------------
1. SC FC Viitorul 18 16 1 1 100-9 91 49
2. CS FC Farul Constanţa 18 13 2 3 49-15 34 41
------------------------------------------------
3. SC FC Otelul SA Galaţi 18 11 2 5 48-33 15 35
4. FC Unirea 04 Slobozia 18 11 2 5 43-29 14 35
5. FC Delta Tulcea 18 9 3 6 26-21 5 30
6. LPS Iolanda Balas Soter Buzau 18 8 3 7 36-40 -4 27
..............................................
7. FC Gloria Buzău 18 6 4 8 42-42 0 22
8. LPS Galaţi 18 6 4 8 35-41 -6 22
9. FCM Dunarea Galaţi 18 6 1 11 39-63 -24 19
10. Asociația Sportivă Școlară Grup ”Școlar Industrial
Râmnicu Sărat” 18 5 3 10 23-42 -19 18
----------------------------------------------------
11. AFC Săgeata Năvodari 18 2 2 14 18-63 -45 8
12. SC CF Brăila SA 18 1 1 16 20-81 -61 4
etapa viitoare:
-PUTEM URCA PE LOCUL TREI DUMINICA-
Mar 6, 2014 12:00 SC FC Otelul SA Galaţi 0 - 3 SC FC Viitorul
Mar 27, 2014
12:00 SC CF Brăila SA - LPS Galaţi
Mar 27, 2014
12:00 FC Delta Tulcea - FC Gloria Buzău
Mar 27, 2014
12:00 FC Unirea 04 Slobozia - FCM Dunarea Galaţi
Mar 27, 2014
12:00 LPS Iolanda Balas Soter Buzau - AFC Săgeata Năvodari
Mar 27, 2014
12:00 CS FC Farul Constanţa - Asociația Sportivă Școlară Grup ”Școlar
Industrial Râmnicu Sărat”
sursa:frf.ro
- juniori B seria3 etapa18
-INVINSI CLAR LA BUZAU-
Mar 2, 2014 14:00
SC FC Viitorul 6 - 0 Asociația Sportivă Școlară Grup ”Școlar
Industrial Râmnicu Sărat”
Mar 19, 2014
14:00 SC CF Brăila SA 2 - 3 CS FC Farul Constanţa
Mar 19, 2014
14:00 LPS Galaţi 8 - 0 FC Delta Tulcea
Mar 19, 2014...
14:00 FC Gloria Buzău 4 - 0 FC Unirea 04 Slobozia
Mar 19, 2014
14:00 FCM Dunarea Galaţi 0 - 2 LPS Iolanda Balas Soter Buzau
Mar 19, 2014
14:00 AFC Săgeata Năvodari 3 - 2 SC FC Otelul SA Galaţi
clasament:
-------------------------------------------------
1. SC FC Viitorul 18 14 3 1 81-9 72 45
2. SC FC Otelul SA Galaţi 18 13 2 3 58-17 41 41
-------------------------------------------------
3. LPS Galaţi 18 13 2 3 54-17 37 41
4. CS FC Farul Constanţa 18 13 1 4 38-17 21 40
5. Asociația Sportivă Școlară Grup ”Școlar Industrial
Râmnicu Sărat” 18 10 4 4 31-19 12 34
6. LPS Iolanda Balas Soter Buzau 18 10 3 5 39-21 18 33
......................................................
7. FC Gloria Buzău 18 9 0 9 32-33 -1 27
8. SC CF Brăila SA 18 4 4 10 21-55 -34 16
9. FC Unirea 04 Slobozia 18 4 2 12 20-44 -24 14
10. AFC Săgeata Năvodari 18 3 1 14 22-72 -50 10
-----------------------------------------------------
11. FC Delta Tulcea 18 2 2 14 15-59 -44 8
12. FCM Dunarea Galaţi 18 0 2 16 10-58 -48 2
etapa viitoare:
MECI USOR CU ULTIMA CLASATA
Mar 6, 2014 14:00
SC FC Otelul SA Galaţi 0 - 2 SC FC Viitorul
Mar 27, 2014
14:00 SC CF Brăila SA - LPS Galaţi
Mar 27, 2014
14:00 FC Delta Tulcea - FC Gloria Buzău
Mar 27, 2014
14:00 FC Unirea 04 Slobozia - FCM Dunarea Galaţi
Mar 27, 2014
14:00 LPS Iolanda Balas Soter Buzau - AFC Săgeata Năvodari
Mar 27, 2014
14:00 CS FC Farul Constanţa - Asociația Sportivă Școlară Grup ”Școlar
Industrial Râmnicu Sărat”
liga4 etapa19
multe surprize la seniori,viticola pierde acasa cu tandarei la juniori
- Sam, 22 Mar
16:00 ACS FC Radulesti 2 - 9 Recolta Gh. Doja
Sam, 22 Mar
16:00 Spicul Colilia 1 - 0 C.S. Amara
Sam, 22 Mar
16:00 Recolta 2008 Gh. Lazar 4 - 3 Vointa Reviga
Sam, 22 Mar
16:00 Viticola Agrofam Fetesti 0 - 0 C.S Victoria Tandarei...
Sam, 22 Mar
16:00 Unirea Sarateni 3 - 3 C.F. Abatorul Slobozia
Sam, 22 Mar
16:00 Unirea Fierbinti 1 - 1 Victoria Mt. Buzau
Sam, 22 Mar
16:00 Unirea Grivita 5 - 3 Viitorul Platonesti
Sam, 22 Mar
16:00 AS Cazanesti 1 - 1 Andrias Andrasesti
Clasament
----------------------------
1 Unirea Fierbinti 19 14 2 3 55 - 24 14 44
----------------------------
2 C.S Victoria Tandarei 19 12 5 2 51 - 17 14 41
3 Vointa Reviga 19 12 4 3 71 - 26 13 40
4 Recolta 2008 Gh. Lazar 19 12 1 6 46 - 31 7 37
5 Recolta Gh. Doja 19 10 6 3 54 - 31 9 36
6 Viticola Agrofam Fetesti 19 10 5 4 63 - 36 5 35
7 ACS FC Radulesti 19 11 0 8 53 - 50 3 33
8 Victoria Mt. Buzau 19 8 7 4 39 - 29 4 31
9 C.F. Abatorul Slobozia 19 7 2 10 58 - 49 -4 23
10 C.S. Amara 19 6 2 11 47 - 58 -7 20
11 Unirea Grivita 19 5 3 11 35 - 80 -12 18
12 AS Cazanesti 19 4 5 10 23 - 68 -13 17
.................................
13 Andrias Andrasesti 19 3 5 11 28 - 52 -13 14
14 Spicul Colilia 19 3 4 12 34 - 51 -17 13
------------------------------
15 Viitorul Platonesti 19 4 1 14 40 - 65 -14 13
16 Unirea Sarateni 19 3 4 12 40 - 70 -17 13
---------------------------------
etapa viitoare
sb.29.03.14 h.16.00
APE AGITATE SI LA VARF SI LA RETROGRADARE
Liga a IV a - Meciurile pentru Etapa 20
Recolta Gh. Doja - AS Cazanesti
Andrias Andrasesti - Unirea Grivita
Viitorul Platonesti - Unirea Fierbinti
Victoria Mt. Buzau - Unirea Sarateni
C.F. Abatorul Slobozia - Viticola Agrofam Fetesti
C.S Victoria Tandarei - Recolta 2008 Gh. Lazar
Vointa Reviga - Spicul Colilia
C.S. Amara - ACS FC Radulesti
Liga a IV a Juniori - Meciurile pentru Etapa 19
TANDAREI BATE LA FETESTI SI REDUCE DIFERENTA LA 2PUNCTE INTRE ELE.
Sam, 22 Mar
14:00 ACS FC Radulesti 4 - 7 Recolta Gh. Doja
Sam, 22 Mar
14:00 Spicul Colilia 0 - 2 C.S. Amara
Sam, 22 Mar
14:00 Recolta 2008 Gh. Lazar 5 - 3 Vointa Reviga
Sam, 22 Mar
14:00 Viticola Agrofam Fetesti 1 - 3 C.S Victoria Tandarei
Sam, 22 Mar
14:00 Unirea Sarateni 0 - 1 C.F. Abatorul Slobozia
Sam, 22 Mar
14:00 Unirea Fierbinti 2 - 1 Victoria Mt. Buzau
Sam, 22 Mar
14:00 Unirea Grivita 2 - 1 Viitorul Platonesti
Sam, 22 Mar
14:00 AS Cazanesti 6 - 1 Andrias Andrasesti
Clasament
------------------------------
1 Viticola Agrofam Fetesti 19 16 1 2 90 - 14 19 49
------------------------------
2 C.S Victoria Tandarei 19 15 2 2 110 - 25 20 47
3 C.F. Abatorul Slobozia 19 14 2 3 79 - 28 17 44
4 Recolta Gh. Doja 19 14 0 5 64 - 43 15 42
5 AS Cazanesti 19 13 2 4 70 - 26 11 41
6 Victoria Mt. Buzau 19 12 2 5 81 - 39 11 38
7 ACS FC Radulesti 19 10 1 8 42 - 55 1 31
8 C.S. Amara 19 9 2 8 51 - 40 2 29
9 Viitorul Platonesti 19 7 0 12 39 - 59 -6 21
10 Recolta 2008 Gh. Lazar 19 8 2 9 65 - 46 -4 20
11 Unirea Fierbinti 19 6 2 11 44 - 80 -10 20
12 Vointa Reviga 19 5 1 13 48 - 59 -11 16
13 Unirea Sarateni 19 5 1 13 40 - 53 -14 16
14 Spicul Colilia 19 4 1 14 27 - 73 -17 13
15 Andrias Andrasesti 19 3 0 16 29 - 86 -18 9
16 Unirea Grivita 19 1 1 17 7 - 160 -26 4
note:
Echipa Recolta 2008 Gh. Lazar : -6 puncte (substituire
jucator la jocul "Viticola- Gh.Lazar")
etapa viitoare:
sambata 29.03.14 h.14.00
MECI GREU PENTRU VITICOLA IN MUNICIPIU DE JUDET
liga5 etapa19
- PERFORMERA ETAPEI:TRAIAN
Sam, 22 Mar
16:00 Orezu 2 - 1 Rapid Perieti
Sam, 22 Mar
16:00 Unirea M.Kogalniceanu 0 - 1 AS FC Traian
Sam, 22 Mar
16:00 Viitorul Valea Ciorii 3 - 0 Baraganul Ciulnita
Sam, 22 Mar
16:00 MB Stiinta Slobozia 2 - 2 Albesti 08...
Sam, 22 Mar
16:00 AS FC Movila 5 - 3 Gloria Gura Ialomitei
Sam, 22 Mar
16:00 AS FC Inter Stelnica 1 - 1 Vointa Bratianu Scanteia
Sam, 22 Mar
16:00 Dunarea Giurgeni 0 - 0 Recolta Saveni
Sam, 22 Mar
16:00 Gloria Ograda 1 - 1 Vointa Brincoveni
Clasament
----------------------
1 Albesti 08 19 13 3 3 52 - 31 15 42
---------------------
2 Unirea M.Kogalniceanu 19 12 3 4 77 - 37 9 39
........................
3 AS FC Traian 18 12 2 4 55 - 27 11 38
4 Vointa Bratianu Scanteia 19 11 5 3 54 - 33 11 38
5 AS FC Movila 19 10 2 7 57 - 51 2 32
6 MB Stiinta Slobozia 18 8 4 6 57 - 41 1 28
7 Gloria Ograda 19 8 4 7 36 - 40 -2 28
8 Orezu 19 7 4 8 41 - 48 -5 25
9 AS FC Inter Stelnica 19 8 1 10 38 - 62 -5 25
10 Dunarea Giurgeni 19 7 3 9 40 - 49 -6 24
11 Recolta Saveni 19 6 4 9 49 - 43 -5 22
12 Vointa Brincoveni 19 7 4 8 40 - 39 -2 22
13 Baraganul Ciulnita 19 5 5 9 41 - 53 -7 20
14 Gloria Gura Ialomitei 19 4 4 11 41 - 48 -11 16
---------------------------
15 Viitorul Valea Ciorii 19 3 2 14 29 - 70 -19 11
16 Rapid Perieti 19 3 4 12 34 - 69 -14 10
--------------------------
NOTE:
Echipa Rapid Perieti : -3 puncte (neprezentare la jocul
Movila- Perieti)
Echipa Vointa Brincoveni : -3 puncte
etapa viitoare:
sambata 29.03.14 h16.00
MECI INTERESANT LA TRAIAN
Liga a V a - Meciurile pentru Etapa 20
Rapid Perieti - Gloria Ograda
Vointa Brincoveni - Dunarea Giurgeni
Recolta Saveni - AS FC Inter Stelnica
Vointa Bratianu Scanteia - AS FC Movila
Gloria Gura Ialomitei - MB Stiinta Slobozia
Albesti 08 - Viitorul Valea Ciorii
Baraganul Ciulnita - Unirea M.Kogalniceanu
AS FC Traian - Orezu
Liga a V a - Meciurile pentru Etapa 19
DERBY NEDECIS LA BARCANESTI
Dum, 23 Mar
16:00 Secunda Adincata 0 - 7 Unirea Ion Roata
Dum, 23 Mar
16:00 Recolta Barcanesti 0 - 0 Viitorul Axintele
Dum, 23 Mar
16:00 Staruinta Brosteni 1 - 2 Cosereni
Dum, 23 Mar
16:00 Viitorul Moldoveni 5 - 1 Libertatea Salcioara
Dum, 23 Mar
16:00 AS FC Dridu 1 - 2 Infratirea Jilavele
Dum, 23 Mar
16:00 Avantul Rovine 2 - 1 Fulgerul Fierbinti
Dum, 23 Mar
16:00 Vointa Maia 2 - 1 Gloria Alexeni
Dum, 23 Mar
16:00 Recolta Malu Rosu 3 - 2 Juventus Boranesti
Clasament
--------------------------------
1 Recolta Barcanesti 19 15 4 0 69 - 17 19 49
-------------------------------
2 Infratirea Jilavele 19 13 2 4 69 - 36 14 41
...................................
