-PREGATIREA SEZONULUI DE PRIMAVARA 2013-
liga2 seria1 UNIREA SLOBOZIA
Iarnă agitată pentru jucătorul slătinean Marius Jianu, care s-a despărţit în această pauză competiţională de Săgeata Năvodari. Jucătorul care a trecut şi pe la Şcoala de Fotbal finanţată de Gheorghe Hagi s-a aflat în această perioadă în discuţii cu CS Mioveni şi Unirea Slobozia. După ce a analizat contractele oferite de cele două cluburi, Marius Jianu a decis să evolueze în partea a doua a sezonului la formaţia clasată pe locul al şaptelea în seria 1 a Ligii a II-a, Unirea Slobozia.
Slătineanul susţine că nu a discutat încă cu reprezentanţii echipei din Slobozia despre perioada de timp pe care se va derula contractul său. „Astăzi (n.red. - miercuri), plec la Slobozia, m-am înţeles cu ei. Am vorbit cu oficialii echipei doar la telefon, nu am stabilit toate detaliile. Nu ştiu pe ce perioadă se va desfăşura contractul meu, cât voi lua la semnătură. Când voi ajunge acolo, voi şti şi aceste lucruri. Am renunţat la varianta cu CS Mioveni, ei au spus că vom mai vorbi, însă nu am mai luat legătura cu cei de la clubul din Mioveni”, a spus Marius Jianu, care susţine că a mai lucrat cu antrenorul de la Unirea Slobozia, Marin Dună, şi la Prefabricate Modelul.
„Nu am mai jucat la Unirea Slobozia, este prima dată când voi evolua la acest club. Însă am mai lucrat cu tehnicianul Marin Dună, îl cunosc destul de bine, pentru că mi-a fost antrenor şi la Prebafricate Modelul”, a spus Jianu.
Jucătorul de 25 de ani este conştient că se află în urmă cu pregătirea fizică, pentru că a ratat din nou cantonamentul centralizat din această iarnă. „Sunt în urmă cu pregătirea fizică, este posibil să fi ratat din nou pregătirea centralizată din această iarnă, pentru că cei de la Unirea Slobozia, din câte ştiu eu, au fost plecaţi într-un cantonament, dar s-au întors la scurt timp, pentru că nu au fost mulţumiţi de condiţiile de acolo. Sper să mă pregătesc foarte bine, iar la începutul returului să demonstrez că sunt apt pentru a juca şi a mă impune în echipa de start. Este a doua iarnă în care ratez cantonamentul”
Ratările în faţa porţii, ultima durere de cap a lui Dună
Unirea Slobozia a disputat sâmbătă la Chiajna, cel mai tare amical al iernii în compania Concordiei. Cu această ocazie, elevii lui Dună au bifat prima înfrângere din perioada de pregătire. Duelul dintre galben-verzi şi galben-albaştri a fost câştigat de primii cu 2-0 prin golurile semnate de Popovici şi Ibric.
Înainte ca ilfovenii să deschidă scorul, slobozenii au avut mai multe ocazii clare de gol. Rând pe rând, Macare, Mihalcea şi Viorel Gheorghe au ratat de puţin şansa de a înscrie.
”În continuare jucătorii mei ratează mult din situaţii clare şi asta ne poate costa scump în meciurile oficiale. Am întâlnit o echipă bine organizată care, spre deosebire de noi, se află la finalul pregătirilor pentru retur. Noi mai avem la dispoziţie o lună de zile în care putem regla toate neajunsurile” a declarat antrenorul Unirii, Marin Dună.
Acesta a început cu următorul 11: Dobre - S. Stan, G. Lazăr, Soare, C. Toma - Roşu, Macare, L. Mihai, M. Florea - Mihalcea, Luca.
În minutul 3, Marin Luca a suferit o contractură musculară şi a fost înlocuit de Viorel Gheorghe. În repriza secundă a fost rulat întreg lotul de jucători. Pe 19 februarie Unirea joacă la Buzău cu Gloria, iar din 20 februarie debutează a doua pregătire centralizată, la Modelu.
Marius Jianu, 2 ani la Slobozia
Conducerea Unirii Slobozia a rezolvat în sfârşit problema celui de-al patrulea atacant. Marius Jianu, care pe 29 ianuarie a împlinit 24 de ani, va evolua în următorii doi ani pentru echipa ialomiţeană. Format la Scoala de Fotbal Gică Popescu, Jianu a mai evoluat pentru Prefab Modelu, Internaţional Curtea de Argeş, Viitorul Constanţa şi Săgeata Năvodari. În tur, Jianu a jucat pentru Săgeata marcând 3 goluri în contul acestei echipe. Jucătorul a punctat o dată şi în meciul de Cupa României câştigat de Năvodari chiar în faţa Unirii Slobozia cu 3-1.
”Pe Jianu îl cunosc din perioada când eram antrenor la Prefab Modelu. Este un jucător cu multe calităţi care ne va fi de mare ajutor în acest retur” a declarat antrenorul Unirii Slobozia, Marin Dună.
Plecaţi pentru o săptămână în cantonamnt la Sinaia, elevii lui Marin Dună s-au întors a doua zi acasă
Unirea Slobozia a ieşit din hibernare. N-a fost o iarnă prea liniştită, dacă avem în vedere faptul că onor conducerea clubului a renunţat la serviciile câtorva jucători şi, nolens volens, a trebuit să umple găurile cu pricina. Noutăţile se numesc Edan Baruch, portar, 23 de ani, transferat de la buftea, fundaşul Bogdan Matei, adus de la Jiul Petroşani, un alt fundaş, Adrian Negrea, venit de la FC Argeş şi, în fine, doi atacanţi, Cristian Pantelie adus de la Delta Tulcea şi Marius Jianu, dela Săgeata Năvodari.
Asta despre lot. Despre pregătiri, râsu-plânsu. După un amical anemic pe sinteticul de la Modelu cu Conpet Cireşu, liderul campionatului judeţean Brăila, câştigat in extremis cu 2-1, jucătorii anrenaţi de Marin Dună au plecat în cantonament, pentru o săptămână, la Sinaia. N-a fost să fie o săptămână, pentru că după o zi echipa s-a întors acasă, staff-ul tehnic fiind dezamăgit de starea terenurilor, toate acoperite cu… zăpadă, că doar nu era acum, în plină iarnă la munte, să fie acoperite cu iarbă.
Noroc că Mihalcea si-a adus aminte că în urmă cu un sezon juca la Concordia Chiajna, a dat un telefon şi aşa s-a ajuns la un amical pe chiar terenul echipei antrenată de Ilie Stan, locul 10 din Liga 1. Nu contează rezultatul, slobozenii au pierdut cu 2-0, ci testul, unul cu adevărat util. Golurile au fost marcate de Popovici (31) şi Ibric (70). Înainte ca ilfovenii să deschidă scorul slobozenii au avut mai multe ocazii clare de gol, dar Macare, Mihalcea şi Viorel Gheorghe au ratat de puţin şansa de a înscrie. ”În continuare jucătorii mei ratează mult din situaţii clare şi asta ne poate costa scump în meciurile oficiale. Am întâlnit o echipă bine organizată care, spre deosebire de noi, se află la finalul pregătirilor pentru retur. Noi mai avem la dispoziţie o lună de zile în care putem regla toate neajunsurile” a declarat antrenorul Marin Dună.
Unirea a început cu următorul 11: Dobre - S. Stan, G. Lazăr, Soare, C. Toma - Roşu, Macare, L. Mihai, M. Florea - Mihalcea, Luca. În minutul 3, Marin Luca a suferit o contractură musculară şi a fost înlocuit de Viorel Gheorghe. În repriza secundă a fost rulat întreg lotul de jucători.
Ieri, 19 februarie, Unirea a jucat la Buzău cu Gloria, urmand ca de azi să îmceapă o nouă etapă de pregătire centralizată la Modelu.
Gloria lui Roşu, "tăvălită" în Crâng de Unirea Slobozia
Gloria Buzău a suferit o înfrângere usturătoare în primul meci de verificare disputat după revenirea din stagiul de pregătire centralizat de la Poiana Pinului. Formaţia antrenată de Marian Roşu a întâlnit miercuri, pe teren propriu, pe Unirea Slobozia, în faţa căreia a pierdut cu 1-5 după ce la pauză conducea cu 1-0. Partida s-a desfăşurat în cadrul celei de a şaptea ediţii a Memorialului "Cornel Negoescu”, iar golul buzoienilor a fost marcat de noua achiziţie, M. Gheorghe (17), care a reluat cu capul din apropiere mingea respinsă de portar.
Repriza secundă a aparţinut însă oaspeţilor, aceştia restabilind egalitatea prin Macare (49) cu un şut din şase metri, iar după doar câteva minute a preluat conducerea şi s-a distanţat graţie golurilor reuşite de Ivaşcă (56;62), ambele din lovitură liberă de la aproximativ 25 de metri.
Echipa din Slobozia nu s-a oprit însă aici şi a mai marcat de două ori prin Macare (75), şut plasat din interiorul careului şi fostul dinamovist Mihalcea (79), care şi-a trecut în cont un gol de generic închizând astfel tabela de marcaj.
Unirea Slobozia: Oprea - Negrea, Soare, Lorincz, Toma, L. Mihai, Matei, V. Gheorghe, Gherghiu, Mihalcea, D. Gheorghe. Au mai jucat: Baruch, Stan, Florea, Ivaşcă, Roşu, Jianu.
Imediat după amicalul de la Buzău, în care Unirea a învins Gloria cu 5-1, galben–albaştrii au plecat la Modelu pentru un program de pregătire centralizată care va dura până pe 2 martie. Pe lângă antrenamentele zilnice, slobozenii vor susţine şi 4 meciuri amicale: pe 24 februarie cu Viitorul Axintele, pe 26 februarie cu CS Afumaţi, pe 28 februarie cu Dinamo II şi pe 2 martie cu Gloria Buzău. Marin Dună a deplasat la Modelu un lot format din 23 de jucători:
Portari: Dobre, Oprea, Baruch
Fundaşi: Stan, Negrea, Soare, Lorincz, Lazăr, Matei, Toma, Florea
Mijlocaşi: Roşu, Ibrian, Macare, Ivaşcă, Mihai, Avram, Gheorghiu, Patrianca
Atacanţi: Mihalcea, V. Gheorghe, D. Gheorghe, Jianu.
Tânărul mijlocaş Marin Luca se va alătura lotului săptămâna viitoare. El a rămas acasă pentru a se recupera după o microleziune fibrilară căpătată în amicalul de la Chiajna.
Slobozia au pierdut cu 1-3 amicalul cu CS Afumaţi! Dună nu e îngrijorat
Anul trecut erau rivale la promovare, luptă câştigată atunci de Unirea. Marţi, cele două echipe s-au reîntâlnit într-un joc amical la Modelu şi au câştigat cei de la CS Afumaţi. Ilfovenii s-au impus cu 3-1, la pauză 2-1. Velicu, Vlada şi Ungureanu au marcat pentru Afumaţi, ialomiţenii egalând la unu prin Mihalcea.
”Continuăm să luăm goluri din faze fixe. Dar nici acest lucru, nici rezultatul nu mă îngrijorează chiar dacă sunt un om căruia îi plac victoriile şi în amicale. Am o echipă formată din băieţi harnici şi ambiţioşi, alături de care sper să îndeplinim obiectivul din acest sezon. Este foarte important să trecem cu bine de primele două dispute din retur, unele foarte grele, pentru a căpăta încredere. Sper totodată ca spectatorii să fie alături de noi aşa cum au făcut-o în tur şi să ne ajute." ne-a declarat antrenorul Unirii Slobozia, Marin Dună, cel care a folosit în meciul cu CS Afumaţi următoarea echipă: Dobre - Stan, Lazăr, Lorincz, Toma - Macare, Mihai - Roşu, Mihalcea, Gheorghiu - Jianu. După pauză au mai jucat: Oprea, Negrea, Soare, Matei, Florea, Ivaşcă, Ibrian, Avram, Patrianca şi D. Gheorghe.
SURSA:liga2.ro
Slătineanul susţine că nu a discutat încă cu reprezentanţii echipei din Slobozia despre perioada de timp pe care se va derula contractul său. „Astăzi (n.red. - miercuri), plec la Slobozia, m-am înţeles cu ei. Am vorbit cu oficialii echipei doar la telefon, nu am stabilit toate detaliile. Nu ştiu pe ce perioadă se va desfăşura contractul meu, cât voi lua la semnătură. Când voi ajunge acolo, voi şti şi aceste lucruri. Am renunţat la varianta cu CS Mioveni, ei au spus că vom mai vorbi, însă nu am mai luat legătura cu cei de la clubul din Mioveni”, a spus Marius Jianu, care susţine că a mai lucrat cu antrenorul de la Unirea Slobozia, Marin Dună, şi la Prefabricate Modelul.
„Nu am mai jucat la Unirea Slobozia, este prima dată când voi evolua la acest club. Însă am mai lucrat cu tehnicianul Marin Dună, îl cunosc destul de bine, pentru că mi-a fost antrenor şi la Prebafricate Modelul”, a spus Jianu.
Jucătorul de 25 de ani este conştient că se află în urmă cu pregătirea fizică, pentru că a ratat din nou cantonamentul centralizat din această iarnă. „Sunt în urmă cu pregătirea fizică, este posibil să fi ratat din nou pregătirea centralizată din această iarnă, pentru că cei de la Unirea Slobozia, din câte ştiu eu, au fost plecaţi într-un cantonament, dar s-au întors la scurt timp, pentru că nu au fost mulţumiţi de condiţiile de acolo. Sper să mă pregătesc foarte bine, iar la începutul returului să demonstrez că sunt apt pentru a juca şi a mă impune în echipa de start. Este a doua iarnă în care ratez cantonamentul”
Ratările în faţa porţii, ultima durere de cap a lui Dună
Unirea Slobozia a disputat sâmbătă la Chiajna, cel mai tare amical al iernii în compania Concordiei. Cu această ocazie, elevii lui Dună au bifat prima înfrângere din perioada de pregătire. Duelul dintre galben-verzi şi galben-albaştri a fost câştigat de primii cu 2-0 prin golurile semnate de Popovici şi Ibric.
Înainte ca ilfovenii să deschidă scorul, slobozenii au avut mai multe ocazii clare de gol. Rând pe rând, Macare, Mihalcea şi Viorel Gheorghe au ratat de puţin şansa de a înscrie.
”În continuare jucătorii mei ratează mult din situaţii clare şi asta ne poate costa scump în meciurile oficiale. Am întâlnit o echipă bine organizată care, spre deosebire de noi, se află la finalul pregătirilor pentru retur. Noi mai avem la dispoziţie o lună de zile în care putem regla toate neajunsurile” a declarat antrenorul Unirii, Marin Dună.
Acesta a început cu următorul 11: Dobre - S. Stan, G. Lazăr, Soare, C. Toma - Roşu, Macare, L. Mihai, M. Florea - Mihalcea, Luca.
În minutul 3, Marin Luca a suferit o contractură musculară şi a fost înlocuit de Viorel Gheorghe. În repriza secundă a fost rulat întreg lotul de jucători. Pe 19 februarie Unirea joacă la Buzău cu Gloria, iar din 20 februarie debutează a doua pregătire centralizată, la Modelu.
Marius Jianu, 2 ani la Slobozia
Conducerea Unirii Slobozia a rezolvat în sfârşit problema celui de-al patrulea atacant. Marius Jianu, care pe 29 ianuarie a împlinit 24 de ani, va evolua în următorii doi ani pentru echipa ialomiţeană. Format la Scoala de Fotbal Gică Popescu, Jianu a mai evoluat pentru Prefab Modelu, Internaţional Curtea de Argeş, Viitorul Constanţa şi Săgeata Năvodari. În tur, Jianu a jucat pentru Săgeata marcând 3 goluri în contul acestei echipe. Jucătorul a punctat o dată şi în meciul de Cupa României câştigat de Năvodari chiar în faţa Unirii Slobozia cu 3-1.
”Pe Jianu îl cunosc din perioada când eram antrenor la Prefab Modelu. Este un jucător cu multe calităţi care ne va fi de mare ajutor în acest retur” a declarat antrenorul Unirii Slobozia, Marin Dună.
Plecaţi pentru o săptămână în cantonamnt la Sinaia, elevii lui Marin Dună s-au întors a doua zi acasă
Unirea Slobozia a ieşit din hibernare. N-a fost o iarnă prea liniştită, dacă avem în vedere faptul că onor conducerea clubului a renunţat la serviciile câtorva jucători şi, nolens volens, a trebuit să umple găurile cu pricina. Noutăţile se numesc Edan Baruch, portar, 23 de ani, transferat de la buftea, fundaşul Bogdan Matei, adus de la Jiul Petroşani, un alt fundaş, Adrian Negrea, venit de la FC Argeş şi, în fine, doi atacanţi, Cristian Pantelie adus de la Delta Tulcea şi Marius Jianu, dela Săgeata Năvodari.
Asta despre lot. Despre pregătiri, râsu-plânsu. După un amical anemic pe sinteticul de la Modelu cu Conpet Cireşu, liderul campionatului judeţean Brăila, câştigat in extremis cu 2-1, jucătorii anrenaţi de Marin Dună au plecat în cantonament, pentru o săptămână, la Sinaia. N-a fost să fie o săptămână, pentru că după o zi echipa s-a întors acasă, staff-ul tehnic fiind dezamăgit de starea terenurilor, toate acoperite cu… zăpadă, că doar nu era acum, în plină iarnă la munte, să fie acoperite cu iarbă.
Noroc că Mihalcea si-a adus aminte că în urmă cu un sezon juca la Concordia Chiajna, a dat un telefon şi aşa s-a ajuns la un amical pe chiar terenul echipei antrenată de Ilie Stan, locul 10 din Liga 1. Nu contează rezultatul, slobozenii au pierdut cu 2-0, ci testul, unul cu adevărat util. Golurile au fost marcate de Popovici (31) şi Ibric (70). Înainte ca ilfovenii să deschidă scorul slobozenii au avut mai multe ocazii clare de gol, dar Macare, Mihalcea şi Viorel Gheorghe au ratat de puţin şansa de a înscrie. ”În continuare jucătorii mei ratează mult din situaţii clare şi asta ne poate costa scump în meciurile oficiale. Am întâlnit o echipă bine organizată care, spre deosebire de noi, se află la finalul pregătirilor pentru retur. Noi mai avem la dispoziţie o lună de zile în care putem regla toate neajunsurile” a declarat antrenorul Marin Dună.
Unirea a început cu următorul 11: Dobre - S. Stan, G. Lazăr, Soare, C. Toma - Roşu, Macare, L. Mihai, M. Florea - Mihalcea, Luca. În minutul 3, Marin Luca a suferit o contractură musculară şi a fost înlocuit de Viorel Gheorghe. În repriza secundă a fost rulat întreg lotul de jucători.
Ieri, 19 februarie, Unirea a jucat la Buzău cu Gloria, urmand ca de azi să îmceapă o nouă etapă de pregătire centralizată la Modelu.
Gloria lui Roşu, "tăvălită" în Crâng de Unirea Slobozia
Gloria Buzău a suferit o înfrângere usturătoare în primul meci de verificare disputat după revenirea din stagiul de pregătire centralizat de la Poiana Pinului. Formaţia antrenată de Marian Roşu a întâlnit miercuri, pe teren propriu, pe Unirea Slobozia, în faţa căreia a pierdut cu 1-5 după ce la pauză conducea cu 1-0. Partida s-a desfăşurat în cadrul celei de a şaptea ediţii a Memorialului "Cornel Negoescu”, iar golul buzoienilor a fost marcat de noua achiziţie, M. Gheorghe (17), care a reluat cu capul din apropiere mingea respinsă de portar.
Repriza secundă a aparţinut însă oaspeţilor, aceştia restabilind egalitatea prin Macare (49) cu un şut din şase metri, iar după doar câteva minute a preluat conducerea şi s-a distanţat graţie golurilor reuşite de Ivaşcă (56;62), ambele din lovitură liberă de la aproximativ 25 de metri.
Echipa din Slobozia nu s-a oprit însă aici şi a mai marcat de două ori prin Macare (75), şut plasat din interiorul careului şi fostul dinamovist Mihalcea (79), care şi-a trecut în cont un gol de generic închizând astfel tabela de marcaj.
Unirea Slobozia: Oprea - Negrea, Soare, Lorincz, Toma, L. Mihai, Matei, V. Gheorghe, Gherghiu, Mihalcea, D. Gheorghe. Au mai jucat: Baruch, Stan, Florea, Ivaşcă, Roşu, Jianu.
Imediat după amicalul de la Buzău, în care Unirea a învins Gloria cu 5-1, galben–albaştrii au plecat la Modelu pentru un program de pregătire centralizată care va dura până pe 2 martie. Pe lângă antrenamentele zilnice, slobozenii vor susţine şi 4 meciuri amicale: pe 24 februarie cu Viitorul Axintele, pe 26 februarie cu CS Afumaţi, pe 28 februarie cu Dinamo II şi pe 2 martie cu Gloria Buzău. Marin Dună a deplasat la Modelu un lot format din 23 de jucători:
Portari: Dobre, Oprea, Baruch
Fundaşi: Stan, Negrea, Soare, Lorincz, Lazăr, Matei, Toma, Florea
Mijlocaşi: Roşu, Ibrian, Macare, Ivaşcă, Mihai, Avram, Gheorghiu, Patrianca
Atacanţi: Mihalcea, V. Gheorghe, D. Gheorghe, Jianu.
Tânărul mijlocaş Marin Luca se va alătura lotului săptămâna viitoare. El a rămas acasă pentru a se recupera după o microleziune fibrilară căpătată în amicalul de la Chiajna.
Slobozia au pierdut cu 1-3 amicalul cu CS Afumaţi! Dună nu e îngrijorat
Anul trecut erau rivale la promovare, luptă câştigată atunci de Unirea. Marţi, cele două echipe s-au reîntâlnit într-un joc amical la Modelu şi au câştigat cei de la CS Afumaţi. Ilfovenii s-au impus cu 3-1, la pauză 2-1. Velicu, Vlada şi Ungureanu au marcat pentru Afumaţi, ialomiţenii egalând la unu prin Mihalcea.
”Continuăm să luăm goluri din faze fixe. Dar nici acest lucru, nici rezultatul nu mă îngrijorează chiar dacă sunt un om căruia îi plac victoriile şi în amicale. Am o echipă formată din băieţi harnici şi ambiţioşi, alături de care sper să îndeplinim obiectivul din acest sezon. Este foarte important să trecem cu bine de primele două dispute din retur, unele foarte grele, pentru a căpăta încredere. Sper totodată ca spectatorii să fie alături de noi aşa cum au făcut-o în tur şi să ne ajute." ne-a declarat antrenorul Unirii Slobozia, Marin Dună, cel care a folosit în meciul cu CS Afumaţi următoarea echipă: Dobre - Stan, Lazăr, Lorincz, Toma - Macare, Mihai - Roşu, Mihalcea, Gheorghiu - Jianu. După pauză au mai jucat: Oprea, Negrea, Soare, Matei, Florea, Ivaşcă, Ibrian, Avram, Patrianca şi D. Gheorghe.
SURSA:liga2.ro
liga3 seria2 RAPID FETESTI
Nerabdarea celor mici de a pasii din nou pe portile stadionului municipal din Fetest este aproape de a lua sfarsit.Gata si cu vacanta de iarna pentru acestia astfel ca putem spune ca la clubul nostru incepe agitatia incepand de duminica 03.03.13 orele 09.30.Coordonatorul centrului de copii si juniori,domnul Gigel Stoica a declarat in aceste zile intr-un interviu acordat unui post de televiziune local la antrenamentul desfasurat la stadion cu echipa mare,ca este si el la fel de nerabdator sa-si reia activitatea cu cei mici.Chiar si acum sunt foarte multi prichindei care dau roata stadionului si ard de nerabdare sa paseasca din nou pe stadion pentru a participa la antrenamente si de a lua contact cu mingea de fotbal dupa o pauza de cateva luni.Cum spuneam si la primul nostru articol aparut in acest an,conducerea clubului fetestean va pune mare accent pe pregatirea si formarea de noi fotbalisti in special cei care provin din zona municipiului.sunt formate deja 3 grupe pe criterii de diferenta de ani si vor continua si pe viitor preselectiile in vederea formarii la fiecare grupa a unui nucleu de 25 de copii talentati.Acestia vor fi legitimati la club si vor avea parte de conditii bune de antrenament avand asigurate echipamente de antrenament dar si de jocuri oficiale.Clubul dispune de un modern microbuz al sau si deplasarea la meciuri se va face in conditii decente.Tot la acest capitol sa notam si faptul ca aceste trei grupe de copii si cadeti vor fi inscrise in competitii oficiale organizate de federatia romana de fotbal la nivelul varstei respective.Vom revenii pe parcursul saptamanii viitoare cu alte amanunte legate de acest sector juvenil si vom acorda si noi o atentie deosebita in promovarea acestora prin intermediul site-ului si paginii de facebook. www.facebook.com/acfrapidfetesti
Reveniti acasa de pe meleagurile dobrogene unde au tras din greu pe nisipurile de la mare,jucatorii fetesteni continua sa se pregateasca la stadionul din localitate cu cate doua antrenamente pe saptamana plus un meci amical la finalul saptamanii.Starea de spirit in randul delegatiei noastre este foarte buna si pregatirea decurge normal conform graficului stabilit la inceput de an.Am observat azi la acest antrenament si prezenta a 4 jucatori veniti in probe la echipa noastra din localitatile invecinate gen Tandarei,Medgidia sau Dragalina.
Tot azi am avut placerea sa vedem cum in lotul nostru s-au intors si doi fi risipitori,i-am numit aici pe Eracai si Dan Marian care revin dupa incercari esuate de a da probe la alte echipe.E un lucru benefic echipei pentru ca acestia s-au intors,deoarece cunosc atmosfera din lot si se vor integra foarte usor in mecanismul echipei.Numarul celor prezenti azi la stadion a fost destul de mare astfel ca au participat la aceste antrenamente in jur de 30 de jucatori singurele absente notabile fiind ale lui Marcu,Nedelea si Gandac din motive de ordin personal retinuti cu probleme de serviciu.Cei doi medici fac eforturi pentru a repune in circuitul echipei si pe Ivan cel care participa doar la anumite exercitii din cadrul antrenamentului.Acuza insa usoare probleme de ordin medical si Pena,Comanasi si Mitu cauzate de la jocurile sustinute de echipa in cantonament pe teren tare la Eforie Nord.Ramane de vazut acum daca cei noi veniti vor reusii sa confirme si sa faca parte din lotul fetestean in acest sezon,mai ales ca perioada de transferari este pe punctul de a se incheia cat de curand.
Exceptand meciul amical de sambata de la Modelu cu echipa din Roseti,formatia noastra va mai juca sambata la inceput de Martisor alt amical iar pe data de 8 cand incepe normal campionatul vom juca un alt amical cu colega de serie Viitorul Axintele deoarece atat noi cat si ei sunt nevoiti sa stea in prima etapa din retur deoarece Rapid II respectiv Eolica Dobrogea adversarul nostru din prima etapa s-au retras si astfel vom castiga meciul cu Baia la masa verde conform regulamentuli cu 3-0.Vom continua sa supervizam antrenamentele echipei si pe parcursul zilelor urmatoare si va vom tine la curent cu toate noutatile ce apar la club.
sambata 23.03.13 ora11.00
FC RAPID FETESTI-AS SPICUL ROSETI
stadion municipal Fetesti
vreme-
teren-
spectatori-
arbitru-
RAPID
echipament-
SPICUL
echipament
AVANCRONICA MECI
Dupa stagiul de pregatire fizica desfasurat saptamana trecut pe litoralul romanesc in nisipurile ude si reci din statiunea Eforie Nord,a venit apoi vremea ca echipa sa revina acasa si astfel sa-si continue pregatirile pentru returul campionatului.Au sustinut in cadrul acestei saptamani deja doua antrenamente la stadionul municipal din localitate iar vremea a fost de aceasta data prietena cu fotbalul.Este un nou moment de a vedea la lucru echipa cum se misca dupa antrenamentele efectuate in aceasta saptamana cand s-a pus de aceasta data accentul doar pe jocul cu mingea.De la amicalul jucat in ultima saptamana la Techirghiol cu echipa CFR Constanta pe care am invins-o cu 2-1,echipa se afla intr-o crestere remarcanta de la o zi la alta si asteptam ca si recuperarea in cazul celor accidentati sa decurga cat mai repede si acestia sa poata evolua la capacitatea maxima in teren
Despre echipa cu care ne vom intalnii in acest joc nu prea sunt multe de spus.Sunt in liga judeteana Calarasi intre primele 6 echipe si nu par la prima vedere un adversar de temut.Dar orice meci trebuie tratat cu maxima seriozitate pentru ca fotbalul te mai si pedepseste atunci cand al tratezi cu superficialitate.Despre lotul celor din Roseti nu cunoastem mare lucru astfel ca ne oprim aici cu aceste randuri din avancronica
COMENTARIU MECI
-PS meciul se va juca la Fetesti daca conditiile meteo vor permite acest lucru.La ora cand redactam acest anunt la Fetesti ploua marunt si terenul a devenit foarte moale si e posibil ca acest joc sa fie amanat.vom revenii.
ACEST MECI A FOST ANULAT
Rapid Fetesti-Viitorul Insuratei 5-1(1-0)
stadion -municipal Fetesti
teren- moale bun pentru fotbal
vreme-cer senin soare vant moderat 7grade C
arbitru-ojoc claudiu(fetesti)
spectatori:circa 100
RAPID
-echipament rosu cu geci negre
VIITORUL
-echipament galben cu albastru
COMENTARIU MECI
Intercity de Fetesti...
Ultima zi a lui februarie si a iernii calendaristice a prilejuit la Fetesti o vreme foarte frumoasa care incepe sa ne aduca aminte ca de luna viitoare vine primavara.Si cum primavara este si anotimpul mult asteptat de foarte multa lume,asa si fotbalistii asteapta cu nerabdare acest sezon deoarece se reia activitatea fotbalistica la toate categoriile de varsta si esaloane fo...tbalistice.
A mai ramas doar o saptamana pana cand se repune in miscare caravana fotbalistica si la nivelul ligii a treia,dar pentru echipa noastra contactul cu sezonul de primavara se amana pentru data de 15 martie cand jucam acasa cu Focsani.Liga a treia debuteaza vinerea viitoare dar noi vom sta castigand la masa verde cu 3-0 si 3 puncte importante la adevar pentru ca echipa din Baia s-a desfiintat in aceasta iarna si era primul adversar din retur pentru noi.
Si pentru ca timpul se scurge foarte repede conducerea clubului a perfectat pentru ziua de joi un amical la Fetesti cu echipa de liga 4 din judetul Braila,Viitorul Insuratei.A fost un test binevenit deoarece lotul nostru a avut mare ghinion la sfarsitul saptamanii trecute sa nu poata juca un alt amical cu echipa din judetul Calarasi Spicul Roseti.Acesta a fost cel de-al doilea meci amical jucat la Fetesti in aceasta perioada de iarna,deoarece alte trei jocuri au fost anulate de vremra capricioasa.Coincidenta sau nu si cel cu Ciresu s-a jucat tot in cursul saptamanii.Mai in gluma propunem conducerii sa stabileasca astfel de jocuri doar in cursul saptamanii.
Jocul in sine a fost dominat clar de echipa noastra care a aratat o crestere evidenta de forma si promite sa aibe un retur mai bun ca turul.Noii veniti s-au acomodat foarte repede in lotul nostru si incep sa dea rezultatele asteptate de la ei.Am abordat si acest meci cu acelasi sistem 1-4-1-4-1 cu inchizator in fata fundasilor centrali(Ureche) si varf impins(Pena).Eracai a jucat pe banda acolo unde evolueaza Neculai acesta din urma acuzand serioase probleme medicale.Si jucatorul revenit la Fetesti dupa tentative esuate de a evolua la Farul,s-a achitat bine de sarcinile trasate de conducerea tehnica reusind cateva actiuni foarte frumoase la poarta oaspetilor,ametind de cateva ori fundasul brailean prin driblinguri si ruperi de ritm.Alt jucator nou venit la noi in aceasta iarna,l-am numit aici pe Contu e un real castig in banda din dreapta fiind alaturi de Nedelea un cuplu perfect pe acea parte de teren ambii jucatori fiind tehnici si avand centru de greutate jos prin statura inaltimii,se descurca foarte bine pe spatii mici reusind prin ruperi de ritm sa scoata din joc sistemul defensiv advers.Pe linia de fund Ghita si Stefan parca ar juca de o viata in echipa noastra in centrul defensivei,reusind sa blocheze excelent incercarile de a patrunde in defensiva noastra pe axul central.La mijloc Marin si Comanasi raman solutiile cele mai viabile pentru centrul terenului deoarece ambii vad bine jocul si alimenteaza cu pase utile gura de foc din careul advers si aici am numit pe turnul de control Pena cel care are executii spectaculoase asa cum a avut si la primul gol cu care a deschis scorul,dar si ratari inexplicabile din situatii iminente de gol.Speram ca aceste ratari sa le termine in amicale iar in campionat sa strapunga cat mai des apararile adverse.Si sa nu uitam si poarta care este bine inchisa de Gindac si care si in acest meci si-a demonstrat valoarea reusind sa respinga doua actiuni periculoase ale oaspetilor in situatie de singur cu portarul.
Cam acesta ar fi in mare parte o radiografie a catorva jucatori care vor face parte din primul 11 care incepe sa se contureze pentru returul campionatului.Evident ca vor mai putea aparea si modificari in functie de conditiile tehnico-tactice ale partidelor dar si din cauza unor accidentari sau suspendari.