3 Fulgerul Fierbinti 19 12 4 3 58 - 22 13 40
4 Viitorul Axintele 19 12 3 4 66 - 22 12 39
5 Viitorul Moldoveni 19 9 3 7 55 - 39 0 30
6 Unirea Ion Roata 19 9 1 9 44 - 42 1 28
7 Cosereni 19 9 1 9 47 - 46 1 28
8 Recolta Malu Rosu 19 9 1 9 50 - 55 -2 28
9 Libertatea Salcioara 19 8 3 8 54 - 52 0 27
10 Juventus Boranesti 19 7 4 8 46 - 45 -2 25
11 Avantul Rovine 19 8 1 10 39 - 57 -5 25
12 AS FC Dridu 19 7 3 9 31 - 44 -6 24
13 Gloria Alexeni 19 5 1 13 27 - 64 -11 16
14 Vointa Maia 19 3 3 13 24 - 69 -18 11
-----------------------------------
15 Secunda Adincata 19 5 1 13 30 - 64 -14 10
16 Staruinta Brosteni 19 2 3 14 27 - 62 -21 9
----------------------------------
note:
Echipa Secunda Adincata : -6 puncte (substituire jucator la
jocul cu Recolta Barcanesti)
Echipa Vointa Maia : -1 punct (neprezentare cu echipa de
juniori)
etapa viitoare:
LUPTA STRANSA LA LOCUL DE BARAJ
duminica 30.03.14 h16.00
Liga a V a - Meciurile pentru Etapa 20
Unirea Ion Roata - Recolta Malu Rosu
Juventus Boranesti - Vointa Maia
Gloria Alexeni - Avantul Rovine
Fulgerul Fierbinti - AS FC Dridu
Infratirea Jilavele - Viitorul Moldoveni
Libertatea Salcioara - Staruinta Brosteni
Cosereni - Recolta Barcanesti
Viitorul Axintele - Secunda Adincata
sursa:ajfialomita.ro
- -juniori-
- KOGALNICEANU SE DESPRINDE IN CASTIGATOARE A SERIEI
Sam, 22 Mar
14:00 Orezu 7 - 1 Rapid Perieti
Sam, 22 Mar
14:00 Unirea M.Kogalniceanu 5 - 4 AS FC Traian
Sam, 22 Mar
14:00 Viitorul Valea Ciorii 0 - 6 Baraganul Ciulnita
Sam, 22 Mar
14:00 MB Stiinta Slobozia 2 - 1 Albesti 08...
Sam, 22 Mar
14:00 AS FC Movila 3 - 2 Gloria Gura Ialomitei
Sam, 22 Mar
14:00 AS FC Inter Stelnica 1 - 2 Vointa Bratianu Scanteia
Sam, 22 Mar
14:00 Dunarea Giurgeni 2 - 2 Recolta Saveni
Sam, 22 Mar
14:00 Gloria Ograda 2 - 4 Vointa Brincoveni
Clasament
----------------------------------------
1 Unirea M.Kogalniceanu 19 18 1 0 94 - 20 25 55
---------------------------------------
2 AS FC Traian 18 16 0 2 92 - 24 21 48
3 Recolta Saveni 19 14 3 2 82 - 31 18 45
4 Vointa Bratianu Scanteia 19 11 5 3 61 - 33 11 38
5 Baraganul Ciulnita 19 11 2 6 63 - 49 8 35
6 MB Stiinta Slobozia 18 10 2 6 56 - 48 5 32
7 Viitorul Valea Ciorii 19 7 5 7 44 - 37 -4 26
8 Gloria Gura Ialomitei 19 7 2 10 31 - 48 -4 23
9 AS FC Movila 19 7 1 11 48 - 68 -8 22
10 Dunarea Giurgeni 19 5 5 9 31 - 57 -10 20
11 AS FC Inter Stelnica 19 8 1 10 52 - 45 -5 19
12 Orezu 19 6 1 12 43 - 68 -11 19
13 Vointa Brincoveni 19 5 3 11 31 - 42 -9 18
14 Albesti 08 19 4 5 10 31 - 47 -10 17
15 Gloria Ograda 19 1 4 14 21 - 74 -23 7
16 Rapid Perieti 19 1 0 18 19 - 108 -24 3
etapa viitoare
sb.29.03.14 h14.00
Liga a V a Juniori - Meciurile pentru Etapa 20
SE IMPIEDICA LIDERUL LA CIULNITA?
Rapid Perieti - Gloria Ograda
Vointa Brincoveni - Dunarea Giurgeni
Recolta Saveni - AS FC Inter Stelnica
Vointa Bratianu Scanteia - AS FC Movila
Gloria Gura Ialomitei - MB Stiinta Slobozia
Albesti 08 - Viitorul Valea Ciorii
Baraganul Ciulnita - Unirea M.Kogalniceanu
AS FC Traian - Orezu
Liga a V a Juniori - Meciurile pentru Etapa 19
AXINTELE DEFILEAZA,BROSTENI PANDESTE PASUL GRESIT AL LIDERULUI
Dum, 23 Mar
14:00 Secunda Adincata 2 - 3 Unirea Ion Roata
Dum, 23 Mar
14:00 Recolta Barcanesti 0 - 7 Viitorul Axintele
Dum, 23 Mar
14:00 Staruinta Brosteni 2 - 1 Cosereni
Dum, 23 Mar
14:00 Viitorul Moldoveni 3 - 1 Libertatea Salcioara
Dum, 23 Mar
14:00 AS FC Dridu 3 - 0 Infratirea Jilavele
Dum, 23 Mar
14:00 Avantul Rovine 3 - 2 Fulgerul Fierbinti
Dum, 23 Mar
14:00 Vointa Maia 3 - 1 Gloria Alexeni
Dum, 23 Mar
14:00 Recolta Malu Rosu 0 - 2 Juventus Boranesti
Clasament
------------------------------
1 Viitorul Axintele 19 17 0 2 90 - 20 24 51
------------------------------
2 Staruinta Brosteni 19 16 0 3 76 - 29 18 48
3 AS FC Dridu 19 13 4 2 66 - 19 13 43
4 Cosereni 19 11 3 5 41 - 24 9 36
5 Fulgerul Fierbinti 19 11 0 8 54 - 25 6 33
6 Secunda Adincata 19 9 1 9 41 - 43 -2 28
7 Recolta Malu Rosu 19 8 4 7 32 - 42 -2 28
8 Recolta Barcanesti 19 8 1 10 43 - 57 -5 25
9 Libertatea Salcioara 19 8 1 10 47 - 63 -2 25
10 Infratirea Jilavele 19 7 3 9 42 - 40 -3 24
11 Unirea Ion Roata 19 6 4 9 44 - 44 -5 22
12 Vointa Maia 19 5 4 10 35 - 52 -11 19
13 Juventus Boranesti 19 5 3 11 36 - 63 -9 18
14 Avantul Rovine 19 5 2 12 37 - 61 -13 17
15 Gloria Alexeni 19 3 2 14 18 - 63 -16 11
16 Viitorul Moldoveni 19 3 2 14 28 - 85 -19 11
etapa viitoare:
duminica 30.03.14 h14.00
AXINTELE SI BROSTENI FAVORITE CERTE
Liga a V a Juniori - Meciurile pentru Etapa 20
Unirea Ion Roata - Recolta Malu Rosu
Juventus Boranesti - Vointa Maia
Gloria Alexeni - Avantul Rovine
Fulgerul Fierbinti - AS FC Dridu
Infratirea Jilavele - Viitorul Moldoveni
Libertatea Salcioara - Staruinta Brosteni
Cosereni - Recolta Barcanesti
Viitorul Axintele - Secunda Adincata
sursa:ajfialomita.ro
liga6 etapa16
- -BORDUSANI SI MARCULESTI LA EGALITATE DE PUNCTE-
Dum, 23 Mar
16:00 Biruinta Sb. Noua 2 - 3 Recolta Buesti
Dum, 23 Mar
16:00 Victoria Bordusani 4 - 0 Real Gimbasani
Dum, 23 Mar
16:00 Spicul Milosesti 1 - 4 Vointa Orboesti
Dum, 23 Mar
16:00 Dinamo Borduselu 5 - 0 Spicul Vladeni...
Dum, 23 Mar
16:00 Baraganul Ciulnita II 3 - 3 Omega Milosesti
Dum, 23 Mar
16:00 Spicul Marculesti 2 - 1 Fair-Play Slobozia Noua
Dum, 23 Mar
16:00 Agronomia Bucu 5 - 0 Spartacus Iazu
Clasament
--------------------------------------
1 Victoria Bordusani 16 12 0 4 64 - 26 12 36
2 Spicul Marculesti 16 11 3 2 62 - 29 12 36
-------------------------------------
3 Dinamo Borduselu 16 10 1 5 51 - 30 7 31
4 Real Gimbasani 16 10 1 5 55 - 35 7 31
5 Recolta Buesti 16 10 1 5 52 - 38 7 31
6 Omega Milosesti 16 7 3 6 40 - 41 0 24
7 Agronomia Bucu 16 7 4 5 30 - 21 1 22
8 Baraganul Ciulnita II 16 6 3 7 27 - 37 -3 21
9 Spartacus Iazu 16 6 1 9 32 - 45 -5 19
10 Vointa Orboesti 16 6 1 9 36 - 46 -5 13
11 Biruinta Sb. Noua 16 3 4 9 30 - 50 -11 13
12 Spicul Vladeni 16 3 4 9 32 - 54 -11 13
13 Fair-Play Slobozia Noua 16 3 4 9 32 - 42 -11 10
14 Spicul Milosesti 16 2 2 12 26 - 75 -16 2
note:
Echipa Fair-Play Slobozia Noua : -3 puncte (neprezentare la
meciul din Cupa Romaniei de la Marculesti)
Echipa Agronomia Bucu : -3 puncte (retragerea echipei de pe
teren la Spicul Milosesti)
Echipa Vointa Orboesti : -6 puncte (subsituire jucator la
meciul "Orboesti- Bucu")
Echipa Spicul Milosesti : -6 puncte (substituire jucator la
meciul "Milosesti- Bordusani")
Etapa viitoare:
duminica 30.03.14 h16.00
Liga a VI a - Meciurile pentru Etapa 17
Agronomia Bucu - Biruinta Sb. Noua
Spartacus Iazu - Spicul Marculesti
Fair-Play Slobozia Noua - Baraganul Ciulnita II
Omega Milosesti - Dinamo Borduselu
Spicul Vladeni - Spicul Milosesti
Vointa Orboesti - Victoria Bordusani
Real Gimbasani - Recolta Buesti
Liga a VI a - Meciurile pentru Etapa 16
-SURPRIZA DE PROPORTII LA PATRU FRATI!!!-
Dum, 23 Mar
16:00 Vointa Cocora 2 - 3 Infratirea Jilavele II
Dum, 23 Mar
12:00 AS FC Movilita 0 - 2 Athletic Valea Macrisului
Dum, 23 Mar
16:00 Unirea Patru Frati 4 - 8 Avantul Grindu
Dum, 23 Mar
16:00 Victoria Rosiori 3 - 4 Steaua Borduselu
Dum, 23 Mar
16:00 Essenza Sf. Gheorghe 0 - 3 Agronomia Balaciu
Dum, 23 Mar
16:00 Unirea Girbovi 1 - 1 Brosteni
Dum, 23 Mar
16:00 Vointa Barbulesti 3 - 0 Aiva Rasi
Clasament
-----------------------------------------
1 Unirea Patru Frati 16 11 0 5 63 - 39 9 33
2 Vointa Barbulesti 16 10 3 3 50 - 27 9 33
----------------------------------------
3 Athletic Valea Macrisului 16 10 2 4 42 - 26 8 32
4 Steaua Borduselu 16 9 2 5 43 - 35 5 29
5 Brosteni 16 8 3 5 35 - 28 3 27
6 Unirea Girbovi 16 8 2 6 46 - 35 2 26
7 AS FC Movilita 16 8 1 7 50 - 33 1 25
8 Agronomia Balaciu 16 6 3 7 27 - 33 -3 21
9 Infratirea Jilavele II 16 6 3 7 28 - 42 -3 21
10 Avantul Grindu 16 7 2 7 50 - 38 -1 20
11 Vointa Cocora 16 5 1 10 35 - 45 -8 16
12 Victoria Rosiori 16 4 3 9 27 - 42 -9 15
13 Essenza Sf. Gheorghe 16 3 3 10 22 - 50 -12 12
14 Aiva Rasi 16 3 0 13 19 - 64 -15 6
NOTE:
Echipa Aiva Rasi : -3 puncte (neprezentare la AS Brosteni)
Echipa Avantul Grindu : -3 puncte (neprezentare la Movilita)
Etapa viitoare:
duminica 30.03.14 h16.00
-POATE URCA VALEA MACRISULUI PE PODIUM?-
Liga a VI a - Meciurile pentru Etapa 17
Vointa Barbulesti - Vointa Cocora
Aiva Rasi - Unirea Girbovi
Brosteni - Essenza Sf. Gheorghe
Agronomia Balaciu - Victoria Rosiori
Steaua Borduselu - Unirea Patru Frati
Avantul Grindu - AS FC Movilita
Athletic Valea Macrisului - Infratirea Jilavele
sursa:ajfialomita.ro
LIGA2 SERIA1 etapa19
AM FACUT DIN FAR DOAR O LUMINITA
- 15 martie, ora 11:00
FARUL CONSTANŢA - UNIREA SLOBOZIA 1-1
Arbitru: Iulian Dima (Bucureşti); Asistenţi: Alexandru Mihăilă (Râmnicu Vâlcea) şi Marius Florin Badea (Râmnicu Vâlcea).
Farul: Puia - Niţescu, Ghinea, Bumbac (cpt.), Mansur - Scărlătescu, Apostol, Tothăzan, Lădaru - Igiroşanu, Ivanovici
Rezerve: Dragnea - Buzea, Silvăşan, A. Tudor, Coteanu, I. Florea... I, Barna
Antrenor: Ştefan Nanu
Unirea: L. Dobre - S. Stan, Soare (cpt.), Tudorache, Toma - Macare, Ivaşcă - Ibrian, Bolat, Ursu - Nanu
Rezerve: Oprea - Hristian, M. Florea, D. Gheorghe, Coconaşu, Jianu, Patrianca
Antrenor: Adrian Mihalcea
Min 82, 1-1 Florea îl driblează pe Puia, trimite în faţa porţii şi Jianu înscrie cu poarta goală
Min 80,⇔ iese Ivaşcă, intra Patrianca
Min. 71 ⇔ Bolat este schimbat cu Jianu
Min 70, Ivanovici este eliminat pentru al doilea galben, obţinut în urma contact cu un fundaş advers
Min 67, 1-0 Igiroşanu scapă singur, întoarce pentru Scărlătescu, care îl găseşte în careu pe Apostol în 6-7 metri şi mijlocaşul Farului deschide scorul
Min. 65 ⇔ Mansur este schimbat cu Barna
Min. 46 ⇔ O. Ursu este schimbat la pauză cu M. Florea
Min. 13 ⇔ I. Florea I îl schimbă pe Tothăzan accidentat -
- liga2 Patronul Farului îl dă în judecată pe arbitrul de la meciul cu Unirea Slobozia
Giani Nedelcu îl acuză pe Iulian Dima, din Bucureşti, de vicierea rezultatului meciului din etapa trecută, încheiat la egalitate, 1-1. Şeful „marinarilor” spune că cele mai mari erori ale arbitrului au fost neacordarea unui penalty şi eliminarea unui jucător de la Farul.
S-a scurs aproape o săptămână de la partid...a din etapa a 20-a a Ligii a 2-a FC Farul - Unirea Slobozia, dar supărarea patronului clubului constănţean, Giani Nedelcu, a rămas la fel de mare. Scorul a fost 1-1, „marinarii” plângându-se de arbitrajul brigăzii conduse de Iulian Dima, pe care îl acuză că nu a dictat penalty la o intervenţie asupra lui Petre Ivanovici şi că, apoi, l-a eliminat nejustificat pe acelaşi jucător, căruia îi arătase cartonaş galben la faza din careu, considerând că a simulat.
Nu în ultimul rând, printre constănţeni sunt multe voci care contestă şi justeţea deciziei lui Dima de a valida golul egalizator al Unirii Slobozia. Giani Nedelcu a încercat, printr-un memoriu, să anuleze cartonaşul roşu primit de Ivanovici, dar nu a avut succes, Comisia de Disciplină a Federaţiei Române de Fotbal hotărând să-l suspende pe decarul Farului o etapă şi să-l amendeze cu 530 de lei. În aceste condiţii, considerând că echipa constănţeană a ieşit păgubită de pe urma arbitrajului, Giani Nedelcu a decis să-l acţioneze în instanţă pe arbitrul Iulian Dima.
„Îl dăm în judecată pe parte civilă. Eu îl plătesc să ne facă un serviciu corect, iar el ne cauzează prejudicii. A viciat rezultatul meciului. Îi voi cere să ne dea înapoi baremul de arbitraj, 7.400 de lei, dar să suporte şi toate cheltuielile pe care noi le-am făcut cu organizarea meciului, timp de o săptămână: antrenamente, masă, utilităţi, forţe implicate în buna desfăşurare a partidei. Vom face o expertiză să vedem la cât se ridică suma pe care i-o vom cere drept daune. Sunt hotărât să mă adresez instanţei, indiferent dacă Iulian Dima va fi suspendat sau nu de Comisia de Arbitri. Creăm precedente, din păcate, însă aşa nu se mai poate. Vom avea un dosar beton, inclusiv cu probe video”, a declarat Giani Nedelcu.
- Liga a 2-a - Meciurile Etapei 21
Mar 22, 2014 11:00 CF Brăila SA (BR) - ACS Rapid CFR Suceava (SV)
Mar 22, 2014 11:00 ASC Bacau (BC) - FCM Dunarea Galaţi (GL)
Mar 22, 2014 11:00 CS Unirea Târlungeni (BV) - ACS Berceni (IF)
Mar 22, 2014 11:00 AFC Unirea 04 Slobozia (IL) - FC Gloria Buzău (BZ)
Mar 22, 2014 16:00 CS FC Farul Constanţa (CT) - SC FC RAPID SA Bucureşti (B) live... tvr1
Clasament Etapa 21
--------------------------------------------
1. CS Municipal Studentesc Iaşi (IS) 18 12 1 5 33-15 18 37
2. SC FC RAPID SA Bucureşti (B) 18 10 5 3 27-16 11 35
3. AFC Unirea 04 Slobozia (IL) 18 9 5 4 24-20 4 32
4. CS FC Clinceni (IF) 17 7 6 4 29-20 9 27
5. ACS Berceni (IF) 16 7 6 3 24-17 7 27
6. ASC Bacau (BC) 16 6 3 7 22-21 1 21
-----------------------------------------'---
7. FC Gloria Buzău (BZ) 16 4 7 5 20-18 2 19
8. CS FC Farul Constanţa (CT) 18 4 6 8 12-26 -14 18
9. CS Unirea Târlungeni (BV) 16 4 5 7 10-15 -5 17
10. CF Brăila SA (BR) 16 4 3 9 21-31 -10 15
11. ACS Rapid CFR Suceava (SV) 17 3 6 8 17-29 -12 15
12. FCM Dunarea Galaţi (GL) 16 2 5 9 18-29 -11 11
- Liga a 2-a - Meciurile Etapei 21
-sursa:liga2.ro- - liga2 Patronul Farului îl dă în judecată pe arbitrul de la meciul cu Unirea Slobozia
LIGA3 SERIA2 ETAPA18
AXINTELE SCAPA FARA GOL DE LA AFUMATI,FETESTENII AU MURIT FRUMOS
- Afumați – Axintele 0-0
Cu un penalty neacordat, ilfovenii pierd două puncte prețioase
Liga a III-a se apropie cu pași grăbiți de finalul sezonului regulat, doar 4 etape rămânând de disputat până la începerea play-offului.
Sub acest auspiciu s-a desfașurat partida dintre CS Afumați și Viitorul Axintele, două echipe ce vor fi prezente în ultima fază a sezonu...lui.
Încrâncenarea și gândul că această partidă să nu fie pierdută a făcut ca jucătorii celor două adversare să între extrem de crispați, lăsând frumusețea jocului deoparte.
Astfel, partida de la Afumați s-a terminat fără nicio realizare pe tabela de marcaj, deși jocul a fost presărat cu câteva ocazii de poartă și de o parte și de cealaltă.
Totuși, judecând la rece, poate altfel ar fi fost situația dacă centralul Burloiu ar fi acordat o lovitură de pedeapsă pentru gazde în chiar primul minut de joc, Vlada fiind practic secerat de ambii fundași centrali de la oaspeți. Cine știe, poate că era puțin cam devreme să se acorde lovituri de pedeapsă în chiar primul minut de joc. Așa s-o fi gândit conducătorul brigăzii de arbitrii…
Un fapt demn de remarcat este că spectatorii prezenți la partida au avut impresia că favoriții lor întâlnesc echipa celor de la Progresul Cernica, nu mai puțin de 4 titulari făcând parte din echipa ialomitenilor. Iar dacă îi mai adăugăm și pe foștii ilfoveni Frangu, Dedu, Badea, Danciulescu, Ciochină o să constatăm că Ilfovul poate fi considerat o bună pepinieră de jucători.
Rezultatul final o dezavantajează pe CS Afumați dacă privim prin perspectiva faptului că o victorie în partidă cu Axintele coraborata cu o eventuală victorie în etapă viitoare în față liderului FC Voluntari, ar fi deschis bătălia pentru promovare.
-sursa:ilfovsport.com-
-
liga3 seria2 etapa18
rezultate complete si marcatori
SERIA II
CS Afumaţi - Viitorul Axintele 0-0
FC Voluntari - Rapid Feteşti 3-0
Marinkovici (40), B. Oprea (51), M. Tudorica (72)
Progresul Cernica - Dunarea Călăraşi 0-1
M. Ştefan (26)
Sporting Lieşti - Oţelul II galaţi 0-3
Bocar (5, 88), I. Constantinescu (62)...
Gloria Popeşti Leordeni - CS Ştefăneşti 0-2
I. Niculae (30), I. Burnea (82)
Callatis 2012 Mangalia - Conpet Cireşu 3-1
Doicaru (10), Fl. Vărzaru (70, 89) / A. Radu (45)
clasament
1.Voluntari 46
2.stefanesti 35
3.afumati 34
4.axintele 30
5.popesti 30
6.calarasi 30
7.otelul2 22
8.mangalia 19
9.liesti 17
10.cernica 17
11.ciresu 15
12.fetesti 8 -
-
Liga3 seria2 etapa18
vineri 14 martie 2014 ora 15.00
FC VOLUNTARI-FC RAPID FETESTI 3-0
stadion Nita Pintea oras Voluntari
teren-foarte bun
vreme-17 grade C soare
arbitrii:
Trandafir Cristina- Bucuresti
Nita Adrian-Ploiesti
Banu Adrian-Ploiesti...
spectatori:
palmares direct: 1 1 0 0 3-1
ultimul rezultat oficial intre ele: 3-1 Fetesti ma.08.10.13
FC VOLUNTARI
echipament:alb cu visiniu
clasament all time liga3-
clasament actual- 17 13 4 0 37-6 43
rezultate acasa:4-0mangalia,1-0stefanesti,4-1calarasi,2-0afumati,5-0liesti,4-0popesti,4-1ciresu,1-1otelul2
clasament acasa:8 7 1 0 25-3 22
ultimul rezultat in campionat:2-0 la Calarasi etp17
ultimul rezultat acasa:1-1 Otelul etp16
cea mai clara victorie acasa:5-0 Liesti etp11 01.11.13
cea mai neta infrangere acasa:echipa neinvinsa
FC RAPID
echipament:galben cu albastru
clasament all time liga3:431 155 67 208 747-796
clasament actual:17 2 2 13 8-42 8p
rezultate deplasare:1-0Ciresu,0-1Otelul,0-1Afumati,0-3Cernica,0-6Popesti,0-6Stefanesti,0-2Axintele,0-3Calarasi
clasament deplasare:8 1 0 7 1-22 3p
ultimul rezultat in campionat:0-2 Afumati la Fetesti etp17
ultimul rezultat deplasare:0-2 Axintele etp15 28.02.14
cea mai clara victorie afara:1-0 Ciresu etp1 31.08.13
cea mai neta infrangere:0-6 Popesti si Stefanesti -
- Voluntari-Fetesti 3-0
Am trecut iata si peste acest meci jucat la Voluntari in compania liderului neinvins al seriei si care a marcat la toate echipele pe teren propriul de la 4 goluri in sus.Sa fim sinceri ne-am temut mult de acest meci sa nu ne facem de ras si sa ne intoarcem la Fetesti cu plasa plina de goluri.Intalneam o echipa aflata pe val si care are in componenta sa cativa ...jucatori ce au fost si in liga1 avand multe meciuri la acest nivel si foarte experimentati la liga3.Chiar si asa echipa noastra a iesit cu capul sus de pe teren fiind aplaudata de catre echipa gazda in drum spre vestiare.Un gest frumos de fair-play si un semn ca am jucat un fotbal frumos si curat si ca ne-am vandut scump pielea.
Ajunsi la Voluntari gazdele ne-au intampinat afisand deja scorul de 7-0 pe tabela de marcaj si promitand ca vor bate recordul de goluri marcate la un meci de liga3.Socoteala de acasa nu se potriveste de multe ori cu cea din targ,iar acest fapt a ambitionat si mai mult pe toata delegatia noastra de a demonstra ca nu am venit doar la plimbare la Voluntari si ca vom fi carne de tun.
Atmosfera frumoasa in cochetul stadion de la marginea localitatii,unde un grup de suporteri locali au creat fondul sonor al acestui joc cu o toba si o portavoce prin care au incurajat echipa locala.La intrarea celor doua echipe pe gazon din instalatia sonora a stadionului a fost auzit celebru imn al Champions League dupa care au fost prezentate formatiile,evident ca numele gazdelor au fost ovationate.
La fluierul de inceput cele doua echipe au intrat in joc pe o suprafata foarte buna cu un gazon excelent ce te face sa joci cu si mai multa placere fotbal.Gazdele incep jocul in forta si abunda de cornere la poarta noastra.Dintr-o centrare de pe extrema dreapta se naste si primul gol marcat de Marinkovici in minutul 21 la o greseala de marcaj.Se centreaza in gura portii,mingea este deviata pe spate si ajunge la atacant care singur din 5m nu poate rata cu poarta goala nemarcat.
Iesim si noi cu mult curaj la joc si Albut invearca poarta cu un sut modest de la marginea careului retinut de portar in minutul 23.Calugaru se opune in minutul 26 la un gol ce parea iminent,dar are un bun reflex respingand de langa bara.Marcu aduce linistea in tribune in minutul 27 cand scapa in viteza de doi adversari,patrunde la marginea careului dar in unghi si suteaza periculos pe jos la coltul lung insa portarul ilfovean deviaza cu varful degetelor mingea in corner.Se bate cornerul in careu spre Ciubuc urcat si el in careu,dar nu poate ajunge la balon fiind daramat in careu.Penalty clar care se vedea si de la Fetesti insa arbitra nu este de aceiasi parere si lasa jocul sa curga.Jucatorii nostrii protesteaza evident simtindu-se clar defavorizati in timp ce banca noastra erupe si ea la adresa arbitrajului.La aceasta faza gazdele profita de spatiile libere din apararea noastra si Marinkovici nu poate sa-l invinga pe Calugaru.Ar fi fost chiar nedrept ca acesta sa marcheze.Faza confuza in minutul 35 la un fault comis la marginea careului nostru de catre Neculai.Initial centralul a indicat penalty dar la semnalizarea tusierului si protestelor noastre s-a razgandit si a dat lovitura libera.Faultul a fost comis in afara dar jucatorul ilfovean a cazut in careu.Minutul 40 Albut mai isi incearca odata norocul insa mingea sutata de el trece putin pe langa bara.Intram la vestiare cu un dezavantaj de un gol dar si cu gustul amar la ratarea lui Marcu si penaltyul neacordat.
Gazdele isi dubleaza avantajul pe tabela in minutul 51 cand Oprea suteaza fara sperante sub transversala din 5m.Ilfovenii se arunca asupra noastra si mai primesc cadou o lovitura libera la un presupus fault la circa 17m de poarta.Se executa in forta peste zid dar si putin peste transversala.Urmeaza apoi alte doua faze ale noastre in minutul 57 cand Ivan trimite bine in careu la Marcu si acesta din cadere nu gaseste spatiul portii din interiorul careului mic fiind nemarcat.Tot noi ave golul in varful bocancului la faza din minutul 61 cand Ivan trimite o ghiulea sub transversala dar portarul gazdelor este pe faza.Zece minute mai tarziu Tonea pune un picior salvator in careu la un sut care se ducea in poarta.Din pacate in minutul 81 vine si golul trei.Un sut de la 25m lateral dreapta si Calugaru mascat scoate mingea din plasa.Executie frumoasa a debutantului Tudorica.Finalul ne apartine noua prin alte ratari ale lui Marcu din minutele 84 si 86 cand reuseste sa tinteasca din cativa metrii portarul,iar in minutul 90 este semnalizat eronat in ofside.
Si astfel se scrie si istoria acestei partide in care ne-am vandut scump pielea si doar ratarile exasperate ale lui Marcu ne-au facut sa nu obtinem un rezultat mai echitabil.Plus ca am fost si ciupiti de arbitraj exact cand trebuia.Una peste alta am demonstrat ca echipa fetesteana nu este invinsa dinainte asa cum cred unii si ca ne vom bate pentru fiecare mingie.
La finalul meciului am parasit terenul aplaudati si cu constiinta impacata ca am reusit sa nu ne facem de ras chiar daca scorul este unul care nu reflecta realitatea din teren.
Daca vom avea aceiasi atitudine cu siguranta vor aparea si rezultatele iar prima ocazie este chiar sambata acasa cu Cernica.