Dupa pauza au inceput sa apara modificari in bloc in echipa noastra iar cei intrati in teren majoritatea sub 21 de ani au zburdat pur si simplu facand sah-mat apararea adversa de inca 4ori.Sa consembam totusi si valoarea modesta a oaspetilor in special in partea secunda la schimbarile efectuate care au slabit vizibil aportul ofensiv al acestora.
A fost o victorie lejera a echipei noastre obtinuta in fata unui adversar facil,poate cel mai modest intalnit pana acum.Adevaratul test al adevarului va fi vinerea viitoare acasa in amicalul cu Axintele liderul seriei noastre,si vom vedea atunci unde ne aflam cu pregatirea efectuata in aceasta iarna.
Sa nu ne imbatam cu apa rece dupa acest succes obtinut la scor,mai ales ca au trecut luni bune de cand nu am mai castigat la o asemenea diferenta categorica de scor,din finalul campionatului judetean din sezonul trecut,si sa ramanem cu picioarele pe pamant pentru ca fotbalul te pedepseste grav atunci cand il tratezi cu supetficialitate.
Vor urma si alte antrenamente in zilele ce urmeaza iar vineri pe 08.03.13 h15.00 vom prezenta lotul cu ocazia meciului de gala cu Viitorul Axintele.
Rapid(1-4-1-4-1) gandac-marcu,stefan,ghita,contu-ureche-eracai,marin,comanasi,nedelea-pena
Au mai jucat:calugarul,tudor,petre-portari,tonea,rosoaga,ciubuc,enache,dinca,clinciu,albut,uruc,cimpoias,stanciu,paraschiv,d.marin
Accidentati:Ivan,Mitu,Neculai
Director sportiv-Marius Munteanu
Antrenor-Stoica Gigel
Sambata 02.03.13 ora11.00 la Fetesti vine si Dunarea Calarasi.
-sursa:www.facebook.com/acfrapidfetesti
Reveniti acasa de pe meleagurile dobrogene unde au tras din greu pe nisipurile de la mare,jucatorii fetesteni continua sa se pregateasca la stadionul din localitate cu cate doua antrenamente pe saptamana plus un meci amical la finalul saptamanii.Starea de spirit in randul delegatiei noastre este foarte buna si pregatirea decurge normal conform graficului stabilit la inceput de an.Am observat azi la acest antrenament si prezenta a 4 jucatori veniti in probe la echipa noastra din localitatile invecinate gen Tandarei,Medgidia sau Dragalina.
Tot azi am avut placerea sa vedem cum in lotul nostru s-au intors si doi fi risipitori,i-am numit aici pe Eracai si Dan Marian care revin dupa incercari esuate de a da probe la alte echipe.E un lucru benefic echipei pentru ca acestia s-au intors,deoarece cunosc atmosfera din lot si se vor integra foarte usor in mecanismul echipei.Numarul celor prezenti azi la stadion a fost destul de mare astfel ca au participat la aceste antrenamente in jur de 30 de jucatori singurele absente notabile fiind ale lui Marcu,Nedelea si Gandac din motive de ordin personal retinuti cu probleme de serviciu.Cei doi medici fac eforturi pentru a repune in circuitul echipei si pe Ivan cel care participa doar la anumite exercitii din cadrul antrenamentului.Acuza insa usoare probleme de ordin medical si Pena,Comanasi si Mitu cauzate de la jocurile sustinute de echipa in cantonament pe teren tare la Eforie Nord.Ramane de vazut acum daca cei noi veniti vor reusii sa confirme si sa faca parte din lotul fetestean in acest sezon,mai ales ca perioada de transferari este pe punctul de a se incheia cat de curand.
Exceptand meciul amical de sambata de la Modelu cu echipa din Roseti,formatia noastra va mai juca sambata la inceput de Martisor alt amical iar pe data de 8 cand incepe normal campionatul vom juca un alt amical cu colega de serie Viitorul Axintele deoarece atat noi cat si ei sunt nevoiti sa stea in prima etapa din retur deoarece Rapid II respectiv Eolica Dobrogea adversarul nostru din prima etapa s-au retras si astfel vom castiga meciul cu Baia la masa verde conform regulamentuli cu 3-0.Vom continua sa supervizam antrenamentele echipei si pe parcursul zilelor urmatoare si va vom tine la curent cu toate noutatile ce apar la club.
sambata 23.03.13 ora11.00
FC RAPID FETESTI-AS SPICUL ROSETI
stadion municipal Fetesti
vreme-
teren-
spectatori-
arbitru-
RAPID
echipament-
SPICUL
echipament
AVANCRONICA MECI
Dupa stagiul de pregatire fizica desfasurat saptamana trecut pe litoralul romanesc in nisipurile ude si reci din statiunea Eforie Nord,a venit apoi vremea ca echipa sa revina acasa si astfel sa-si continue pregatirile pentru returul campionatului.Au sustinut in cadrul acestei saptamani deja doua antrenamente la stadionul municipal din localitate iar vremea a fost de aceasta data prietena cu fotbalul.Este un nou moment de a vedea la lucru echipa cum se misca dupa antrenamentele efectuate in aceasta saptamana cand s-a pus de aceasta data accentul doar pe jocul cu mingea.De la amicalul jucat in ultima saptamana la Techirghiol cu echipa CFR Constanta pe care am invins-o cu 2-1,echipa se afla intr-o crestere remarcanta de la o zi la alta si asteptam ca si recuperarea in cazul celor accidentati sa decurga cat mai repede si acestia sa poata evolua la capacitatea maxima in teren
Despre echipa cu care ne vom intalnii in acest joc nu prea sunt multe de spus.Sunt in liga judeteana Calarasi intre primele 6 echipe si nu par la prima vedere un adversar de temut.Dar orice meci trebuie tratat cu maxima seriozitate pentru ca fotbalul te mai si pedepseste atunci cand al tratezi cu superficialitate.Despre lotul celor din Roseti nu cunoastem mare lucru astfel ca ne oprim aici cu aceste randuri din avancronica
COMENTARIU MECI
-PS meciul se va juca la Fetesti daca conditiile meteo vor permite acest lucru.La ora cand redactam acest anunt la Fetesti ploua marunt si terenul a devenit foarte moale si e posibil ca acest joc sa fie amanat.vom revenii.
ACEST MECI A FOST ANULAT
Rapid Fetesti-Viitorul Insuratei 5-1(1-0)
stadion -municipal Fetesti
teren- moale bun pentru fotbal
vreme-cer senin soare vant moderat 7grade C
arbitru-ojoc claudiu(fetesti)
spectatori:circa 100
RAPID
-echipament rosu cu geci negre
VIITORUL
-echipament galben cu albastru
COMENTARIU MECI
Intercity de Fetesti...
Ultima zi a lui februarie si a iernii calendaristice a prilejuit la Fetesti o vreme foarte frumoasa care incepe sa ne aduca aminte ca de luna viitoare vine primavara.Si cum primavara este si anotimpul mult asteptat de foarte multa lume,asa si fotbalistii asteapta cu nerabdare acest sezon deoarece se reia activitatea fotbalistica la toate categoriile de varsta si esaloane fo...tbalistice.
A mai ramas doar o saptamana pana cand se repune in miscare caravana fotbalistica si la nivelul ligii a treia,dar pentru echipa noastra contactul cu sezonul de primavara se amana pentru data de 15 martie cand jucam acasa cu Focsani.Liga a treia debuteaza vinerea viitoare dar noi vom sta castigand la masa verde cu 3-0 si 3 puncte importante la adevar pentru ca echipa din Baia s-a desfiintat in aceasta iarna si era primul adversar din retur pentru noi.
Si pentru ca timpul se scurge foarte repede conducerea clubului a perfectat pentru ziua de joi un amical la Fetesti cu echipa de liga 4 din judetul Braila,Viitorul Insuratei.A fost un test binevenit deoarece lotul nostru a avut mare ghinion la sfarsitul saptamanii trecute sa nu poata juca un alt amical cu echipa din judetul Calarasi Spicul Roseti.Acesta a fost cel de-al doilea meci amical jucat la Fetesti in aceasta perioada de iarna,deoarece alte trei jocuri au fost anulate de vremra capricioasa.Coincidenta sau nu si cel cu Ciresu s-a jucat tot in cursul saptamanii.Mai in gluma propunem conducerii sa stabileasca astfel de jocuri doar in cursul saptamanii.
Jocul in sine a fost dominat clar de echipa noastra care a aratat o crestere evidenta de forma si promite sa aibe un retur mai bun ca turul.Noii veniti s-au acomodat foarte repede in lotul nostru si incep sa dea rezultatele asteptate de la ei.Am abordat si acest meci cu acelasi sistem 1-4-1-4-1 cu inchizator in fata fundasilor centrali(Ureche) si varf impins(Pena).Eracai a jucat pe banda acolo unde evolueaza Neculai acesta din urma acuzand serioase probleme medicale.Si jucatorul revenit la Fetesti dupa tentative esuate de a evolua la Farul,s-a achitat bine de sarcinile trasate de conducerea tehnica reusind cateva actiuni foarte frumoase la poarta oaspetilor,ametind de cateva ori fundasul brailean prin driblinguri si ruperi de ritm.Alt jucator nou venit la noi in aceasta iarna,l-am numit aici pe Contu e un real castig in banda din dreapta fiind alaturi de Nedelea un cuplu perfect pe acea parte de teren ambii jucatori fiind tehnici si avand centru de greutate jos prin statura inaltimii,se descurca foarte bine pe spatii mici reusind prin ruperi de ritm sa scoata din joc sistemul defensiv advers.Pe linia de fund Ghita si Stefan parca ar juca de o viata in echipa noastra in centrul defensivei,reusind sa blocheze excelent incercarile de a patrunde in defensiva noastra pe axul central.La mijloc Marin si Comanasi raman solutiile cele mai viabile pentru centrul terenului deoarece ambii vad bine jocul si alimenteaza cu pase utile gura de foc din careul advers si aici am numit pe turnul de control Pena cel care are executii spectaculoase asa cum a avut si la primul gol cu care a deschis scorul,dar si ratari inexplicabile din situatii iminente de gol.Speram ca aceste ratari sa le termine in amicale iar in campionat sa strapunga cat mai des apararile adverse.Si sa nu uitam si poarta care este bine inchisa de Gindac si care si in acest meci si-a demonstrat valoarea reusind sa respinga doua actiuni periculoase ale oaspetilor in situatie de singur cu portarul.
Cam acesta ar fi in mare parte o radiografie a catorva jucatori care vor face parte din primul 11 care incepe sa se contureze pentru returul campionatului.Evident ca vor mai putea aparea si modificari in functie de conditiile tehnico-tactice ale partidelor dar si din cauza unor accidentari sau suspendari.
Dupa pauza au inceput sa apara modificari in bloc in echipa noastra iar cei intrati in teren majoritatea sub 21 de ani au zburdat pur si simplu facand sah-mat apararea adversa de inca 4ori.Sa consembam totusi si valoarea modesta a oaspetilor in special in partea secunda la schimbarile efectuate care au slabit vizibil aportul ofensiv al acestora.
A fost o victorie lejera a echipei noastre obtinuta in fata unui adversar facil,poate cel mai modest intalnit pana acum.Adevaratul test al adevarului va fi vinerea viitoare acasa in amicalul cu Axintele liderul seriei noastre,si vom vedea atunci unde ne aflam cu pregatirea efectuata in aceasta iarna.
Sa nu ne imbatam cu apa rece dupa acest succes obtinut la scor,mai ales ca au trecut luni bune de cand nu am mai castigat la o asemenea diferenta categorica de scor,din finalul campionatului judetean din sezonul trecut,si sa ramanem cu picioarele pe pamant pentru ca fotbalul te pedepseste grav atunci cand il tratezi cu supetficialitate.
Vor urma si alte antrenamente in zilele ce urmeaza iar vineri pe 08.03.13 h15.00 vom prezenta lotul cu ocazia meciului de gala cu Viitorul Axintele.
Rapid(1-4-1-4-1) gandac-marcu,stefan,ghita,contu-ureche-eracai,marin,comanasi,nedelea-pena
Au mai jucat:calugarul,tudor,petre-portari,tonea,rosoaga,ciubuc,enache,dinca,clinciu,albut,uruc,cimpoias,stanciu,paraschiv,d.marin
Accidentati:Ivan,Mitu,Neculai
Director sportiv-Marius Munteanu
Antrenor-Stoica Gigel
Sambata 02.03.13 ora11.00 la Fetesti vine si Dunarea Calarasi.
-sursa:www.facebook.com/acfrapidfetesti
liga3 seria2 VIITORUL AXINTELE
Viitorul Axintele se pregăteşte de zor în Capitală pentru două amicale dificile care au loc săptămâna aceasta, primul urmând a se juca chiar azi de la ora 11, la Berceni, contra liderului seriei a III-a din acelaşi eşalon cu echipa ialomiţeană. Cel de-al doilea amical important al Viitorului va avea loc vineri, atunci când elevii antrenaţi de Ion Nica se vor duela cu echipa de Liga a II-a Delta Tulcea.
Echipa din Axintele a mai jucat până acum doar trei amicale, pierzând cu Tunari (0-2), remizând cu Voluntari (1-1) şi câştigând cu Unirea Câmpina (2-1). În afara meciurilor de săptămâna asta, ialomiţenii mai au în program două meciuri în deplasare, pe 1 martie cu Tunari şi pe 8 martie la Feteşti, cu Rapid. Ultimul a fost posibil prin prisma faptului că cele două echipe nu vor juca în prima rundă a returului.
Iată şi lotul care s-a antrenat ieri pe sinteticul din complexul Ion Ţiriac din Bucureşti
Portari: Răduţă, Sava
Fundaşi: Vasile, Tache, Simion, Ionel, Mihociu, Oprişan, Pintilie, Cr. Andrei
Mijlocaşi: Bogorodiţă, Dedu, Şelaru, Raţă, Florea, Bucă, Robu, Tudor
Atacanţi: Novac, Badea, Fătu, Mazarache.
Viitorul Axintele, săptămînă plină de amicale
Viitorul Axintele a trecut joi, 14 februarie a.c., într-un meci de pregătire de Unirea Cîmpina, cu 2-1. Prahovenii au deschis scorul și au condus cu 1-0 la pauză. Axintenii au revenit în joc în repriza secundă. Dubla lui Alin Robu, care păstrează pofta de gol din tur, a stabilit scorul final, 2-1 pentru Viitorul. Ion Nica a început cu următoarea distribuție: Răduță-Vasile, Oprișan, Simion, Pintilie-Dedu, Șelaru, Bucă, Robu-Novac, Fătu. Pentru jucătorii Viitorului urmează o săptămînă grea, cu trei partide de verificare în 5 zile. Pe 20 februarie, alb-verzii joacă cu ACS Berceni, pe 22 cu Delta Tulcea și pe 24 cu Unirea Slobozia.
Viitorul Axintele a disputat miercuri o partidă amicală cu ACS Berceni. La meciul cu ialomiţenii, Laurenţiu Diniţă a preferat să-şi odihnească o bună parte din titularii care evoluaseră cu o zi înainte împotriva celor de la CSM Rm. Vâlcea.
După o primă repriză albă, o nesincronizare în apărarea axintenilor a făcut ca Berceniul să deschidă scorul. Viitorul a revenit şi a punctat de 3 ori prin Busuioc, Robu şi autogolul lui Frangu.
Antrenorul ialomiţenilor, Ion Nica a început în următoarea formulă: Răduţă - Florea, Oprişan, Bucă, Pintilie - Bogorodiţă, Şelaru, Ionel, R. Tudor - Fătu, Mazarache. Bogorodiţă s-a accidentat după zece minute şi a lăsat locul lui Dedu.
În a doua parte au mai jucat: Sava - Vasile, Simion, Şerbănescu, Andrei, Robu, Stan, Raţă, Badea, Busuioc. Din cauza accidentărilor, Mihociu, Tache şi Novac nu au fost utilizaţi. În această partidă, Ion Nica a avut 3 jucători în probe. Este vorba de fundaşul central Şerbănescu, mijlocaşul central Stan şi jucătorul de bandă stângă, Busuioc.
Autor al unui gol, Andrei Busuioc (20 de ani) l-a convins deja pe Nica si va fi păstrat în lotul Viitorului. Ceilalţi doi vor fi testaţi şi în amicalele de la sfârşitul acestei săptămâni.
Vineri, alb-verzii joacă la Buftea cu Delta Tulcea, iar duminică întâlnesc la Modelu pe Unirea Slobozia.
Ialomiţenii au avut patru fotbalişti în probe chiar în primul 11!
Pregătirea de iarnă poate reprezenta de multe ori un pericol pentru jucători din cauza terenurilor grele care predispun la accidentări. Astfel, la meciul cu Delta Tulcea, pierdut cu 1-0, Viitorul Axintele nu s-a putut baza pe Dedu, Bogorodiţă, Mihociu, Badea, Tache şi Tudor, toţi accidentaţi.
Antrenorul Ion Nica a abordat startul confruntării cu dobrogenii în următoarea formulă: Mincu - Vasile, Oprişan, Bucă, Andrei - Covaciu, Stan, Ionel, Busuioc - Novac, Fătu. În a doua repriză au intrat Pană, Răduţă, Florea, Simion, Şerbănescu, Pintilie, Şelaru, Robu, Mazarache. Prin urmare, din prima echipă au făcut parte 4 jucători aflaţi încă în teste: Mincu, Stan, Busuioc şi Covaciu. În a doua repriză au mai fost testaţi portarul Pană şi fundaşul central Şerbănescu. Dacă la Mincu, Covaciu şi Şerbănescu s-a renunţat, Pană, Stan şi Busuioc vor fi văzuţi la lucru şi în meciul de duminică împotriva Unirii Slobozia.
După acest joc vom lua o decizie în privinţa lor şi tot atunci vom trage linie asupra lotului pe care ne vom baza în retur” ne-a declarat antrenorul Viitorului, Ion Nica.
Dragoş Stan şi Cornel Florea, ultimele achiziţii ale axintenilor
Viitorul Axintele a disputat miercuri, la Clinceni, un joc amical cu Inter din localitate. Echipa antrenată de Ion Nica a învins cu 1-0 prin reuşita mijlocaşului dreapta Cosmin Dedu din minutul 47.
Axintenii au început în următoarea formulă: Răduţă - Vasile, Oprişan, Bucă, Andrei - Dedu, Şelaru, Ionel, Robu - Novac, Măzărache. Pe parcurs au mai intrat: C. Florea, D. Florea, Pintilie, Tudor, Stan, Fătu, Badea.
Conducerea tehnică a Viitorului a hotărât la începutul acestei săptămâni să-l păstreze în lot pe mijlocaşul central Dragoş Stan, ultima dată în Israel. Totodată, soluţia pentru al treilea portar este Cornel Florea, jucător care a mai evoluat la Axintele până în vara lui 2012 atunci când a plecat la Rapid Feteşti.
Următorul amical al ialomiţenilor va avea loc vineri împotriva celor de la CS Tunari.
SURSA:liga2.ro-
Echipa din Axintele a mai jucat până acum doar trei amicale, pierzând cu Tunari (0-2), remizând cu Voluntari (1-1) şi câştigând cu Unirea Câmpina (2-1). În afara meciurilor de săptămâna asta, ialomiţenii mai au în program două meciuri în deplasare, pe 1 martie cu Tunari şi pe 8 martie la Feteşti, cu Rapid. Ultimul a fost posibil prin prisma faptului că cele două echipe nu vor juca în prima rundă a returului.
Iată şi lotul care s-a antrenat ieri pe sinteticul din complexul Ion Ţiriac din Bucureşti
Portari: Răduţă, Sava
Fundaşi: Vasile, Tache, Simion, Ionel, Mihociu, Oprişan, Pintilie, Cr. Andrei
Mijlocaşi: Bogorodiţă, Dedu, Şelaru, Raţă, Florea, Bucă, Robu, Tudor
Atacanţi: Novac, Badea, Fătu, Mazarache.
Viitorul Axintele, săptămînă plină de amicale
Viitorul Axintele a trecut joi, 14 februarie a.c., într-un meci de pregătire de Unirea Cîmpina, cu 2-1. Prahovenii au deschis scorul și au condus cu 1-0 la pauză. Axintenii au revenit în joc în repriza secundă. Dubla lui Alin Robu, care păstrează pofta de gol din tur, a stabilit scorul final, 2-1 pentru Viitorul. Ion Nica a început cu următoarea distribuție: Răduță-Vasile, Oprișan, Simion, Pintilie-Dedu, Șelaru, Bucă, Robu-Novac, Fătu. Pentru jucătorii Viitorului urmează o săptămînă grea, cu trei partide de verificare în 5 zile. Pe 20 februarie, alb-verzii joacă cu ACS Berceni, pe 22 cu Delta Tulcea și pe 24 cu Unirea Slobozia.
Viitorul Axintele a disputat miercuri o partidă amicală cu ACS Berceni. La meciul cu ialomiţenii, Laurenţiu Diniţă a preferat să-şi odihnească o bună parte din titularii care evoluaseră cu o zi înainte împotriva celor de la CSM Rm. Vâlcea.
După o primă repriză albă, o nesincronizare în apărarea axintenilor a făcut ca Berceniul să deschidă scorul. Viitorul a revenit şi a punctat de 3 ori prin Busuioc, Robu şi autogolul lui Frangu.
Antrenorul ialomiţenilor, Ion Nica a început în următoarea formulă: Răduţă - Florea, Oprişan, Bucă, Pintilie - Bogorodiţă, Şelaru, Ionel, R. Tudor - Fătu, Mazarache. Bogorodiţă s-a accidentat după zece minute şi a lăsat locul lui Dedu.
În a doua parte au mai jucat: Sava - Vasile, Simion, Şerbănescu, Andrei, Robu, Stan, Raţă, Badea, Busuioc. Din cauza accidentărilor, Mihociu, Tache şi Novac nu au fost utilizaţi. În această partidă, Ion Nica a avut 3 jucători în probe. Este vorba de fundaşul central Şerbănescu, mijlocaşul central Stan şi jucătorul de bandă stângă, Busuioc.
Autor al unui gol, Andrei Busuioc (20 de ani) l-a convins deja pe Nica si va fi păstrat în lotul Viitorului. Ceilalţi doi vor fi testaţi şi în amicalele de la sfârşitul acestei săptămâni.
Vineri, alb-verzii joacă la Buftea cu Delta Tulcea, iar duminică întâlnesc la Modelu pe Unirea Slobozia.
Ialomiţenii au avut patru fotbalişti în probe chiar în primul 11!
Pregătirea de iarnă poate reprezenta de multe ori un pericol pentru jucători din cauza terenurilor grele care predispun la accidentări. Astfel, la meciul cu Delta Tulcea, pierdut cu 1-0, Viitorul Axintele nu s-a putut baza pe Dedu, Bogorodiţă, Mihociu, Badea, Tache şi Tudor, toţi accidentaţi.
Antrenorul Ion Nica a abordat startul confruntării cu dobrogenii în următoarea formulă: Mincu - Vasile, Oprişan, Bucă, Andrei - Covaciu, Stan, Ionel, Busuioc - Novac, Fătu. În a doua repriză au intrat Pană, Răduţă, Florea, Simion, Şerbănescu, Pintilie, Şelaru, Robu, Mazarache. Prin urmare, din prima echipă au făcut parte 4 jucători aflaţi încă în teste: Mincu, Stan, Busuioc şi Covaciu. În a doua repriză au mai fost testaţi portarul Pană şi fundaşul central Şerbănescu. Dacă la Mincu, Covaciu şi Şerbănescu s-a renunţat, Pană, Stan şi Busuioc vor fi văzuţi la lucru şi în meciul de duminică împotriva Unirii Slobozia.
După acest joc vom lua o decizie în privinţa lor şi tot atunci vom trage linie asupra lotului pe care ne vom baza în retur” ne-a declarat antrenorul Viitorului, Ion Nica.
Dragoş Stan şi Cornel Florea, ultimele achiziţii ale axintenilor
Viitorul Axintele a disputat miercuri, la Clinceni, un joc amical cu Inter din localitate. Echipa antrenată de Ion Nica a învins cu 1-0 prin reuşita mijlocaşului dreapta Cosmin Dedu din minutul 47.
Axintenii au început în următoarea formulă: Răduţă - Vasile, Oprişan, Bucă, Andrei - Dedu, Şelaru, Ionel, Robu - Novac, Măzărache. Pe parcurs au mai intrat: C. Florea, D. Florea, Pintilie, Tudor, Stan, Fătu, Badea.
Conducerea tehnică a Viitorului a hotărât la începutul acestei săptămâni să-l păstreze în lot pe mijlocaşul central Dragoş Stan, ultima dată în Israel. Totodată, soluţia pentru al treilea portar este Cornel Florea, jucător care a mai evoluat la Axintele până în vara lui 2012 atunci când a plecat la Rapid Feteşti.
Următorul amical al ialomiţenilor va avea loc vineri împotriva celor de la CS Tunari.
SURSA:liga2.ro-
liga3 seria2 ...ultimele noutati din serie..
Chiar daca in aceste zile am avut un program foarte incarcat cu zilele din cantonament si meciuri amicale,apoi revenirea acasa si continuarea antrenamentelor la stadionul municipal de acasa,nu puteam sa nu tragem si cu ochiul in curtea vecinilor nostrii din serie.Astfel cu ajutorul unor informatii culese din mass-media am aflat cum stau lucrurile si la colegele noastre de serie.iata mai jos cateva date cu referire la ce au mai facut aceste echipe in ultimele zile.
VIITORUL AXINTELE
Viitorul Axintele a trecut joi, 14 februarie a.c., într-un meci de pregătire de Unirea Cîmpina, cu 2-1. Prahovenii au deschis scorul și au condus cu 1-0 la pauză. Axintenii au revenit în joc în repriza secundă. Dubla lui Alin Robu, care păstrează pofta de gol din tur, a stabilit scorul final, 2-1 pentru Viitorul. Ion Nica a început cu următoarea distribuție: Răduță-Vasile, Oprișan, Simion, Pintilie-Dedu, Șelaru, Bucă, Robu-Novac, Fătu. Pentru jucătorii Viitorului urmează o săptămînă grea, cu trei partide de verificare în 5 zile. Pe 20 februarie, alb-verzii joacă cu ACS Berceni, pe 22 cu Delta Tulcea și pe 24 cu Unirea Slobozia.
Viitorul Axintele se pregăteşte de zor în Capitală pentru două amicale dificile care au loc săptămâna aceasta, primul urmând a se juca chiar azi de la ora 11, la Berceni, contra liderului seriei a III-a din acelaşi eşalon cu echipa ialomiţeană. Cel de-al doilea amical important al Viitorului va avea loc vineri, atunci când elevii antrenaţi de Ion Nica se vor duela cu echipa de Liga a II-a Delta Tulcea.
Echipa din Axintele a mai jucat până acum doar trei amicale, pierzând cu Tunari (0-2), remizând cu Voluntari (1-1) şi câştigând cu Unirea Câmpina (2-1). În afara meciurilor de săptămâna asta, ialomiţenii mai au în program două meciuri în deplasare, pe 1 martie cu Tunari şi pe 8 martie la Feteşti, cu Rapid. Ultimul a fost posibil prin prisma faptului că cele două echipe nu vor juca în prima rundă a returului.
Iată şi lotul care s-a antrenat ieri pe sinteticul din complexul Ion Ţiriac din Bucureşti
Portari: Răduţă, Sava
Fundaşi: Vasile, Tache, Simion, Ionel, Mihociu, Oprişan, Pintilie, Cr. Andrei
Mijlocaşi: Bogorodiţă, Dedu, Şelaru, Raţă, Florea, Bucă, Robu, Tudor
Atacanţi: Novac, Badea, Fătu, Mazarache.
Viitorul Axintele a disputat miercuri o partidă amicală cu ACS Berceni. La meciul cu ialomiţenii, Laurenţiu Diniţă a preferat să-şi odihnească o bună parte din titularii care evoluaseră cu o zi înainte împotriva celor de la CSM Rm. Vâlcea.
După o primă repriză albă, o nesincronizare în apărarea axintenilor a făcut ca Berceniul să deschidă scorul. Viitorul a revenit şi a punctat de 3 ori prin Busuioc, Robu şi autogolul lui Frangu.
Antrenorul ialomiţenilor, Ion Nica a început în următoarea formulă: Răduţă - Florea, Oprişan, Bucă, Pintilie - Bogorodiţă, Şelaru, Ionel, R. Tudor - Fătu, Mazarache. Bogorodiţă s-a accidentat după zece minute şi a lăsat locul lui Dedu.
În a doua parte au mai jucat: Sava - Vasile, Simion, Şerbănescu, Andrei, Robu, Stan, Raţă, Badea, Busuioc. Din cauza accidentărilor, Mihociu, Tache şi Novac nu au fost utilizaţi. În această partidă, Ion Nica a avut 3 jucători în probe. Este vorba de fundaşul central Şerbănescu, mijlocaşul central Stan şi jucătorul de bandă stângă, Busuioc.
Autor al unui gol, Andrei Busuioc (20 de ani) l-a convins deja pe Nica si va fi păstrat în lotul Viitorului. Ceilalţi doi vor fi testaţi şi în amicalele de la sfârşitul acestei săptămâni.
Vineri, alb-verzii joacă la Buftea cu Delta Tulcea, iar duminică întâlnesc la Modelu pe Unirea Slobozia.
GLORIA BUZAU
Gloria Buzău a revenit la sfârşitul săptămânii trecute în localitate după ce pentru zece zile a avut cartierul general la Poiana Pinului unde a efectuat cantonamentul din această iarnă. Jucătorii lui Marian Roşu au avut programate câte două antrenamente zilnic, punându-se evident accentul pe pregătirea fizică, aşa că dimineaţa ,,meniul” a constat în alergări, exerciţii de stretching şi forţă.
După amiaza s-a lucrat tehnico-tactic, totul fiind completat cu meciurile de verificare disputate la Buzău. Antrenorul grupării din Crâng s-a declarat mulţumit de modul în care elevii săi au răspuns la efort dar se simte şi o oboseală, dealtfel una firească după această perioadă.
Acesta a schiţat un prim unsprezece cu care va aborda partea a doua a campionatului şi va fi trimis în teren, miercuri, la meciul cu Unirea Slobozia din cadrul Memorialului "Cornel Negoescu”, ce va avea loc la Buzău, la competiţia ajunsă la cea de a VII-a ediţie.
Echipa din Crîng a disputat miercuri, un nou meci de verificare, la finalul căruia şi-a trecut în cont victoria. De această dată, adversară a fost gruparea din liga a V-a prahoveană, Voinţa Ciorani, în faţa căreia Gloria Buzău s-a impus la limită, scor 1-0. Unicul gol al partidei, găzduită de stadionul “Cornel Negoescu” a fost marcat de Alexandru (40) care a finalizat o acţiune ofensivă, cu un şut din şase metri.
Gazdele şi-au mai creat şi alte ocazii însă formaţia oaspete având în teren câţiva jucători experimentaţi, care au evoluat şi în eşaloanele superioare, a dat o replică destul de bună şi astfel scorul a rămas cel stabilit în prima repriză.
Echipa din Crâng a evoluat în următoarea formulă: Sîrbu - Cucu, Vişan, Agache, Zanfir, Alexandru, Roman, Renţea, Burlacu, Lungoci, M. Gheorghe. Au mai jucat: Fenny, Chiriţă, Păun, Luiceanu, Bobe, Manea, Chelaru, Percă, Andriţoiu, Amet, Ştefănescu
Turneul organizat de clubul Gloria Buzău, în memoria fostului atacant, se va desfăşura miercuri (20 februarie), iar pentru trofeu se vor lupta patru formaţii. Este vorba despre Unirea Slobozia (liga a II-a), CSM Râmnicu Sărat, CSM Focşani şi echipa gazdă (liga a III-a).
Partidele se vor disputa cu începere de la ora 11.00 pe terenul care poartă numele regretatului jucător şi pe stadionul din Crâng. Pe acesta din urmă se va juca partida dintre Gloria Buzău şi Unirea Slobozia.
La finalul competiţiei ajunsă la ediţia cu numărul şapte, echipele participante vor primi din partea organizatorilor cupe, diplome şi fanioane cu chipul fostului mare jucător, Cornel Negoescu.
Gloria Buzău a suferit o înfrângere usturătoare în primul meci de verificare disputat după revenirea din stagiul de pregătire centralizat de la Poiana Pinului. Formaţia antrenată de Marian Roşu a întâlnit miercuri, pe teren propriu, pe Unirea Slobozia, în faţa căreia a pierdut cu 1-5 după ce la pauză conducea cu 1-0. Partida s-a desfăşurat în cadrul celei de a şaptea ediţii a Memorialului "Cornel Negoescu”, iar golul buzoienilor a fost marcat de noua achiziţie, M. Gheorghe (17), care a reluat cu capul din apropiere mingea respinsă de portar.
Repriza secundă a aparţinut însă oaspeţilor, aceştia restabilind egalitatea prin Macare (49) cu un şut din şase metri, iar după doar câteva minute a preluat conducerea şi s-a distanţat graţie golurilor reuşite de Ivaşcă (56;62), ambele din lovitură liberă de la aproximativ 25 de metri.
Echipa din Slobozia nu s-a oprit însă aici şi a mai marcat de două ori prin Macare (75), şut plasat din interiorul careului şi fostul dinamovist Mihalcea (79), care şi-a trecut în cont un gol de generic închizând astfel tabela de marcaj.
Gloria Buzău: Sârbu - Cucu, Bârsănel, Agache, Zanfir, Fl. Alexandru, Renţea, M. Gheorghe, Burlacu, Bobe, Chelaru. Au mai jucat: Fenny, Ştefănescu, Andriţoiu, Vişan, Basamac, Percă, Roman, Jercălău, Luiceanu, Lungu.
Formaţia antrenată de Marian Roşu şi-a continuat astăzi(nr-23.02) seria amicalelor având ca adversară din liga a IV-a prahoveană, CSM Câmpina. Partida, disputată pe terenul “Cornel Negoescu” s-a încheiat la egalitate, scor 2-2, după ce la finalul primei reprize gazdele aveau un avantaj de două goluri. Gloria Buzău a deschis scorul destul de repede când M.Gheorghe (6) l-a învins pe portarul oaspeţilor cu un şut de la aproximativ 20 de metri. Câteva minute mai târziu, Bobe a marcat un gol de generic, mingea şutată de la marginea careului ducându-se în vinclu, după ce a muşcat bara.
În debutul mitanului secund, prahovenii au redus din handicap când Bărăgan (46)a transformat un penalty. La următoarea acţiune ofensivă, echipa oaspete a izbutit să egaleze graţie golului înscris de Burloiu (49) cu un şut de la opt metri. Până la final, buzoienii au mai marcat şi ei odată, însă golul nu a fost validat, motivul fiind o presupusă poziţie de ofsaid.
Gloria Buzău: Sîrbu - Cucu, Bârsănel, Agache, Zanfir, Renţea, Fl. Alexandru, M. Gheorghe, Burlacu, Bobe, Lungoci. Pe parcursul meciului au mai intrat: Fenny – I. Roman, Chelaru, Jercălău
METALOGLOBUS BUCURESTI
-lipsa de informatii
VICTORIA CHIRNOGI
-lipsa informatii
DUNAREA CALARASI
.Sâmbătă, la Modelu, centrul pregătirii de iarnă al Unirii Slobozia, elevii lui Dună au dat piept cu fosta adversară din liga 3, Dunărea Călăraşi. A fost un meci asezonat cu toate ingredientele unui amical: răsturnări de scor, goluri multe şi greşeli în defensivă. Unirea a deschis scorul, Dunărea a condus la pauză cu 2-1, slobozenii au egalat, călăraşenii au avut 4-2 după care galben-albaştrii au mai marcat de 2 ori stabilind scorul final, 4-4. Pentru Unirea au marcat Luca, Pascu şi Viorel Gheorghe de 2 ori.
calarasenii vor mai juca si la finalul acestei saptamani alte meciuri amicale la Modelul.
CSM FOCSANI
Echipa de fotbal seniori a CSM Focşani nu moare, pentru moment. Cu sprijinul financiar al lui Dan Dumitru, echipa va mai disputa câteva partide de verificare până la ora la care gruparea de pe Milcov se va retrage din campionatul ligii a treia. Miercuri, CSM Focşani va susţine primul meci amical din acest an. Adversara focşănenilor va fi colega de serie, Olimpia Rm. Sărat, iar testul de verificare este programat pe Stadionul sintetic „Cornel Negoescu“ din Buzău, de la ora 13.00.
Memorialul ”Cornel Negoescu”, la care cele patru echipe participante: Unirea Slobozia, CSM Râmnicu Sărat, CSM Focşani şi Gloria Buzău au primit cupe, diplome şi fanioane cu poza regretatului atacant a fost un prilej de întâlnire şi pentru foştii jucători ai grupării din Crâng.CSM Râmnicu Sărat - CSM Focşani 1-0.CSM Râmnicu Sărat a terminat învingătoare partida susţinută miercuri, în cadrul Memorialului "Cornel Negoescu”, pe stadionul care poartă numele fostului atacant al Gloriei Buzău. Formaţia râmniceană a avut ca adversară pe colega sa de serie, CSM Focşani, reuşind să se impună la limită, scor 1-0. Unicul gol al întâlnirii a fost înscris de Răpiţeanu în prima repriză.
JUVENTUS BUCURESTI
-lipsa informatii
EOLICA DOBROGEA
-sa retras din campionat
URBAN TITU
Formatia din Liga a 3-a, Urban Titu, a inceput pregatirea returului la finalul lunii ianuarie. Elevii lui Nicu Croitoru se vor prezenta la stadionul din localitate pentru a incepe primele antrenamente din 2013. La gruparea din Sudul Dambovitei, capitolul “plecari” este mult mai stufos decat cel al “venirilor”. Principalul obiectiv al returului trasat de conducere este evitarea retrogradarii. Urban Titu se reuneste astazi. Oficialii clubului au asteptari mari de la returul actualului sezon. Chiar daca in tur nu a avut o prestatie tocmai buna, Urbanul spera ca o data cu startul partii a doua sa faca o figura mult mai frumoasa. Si, bineinteles, sa evite retrogradarea.
Din cauza problemelor financiare, de la echipa din Sudul judetului a plecat o serie de fotbalisti. Este vorba de golgeterul Ionica, tanara speranta Andrei Ivascu, dar si alti jucatori care faceau parte din lotul largit in tur, cum ar fi Neagu, Neacsu si Coman. In ceea ce priveste sosirile la Titu, pana acum a fost realizat un singur transfer. Lamba s-a alaturat lotului condus de antrenorul Nicu Croitoru. Jucatorul poate evolua atat pe postul de fundas central, cat si in centrul liniei mediane, cu atributii defensive.
Pana la inceputul lunii februarie, echipa Urbanului se va pregati pe plan local. Staff-ul tehnic are in plan si cateva meciuri amicale, pentru a putea contura lotul privind abordarea returului. Dupa 3 februarie, trupa lui Croitoru va pleca o saptamana intr-un cantonament centralizat in statiunea Caciulata. Apoi, pregatirea pana la startul returului se va face din nou la baza proprie.
In retur, obiectivul ramane salvarea de la retrogradare. Insa, inca pe de-acum, Nicu Croitoru va incerca sa formeze o echipa redutabila si competitiva pentru viitorul sezon fotbalistic din Liga a 3-a.
Urban Titu mai are 3 saptamani pana la startul returului Ligii a 3-a si se pregateste intens pentru debutul mult asteptat. In pauza competitionala, antrenorul Nicu Croitoru a remanierat complet lotul si a schimbat sistemul de joc. Rezultatele nu au intarziat sa apara.
Doar 3 saptamani au mai ramas pana cand noua echipa a Urbanului va debuta in 2013 in primul joc oficial. Startul returului programeaza o deplasare la Calarasi, pentru disputa cu Dunarea din localitate.
In cantonamentul de la Caciulata, principalul Nicu Croitoru si-a definitivat in mare masura lotul cu care va ataca a doua parte a sezonului. Din noua echipa a celor de la Titu nu lipsesc jucatorii sub 21 de ani. Nu mai putin de 15 juniori fac parte din trupa Urbanului pentru retur. Totusi, si-au mai facut loc si doi “veterani”: portarul Dumitrescu de 33 de ani si fundasul Albu, de 28 de ani.
Antrenprul Nicu Croitoru a creionat si modulul tactic pe care il va propune pentru retur. Dat fiind faptul ca la Titu se cristalizase o formula 4 – 2 – 3 – 1, prin plecarile mai multor jucatori de baza, printre care si atacantul Ionica, in primavara se va miza pe un clasic 4 – 4 – 2. In avanposturi vor fi trimisi Roman si Sandulescu. De altfel, ultimul a fost principalul marcator al echipei in meciurile amicale.
In aceasta saptamana Urbanul va mai disputa doua partide de verificare: miercuri cu Conpet Ploiesti si sambata cu Inter Clinceni.
SPORTUL STUDENTESC II BUCURESTI
-lipsa informatii
-surse de informare:liga2.ro-
VIITORUL AXINTELE
Viitorul Axintele a trecut joi, 14 februarie a.c., într-un meci de pregătire de Unirea Cîmpina, cu 2-1. Prahovenii au deschis scorul și au condus cu 1-0 la pauză. Axintenii au revenit în joc în repriza secundă. Dubla lui Alin Robu, care păstrează pofta de gol din tur, a stabilit scorul final, 2-1 pentru Viitorul. Ion Nica a început cu următoarea distribuție: Răduță-Vasile, Oprișan, Simion, Pintilie-Dedu, Șelaru, Bucă, Robu-Novac, Fătu. Pentru jucătorii Viitorului urmează o săptămînă grea, cu trei partide de verificare în 5 zile. Pe 20 februarie, alb-verzii joacă cu ACS Berceni, pe 22 cu Delta Tulcea și pe 24 cu Unirea Slobozia.
Viitorul Axintele se pregăteşte de zor în Capitală pentru două amicale dificile care au loc săptămâna aceasta, primul urmând a se juca chiar azi de la ora 11, la Berceni, contra liderului seriei a III-a din acelaşi eşalon cu echipa ialomiţeană. Cel de-al doilea amical important al Viitorului va avea loc vineri, atunci când elevii antrenaţi de Ion Nica se vor duela cu echipa de Liga a II-a Delta Tulcea.
Echipa din Axintele a mai jucat până acum doar trei amicale, pierzând cu Tunari (0-2), remizând cu Voluntari (1-1) şi câştigând cu Unirea Câmpina (2-1). În afara meciurilor de săptămâna asta, ialomiţenii mai au în program două meciuri în deplasare, pe 1 martie cu Tunari şi pe 8 martie la Feteşti, cu Rapid. Ultimul a fost posibil prin prisma faptului că cele două echipe nu vor juca în prima rundă a returului.
Iată şi lotul care s-a antrenat ieri pe sinteticul din complexul Ion Ţiriac din Bucureşti
Portari: Răduţă, Sava
Fundaşi: Vasile, Tache, Simion, Ionel, Mihociu, Oprişan, Pintilie, Cr. Andrei
Mijlocaşi: Bogorodiţă, Dedu, Şelaru, Raţă, Florea, Bucă, Robu, Tudor
Atacanţi: Novac, Badea, Fătu, Mazarache.
Viitorul Axintele a disputat miercuri o partidă amicală cu ACS Berceni. La meciul cu ialomiţenii, Laurenţiu Diniţă a preferat să-şi odihnească o bună parte din titularii care evoluaseră cu o zi înainte împotriva celor de la CSM Rm. Vâlcea.
După o primă repriză albă, o nesincronizare în apărarea axintenilor a făcut ca Berceniul să deschidă scorul. Viitorul a revenit şi a punctat de 3 ori prin Busuioc, Robu şi autogolul lui Frangu.
Antrenorul ialomiţenilor, Ion Nica a început în următoarea formulă: Răduţă - Florea, Oprişan, Bucă, Pintilie - Bogorodiţă, Şelaru, Ionel, R. Tudor - Fătu, Mazarache. Bogorodiţă s-a accidentat după zece minute şi a lăsat locul lui Dedu.
În a doua parte au mai jucat: Sava - Vasile, Simion, Şerbănescu, Andrei, Robu, Stan, Raţă, Badea, Busuioc. Din cauza accidentărilor, Mihociu, Tache şi Novac nu au fost utilizaţi. În această partidă, Ion Nica a avut 3 jucători în probe. Este vorba de fundaşul central Şerbănescu, mijlocaşul central Stan şi jucătorul de bandă stângă, Busuioc.
Autor al unui gol, Andrei Busuioc (20 de ani) l-a convins deja pe Nica si va fi păstrat în lotul Viitorului. Ceilalţi doi vor fi testaţi şi în amicalele de la sfârşitul acestei săptămâni.
Vineri, alb-verzii joacă la Buftea cu Delta Tulcea, iar duminică întâlnesc la Modelu pe Unirea Slobozia.
GLORIA BUZAU
Gloria Buzău a revenit la sfârşitul săptămânii trecute în localitate după ce pentru zece zile a avut cartierul general la Poiana Pinului unde a efectuat cantonamentul din această iarnă. Jucătorii lui Marian Roşu au avut programate câte două antrenamente zilnic, punându-se evident accentul pe pregătirea fizică, aşa că dimineaţa ,,meniul” a constat în alergări, exerciţii de stretching şi forţă.
După amiaza s-a lucrat tehnico-tactic, totul fiind completat cu meciurile de verificare disputate la Buzău. Antrenorul grupării din Crâng s-a declarat mulţumit de modul în care elevii săi au răspuns la efort dar se simte şi o oboseală, dealtfel una firească după această perioadă.
Acesta a schiţat un prim unsprezece cu care va aborda partea a doua a campionatului şi va fi trimis în teren, miercuri, la meciul cu Unirea Slobozia din cadrul Memorialului "Cornel Negoescu”, ce va avea loc la Buzău, la competiţia ajunsă la cea de a VII-a ediţie.
Echipa din Crîng a disputat miercuri, un nou meci de verificare, la finalul căruia şi-a trecut în cont victoria. De această dată, adversară a fost gruparea din liga a V-a prahoveană, Voinţa Ciorani, în faţa căreia Gloria Buzău s-a impus la limită, scor 1-0. Unicul gol al partidei, găzduită de stadionul “Cornel Negoescu” a fost marcat de Alexandru (40) care a finalizat o acţiune ofensivă, cu un şut din şase metri.
Gazdele şi-au mai creat şi alte ocazii însă formaţia oaspete având în teren câţiva jucători experimentaţi, care au evoluat şi în eşaloanele superioare, a dat o replică destul de bună şi astfel scorul a rămas cel stabilit în prima repriză.
Echipa din Crâng a evoluat în următoarea formulă: Sîrbu - Cucu, Vişan, Agache, Zanfir, Alexandru, Roman, Renţea, Burlacu, Lungoci, M. Gheorghe. Au mai jucat: Fenny, Chiriţă, Păun, Luiceanu, Bobe, Manea, Chelaru, Percă, Andriţoiu, Amet, Ştefănescu
Turneul organizat de clubul Gloria Buzău, în memoria fostului atacant, se va desfăşura miercuri (20 februarie), iar pentru trofeu se vor lupta patru formaţii. Este vorba despre Unirea Slobozia (liga a II-a), CSM Râmnicu Sărat, CSM Focşani şi echipa gazdă (liga a III-a).
Partidele se vor disputa cu începere de la ora 11.00 pe terenul care poartă numele regretatului jucător şi pe stadionul din Crâng. Pe acesta din urmă se va juca partida dintre Gloria Buzău şi Unirea Slobozia.
La finalul competiţiei ajunsă la ediţia cu numărul şapte, echipele participante vor primi din partea organizatorilor cupe, diplome şi fanioane cu chipul fostului mare jucător, Cornel Negoescu.
Gloria Buzău a suferit o înfrângere usturătoare în primul meci de verificare disputat după revenirea din stagiul de pregătire centralizat de la Poiana Pinului. Formaţia antrenată de Marian Roşu a întâlnit miercuri, pe teren propriu, pe Unirea Slobozia, în faţa căreia a pierdut cu 1-5 după ce la pauză conducea cu 1-0. Partida s-a desfăşurat în cadrul celei de a şaptea ediţii a Memorialului "Cornel Negoescu”, iar golul buzoienilor a fost marcat de noua achiziţie, M. Gheorghe (17), care a reluat cu capul din apropiere mingea respinsă de portar.
Repriza secundă a aparţinut însă oaspeţilor, aceştia restabilind egalitatea prin Macare (49) cu un şut din şase metri, iar după doar câteva minute a preluat conducerea şi s-a distanţat graţie golurilor reuşite de Ivaşcă (56;62), ambele din lovitură liberă de la aproximativ 25 de metri.
Echipa din Slobozia nu s-a oprit însă aici şi a mai marcat de două ori prin Macare (75), şut plasat din interiorul careului şi fostul dinamovist Mihalcea (79), care şi-a trecut în cont un gol de generic închizând astfel tabela de marcaj.
Gloria Buzău: Sârbu - Cucu, Bârsănel, Agache, Zanfir, Fl. Alexandru, Renţea, M. Gheorghe, Burlacu, Bobe, Chelaru. Au mai jucat: Fenny, Ştefănescu, Andriţoiu, Vişan, Basamac, Percă, Roman, Jercălău, Luiceanu, Lungu.
Formaţia antrenată de Marian Roşu şi-a continuat astăzi(nr-23.02) seria amicalelor având ca adversară din liga a IV-a prahoveană, CSM Câmpina. Partida, disputată pe terenul “Cornel Negoescu” s-a încheiat la egalitate, scor 2-2, după ce la finalul primei reprize gazdele aveau un avantaj de două goluri. Gloria Buzău a deschis scorul destul de repede când M.Gheorghe (6) l-a învins pe portarul oaspeţilor cu un şut de la aproximativ 20 de metri. Câteva minute mai târziu, Bobe a marcat un gol de generic, mingea şutată de la marginea careului ducându-se în vinclu, după ce a muşcat bara.
În debutul mitanului secund, prahovenii au redus din handicap când Bărăgan (46)a transformat un penalty. La următoarea acţiune ofensivă, echipa oaspete a izbutit să egaleze graţie golului înscris de Burloiu (49) cu un şut de la opt metri. Până la final, buzoienii au mai marcat şi ei odată, însă golul nu a fost validat, motivul fiind o presupusă poziţie de ofsaid.
Gloria Buzău: Sîrbu - Cucu, Bârsănel, Agache, Zanfir, Renţea, Fl. Alexandru, M. Gheorghe, Burlacu, Bobe, Lungoci. Pe parcursul meciului au mai intrat: Fenny – I. Roman, Chelaru, Jercălău
METALOGLOBUS BUCURESTI
-lipsa de informatii
VICTORIA CHIRNOGI
-lipsa informatii
DUNAREA CALARASI
.Sâmbătă, la Modelu, centrul pregătirii de iarnă al Unirii Slobozia, elevii lui Dună au dat piept cu fosta adversară din liga 3, Dunărea Călăraşi. A fost un meci asezonat cu toate ingredientele unui amical: răsturnări de scor, goluri multe şi greşeli în defensivă. Unirea a deschis scorul, Dunărea a condus la pauză cu 2-1, slobozenii au egalat, călăraşenii au avut 4-2 după care galben-albaştrii au mai marcat de 2 ori stabilind scorul final, 4-4. Pentru Unirea au marcat Luca, Pascu şi Viorel Gheorghe de 2 ori.
calarasenii vor mai juca si la finalul acestei saptamani alte meciuri amicale la Modelul.
CSM FOCSANI
Echipa de fotbal seniori a CSM Focşani nu moare, pentru moment. Cu sprijinul financiar al lui Dan Dumitru, echipa va mai disputa câteva partide de verificare până la ora la care gruparea de pe Milcov se va retrage din campionatul ligii a treia. Miercuri, CSM Focşani va susţine primul meci amical din acest an. Adversara focşănenilor va fi colega de serie, Olimpia Rm. Sărat, iar testul de verificare este programat pe Stadionul sintetic „Cornel Negoescu“ din Buzău, de la ora 13.00.
Memorialul ”Cornel Negoescu”, la care cele patru echipe participante: Unirea Slobozia, CSM Râmnicu Sărat, CSM Focşani şi Gloria Buzău au primit cupe, diplome şi fanioane cu poza regretatului atacant a fost un prilej de întâlnire şi pentru foştii jucători ai grupării din Crâng.CSM Râmnicu Sărat - CSM Focşani 1-0.CSM Râmnicu Sărat a terminat învingătoare partida susţinută miercuri, în cadrul Memorialului "Cornel Negoescu”, pe stadionul care poartă numele fostului atacant al Gloriei Buzău. Formaţia râmniceană a avut ca adversară pe colega sa de serie, CSM Focşani, reuşind să se impună la limită, scor 1-0. Unicul gol al întâlnirii a fost înscris de Răpiţeanu în prima repriză.
JUVENTUS BUCURESTI
-lipsa informatii
EOLICA DOBROGEA
-sa retras din campionat
URBAN TITU
Formatia din Liga a 3-a, Urban Titu, a inceput pregatirea returului la finalul lunii ianuarie. Elevii lui Nicu Croitoru se vor prezenta la stadionul din localitate pentru a incepe primele antrenamente din 2013. La gruparea din Sudul Dambovitei, capitolul “plecari” este mult mai stufos decat cel al “venirilor”. Principalul obiectiv al returului trasat de conducere este evitarea retrogradarii. Urban Titu se reuneste astazi. Oficialii clubului au asteptari mari de la returul actualului sezon. Chiar daca in tur nu a avut o prestatie tocmai buna, Urbanul spera ca o data cu startul partii a doua sa faca o figura mult mai frumoasa. Si, bineinteles, sa evite retrogradarea.
Din cauza problemelor financiare, de la echipa din Sudul judetului a plecat o serie de fotbalisti. Este vorba de golgeterul Ionica, tanara speranta Andrei Ivascu, dar si alti jucatori care faceau parte din lotul largit in tur, cum ar fi Neagu, Neacsu si Coman. In ceea ce priveste sosirile la Titu, pana acum a fost realizat un singur transfer. Lamba s-a alaturat lotului condus de antrenorul Nicu Croitoru. Jucatorul poate evolua atat pe postul de fundas central, cat si in centrul liniei mediane, cu atributii defensive.
Pana la inceputul lunii februarie, echipa Urbanului se va pregati pe plan local. Staff-ul tehnic are in plan si cateva meciuri amicale, pentru a putea contura lotul privind abordarea returului. Dupa 3 februarie, trupa lui Croitoru va pleca o saptamana intr-un cantonament centralizat in statiunea Caciulata. Apoi, pregatirea pana la startul returului se va face din nou la baza proprie.
In retur, obiectivul ramane salvarea de la retrogradare. Insa, inca pe de-acum, Nicu Croitoru va incerca sa formeze o echipa redutabila si competitiva pentru viitorul sezon fotbalistic din Liga a 3-a.
Urban Titu mai are 3 saptamani pana la startul returului Ligii a 3-a si se pregateste intens pentru debutul mult asteptat. In pauza competitionala, antrenorul Nicu Croitoru a remanierat complet lotul si a schimbat sistemul de joc. Rezultatele nu au intarziat sa apara.
Doar 3 saptamani au mai ramas pana cand noua echipa a Urbanului va debuta in 2013 in primul joc oficial. Startul returului programeaza o deplasare la Calarasi, pentru disputa cu Dunarea din localitate.
In cantonamentul de la Caciulata, principalul Nicu Croitoru si-a definitivat in mare masura lotul cu care va ataca a doua parte a sezonului. Din noua echipa a celor de la Titu nu lipsesc jucatorii sub 21 de ani. Nu mai putin de 15 juniori fac parte din trupa Urbanului pentru retur. Totusi, si-au mai facut loc si doi “veterani”: portarul Dumitrescu de 33 de ani si fundasul Albu, de 28 de ani.
Antrenprul Nicu Croitoru a creionat si modulul tactic pe care il va propune pentru retur. Dat fiind faptul ca la Titu se cristalizase o formula 4 – 2 – 3 – 1, prin plecarile mai multor jucatori de baza, printre care si atacantul Ionica, in primavara se va miza pe un clasic 4 – 4 – 2. In avanposturi vor fi trimisi Roman si Sandulescu. De altfel, ultimul a fost principalul marcator al echipei in meciurile amicale.
In aceasta saptamana Urbanul va mai disputa doua partide de verificare: miercuri cu Conpet Ploiesti si sambata cu Inter Clinceni.
SPORTUL STUDENTESC II BUCURESTI
-lipsa informatii
-surse de informare:liga2.ro-
LIGA3 SERIA2 cantonament Rapid Fetesti
NISIPURILE VISINII
In aceste zile mohorate de februarie echipa noastra a tras din greu prin nisipurile plajelor din Eforie Nord,pregatind in liniste departe de casa returul campionatului care sta sa bata la usa.Au mai ramas doar 3 saptamani pana la primul meci din returul campionatului cel din deplasare cu echipa Eolica.Dupa cum v-am informat lotul nostru este in cantonament in statiunea Eforie No...rd asa cum procedeaza in fiecare pauza competitionala de iarna.Suntem cazati la un hotel modern care ofera conditii bune de cazare,masa si refacere dupa efort,situat la intrarea in statiune fiind o liniste totala perturbata doar de tipatul pescarusilor.
Programul echipei in aceste zile a fost urmatorul:
-ora 7.00 desteptarea
-ora 7.15 masa de dimineata
-ora 9.00 plecarea spre plaja pt alergare
-ora 11.00 revenirea la hotel si refacerea in bazin si sauna
-ora 12.15 masa de pranz
-12.30-15.00 timp liber
-15.15 adunarea la receptie si deplasarea spre teren sintetic antrenamentul de dupa amiaza(sau meci amical)
-17.30 revenirea la hotel si refacerea in bazin si sauna
-19.15 masa de seara
-19.30-23.00 program liber
-23.00 stingerea.
Toti cei prezenti au respectat cu strictete acest regulament astfel ca nu au fost semnalate cazuri de indisciplina la lot in acest cantonament.
Delegatia medicala face eforturi in fiecare zi ca cei care acuza probleme medicale dupa antrenamentele obositoare si foarte solicitante in nisip,sa fie recuperati pentru ziua urmatoare prin tratamente cu diverse medicamente dar si prin refacerea acestora la bazin,sala de masaj,sala de forta sau prin sauna.
Ca medicamentatie echipa dispune de un sortiment variat de produse naturale si farmaceutice asemanatoare chiar cu cele ale unor echipe de liga1.
Imaginea echipei este una pozitiva in randul celor din Eforie,acestia laudand vestimentatia moderna a jucatorilor care sunt cazati in hotel si modul cum fac deplasarea de la hotel la plaja dimineata cat si spre terenul sintetic din interiorul localitatii.La acest capitol putem spune ca intradevar echipa noastra tine foarte mult la aspectul imaginii,avand un echipament modern inscriptionat cu numele echipei si sponsorii clubului pe gecile groase,treninguri de antrenament si de prezentare,dar si te tricouri de joc si de mers la servitul mesei.
Si pentru ca viata in cantonament nu este chiar asa de usoara,jucatorii au la dispozitie si timp libere care si-l petrec in hotel cu diferite activitati recreative.Au posibilitatea sa se relaxeze la tv deoarece fiecare camera dispuna de televizor cu o gama variata de programe,dar si conectare gratuita la internet prin wi-fi.Cei care doresc pot inota in piscina din hotel deschisa pana la ora 23 sau jucand biliard si tenis de masa.
Din pacate vremea este nefavorabila unor iesiri prin oras sau pe faleza deoarece este destul de rece si vantul sufla destul de taios dinspre mare iar din cand in cand mai burniteaza.
Asadar cam asa decurge o zi obisnuita de cantonament aici la malul marii efectuat de echipa noastra.Am disputat deja si un meci amical iar sambata de dimineata va fi un alt amical urmand ca pe seara sa ne facem bagajele si sa revenim acasa cu totii
-corespondent marian radulescu 14.02.13 eforie nord-
SURSA:ACFRAPIDFETESTI-
In aceste zile mohorate de februarie echipa noastra a tras din greu prin nisipurile plajelor din Eforie Nord,pregatind in liniste departe de casa returul campionatului care sta sa bata la usa.Au mai ramas doar 3 saptamani pana la primul meci din returul campionatului cel din deplasare cu echipa Eolica.Dupa cum v-am informat lotul nostru este in cantonament in statiunea Eforie No...rd asa cum procedeaza in fiecare pauza competitionala de iarna.Suntem cazati la un hotel modern care ofera conditii bune de cazare,masa si refacere dupa efort,situat la intrarea in statiune fiind o liniste totala perturbata doar de tipatul pescarusilor.
Programul echipei in aceste zile a fost urmatorul:
-ora 7.00 desteptarea
-ora 7.15 masa de dimineata
-ora 9.00 plecarea spre plaja pt alergare
-ora 11.00 revenirea la hotel si refacerea in bazin si sauna
-ora 12.15 masa de pranz
-12.30-15.00 timp liber
-15.15 adunarea la receptie si deplasarea spre teren sintetic antrenamentul de dupa amiaza(sau meci amical)
-17.30 revenirea la hotel si refacerea in bazin si sauna
-19.15 masa de seara
-19.30-23.00 program liber
-23.00 stingerea.
Toti cei prezenti au respectat cu strictete acest regulament astfel ca nu au fost semnalate cazuri de indisciplina la lot in acest cantonament.
Delegatia medicala face eforturi in fiecare zi ca cei care acuza probleme medicale dupa antrenamentele obositoare si foarte solicitante in nisip,sa fie recuperati pentru ziua urmatoare prin tratamente cu diverse medicamente dar si prin refacerea acestora la bazin,sala de masaj,sala de forta sau prin sauna.
Ca medicamentatie echipa dispune de un sortiment variat de produse naturale si farmaceutice asemanatoare chiar cu cele ale unor echipe de liga1.
Imaginea echipei este una pozitiva in randul celor din Eforie,acestia laudand vestimentatia moderna a jucatorilor care sunt cazati in hotel si modul cum fac deplasarea de la hotel la plaja dimineata cat si spre terenul sintetic din interiorul localitatii.La acest capitol putem spune ca intradevar echipa noastra tine foarte mult la aspectul imaginii,avand un echipament modern inscriptionat cu numele echipei si sponsorii clubului pe gecile groase,treninguri de antrenament si de prezentare,dar si te tricouri de joc si de mers la servitul mesei.
Si pentru ca viata in cantonament nu este chiar asa de usoara,jucatorii au la dispozitie si timp libere care si-l petrec in hotel cu diferite activitati recreative.Au posibilitatea sa se relaxeze la tv deoarece fiecare camera dispuna de televizor cu o gama variata de programe,dar si conectare gratuita la internet prin wi-fi.Cei care doresc pot inota in piscina din hotel deschisa pana la ora 23 sau jucand biliard si tenis de masa.
Din pacate vremea este nefavorabila unor iesiri prin oras sau pe faleza deoarece este destul de rece si vantul sufla destul de taios dinspre mare iar din cand in cand mai burniteaza.
Asadar cam asa decurge o zi obisnuita de cantonament aici la malul marii efectuat de echipa noastra.Am disputat deja si un meci amical iar sambata de dimineata va fi un alt amical urmand ca pe seara sa ne facem bagajele si sa revenim acasa cu totii
-corespondent marian radulescu 14.02.13 eforie nord-
SURSA:ACFRAPIDFETESTI-
amical RAPID FETESTI-CALLATIS MANGALIA 2-2(0-2)
stadion Sparta Techirghiol
Teren denivelat cu nisip in unele locuri
Vreme instabila vant moderat 5 grade C
Rapid:gandac-neculai,ghita,l.stefan,marcu-ureche,marin,nedelea,comanasi,pena,paraschiv
au mai jucat:calugaru,contu,albut,rosoaga,stanciu,uruc,mitu,enache,clinciu,tudor
Absent:ivan in refacere
Evolutie scor0-1 ,0-2,1-2 uruc,2-2 enache.
Urmatorul amical:sb h11.00 aceiasi locatie cu CFR Constanta.
Doua ocazii mari avute de noi..pena lob peste portar iesit din16m pe diagonla putin pe lang
Paraschiv singur cu portarul lob peste portar dar si putin pe langa poarta
1-0 pt mamgalia.sut de la 25m si mingea sare dintr-o baltoaca peste gandac
Pauza 2-0
Uruc scapat singur cu portarul pe centru si este 2-1
Sansa de egalare...paraschiv scapa pe extrema singur cu portarul intra in unghi si trage in portar
Goooll 2-2 enache profita de o greseala de portar
Ocazie pe final stanciu sut din unghi im plasa laterala
Scor final 2-2
Teren denivelat cu nisip in unele locuri
Vreme instabila vant moderat 5 grade C
Rapid:gandac-neculai,ghita,l.stefan,marcu-ureche,marin,nedelea,comanasi,pena,paraschiv
au mai jucat:calugaru,contu,albut,rosoaga,stanciu,uruc,mitu,enache,clinciu,tudor
Absent:ivan in refacere
Evolutie scor0-1 ,0-2,1-2 uruc,2-2 enache.
Urmatorul amical:sb h11.00 aceiasi locatie cu CFR Constanta.
Doua ocazii mari avute de noi..pena lob peste portar iesit din16m pe diagonla putin pe lang
Paraschiv singur cu portarul lob peste portar dar si putin pe langa poarta
1-0 pt mamgalia.sut de la 25m si mingea sare dintr-o baltoaca peste gandac
Pauza 2-0
Uruc scapat singur cu portarul pe centru si este 2-1
Sansa de egalare...paraschiv scapa pe extrema singur cu portarul intra in unghi si trage in portar
Goooll 2-2 enache profita de o greseala de portar
Ocazie pe final stanciu sut din unghi im plasa laterala
Scor final 2-2
DOLIU LA VOINTA SCANTEIA...
FOTBALIALOMITA transmite SINCERE CONDOLEANTE familie prietenilor si coechipierilor de la echipa VOINTA BRATIANU SCANTEIA...DUMNEZEU SA-L ODIHNEASCA...
Un tânăr, în vârstă de 17 ani, din comuna Scânteia, județul Ialomița, și-a pierdut viața, duminică, 10 februarie, în urma unui accident rutier petrecut în afara localității Bărăganul, din județul Brăila.
Update: Încă un tânăr, Ionuț M., în vârstă de 19 ani, din comuna Scânteia, rănit grav în accident, a decedat la spital.
În noaptea de sâmbătă spre duminică, 9/10 februarie, la ora 1:10, C.N. , în vârstă de 22 de ani, din comuna Scânteia, judeţul Ialomiţa, în timp ce conducea autoturismul, pe DE 584, în afara localităţii Bărăganul, s-a angajat în depăşirea neregulamentară a unui autoturism, a pătruns pe sensul opus şi s-a tamponat frontal cu un autocamion, condus de G.C. (36 de ani), din oraşul Însurăţei, județul Brăila.