La final in drum spre casa la un scurt dialog cu Marcu acesta a promis ca sparge gheata sambata cu Cernica si era dezamagit ca nu a reusit sa marcheze.Cuvinte frumoase am primit si de la antrenorul gazdelor Iencsi cu care am avut o scurta convorbire in timp ce am luat o amintire foto de la Voluntari.
BRAVO RAPID FETESTI!!!
Rapid:calugaru-lefter,tonea,ciubuc,neculai-enica,ureche-alexandru,ivan,albut-marcu
au mai jucat:tarnovschi,stoicescu,stoica
rezerve:dumitrache,stanciu,danila,grigore,munteanu
antrenor:stoica gigel
-corespondent radulescu marian 14.03.14 voluntari-
- Voluntari-Fetesti 3-0
-
Liga3 seria2 etapa18
LIGA3 SERIA2 ETAPA17
AXINTELE SCUFUNDA MANGALIA,FETESTENII AU FOST AFUMATI...
- COMENTARIU MECI
Rapid Fetesti-FC Afumati 0-2
Multe nu sunt de spus dupa aceasta noua infrangere a echipei noastre in primul joc oficial pe anul 2014 jucat la Fetesti.Am intalnit o echipa solida bine asezata in teren cu o forta de atac si jucatori care au cochetat cu liga2 si chiar liga1.Fetestenii au incercat sa practice acelasi meci ca si in tur cand s-au grupat bine in jumatatea de teren si au t...inut la Afumati echipa ilfoveana in sah timp de mai bine 80 minute.De aceasta data datele problemei au fost cu totul altele.Diferenta de buget intre cele doua cluburi s-a vazut si in teren deoarece oaspetii au transferat in aceasta iarna jucatori cu experienta din ligile superioare in timp ce noi am cautat sa ne acoperim gaurile cu tineri din ograda proprie sau de prin imprejurimi din ligile judetene.Echipa ilfoveana a efectuat in aceasta pauza de iarna un stagiu montan si disputat multe meciuri amicale reusind sa inchege repede relatiile de joc si sa formeze o echipa puternica avand in vedre ca ocupa locul secund in serie.
Asezati intr-un clasic 4-2-3-1 jucatorii nostrii au incercat sa betoneze careul din fata lui Calugaru si sa incerce sa dea lovitura pe contre lasand in fata impins intre fundasii centrali ai oaspetilor pe Marcu insa baloanele au ajuns destul de rar la el deoarece echipa noastra era concentrata pe defensiva.
Oaspetii nu asteapta sa fie invitati si pornesc la atac inca din primele minute.Vlada si Ionica creeaza panica in defensiva noastra la fiecare iures al acestora iar cand fundasii sunt depasiti apare salvator Calugaru.Prima mare ocazie de gol o are Vlada in minutul 22 cand scapa singur in careu si de la circa 5m lateral nu gaseste spatiul portii trimitand pe langa.Defensiva noastra se sufoca la un corner in minutul 28 cand acelasi Vlada inteapa balonul dintre doi jucatori fetesteni si in drumul lui spre poarta este atins de un fetestean iar Calugaru ramane neclintit.0-1 si oaspetii se bucura in dreptul celor 100 de ilfoveni veniti sa incurajeze echipa.
Nu trec prea multe minute si o greseala copilareasca in defensiva noastra le da posibilitatea celor din Afumati sa duca scorul la 0-2 prin acelasi Vlada care primeste un cadou si profita de acesta intrand in careu si sutand pe langa Calugaru.
Suntem nevoiti sa schimbam la echipa si iese Lefter inlocuit cu Pioaru pe flancul drept.Albut si Pioaru vad pana la pauza cate un galben pentru faulturi de joc comise la mijlocul terenului.
Vine asadar si pauza mai ales ca terenul a pus la grea incercare pe cei 22 de jucatori preocupati mai mult sa isi mentina echilibru.Nu stim ce le-a zis conducerea tehnica jucatorilor nostrii la cabine insa pe teren intra o alta echipa fetesteana.Ramane la cabine si Stoicescu si intra la noi Enica in incercarea de a schimba ceva la mijlocul terenului.Jocul se schimba in bine si in minutul 53 Neculai scapa cu balonul prin noroi dar si de un jucator de la oaspeti pe extrema dreapta si este cosit din spate la circa 18-20m de careul advers.Urmeaza o lovitura libera executata de Albut peste zid la coltul scurt insa modest si portarul advers retine balonul.Ilfovenii nu se mai agita deoarece sunt la adapostul unui avantaj lejer de doua goluri si prefera sa pastreze cat mai mult mingea si sa treaca timpul.Se joaca mult cu mingii pe sus intre cele doua careuri deoarece starea terenului devine si mai precara de la un minut la altul.Conditia fizica incepe sa isi spuna cuvantul in tabara noastra iar jucatorii adversi isi creeaza alte ocazii de a duce scorul la unul de neprezentare.Ocaziile curg la poarta lui Calugaru care se dovedeste imperial la fazele din minutele 74,78 si 83 cand inchide bine poarta si tine scorul de 0-2 pe tabela.Pe final apar la noi alte modificari fiind aruncati in lupta tineri ce au sansa sa ia contact cu fotbalul de liga3 cum ar fi Danila si Grigore iesind Albut si Alexandru alti jucatori tineri din lotul nostru.
Fluierul de final aduce bucuria fireasca in tabara oaspetilor si tristetea in cea a noastra.Fotbalistii nostrii parasesc epuizati terenul si cu capetele plecate insa sunt imbarbatati de managerul Marius Munteanu pentru modul cum au jucat si luptat in teren cu adversari mult mai experimentati ca fotbalistii nostrii.
Victoria oaspetilor este una meritata si recunoscuta cu deplina sportivitate de catre toti cei din conducerea fetesteana.Noi avem de invatat din aceste jocuri mai ales ca ne asteapta vineri un alt meci infernal la Voluntari cu liderul neinvins al seriei si cu jucatori ce au in palmares meciuri in prima liga si chiar in cupele europene.
iata si componentele celor doua formatii de vineri
Rapid:calugaru-tonea,marcu,alexandru,lefter,ciubuc,albut,ureche,ivan,neculai,stoicescu
au mai jucat:enica,pioaru,danila,grigore
rezerve:dumitrache,stanciu,munteanu
antrenor:stoica gigel
Afumati:mihalcea-nedelea,vrabie,mogos,stanca,balgiu,piko,robicek,ionica,vlada,chirila,
rezerve:obretin-vincene,gafita,surugiu,gheorghe,florea,vasile
antrenor:neagu vasile
-corespondent radulescu marian 10.03.14 fetesti-
LIGA4 ETAPA17
SENIORI...DERBY LA FIERBINTI
JUNIORI...ABATORUL TRANSEAZA LA GRIVITA
- Liga a IV a - Meciurile pentru Etapa 17
Sam, 08 Mar
15:00 Spicul Colilia 0 - 2 Recolta Gh. Doja
Sam, 08 Mar
15:00 Recolta 2008 Gh. Lazar 1 - 0 ACS FC Radulesti
Sam, 08 Mar
15:00 Viticola Agrofam Fetesti 3 - 3 C.S. Amara
Sam, 08 Mar
15:00 Unirea Sarateni 0 - 2 Vointa Reviga
Sam, 08 Mar...
15:00 Unirea Fierbinti 3 - 1 C.S Victoria Tandarei
Sam, 08 Mar
15:00 Unirea Grivita 3 - 1 C.F. Abatorul Slobozia
Sam, 08 Mar
15:00 AS Cazanesti 0 - 1 Victoria Mt. Buzau
Sam, 08 Mar
15:00 Andrias Andrasesti 1 - 0 Viitorul Platonesti
-
- ----------------------------------
1 Unirea Fierbinti 17 13 1 3 51 - 21 13 40
----------------------------------------
2 Vointa Reviga 17 12 3 2 66 - 20 15 39
3 C.S Victoria Tandarei 17 11 4 2 48 - 16 13 37
4 Recolta 2008 Gh. Lazar 17 11 1 5 41 - 26 7 34
5 Viticola Agrofam Fetesti 17 10 3 4 61 - 34 6 33
6 Recolta Gh. Doja 17 8 6 3 43 - 28 6 30
7 ACS FC Radulesti 17 10 0 7 44 - 40 6 30
8 Victoria Mt. Buzau 17 7 6 4 36 - 28 3 27
9 C.F. Abatorul Slobozia 17 7 1 9 53 - 43 -2 22
10 C.S. Amara 17 5 2 10 45 - 56 -7 17
11 Unirea Grivita 17 4 3 10 30 - 75 -12 15
12 AS Cazanesti 17 4 3 10 21 - 66 -12 15
..................................
13 Andrias Andrasesti 17 3 4 10 26 - 49 -14 13
14 Viitorul Platonesti 17 4 0 13 36 - 59 -12 12
----------------------------------
15 Unirea Sarateni 17 3 3 11 36 - 64 -15 12
16 Spicul Colilia 17 2 4 11 32 - 44 -17 10
--------------------------------- -
- Liga a IV a Juniori - Meciurile pentru Etapa 17
Sam, 08 Mar
13:00 Spicul Colilia 0 - 3 Recolta Gh. Doja
Sam, 08 Mar
13:00 Recolta 2008 Gh. Lazar 2 - 4 ACS FC Radulesti
Sam, 08 Mar
13:00 Viticola Agrofam Fetesti 1 - 0 C.S. Amara
Sam, 08 Mar
13:00 Unirea Sarateni 2 - 1 Vointa Reviga
Sam, 08 Mar...
13:00 Unirea Fierbinti 2 - 4 C.S Victoria Tandarei
Sam, 08 Mar
13:00 Unirea Grivita 1 - 15 C.F. Abatorul Slobozia
Sam, 08 Mar
13:00 AS Cazanesti 4 - 1 Victoria Mt. Buzau
Sam, 08 Mar
13:00 Andrias Andrasesti 2 - 5 Viitorul Platonesti
-
- 1 Viticola Agrofam Fetesti 17 15 1 1 87 - 11 19 46
2 C.S Victoria Tandarei 17 13 2 2 104 - 22 17 41
3 C.F. Abatorul Slobozia 17 12 2 3 75 - 27 14 38
4 Recolta Gh. Doja 17 12 0 5 51 - 37 12 36
5 AS Cazanesti 17 11 2 4 61 - 24 8 35
6 Victoria Mt. Buzau 17 11 2 4 64 - 37 11 35
7 ACS FC Radulesti 17 9 1 7 36 - 47 4 28
8 C.S. Amara 17 7 2 8 47 - 40 -1 23
9 Viitorul Platonesti 17 7 0 10 37 - 54 -3 21
10 Recolta 2008 Gh. Lazar 17 7 2 8 60 - 41 -4 17
11 Unirea Fierbinti 17 5 2 10 41 - 76 -10 17
12 Vointa Reviga 17 5 1 11 45 - 52 -8 16
13 Unirea Sarateni 17 5 1 11 38 - 49 -11 16
14 Spicul Colilia 17 4 1 12 26 - 69 -14 13
15 Andrias Andrasesti 17 3 0 14 26 - 74 -18 9
16 Unirea Grivita 17 0 1 16 5 - 143 -26 1
- 1 Viticola Agrofam Fetesti 17 15 1 1 87 - 11 19 46
- Liga a IV a Juniori - Meciurile pentru Etapa 17
- ----------------------------------
LIGA5 ETAPA17
S1 SENIORI...LANTERNA INVINGE LIDERUL!!!
S1 JUNIORI...MECI FRUMOS LA MOVILA
S2 SENIORI...BARCANESTI DEFILEAZA SPRE LIGA4
S2 JUNIORI..AXINTELE SI BROSTENI UMAR LA UMAR SPRE TITLU
- Liga a V a - Meciurile pentru Etapa 17
Sam, 08 Mar
15:00 Unirea M.Kogalniceanu 3 - 4 Rapid Perieti
Sam, 08 Mar
15:00 Viitorul Valea Ciorii 0 - 4 Orezu
Sam, 08 Mar
15:00 MB Stiinta Slobozia - AS FC Traian
Sam, 08 Mar
15:00 AS FC Movila 4 - 3 Baraganul Ciulnita
Sam, 08 Mar...
15:00 AS FC Inter Stelnica 2 - 4 Albesti 08
Sam, 08 Mar
15:00 Dunarea Giurgeni 4 - 1 Gloria Gura Ialomitei
Sam, 08 Mar
15:00 Gloria Ograda 0 - 0 Vointa Bratianu Scanteia
Sam, 08 Mar
15:00 Vointa Brincoveni 2 - 1 Recolta Saveni
Clasament
---------------------------------------------------
1 Unirea M.Kogalniceanu 17 12 3 2 76 - 31 12 39 - ---------------------------------------------------
2 Albesti 08 17 12 2 3 47 - 27 14 38 - ..........................................................
3 Vointa Bratianu Scanteia 17 10 4 3 49 - 31 10 34
4 AS FC Traian 16 10 2 4 48 - 27 8 32
5 AS FC Movila 17 9 2 6 50 - 45 2 29
6 MB Stiinta Slobozia 16 7 3 6 45 - 37 0 24
7 Gloria Ograda 17 7 3 7 33 - 38 -3 24
8 Dunarea Giurgeni 17 7 2 8 39 - 45 -4 23
9 Recolta Saveni 17 6 3 8 48 - 41 -3 21
10 AS FC Inter Stelnica 17 7 0 10 36 - 61 -6 21
11 Baraganul Ciulnita 17 5 5 7 39 - 40 -4 20
12 Orezu 17 5 4 8 34 - 46 -5 19
13 Vointa Brincoveni 17 6 3 8 36 - 37 -6 18
14 Gloria Gura Ialomitei 17 4 4 9 38 - 42 -8 16 - --------------------------------------------------------
15 Rapid Perieti 17 3 4 10 32 - 64 -11 10
16 Viitorul Valea Ciorii 17 2 2 13 26 - 64 -19 8
NOTE:
Echipa Rapid Perieti: -3 puncte (neprezentare la jocul Movila- Perieti)
Meciul Gloria Gura Ialomitei - Vointa Brincoveni (Etapa15):
Echipa Vointa Brincoveni: -3 puncte -
- Liga a V a Juniori - Meciurile pentru Etapa 17
Sam, 08 Mar
13:00 Unirea M.Kogalniceanu 13 - 0 Rapid Perieti
Sam, 08 Mar
13:00 Viitorul Valea Ciorii 3 - 0 Orezu
Sam, 08 Mar
13:00 MB Stiinta Slobozia - AS FC Traian
Sam, 08 Mar
13:00 AS FC Movila 6 - 7 Baraganul Ciulnita
Sam, 08 Mar...