În urma impactului, autocamionul s-a răsturnat în afara părţii carosabile, iar autoturismul depăşit a fost acroşat, şoferii şi cei trei pasageri nefiind vătămaţi corporal.
În schimb, șoferul C.N. şi trei pasageri din autoturism au suferit leziuni corporale grave, iar pasagerul Cozaru Daniel, de 17 ani, din comuna Scânteia, judeţul Ialomiţa, a decedat.
Victimele au fost transportate la spital pentru îngrijiri medicale.
În cauză s-a întocmit dosar penal pentru ucidere din culpă şi vătămare corporală din culpă.
-sursa:obiectivde ialomita.
Un tânăr, în vârstă de 17 ani, din comuna Scânteia, județul Ialomița, și-a pierdut viața, duminică, 10 februarie, în urma unui accident rutier petrecut în afara localității Bărăganul, din județul Brăila.
Update: Încă un tânăr, Ionuț M., în vârstă de 19 ani, din comuna Scânteia, rănit grav în accident, a decedat la spital.
În noaptea de sâmbătă spre duminică, 9/10 februarie, la ora 1:10, C.N. , în vârstă de 22 de ani, din comuna Scânteia, judeţul Ialomiţa, în timp ce conducea autoturismul, pe DE 584, în afara localităţii Bărăganul, s-a angajat în depăşirea neregulamentară a unui autoturism, a pătruns pe sensul opus şi s-a tamponat frontal cu un autocamion, condus de G.C. (36 de ani), din oraşul Însurăţei, județul Brăila.
În urma impactului, autocamionul s-a răsturnat în afara părţii carosabile, iar autoturismul depăşit a fost acroşat, şoferii şi cei trei pasageri nefiind vătămaţi corporal.
În schimb, șoferul C.N. şi trei pasageri din autoturism au suferit leziuni corporale grave, iar pasagerul Cozaru Daniel, de 17 ani, din comuna Scânteia, judeţul Ialomiţa, a decedat.
Victimele au fost transportate la spital pentru îngrijiri medicale.
În cauză s-a întocmit dosar penal pentru ucidere din culpă şi vătămare corporală din culpă.
-sursa:obiectivde ialomita.
liga3 seria2...cu lupa pe ei...
Continuam asadar dragi prieteni sa va tinem la curent cu tot ce misca in seria unde evolueaza si cele doua echipe ialomitene,Axintele si Fetesti.Am cules cu ajutorul informatiilor publicate in mass-media locala si nationala cateva date cu referirire la ce fac celelalte echipe in aceasta perioada de pregatiri si cum decurg lucrurile.iata asadar mai jos ce au mai facut aceste echipe:
VIITORUL AXINTELE
-se afla in cantonament montan la Moeciu in aceasta perioadaÎncepând cu 1 februarie, liderul seriei a doua din liga a III-a, Viitorul Axintele, a urcat până pe 9 februarie într-un cantonament montan unde se va pune cu preponderenţă accent pe pregătirea fizică. De menţionat că, cu două zile mai devreme, axintenii disputaseră un meci amical cu FC Voluntari încheiat cu scorul de 1-1. Pentru alb–verzi a marcat mijlocaşul central, Şelaru. Înainte de plecarea la Moeciu, antrenorul Ion Nica a renunţat la fundaşul stânga Alexandru Ilie şi la atacanţii Dănuţ Chiriţă şi Marius Ştefan. Au venit în schimb Andrei Cristian (FC Argeş), Răzvan Tudor (CSM Rm. Sărat), Sorin Bucă (Astra, foto), Simon Măzărache (Berceni), Gabriel Badea (Baloteşti)
Lotul Viitorului Axintele pentru cantonamentul de la Moeciu:
Portari: Răduţă, Sava
Fundaşi: Vasile, Tache, Simion, Ionel, Mihociu, Oprişan, Pintilie, Andrei Cristian.
Mijlocaşi: Bogorodiţă, Dedu, Şelaru, Raţă, Florea, Bucă, Robu, Tudor
Atacanţi: Novac, Badea, Fătu, Măzărache.
GLORIA BUZAU
-foarte activa in aceasta perioada echipa buzoiana disputand multe meciuri amicale
În amicalele jucate până acum Gloria Buzău a înregistrat următoarele rezultate: 0-1 cu FC Voluntari (acasă), 7-1 cu Conpet Ploieşti (acasă), 0-3 cu Dunărea Galaţi (deplasare) şi 3-4 cu CS Ştefăneşti (acasă).
gloria buzau-cs stefanesti(L3S3) 3-4
În această partidă, formaţia din Crîng a evoluat în următoarea formulă: Fenny - Fl. Alexandru, Andriţoiu, Ştefănescu, Zanfir, Roman, Renţea, M. Gheorghe, Burlacu, Lungoci, Chelaru. Pe parcursul jocului au mai intrat: Sîrbu, Chiriţă, Cucu, Bobe, Jercălău, Păun, Niculescu, Percă, Manea, Basamac.
Miercuri, echipa buzoiană a plecat pentru zece zile într-un stagiu de pregătire centralizat la Poiana Pinului, iar sâmbătă va disputa un nou meci de verificare pe terenul sintetic "Cornel Negoescu” având ca adversară pe CF Brăila din liga secundă.
gloria buzau-cf braila(l2s1) 1-2
Gloria: Sîrbu - Cucu, Ştefănescu, Vişan, Zanfir, Roman, Percă, M. Gheorghe, Burlacu, Lungoci, Chelaru. Au mai evoluat: Chiriţă - Andriţoiu, Bobe, Luiceanu, Jercălău, Renţea, Basamac
Gloria Buzău a suferit o nouă înfrângere în amicalele jucate în această iarnă. Echipa din Crîng a pierdut la limită cu 1-2 meciul cu CF Brăila, disputat ieri pe terenul sintetic „Cornel Negoescu”. Cei care au deschis scorul au fost oaspeţii, Ciocâlteu (78) învingându-l pe portar cu un şut puternic de la aproximativ 30 de metri. Peste doar câteva minute, buzoienii au restabilit egalitatea prin Jercălău (82) care a înscris de la marginea careului. Puţin mai târziu, formaţia de la malul Dunării a reuşit să preia din nou conducerea în urma unui penalty transformat de acelaşi Ciocâlteu (89), acesta stabilind de altfel, rezultatul final al partidei.
CSM FOCSANI
Primul amical pentru CSM Focşani: miercuri, la Rm. Sărat
Echipa de fotbal seniori a CSM Focşani nu moare, pentru moment. Cu sprijinul financiar al lui Dan Dumitru, echipa va mai disputa câteva partide de verificare până la ora la care gruparea de pe Milcov se va retrage din campionatul ligii a treia. Miercuri, CSM Focşani va susţine primul meci amical din acest an. Adversara focşănenilor va fi colega de serie, Olimpia Rm. Sărat, iar testul de verificare este programat pe Stadionul sintetic „Cornel Negoescu“ din Buzău, de la ora 13.00.
RAPID FETESTI
a jucat un prim meci amical cu liderul seriei brailene a campionatului judetean Conpet Ciresu pe care l-a pierdut cu 1-3 pe teren propriul.echipa a plecat in aceste zile intr-un cantonament la mare la Eforie Nord unde va sustine si un meci sau doua de verificare.
CSM RAMNICUL SARAT
-a disputat sambata un amical la Buzau pe terenul sintetic cu campioana de toamna a judetului Braila Conpet Ciresu pe care a invins-o cu 3-2.Va disputa zilele urmatoare un amical si cu CSM Focsani locatia fiind aceiasi ca si pana acum tot la Buzau.
„Cireşarii” au deschis scorul destul de repede, în minutul 5, atunci când Stănciulescu a recuperat un balon la marginea careului advers, a pătruns şi l-a învins pe portarul gazdelor cu un şut de pe la 14-15 metri: 0-1. Brăilenii au avut avantaj doar până în minutul 25, atunci când buzoienii au reuşit să restabilească egalitatea, prin Lazăr, cel care a reluat cu capul în plasă o minge centrată de Nica: 1-1. Chiar dacă brăilenii au mai avut situaţii de a marca prin Nanu, Pavel şi Techiu, iar gazdele au ratat prin Butoi şi Nica, scorul pauzei a fost unul de egalitate: 1-1.
La numai cinci minute de la reluarea jocului, Stănciulescu a executat în careul advers o lovitură liberă de pe partea stângă, iar lovitura de cap a lui Crăciun i-a adus pe brăileni din nou în avantaj: 1-2 (min. 50). Divizionara a treia nu a renunţat la luptă, iar în minutul 68 Nica a prins un „trasor” de pe la 20 de metri şi l-a lăsat fără replică pe portarul brăilean: 2-2. Brăilenii ratează prin Crăciun (de două ori), Pavel şi Radu golul care i-ar fi adus iarăşi în avantaj, dar în fotbal ocaziile se răzbună. După ce Bodoc trimite în bara transversală (min. 86), acelaşi jucător va marca golul care va aduce victoria gazdelor în minutul 92: buzoianul a scăpat singur spre poarta brăileană, şi din careu a trimis în plasă pe lângă portarul Tudor ieşit în întâmpinare: 3-2!
DUNAREA CALARASI
FC Farul Constanţa a pierdu, pe terenul sintetic al Academiei „Gheorghe Hagi”, meciul cu formaţia de Liga a III-a, Dunărea Călăraşi, scor 0-2.Ambele goluri au fost marcate în repriza secundă, primul de Ionuţ Olteanu iar al doilea de Tudor Marian.
În cel de-al patrulea joc de pregătire din această iarnă, Dunărea Călăraşi a remizat, 4-4, cu Unirea Slobozia, formaţie ce evoluează în Liga a II-a. Partida s-a desfăşurat pe terenul sintetic din comuna Modelu, acolo unde ialomitenii se află în cantonament. Jocul formaţiei antrenate de către Virgil Bogatu a fost unul foarte bun, Dunărea având la un moment dat chiar şi un avantaj de două goluri.
Echipa fanion a judeţului Călăraşi a început meciul în următoarea formulă: Popa - Căinaru, Bozean, Popescu, Olteanu - Iordache, Nicodim, Chiriac, Şerban - Stoian, M. Tudor. Golurile Dunării au fost reuşite de către Andrei Stoian, Marian Tudor şi Marian Şerban. Acesta din urmă a arătat o formă deosebită, atrăgând atenţia celor de la Slobozia. Antrenorul Marin Dună ia în calcul chiar şi un transfer al călarăşeanului dacă preşedintele Constantin Prepeliţă nu reuşeşte să mai aducă un atacant de valoare lângă Adrian Mihalcea, Viorel Gheorghe şi Gheorghe Dumitru.
Luni, formaţia călărăşeană va intra într-un cantonament de două săptămâni la stadion. Din păcate, jucători importanţi precum Bodo Kanda, Marius Nicodim şi Mircea Ştefan sunt accidentaţi.
METALOGLOBUS BUCURESTI
-se afla in cantonament la munte.a disputat un meci amical
Liderul Seriei C6, Unirea Tărlungeni, a reuşit să învingă ocupanta locului trei din seria C2, Metaloglobus Bucureşti, cu scorul de 2-1, într-o partidă amicală disputată joi pe terenul sintetic din cadrul bazei Icim Braşov.
JUVENTUS BUCURESTI
-lipsa informatii
EOLICA DOBROGEA
-lipsa informatii
URBAN TITU
-lipsa informatii
SPORTUL STUDENTESC II BUCURESTI
-mai multi jucatori au fost cedati la prima echipa.
-SURSA liga2.ro-
VIITORUL AXINTELE
-se afla in cantonament montan la Moeciu in aceasta perioadaÎncepând cu 1 februarie, liderul seriei a doua din liga a III-a, Viitorul Axintele, a urcat până pe 9 februarie într-un cantonament montan unde se va pune cu preponderenţă accent pe pregătirea fizică. De menţionat că, cu două zile mai devreme, axintenii disputaseră un meci amical cu FC Voluntari încheiat cu scorul de 1-1. Pentru alb–verzi a marcat mijlocaşul central, Şelaru. Înainte de plecarea la Moeciu, antrenorul Ion Nica a renunţat la fundaşul stânga Alexandru Ilie şi la atacanţii Dănuţ Chiriţă şi Marius Ştefan. Au venit în schimb Andrei Cristian (FC Argeş), Răzvan Tudor (CSM Rm. Sărat), Sorin Bucă (Astra, foto), Simon Măzărache (Berceni), Gabriel Badea (Baloteşti)
Lotul Viitorului Axintele pentru cantonamentul de la Moeciu:
Portari: Răduţă, Sava
Fundaşi: Vasile, Tache, Simion, Ionel, Mihociu, Oprişan, Pintilie, Andrei Cristian.
Mijlocaşi: Bogorodiţă, Dedu, Şelaru, Raţă, Florea, Bucă, Robu, Tudor
Atacanţi: Novac, Badea, Fătu, Măzărache.
GLORIA BUZAU
-foarte activa in aceasta perioada echipa buzoiana disputand multe meciuri amicale
În amicalele jucate până acum Gloria Buzău a înregistrat următoarele rezultate: 0-1 cu FC Voluntari (acasă), 7-1 cu Conpet Ploieşti (acasă), 0-3 cu Dunărea Galaţi (deplasare) şi 3-4 cu CS Ştefăneşti (acasă).
gloria buzau-cs stefanesti(L3S3) 3-4
În această partidă, formaţia din Crîng a evoluat în următoarea formulă: Fenny - Fl. Alexandru, Andriţoiu, Ştefănescu, Zanfir, Roman, Renţea, M. Gheorghe, Burlacu, Lungoci, Chelaru. Pe parcursul jocului au mai intrat: Sîrbu, Chiriţă, Cucu, Bobe, Jercălău, Păun, Niculescu, Percă, Manea, Basamac.
Miercuri, echipa buzoiană a plecat pentru zece zile într-un stagiu de pregătire centralizat la Poiana Pinului, iar sâmbătă va disputa un nou meci de verificare pe terenul sintetic "Cornel Negoescu” având ca adversară pe CF Brăila din liga secundă.
gloria buzau-cf braila(l2s1) 1-2
Gloria: Sîrbu - Cucu, Ştefănescu, Vişan, Zanfir, Roman, Percă, M. Gheorghe, Burlacu, Lungoci, Chelaru. Au mai evoluat: Chiriţă - Andriţoiu, Bobe, Luiceanu, Jercălău, Renţea, Basamac
Gloria Buzău a suferit o nouă înfrângere în amicalele jucate în această iarnă. Echipa din Crîng a pierdut la limită cu 1-2 meciul cu CF Brăila, disputat ieri pe terenul sintetic „Cornel Negoescu”. Cei care au deschis scorul au fost oaspeţii, Ciocâlteu (78) învingându-l pe portar cu un şut puternic de la aproximativ 30 de metri. Peste doar câteva minute, buzoienii au restabilit egalitatea prin Jercălău (82) care a înscris de la marginea careului. Puţin mai târziu, formaţia de la malul Dunării a reuşit să preia din nou conducerea în urma unui penalty transformat de acelaşi Ciocâlteu (89), acesta stabilind de altfel, rezultatul final al partidei.
CSM FOCSANI
Primul amical pentru CSM Focşani: miercuri, la Rm. Sărat
Echipa de fotbal seniori a CSM Focşani nu moare, pentru moment. Cu sprijinul financiar al lui Dan Dumitru, echipa va mai disputa câteva partide de verificare până la ora la care gruparea de pe Milcov se va retrage din campionatul ligii a treia. Miercuri, CSM Focşani va susţine primul meci amical din acest an. Adversara focşănenilor va fi colega de serie, Olimpia Rm. Sărat, iar testul de verificare este programat pe Stadionul sintetic „Cornel Negoescu“ din Buzău, de la ora 13.00.
RAPID FETESTI
a jucat un prim meci amical cu liderul seriei brailene a campionatului judetean Conpet Ciresu pe care l-a pierdut cu 1-3 pe teren propriul.echipa a plecat in aceste zile intr-un cantonament la mare la Eforie Nord unde va sustine si un meci sau doua de verificare.
CSM RAMNICUL SARAT
-a disputat sambata un amical la Buzau pe terenul sintetic cu campioana de toamna a judetului Braila Conpet Ciresu pe care a invins-o cu 3-2.Va disputa zilele urmatoare un amical si cu CSM Focsani locatia fiind aceiasi ca si pana acum tot la Buzau.
„Cireşarii” au deschis scorul destul de repede, în minutul 5, atunci când Stănciulescu a recuperat un balon la marginea careului advers, a pătruns şi l-a învins pe portarul gazdelor cu un şut de pe la 14-15 metri: 0-1. Brăilenii au avut avantaj doar până în minutul 25, atunci când buzoienii au reuşit să restabilească egalitatea, prin Lazăr, cel care a reluat cu capul în plasă o minge centrată de Nica: 1-1. Chiar dacă brăilenii au mai avut situaţii de a marca prin Nanu, Pavel şi Techiu, iar gazdele au ratat prin Butoi şi Nica, scorul pauzei a fost unul de egalitate: 1-1.
La numai cinci minute de la reluarea jocului, Stănciulescu a executat în careul advers o lovitură liberă de pe partea stângă, iar lovitura de cap a lui Crăciun i-a adus pe brăileni din nou în avantaj: 1-2 (min. 50). Divizionara a treia nu a renunţat la luptă, iar în minutul 68 Nica a prins un „trasor” de pe la 20 de metri şi l-a lăsat fără replică pe portarul brăilean: 2-2. Brăilenii ratează prin Crăciun (de două ori), Pavel şi Radu golul care i-ar fi adus iarăşi în avantaj, dar în fotbal ocaziile se răzbună. După ce Bodoc trimite în bara transversală (min. 86), acelaşi jucător va marca golul care va aduce victoria gazdelor în minutul 92: buzoianul a scăpat singur spre poarta brăileană, şi din careu a trimis în plasă pe lângă portarul Tudor ieşit în întâmpinare: 3-2!
DUNAREA CALARASI
FC Farul Constanţa a pierdu, pe terenul sintetic al Academiei „Gheorghe Hagi”, meciul cu formaţia de Liga a III-a, Dunărea Călăraşi, scor 0-2.Ambele goluri au fost marcate în repriza secundă, primul de Ionuţ Olteanu iar al doilea de Tudor Marian.
În cel de-al patrulea joc de pregătire din această iarnă, Dunărea Călăraşi a remizat, 4-4, cu Unirea Slobozia, formaţie ce evoluează în Liga a II-a. Partida s-a desfăşurat pe terenul sintetic din comuna Modelu, acolo unde ialomitenii se află în cantonament. Jocul formaţiei antrenate de către Virgil Bogatu a fost unul foarte bun, Dunărea având la un moment dat chiar şi un avantaj de două goluri.
Echipa fanion a judeţului Călăraşi a început meciul în următoarea formulă: Popa - Căinaru, Bozean, Popescu, Olteanu - Iordache, Nicodim, Chiriac, Şerban - Stoian, M. Tudor. Golurile Dunării au fost reuşite de către Andrei Stoian, Marian Tudor şi Marian Şerban. Acesta din urmă a arătat o formă deosebită, atrăgând atenţia celor de la Slobozia. Antrenorul Marin Dună ia în calcul chiar şi un transfer al călarăşeanului dacă preşedintele Constantin Prepeliţă nu reuşeşte să mai aducă un atacant de valoare lângă Adrian Mihalcea, Viorel Gheorghe şi Gheorghe Dumitru.
Luni, formaţia călărăşeană va intra într-un cantonament de două săptămâni la stadion. Din păcate, jucători importanţi precum Bodo Kanda, Marius Nicodim şi Mircea Ştefan sunt accidentaţi.
METALOGLOBUS BUCURESTI
-se afla in cantonament la munte.a disputat un meci amical
Liderul Seriei C6, Unirea Tărlungeni, a reuşit să învingă ocupanta locului trei din seria C2, Metaloglobus Bucureşti, cu scorul de 2-1, într-o partidă amicală disputată joi pe terenul sintetic din cadrul bazei Icim Braşov.
JUVENTUS BUCURESTI
-lipsa informatii
EOLICA DOBROGEA
-lipsa informatii
URBAN TITU
-lipsa informatii
SPORTUL STUDENTESC II BUCURESTI
-mai multi jucatori au fost cedati la prima echipa.
-SURSA liga2.ro-
liga2:liga3..returul debuteaza fara echipele ialomitene...
În ligile 2 şi 3 returul începe, în 8 şi 9 martie, fără ialomiţeni
Returul în Liga 2 este programat să înceapă în data de 9 martie. Va începe, dar Unirea Slobozia stă, deoarece Callatis Mangalia s-a retras din campionat. Aşadar, slobozenii vor putea fi văzuţi la lucru într-un meci oficial abia în data de 16 martie, când va juca acasă cu FC Brăila.
Returul în Liga 3 este programat să înceapă în data de 8 martie. Din păcate, cele două ialomiţene nu vor evolua oficial, deoarece Rapid II Bucureşti (care urma să întîlnească acasă Viitorul Axintele) s-a retras, iar Eolica Baia (care urma să primească vizita Rapidului din Feteşti) este şi ea pe cale să se retragă. Viitorul Axintele va întîlni următoarea etapă acasă Sportul Studenţesc II, Rapid Feteşti în schimb va sta şi în a doua etapă a returului, deoarece şi CSM Focşani s-a retras. Cum şi în etapa a treia a returului Rapid va sta, feteştenii vor debuta în retur abia în data de 6 aprilie, cu meci în depasare la Sportul Studenţesc.
Returul în Liga 2 este programat să înceapă în data de 9 martie. Va începe, dar Unirea Slobozia stă, deoarece Callatis Mangalia s-a retras din campionat. Aşadar, slobozenii vor putea fi văzuţi la lucru într-un meci oficial abia în data de 16 martie, când va juca acasă cu FC Brăila.
Returul în Liga 3 este programat să înceapă în data de 8 martie. Din păcate, cele două ialomiţene nu vor evolua oficial, deoarece Rapid II Bucureşti (care urma să întîlnească acasă Viitorul Axintele) s-a retras, iar Eolica Baia (care urma să primească vizita Rapidului din Feteşti) este şi ea pe cale să se retragă. Viitorul Axintele va întîlni următoarea etapă acasă Sportul Studenţesc II, Rapid Feteşti în schimb va sta şi în a doua etapă a returului, deoarece şi CSM Focşani s-a retras. Cum şi în etapa a treia a returului Rapid va sta, feteştenii vor debuta în retur abia în data de 6 aprilie, cu meci în depasare la Sportul Studenţesc.
ligile judetene
Returul în campionatul judeţean începe în 16 şi 17 martie
Conform hotărârii Comitetului Executiv al AJf Ialomiţa reluarea Campionatului Judeţean (returul) va avea loc astfel:
Liga IV: sâmbătă 16 martie 2013 ora 14 juniorii şi ora 16 seniorii.
Liga V Seria I: sâmbătă 16 martie 2013 ora 14 juniorii şi ora 16 seniorii.
Liga V Seria II: duminică 17 martie 2013 ora 14 juniorii şi ora 16 seniorii.
Liga VI: 17 martie 2013 ora 16.
Conform hotărârii Comitetului Executiv al AJf Ialomiţa reluarea Campionatului Judeţean (returul) va avea loc astfel:
Liga IV: sâmbătă 16 martie 2013 ora 14 juniorii şi ora 16 seniorii.
Liga V Seria I: sâmbătă 16 martie 2013 ora 14 juniorii şi ora 16 seniorii.
Liga V Seria II: duminică 17 martie 2013 ora 14 juniorii şi ora 16 seniorii.
Liga VI: 17 martie 2013 ora 16.
ligile judetene...meciuri de verificare..
meci amical UNIREA ION ROATA(L5S2)-VOINTA COCORA(L4) 1-6
Sambata, 2 februarie, la Ograda, Victoria Tandarei a disputat prima partida amicala din 2013, impotriva juniorilor republicani ai Unirii Slobozia. Pe un teren greu, Victoria s-a impus cu 2-1 prin golurile marcate de Cata si de Rusen. Au evoluat pentru Victoria : Petrache-Bucur,Pana,Iovanescu,D.Stanciu-Barzoiu,Mitache-Cata,G.Dinu,Barligea-Rusen. Au mai jucat Nistor,A.Stanciu si nou-venitul Tuican.
sambata 2.02.2013 a avut loc un meci amical in localitatea iazu intre echipa locala spartacus si vointa scanteia . meciul s-a terminat cu victoria echipei vointa scanteia cu scorul de 9-1
Sambata, 2 februarie, la Ograda, Victoria Tandarei a disputat prima partida amicala din 2013, impotriva juniorilor republicani ai Unirii Slobozia. Pe un teren greu, Victoria s-a impus cu 2-1 prin golurile marcate de Cata si de Rusen. Au evoluat pentru Victoria : Petrache-Bucur,Pana,Iovanescu,D.Stanciu-Barzoiu,Mitache-Cata,G.Dinu,Barligea-Rusen. Au mai jucat Nistor,A.Stanciu si nou-venitul Tuican.
sambata 2.02.2013 a avut loc un meci amical in localitatea iazu intre echipa locala spartacus si vointa scanteia . meciul s-a terminat cu victoria echipei vointa scanteia cu scorul de 9-1
liga3 seria2 ...cate echipe mai raman?
Fotbal, Liga 3, Seria II. Viitorul Axintele şi Rapid Feteşti rămân fără adversari: Rapid II Bucureşti şi CSM Focşani s-au retras, Eolica este şi ea pe ducă
Am incercat ca in aceste zile cu ajutorul informatiilor din mass-media sa aflam cum mai stau lucrurile pe la colegele Rapidului Fetesti din Liga 3 Seria 2, ce noutati mai sunt in loturile acestora si cum decurge pregatirea acestora. Majoritatea au inceput pregatirile. Ramane insa cea mai grea problema, lipsa fondurilor financiare. Consemnam deja un doua abandonui in aceasta pauza competitionala, echipa secunda a clubului giulestean, care a fost nevoita sa se mute cu majoritatea jucatorilor la prima echipa a Rapidului si CSM Focsani. Asteptam acum sa vedem ce va decide Adunarea Generala a FRF din martie cu privire la sistemul competitional, pentru a stii exact care sunt calculele in privinta retrogradarii. Aveti mai jos cateva date culese in aceasta saptamana cu referire la echipele din seria noastra.
Viitorul Axintele. Dupaă ce in decembrie a renuntat la serviciile nigerianului Ogodogbo Moses, antrenorul Ion Nica a avut la reunire intreg lotul de jucatori, cu exceptia fundasului stânga Ciprian Stoica, care va absenta o perioada lunga in urma unei fracturi de metatarsian.
Primul amical s-a disputat sambata, 19 ianuarie, in compania ilfovenilor de la CS Tunari, scor 0-2. Sambata, 26 ianuarie, 1-2 cu Dinamo II Bucuresti. Un alt amical, pe 30 ianuarie, cu FC Voluntari, meci încheiat cu scorul de 1-1. Pentru alb-verzi a marcat mijlocaşul central, Selaru.
Incepand cu 1 februarie, Viitorul Axintele a urcat pâna pe 9 februarie într-un cantonament montan. Înainte de plecarea la Moeciu, antrenorul Ion Nica a renuntat la fundasul stânga Alexandru Ilie si la atacantii Danut Chirita si Marius Stefan. Au venit in schimb Andrei Cristian (FC Arges), Razvan Tudor (CSM Rm. Sarat), Sorin Buca (Astra), Simon Mazarache (Berceni), Gabriel Badea (Balotetti)
Lotul Viitorului Axintele pentru cantonamentul de la Moeciu:
Portari: Raduta, Sava
Fundasi: Vasile, Tache, Simion, Ionel, Mihociu, Oprisan, Pintilie, Andrei Cristian.
Mijlocasi: Bogorodita, Dedu, Selaru, Rata, Florea, Buca, Robu, Tudor
Atacanti: Novac, Badea, Fatu, Mazarache.
Gloria Buzău. La apelul antrenorului Marian Roşu au raspuns prezent 19 jucatori, printre care si cei cinci adusi in aceasta iarna de la Olimpia Râmnicu Sarat si anume Visan, Burlacu, Rentea, Roman si Lungoci (atacant). Si doua amicable: 7-1 cu Conpet Ploiesti si 0-1 cu FC Voluntari.
Olimpia Râmnicu Sarat face eforturi mari pentru a suplini lipsa celor opt jucatori plecati in aceasta pauza competitionala. Astfel, dupa plecarea lui Roman, Lungoci, Visan, Rentea si Burlacu la râmnicenii au reusit aducerea mai multor fotbalisti. Printre aceştia se afla si Stelian Nicolita, mijlocas de 23 de ani, fratele lui Banel Nicolita.
Viitorul Chirnogi s-a despartit de Iosofache, plecat la Juventus Bucuresti.
Dunarea Calarasi. Nu este programat vreun cantonament, urmând ca pregatirile sa se desfasoare pe meleagurile calarasene. Desi unii dintre jucatori au spus la finele anului trecut ca nu mai vor sa joace la Dunarea, o parte dintre ei s-au răzgândit. Este vorba de Marian Serban, Gabriel Popa si Viorel Nicolae. Cea mai importantă pierdere ramane Victor Petre, care a ales sa paraseasca formatia din motive personale. Zlele trecute u dat probe mijlocasii Razvan Huzuneanu (28 de ani) si Alexandru Capalau (22 de ani). Daca vor da randament, vor fi pastrati in lot. Huzuneanu a jucat in urma cu 2 ani la Dacia Mioveni iar Capalau a evoluat, printre altele, la Prahova Tomsani, CS Cobeanca, CS Buftea. Dunarea a disputat si doua amicale: 0-3 cu Dinamo II si 4-1 cu Unirea Mânăstirea.
Juventus Bucuresti.
Tragedie la echipa bucuresteana. “Luni seara (28 ianuarie n.n.), juniorul Alex Dumitrescu (17 ani) se intoarce acasa de la un meci amical al noii sale echipe, Juventus Bucuresti. E calm, linistit, nu da de banuit. Totul e scurt si fulgerator, ca in orice tragedie a unei familii ramase fara copil: intra in casa din cartierul Floreasca, pune mina pe arma parintelui si trage spre inima. Linistea caminului e cutremurata, tatal suna la 112, dar pustiul nu mai poate fi salvat”, scrie Prosport.
In ceea c priveste notatile, la Juventus au venit Iosofache de la Victoria Chirnogi, Marian Zeciu si Vlad Stefan, ambii de la Dobroiesti.
CSM Focsani. Principalul finantator al formatiei focsanene a anuntat retragerea echipei din Liga 3. Echipa Young Stars Panciu a fost prima din Vrancea care a abandonat campionatul ligii a treia in acest sezon.
Eolica Dobrogea. Mihai Guliu si Gica Butoiu sunt plecati deja la Sageata Navodari. Echipa este pe cale sa dispara dupa ce stafful tehnic si o parte din jucatori au ajuns sau vor ajunge la Sageata Navodari, dupa preluarea acesteia de catre un nou investitor.
( Marin RĂDULESCU )
-sursa:ziarulialomita.ro-
Am incercat ca in aceste zile cu ajutorul informatiilor din mass-media sa aflam cum mai stau lucrurile pe la colegele Rapidului Fetesti din Liga 3 Seria 2, ce noutati mai sunt in loturile acestora si cum decurge pregatirea acestora. Majoritatea au inceput pregatirile. Ramane insa cea mai grea problema, lipsa fondurilor financiare. Consemnam deja un doua abandonui in aceasta pauza competitionala, echipa secunda a clubului giulestean, care a fost nevoita sa se mute cu majoritatea jucatorilor la prima echipa a Rapidului si CSM Focsani. Asteptam acum sa vedem ce va decide Adunarea Generala a FRF din martie cu privire la sistemul competitional, pentru a stii exact care sunt calculele in privinta retrogradarii. Aveti mai jos cateva date culese in aceasta saptamana cu referire la echipele din seria noastra.
Viitorul Axintele. Dupaă ce in decembrie a renuntat la serviciile nigerianului Ogodogbo Moses, antrenorul Ion Nica a avut la reunire intreg lotul de jucatori, cu exceptia fundasului stânga Ciprian Stoica, care va absenta o perioada lunga in urma unei fracturi de metatarsian.
Primul amical s-a disputat sambata, 19 ianuarie, in compania ilfovenilor de la CS Tunari, scor 0-2. Sambata, 26 ianuarie, 1-2 cu Dinamo II Bucuresti. Un alt amical, pe 30 ianuarie, cu FC Voluntari, meci încheiat cu scorul de 1-1. Pentru alb-verzi a marcat mijlocaşul central, Selaru.
Incepand cu 1 februarie, Viitorul Axintele a urcat pâna pe 9 februarie într-un cantonament montan. Înainte de plecarea la Moeciu, antrenorul Ion Nica a renuntat la fundasul stânga Alexandru Ilie si la atacantii Danut Chirita si Marius Stefan. Au venit in schimb Andrei Cristian (FC Arges), Razvan Tudor (CSM Rm. Sarat), Sorin Buca (Astra), Simon Mazarache (Berceni), Gabriel Badea (Balotetti)
Lotul Viitorului Axintele pentru cantonamentul de la Moeciu:
Portari: Raduta, Sava
Fundasi: Vasile, Tache, Simion, Ionel, Mihociu, Oprisan, Pintilie, Andrei Cristian.
Mijlocasi: Bogorodita, Dedu, Selaru, Rata, Florea, Buca, Robu, Tudor
Atacanti: Novac, Badea, Fatu, Mazarache.
Gloria Buzău. La apelul antrenorului Marian Roşu au raspuns prezent 19 jucatori, printre care si cei cinci adusi in aceasta iarna de la Olimpia Râmnicu Sarat si anume Visan, Burlacu, Rentea, Roman si Lungoci (atacant). Si doua amicable: 7-1 cu Conpet Ploiesti si 0-1 cu FC Voluntari.
Olimpia Râmnicu Sarat face eforturi mari pentru a suplini lipsa celor opt jucatori plecati in aceasta pauza competitionala. Astfel, dupa plecarea lui Roman, Lungoci, Visan, Rentea si Burlacu la râmnicenii au reusit aducerea mai multor fotbalisti. Printre aceştia se afla si Stelian Nicolita, mijlocas de 23 de ani, fratele lui Banel Nicolita.
Viitorul Chirnogi s-a despartit de Iosofache, plecat la Juventus Bucuresti.
Dunarea Calarasi. Nu este programat vreun cantonament, urmând ca pregatirile sa se desfasoare pe meleagurile calarasene. Desi unii dintre jucatori au spus la finele anului trecut ca nu mai vor sa joace la Dunarea, o parte dintre ei s-au răzgândit. Este vorba de Marian Serban, Gabriel Popa si Viorel Nicolae. Cea mai importantă pierdere ramane Victor Petre, care a ales sa paraseasca formatia din motive personale. Zlele trecute u dat probe mijlocasii Razvan Huzuneanu (28 de ani) si Alexandru Capalau (22 de ani). Daca vor da randament, vor fi pastrati in lot. Huzuneanu a jucat in urma cu 2 ani la Dacia Mioveni iar Capalau a evoluat, printre altele, la Prahova Tomsani, CS Cobeanca, CS Buftea. Dunarea a disputat si doua amicale: 0-3 cu Dinamo II si 4-1 cu Unirea Mânăstirea.
Juventus Bucuresti.
Tragedie la echipa bucuresteana. “Luni seara (28 ianuarie n.n.), juniorul Alex Dumitrescu (17 ani) se intoarce acasa de la un meci amical al noii sale echipe, Juventus Bucuresti. E calm, linistit, nu da de banuit. Totul e scurt si fulgerator, ca in orice tragedie a unei familii ramase fara copil: intra in casa din cartierul Floreasca, pune mina pe arma parintelui si trage spre inima. Linistea caminului e cutremurata, tatal suna la 112, dar pustiul nu mai poate fi salvat”, scrie Prosport.
In ceea c priveste notatile, la Juventus au venit Iosofache de la Victoria Chirnogi, Marian Zeciu si Vlad Stefan, ambii de la Dobroiesti.
CSM Focsani. Principalul finantator al formatiei focsanene a anuntat retragerea echipei din Liga 3. Echipa Young Stars Panciu a fost prima din Vrancea care a abandonat campionatul ligii a treia in acest sezon.
Eolica Dobrogea. Mihai Guliu si Gica Butoiu sunt plecati deja la Sageata Navodari. Echipa este pe cale sa dispara dupa ce stafful tehnic si o parte din jucatori au ajuns sau vor ajunge la Sageata Navodari, dupa preluarea acesteia de catre un nou investitor.
( Marin RĂDULESCU )
-sursa:ziarulialomita.ro-
liga2 seria1...slobozenii au revenit acasa...
Dună şi-a readus elevii la câmpie după doar o zi petrecută la Sinaia!
Luni 4 februarie, fotbaliştii de la Unirea Slobozia au urcat la Sinaia pentru o săptămână de cantonament montan. Dună a deplasat pe Valea Prahovei un lot format din 23 jucători:
Portari: Oprea, Dobre, Baruch
Fundaşi: Negrea, Stan, Matei; Lazăr, Lorincz, Soare, Florea, Toma
Mijlocaşi: Macare, Ivaşcă , Mihai, Ibrian, Patrianca, Luca, Gheorghiu, Avram , Roşu
Atacanţi: Mihalcea, V. Gheorghe. D. Gheorghe
Din păcate, socoteala din câmpie nu s-a potrivit cu cea de la munte. ”N-am găsit tocmai condiţiile la care ne aşteptam. Terenurile sunt acoperite cu un strat de 10 cm de gheaţă şi, prin urmare, sunt impracticabile. Jucătorii riscau accidentări şi de aceea am hotărât după o zi să ne întoarcem şi să continuăm pregătirea la Slobozia”, ne-a declarat antrenorul Unirii Slobozia, Marin Dună.
Sâmbătă, Unirea are programat un amical cu Dunărea Călăraşi la Modelu. Pe 16 februarie, slobozenii vor juca la Bucureşti cu Concordia Chiajna. Pe 19 februarie, galben – albaştrii se vor întoarce la Modelu pentru o perioadă de pregătire centralizată care a fost devansată cu 4 zile din cauza revenirii premature de la Sinaia.
-sursa:liga2.ro-
Luni 4 februarie, fotbaliştii de la Unirea Slobozia au urcat la Sinaia pentru o săptămână de cantonament montan. Dună a deplasat pe Valea Prahovei un lot format din 23 jucători:
Portari: Oprea, Dobre, Baruch
Fundaşi: Negrea, Stan, Matei; Lazăr, Lorincz, Soare, Florea, Toma
Mijlocaşi: Macare, Ivaşcă , Mihai, Ibrian, Patrianca, Luca, Gheorghiu, Avram , Roşu
Atacanţi: Mihalcea, V. Gheorghe. D. Gheorghe
Din păcate, socoteala din câmpie nu s-a potrivit cu cea de la munte. ”N-am găsit tocmai condiţiile la care ne aşteptam. Terenurile sunt acoperite cu un strat de 10 cm de gheaţă şi, prin urmare, sunt impracticabile. Jucătorii riscau accidentări şi de aceea am hotărât după o zi să ne întoarcem şi să continuăm pregătirea la Slobozia”, ne-a declarat antrenorul Unirii Slobozia, Marin Dună.
Sâmbătă, Unirea are programat un amical cu Dunărea Călăraşi la Modelu. Pe 16 februarie, slobozenii vor juca la Bucureşti cu Concordia Chiajna. Pe 19 februarie, galben – albaştrii se vor întoarce la Modelu pentru o perioadă de pregătire centralizată care a fost devansată cu 4 zile din cauza revenirii premature de la Sinaia.
-sursa:liga2.ro-
liga3 seria2 ...Cires de esenta prea tare...
miercuri 06.02.13 h14.00
stadion-municipal Fetesti
teren-moale cu iarba uscata
vreme-instabila cer noros 9 grade C
spectatori-ciraca 150
arbitru-
RAPID-(1-4-1-4-1) gandac-contu,ghita,l.stefan,neculai-ureche-uruc,nedelea,marin,comanasi-paraschiv
au mai jucat:calugaru,tudor-portari,ciubuc,rosoaga,dinca,pioaru,mitu,enache,albut,tarnovschi
director tehnic-marius munteanu
antrenor principal-stoica gigel
antrenor secund-pioaru ninel
echipament-treninguri visinii cu veste verzi
CONPET(1-4-4-2) stoica-coman,stanciulescu,cheles,bosoi-pechiu,craciun,varlan,costache-pavel,radu
au mai jucat:tudor-portar,preda,nanu,ghisman,ghe.viorel,grozea
antrenor-ivan ionel
echipament-galben cu negru
AVANCRONICA MECI
Dupa doua incercari esuate de a disputa un joc amical aici la Fetesti si pentru a vedea cum s-au integrat cei noi veniti in lotul fetestean,dar si modul cum s-au pregatit cei din vechea garda in acesta pauza competitionala,iata ca a venit si ziua celui de-al treilea meci amical programat inca de la inceputul anului de conducerea tehnica inaintea cantonamentului de la mare..
Vom intalnii un adversar cu care am facut cunostinta in vara anului trecut cu care am remizat in ambele partide 1-1 la Fetesti si 3-3 la Insuratei acolo unde s-a disputat meciul retur.La acele meciuri lotul fetestean era inca in formare si astfel in cele doua jocuri tehnicienii fetesteni au folosit mai multi jucatori aflati in probe.Pana acum echipa braileana este liderul seriei campionatului de liga4 a judetului Braila avand un avantaj fata de locul doi.Brailenii au desfasurat pana acum deja 3 amicaluri avand doua victorii cu juniorii clubului Gloria Buzau 4-3 pe terenul sintetic de langa municipalul buzoian,un sec 4-1 cu echipa de liga2 CF Braila pe teren natural si o infrangere suferita chiar sambata tot pe un teren sintetic la Modelu cu Unirea Slobozia 1-2 dar golul infrangerii primit destul de tarziu pe final din penalty.
Pana la ora acestui meci echipa noastra va mai desfasura azi(n.r-luni) inca un antrenament iar daca vremea nu va tine cu noi lotul fetestean va efectua un antrenament conform planificarii de la inceputul sezonului,iar vineri un ultim antrenament inainte de plecarea in cantonament
COMENTARIU MECI
Am asteptat cu totii nerabdatori acesT prim meci amical pentru a ne face o prima impresie asupra modului cum decurg pregatirile din pauza competitionala la lotul fetestean.Daca pana acum au fost anulate din cauza vremii si a terenului impracticabil deja doua intalniri,iata ca inspiratia de a alege ca zi de miercuri desfasurarea acestui amical a fost una potrivita.Daca in weekend vremea a fost mereu potrivnica fotbalului,de aceasta data in cursul saptamanii am avut parte de o zi frumoasa cu soare la inceput dar primavaratica.Acest lucru a dus si la disparatia noroiului si a apei ce baltea in unele locuri ale terenului astfel ca suprafata de joc de pe municipalul fetestean a fost una buna pentru aceasta luna februarie chiar daca gazonul este ars si uscat de la ger.
Si am trecut la treaba fara sa mai pierdem vremea astfel ca lotul s-a reunit la stadion in jurul orei 12.30 participand la sedinta tehnica si apoi au intrat pe stadion pentru a face incalzirea inainte de meci.Oaspetii nostri veneau la Fetesti dupa un joc pierdut la Modelul cu divizionara secunda Unirea Slobozia pe final cu 1-2 si astfel se anuntau un adversal redutabilDin pacate putini spectatori s-au incumetat sa ia drumul stadionului dar probabil faptul ca jocul s-a desfasurat la o ora in care multi sunt la servici sau la scoala a facut ca numarul acestora sa fie destul de scazut.
Revenind la jocul in sine sa specificam la lotul fetestean a fost impartit in doua echipe care au evoluat fiecare cate o repriza asa cum se procedeaza defapt la astfel de meciuri mai peste tot.va prezentam mai jos un amplu comentariu a jocului cerandu-va scuze ca nu am putut descifra numerele de pe tricourile brailenilor si astfel nu am putut indentifica jucatorii care au participat in teren decat la alcatuirea formatiei inainte de joc.
-min5 Uruc insista pe dreapta la o minge preluata gresit de un brailean,centreaza in careu,un fundas agata mingea si aceasta sare pana la Marincare o trimite paralel cu linia de 16m la Nedelea care o preia pe piept elegant si o aseaza pentru Comanasi care venit din viteza suteaza din prima pe langa.
-min6 oaspetii incearca un contraatac pe partea stanga in directia lor de atacdar sunt surprinsi in ofside
-min7 inca o combinatie frumoasa in marginea careului de 16m,mingea ajunge la Marin care suteaza insa peste poarta.
-min10 Marin vede un galben pentru tinere de mana a unui adversar la mijlocul terenului.
-min17 prima faza de poarta pentru oaspeti cu un sut de la 20m prins in doi timpi de Gandac
-min19 centrare lunga in careu si din6m un jucator brailean reia cu capul plasat dar moale spre poarta si Gandac prinde
-min22lovitura libera de pe stanga executata de Uruc,o diagonala pana la coltul careului de 16m si Nedelea suteaza fara preluare dar nu prinde spatiul portii
-min25 faza frumoasa facuta de Marin care calca mingea in spate la Comanasi,acesta deschide in careu la Paraschiv si atacantul fetestean pune latul din 5m trimitand putin pe langa poarta braileana
-min28 Ureche vede un galben pentru un fault facut la mijlocul terenului.
-min29 GOOOL Neculai scapa din marcaj un brailean,acesta centreaza paralel cu linia careului mic la intalnire si venit din spate de langa Ureche jucatorul brailean Radu deschide scorul 0-1
-min30 replica la gol a fetestenilor prin Comanasi care patrunde in viteza spre careul oaspete si de la 20m suteaza pe jos dar nu gaseste spatiul portii
-min33 spiritele se incing la mijlocul terenului la un banal fault de joc comis de Marin,astfel ca ambele tabere se dueleaza verbal,dar sunt calmati de arbitrii si delegati.
-min37 Marin incearca sa-l deschida in adancime pe Paraschiv dar pasa este prea lunga si atacantul ia startul mai tarziu si portarul Stoica iese la intampinare culegand mingea de la picioarele jucatorului nostru
-min38 Uruc incearca sa-l deschida printre in adancime pe Paraschiv dar este surprins in ofside
-min41 oaspetii sunt la un pas de 0-2 dar sutul din interiorul careului este respins de Gandac cu dificultate in bara laterala si apoi mingea este degajata.
-min43 fetestenii trec pe langa egalarecand Comanasi deschide bine pe stanga pe Uruc care centreaza pe jos la intalnire spre Paraschiv dar acesta se impiedica la doar 11m de poarta si trimite pe langa din cadere
-asadar la pauza oaspetii conduc cu 1-0 golul marcat de Radu in min29
Apar si modificari efectuate in cele doua garnituri si in teren apar nume noi.La noi mai raman in teren doar 4 jucatori restul fiind inlocuiti cu cei din echipa a doua.
- min48 Calugarul intervine sigur la un sut periculos al unui brailean care se ducea langa bara laterala
min51 lovitura libera executata din lateral de Marin cu efect spre coltul lung in careu dar mingea sare intre Tonea si L.Stefan si se scurge in afara terenului
-min53 Ciubuc intervine curat prin alunecare la marginea careului la un brailean scapat singur spre poarta in pozitie centrala
-min57 L.Stefan incearca si el poarta cu un sut cu pamantul de la 18m dar portarul brailean Tudor retine fara dificultate
-min63 Albut are o actiune frumoasa pe partea drepta a atacului nostru,patrunde in careu cu curaj si suteaza din coltul careului mare dar mingea deviata cu varful de portarul oaspetilor intalneste transversala
-min65 Marin deschide bine pe Enache pe extrema care centreaza pe jos mingea este deviata de un jucator oaspete si portarul Tudor retine cu emotii in apropiere de linia portii din fata atacantului nostru.
-min68 GOOOOOL L.Stefan trimite la Marin care intoarce 2 adversari,deschide jocul pe extrema la Enache care centreaza in careu,un fetestean sare fals la cap derutand aparaea oaspete,iar mingea ajunge pe lung la Stanciu care singur fara marcaj o impinge in poarta venit din viteza.
-min69 lovitura libera periculoasa din marginea careului mare,deoarece un brailean a fost tinut de mana in incercarea de a patrunde in careu.oaspetii au reclamat penalty dar centralul a acordat doar o lovitura libera.se executa puternic prin zid sub transversala de unde Calugaru respinge in ultim moment in fata,mingea sare in fata la un jucator brailean care este contrat destul de tare de portarul fetestean,acesta se prabuseste in careu cerand un penalty,arbitru lasa meciul sa mearga mai departe si in cele din urma pericolul este indepartat de Tonea
-min70 Calugaru respinge eronat cu capul un balon in afara careului mare mingea sare la un jucator brailean care lobeaza peste portar dar in drumul acesteia spre gol apare Ciubuc care respinge cu capul in extremis un gol ca si facut
-min74 Marin se complica in dribling la mijlocul terenului fiind deposedat,urmeaza un contraatac taios al brailenilor care scapa singuri cu Calugaru si nu reusesc sa-l invinga portarul nostru deturnand mingea in corner
-min82 GOOOL penalty pentru oaspeti la o tinere in careula o faza de contraatac declansata de braileni.In poarta intra la noi tanarul Tudor care este invins destul de usor de braileanu Costache care readuce echipa braileana in avantaj pe fondul schimbarilor masive survenite in echipa noastra
-min88 GOOL din nou penalty pentru oaspeti la o faza in care nou intratul Dinca se complica in dribling la marginea careului pierzand mingea si faultand in interiorul suprafetei.Executa acelasi Costache si se face 1-3 cu toate ca tanarul portar fetestean a intuit coltul pe care va trage jucatorul brailean dar acesta a tras tare si plasat.
min90 final de joc cu victoria oaspetilor cu 3-1.
PS-galerie foto si video de la meci pe pagina de facebook www.facebook.com/acfrapidfetesti
-articol de marian radulescu 07.02.13
-SURSA:www.acfrapidfetesti.weebly.com
stadion-municipal Fetesti
teren-moale cu iarba uscata
vreme-instabila cer noros 9 grade C
spectatori-ciraca 150
arbitru-
RAPID-(1-4-1-4-1) gandac-contu,ghita,l.stefan,neculai-ureche-uruc,nedelea,marin,comanasi-paraschiv
au mai jucat:calugaru,tudor-portari,ciubuc,rosoaga,dinca,pioaru,mitu,enache,albut,tarnovschi
director tehnic-marius munteanu
antrenor principal-stoica gigel
antrenor secund-pioaru ninel
echipament-treninguri visinii cu veste verzi
CONPET(1-4-4-2) stoica-coman,stanciulescu,cheles,bosoi-pechiu,craciun,varlan,costache-pavel,radu
au mai jucat:tudor-portar,preda,nanu,ghisman,ghe.viorel,grozea
antrenor-ivan ionel
echipament-galben cu negru
AVANCRONICA MECI
Dupa doua incercari esuate de a disputa un joc amical aici la Fetesti si pentru a vedea cum s-au integrat cei noi veniti in lotul fetestean,dar si modul cum s-au pregatit cei din vechea garda in acesta pauza competitionala,iata ca a venit si ziua celui de-al treilea meci amical programat inca de la inceputul anului de conducerea tehnica inaintea cantonamentului de la mare..
Vom intalnii un adversar cu care am facut cunostinta in vara anului trecut cu care am remizat in ambele partide 1-1 la Fetesti si 3-3 la Insuratei acolo unde s-a disputat meciul retur.La acele meciuri lotul fetestean era inca in formare si astfel in cele doua jocuri tehnicienii fetesteni au folosit mai multi jucatori aflati in probe.Pana acum echipa braileana este liderul seriei campionatului de liga4 a judetului Braila avand un avantaj fata de locul doi.Brailenii au desfasurat pana acum deja 3 amicaluri avand doua victorii cu juniorii clubului Gloria Buzau 4-3 pe terenul sintetic de langa municipalul buzoian,un sec 4-1 cu echipa de liga2 CF Braila pe teren natural si o infrangere suferita chiar sambata tot pe un teren sintetic la Modelu cu Unirea Slobozia 1-2 dar golul infrangerii primit destul de tarziu pe final din penalty.
Pana la ora acestui meci echipa noastra va mai desfasura azi(n.r-luni) inca un antrenament iar daca vremea nu va tine cu noi lotul fetestean va efectua un antrenament conform planificarii de la inceputul sezonului,iar vineri un ultim antrenament inainte de plecarea in cantonament
COMENTARIU MECI
Am asteptat cu totii nerabdatori acesT prim meci amical pentru a ne face o prima impresie asupra modului cum decurg pregatirile din pauza competitionala la lotul fetestean.Daca pana acum au fost anulate din cauza vremii si a terenului impracticabil deja doua intalniri,iata ca inspiratia de a alege ca zi de miercuri desfasurarea acestui amical a fost una potrivita.Daca in weekend vremea a fost mereu potrivnica fotbalului,de aceasta data in cursul saptamanii am avut parte de o zi frumoasa cu soare la inceput dar primavaratica.Acest lucru a dus si la disparatia noroiului si a apei ce baltea in unele locuri ale terenului astfel ca suprafata de joc de pe municipalul fetestean a fost una buna pentru aceasta luna februarie chiar daca gazonul este ars si uscat de la ger.
Si am trecut la treaba fara sa mai pierdem vremea astfel ca lotul s-a reunit la stadion in jurul orei 12.30 participand la sedinta tehnica si apoi au intrat pe stadion pentru a face incalzirea inainte de meci.Oaspetii nostri veneau la Fetesti dupa un joc pierdut la Modelul cu divizionara secunda Unirea Slobozia pe final cu 1-2 si astfel se anuntau un adversal redutabilDin pacate putini spectatori s-au incumetat sa ia drumul stadionului dar probabil faptul ca jocul s-a desfasurat la o ora in care multi sunt la servici sau la scoala a facut ca numarul acestora sa fie destul de scazut.
Revenind la jocul in sine sa specificam la lotul fetestean a fost impartit in doua echipe care au evoluat fiecare cate o repriza asa cum se procedeaza defapt la astfel de meciuri mai peste tot.va prezentam mai jos un amplu comentariu a jocului cerandu-va scuze ca nu am putut descifra numerele de pe tricourile brailenilor si astfel nu am putut indentifica jucatorii care au participat in teren decat la alcatuirea formatiei inainte de joc.
-min5 Uruc insista pe dreapta la o minge preluata gresit de un brailean,centreaza in careu,un fundas agata mingea si aceasta sare pana la Marincare o trimite paralel cu linia de 16m la Nedelea care o preia pe piept elegant si o aseaza pentru Comanasi care venit din viteza suteaza din prima pe langa.
-min6 oaspetii incearca un contraatac pe partea stanga in directia lor de atacdar sunt surprinsi in ofside
-min7 inca o combinatie frumoasa in marginea careului de 16m,mingea ajunge la Marin care suteaza insa peste poarta.
-min10 Marin vede un galben pentru tinere de mana a unui adversar la mijlocul terenului.
-min17 prima faza de poarta pentru oaspeti cu un sut de la 20m prins in doi timpi de Gandac
-min19 centrare lunga in careu si din6m un jucator brailean reia cu capul plasat dar moale spre poarta si Gandac prinde
-min22lovitura libera de pe stanga executata de Uruc,o diagonala pana la coltul careului de 16m si Nedelea suteaza fara preluare dar nu prinde spatiul portii
-min25 faza frumoasa facuta de Marin care calca mingea in spate la Comanasi,acesta deschide in careu la Paraschiv si atacantul fetestean pune latul din 5m trimitand putin pe langa poarta braileana
-min28 Ureche vede un galben pentru un fault facut la mijlocul terenului.
-min29 GOOOL Neculai scapa din marcaj un brailean,acesta centreaza paralel cu linia careului mic la intalnire si venit din spate de langa Ureche jucatorul brailean Radu deschide scorul 0-1
-min30 replica la gol a fetestenilor prin Comanasi care patrunde in viteza spre careul oaspete si de la 20m suteaza pe jos dar nu gaseste spatiul portii
-min33 spiritele se incing la mijlocul terenului la un banal fault de joc comis de Marin,astfel ca ambele tabere se dueleaza verbal,dar sunt calmati de arbitrii si delegati.
-min37 Marin incearca sa-l deschida in adancime pe Paraschiv dar pasa este prea lunga si atacantul ia startul mai tarziu si portarul Stoica iese la intampinare culegand mingea de la picioarele jucatorului nostru
-min38 Uruc incearca sa-l deschida printre in adancime pe Paraschiv dar este surprins in ofside
-min41 oaspetii sunt la un pas de 0-2 dar sutul din interiorul careului este respins de Gandac cu dificultate in bara laterala si apoi mingea este degajata.
-min43 fetestenii trec pe langa egalarecand Comanasi deschide bine pe stanga pe Uruc care centreaza pe jos la intalnire spre Paraschiv dar acesta se impiedica la doar 11m de poarta si trimite pe langa din cadere
-asadar la pauza oaspetii conduc cu 1-0 golul marcat de Radu in min29
Apar si modificari efectuate in cele doua garnituri si in teren apar nume noi.La noi mai raman in teren doar 4 jucatori restul fiind inlocuiti cu cei din echipa a doua.
- min48 Calugarul intervine sigur la un sut periculos al unui brailean care se ducea langa bara laterala
min51 lovitura libera executata din lateral de Marin cu efect spre coltul lung in careu dar mingea sare intre Tonea si L.Stefan si se scurge in afara terenului
-min53 Ciubuc intervine curat prin alunecare la marginea careului la un brailean scapat singur spre poarta in pozitie centrala
-min57 L.Stefan incearca si el poarta cu un sut cu pamantul de la 18m dar portarul brailean Tudor retine fara dificultate
-min63 Albut are o actiune frumoasa pe partea drepta a atacului nostru,patrunde in careu cu curaj si suteaza din coltul careului mare dar mingea deviata cu varful de portarul oaspetilor intalneste transversala
-min65 Marin deschide bine pe Enache pe extrema care centreaza pe jos mingea este deviata de un jucator oaspete si portarul Tudor retine cu emotii in apropiere de linia portii din fata atacantului nostru.
-min68 GOOOOOL L.Stefan trimite la Marin care intoarce 2 adversari,deschide jocul pe extrema la Enache care centreaza in careu,un fetestean sare fals la cap derutand aparaea oaspete,iar mingea ajunge pe lung la Stanciu care singur fara marcaj o impinge in poarta venit din viteza.
-min69 lovitura libera periculoasa din marginea careului mare,deoarece un brailean a fost tinut de mana in incercarea de a patrunde in careu.oaspetii au reclamat penalty dar centralul a acordat doar o lovitura libera.se executa puternic prin zid sub transversala de unde Calugaru respinge in ultim moment in fata,mingea sare in fata la un jucator brailean care este contrat destul de tare de portarul fetestean,acesta se prabuseste in careu cerand un penalty,arbitru lasa meciul sa mearga mai departe si in cele din urma pericolul este indepartat de Tonea
-min70 Calugaru respinge eronat cu capul un balon in afara careului mare mingea sare la un jucator brailean care lobeaza peste portar dar in drumul acesteia spre gol apare Ciubuc care respinge cu capul in extremis un gol ca si facut
-min74 Marin se complica in dribling la mijlocul terenului fiind deposedat,urmeaza un contraatac taios al brailenilor care scapa singuri cu Calugaru si nu reusesc sa-l invinga portarul nostru deturnand mingea in corner
-min82 GOOOL penalty pentru oaspeti la o tinere in careula o faza de contraatac declansata de braileni.In poarta intra la noi tanarul Tudor care este invins destul de usor de braileanu Costache care readuce echipa braileana in avantaj pe fondul schimbarilor masive survenite in echipa noastra
-min88 GOOL din nou penalty pentru oaspeti la o faza in care nou intratul Dinca se complica in dribling la marginea careului pierzand mingea si faultand in interiorul suprafetei.Executa acelasi Costache si se face 1-3 cu toate ca tanarul portar fetestean a intuit coltul pe care va trage jucatorul brailean dar acesta a tras tare si plasat.
min90 final de joc cu victoria oaspetilor cu 3-1.
PS-galerie foto si video de la meci pe pagina de facebook www.facebook.com/acfrapidfetesti
-articol de marian radulescu 07.02.13
-SURSA:www.acfrapidfetesti.weebly.com
liga3 seria2 amical RAPID FETESTI-CONPET CIRESU 1-3
Conpet Cireşu a câştigat amicalul cu Rapid Feteşti!
Miercuri după amiază, cu începere de la ora 14, pe stadionul Municipal din Feteşti, a avut loc partida amicală de fotbal dintre divizionara a treia Rapid Feteşti şi liderul ligii a IV-a din Brăila, Conpet Cireşu. Partida nu a fost vreuna spectaculoasă, dar la finalul ei brăilenii au părăsit terenul de joc fiind învingători după ce au câştigat cu scorul de 3-1.
Debutul de meci a fost unul fără ocazii semnificative la vreuna dintre porţi, dar chiar şi aşa brăilenii vor reuşi să marcheze primii după o faza care nu anunţa nimic periculos. Techiu a pătruns pe partea dreaptă, a centrat în faţa porţii, iar Techiu a împins de la 3-4 metri mingea în plasă: 0-1 (min. 22). Gruparea antrenată de Vasile Darie şi Ionel Ivan putea să-şi dubleze avantajul până la pauză, dar şutul lui Techiu a nimerit bara în minutul 35! În restul primei părţi nu s-a jucat nimic asemănător fotbalului şi a venit apoi pauza...binemeritată!
După reluarea jocului, gazdele au echilibrat partida şi au reuşit chiar să egaleze în minutul 67 prin Stanciu, cel care a reluat în poarta brăileană o minge venită din centrarea lui Mitu: 1-1. Până la finalul meciului a fost iar un meci destul de apatic, dar Conpet Cireşu a mai înscris de alte două ori din tot atâtea lovituri de de la 11 metri, iar Stanciu de la gazde a avut o bară transversală (min. 77). Primul penalty brăilean a fost obţinut de Costache, (în minutul 83) cel care a fost faultat în careu de Necula, iar acelaşi jucător brăilean brăilean faultat a transformat pentru 2-1 în favoarea Conpet-ului din Cireşu. A venit apoi minutul 88, şi Nanu a fost cel faultat în careul echipei din Feteşti de către Ghiţă, şi acelaşi Costache a stabilit scorul final: 3-1 pentru brăileni!
La finalul partidei, Valentin Avramescu, preşedintele clubului Conpet Cireşu, ne-a declarat: „A fost un meci destul de echilibrat jucat pe un teren destul de acceptabil. Mai buni noi în special în prima repriză, iar rezultatul final mi se pare a fi unul corect după modul în care s-au desfăşurat ostilităţile pe terenul de joc. Sunt foarte mulţumit de rezultatele de până acum obţinute de băieţii mei în meciurile amicale, dar mai au mult de muncă dacă vrem să revenim în liga a treia!”- a spus şeful grupării din Cireşu.
În partida de la Feteşti, cele două formaţii au avut următoarele alcătuiri:
Rapid Feteşti: Gândac – Contu, Ghiţă, Ştefan, Neculai – Uruc, Nedelea, Ureche, Marin - Comănaşi, Ciubuc. Au mai jucat: Călugăru şi Tudor (portari), Ciubuc, Roşoagă, Dincă, Pioaru, Albuţ, Târnovschi, Stanciu, Mitu şi Căldăraru.
Conpet Cireşu: Stoica – Coman, Stănciulescu, Cheleş, M. Bosoi – Radu, Costache, Vârlan – Techiu, Crăciun, Pavel. Au mai jucat: Tudor (portar), Grozea, Nicolae Viorel, Ghe. Viorel, Preda, şi Nanu.
-sursa:liga2.ro-
Miercuri după amiază, cu începere de la ora 14, pe stadionul Municipal din Feteşti, a avut loc partida amicală de fotbal dintre divizionara a treia Rapid Feteşti şi liderul ligii a IV-a din Brăila, Conpet Cireşu. Partida nu a fost vreuna spectaculoasă, dar la finalul ei brăilenii au părăsit terenul de joc fiind învingători după ce au câştigat cu scorul de 3-1.
Debutul de meci a fost unul fără ocazii semnificative la vreuna dintre porţi, dar chiar şi aşa brăilenii vor reuşi să marcheze primii după o faza care nu anunţa nimic periculos. Techiu a pătruns pe partea dreaptă, a centrat în faţa porţii, iar Techiu a împins de la 3-4 metri mingea în plasă: 0-1 (min. 22). Gruparea antrenată de Vasile Darie şi Ionel Ivan putea să-şi dubleze avantajul până la pauză, dar şutul lui Techiu a nimerit bara în minutul 35! În restul primei părţi nu s-a jucat nimic asemănător fotbalului şi a venit apoi pauza...binemeritată!
După reluarea jocului, gazdele au echilibrat partida şi au reuşit chiar să egaleze în minutul 67 prin Stanciu, cel care a reluat în poarta brăileană o minge venită din centrarea lui Mitu: 1-1. Până la finalul meciului a fost iar un meci destul de apatic, dar Conpet Cireşu a mai înscris de alte două ori din tot atâtea lovituri de de la 11 metri, iar Stanciu de la gazde a avut o bară transversală (min. 77). Primul penalty brăilean a fost obţinut de Costache, (în minutul 83) cel care a fost faultat în careu de Necula, iar acelaşi jucător brăilean brăilean faultat a transformat pentru 2-1 în favoarea Conpet-ului din Cireşu. A venit apoi minutul 88, şi Nanu a fost cel faultat în careul echipei din Feteşti de către Ghiţă, şi acelaşi Costache a stabilit scorul final: 3-1 pentru brăileni!
La finalul partidei, Valentin Avramescu, preşedintele clubului Conpet Cireşu, ne-a declarat: „A fost un meci destul de echilibrat jucat pe un teren destul de acceptabil. Mai buni noi în special în prima repriză, iar rezultatul final mi se pare a fi unul corect după modul în care s-au desfăşurat ostilităţile pe terenul de joc. Sunt foarte mulţumit de rezultatele de până acum obţinute de băieţii mei în meciurile amicale, dar mai au mult de muncă dacă vrem să revenim în liga a treia!”- a spus şeful grupării din Cireşu.
În partida de la Feteşti, cele două formaţii au avut următoarele alcătuiri:
Rapid Feteşti: Gândac – Contu, Ghiţă, Ştefan, Neculai – Uruc, Nedelea, Ureche, Marin - Comănaşi, Ciubuc. Au mai jucat: Călugăru şi Tudor (portari), Ciubuc, Roşoagă, Dincă, Pioaru, Albuţ, Târnovschi, Stanciu, Mitu şi Căldăraru.
Conpet Cireşu: Stoica – Coman, Stănciulescu, Cheleş, M. Bosoi – Radu, Costache, Vârlan – Techiu, Crăciun, Pavel. Au mai jucat: Tudor (portar), Grozea, Nicolae Viorel, Ghe. Viorel, Preda, şi Nanu.