13:00 AS FC Inter Stelnica 5 - 1 Albesti 08
Sam, 08 Mar
13:00 Dunarea Giurgeni 1 - 0 Gloria Gura Ialomitei
Sam, 08 Mar
13:00 Gloria Ograda 1 - 1 Vointa Bratianu Scanteia
Sam, 08 Mar
13:00 Vointa Brincoveni 3 - 6 Recolta Saveni
Clasament
------------------------------------------
1 Unirea M.Kogalniceanu 17 16 1 0 87 - 15 22 49 - --------------------------------------------
2 AS FC Traian 16 15 0 1 84 - 19 21 45
3 Recolta Saveni 17 13 2 2 75 - 29 17 41
4 Vointa Bratianu Scanteia 17 10 4 3 58 - 31 10 34
5 Baraganul Ciulnita 17 10 2 5 57 - 43 8 32
6 Viitorul Valea Ciorii 17 7 5 5 41 - 27 -1 26
7 MB Stiinta Slobozia 16 8 2 6 48 - 47 2 26
8 Gloria Gura Ialomitei 17 6 2 9 25 - 43 -4 20
9 AS FC Inter Stelnica 17 8 1 8 49 - 39 -2 19
10 AS FC Movila 17 6 1 10 44 - 63 -8 19
11 Dunarea Giurgeni 17 5 3 9 28 - 54 -9 18
12 Orezu 17 5 1 11 35 - 62 -8 16
13 Albesti 08 17 3 5 9 27 - 44 -10 14
14 Vointa Brincoveni 17 3 3 11 23 - 40 -15 12
15 Gloria Ograda 17 1 4 12 19 - 65 -20 7
16 Rapid Perieti 17 1 0 16 18 - 97 -21 3
- Liga a V a Juniori - Meciurile pentru Etapa 17
-
- Liga a V a - Meciurile pentru Etapa 17
Dum, 09 Mar
15:00 Recolta Barcanesti 3 - 2 Unirea Ion Roata
Dum, 09 Mar
15:00 Staruinta Brosteni 7 - 0 Secunda Adincata
Dum, 09 Mar
15:00 Viitorul Moldoveni 0 - 2 Viitorul Axintele
Dum, 09 Mar
15:00 AS FC Dridu 4 - 2 Cosereni
Dum, 09 Mar...
15:00 Avantul Rovine 5 - 3 Libertatea Salcioara
Dum, 09 Mar
15:00 Vointa Maia 1 - 2 Infratirea Jilavele
Dum, 09 Mar
15:00 Recolta Malu Rosu 1 - 8 Fulgerul Fierbinti
Dum, 09 Mar
15:00 Juventus Boranesti 6 - 1 Gloria Alexeni
Clasament
-----------------------------------------------
1 Recolta Barcanesti 17 14 3 0 66 - 17 18 45 - -----------------------------------------------
2 Fulgerul Fierbinti 17 11 4 2 53 - 19 13 37 - ...................................................
- 3 Viitorul Axintele 17 11 2 4 60 - 21 11 35
4 Infratirea Jilavele 17 11 2 4 60 - 35 11 35
5 Viitorul Moldoveni 17 8 3 6 50 - 34 0 27
6 Juventus Boranesti 17 7 4 6 42 - 38 -2 25
7 Recolta Malu Rosu 17 8 1 8 46 - 51 -2 25
8 Libertatea Salcioara 17 7 3 7 50 - 47 0 24
9 AS FC Dridu 17 7 3 7 30 - 39 -3 24
10 Cosereni 17 7 1 9 41 - 45 -2 22
11 Unirea Ion Roata 17 7 1 9 33 - 40 -2 22
12 Avantul Rovine 17 7 1 9 37 - 49 -5 22
13 Gloria Alexeni 17 4 1 12 24 - 61 -11 13
14 Secunda Adincata 17 5 1 11 30 - 54 -8 10 - -----------------------------------------------------
- 15 Staruinta Brosteni 17 2 3 12 25 - 54 -18 9
16 Vointa Maia 17 2 3 12 21 - 64 -18 8
NOTE:
Echipa Secunda Adincata: -6 puncte (substituire jucator la jocul cu Recolta Barcanesti)
Echipa Vointa Maia: -1 punct (neprezentare cu echipa de juniori) -
- Liga a V a Juniori - Meciurile pentru Etapa 17
Dum, 09 Mar
13:00 Recolta Barcanesti 5 - 1 Unirea Ion Roata
Dum, 09 Mar
13:00 Staruinta Brosteni 10 - 1 Secunda Adincata
Dum, 09 Mar
13:00 Viitorul Moldoveni 1 - 6 Viitorul Axintele
Dum, 09 Mar
13:00 AS FC Dridu 1 - 1 Cosereni
Dum, 09 Mar...
13:00 Avantul Rovine 2 - 4 Libertatea Salcioara
Dum, 09 Mar
13:00 Vointa Maia 3 - 5 Infratirea Jilavele
Dum, 09 Mar
13:00 Recolta Malu Rosu 0 - 2 Fulgerul Fierbinti
Dum, 09 Mar
13:00 Juventus Boranesti 1 - 3 Gloria Alexeni
Clasament
-----------------------------------------------
1 Viitorul Axintele 17 15 0 2 81 - 19 21 45 - -----------------------------------------------
- 2 Staruinta Brosteni 17 15 0 2 73 - 26 18 45
3 AS FC Dridu 17 12 3 2 61 - 17 12 39
4 Cosereni 17 10 3 4 39 - 22 9 33
5 Fulgerul Fierbinti 17 10 0 7 51 - 22 6 30
6 Secunda Adincata 17 9 1 7 38 - 38 4 28
7 Recolta Malu Rosu 17 7 4 6 31 - 40 -2 25
8 Infratirea Jilavele 17 7 3 7 41 - 35 0 24
9 Libertatea Salcioara 17 8 0 9 44 - 58 0 24
10 Recolta Barcanesti 17 7 1 9 41 - 49 -5 22
11 Unirea Ion Roata 17 5 3 9 41 - 42 -6 18
12 Vointa Maia 17 4 4 9 32 - 50 -11 16
13 Juventus Boranesti 17 4 2 11 34 - 63 -13 14
14 Avantul Rovine 17 3 2 12 32 - 58 -16 11
15 Gloria Alexeni 17 3 2 12 17 - 59 -13 11
16 Viitorul Moldoveni 17 2 2 13 25 - 83 -19 8
- Liga a V a Juniori - Meciurile pentru Etapa 17
- Liga a V a - Meciurile pentru Etapa 17
LIGA6 ETAPA14 RETUR 2013/2014
S1...BORDUSANI PIERDE LA SLOBOZIA NOUA..
S2..RASI SI SF GHEORGHE AU ABANDONAT INTRECEREA
- Liga a VI a - Meciurile pentru Etapa 14
Dum, 09 Mar
15:00 Biruinta Sb. Noua 3 - 2 Victoria Bordusani
Dum, 09 Mar
15:00 Spicul Milosesti 4 - 6 Recolta Buesti
Dum, 09 Mar
15:00 Dinamo Borduselu 3 - 2 Real Gimbasani
Dum, 09 Mar
15:00 Baraganul Ciulnita II 5 - 2 Vointa Orboesti
Dum, 09 Mar...
15:00 Spicul Marculesti 6 - 4 Spicul Vladeni
Sam, 08 Mar
15:00 Agronomia Bucu 3 - 0 Omega Milosesti
Dum, 09 Mar
15:00 Spartacus Iazu 0 - 3 Fair-Play Slobozia Noua
Clasament
----------------------------------------
1 Victoria Bordusani 14 11 0 3 59 - 21 12 33
2 Spicul Marculesti 14 10 2 2 57 - 25 11 32 - ----------------------------------------------
3 Real Gimbasani 14 9 1 4 47 - 29 7 28
4 Dinamo Borduselu 14 9 1 4 45 - 28 7 28
5 Recolta Buesti 14 8 1 5 44 - 35 4 25
6 Omega Milosesti 14 7 1 6 34 - 35 1 22
7 Agronomia Bucu 14 6 4 4 25 - 19 1 19
8 Baraganul Ciulnita II 14 5 2 7 21 - 34 -4 17
9 Spartacus Iazu 14 5 1 8 31 - 40 -5 16
10 Spicul Vladeni 14 3 4 7 32 - 46 -8 13
11 Biruinta Sb. Noua 14 3 4 7 28 - 46 -8 13
12 Fair-Play Slobozia Noua 14 2 4 8 29 - 40 -11 7
13 Vointa Orboesti 14 4 1 9 30 - 44 -8 7
14 Spicul Milosesti 14 2 2 10 23 - 63 -13 2
NOTE:
Echipa Fair-Play Slobozia Noua: -3 puncte (neprezentare la meciul din Cupa Romaniei de la Marculesti)
Echipa Agronomia Bucu: -3 puncte (retragerea echipei de pe teren la Spicul Milosesti)
Echipa Vointa Orboesti: -6 puncte (subsituire jucator la meciul "Orboesti- Bucu")
Echipa Spicul Milosesti: -6 puncte (substituire jucator la meciul "Milosesti- Bordusani")
- Liga a VI a - Meciurile pentru Etapa 14
Dum, 09 Mar
15:00 Vointa Cocora 3 - 5 AS FC Movilita
Dum, 09 Mar
15:00 Unirea Patru Frati 4 - 3 Infratirea Jilavele II
Dum, 09 Mar
15:00 Victoria Rosiori 2 - 4 Athletic Valea Macrisului
Dum, 09 Mar
15:00 Essenza Sf. Gheorghe 0 - 3 Avantul Grindu
Dum, 09 Mar...
15:00 Unirea Girbovi 4 - 0 Steaua Borduselu
Dum, 09 Mar
15:00 Vointa Barbulesti 3 - 1 Agronomia Balaciu
Dum, 09 Mar
15:00 Aiva Rasi 0 - 3 Brosteni
Clasament
-------------------------------------
1 Unirea Patru Frati 14 11 0 3 58 - 28 12 33
2 Vointa Barbulesti 14 8 3 3 43 - 24 6 27 - -------------------------------------------
- 3 Athletic Valea Macrisului 14 8 2 4 37 - 25 5 26
4 Brosteni 14 8 2 4 31 - 23 5 26
5 AS FC Movilita 14 8 1 5 49 - 29 4 25
6 Unirea Girbovi 14 8 1 5 45 - 32 4 25
7 Steaua Borduselu 14 7 2 5 36 - 32 2 23
8 Avantul Grindu 14 6 2 6 38 - 29 -1 17
9 Agronomia Balaciu 14 4 3 7 22 - 33 -6 15
10 Infratirea Jilavele II 14 4 3 7 23 - 39 -6 15
11 Vointa Cocora 14 4 1 9 30 - 42 -8 13
12 Victoria Rosiori 14 3 3 8 19 - 34 -9 12
13 Essenza Sf. Gheorghe 14 3 3 8 22 - 44 -9 12
14 Aiva Rasi 14 3 0 11 19 - 58 -12 6
NOTE:
Echipa Aiva Rasi: -3 puncte (neprezentare la AS Brosteni)
Echipa Avantul Grindu: -3 puncte (neprezentare la Movilita)
LIGA2 SERIA1 ETAPA18
PUNCTE MARI LUATE DE LA BERCENI
- liga2 seria1 etapa19
Miercuri, 12 Martie
CS Municipal Studenţesc Iaşi - FC Farul
Constanţa 4-0
FC Clinceni - Rapid Bucureşti 0-0
Unirea Tărlungeni - Rapid CFR
Suceava 0-0
Gloria Buzău - Dunărea Galaţi 1-2
ACS Berceni - CSM Unirea Slobozia 1-2
...
clasament:
-----------------------------
1. Rapid Bucureşti 35
2. CS Municipal Studenţesc Iaşi 34
3. CSM Unirea Slobozia 31
4. FC Clinceni 27
5. ACS Berceni 26
6. Gloria Buzău 18
------------------------------
7. SC Bacău 18
8. FC Farul Constanţa 17
9. Unirea Tărlungeni 16
10. CF Brăila 15
11. Rapid CFR Suceava 15
12. Dunărea Galaţi 10
-------------------------------
loc 1-6 se califica in playoff
loc 7-12 se califica in playout
- ACS Berceni şi Unirea Slobozia se întâlneau
înaintea meciului de miercuri, 12 martie, din
postura de echipe surpriză ale Seriei I. Clasate
pe locurile cinci, respectiv trei, formaţiile
pregătite de Marin Dragnea şi Adrian Mihalcea
erau în faţa unui joc în care câştigătorul lua
dublul premiului. Miza partidei de la Berceni era...
punctele pentru clasamentul play-off. În final,
oaspeţii s-au impus la limită, scor 1-2, şi se
menţin în coastele primelor două clasate, Rapid
Bucureşti şi CSMS Iaşi.
Toma: punct ochit, punct lovit
Unirea a pornit ca din tun pe terenul de la
Berceni. La prima lovitură liberă obţinută de
slobozeni, în minutul doi, Constantin Toma
sprinta în atac cu mâna pe sus. Era mingea lui.
Fundaşul stânga l-a privit pe Meilă în ochi, a dat
înapoi doi paşi, a ridicat balonul peste zidul
format din trei jucători şi a ţintit vinclul din
stânga portarului ca şi cum ar fi trimis cu mâna.
Goalkeeperul gazdelor a rămas pe picioare, fără
replică, iar Toma fugea de coechipieri pentru a
se bucura în faţa băncii adverse.
Jucătorii gazdelor erau aproape în genunchi,
spectatorii înmărmuriţi în razele soarelui. Unirea
părea că nu va avea probleme în a obţine
victoria. Şi-au menţinut presingul cam 20 de
minute, interval în care Ursu (11 şi 19) a vrut
să-l mai surprindă o dată pe Meilă, însă a trimis
doar peste şi pe lângă. Jucătorii lui Dragnea abia
treceau de propria jumătate.
Pivniceru egalează din a doua încercare
Desfăşurarea jocului într-o singură direcţie a
continuat până în minutul 23. La un corner
bătut de Pădureţu, Nistor câştigă duelul aerian
cu Macare, Pivniceru e pe direcţie şi trage în
Dobre, mingea îi revine şi, la a doua încercare,
reia din doi metri printre portar şi Toma. Era 1-1
şi decarul Berceniului sărbătorea în faţa tribunei
I.
După egalare, jocul revenea la desfăşurarea de
dinainte şi Ivaşcă (34) era să-şi mai spele din
greşeala de la gol cu o reuşită. Şutul său de la
25 de metri avea însă să treacă puţin pe lângă
bară. Însă curajul oaspeţilor de a juca numai în
ofensivă putea să-i coste în final de primă
repriză. După un corner în care doi jucători se
loveau cap în cap, Berceniul pornea pe un
contraatac rapid, împotriva rugăminţilor de a
trimite mingea afară, şi Pivniceru rata şansa
„dublei” cu şutul său peste transversală din
situaţie de unu la unu cu Dobre.
Nanu a profitat de gafa lui Nicu şi Fîşie
Startul reprizei secunde a fost, la început, total
schimbat faţă de debutul partidei. Jucătorii lui
Dragnea au avut iniţiativa şi au ratat primii prin
Pazon (54) şi Pivniceru (59), dar experienţa lui
Nanu avea să fie decisivă. Atacantul Unirii (63) a
insistat la o mingea dată de Nicu lui Fîşie şi
vârful îi lua faţa fundaşului şi-l învingea pe
Meilă cu un şut la colţul lung. Bolat (68) putea
imita reuşita lui Toma din primele minute, însă
mingea trimisă de el, din lovitură liberă de la 17
metri, trecea puţin peste transversală. Era
ultima ocazie mai importantă la poarta lui Meilă,
pe final aceştia concentârndu-se mai mult pe
menţinerea rezultatului. Obiectiv care le-a şi
reuşit, în ciuda disperării jucătorilor ilfoveni de a
egala. Pătraşcu (88) a fost aproape să-l învingă
pe Dobre cu pătrunderea sa pe stânga şi
finalizarea în forţă la colţul scurt, la fel şi
Bădăuţă (90) cu reluarea sa cu capul din opt
metri direct pe centrul porţii. Au fost ultimele
încercări de revenire în joc şi fluierul de final al
lui Marius Avram aducea stări de spirit diferite
în mijlocul celor două echipe.
-sursa:liga2.ro-
- -suntem in cartile promovarii-
Scenariul 1 - Buzău ocupă locul 6 la finalul sezonului regulat:1. Rapid 8j 13p
2. Iaşi 7j 13p
3. Clinceni 8j 11p
4. Slobozia 8j 11p
5. Berceni 7j 6p
6. Buzău 6j 4p
Scenariul 2 - Bacău ocupă locul 6 la finalul sezonului regulat:1. Rapid 8j 15p
2. Clinceni 9j 14p...
3. Slobozia 8j 13p
4. Iaşi 8j 13p
5. Berceni 7j 8p
6. Bacău 8j 4p
Scenariul 3 - Farul ocupă locul 6 la finalul sezonului regulat:1. Clinceni 9j 14p
2. Slobozia 8j 13p
3. Iaşi 8j 13p
4. Rapid 7j 12p
5. Berceni 7j 6p
6. Farul 7j 5p
Scenariul 4 - Tărlungeni ocupă locul 6 la finalul sezonului regulat:1. Iaşi 8j 16p
2. Slobozia 8j 13p
3. Clinceni 8j 13p
4. Rapid 8j 12p
5. Berceni 7j 8p
6. Tărlungeni 7j 3p
nota:totul se poate simplifica daca in data de 28.03.14 echipa Rapid nu primeste un verdict favorabil la planul de organizare la tribunal si nu mai poate promova.In cazul acesta Slobozia si Clinceni devin favorite certe la promovare.
- ACS BERCENI - UNIREA SLOBOZIA
Arbitru: Marius Avram; Asistenţi:Florin Eduard Ungureanu şi Bogdan Velicu (toţi din Bucureşti).
►Berceni: Meilă - Feraru, E. Nicu, Fîşie, Pazon - Al. Radu (cpt.) - Pădureţu, Pivniceru, A. Pătraşcu - Bădăuţă, A. Nistor
Rezerve: Andreescu - V. Ştefan, L. Răduţă, G. Mihai, G. Ghinea, R. Gheorghe, Bitez
Antrenor: Marin Dragnea
►Unirea: L. Dobre - St. Stan, R. Soare (cpt.), Fl. Tudorache, C. Toma - Macare, Ivaşcă - Ibrian, Bolat, O. Ursu - E. Nanu
Rezerve: Măstăcan - Hristian, M. Florea, Drăguţ, Coconaşu, Jianu, Patrianca
Antrenor: Adrian Mihalcea
-sursa:liga2.ro
liga2 seria1 etapa17
se indeparteaza liga1 de ialomita
- Liviu Mihai infige cutitul in inimile ialomitene..
8 martie, ora 11:00
UNIREA SLOBOZIA - CS MUNICIPAL
STUDENŢESC IAŞI 0-2
Arbitru: Adrian Viorel Cojocaru (Galaţi); Asistenţi:
Vlad Bârleanu (Bucureşti) şi Marius Florin Badea
(Râmnicu Vâlcea).
► Unirea: Dobre (cpt.) - S.Stan, Tudorache,
Hristian, C. Toma - Macare, Ivaşcă - Ibrian,...
Ursu, Jianu - E. Nanu
Rezerve: Oprea - M. Florea, Coconaşu, Drăguţ,
C. Ionică, D. Gheorghe, Anton
Antrenor: Adrian Mihalcea
► CSMS: Caparco - Radovic, Mihalache, Bosoi, Fl.
Plămadă, Ţigănaşu, Al. Creţu (cpt.), Dedu, L.
Mihai, Herghelegiu, Pălimaru
Rezerve: Bălan - Avrămia, L. Dobre. Novac,
Onofraş, Călugăru, Vladu
Antrenor: Marius Lăcătuş
-sursa:liga2.ro -
- Marius Lăcătuş, antrenorul oaspeţilor îşi dorea cu 48 de ore înainte de meciul de la Slobozia să administreze invincibilei Unirea prima înfrângere pe teren propriu. Obiectivul avea să se realizeze după un meci de mare luptă în care cel mai greu le-a fost fotbaliştilor să-şi ţină echilibrul pe un teren înmuiat de cele 4 zile de ploaie ...neîntreruptă şi care avea să fie decis de inspiraţia lui Liviu Mihai, cel mai bun jucător al Unirii în turul de campionat, acum numărul 10 la CSMS Iaşi.
1.500 de spectatori au înfruntat frigul şi au dat căldura pe acasă pe moina pătrunzătoare de pe Municipal ca să vadă la lucru două echipe de podium, două echipe cu şanse la promovarea în liga naţională. Chiar dacă jucau în deplasare, ieşenii au intrat mai decişi pe teren şi Liviu Mihai, idol până mai ieri la Slobozia, a dat tonul ratărilor în minutul 10, apoi l-a imitat Bosoi, şut respins cu greu de Dobre în minutul 19, acţiune ce avea să prevestească golul venit la o jumătate de oră de la start. Doi fundaşi de la Unirea s-au invitat unul pe altul să respingă din careul mic şi oportunistul Liviu Mihai a împins mingea în plasă. Trec doar trei minute şi Herghelegiu trimite cu capul balonul în transversală, după o altă eroare gravă de marcaj. Repriza neagră pentru echipa lui Adi Mihalcea se încheie cu golul aceluiaşi Liviu Mihai, finalizare precisă pe lângă portar după o pătrundere solitară pe stânga.
La pauză ieşenii au schimbat tricourile şi tactica de joc, sacrificând veleităţile ofensive pentru o apărare supra-aglomerată, cu mijlocaşii retraşi pentru a stăvili atacurile gazdelor. Dominare teritorială evidentă şi o posesie zdrobitoare a balonului pentru Unirea Slobozia dar fazele la poarta ieşenilor s-au numărat pe degetele unei singure mâini: şut anemic Nanu în minutul 47, şut din interiorul careului Coconaşu dar Caparco scoate mingea în corner în minutul 76, centrare Ibrian prin faţa porţii goale cu 7 minute înainte de final şi cam atât. De partea cealaltă CSMS Iaşi mai bagă o dată mingea în poartă dar golul lui Pălimaru este anulat pentru henţ.
Cu trei puncte de la Slobozia, puncte care se pun în clasamentul playoff, CSMS Iaşi preia şefia în top 6, cu un punct peste Rapid Bucureşti, în vreme ce Unirea bifează a doua înfrângere din tot atâtea meciuri jucate în 2014 şi va avea o deplasare foarte grea la Berceni, altă echipă de playoff.
-
- Liviu Mihai: ”Am avut emoţii, practic mă întâlneam cu fraţii mei”
Meciul dintre Unirea Slobozia şi CSMS Iaşi, scor 0-2, a fost unul special pentru mijlocaşul Liviu Mihai. Cel mai bun jucător al Unirii până înaintea pauzei competiţionale, plecat în iarnă la Iaşi, a revenit să joace în oraşul în care spune că se simte ca acasă, de data aceasta chiar împotriva “fraţilor lui” de la Slob...ozia. Şi a făcut-o perfect, fiind de departe cel mai bun jucător de pe teren, autor al celor două goluri.
”A fost un meci greu, un meci de angajament şi mă bucur că am reuşit să câştigăm. Am întâlnit o echipă bună, eu îi ştiam pe băieţi câtă dăruire pun pe teren la fiecare meci. Chiar dacă foştii mei colegi sunt obişnuiţi cu terenul acesta greu de la meciurile de acasă mă bucur că noi ne-am adaptat mai repede decât ei, am înscris de două ori până la pauză şi ne-am făcut meciul mai uşor. Am avut emoţii, practic mă întâlneam cu fraţii mei, dar am reuşit să le depăşesc, am marcat de două ori la poarta la care dădusem goluri şi pentru Unirea Slobozia, mi-am făcut un cadou frumos pentru ziua mea care va fi peste câteva zile. Sunt bucuros că spectatorii nu m-au uitat şi m-au aplaudat atunci când am ieşit de pe teren, eu mă simt ca acasă aici la Slobozia.”, a spus la finalul partidei mijlocaşul.
Pe lângă cele două goluri marcate, Liviu Mihai a plecat de la Slobozia şi cu buza umflată în urma unui contact avut chiar cu fostul lui coleg de cameră, atacantul Emil Nanu: ”A fost o fază de joc la mijlocul terenului în care fratele meu Nanu era să-mi dea dintele jos, dar astfel de lucruri se mai întâmplă într-un meci de fotbal, un joc de bărbaţi.”
sursa:liga2.ro- -
- rezultate finale:
Sâmbătă, 8 Martie
CSM Unirea Slobozia - CS
Municipal Studenţesc Iaşi 0-2
FC Farul Constanţa - FC Clinceni 0-0
Rapid CFR Suceava - Gloria Buzău 0-0
Dunărea Galaţi - ACS Berceni 1-2
Rapid Bucureşti - CF Brăila 5-2
- rezultate finale:
-
- liga2 seria1 ETAPA19
Mar 12, 2014 15:00 CS Municipal Studentesc Iaşi (IS) - CS FC Farul Constanţa (CT)
Mar 12, 2014 15:00 CS FC Clinceni (IF) - SC FC RAPID SA Bucureşti (B)
Mar 12, 2014 15:00 CF Brăila SA (BR) Loc vacant
Mar 12, 2014 15:00 ASC Bacau (BC) SC FC Sportul Studenţesc SA (B)
Mar 12, 2014 15:00 CS Unirea Târlungeni (BV) - ACS Rapid CFR Suceava (SV)
Mar 12, 20...14 15:00 FC Gloria Buzău (BZ) - FCM Dunarea Galaţi (GL)
Mar 12, 2014 15:00 ACS Berceni (IF) - AFC Unirea 04 Slobozia (IL)
-ETAPA INTERMEDIARA-
CLASAMENT:
1. SC FC RAPID SA Bucureşti (B) 16 10 4 2 27-14 13 34
2. CS Municipal Studentesc Iaşi (IS) 16 10 1 5 27-15 12 31
3. AFC Unirea 04 Slobozia (IL) 16 8 4 4 21-18 3 28
4. CS FC Clinceni (IF) 16 7 5 4 29-20 9 26
5. ACS Berceni (IF) 14 7 5 2 22-14 8 26
6. FC Gloria Buzău (BZ) 14 4 6 4 18-15 3 18 - -------------------------------------------------------------
7. ASC Bacau (BC) 15 5 3 7 20-20 0 18
8. CS FC Farul Constanţa (CT) 16 4 5 7 11-21 -10 17
9. CS Unirea Târlungeni (BV) 14 4 3 7 9-14 -5 15
10. CF Brăila SA (BR) 16 4 3 9 21-31 -10 15
11. ACS Rapid CFR Suceava (SV) 15 3 5 7 16-27 -11 14
12. FCM Dunarea Galaţi (GL) 14 1 4 9 15-27 -12 7
ETAPA VIITOARE:
Mar 15, 2014 11:00 CS FC Farul Constanţa (CT) - AFC Unirea 04 Slobozia (IL)
Mar 15, 2014 11:00 Loc vacant CS FC Clinceni (IF)
Mar 15, 2014 11:00 SC FC Sportul Studenţesc SA (B) CF Brăila SA (BR)
Mar 15, 2014 11:00 ACS Rapid CFR Suceava (SV) - ASC Bacau (BC)
Mar 15, 2014 11:00 FCM Dunarea Galaţi (GL) - CS Unirea Târlungeni (BV)
Mar 15, 2014 11:00 ACS Berceni (IF) - FC Gloria Buzău (BZ)
Mar 15, 2014 16:15 SC FC RAPID SA Bucureşti (B) - CS Municipal Studentesc Iaşi (IS)
SURSA:FRF.RO-
- liga2 seria1 ETAPA19
- Liviu Mihai: ”Am avut emoţii, practic mă întâlneam cu fraţii mei”
- Marius Lăcătuş, antrenorul oaspeţilor îşi dorea cu 48 de ore înainte de meciul de la Slobozia să administreze invincibilei Unirea prima înfrângere pe teren propriu. Obiectivul avea să se realizeze după un meci de mare luptă în care cel mai greu le-a fost fotbaliştilor să-şi ţină echilibrul pe un teren înmuiat de cele 4 zile de ploaie ...neîntreruptă şi care avea să fie decis de inspiraţia lui Liviu Mihai, cel mai bun jucător al Unirii în turul de campionat, acum numărul 10 la CSMS Iaşi.
LIGA2 SERIA1 ETAPA1
inceput cu stangul pentru slobozeni
- Dunărea Galaţi - Unirea Slobozia 2-1
La Galaţi, trei sferturi din meci a însemnt o luptă surdă între ultima clasată şi revelaţia seriei, care este în cărţi pentru unul din primele două locuri ale seriei care dau dreptul de a promova în prima ligă. Din minutu 60 cei doi antrenori au forţat v...ictoria şi, în consecinţă, au operat modificări în formaţiile de start. Modificări care s-au dovedit inspirate, de o parte şi de alta. Aşa se face că gazdele deschid scorul în urma unei acţiuni a abia intraţilor Cenk şi Bâtfoi: primul centrează de pe partea stângă la colţul lung şi al doilea reia cu capul din cinci metri în poarta lui Dobre. Egalarea survine după două minute, când Macare centrează de pe dreapta la colţul lung şi abia intratul Octavian Ursu reia cu capul făcând inutilă intervenţia portarului Miron. Meciul se îndrepta spre un echitabil egal, dar antrenorul Costel Enache mai forţează o dată, îl introduce în minutul 85 pe Sfrijan în teren, care după doar un minut reia cu capul o centrare de pe flancul drept şi-l învinge a doua oară pe Dobre.