-sursa:liga2.ro-
CONCLUZII LOT RAPID FETESTI DUPA PRIMUL MECI
La o prima vedere dupa acest meci incercam sa tragem si cateva concluzii cu privire la componentii lotului ce au evoluat in acest meci unii mai mult iar altii mai putin.Facem acest comentariu prin ochiul unui simplu spectator care a asistat la acest meci,lasand la urma ca specialistii sa traga concluziile cu privire la ce va urma mai departe.Asadar sa despicam cum se spune firul in patru si sa trecem la o radiografie a celor care au evoluat in teren
GANDAC -evolutie fara greseala,plasament bun,a aparat putinele suturi pe spatiul portii trimise de echipa braileana iar la golul primit mingea a fost centrata cu mult efect dincolo de linia careului mic si nu a putut ajunge la ea sa o blocheze.a parasit terenul la pauza.
CONTU-un jucator nou venit care a lasat o impresie buna la prima aparitie pe stadionul fetestean.un fundas de incredere care stie sa se plaseze in defensiva si foarte util echipei la urcarile in atac avand si tehnica si viteza.este insa de statura medie si nu se poate implica la duelurile la cap.
GHITA-acelasi jucator constant in defensiva,decisiv la duelurile aeriene si care cunoaste ce are de facut in teren respectand mereu sarcinile de joc primite de la tehnicieni
L.STEFAN-jucator cu experienta care da o siguranta aparte defensivei prin plasamentul acestuia si mai ales prin modul cum desface jocul pe faza de contraatac cautand in permanenta sa paseze cu mijlocasii fara sa respinga mingea la intamplare
NECULAI-jucator care incearca mereu de unul singur sa rupa prin ritm defensiva adversa pe extreme prin viteza si dribling dar care de multe ori se blocheaza in banda fiind nevoit sa paseze mult in spate.vine si la finalizare in careu din faza a doua avand contributii importante la goluri.
URECHE-este un jucator util doar pe faza defensiva avand rol de inchizator,uneori putin cam lent in unele faze pierzand usor mingea fiind nevoit sa faulteze,iar cand este depasit are noroc ca este dublat de fundasii centrali
URUC-se zbate mult de unul singur ca pestele pe uscat nereusind sa fie un pericol pentru defensiva adversa.nu s-a acomodat inca cu rolul pe care l-a primit in acest meci si de multe ori a intrat in criza de idei pierzand mult prea usor mingea la dueluri cu adversarii.a contribuit insa cu doua pase inspirate spre varful impins.
NEDELEA-acelasi jucator vioi pe partea sa de terenavand driblinguri scurte si iuti ce scoate din joc adversarii foarte usor.tehnic si combinativ are momente cand apare la finalizare surprinzator din linia a doua.
MARIN-incearca de multe ori sa-si asume rolul de lider in echipa si cauta sa fie aceea minte limpede de la mijlocul terenului care sa vamuiasca toate baloanele spre atacanti si mijlocasii de banda.cauta mereu sa gaseasca acea pasa decisiva de gol catre varf.
COMANASI-a incercat si el sa-si asume rolul de distribuitor de baloane,intrand in combinatii cu extremele dar si cu celalalt mujlocas central.si-a luat inima in dinti si a incercat poarta de l;a distanta cu cateva suturi care nu si-au atins tinta
PARASCHIV-jucator nou venit in aceasta iarna a fost distribuit sa joace rolul de varf impins.se zbate mult intre fundasi ca un pivot la handbal,in cautarea unei pozitii cat mai avantajoase si mai aproape de poarta dar de multe ori din dorinta de a demonstra ca merita sa fie in teren,are momente cand nu se concentreaza pe minge in fata portii si rateaza ocazii mari
REZERVELE:
CALUGARU-a intrat in partea secunda in poarta si a demonstrat ca este un portar de incredere pentru echipa si a fost mereu pe minge reusind sa scoata in extremis doua goluri in postura de singur cu adversarul.a avut o singura ezitare la o faza in afara careului mare dupa ce a respins gresit cu capul un balon exact la un adversar si a fost lobat dar a fost salvat de fundasi
CIUBUC-incepe sa prinda incredere in fortele proprii si sa treaca peste accidentarea pe care a avut-o si l-a tinut departe de gazon mult timp.curajos la duelurile aeriene si hotarat la deposedarile in postura de ultim aparator,acesta a demonstrat ca se apropie de acel fotbalist care a fost in campionatul judetean
ROSOAGA-o alta surpriza placuta dupa modul cum a jucat in partea secunda fiind sigur pe el si reusind sa inchida bine partea pe care a evoluat.este un fotbalist de perspectiva.
TONEA-jucator masiv si bataios pentru fiecare minge,depune mult efort pentru a da o siguranta deplina defensivei,dar fiind mai greu se repliaza mai dificil pe faza de contraatac.nu poate fi deposedat usor de minge reusind sa o acopere foarte bine prin plasament.
ALBUT-a fost destul de retras dar putea fi erou daca gasea spatiul portii la ocazia avuta cand a nimerit bara transversala.este insa destul de firav si nu se poate impune la duelurile umar la umar cu adversari mai inalti ca el si mai masivi.are insa un dribling fin si compenseaza cu acesta.
MITU-a intrat pe final incercand sa joace rolul de coordonator de joc asa cum a facut-o Marin.se cunoaste insa ca nu are jocuri in picioare si a lipsit mult de pe teren.
ENACHE-alt jucat nou in randul lotului nostru.la primul joc in echipa feroviara a incercat si el sa demonstreze ca merita sa faca parte din lotul nostru.s-a bagat mereu fara frica la duelurile mai aspre cu adversarii,cautand mereu sa tina de minge si sa incerce sa deschida jocul pe banda unde evolueaza.
STANCIU-un jucator schimbat mult in bine fata de cel din turul campionatului,cand se cunostea ca inca nu se adaptase cu noua echipa.a reusit singurul gol marcat de echipa fiind plasat in careu exact ca un varf autentic .creste de la antrenament la antrenament si promite sa fie un marcator in acest retur.
PIOARU-a jucat prea putine minute pe final pentru a trage concluzii despre el.
TARNOVSCHI-modest si temator in acest joc semn ca debutul la echipa mare l-a emotionat avand si unele executii gresite dar este tanar si va creste in joc.
TUDOR-portar tanar si de de viitor foarte curajos.a evoluat pe final circa 10 minute si a avut ghinionul sa primeasca doua goluri din penalty la care nu a avut nici o vina.la cel de-al doile a intuit coltul da a fost executat prea tare si plasat.
DINCA-a fost depasit in cateva randuri,iar la golul trei s-a complicat inutil cu mingea in postura de ultim aparator,a pierdut-o si a trebuit sa faulteze in careu.
CLINCIU-accidentat
IVAN-recuperare dupa operatie
PENA-accidentat
A.TIFREA-invoit
MARCU-invoit
Asadar cam acestea ar fi in cateva randuri evolutiile celor care au jucat in teren in acest amical.Sunt cateva plusuri dar si multe minusuri.Nu trebuie insa sa ne ingrijoram prea tare deoarece va urma perioada cea mai grea pentru fiecare fotbalist si anume cantonamentul de la malul marii in care se va pune accentul foarte mult pe pregatirea fizica.Dar pana atunci mai sunt cateva zile si evident o sa va tinem la curent si cu se intampla acolo.
-articol de marian radulescu 07.02.13-
-SURSA:www.acfrapidfetesti.weebly.com
GANDAC -evolutie fara greseala,plasament bun,a aparat putinele suturi pe spatiul portii trimise de echipa braileana iar la golul primit mingea a fost centrata cu mult efect dincolo de linia careului mic si nu a putut ajunge la ea sa o blocheze.a parasit terenul la pauza.
CONTU-un jucator nou venit care a lasat o impresie buna la prima aparitie pe stadionul fetestean.un fundas de incredere care stie sa se plaseze in defensiva si foarte util echipei la urcarile in atac avand si tehnica si viteza.este insa de statura medie si nu se poate implica la duelurile la cap.
GHITA-acelasi jucator constant in defensiva,decisiv la duelurile aeriene si care cunoaste ce are de facut in teren respectand mereu sarcinile de joc primite de la tehnicieni
L.STEFAN-jucator cu experienta care da o siguranta aparte defensivei prin plasamentul acestuia si mai ales prin modul cum desface jocul pe faza de contraatac cautand in permanenta sa paseze cu mijlocasii fara sa respinga mingea la intamplare
NECULAI-jucator care incearca mereu de unul singur sa rupa prin ritm defensiva adversa pe extreme prin viteza si dribling dar care de multe ori se blocheaza in banda fiind nevoit sa paseze mult in spate.vine si la finalizare in careu din faza a doua avand contributii importante la goluri.
URECHE-este un jucator util doar pe faza defensiva avand rol de inchizator,uneori putin cam lent in unele faze pierzand usor mingea fiind nevoit sa faulteze,iar cand este depasit are noroc ca este dublat de fundasii centrali
URUC-se zbate mult de unul singur ca pestele pe uscat nereusind sa fie un pericol pentru defensiva adversa.nu s-a acomodat inca cu rolul pe care l-a primit in acest meci si de multe ori a intrat in criza de idei pierzand mult prea usor mingea la dueluri cu adversarii.a contribuit insa cu doua pase inspirate spre varful impins.
NEDELEA-acelasi jucator vioi pe partea sa de terenavand driblinguri scurte si iuti ce scoate din joc adversarii foarte usor.tehnic si combinativ are momente cand apare la finalizare surprinzator din linia a doua.
MARIN-incearca de multe ori sa-si asume rolul de lider in echipa si cauta sa fie aceea minte limpede de la mijlocul terenului care sa vamuiasca toate baloanele spre atacanti si mijlocasii de banda.cauta mereu sa gaseasca acea pasa decisiva de gol catre varf.
COMANASI-a incercat si el sa-si asume rolul de distribuitor de baloane,intrand in combinatii cu extremele dar si cu celalalt mujlocas central.si-a luat inima in dinti si a incercat poarta de l;a distanta cu cateva suturi care nu si-au atins tinta
PARASCHIV-jucator nou venit in aceasta iarna a fost distribuit sa joace rolul de varf impins.se zbate mult intre fundasi ca un pivot la handbal,in cautarea unei pozitii cat mai avantajoase si mai aproape de poarta dar de multe ori din dorinta de a demonstra ca merita sa fie in teren,are momente cand nu se concentreaza pe minge in fata portii si rateaza ocazii mari
REZERVELE:
CALUGARU-a intrat in partea secunda in poarta si a demonstrat ca este un portar de incredere pentru echipa si a fost mereu pe minge reusind sa scoata in extremis doua goluri in postura de singur cu adversarul.a avut o singura ezitare la o faza in afara careului mare dupa ce a respins gresit cu capul un balon exact la un adversar si a fost lobat dar a fost salvat de fundasi
CIUBUC-incepe sa prinda incredere in fortele proprii si sa treaca peste accidentarea pe care a avut-o si l-a tinut departe de gazon mult timp.curajos la duelurile aeriene si hotarat la deposedarile in postura de ultim aparator,acesta a demonstrat ca se apropie de acel fotbalist care a fost in campionatul judetean
ROSOAGA-o alta surpriza placuta dupa modul cum a jucat in partea secunda fiind sigur pe el si reusind sa inchida bine partea pe care a evoluat.este un fotbalist de perspectiva.
TONEA-jucator masiv si bataios pentru fiecare minge,depune mult efort pentru a da o siguranta deplina defensivei,dar fiind mai greu se repliaza mai dificil pe faza de contraatac.nu poate fi deposedat usor de minge reusind sa o acopere foarte bine prin plasament.
ALBUT-a fost destul de retras dar putea fi erou daca gasea spatiul portii la ocazia avuta cand a nimerit bara transversala.este insa destul de firav si nu se poate impune la duelurile umar la umar cu adversari mai inalti ca el si mai masivi.are insa un dribling fin si compenseaza cu acesta.
MITU-a intrat pe final incercand sa joace rolul de coordonator de joc asa cum a facut-o Marin.se cunoaste insa ca nu are jocuri in picioare si a lipsit mult de pe teren.
ENACHE-alt jucat nou in randul lotului nostru.la primul joc in echipa feroviara a incercat si el sa demonstreze ca merita sa faca parte din lotul nostru.s-a bagat mereu fara frica la duelurile mai aspre cu adversarii,cautand mereu sa tina de minge si sa incerce sa deschida jocul pe banda unde evolueaza.
STANCIU-un jucator schimbat mult in bine fata de cel din turul campionatului,cand se cunostea ca inca nu se adaptase cu noua echipa.a reusit singurul gol marcat de echipa fiind plasat in careu exact ca un varf autentic .creste de la antrenament la antrenament si promite sa fie un marcator in acest retur.
PIOARU-a jucat prea putine minute pe final pentru a trage concluzii despre el.
TARNOVSCHI-modest si temator in acest joc semn ca debutul la echipa mare l-a emotionat avand si unele executii gresite dar este tanar si va creste in joc.
TUDOR-portar tanar si de de viitor foarte curajos.a evoluat pe final circa 10 minute si a avut ghinionul sa primeasca doua goluri din penalty la care nu a avut nici o vina.la cel de-al doile a intuit coltul da a fost executat prea tare si plasat.
DINCA-a fost depasit in cateva randuri,iar la golul trei s-a complicat inutil cu mingea in postura de ultim aparator,a pierdut-o si a trebuit sa faulteze in careu.
CLINCIU-accidentat
IVAN-recuperare dupa operatie
PENA-accidentat
A.TIFREA-invoit
MARCU-invoit
Asadar cam acestea ar fi in cateva randuri evolutiile celor care au jucat in teren in acest amical.Sunt cateva plusuri dar si multe minusuri.Nu trebuie insa sa ne ingrijoram prea tare deoarece va urma perioada cea mai grea pentru fiecare fotbalist si anume cantonamentul de la malul marii in care se va pune accentul foarte mult pe pregatirea fizica.Dar pana atunci mai sunt cateva zile si evident o sa va tinem la curent si cu se intampla acolo.
-articol de marian radulescu 07.02.13-
-SURSA:www.acfrapidfetesti.weebly.com
liga4..VICTORIA TANDAREI..
Fotbal, Liga 4.Victoria Ţăndărei ţinteşte Liga 3
Dincolo de inconstanţa în jocuri a altor două echipe cu pretenţii de-a lungul anilor, Recolta Gheorghe Lazăr sau Viticola Feteşti, dincolo de căderea inexplicabilă a altora, Abatorul Slobozia sau Victoria Amara, Victoria Ţăndărei are o linie de clasament excelentă, locul doi, la un punct în spatele liderului Voinţa Cocora, dar cu două puncte în faţa cocorenilor în clasamentul adevărului. Asta spune multe despre organizarea clubului, despre valoarea lotului, despre pregatirea echipei, despre maniera în care sunt abordate jocurile. V-aş ruga, pentru început, să faceţi o radiografie a turului.
Vasile Popa, antrenor principal: A fost un tur de campionat bun, cu mici excepţii, venite atât pe fondul neatenţiei jucătorilor, dar şi a unor arbitraje oarecum părtinitoare. În general, suntem mulţumiţi. Avem o echipă cu jucători tineri, dar şi câţiva cu experienţă mai mare, altfel nu poţi să-i ţii pe cei mici în frâu, cum se spune. Vom continua cu acelaşi lot de jucători. Până în acest moment putem vorbi de o singură achiziţie, Adrian Ţuican, venit de la scoala sportivă...
- Băiatul fostului fotbalist?
- Da, feciorul lui Grigore Ţuican. A terminat junioratul şi a venit la noi la echipă, acolo unde tatăl său a jucat ani îndelungaţi.
- A plecat cineva?
- Deocamdată, nu. Jucătorii pe care i-am avut împrumutaţi şi anul trecut vor continua la noi. Dorim să avem aceleaşi rezultate ca şi în tur, cu speranţa că vor fi mai puţine greşeli de arbitraj.
- Dintre echipele cu care v-aţi confruntat în tur, care v-au pus cele mai mari probleme, care v-au impresionat?
- Recolta Gheorghe Lazăr şi Voinţa Cocora ne-au pus probleme. Acolo, la Cocora, am şi pierdut, eu sper să ne luăm revanşa acasă, în retur. Un 11 metri pentru ei, corect acordat, dar am avut şi noi dreptul la un 11 metri, dar... s-a trecut cu vederea. Au şi mai mulţi jucători cu experienţă, arbitrul i-a lăsat să joace mai dur, ai noştri sunt copii şi de aici a fost mai greu. Un rezultat de egalitate ar fi fost însă mai echitabil.
- Ceea ce ar fi insemnat si primul loc în clasament la finalul turului.
- Aşa este. Mergem, totuşi, înainte.
- De echipa de juniori cine se ocupă?
- Tot eu. Sunt majoritatea localnici, câţiva din comunele învecinate, liceeni la Ţăndărei. Sunt jucători crescuţi de noi. Suntem pe primul loc, sperăm să o ţinem tot aşa...
- În perspectiva promovării se poate spune că aveţi viitorul asigurat.
- Într-adevăr, avem o pepinieră de jucători foarte bună. Deja în acest moment noi jucăm cu doi juniori în teren.
- Vă obligă regulamentul?
- Nu. Aşa ne-am propus noi, să promovăm la prima echipă an de an noi jucători. Ştiţi ce ne omoară pe noi cel mai mult? Plecare unor jucători la facultate. Noi am avut mulţi jucători pe care i-am crescut, i-am format, dar au plecat la facultate. Dacă rămâneau, acum poate că aveam o a doua echipă. Nu ne supără performanţele lor şcolare, dimpotrivă. Este doar o constatare.
- De organizare, de atmosfera din jurul echipei, de asigurarea condiţiilor de pregătire sau de asigurarea surselor de finanţare depind şi rezultatele. Vorbiţi-ne, domnule Petrache, de toate acestea.
Neculae Petrache, preşedinte C.S. Victoria Ţăndărei: Sunt preşedinte al clubului începând cu acest an. Am preluat clubul de la domnul Nicolae Stănescu, eu având mai mult timp liber şi putând să mă ocup mai îndeaproape de toate problemele de organizare. Am stat mulţi ani pe lângă el, am avut ce să învăţ. Alături de conducerea primăriei, care ne dă tot sprijinul, am încercat să punem toate lucrurile la punct pentru ca echipa să aibă condiţii propice de pregătire. Şi rezultatele se văd, suntem acolo sus, ne batem pentru primul loc.
- Aşadar, sunteţi echipa primăriei, a Consiliului Local. Pentru o eventuală şi dorită promovare în Liga 3, aveţi asigurări că veţi fi susţinuţi pentru o evoluţie în acest eşalon, unde cheltuielile sunt mai mari?
- Am avut o discuţie cu domnul primar şi mi s-a spus: „Mergeţi înainte, apăraţi-vă şansele corect şi în situaţia promovării veţi avea tot sprijinul nostru”. Sigur, atunci va fi nevoie şi de câţiva sponsori, dar la Ţăndărei avem soluţii. Acum, depinde şi de modificările care vor fi operate de FRF în organizarea competiţiilor, dar noi mergem înainte, vom încerca să aducem în continuare jucători tineri la Clubul Sportiv.
- Când au început pregătirile la echipă?
- Pe 19 ianuarie.
- Plecaţi în vreun cantonment?
- Acum, în iarnă, nu. Nici nu avem cum, pentru că majoritatea jucătorilor sunt la cursuri. Vom merge în cantonament, ca de obicei, la vară.
- Aşa, de curiozitate. În Liga 1 se ştie cât câştigă un jucător, în Liga 2 ceva mai puţin, dar se câştigă, în Liga 3 câte ceva! La Promoţie sunt mulţi copii care se duc să joace de plăcere sau jucători mai în vârstă care se duc să joace pe o bere. La Victoria Ţăndărei, în Liga 4, cât câştigă un jucător?
- Doriţi să vorbiţi şi de motivaţie. Nu sunt sume mari, nu sunt salarii, doar prime de joc şi nici acestea contractuale. Banii vin de la mici sponsori, nu vin din banii alocaţi de Consiliul Local.
- În condiţiile în care aveţi un jucător de valoare şi a pus o echipă mai mare ochii pe el, sunteţi dispuşi să-l vindeţi? Aţi avut astfel de situaţii?
Vasile Popa: Avem jucători transferaţi în liga a treia, la Viitorul Axintele, la Rapid Feteşti. Noi nu ne-am opus niciodată plecării unui jucător. În concepţia noastră, totuşi, ni se pare normal să plece de la Victoria Ţăndărei la o echipă, la un club mai mare. Au tot sprijinul nostru să meargă mai departe. Nu suntem de acord atunci când vii, te antrenezi la Victoria Ţăndărei, îţi faci aici junioratul şi după aceea pleci la o ligă inferioară. Mai nou, ca să avem jucători buni alături de noi, ne-am gândit să motivăm într-un fel copiii care sunt plecaţi la facultate. Le plătim transportul, primele de joc, masa.
- In afara echipei de juniori, lideră în Liga 4 şi cerută de regulament, mai aveţi alte grupe de juniori?
Neculae Petrache: De juniori nu, dar avem trei grupe de copii, pe categorii de vârstă. Este iniţiativa antrenorului Vasile Popa şi am îmbrăţişat-o cu dragă inimă, pentru că avem atâţia copii talentaţi pe raza oraşului şi prin îmrejurimi încât este păcat să se piardă.
- Pentru aceşti copii jocul este stimulentul. Sunt angrenaţi în competiţii?
- Sunt micuţi, sunt la început. Am înfiinţat aceste grupe astă vară. Jocul are loc cu echipe formate dintre ei. Pe parcurs, vom perfecta jocuri cu ei la Feteşti, eventual la Slobozia, acolo unde preocuparea pentru pregătirea micilor fotbalişti este mai veche.
- Ca să încheiem rotund discuţia noastră: sunteţi hotărâţi nu numai să câştigaţi campionatul, ci şi eventualul baraj pentru promovare în Liga 3?
- Da. Atât conducerea clubului cât şi domnul primar şi consilierii locali nu concep ca în cazul în care câştigăm campionatul să ne retragem din lupta pentru promovare
Vasile Popa: De jucători, vă daţi seama, nu mai vorbesc, pentru că ar fi o altă şansă pentru viitorul lor ca fotbalişti, ar fi o şansă în plus să se transfere la echipe mai mari. Noi nu avem ca obiectiv promovarea. Dar dacă rezultatele vin şi câştigăm campionatul, vom trage şi în baraj.
- In situaţia promovării se pune, însă, problema asigurării unei baze sportive pe măsură? Aveţi tot ce vă trebuie?
Neculae Petrache: Acolo este amplasată sala de sport, unde avem toate condiţiile, de la sală de forţă, sală de saună, absolut totul. De un an şi jumătate a început şi reabilitarea vestiarelor vechi. S-au renovat în proporţie de optzeci la sută. Mai este canalizarea de finalizat, electricul s-a tras, mai sunt câteva mărunţişuri. Terenul de joc se prezintă în condiţii optime, este o suprafaţă bună de joc. Avem un administrator bun, pe Mircea Stoica, care s-a aflat şi el în centrul fenomenului fotbalistic ţăndărean, patru ani a fost chiar antrenorul echipei. Mai avem pe lângă el un muncitor angajat, iar atunci când este nevoie ne mai ajută primăria cu cei de la ajutor social.
Vasile Popa: În concluzie, avem tot ce ne trebuie pentru o evoluţie în Liga 3, bază sportivă, bază materială, lot bun de jucători, viitorul asigurat prin echipa de juniori şi cele de copii. Acum, depinde totul de noi pentru a aduce ţăndărenilor bucuria şi satisfacţia de a avea în oraşul lor spectacole fotbalistice de calitate.
Nicolae TACHE
C.S Victoria Ţăndărei
Preşedinte: Petrache Neculae
Vicepreşedinte: Linteş Valentin
Secretar: Vlădilă Constantin
Administrator: Stoica Mircea
Preşedinte secţie fotbal: Buzatu Jan
Lot seniori: Bugiulescu Tudorel, Petrache Alexandru, Conduleţ Gabriel, Dinu Cornel, Ivănescu Alexandru, Pană Ionuţ, Manta Dan, Mitache Daniel, Bărzoiu Florin, Caţa Dan, Dinu Gheorghe, Suican Daniel, Rusen Silvestru, Nistor Cristian, Stanciu Andrei, Barligea Alexandru, Bucur Vasile, Stanciu Iulian, Ţuican Adrian.
Lot juniori: Staicu Nicuşor, Ezeanu Marius, Trandafir George, Popa George, Grigore Claudiu, Nan Silvian, Coman Valentin, Neagu Cristian, Dicianu Alin, Bercaru Iulian, Cojanu Claudiu, Corae Adrian, Suviţeanu Lucian, Chioveanu Petrică, Râpeanu Alexandru, Memet Ener, Roman Costin, Mihai Costin, Milotin Mihai, Bărzoiu Adrian, Cristea Mihai.
SURSA:ziarulialomita.ro-
Dincolo de inconstanţa în jocuri a altor două echipe cu pretenţii de-a lungul anilor, Recolta Gheorghe Lazăr sau Viticola Feteşti, dincolo de căderea inexplicabilă a altora, Abatorul Slobozia sau Victoria Amara, Victoria Ţăndărei are o linie de clasament excelentă, locul doi, la un punct în spatele liderului Voinţa Cocora, dar cu două puncte în faţa cocorenilor în clasamentul adevărului. Asta spune multe despre organizarea clubului, despre valoarea lotului, despre pregatirea echipei, despre maniera în care sunt abordate jocurile. V-aş ruga, pentru început, să faceţi o radiografie a turului.
Vasile Popa, antrenor principal: A fost un tur de campionat bun, cu mici excepţii, venite atât pe fondul neatenţiei jucătorilor, dar şi a unor arbitraje oarecum părtinitoare. În general, suntem mulţumiţi. Avem o echipă cu jucători tineri, dar şi câţiva cu experienţă mai mare, altfel nu poţi să-i ţii pe cei mici în frâu, cum se spune. Vom continua cu acelaşi lot de jucători. Până în acest moment putem vorbi de o singură achiziţie, Adrian Ţuican, venit de la scoala sportivă...
- Băiatul fostului fotbalist?
- Da, feciorul lui Grigore Ţuican. A terminat junioratul şi a venit la noi la echipă, acolo unde tatăl său a jucat ani îndelungaţi.
- A plecat cineva?
- Deocamdată, nu. Jucătorii pe care i-am avut împrumutaţi şi anul trecut vor continua la noi. Dorim să avem aceleaşi rezultate ca şi în tur, cu speranţa că vor fi mai puţine greşeli de arbitraj.
- Dintre echipele cu care v-aţi confruntat în tur, care v-au pus cele mai mari probleme, care v-au impresionat?
- Recolta Gheorghe Lazăr şi Voinţa Cocora ne-au pus probleme. Acolo, la Cocora, am şi pierdut, eu sper să ne luăm revanşa acasă, în retur. Un 11 metri pentru ei, corect acordat, dar am avut şi noi dreptul la un 11 metri, dar... s-a trecut cu vederea. Au şi mai mulţi jucători cu experienţă, arbitrul i-a lăsat să joace mai dur, ai noştri sunt copii şi de aici a fost mai greu. Un rezultat de egalitate ar fi fost însă mai echitabil.
- Ceea ce ar fi insemnat si primul loc în clasament la finalul turului.
- Aşa este. Mergem, totuşi, înainte.
- De echipa de juniori cine se ocupă?
- Tot eu. Sunt majoritatea localnici, câţiva din comunele învecinate, liceeni la Ţăndărei. Sunt jucători crescuţi de noi. Suntem pe primul loc, sperăm să o ţinem tot aşa...
- În perspectiva promovării se poate spune că aveţi viitorul asigurat.
- Într-adevăr, avem o pepinieră de jucători foarte bună. Deja în acest moment noi jucăm cu doi juniori în teren.
- Vă obligă regulamentul?
- Nu. Aşa ne-am propus noi, să promovăm la prima echipă an de an noi jucători. Ştiţi ce ne omoară pe noi cel mai mult? Plecare unor jucători la facultate. Noi am avut mulţi jucători pe care i-am crescut, i-am format, dar au plecat la facultate. Dacă rămâneau, acum poate că aveam o a doua echipă. Nu ne supără performanţele lor şcolare, dimpotrivă. Este doar o constatare.
- De organizare, de atmosfera din jurul echipei, de asigurarea condiţiilor de pregătire sau de asigurarea surselor de finanţare depind şi rezultatele. Vorbiţi-ne, domnule Petrache, de toate acestea.
Neculae Petrache, preşedinte C.S. Victoria Ţăndărei: Sunt preşedinte al clubului începând cu acest an. Am preluat clubul de la domnul Nicolae Stănescu, eu având mai mult timp liber şi putând să mă ocup mai îndeaproape de toate problemele de organizare. Am stat mulţi ani pe lângă el, am avut ce să învăţ. Alături de conducerea primăriei, care ne dă tot sprijinul, am încercat să punem toate lucrurile la punct pentru ca echipa să aibă condiţii propice de pregătire. Şi rezultatele se văd, suntem acolo sus, ne batem pentru primul loc.
- Aşadar, sunteţi echipa primăriei, a Consiliului Local. Pentru o eventuală şi dorită promovare în Liga 3, aveţi asigurări că veţi fi susţinuţi pentru o evoluţie în acest eşalon, unde cheltuielile sunt mai mari?
- Am avut o discuţie cu domnul primar şi mi s-a spus: „Mergeţi înainte, apăraţi-vă şansele corect şi în situaţia promovării veţi avea tot sprijinul nostru”. Sigur, atunci va fi nevoie şi de câţiva sponsori, dar la Ţăndărei avem soluţii. Acum, depinde şi de modificările care vor fi operate de FRF în organizarea competiţiilor, dar noi mergem înainte, vom încerca să aducem în continuare jucători tineri la Clubul Sportiv.
- Când au început pregătirile la echipă?
- Pe 19 ianuarie.
- Plecaţi în vreun cantonment?
- Acum, în iarnă, nu. Nici nu avem cum, pentru că majoritatea jucătorilor sunt la cursuri. Vom merge în cantonament, ca de obicei, la vară.
- Aşa, de curiozitate. În Liga 1 se ştie cât câştigă un jucător, în Liga 2 ceva mai puţin, dar se câştigă, în Liga 3 câte ceva! La Promoţie sunt mulţi copii care se duc să joace de plăcere sau jucători mai în vârstă care se duc să joace pe o bere. La Victoria Ţăndărei, în Liga 4, cât câştigă un jucător?
- Doriţi să vorbiţi şi de motivaţie. Nu sunt sume mari, nu sunt salarii, doar prime de joc şi nici acestea contractuale. Banii vin de la mici sponsori, nu vin din banii alocaţi de Consiliul Local.
- În condiţiile în care aveţi un jucător de valoare şi a pus o echipă mai mare ochii pe el, sunteţi dispuşi să-l vindeţi? Aţi avut astfel de situaţii?
Vasile Popa: Avem jucători transferaţi în liga a treia, la Viitorul Axintele, la Rapid Feteşti. Noi nu ne-am opus niciodată plecării unui jucător. În concepţia noastră, totuşi, ni se pare normal să plece de la Victoria Ţăndărei la o echipă, la un club mai mare. Au tot sprijinul nostru să meargă mai departe. Nu suntem de acord atunci când vii, te antrenezi la Victoria Ţăndărei, îţi faci aici junioratul şi după aceea pleci la o ligă inferioară. Mai nou, ca să avem jucători buni alături de noi, ne-am gândit să motivăm într-un fel copiii care sunt plecaţi la facultate. Le plătim transportul, primele de joc, masa.
- In afara echipei de juniori, lideră în Liga 4 şi cerută de regulament, mai aveţi alte grupe de juniori?
Neculae Petrache: De juniori nu, dar avem trei grupe de copii, pe categorii de vârstă. Este iniţiativa antrenorului Vasile Popa şi am îmbrăţişat-o cu dragă inimă, pentru că avem atâţia copii talentaţi pe raza oraşului şi prin îmrejurimi încât este păcat să se piardă.
- Pentru aceşti copii jocul este stimulentul. Sunt angrenaţi în competiţii?
- Sunt micuţi, sunt la început. Am înfiinţat aceste grupe astă vară. Jocul are loc cu echipe formate dintre ei. Pe parcurs, vom perfecta jocuri cu ei la Feteşti, eventual la Slobozia, acolo unde preocuparea pentru pregătirea micilor fotbalişti este mai veche.
- Ca să încheiem rotund discuţia noastră: sunteţi hotărâţi nu numai să câştigaţi campionatul, ci şi eventualul baraj pentru promovare în Liga 3?
- Da. Atât conducerea clubului cât şi domnul primar şi consilierii locali nu concep ca în cazul în care câştigăm campionatul să ne retragem din lupta pentru promovare
Vasile Popa: De jucători, vă daţi seama, nu mai vorbesc, pentru că ar fi o altă şansă pentru viitorul lor ca fotbalişti, ar fi o şansă în plus să se transfere la echipe mai mari. Noi nu avem ca obiectiv promovarea. Dar dacă rezultatele vin şi câştigăm campionatul, vom trage şi în baraj.
- In situaţia promovării se pune, însă, problema asigurării unei baze sportive pe măsură? Aveţi tot ce vă trebuie?
Neculae Petrache: Acolo este amplasată sala de sport, unde avem toate condiţiile, de la sală de forţă, sală de saună, absolut totul. De un an şi jumătate a început şi reabilitarea vestiarelor vechi. S-au renovat în proporţie de optzeci la sută. Mai este canalizarea de finalizat, electricul s-a tras, mai sunt câteva mărunţişuri. Terenul de joc se prezintă în condiţii optime, este o suprafaţă bună de joc. Avem un administrator bun, pe Mircea Stoica, care s-a aflat şi el în centrul fenomenului fotbalistic ţăndărean, patru ani a fost chiar antrenorul echipei. Mai avem pe lângă el un muncitor angajat, iar atunci când este nevoie ne mai ajută primăria cu cei de la ajutor social.