Un rezultat care nu ajută, practic, nici una dintre combatante. Asta pentru că Dunărea Galaţi are o misiune imposibilă în tentativa sa de a se salva de la retrogradare, iar eşecul nu afectează sub nici o formă echipa antrenată de Adrian Mihalcea, deoarece rezultatul nu contează în clasamentul play-off. Clasament în care punctează etapa aceasta doar ieşenii, cu victorie în deplasare la Clinceni. Ieşeni care se vor deplasa etapa aceasta, sâmbătă de la ora 11, la Unirea Slobozia. De această dată, o victorie a Unirii Slobozia echivlează cu un pas important în lupta pentru ocuparea unui loc promovabil. Care, poate nici asta nu contează, fiind greu de crezut că echipa va fi însrisă în primul eşalon al fotbalului românesc. Şi totuşi, pentru mulţi dintre tinerii fotbaliştii slobozeni şi chiar pentru antrenorul Adrian Mihalcea ar însemna mult, crescând şansele de a fi mai vizibili în lumea fotbalului românesc, crescând astfel şi posibilitatea încheierii unor contracte mai profitabile, cu echipe din Liga 1.
Dunărea: Miron - l. Radu, Panait, Şumudean (cpt), Sorin Cucu – Vraciu (min. 85 Sfrijan), Hasanche, Stelian Cucu, Gohoreanu (min. 57 Cenk) - Neagu, Matei (min. 62 Bâftoi). Rezerve: Costea - Drăgan, V. Ion, I. Ursu. Antrenor: Costel Enache
Unirea: Dobre - Stan, Soare(cpt), Tudorache, Toma, Ibrian - Macare, Coconaşu, Florea (min. 62 Ursu) – Bolat (min. 88 Drăguţ), E. Nanu (min.80 Jianu). Rezerve: Oprea - Hristian, Patrianca, Ionică. Antrenor: Adrian Mihalcea
Rezultate, etapa 16
FC Clinceni - CS Municipal Studenţesc Iaşi 1-2
CF Brăila - FC Farul Constanţa 1-1
SC Bacău - Rapid Bucureşti 1-2
ACS Berceni - Rapid CFR Suceava 4-1
Dunărea Galaţi - CSM Unirea Slobozia 2-1
Clasament
1. Rapid Bucureşti 15 9 4 2 22-12 31
2. CS Studenţesc Iaşi 15 9 1 5 25-15 28
3. Unirea Slobozia 15 8 4 3 21-16 28
4. FC Clinceni 15 7 4 4 29-20 25
5. ACS Berceni 13 7 4 2 20-12 25
6. Gloria Buzău 13 4 6 3 18-14 18
7. SC Bacău 15 5 3 7 20-20 18
8. Farul Constanţa 15 4 4 7 11-21 16
9. Unirea Tărlungeni 14 4 3 7 9-14 15
10. CF Brăila 15 4 3 8 19-26 15
11. Rapid Suceava 14 2 5 7 15-27 11
12. Dunărea Galaţi 13 1 3 9 13-25 6
Etapa viitoare(sb.08.03.14 h11.00)
Unirea Slobozia - CSMS Iaşi
Farul Constanţa - FC Clinceni
Rapid Suceava - Gloria Buzău
Dunărea Galaţi - ACS Berceni
Rapid Bucureşti - CF Brăila h16.15 TVR1
-SURSA:ZIARULIALOMITA.RO- - Dunărea câştigă primul meci din campionat datorită inspiraţiei lui Enache Unirea Slobozia, care a iernat doar pe locul doi doar datorită golaverajului inferior celor de la Rapid, a început tare meciul de la Galaţi, dar în afară de cele două capete ale primei reprize, neconcretizate, n-a reuşit decât să împingă deznodământul meciului spre ultimele minute ale partidei.
Gălăţenii au irosit în prima repriză ocazia meciului, când pasa lui Neagu (’32) l-a pus pe Gohoreanu singur cu portarul de la 40 de metri, dar gălăţeanul a finalizat cu un şut peste poartă.
După reluare, când ambele echipe nu reuşeau să lege mai multe de patru pase consecutive, disputa a fost condimentată de inspiraţia antrenorului gazdelor, Costel Enache. L-a trimis în teren pe mijlocaşul stânga Cenk Firat, după alte cinci minute pe atacantul Bâtfoi, iar roadele le-a cules repede.
Primul a centrat, celălalt a finalizat cu capul la deschiderea scorului, dar după doar două minute Unirea Slobozia a egalat, Octavian Ursu finalizând superb centrarea lui Macare la colţul lung, una mult în exterior, atacantul oaspeţilor punând capul, lipit de tuşă, pentru un lob peste portar, la colţul opus.
Costel Enache a mutat din nou în minutul 85, aruncându-l în luptă pe Sfrijan, iar peste un singur minut noul intrat a pus capul pentru golul victoriei la centrarea aceluiaşi Cenk Firat, turcul devenit în mai puţin de o repriză eroul meciului cu două pase decisive. Enache a schimbat inspirat şi a obţinut prima victorie a celor de la FCM Dunărea în acest campionat, chiar de la prima partidă pe banca tehnică a echipei gălăţene, un rezultat mai mult de moral pentru echipa sa.
In faza următoare sezonului regulat, echipele calificate în play-off, respectiv play-out, vor intra doar cu rezultatele directe dintre competitoarele din cele două „grupe”, astfel că, după cum se prezintă clasamentul acum, sunt şanse minime, doar teoretice, ca Unirea Slobozia şi Dunărea Galaţi să se afle şi în a doua fază a campionatului în duel direct, ceea ce înseamnă că victoria gălăţenilor nu va conta în cele două ierarhii separate ale ligii secunde. SURSA:LIGA2.RO-
LIGA3 SERIA2 ETAPA16
DERBY JUDETEAN ADJUDECAT DE AXINTENI
- 1.vineri 28.02.14 h14.00 stadion comunal Axintele judet Ialomita
FC VIITORUL AXINTELE-FC RAPID FETESTI 2-0(1-0)
teren:bun
vreme:instabila,cer noros 5 grade C
spectatori:circa 150
palmares liga3-3 2 0 1 8-2 6p
intalniri la Axintele in liga3: 1 0 0 1 1-2 0p...
ultimul rezultat:Axintele-Fetesti 1-2 mai 2013
FC VIITORUL
echipament:alb cu verde
All time la liga3:67 41 10 16 123-49
clasament actual:15 6 5 4 20-13 23p
clasament acasa:7 3 4 0 7-4 13p
rezultate acasa:2-1liesti,1-0popesti,1-1afumati,1-1voluntari,1-1cernica,0-0otelul2,1-0calarasi
ultimul rezultat acasa:1-0calarasi etp14 22.11.13
cea mai clara victorie acasa:2-1liesti etp2 06.09.13
cea mai dura infrangere acasa:nu a pierdut pana acum
FC RAPID
echipament:alb-visiniu
All time la liga3:429 155 67 207 747-794
clasament actual:15 2 2 11 8-40 8p
clasament deplasare:7 1 0 6 1-20 3p
rezultate deplasare:1-0ciresu,0-1otelul2,0-1afumati,0-3cernica,0-6popesti,0-6stefanesti,0-3calarasi
ultimul rezultat deplasare:0-3calarasi etp15 29.11.13
cea mai clara victorie deplasare:1-0ciresu etp1 30.08.13
cea mai grea infrangere:0-6popesti etp10 25.10.13;0-6stefanesti etp13 15.11.13
2.Arbitri
3.Arbitru: Burcea Petrică - Giurgiu
4.Asistent: Voinea Cristian Marius - Giurgiu
5.Asistent: Popovici Cătălin Alexandru - Ploieşti
6.Observator: Bădescu George - Bucureşti
7.Observator: Coman Ion - Târgovişte
--------------------------------------------------------------------------------
COMENTARIU MECI
Formatia fetesteana incearca in aceasta primavara miracolul!! Salvarea de la retrogradare doar cu jucatori tineri din oras sau din jurul orasului.Vom reusii oare sa ducem la final acest miracol??? Dupa cum au decurs lucrurile vineri la Axintele sunt semne imbucuratoare ca intradevar putem visa cu ochii deschisi.
Gazdele nu uitau ca au pierdut in primavara trecuta singurul meci pe teren propriul in fata echipei noastre si acele trei puncte au fost vitale in lupta pentru promovarea in liga2.Chiar si la acest meci formatia din Axintele a inceput jocul destul de tematoare...Norocul lor ca la o faza fixa mai precis un corner in minutul16 Pioaru de la noi a incercat sa loveasca mingea sa o respinga in afara terenului si mascat de un grup de jucatori s-a trezit cu aceasta in picior si s-a dus in poarta lui Calugaru.Pana la marcarea acelui gol echipa noastra s-a asezat bine in teren cu un 4-2-3-1 cu doi inchizatori si un singur varf impins.Axintenii s-au temut chiar si la 1-0 stiind ca pentru ei acest scor a fost periculos in sezonul trecut cu echipa noastra.Gazdele au cautat golul desprinderii pana la pauza in speranta ca vor avea un meci mai linistit in partea secunda.Rapidul a cautat sa dea si el replica insa Ivan si Tarnovschi nu au profitat de oportunitatile avute si astfel s-a intrat la cabine cu avantajul minim de partea axintenilor.
Partea secunda intram si noi mai curajosi in incercarea de a pune in pericol poarta verzilor fiind constienti ca acestia se vor arunca in atac in marcarea si golului doi.Calugaru face minuni in poarta noastra si are cateva interventii excelente reusind sa tina echipa noastra in carti.Noul venit in tabara fetesteana Stoicescu are golul egalizator in gheata la o lovitura libera executata cu maiestrie in minutul 51 dar portarul gazdelor este pus la grea incercare si astfel scorul pe tabela de marcaj ramane in avantajul axintenilor.Golul avea sa cada cateva minute mai tarziu in poarta noastra cand nou venitul Sava gaseste plasa portii noastre si duce scorul la 2-0 si aduce linistea in tabara gazdelor.Incercam si noi cateva schimbari in angrenajul echipei in speranta ca vom reusii macar golul de onoare.Intra la noi si tinerii Alexandru,Danila si Grigore.Un alt tanar Tarnovschi are o buna oportunitate spre final dar nu este atent la o balba in defensiva axintenilor si risipeste o buna oportnitate de a marca.Pacat insa ca de la noi nu au putut evolua Ciubuc si Marin pentru ca suntem convinsi ca rezultatul ar fi fost altul.
Una peste alta la final de joc chiar daca am pierdut acest prim meci din anul 2014,echipa noastra s-a miscat bine in teren,a reusit sa sa pozitioneze exact in teren si nu a dat spatii prea multe atacantilor axinteni.Sa alergat mult si s-a depus un efort considerabil.Nu avem decat sa invatam din astfel de jocuri mai ales ca am avut o echipa noua in care si-au facut loc si cativa debutanti la liga3Daca vom juca cu acelasi devotament si meciurile urmatoare,vom depune acelasi efort si vom asculta de sarcinile trasate de conducerea tehnica la sedintele de antrenament si dinaintea fiecarei partide cu siguranta vor aparea si rezultatele bune.Important e sa credem mai departe in sansa noastra si sa ne jucam sansele pe terenul de fotbal pentru ca zeita Fortuna rasplateste pe cei care joaca cu daruire si cinstit fotbalul.
RAPID:calugaru-pioaru,tonea,stoica,lefter-enica,stoicescu-neculai,albut,tarnovschi-ivan
au mai evoluat:alexandru,danila,grigore
rezerve:stanciu,munteanu,dumitrache
absenti:marin-suspendat,ureche-bolnav,ciubuc-accidentat
antrenor:stoica gigel
FELICITARI BAIETI PENTRU MODUL CUM ATI LUPTAT!!!
-sursa:acfrapidfetesti-
Rezultate, etapa 16
Viitorul Axintele - Rapid Feteşti 2-0
Pioaru (15 - autog.), A. Sava (57)
CS Afumaţi - Dunărea Călăraşi 2-0
Vlada (68 - pen.), D. Stanca (85)
FC Voluntari - Oţelul II Galaţi 1-1
S. Rădoi (30) / Vasilachi (45)
Progresul Cernica - CS Ştefăneşti 0-0
Sporting Lieşti - Conpet Cireşu 3-3
G. Ancerenco (18), Bahnaşu (62), Gârleanu (78) / Al. Ilie (24), An. Crăciun (54), S. Nicoliţă (71)
Gloria Pop. Leordeni - Callatis Mangalia 2-1
Stelea (28, 70) / Posteucă (87)
Clasament
1. FC Voluntari 16 12 4 0 35-6 40 16
2. CS Afumaţi 16 8 6 2 33-12 30 6
3. CS Ştefăneşti 16 9 3 4 31-14 30 6
4. AFC Dunărea 2005 Călăraşi 16 9 0 7 29-22 27 3
5. Gloria Popeşti Leordeni 16 8 3 5 26-19 27 3
6. Viitorul Axintele 16 7 5 4 22-13 26 2
7. Oţelul II Galaţi 16 5 3 8 16-27 18 -6
8. Sporting Lieşti 16 5 2 9 21-34 17 -7
9. Progresul Cernica 16 4 4 8 19-21 16 -8
10. Callatis 2012 Mangalia 16 5 1 10 17-33 16 -8
11. Conpet Cireşu 16 4 3 9 20-34 15 -9
12. Rapid Feteşti 16 2 2 12 8-42 8 -16
Etapa viitoare(vin.07.03.14 h15.00)
Rapid Feteşti - CS Afumaţi
Dunărea Călăraşi - FC Voluntari
Oţelul II Galaţi - Progresul Cernica
CS Ştefăneşti - Sporting Lieşti
Conpet Cireşu - AS Popeşti Leordeni
Viitorul Axintele - Callatis Mangalia - SURSA:acfrapidfetesti-
liga4 etapa16
seniori....reviga invinge liderul
juniori...VITICOLA CEDEAZA PRIMA DATA IN CAMPIONAT LA RADULESTI
- După victoria Voinţei Reviga în faţa fostului lider Unirea Fierbinţi, lupta pentru câştigarea campionatului şi a dreptului de a participa la barajul de promovare în eşalonul trei al fotbalului românesc se încinge. Cu victoria la scor în faţa Unirii Griviţa coroborat cu eşecul Unirii Fierbinţi la Revi...ga noul lider al Ligii 4 este Victoria Ţăndărei. Asta însă până sâmbăta viitoare, când cele două se vor întâlni la Fierbinţi. În cazul unui egal, putem asista la o nouă schimbare de lider, Voinţa Reviga având meci relativ uşor la Sărăţeni. În cazul unui eşec, Unirea Fierbinţi va avea zile grele până la finele campionatului. Un rezultat bun a scos Andrias Andrăşeşti la Munteni Buzău. În cazul unei victorii acasă etapa viitoare cu Platoneşti şi corelat cu alte rezultate, lanterna Andrias Andrăşeşt poate sălta etapa viitoare dintr-un foc patru locuri, de pe 16 pe 12. Asta pentru că Unirea Sărăţeni are meci imposibil de câştigat acasă cu Voinţa Reviga, Griviţa meci greu acasă cu Anatorul Slobozia, Spicul Colilia la fel, meci greu acasă cu Recolta Gheorghe Doja. Numai că, mingia fiind rotundă acestea sunt doar calcule ale microbiştilor. Remarcabile, prin scor, victoriile CS Amara în faţa Unirii Sărăţeni şi a FC Răduleşti în faţa Viticolei Feteşti, feteştenii părând a nu se regăsi după finalul de tur mai slab.