Vasile Popa: În concluzie, avem tot ce ne trebuie pentru o evoluţie în Liga 3, bază sportivă, bază materială, lot bun de jucători, viitorul asigurat prin echipa de juniori şi cele de copii. Acum, depinde totul de noi pentru a aduce ţăndărenilor bucuria şi satisfacţia de a avea în oraşul lor spectacole fotbalistice de calitate.
Nicolae TACHE
C.S Victoria Ţăndărei
Preşedinte: Petrache Neculae
Vicepreşedinte: Linteş Valentin
Secretar: Vlădilă Constantin
Administrator: Stoica Mircea
Preşedinte secţie fotbal: Buzatu Jan
Lot seniori: Bugiulescu Tudorel, Petrache Alexandru, Conduleţ Gabriel, Dinu Cornel, Ivănescu Alexandru, Pană Ionuţ, Manta Dan, Mitache Daniel, Bărzoiu Florin, Caţa Dan, Dinu Gheorghe, Suican Daniel, Rusen Silvestru, Nistor Cristian, Stanciu Andrei, Barligea Alexandru, Bucur Vasile, Stanciu Iulian, Ţuican Adrian.
Lot juniori: Staicu Nicuşor, Ezeanu Marius, Trandafir George, Popa George, Grigore Claudiu, Nan Silvian, Coman Valentin, Neagu Cristian, Dicianu Alin, Bercaru Iulian, Cojanu Claudiu, Corae Adrian, Suviţeanu Lucian, Chioveanu Petrică, Râpeanu Alexandru, Memet Ener, Roman Costin, Mihai Costin, Milotin Mihai, Bărzoiu Adrian, Cristea Mihai.
SURSA:ziarulialomita.ro-
liga3 seria2..Axintele cu gandul la liga2...
Aer tare de la munte pentru promovarea în liga a II-a
Începând cu 1 februarie, liderul seriei a doua din liga a III-a, Viitorul Axintele, a urcat până pe 9 februarie într-un cantonament montan unde se va pune cu preponderenţă accent pe pregătirea fizică. De menţionat că, cu două zile mai devreme, axintenii disputaseră un meci amical cu FC Voluntari încheiat cu scorul de 1-1. Pentru alb–verzi a marcat mijlocaşul central, Şelaru. Înainte de plecarea la Moeciu, antrenorul Ion Nica a renunţat la fundaşul stânga Alexandru Ilie şi la atacanţii Dănuţ Chiriţă şi Marius Ştefan. Au venit în schimb Andrei Cristian (FC Argeş), Răzvan Tudor (CSM Rm. Sărat), Sorin Bucă (Astra, foto), Simon Măzărache (Berceni), Gabriel Badea (Baloteşti)
Lotul Viitorului Axintele pentru cantonamentul de la Moeciu:
Portari: Răduţă, Sava
Fundaşi: Vasile, Tache, Simion, Ionel, Mihociu, Oprişan, Pintilie, Andrei Cristian.
Mijlocaşi: Bogorodiţă, Dedu, Şelaru, Raţă, Florea, Bucă, Robu, Tudor
Atacanţi: Novac, Badea, Fătu, Măzărache.
-sursa:liga2.ro-
Dinamo II a câştigat la limită amicalul cu Axintele!
Viitorul Axintele continuă pregătirea pentru cel mai important retur din istoria clubului. Alb-verzii au bifat a doilea amical şi, totodată, a doua înfrângere a iernii. Ialomiţenii au întâlnit weekendul trecut pe Dinamo II. Ion Nica nu s-a putut baza la acest amical pe Vasile, Oprişan sau pe nouvenitul Tudor.
Cele două echipe şi-au împărţit reprizele. În prima parte, axintenii au etalat o formulă alcătuită, în mare parte, din fotbaliştii care au evoluat şi în tur: Răduţă-Florea, Mihociu, Simion, Pintilie-Robu, Ionel, Şelaru, Dedu-Novac, Badea. La pauză a fost 1-0 pentru Viitorul, prin reuşita lui Alin Robu.
În partea secundă Nica a rulat mai mulţi fotbalişti, aflaţi în probe, care în mare măsură au dezamăgit. Jucătorii dinamovişti au întors rezultatul şi au învins cu 2-1.
Viitorul va juca miercuri, 30 ianuarie a.c., un alt amical cu FC Voluntari, iar vineri, 1 februarie, vor urca la munte pentru cantonamentul de 9 zile de la Moeciu.
Altfel, dacă transferurile lui Tudor şi Badea sunt rezolvate, axintenii au renunţat la aducerea lui Bogdan Matei care nu şi-a rezolvat încă problemele cu echipa maghiară la care a evoluat pînă acum. Portarul Alexandru Burdun a mulţumit banca tehnică, dar transferul său depinde de câteva mici detalii care se speră să fie rezolvate.
Sursa: Independent
Începând cu 1 februarie, liderul seriei a doua din liga a III-a, Viitorul Axintele, a urcat până pe 9 februarie într-un cantonament montan unde se va pune cu preponderenţă accent pe pregătirea fizică. De menţionat că, cu două zile mai devreme, axintenii disputaseră un meci amical cu FC Voluntari încheiat cu scorul de 1-1. Pentru alb–verzi a marcat mijlocaşul central, Şelaru. Înainte de plecarea la Moeciu, antrenorul Ion Nica a renunţat la fundaşul stânga Alexandru Ilie şi la atacanţii Dănuţ Chiriţă şi Marius Ştefan. Au venit în schimb Andrei Cristian (FC Argeş), Răzvan Tudor (CSM Rm. Sărat), Sorin Bucă (Astra, foto), Simon Măzărache (Berceni), Gabriel Badea (Baloteşti)
Lotul Viitorului Axintele pentru cantonamentul de la Moeciu:
Portari: Răduţă, Sava
Fundaşi: Vasile, Tache, Simion, Ionel, Mihociu, Oprişan, Pintilie, Andrei Cristian.
Mijlocaşi: Bogorodiţă, Dedu, Şelaru, Raţă, Florea, Bucă, Robu, Tudor
Atacanţi: Novac, Badea, Fătu, Măzărache.
-sursa:liga2.ro-
Dinamo II a câştigat la limită amicalul cu Axintele!
Viitorul Axintele continuă pregătirea pentru cel mai important retur din istoria clubului. Alb-verzii au bifat a doilea amical şi, totodată, a doua înfrângere a iernii. Ialomiţenii au întâlnit weekendul trecut pe Dinamo II. Ion Nica nu s-a putut baza la acest amical pe Vasile, Oprişan sau pe nouvenitul Tudor.
Cele două echipe şi-au împărţit reprizele. În prima parte, axintenii au etalat o formulă alcătuită, în mare parte, din fotbaliştii care au evoluat şi în tur: Răduţă-Florea, Mihociu, Simion, Pintilie-Robu, Ionel, Şelaru, Dedu-Novac, Badea. La pauză a fost 1-0 pentru Viitorul, prin reuşita lui Alin Robu.
În partea secundă Nica a rulat mai mulţi fotbalişti, aflaţi în probe, care în mare măsură au dezamăgit. Jucătorii dinamovişti au întors rezultatul şi au învins cu 2-1.
Viitorul va juca miercuri, 30 ianuarie a.c., un alt amical cu FC Voluntari, iar vineri, 1 februarie, vor urca la munte pentru cantonamentul de 9 zile de la Moeciu.
Altfel, dacă transferurile lui Tudor şi Badea sunt rezolvate, axintenii au renunţat la aducerea lui Bogdan Matei care nu şi-a rezolvat încă problemele cu echipa maghiară la care a evoluat pînă acum. Portarul Alexandru Burdun a mulţumit banca tehnică, dar transferul său depinde de câteva mici detalii care se speră să fie rezolvate.
Sursa: Independent
LIGA2 SERIA1 Unirea invinge greu Ciresu...
Fostul tulcean Cristian Pantelie s-a făcut ialomiţean
După ce i-au adus pe Adrian Negrea, Edan Baruch şi Bogdan Matei, conducătorii Unirii Slobozia au bifat şi a patra achiziţie. Este vorba de fostul atacant al Deltei Tulcea, Cristian Pantelie, care întregeşte o linie ofensivă alcătuită până acum din Adrian Mihalcea, Viorel Gheorghe şi Dumitru Gheorghe.
Cristian Pantelie are 28 de ani, iar în tur a activat la Delta Tulcea, echipă în contul căreia a marcat 4 goluri în 10 meciuri.
Altfel, Unirea va juca sâmbătă, 2 februarie, la Modelu cu Conpet Cireşu urmând ca pe 4 februarie să urce la munte pentru un cantonament de o săptămână la Sinaia. Alături de restul lotului, va fi prezent şi Sorin Avram, mijlocaş de 17 ani, produs al centrului de copii şi juniori slobozean.
-sursa liga2.ro-
Unirea Slobozia a învins Conpet Cireşu dintr-un penalty primit în minutul 93
Sămbătă dimineaţă, pe Arena Prefab din Modelu a avut loc cel de-al treilea meci de verificare jucat în această iarnă de Conpet Ciresu, adversara brăilenilor fiind echipa de liga secundă Unirea Slobozia. După ce a învins cu 4-3 pe juniorii A de la Gloria Buzău şi cu 4-1 pe CF Brăila, gruparea antrenată de Vasile Darie şi Ionel Ivan s-a văzut nevoită să părăsească învinsă terenul sintetic de la Modelu acolo unde s-a jucat partida cu Unirea Slobozia. Scorul final a fost de 2-1 (1-1) în favoarea divizionarei secunde, graţie unui gol marcat din penalty în minutul 93 al disputei!
Ialomiţenii au fost primii care au marcat în minutul 8, prin Mihalcea, cel care a şutat foarte bine din careul brăilean şi l-a învins pe Stoica, deşi era talonat îndeaproape de Stănciulescu: 1-0! Unirea Slobozia a condus pe tabela de marcaj doar până în minutul 16, atunci când în urma unui presing a lui Costache, acesta a fost faultat în careu de unul dintre fundaşii centrali ai Unirii, iar Pavel a restabuilit egalitatea în urma penalty-ului acordat: 1-1! Până la finalul primei reprize ocaziile de gol au alternat la ambele porţi, dar niciuna dintre cele două formaţii nu a reuşit să puncteze. Au irosit ocazii bune de a marca Ghe. Viorel (min. 36), Mihalcea (min. 33) şi Roşu (min. 39) de la Unirea Slobozia, iar Costache (min. 22), Nanu (min. 30) şi Stănciulescu (min. 38) au ratat ocazia de a aduce în avantaj gruparea brăileană.
După pauză, cei care construiesc mai mult sunt elevii antrenaţi de Vasile Darie şi Ionel Ivan, care ratează alte trei mari situaţii de a prelua conducerea pe tabela de marcaj, prin Coman (min. 60), Crăciun (min. 74) şi Techiu (min. 86), în timp ce ialomiţenii nu şi-au mai creeat vreo ocazie notabilă de a marca la poarta brăileană! A venit apoi faza din minutul 93, în urca căreia Unirea Slobozia a marcat golul victoriei: Stănciulescu s-a împiedicat practic de Ghe. Dumitru în suprafaţa proprie de pedeapsă, iar tot acelaşi jucător a transformat penalty-ul acordat: 2-1!
Următorul meci amical pentru Conpet Cireşu, va avea loc miercuri 6 februarie, tot în deplasare, pe terenul echipei de liga a treia Rapid Feteşti.
-sursa liga2.ro-
Unirea continuă pregătirile tot cu 3 atacanţi: Pantelie n-a mai vrut să semneze
Unirea Slobozia a întâlnit sâmbătă într-un meci amical pe liderul seriei a 4-a din Brăila, Conpet Cireşul. Meciul s-a disputat pe terenul sintetic al complexului sportiv din Modelu. Victoria a revenit divizionarei secunde cu 2-1. Mihalcea a deschis scorul în prima repriză, iar până la pauză brăilenii au egalat din lovitură de pedeapsă. Tot de la punctul cu var a venit victoria Unirii: Dumitru Gheorghe a fost faultat în careu şi tot el a transformat lovitura de la 11 metrii.
Astfel, Unirea obtine o victorie bine venită cu 2 zile înainte de plecarea în cantonamentul montan de la Sinaia. Remarcaţii partidei pot fi trecuţi Adrian Mihalcea şi tânărul Florinel Ibrian care s-a descurcat foarte bine într-o postură nouă pentru el, cea de fundaş dreapta.
Marin Dună a început cu următorul 11: Oprea - Ibrian, Matei, Soare, Florea - Roşu, Macare, Ivaşcă, Luca - Mihalcea, V. Gheorghe. Au mai jucat: Dobre, Baruch, Stan, Lazăr, Lorincz, Patrianca, Negrea, L. Mihai, Gheorghiu, D. Gheorghe.
Transferul lui Pantelie a picat
Dat ca sigur la începutul săptămânii, transferul atacantului Cristian Pantelie nu se mai face. ”Jucătorul nu a mai vrut să rămână. Probabil l-au încântat ceva bani în plus promişi din altă parte, meteahnă veche a fotbalistului român. Pentru mine este un subiect închis deoarece îmi doresc la echipa jucători de caracter. Am toată încrederea în cei 3 atacanţi pe care îi avem in acest moment în lot dar, fireşte, mi-aş dori dublură pe posturi asta însemnând încă un vârf.” a declarat antrenorul Unirii, Marin Dună.
-sursa:liga2.ro-
După ce i-au adus pe Adrian Negrea, Edan Baruch şi Bogdan Matei, conducătorii Unirii Slobozia au bifat şi a patra achiziţie. Este vorba de fostul atacant al Deltei Tulcea, Cristian Pantelie, care întregeşte o linie ofensivă alcătuită până acum din Adrian Mihalcea, Viorel Gheorghe şi Dumitru Gheorghe.
Cristian Pantelie are 28 de ani, iar în tur a activat la Delta Tulcea, echipă în contul căreia a marcat 4 goluri în 10 meciuri.
Altfel, Unirea va juca sâmbătă, 2 februarie, la Modelu cu Conpet Cireşu urmând ca pe 4 februarie să urce la munte pentru un cantonament de o săptămână la Sinaia. Alături de restul lotului, va fi prezent şi Sorin Avram, mijlocaş de 17 ani, produs al centrului de copii şi juniori slobozean.
-sursa liga2.ro-
Unirea Slobozia a învins Conpet Cireşu dintr-un penalty primit în minutul 93
Sămbătă dimineaţă, pe Arena Prefab din Modelu a avut loc cel de-al treilea meci de verificare jucat în această iarnă de Conpet Ciresu, adversara brăilenilor fiind echipa de liga secundă Unirea Slobozia. După ce a învins cu 4-3 pe juniorii A de la Gloria Buzău şi cu 4-1 pe CF Brăila, gruparea antrenată de Vasile Darie şi Ionel Ivan s-a văzut nevoită să părăsească învinsă terenul sintetic de la Modelu acolo unde s-a jucat partida cu Unirea Slobozia. Scorul final a fost de 2-1 (1-1) în favoarea divizionarei secunde, graţie unui gol marcat din penalty în minutul 93 al disputei!
Ialomiţenii au fost primii care au marcat în minutul 8, prin Mihalcea, cel care a şutat foarte bine din careul brăilean şi l-a învins pe Stoica, deşi era talonat îndeaproape de Stănciulescu: 1-0! Unirea Slobozia a condus pe tabela de marcaj doar până în minutul 16, atunci când în urma unui presing a lui Costache, acesta a fost faultat în careu de unul dintre fundaşii centrali ai Unirii, iar Pavel a restabuilit egalitatea în urma penalty-ului acordat: 1-1! Până la finalul primei reprize ocaziile de gol au alternat la ambele porţi, dar niciuna dintre cele două formaţii nu a reuşit să puncteze. Au irosit ocazii bune de a marca Ghe. Viorel (min. 36), Mihalcea (min. 33) şi Roşu (min. 39) de la Unirea Slobozia, iar Costache (min. 22), Nanu (min. 30) şi Stănciulescu (min. 38) au ratat ocazia de a aduce în avantaj gruparea brăileană.
După pauză, cei care construiesc mai mult sunt elevii antrenaţi de Vasile Darie şi Ionel Ivan, care ratează alte trei mari situaţii de a prelua conducerea pe tabela de marcaj, prin Coman (min. 60), Crăciun (min. 74) şi Techiu (min. 86), în timp ce ialomiţenii nu şi-au mai creeat vreo ocazie notabilă de a marca la poarta brăileană! A venit apoi faza din minutul 93, în urca căreia Unirea Slobozia a marcat golul victoriei: Stănciulescu s-a împiedicat practic de Ghe. Dumitru în suprafaţa proprie de pedeapsă, iar tot acelaşi jucător a transformat penalty-ul acordat: 2-1!
Următorul meci amical pentru Conpet Cireşu, va avea loc miercuri 6 februarie, tot în deplasare, pe terenul echipei de liga a treia Rapid Feteşti.
-sursa liga2.ro-
Unirea continuă pregătirile tot cu 3 atacanţi: Pantelie n-a mai vrut să semneze
Unirea Slobozia a întâlnit sâmbătă într-un meci amical pe liderul seriei a 4-a din Brăila, Conpet Cireşul. Meciul s-a disputat pe terenul sintetic al complexului sportiv din Modelu. Victoria a revenit divizionarei secunde cu 2-1. Mihalcea a deschis scorul în prima repriză, iar până la pauză brăilenii au egalat din lovitură de pedeapsă. Tot de la punctul cu var a venit victoria Unirii: Dumitru Gheorghe a fost faultat în careu şi tot el a transformat lovitura de la 11 metrii.
Astfel, Unirea obtine o victorie bine venită cu 2 zile înainte de plecarea în cantonamentul montan de la Sinaia. Remarcaţii partidei pot fi trecuţi Adrian Mihalcea şi tânărul Florinel Ibrian care s-a descurcat foarte bine într-o postură nouă pentru el, cea de fundaş dreapta.
Marin Dună a început cu următorul 11: Oprea - Ibrian, Matei, Soare, Florea - Roşu, Macare, Ivaşcă, Luca - Mihalcea, V. Gheorghe. Au mai jucat: Dobre, Baruch, Stan, Lazăr, Lorincz, Patrianca, Negrea, L. Mihai, Gheorghiu, D. Gheorghe.
Transferul lui Pantelie a picat
Dat ca sigur la începutul săptămânii, transferul atacantului Cristian Pantelie nu se mai face. ”Jucătorul nu a mai vrut să rămână. Probabil l-au încântat ceva bani în plus promişi din altă parte, meteahnă veche a fotbalistului român. Pentru mine este un subiect închis deoarece îmi doresc la echipa jucători de caracter. Am toată încrederea în cei 3 atacanţi pe care îi avem in acest moment în lot dar, fireşte, mi-aş dori dublură pe posturi asta însemnând încă un vârf.” a declarat antrenorul Unirii, Marin Dună.
-sursa:liga2.ro-
liga3 seria2 ...LOCOMOTIVA FETESTEANA BAGA CARBUNI...
După o binemeritată şi aşteptată vacanţă de iarnă Rapid Feteşti (conducerea admninistrativă, conducerea tehnică şi jucătorii) s-a reunit în 14 ianuarie pentru a pune la punt ultimele detalii privind returul din Liga 3 seria I, acolo unde toţi feteştenii vor să-i regăsească şi la vară, în final de campionat.
Primii care au luat contact cu atmosfera pe anul 2013 a clubului feteştean au fost membrii din structura de conducere şi administrativă, care s-au reunit la sediul clubului pentru a discuta bilanţul pe anul 2012 şi pentru a pune la punct proiectele pe anul 2013. Prima intervenţie a avut-o, firesc, managerul clubului, domnul Marius Munteanu, care a făcut o mică radiografie la ceea ce a fost în anul 2012. El s-a declarat în mare parte mulţumit de evoluţia echipei de-a lungul anului trecut, an în care s-au obţinut rezultate excelente şi s-au adunat trofee valoroase în vitrina clubului, an în care la loc de frunte rămâne pasul făcut de echipă, promovarea în esalonului trei al fotbalului românesc, performanţă obţinută dupa o absenţă foarte îndelungată.
Atenţie deosebită juniorilor, viitorul fotbalului feteştean
Ca să fie clar pentru toată lumea că obiectivul conducerii este acela al păstrării locului în Liga 3 şi, mai mult, al unei eventuale promovări în Liga 2 peste câţiva ani, s-a trecut la o problemă stringentă, aceea a lipsei juniorilor şi promovarea de noi jucători în randul primei echipe. Tocmai de aceea la întâlnire au fost invitaţi să participle antrenorul de la echipa secundă (lideră în seria I a Ligii VI), dar şi coordonatorul centrului de copii şi juniori, Gigel Stoica. A fost luată hotărârea ca începând din acest an cele trei grupe de juniori să fie conduse astfel: juniorii A în supravegherea lui Marin Nicolae, juniorii B sub atenţia lui Gigel Stoica, iar cei mai mici să fie preluaţi de către Ivan Tudorel, dar tot Gigel Stoica să fie cel care să coordoneze activitatea de la acest sector juvenil. Începand cu 28 ianuarie s-a decis începerea activităţii şi la aceste grupe de copii, urmând ca să se găsească zilele şi orele în care vor avea loc şedintele de antrenament, care vor fi susţinute cel mai probabil la sala de sport de la grupul şcolar agricol. La capitolul juniori a fost luată hotărârea ca aceştia să fie înscrişi la competiţii de vârstă şi să se încerce perfectarea de meciuri amicale cu echipe din zona noastră. Se doreşte ca peste ani aceştia să ducă fotbalul feteştean cât mai sus. A sosit timpul să se acorde, incepând din acest sezon, o atenţie şi mai mare acestui sector juvenil, prin preselecţii şi formarea de loturi de cadeţi, care să asigure în anii ce urmează viitorul clubului feteştean.
Echipa a doua, în doi ani din Promoţie în Liga 4
Nu a fost evitată o discuţie asupra evoluţiei echipei secunde la Liga 6. A fost clar stabilit ca echipa să promoveze în Liga 5 şi anul următor în Liga 4, pentru a da posibilitate ca cei care nu prind prima echipă să poată să joace şi să aibe meciuri în picioare, în special cei sub 21 de ani. Tot de la această echipă antrenorul Horia Petcu a propus câţiva jucători pentru a fi coptaţi în lotul lărgit al primei echipe, care să participe la programul de pregătire. Propunerea a fost acceptată, astfel că pentru pregătirile de iarnă la prima echipă au fost incluşi şi 5 jucători de la echipa secundă.
Uruc, plecat la Unirea Slobozia, s-a întors acasă
A fost stabilită şi data în care echipa va pleca îin cantonament, la Eforie Nord, în perioada 9-18 februarie, unde se vor efectua antrenamente zilnice atât pe plajă cât şi în sală, dar şi susţinerea unor meciuri amicale cu echipe din zonă. La întâlnirea cu jucătorii s-a făcut o scurtă analiză a turului, cu ce a fost bun în 2012 şi ce urmează în noul sezon 2013. Se doreşte o clasare cât mai bună a echipei în acest retur, cu evoluţii cât mai bune şi, evident, cu cât mai multe victorii în cele doar 11 meciuri rămase de disputat în returul acestui campionat.
Primul antrenament s-a desfăşurat la stadionul municipal, unde înainte de a pătrunde pe gazonul acoperit cu zăpada cei prezenţi au fost aşteptaţi să dea şi proba cântarului. Surpriză! Dacă majoritatea au fost în grafic, s-a constatat chiar şi unii jucători care erau cu unu sau două kilograme mai puţin ca atunci când au terminat anul competiţional 2012.
Să trecem în revistă şi noutăţi din lot: Ivan Tudorel, care revine după o accidenare şi o operaţie la ligamente, dar şi a mai vechilor accidentaţi Ciubuc Mihăiţă şi Mitu Ionuţ. Tot ca o noutăţi, să spunem că s-au întors la echipă Clinciu Mădălin, dar şi Uruc Marius de la Unirea Slobozia. Au fost promovaţi 5 juniori, dar şi cei 5 jucători veniţi de la echipa a doua.
De la prima reunire a lotului şi până în prezent echipa a efectuat zilnic antrenamente. Lucrurile merg bine, în direcţia dorită, astfel că singurul jucător care încă nu participă efectiv la programul obişnuit de antrenament este doar Ivan Tudorel, care se reface după operaţia de menisc şi ligamente încrucişate la piciorul drept suferită astă toamnă. Fizioterapeutul echipei Sava Tudorel ţine mereu sub observaţie modul cum jucătorul se reface şi la fiecare antrenament beneficiază de o atenţie sporită, astfel ca acesta să fie recuperat până la începutul sezonului competiţional.
Încet dar sigur încep să se acomodeze şi cei nou veniţi, dar şi tinerii promovaţi de la echipa satelit, astfel că şedinţele de antrenament decurg în linişte şi fiecare jucător încearca să se pregatească cât mai bine pentru a putea intra în vederile conducerii tehnice şi a face parte din lotul ce se va deplasa în cantonament în luna februarie. Sunt prezenţi la fiecare sedinţă în jur de 30 jucători, care sunt împărţiţi în 3 grupe şi sunt atent supravegheaţi de directorul tehnic Marius Munteanu, antrenorul principal Stoica Gigel şi secundul Pioaru Ninel.
De pe zăpadă pe sintetic şi apoi pe… plajă la Eforie
Zilele următoare, din cauza topirii zăpezii, pentru protejarea terenului de joc antrenamentele s-au ţinut pe terenul sintetic din vecinătatea stadionului, unde cât de cât s-au găsit condiţii mai bune. Din mers, antrenorii au schimbat planul antrenamentului obişnuit, încercând ca în acest program să intercaleze cât mai multe exerciţii, atât fizice cât şi tehnice cu mingea. S-au executat mişcări de încălzire, pentru ca apoi să se treacă la exerciţii de gimnastică, iar la final lotul s-a împărţit în trei echipe de câte 8, jucându-se partide de minifotbal la câte 10 minute fiecare.
Programul echipei continuă şi am aflat ca la sfârsitul saptamanii, dacă vremea va permite, este preconizată o primă partidă amicală, în compania liderului seriei, Viitorul Axintele, pe stadionul municipal. Tot la Feteşti vor mai veni să joace în amicale Unirea Slobozia-juniori naţionali A şi Conpet Ciresu (liderul detaşat al campionatului judeţean Brăila),pentru ca apoi echipa să plece în cantonamentul de la Eforie Nord iar la intoarcere să fie susţinute şi două amicable, atât acasă cât şi în deplasare, cu Dunărea Călăraşi.
Formatul ligilor 2 şi 3 se modifică
Informaţii de interes privind viitorul echipei am preluat de pe site-ul www.liga2.ro. Aşa am aflat că reunirea anuală a conducerii şi administraţiei FRF cu reprezentanţii membrilor afiliaţi din Liga a II-a şi a III-a a a adus o serie de lămuriri în ceea ce priveşte sistemul competiţional din sezoanele care urmează. În cadrul discuţiilor purtate, Mircea Sandu a anunţat că obiectivul final al FRF este reducerea treptată a numărului de echipe din al doilea eşalon până la 20 de echipe. Pentru aceasta va fi nevoie de un pas intermediar, care va avea loc în sezonul viitor, atunci când vom avea parte de două serii de câte 14 echipe.
Vă reamintim că în acest moment, actualul sistem competiţional presupune că seriile de Liga a II-a şi Liga a III-a au fost construite pe o tabelă Berger de 16 echipe, chiar dacă seriile sunt descompletate din cauza numărului mai mic de echipe rămase în cele două competiţii. Cum din Liga a III-a vor veni cele şase campioane, iar din Liga I cele patru retrogradate vor fi "compensate" cu cele patru promovate, înseamnă că la finalul acestui sezon vor retrograda din Liga a II-a nu mai puţin de 10 echipe! Mai exact, în sezonul 2012-2013, vor retrograda în Liga a III-a toate echipele de la locul 12 inclusiv în jos.
În 23 ianuarie se decide soarta Ligii a III-a. Intenţia FRF este ca din sezonul 2014-2015 să se rămână cu doar 20 de echipe, urmând a se discuta dacă va fi vorba de două serii de 10 sau una de 20. Însă cum se va ajunge la această formulă finală este greu de spus, deoarece nu există un format bătut în cuie pentru Liga a III-a. Intenţia federaţiei în privinţa acestui eşalon este de a se face 4 serii de câte 18 echipe încă din sezonul 2013-2014, lucru care va fi propus în Comitetul Executiv din 23 ianuarie. În eventualitatea în care acest sistem va fi aprobat, la finalul sezonului 2012-2013 vor retrograda formaţiile care se vor clasa pe locurile 11, 12 şi 13, precum şi patru dintre cele şase echipe care vor încheia competiţia pe locul 10.
40 de echipe ar trebui să retrogradeze din Liga a III-a, deoarece acest sezon este bazat pe tabela Berger de 16. Cum seriile din acest eşalon au acum maxim 13 echipe - altele chiar şi mai puţin, atunci vor mai pica echipele clasate pe locurile 11, 12 şi 13 din fiecare serie, plus cele mai slab clasate patru echipe de pe locul 10.
( Marian RĂDULESCU )
-articol preluat de pe site-ul ziarulialomita.ro-
Primii care au luat contact cu atmosfera pe anul 2013 a clubului feteştean au fost membrii din structura de conducere şi administrativă, care s-au reunit la sediul clubului pentru a discuta bilanţul pe anul 2012 şi pentru a pune la punct proiectele pe anul 2013. Prima intervenţie a avut-o, firesc, managerul clubului, domnul Marius Munteanu, care a făcut o mică radiografie la ceea ce a fost în anul 2012. El s-a declarat în mare parte mulţumit de evoluţia echipei de-a lungul anului trecut, an în care s-au obţinut rezultate excelente şi s-au adunat trofee valoroase în vitrina clubului, an în care la loc de frunte rămâne pasul făcut de echipă, promovarea în esalonului trei al fotbalului românesc, performanţă obţinută dupa o absenţă foarte îndelungată.
Atenţie deosebită juniorilor, viitorul fotbalului feteştean
Ca să fie clar pentru toată lumea că obiectivul conducerii este acela al păstrării locului în Liga 3 şi, mai mult, al unei eventuale promovări în Liga 2 peste câţiva ani, s-a trecut la o problemă stringentă, aceea a lipsei juniorilor şi promovarea de noi jucători în randul primei echipe. Tocmai de aceea la întâlnire au fost invitaţi să participle antrenorul de la echipa secundă (lideră în seria I a Ligii VI), dar şi coordonatorul centrului de copii şi juniori, Gigel Stoica. A fost luată hotărârea ca începând din acest an cele trei grupe de juniori să fie conduse astfel: juniorii A în supravegherea lui Marin Nicolae, juniorii B sub atenţia lui Gigel Stoica, iar cei mai mici să fie preluaţi de către Ivan Tudorel, dar tot Gigel Stoica să fie cel care să coordoneze activitatea de la acest sector juvenil. Începand cu 28 ianuarie s-a decis începerea activităţii şi la aceste grupe de copii, urmând ca să se găsească zilele şi orele în care vor avea loc şedintele de antrenament, care vor fi susţinute cel mai probabil la sala de sport de la grupul şcolar agricol. La capitolul juniori a fost luată hotărârea ca aceştia să fie înscrişi la competiţii de vârstă şi să se încerce perfectarea de meciuri amicale cu echipe din zona noastră. Se doreşte ca peste ani aceştia să ducă fotbalul feteştean cât mai sus. A sosit timpul să se acorde, incepând din acest sezon, o atenţie şi mai mare acestui sector juvenil, prin preselecţii şi formarea de loturi de cadeţi, care să asigure în anii ce urmează viitorul clubului feteştean.
Echipa a doua, în doi ani din Promoţie în Liga 4
Nu a fost evitată o discuţie asupra evoluţiei echipei secunde la Liga 6. A fost clar stabilit ca echipa să promoveze în Liga 5 şi anul următor în Liga 4, pentru a da posibilitate ca cei care nu prind prima echipă să poată să joace şi să aibe meciuri în picioare, în special cei sub 21 de ani. Tot de la această echipă antrenorul Horia Petcu a propus câţiva jucători pentru a fi coptaţi în lotul lărgit al primei echipe, care să participe la programul de pregătire. Propunerea a fost acceptată, astfel că pentru pregătirile de iarnă la prima echipă au fost incluşi şi 5 jucători de la echipa secundă.
Uruc, plecat la Unirea Slobozia, s-a întors acasă
A fost stabilită şi data în care echipa va pleca îin cantonament, la Eforie Nord, în perioada 9-18 februarie, unde se vor efectua antrenamente zilnice atât pe plajă cât şi în sală, dar şi susţinerea unor meciuri amicale cu echipe din zonă. La întâlnirea cu jucătorii s-a făcut o scurtă analiză a turului, cu ce a fost bun în 2012 şi ce urmează în noul sezon 2013. Se doreşte o clasare cât mai bună a echipei în acest retur, cu evoluţii cât mai bune şi, evident, cu cât mai multe victorii în cele doar 11 meciuri rămase de disputat în returul acestui campionat.
Primul antrenament s-a desfăşurat la stadionul municipal, unde înainte de a pătrunde pe gazonul acoperit cu zăpada cei prezenţi au fost aşteptaţi să dea şi proba cântarului. Surpriză! Dacă majoritatea au fost în grafic, s-a constatat chiar şi unii jucători care erau cu unu sau două kilograme mai puţin ca atunci când au terminat anul competiţional 2012.