Rezultate etapa 16
Recolta Gh. Doja - Viitorul Platonesti 7-0
Victoria Mt. Buzau - Andrias Andrasesti 1-1
C.F. Abatorul Slobozia - AS Cazanesti 6-0
C.S Victoria Tandarei - Unirea Grivita 6-1
Vointa Reviga - Unirea Fierbinti 2-0
C.S. Amara - Unirea Sarateni 6-0
ACS FC Radulesti - Viticola Agrofam Fetesti 6-1
Spicul Colilia - Recolta 2008 Gh. Lazar 1-3
Clasament
1. C.S Victoria Tandarei 16 11 4 1 47 - 13 13 37
2. Unirea Fierbinti 16 12 1 3 48 - 20 13 37
3. Vointa Reviga 16 11 3 2 64 - 20 12 36
4. Viticola Agrofam Fetesti 16 10 2 4 58 - 33 8 32
5. Recolta 2008 Gh. Lazar 16 10 1 5 40 - 26 7 31
6. ACS FC Radulesti 16 10 0 6 46 - 39 6 30
7. Recolta Gh. Doja 16 7 6 3 41 - 28 3 27
8. Victoria Mt. Buzau 16 6 6 4 35 - 28 3 24
9. C.F. Abatorul Slobozia 16 7 1 8 52 - 40 -2 22
10. C.S. Amara 16 5 1 10 42 - 53 -8 16
11. AS Cazanesti 16 4 3 9 21 - 65 -9 15
12. Viitorul Platonesti 16 4 0 12 36 - 58 -12 12
13. Unirea Sarateni 16 3 3 10 36 - 62 -12 12
14. Unirea Grivita 16 3 3 10 27 - 74 -12 12
15. Spicul Colilia 16 2 4 10 32 - 42 -14 10
16. Andrias Andrasesti 16 2 4 10 25 - 49 -17 10
Etapa viitoare(sb.08.03.14 jun13.00 sen15.00)
Spicul Colilia - Recolta Gh. Doja
Recolta 2008 Gh. Lazar - ACS FC Radulesti
Viticola Agrofam Fetesti - C.S. Amara
Unirea Sarateni - Vointa Reviga
Unirea Fierbinti - C.S Victoria Tandarei
Unirea Grivita - C.F. Abatorul Slobozia
AS Cazanesti - Victoria Mt. Buzau
Andrias Andrasesti - Viitorul Platonesti
-sursa:ziarulialomita.ro-
VICTORIA TANDAREI-UNIREA GRIVITA 6-1
- Sambata, 1 martie, s-a reluat campionatul judetean de fotbal. Pentru Victoria, prima etapa a adus la Tandarei pe Unirea Grivita, echipa care a reusit in tur sa smulga un punct echipei noastre, scor 1-1. De aceasta data meciul nu a avut istoric , in minutul 7 scorul era deja 2-0, dubla Cata, iar pana la pauza Rusen a reusit si el dubla, 4-0, si invingatoarea era deja stabilita. Repriza a doua a adu...s o usoara relaxare in randul jucatorilor nostri si pe fondul acestei relaxari a venit si golul de onoare al oaspetilor, dar pana la final acelasi Cata si apoi Tuican au dus scorul la 6-1. Au evoluat pentru Victoria: Bugiulescu-Butnariu,Leonte,Pana,Barligea-Tuican(C.Dinu),Barzoiu(Iovanescu)-Cata,G.Dinu(Mitache),Nistor-Rusen(Suican). In urma acestei victorii, Victoria a trecut pe primul loc al clasamentului,pozitie pe care o imparte, la egalitate de puncte, cu Unirea Fierbinti, chiar adversara din etapa viitoare, unde echipa noastra se va deplasa cu gandul sa ramana pe prima pozitie si peste o saptamana Hai Victoria!
- Liga a IV a Juniori - Meciurile pentru Etapa
16
Sam, 01 Mar
13:00 Recolta Gh. Doja 5 -1 Viitorul Platonesti
Sam, 01 Mar
13:00 Victoria Mt. Buzau 4 -0 Andrias Andrasesti
Sam, 01 Mar
13:00 C.F. Abatorul Slobozia 0 -...0 AS Cazanesti
Sam, 01 Mar
13:00 C.S Victoria Tandarei 15 -0 Unirea Grivita
Sam, 01 Mar
13:00 Vointa Reviga 0 -1 Unirea Fierbinti
Sam, 01 Mar
13:00 C.S. Amara 6 -0 Unirea Sarateni
Sam, 01 Mar
13:00 ACS FC Radulesti 3 -2 Viticola Agrofam Fetesti
Sam, 01 Mar
13:00 Spicul Colilia 1 -2 Recolta 2008 Gh. Lazar -
- Clasament
Loc Echipa M V E I Gol +/- Pct
1 Viticola Agrofam Fetesti 16 14 1 1 86 - 11 19 43
2 C.S Victoria Tandarei 16 12 2 2 100 - 20 14 38
3 C.F. Abatorul Slobozia 16 11 2 3 60 - 26 11 35
4 Victoria Mt. Buzau 16 11 2 3 63 - 33 11 35
5 Recolta Gh. Doja 16 11 0 5 48 - 37 9 33
6 AS Cazanesti 16 10 2 4 57 - 23 8 32
7 ACS FC Radulesti 16 8 1 7 32 - 45 1 25
8 C.S. Amara 16 7 2 7 47 - 39 -1 23...
9 Viitorul Platonesti 16 6 0 10 32 - 52 -6 18
10 Recolta 2008 Gh. Lazar 16 7 2 7 58 - 37 -1 17
11 Unirea Fierbinti 16 5 2 9 39 - 72 -7 17
12 Vointa Reviga 16 5 1 10 44 - 50 -8 16
13 Unirea Sarateni 16 4 1 11 36 - 48 -11 13
14 Spicul Colilia 16 4 1 11 26 - 66 -11 13
15 Andrias Andrasesti 16 3 0 13 24 - 69 -15 9
16 Unirea Grivita 16 0 1 15 4 - 128 -23 1
sursa:ajfialomita.ro-
- Clasament
LIGA5 SERIA1 ETAPA16
SENIORI...kogalniceanu scorul etapei
juniori...traian victorie clara cu movilaliga5 seria2 etapa16
LIGA5 SERIA2 ETAPA16
seniori...BARCANESTI DEFILEAZA SPRE LIGA4
JUNIORI...AXINTELE SI BROSTENI LA EGALITATE IN CLASAMENT
- Rezultate, etapa 16
Rapid Perieti - Recolta Saveni 2-1
Vointa Bratianu Scanteia - Vointa Brincoveni 3-2
Gloria Gura Ialomitei - Gloria Ograda 5-2
Albesti 08 - Dunarea Giurgeni 2-0
Baraganul Ciulnita - AS FC Inter Stelnica 5-0
AS FC Traian - AS FC Movila 4-0
Orezu - MB Stiinta Slobozia 1-2...
Unirea M.Kogalniceanu - Viitorul Valea Ciorii 11-1
Clasament
1. Unirea M.Kogalniceanu 16 12 3 1 73 - 27 15 39
2. Albesti 08 16 11 2 3 43 - 25 11 35
3. Vointa Bratianu Scanteia 16 10 3 3 49 - 31 9 33
4. AS FC Traian 16 10 2 4 48 - 27 8 32
5. AS FC Movila 16 8 2 6 46 - 42 2 26
6. MB Stiinta Slobozia 16 7 3 6 45 - 37 0 24
7. Gloria Ograda 16 7 2 7 33 - 38 -1 23
8. Recolta Saveni 16 6 3 7 47 - 38 -3 21
9. AS FC Inter Stelnica 16 7 0 9 34 - 57 -3 21
10. Baraganul Ciulnita 16 5 5 6 36 - 36 -4 20
11. Dunarea Giurgeni 16 6 2 8 35 - 44 -4 20
12. Gloria Gura Ialomitei 16 4 4 8 37 - 38 -8 16
13. Orezu 16 4 4 8 30 - 46 -8 16
14. Vointa Brincoveni 16 5 3 8 34 - 36 -6 15
15. Viitorul Valea Ciorii 16 2 2 12 26 - 60 -16 8
16. Rapid Perieti 16 2 4 10 28 - 61 -14 7
Etapa viitoare(sb.08.03.14 jun13.00 sen15.00)
Unirea M.Kogalniceanu - Rapid Perieti
Viitorul Valea Ciorii - Orezu
MB Stiinta Slobozia - AS FC Traian
AS FC Movila - Baraganul Ciulnita
AS FC Inter Stelnica - Albesti 08
Dunarea Giurgeni - Gloria Gura Ialomitei
Gloria Ograda - Vointa Bratianu Scanteia
Vointa Brincoveni - Recolta Saveni
SERIA2
Rezultate, etapa 16
Unirea Ion Roata - Gloria Alexeni 4-3
Fulgerul Fierbinti - Juventus Boranesti 1-0
Infratirea Jilavele - Recolta Malu Rosu 7-2
Libertatea Salcioara - Vointa Maia 3-3
Cosereni - Avantul Rovine 4-2
Viitorul Axintele - AS FC Dridu 7-0
Secunda Adincata - Viitorul Moldoveni 4-2
Recolta Barcanesti - Staruinta Brosteni 3-0
Etapa viitoare(dum.09.03.14 jun13.00 sen15.00)
Recolta Barcanesti - Unirea Ion Roata,
Staruinta Brosteni - Secunda Adincata,
Viitorul Moldoveni - Viitorul Axintele,
AS FC Dridu - Cosereni,
Avantul Rovine - Libertatea Salcioara,
Vointa Maia - Infratirea Jilavele,
Recolta Malu Rosu - Fulgerul Fierbinti,
Juventus Boranesti - Gloria Alexeni.
-
- Clasament
Loc Echipa M V E I Gol +/- Pct
1 Viitorul Axintele 16 14 0 2 75 - 18 18 42
2 Staruinta Brosteni 16 14 0 2 63 - 25 18 42
3 AS FC Dridu 16 12 2 2 60 - 16 14 38
4 Cosereni 16 10 2 4 38 - 21 8 32
5 Secunda Adincata 16 9 1 6 37 - 28 4 28
6 Fulgerul Fierbinti 16 9 0 7 49 - 22 3 27
7 Recolta Malu Rosu 16 7 4 5 31 - 38 1 25
8 Infratirea Jilavele 16 6 3 7 36 - 32 -3 21...
9 Libertatea Salcioara 16 7 0 9 40 - 56 -3 21
10 Recolta Barcanesti 16 6 1 9 36 - 48 -5 19
11 Unirea Ion Roata 16 5 3 8 40 - 37 -6 18
12 Vointa Maia 16 4 4 8 29 - 45 -8 16
13 Juventus Boranesti 16 4 2 10 33 - 60 -10 14
14 Avantul Rovine 16 3 2 11 30 - 54 -13 11
15 Gloria Alexeni 16 2 2 12 14 - 58 -16 8
16 Viitorul Moldoveni 16 2 2 12 24 - 77 -16 8
-sursa:ajfialomita.ro-
16
Sam, 01 Mar
13:00 Rapid Perieti 3 -5 Recolta Saveni
Sam, 01 Mar
13:00 Vointa Bratianu Scanteia 0 -0 Vointa Brincoveni
Sam, 01 Mar
13:00 Gloria Gura Ialomitei 2 -...2 Gloria Ograda
Sam, 01 Mar
13:00 Albesti 08 1 -1 Dunarea Giurgeni
Sam, 01 Mar
13:00 Baraganul Ciulnita 3 -2 AS FC Inter Stelnica
Sam, 01 Mar
13:00 AS FC Traian 9 -2 AS FC Movila
Sam, 01 Mar
13:00 Orezu 2 -4 MB Stiinta Slobozia
Sam, 01 Mar
13:00 Unirea M.Kogalniceanu 3 -0 Viitorul Valea Ciorii - Clasament
-
- Clasament
Loc Echipa M V E I Gol +/- Pct
1 Unirea M.Kogalniceanu 16 15 1 0 74 - 15 22 46
2 AS FC Traian 16 15 0 1 84 - 19 21 45
3 Recolta Saveni 16 12 2 2 69 - 26 14 38
4 Vointa Bratianu Scanteia 16 10 3 3 57 - 30 9 33
5 Baraganul Ciulnita 16 9 2 5 50 - 37 5 29
6 MB Stiinta Slobozia 16 8 2 6 48 - 47 2 26
7 Viitorul Valea Ciorii 16 6 5 5 38 - 27 -1 23
8 Gloria Gura Ialomitei 16 6 2 8 25 - 42 -4 20...
9 AS FC Movila 16 6 1 9 38 - 56 -5 19
10 AS FC Inter Stelnica 16 7 1 8 44 - 38 -2 16
11 Orezu 16 5 1 10 35 - 59 -8 16
12 Dunarea Giurgeni 16 4 3 9 27 - 54 -9 15
13 Albesti 08 16 3 5 8 26 - 39 -10 14
14 Vointa Brincoveni 16 3 3 10 20 - 34 -12 12
15 Gloria Ograda 16 1 3 12 18 - 64 -18 6
16 Rapid Perieti 16 1 0 15 18 - 84 -21 3 -
- Liga a V a Juniori - Meciurile pentru Etapa
16
Dum, 02 Mar
13:00 Unirea Ion Roata 5 -1 Gloria Alexeni
Dum, 02 Mar
13:00 Fulgerul Fierbinti 7 -0 Juventus Boranesti
Dum, 02 Mar
13:00 Infratirea Jilavele 2 -...2 Recolta Malu Rosu
Dum, 02 Mar
13:00 Libertatea Salcioara 3 -0 Vointa Maia
Dum, 02 Mar
13:00 Cosereni 1 -0 Avantul Rovine
Dum, 02 Mar
13:00 Viitorul Axintele 3 -0 AS FC Dridu
Dum, 02 Mar
13:00 Secunda Adincata 8 -0 Viitorul Moldoveni
Dum, 02 Mar
13:00 Recolta Barcanesti 2 -4 Staruinta Brosteni
- Liga a V a Juniori - Meciurile pentru Etapa
- Clasament