Să trecem în revistă şi noutăţi din lot: Ivan Tudorel, care revine după o accidenare şi o operaţie la ligamente, dar şi a mai vechilor accidentaţi Ciubuc Mihăiţă şi Mitu Ionuţ. Tot ca o noutăţi, să spunem că s-au întors la echipă Clinciu Mădălin, dar şi Uruc Marius de la Unirea Slobozia. Au fost promovaţi 5 juniori, dar şi cei 5 jucători veniţi de la echipa a doua.
De la prima reunire a lotului şi până în prezent echipa a efectuat zilnic antrenamente. Lucrurile merg bine, în direcţia dorită, astfel că singurul jucător care încă nu participă efectiv la programul obişnuit de antrenament este doar Ivan Tudorel, care se reface după operaţia de menisc şi ligamente încrucişate la piciorul drept suferită astă toamnă. Fizioterapeutul echipei Sava Tudorel ţine mereu sub observaţie modul cum jucătorul se reface şi la fiecare antrenament beneficiază de o atenţie sporită, astfel ca acesta să fie recuperat până la începutul sezonului competiţional.
Încet dar sigur încep să se acomodeze şi cei nou veniţi, dar şi tinerii promovaţi de la echipa satelit, astfel că şedinţele de antrenament decurg în linişte şi fiecare jucător încearca să se pregatească cât mai bine pentru a putea intra în vederile conducerii tehnice şi a face parte din lotul ce se va deplasa în cantonament în luna februarie. Sunt prezenţi la fiecare sedinţă în jur de 30 jucători, care sunt împărţiţi în 3 grupe şi sunt atent supravegheaţi de directorul tehnic Marius Munteanu, antrenorul principal Stoica Gigel şi secundul Pioaru Ninel.
De pe zăpadă pe sintetic şi apoi pe… plajă la Eforie
Zilele următoare, din cauza topirii zăpezii, pentru protejarea terenului de joc antrenamentele s-au ţinut pe terenul sintetic din vecinătatea stadionului, unde cât de cât s-au găsit condiţii mai bune. Din mers, antrenorii au schimbat planul antrenamentului obişnuit, încercând ca în acest program să intercaleze cât mai multe exerciţii, atât fizice cât şi tehnice cu mingea. S-au executat mişcări de încălzire, pentru ca apoi să se treacă la exerciţii de gimnastică, iar la final lotul s-a împărţit în trei echipe de câte 8, jucându-se partide de minifotbal la câte 10 minute fiecare.
Programul echipei continuă şi am aflat ca la sfârsitul saptamanii, dacă vremea va permite, este preconizată o primă partidă amicală, în compania liderului seriei, Viitorul Axintele, pe stadionul municipal. Tot la Feteşti vor mai veni să joace în amicale Unirea Slobozia-juniori naţionali A şi Conpet Ciresu (liderul detaşat al campionatului judeţean Brăila),pentru ca apoi echipa să plece în cantonamentul de la Eforie Nord iar la intoarcere să fie susţinute şi două amicable, atât acasă cât şi în deplasare, cu Dunărea Călăraşi.
Formatul ligilor 2 şi 3 se modifică
Informaţii de interes privind viitorul echipei am preluat de pe site-ul www.liga2.ro. Aşa am aflat că reunirea anuală a conducerii şi administraţiei FRF cu reprezentanţii membrilor afiliaţi din Liga a II-a şi a III-a a a adus o serie de lămuriri în ceea ce priveşte sistemul competiţional din sezoanele care urmează. În cadrul discuţiilor purtate, Mircea Sandu a anunţat că obiectivul final al FRF este reducerea treptată a numărului de echipe din al doilea eşalon până la 20 de echipe. Pentru aceasta va fi nevoie de un pas intermediar, care va avea loc în sezonul viitor, atunci când vom avea parte de două serii de câte 14 echipe.
Vă reamintim că în acest moment, actualul sistem competiţional presupune că seriile de Liga a II-a şi Liga a III-a au fost construite pe o tabelă Berger de 16 echipe, chiar dacă seriile sunt descompletate din cauza numărului mai mic de echipe rămase în cele două competiţii. Cum din Liga a III-a vor veni cele şase campioane, iar din Liga I cele patru retrogradate vor fi "compensate" cu cele patru promovate, înseamnă că la finalul acestui sezon vor retrograda din Liga a II-a nu mai puţin de 10 echipe! Mai exact, în sezonul 2012-2013, vor retrograda în Liga a III-a toate echipele de la locul 12 inclusiv în jos.
În 23 ianuarie se decide soarta Ligii a III-a. Intenţia FRF este ca din sezonul 2014-2015 să se rămână cu doar 20 de echipe, urmând a se discuta dacă va fi vorba de două serii de 10 sau una de 20. Însă cum se va ajunge la această formulă finală este greu de spus, deoarece nu există un format bătut în cuie pentru Liga a III-a. Intenţia federaţiei în privinţa acestui eşalon este de a se face 4 serii de câte 18 echipe încă din sezonul 2013-2014, lucru care va fi propus în Comitetul Executiv din 23 ianuarie. În eventualitatea în care acest sistem va fi aprobat, la finalul sezonului 2012-2013 vor retrograda formaţiile care se vor clasa pe locurile 11, 12 şi 13, precum şi patru dintre cele şase echipe care vor încheia competiţia pe locul 10.
40 de echipe ar trebui să retrogradeze din Liga a III-a, deoarece acest sezon este bazat pe tabela Berger de 16. Cum seriile din acest eşalon au acum maxim 13 echipe - altele chiar şi mai puţin, atunci vor mai pica echipele clasate pe locurile 11, 12 şi 13 din fiecare serie, plus cele mai slab clasate patru echipe de pe locul 10.
( Marian RĂDULESCU )
-articol preluat de pe site-ul ziarulialomita.ro-
liga2 seria1...LA SLOBOZIA SE VREA PERFORMANTA...
Unirea Slobozia a dat startul pregătirilor de iarnă cu trei nume noi!
Unirea Slobozia a terminat turul la doar cinci puncte de locul 2, promovabil în Liga I. Cu toate acestea, antrenorul Marin Dună nu se îmbată cu apă rece: ”Ideal este să ne dorim să ajungem cât mai sus. În seria noastră orice este posibil. Cu toate acestea, trebuie să rămânem cu picioarele pe pământ şi să ne concentrăm la fiecare meci în parte. În primul rând trebuie să câştigăm toate meciurile de acasă şi tocmai de aceea cel mai important meci va fi cel cu Brăila, primul din seria disputelor programate în retur.”
Această declaraţie a fost făcută la revenirea lotului Unirii Slobozia din vacanţă. În startul acestei săptămâni la baza stadionului ”1 Mai” din Slobozia au fost prezenţi atăt cei 19 jucători păstraţi după terminarea turului cât şi trei fotbalişti care urmează să semneze cu Unirea. Cel mai răsunător nume este al israelianului Edan Baruch, portar de 23 ani care în tur a activat la ACS Buftea.
Ceilalti doi sunt fundaşul central Bogdan Matei, 20 de ani, fost la Jiul Petroşani şi fundaşul lateral Adrian Negrea, 29 ani, ultima dată la FC Argeş.
Unirea se va pregăti până pe 4 februarie la Slobozia, după care va urma un cantonament montan de o săptămână la Sinaia. Din 23 februarie va avea loc o altă perioadă de pregătie centralizată la Modelu, Jud. Călăraşi.
După ce a dus Unirea la mijlocul clasamentului în seria I la finalul turului, antrenorul Marin Dună a stabilit iniţial ca data reunirii pentru pregătirea de iarnă să fie 28 ianuarie. Unele lacune în pregătirea individuală a elevilor săi l-au făcut pe Dună să devanseze data reunirii cu o săptămână. Aşadar, Mihalcea şi compania vor reveni la antrenamente pe 21 ianuarie.
Dacă la capitolul plecări sunt sigure despărţirile de V. Toma, Cristea, Ivaşcu, Drăguţ şi Anghel, în privinţa noutăţilor nu s-a concretizat deocamdata nimic.
”Până nu batem palma nu vă pot spune nimic în privinţa noilor veniţi. Avem nevoie de un al treilea portar şi de încă 2 - 3 jucători sub 21 ani. În primul rând mi-aş dori să aducem la Unirea caractere, jucători care să muncească, aşa cum sunt cei care alcătuiesc lotul în momentul de faţă şi chiar cei care au părăsit echipa. Unirea Slobozia este o echipa muncitoare şi acesta este principalul atu care a contribuit la locul pe care îl ocupăm în clasament la finalul turului” a declarat, pentru liga2.ro, Marin Dună.
-sursa liga2.ro-
Unirea Slobozia a terminat turul la doar cinci puncte de locul 2, promovabil în Liga I. Cu toate acestea, antrenorul Marin Dună nu se îmbată cu apă rece: ”Ideal este să ne dorim să ajungem cât mai sus. În seria noastră orice este posibil. Cu toate acestea, trebuie să rămânem cu picioarele pe pământ şi să ne concentrăm la fiecare meci în parte. În primul rând trebuie să câştigăm toate meciurile de acasă şi tocmai de aceea cel mai important meci va fi cel cu Brăila, primul din seria disputelor programate în retur.”
Această declaraţie a fost făcută la revenirea lotului Unirii Slobozia din vacanţă. În startul acestei săptămâni la baza stadionului ”1 Mai” din Slobozia au fost prezenţi atăt cei 19 jucători păstraţi după terminarea turului cât şi trei fotbalişti care urmează să semneze cu Unirea. Cel mai răsunător nume este al israelianului Edan Baruch, portar de 23 ani care în tur a activat la ACS Buftea.
Ceilalti doi sunt fundaşul central Bogdan Matei, 20 de ani, fost la Jiul Petroşani şi fundaşul lateral Adrian Negrea, 29 ani, ultima dată la FC Argeş.
Unirea se va pregăti până pe 4 februarie la Slobozia, după care va urma un cantonament montan de o săptămână la Sinaia. Din 23 februarie va avea loc o altă perioadă de pregătie centralizată la Modelu, Jud. Călăraşi.
După ce a dus Unirea la mijlocul clasamentului în seria I la finalul turului, antrenorul Marin Dună a stabilit iniţial ca data reunirii pentru pregătirea de iarnă să fie 28 ianuarie. Unele lacune în pregătirea individuală a elevilor săi l-au făcut pe Dună să devanseze data reunirii cu o săptămână. Aşadar, Mihalcea şi compania vor reveni la antrenamente pe 21 ianuarie.
Dacă la capitolul plecări sunt sigure despărţirile de V. Toma, Cristea, Ivaşcu, Drăguţ şi Anghel, în privinţa noutăţilor nu s-a concretizat deocamdata nimic.
”Până nu batem palma nu vă pot spune nimic în privinţa noilor veniţi. Avem nevoie de un al treilea portar şi de încă 2 - 3 jucători sub 21 ani. În primul rând mi-aş dori să aducem la Unirea caractere, jucători care să muncească, aşa cum sunt cei care alcătuiesc lotul în momentul de faţă şi chiar cei care au părăsit echipa. Unirea Slobozia este o echipa muncitoare şi acesta este principalul atu care a contribuit la locul pe care îl ocupăm în clasament la finalul turului” a declarat, pentru liga2.ro, Marin Dună.
-sursa liga2.ro-
liga3 seria2 START SI LA AXINTELE CU GANDUL LA VIITOR...
La începutul acestei săptămâni, ialomiţenii de la Viitorul Axintele, lideri în seria a II-a la finele turului, s-au reunit în vederea pregătirii de iarnă. După ce în decembrie a renunţat la serviciile nigerianului Ogodogbo Moses, antrenorul Ion Nica a avut la reunire întreg lotul de jucători cu excepţia fundaşului stânga Ciprian Stoica, jucăto...r care va absenta o perioadă lungă în urma unei fracturi de metatarsian.
Singurul transfer cert până în acest moment este mijlocaşul stânga Răzvan Tudor (23 ani) de la CSM Râmnicu Sărat.
n aceste zile sunt aşteptaţi la pregătiri fundaşul Bodan Matei (23 ani, Putnok VSE, Ungaria), atacantul Gabriel Badea (21 ani, Baloteşti) şi mijlocaşul Cristiab Cojenel (31 ani, ultima oară la Callatis Mangalia).
Primul amical al ialomiţenilor se va disputa sâmbătă, 19 ianuarie, în compania ilfovenilor de la CS Tunari.
Lotul Viitorului Axintele la reunire:
Portari: Răduţă, Sava
Fundaşi: Vasile, Tache, Ilie, Pintilie, Oprişan, Simion, Mihociu, Ionel
Mijlocaşi: Şelaru, Florea, Raţă, Robu, Tudor, Bogorodiţă, Dedu.
Atacanţi: Chiriţă, Novac, Ştefan, Fătu.
Axintele a început cu stângul amicalele!
Sâmbătă a avut loc primul amical al Viitorului pe anul 2013, însă rezultatul final a fost departe de cel aşteptat de gruparea ialomiţeană, cu atât mai mult cu adversara nu părea la prima vedere a fi una dificilă, în speţă CS Tunari, ocupanta penultimului loc din seria a II-a!
Socoteala de acasă nu s-a potrivit cu cea din târg cu atât mai mult cu cât ter...enul a fost unul care a pus destule probleme, atât din cauza dimensiunilor reduse (98 metri lungime cu 48 metri lăţime), cât şi din cauza apei care mustea pe suprafaţa de joc sintetică. Dacă adăugăm şi dăruirea cu care au jucat cei de la Tunari, victoria ilfovenilor cu 2-0 nu mai miră pe nimeni, golurile Tunariului fiind reuşite de Fl. Lazăr şi I. Popescu.
Trei certitudini la Axintele
În meciul de sâmbătă, care s-a jucat pe durata a 105 minute, cu o primă repriză de 45 de minute urmată de două de 30, ialomiţenii au testat o serie de jucători, incluzând aici şi doi portari, Burdun (care a jucat în tur la Cisnădie şi Europa Alba Iulia) şi Gheţu (ex-Unirea Câmpina), dar şi pe experimentatul Cojenel (fost la Juventus).
Până acum au semnat cu Axintele fundaşul Bogdan Matei, revenit în ţară după un tur jucat în Liga a II-a maghiară la Putnok VSE, mijlocaşul Răzvan Tudor de la CSM Rm. Sărat şi atacantul Alex Badea de la Baloteşti.
Iată şi formula de joc a echipei antrenate de Ion Nica: Burdun - Bogorodiţă, B. Matei, Oprişan, Iakab - Andrei, Cojenel, Raţă, R. Tudor - Al. Badea, D. Chiriţă. Au mai intrat Răduţă, Gheţu - Sava (Făgăraş), Mocanu, G. Simion, Mihociu, Pintilie, Al. Ilie, Novac, Şelaru, Ionel, Vasile, Florea, Dedu, Ştefan, Fătu
Următorul amical al Viitorului va avea loc pe 26 ianuarie la Feteşti.
-articol preluat de pe liga2.ro
Singurul transfer cert până în acest moment este mijlocaşul stânga Răzvan Tudor (23 ani) de la CSM Râmnicu Sărat.
n aceste zile sunt aşteptaţi la pregătiri fundaşul Bodan Matei (23 ani, Putnok VSE, Ungaria), atacantul Gabriel Badea (21 ani, Baloteşti) şi mijlocaşul Cristiab Cojenel (31 ani, ultima oară la Callatis Mangalia).
Primul amical al ialomiţenilor se va disputa sâmbătă, 19 ianuarie, în compania ilfovenilor de la CS Tunari.
Lotul Viitorului Axintele la reunire:
Portari: Răduţă, Sava
Fundaşi: Vasile, Tache, Ilie, Pintilie, Oprişan, Simion, Mihociu, Ionel
Mijlocaşi: Şelaru, Florea, Raţă, Robu, Tudor, Bogorodiţă, Dedu.
Atacanţi: Chiriţă, Novac, Ştefan, Fătu.
Axintele a început cu stângul amicalele!
Sâmbătă a avut loc primul amical al Viitorului pe anul 2013, însă rezultatul final a fost departe de cel aşteptat de gruparea ialomiţeană, cu atât mai mult cu adversara nu părea la prima vedere a fi una dificilă, în speţă CS Tunari, ocupanta penultimului loc din seria a II-a!
Socoteala de acasă nu s-a potrivit cu cea din târg cu atât mai mult cu cât ter...enul a fost unul care a pus destule probleme, atât din cauza dimensiunilor reduse (98 metri lungime cu 48 metri lăţime), cât şi din cauza apei care mustea pe suprafaţa de joc sintetică. Dacă adăugăm şi dăruirea cu care au jucat cei de la Tunari, victoria ilfovenilor cu 2-0 nu mai miră pe nimeni, golurile Tunariului fiind reuşite de Fl. Lazăr şi I. Popescu.
Trei certitudini la Axintele
În meciul de sâmbătă, care s-a jucat pe durata a 105 minute, cu o primă repriză de 45 de minute urmată de două de 30, ialomiţenii au testat o serie de jucători, incluzând aici şi doi portari, Burdun (care a jucat în tur la Cisnădie şi Europa Alba Iulia) şi Gheţu (ex-Unirea Câmpina), dar şi pe experimentatul Cojenel (fost la Juventus).
Până acum au semnat cu Axintele fundaşul Bogdan Matei, revenit în ţară după un tur jucat în Liga a II-a maghiară la Putnok VSE, mijlocaşul Răzvan Tudor de la CSM Rm. Sărat şi atacantul Alex Badea de la Baloteşti.
Iată şi formula de joc a echipei antrenate de Ion Nica: Burdun - Bogorodiţă, B. Matei, Oprişan, Iakab - Andrei, Cojenel, Raţă, R. Tudor - Al. Badea, D. Chiriţă. Au mai intrat Răduţă, Gheţu - Sava (Făgăraş), Mocanu, G. Simion, Mihociu, Pintilie, Al. Ilie, Novac, Şelaru, Ionel, Vasile, Florea, Dedu, Ştefan, Fătu
Următorul amical al Viitorului va avea loc pe 26 ianuarie la Feteşti.
-articol preluat de pe liga2.ro
VIITORUL FOTBALULUI DIN ROMANIA
EXCLUSIV: FRF anunţă reforma - Liga a II-a cu 20 de echipe din 2014!
Reunirea anuală a conducerii şi administraţiei FRF cu reprezentanţii membrilor afiliaţi din Liga a II-a şi a III-a a a adus o serie de lămuriri în ceea ce priveşte sistemul competiţional din sezoanele care urmează. În cadrul discuţiilor purtate, Mircea Sandu a anunţat că obiectivul final al FRF este reducerea treptată a numărului de echipe din al doilea eşalon până la 20 de echipe. Pentru aceasta va fi nevoie de un pas intermediar, care va avea loc în sezonul viitor, atunci când vom avea parte de două serii de câte 14 echipe.
Vă reamintim că în acest moment, actualul sistem competiţional presupune că seriile de Liga a II-a şi Liga a III-a au fost construite pe o tabelă Berger de 16 echipe, chiar dacă seriile sunt descompletate din cauza numărului mai mic de echipe rămase în cele două competiţii. Cum din Liga a III-a vor veni cele şase campioane, iar din Liga I cele patru retrogradate vor fi "compensate" cu cele patru promovate, înseamnă că la finalul acestui sezon vor retrograda din Liga a II-a nu mai puţin de 10 echipe!
Mai exact, în sezonul 2012-2013, vor retrograda în Liga a III-a toate echipele de la locul 12 inclusiv în jos.
În 23 ianuarie se decide soarta Ligii a III-a
Intenţia FRF este ca din sezonul 2014-2015 să se rămână cu doar 20 de echipe, urmând a se discuta dacă va fi vorba de două serii de 10 sau una de 20. Însă cum se va ajunge la această formulă finală este greu de spus, deoarece nu există un format bătut în cuie pentru Liga a III-a. Intenţia federaţiei în privinţa acestui eşalon este de a se face 4 serii de câte 18 echipe încă din sezonul 2013-2014, lucru care va fi propus în Comitetul Executiv din 23 ianuarie. În eventualitatea în care acest sistem va fi aprobat, la finalul sezonului 2012-2013 vor retrograda formaţiile care se vor clasa pe locurile 11, 12 şi 13, precum şi patru dintre cele şase echipe care vor încheia competiţia pe locul 10.
Un lucru este clar, licenţa la Liga a II-a va fi obligatorie pentru sezonul 2013-2014, însă Mircea Sandu a ţinut să îi liniştească pe reprezentanţii cluburilor din acest eşalon, dându-le asigurări că va fi vorba de o licenţă flexibilă.
LPF2 a primit undă verde de la FRF
În altă ordine de idei, Mircea Sandu a anunţat că proiectul LPF2 are sprijinul federaţiei, rămânând acum ca noua ligă profesionistă a celui de-al doilea eşalon să îşi asume responsabilitatea pentru problemele financiare ale echipelor din acest eşalon. Cu alte cuvinte, în atribuţiile LPF2 va intra şi mult-discutata problemă a drepturilor de televizare ale eşalonului secund.
Eu refuz să girez distrugerea fotbalului românesc. Fără restructurare ne păcălim singuri" a declarat Mircea Sandu
5 echipe ar trebui să retrogradeze din fiecare serie de Liga a II-a, deoarece acest sezon este bazat pe tabela Berger de 16. Cum fiecare serie mai are în acest moment doar câte 13 cluburi, vor mai pica doar câte două echipe din fiecare serie, adică de locurile 12 şi 13.
40 de echipe ar trebui să retrogradeze din Liga a III-a, deoarece acest sezon este bazat pe tabela Berger de 16. Cum seriile din acest eşalon au acum maxim 13 echipe - altele chiar şi mai puţin, atunci vor mai pica echipele clasate pe locurile 11, 12 şi 13 din fiecare serie, plus cele mai slab clasate patru echipe de pe locul 10
-articol preluat de pe site-ul liga2.ro-
Reunirea anuală a conducerii şi administraţiei FRF cu reprezentanţii membrilor afiliaţi din Liga a II-a şi a III-a a a adus o serie de lămuriri în ceea ce priveşte sistemul competiţional din sezoanele care urmează. În cadrul discuţiilor purtate, Mircea Sandu a anunţat că obiectivul final al FRF este reducerea treptată a numărului de echipe din al doilea eşalon până la 20 de echipe. Pentru aceasta va fi nevoie de un pas intermediar, care va avea loc în sezonul viitor, atunci când vom avea parte de două serii de câte 14 echipe.
Vă reamintim că în acest moment, actualul sistem competiţional presupune că seriile de Liga a II-a şi Liga a III-a au fost construite pe o tabelă Berger de 16 echipe, chiar dacă seriile sunt descompletate din cauza numărului mai mic de echipe rămase în cele două competiţii. Cum din Liga a III-a vor veni cele şase campioane, iar din Liga I cele patru retrogradate vor fi "compensate" cu cele patru promovate, înseamnă că la finalul acestui sezon vor retrograda din Liga a II-a nu mai puţin de 10 echipe!
Mai exact, în sezonul 2012-2013, vor retrograda în Liga a III-a toate echipele de la locul 12 inclusiv în jos.
În 23 ianuarie se decide soarta Ligii a III-a
Intenţia FRF este ca din sezonul 2014-2015 să se rămână cu doar 20 de echipe, urmând a se discuta dacă va fi vorba de două serii de 10 sau una de 20. Însă cum se va ajunge la această formulă finală este greu de spus, deoarece nu există un format bătut în cuie pentru Liga a III-a. Intenţia federaţiei în privinţa acestui eşalon este de a se face 4 serii de câte 18 echipe încă din sezonul 2013-2014, lucru care va fi propus în Comitetul Executiv din 23 ianuarie. În eventualitatea în care acest sistem va fi aprobat, la finalul sezonului 2012-2013 vor retrograda formaţiile care se vor clasa pe locurile 11, 12 şi 13, precum şi patru dintre cele şase echipe care vor încheia competiţia pe locul 10.
Un lucru este clar, licenţa la Liga a II-a va fi obligatorie pentru sezonul 2013-2014, însă Mircea Sandu a ţinut să îi liniştească pe reprezentanţii cluburilor din acest eşalon, dându-le asigurări că va fi vorba de o licenţă flexibilă.
LPF2 a primit undă verde de la FRF
În altă ordine de idei, Mircea Sandu a anunţat că proiectul LPF2 are sprijinul federaţiei, rămânând acum ca noua ligă profesionistă a celui de-al doilea eşalon să îşi asume responsabilitatea pentru problemele financiare ale echipelor din acest eşalon. Cu alte cuvinte, în atribuţiile LPF2 va intra şi mult-discutata problemă a drepturilor de televizare ale eşalonului secund.
Eu refuz să girez distrugerea fotbalului românesc. Fără restructurare ne păcălim singuri" a declarat Mircea Sandu
5 echipe ar trebui să retrogradeze din fiecare serie de Liga a II-a, deoarece acest sezon este bazat pe tabela Berger de 16. Cum fiecare serie mai are în acest moment doar câte 13 cluburi, vor mai pica doar câte două echipe din fiecare serie, adică de locurile 12 şi 13.
40 de echipe ar trebui să retrogradeze din Liga a III-a, deoarece acest sezon este bazat pe tabela Berger de 16. Cum seriile din acest eşalon au acum maxim 13 echipe - altele chiar şi mai puţin, atunci vor mai pica echipele clasate pe locurile 11, 12 şi 13 din fiecare serie, plus cele mai slab clasate patru echipe de pe locul 10
-articol preluat de pe site-ul liga2.ro-
liga5 seria1 BARAGANUL CIULNITA A URCAT LA MUNTE
Cine se trezeste de dimineata departe ajunge...asa suna o vorba veche din popor si dupa aceasta zicala s-au orientat si cei din Ciulnita carea au dat startul la programul de pregatire in vederea returului.Aflati pe o pozitie onoranta in clasament dupa un sfarsit de tur reusit in care au reusit sa salte pana la locul4,cei din Ciulnita privesc si mai increzatori la podiumul seriei si de ce nu chiar viseaza cu ochii deschisi ca pot ataca si locurile promovabile spre liga4.
Astfel ca vineri 11.01.13 a fost data adunarea la baza sportiva din Ciulnita care incepand din retur va fi si noua casa a celor de la Baraganul,avand la dispozitie un teren foarte frumos si conditii decente la vestiare asa cum nici unele echipe de la liga4 nu se pot mandrii.
Si cum timpul este foarte pretios acestia s-au imbarcat inca de vineri si au luat drumul muntelui pentru a efectua un minicantonament de cateva zile la Busteni asa cum au procedat in fiecare vacanta de iarna dintre tur si retur.Prea multe date nu detinem de la ei si speram sa putem sa va aducem la cunostinta cateva dintre acestia imediat ce vom intra in posesia acestora.
Astfel ca vineri 11.01.13 a fost data adunarea la baza sportiva din Ciulnita care incepand din retur va fi si noua casa a celor de la Baraganul,avand la dispozitie un teren foarte frumos si conditii decente la vestiare asa cum nici unele echipe de la liga4 nu se pot mandrii.
Si cum timpul este foarte pretios acestia s-au imbarcat inca de vineri si au luat drumul muntelui pentru a efectua un minicantonament de cateva zile la Busteni asa cum au procedat in fiecare vacanta de iarna dintre tur si retur.Prea multe date nu detinem de la ei si speram sa putem sa va aducem la cunostinta cateva dintre acestia imediat ce vom intra in posesia acestora.
IN ATENTIA CONDUCERILOR DE LA ECHIPELE DE LIGA2,LIGA3 SI AJF IALOMITA
ÎN ATENȚIA MEMBRILOR AFILIAȚI LA FRF
Reamintim membrilor afiliați la Federația Română de Fotbal că, în zilele de 15 și 16 ianuarie a.c., se vor desfășura la Centrul Național de Fotbal de la Mogoșoaia reuniunile anuale ale conducerii și administrației FRF cu reprezentanții membrilor afiliați, conform următorului program:
15 ianuarie
Orele 9.30-13.00: Cluburile din Ligile a 2-a și a 3-a(UNIREA SLOBOZIA,VIITORUL AXINTELE,RAPID FETESTI)
Orele 16.15-19.00: Cluburile cu activitate exclusivă de copii și juniori
16 ianuarie
Orele 9.30-13.00: Președinții Asociațiilor Județene de Fotbal(AJF IALOMITA)
Orele 16.15-19.00: Cluburile cu echipe de fotbal feminin și fotbal în sală
Tematica ședințelor de lucru va aborda aspecte privind strategia și programele FRF, legislație și reglementări sportive, licențierea cluburilor, competițiile, pregătirea antrenorilor, activitatea jurisdicțională etc.
Reamintim membrilor afiliați la Federația Română de Fotbal că, în zilele de 15 și 16 ianuarie a.c., se vor desfășura la Centrul Național de Fotbal de la Mogoșoaia reuniunile anuale ale conducerii și administrației FRF cu reprezentanții membrilor afiliați, conform următorului program:
15 ianuarie
Orele 9.30-13.00: Cluburile din Ligile a 2-a și a 3-a(UNIREA SLOBOZIA,VIITORUL AXINTELE,RAPID FETESTI)
Orele 16.15-19.00: Cluburile cu activitate exclusivă de copii și juniori
16 ianuarie
Orele 9.30-13.00: Președinții Asociațiilor Județene de Fotbal(AJF IALOMITA)
Orele 16.15-19.00: Cluburile cu echipe de fotbal feminin și fotbal în sală
Tematica ședințelor de lucru va aborda aspecte privind strategia și programele FRF, legislație și reglementări sportive, licențierea cluburilor, competițiile, pregătirea antrenorilor, activitatea jurisdicțională etc.
ANTRENORUL ANULUI IN IALOMITA 2012-STOICA GIGEL-
Gigel Stoica, antrenorul anului în Ialomiţa: „Cel mai important este să ai, atunci când te apuci de treabă, un obiectiv”
- În general, cei din lumea fotbalului ialomiţean vă cunosc foarte bine, ştiu cine a fost Stoica Gigel ca fotbalist şi acum ca antrenor. Totuşi, pentru cititorii ziarului „Ialomiţa”, haideţi să vedem care a fost traseul dumneavoastră, ca fotbalist pentru început.
- Eu sunt născut în 1970. Am debutat la 15 ani, la juniorii Victoriei Ţăndărei.
- Sunteţi ţăndărean?
- Da. După trei ani la Victoria Ţăndărei, în 1989 am jucat în Bucureşti, la Şoimii Bucureşti şi pe urmă, din 1990 până în 2003, am jucat la Callatis Mangalia, dintre care şapte ani în Divizia B. În această perioadă am avut contacte şi cu echipe din prima ligă, dar nu s-au concretizat cu vreun transfer. Între timp, am promovat cu Urziceni, am promovat cu Slobozia.
- Care antrenori şi-au pus amprenta asupra cariererei tale de antrenor?
- Mihai Stoichiţă, Mihai Stoica, Gache, Tilihoi, Liţă Dumitru, Cămui.
- Dintre toţi, pe care l-ai simţit mai aproape?
- De la fiecare am avut de învăţat câte ceva, nu am avut probleme de acomodare cu antrenorii. M-am adaptat uşor cerinţelor lor, am jucat pe toate posturile, doar portar nu am fost.
- Când v-aţi apucat de antrenorat?
- Sunt antrenor din 2005.
- V-a sfătuit cineva spre această cariera, sau a fost doar o opţiune personală?
- A venit de la sine totul. Am trăit în mijlocul fenomenului şi cum ca jucător era nevoie să mă retrag odată şi-odată trebuia să găsesc o soluţie. Mi s-a părut că postura de antrenor mă prinde cel mai bine şi m-am apucat de treabă. Am început, cum vă spuneam, în 2005, antrenor la Făcăeni, cu domnul Roşu, care la vremea respectivă dorea să facă performanţă. M-a luat pe mine şi pe fratele meu, avea ambiţii mari, am promovat în Liga 4, am avut câteva tentative de câştigare a campionatului, dar totul s-a destrămat atunci când s-a pus problema bazei sportive, un stadion modul A cu fonduri europene, cu două mii de locuri, dar a cărui construcţie a tergiversat. Şi aşa un vis frumos a luat sfârşit. Jucătorii au plecat care încotro, eu am ajuns, un tur, la Platoneşti, apoi la Reviga, am salvat echipa de la retrogradare, am ajuns un tur la Victoria Ţăndărei şi puţin la Amara, după care, în sârşit, pentru un alt proiect ambiţios, m-am oprit la Cocora.
- Sunteţi un fost jucător devenit antrenor amator sau sunteţi unul, cum se spune, cu patalama la mână?
- Am licenţă „A” UEFA. N-a fost uşor. Am obţinut licenţă „B” în 2008, iar licenţa ”A” în 2010. Dar am avut multe de învăţat, pentru că nu mai eşti doar jucător, trebuie să mulţumeşti pe toată lumea, echipa, conducători, spectatori. Cu lotul pe care-l ai la dispoziţie să găseşţti formula ideală, să pui fiecare jucător în postul în care poate să dea cel mai mult, să ştii să-i motivezi pe fiecare în parte. Cel mai important este să ai, atunci când te apuci de treabă, un obiectiv. Aici vine, în campionatul judeţean, rolul administraţiilor locale, al primăriilor. Dacă ei sunt corecţi cu antrenorul şi cu jucătorii, rezultatele vin de la sine.
- Să vorbim de Voinţa Cocora, o echipă care a făcut furori în Onoare, cu peste 170 de goluri înscrise, o promovare merituoasă, rezultatele bune fiind continuate şi în Liga 4, unde, iată, după un tur sunteţi în fruntea clasamentului. Este o întâmplare sau vorbim clar de un obiectiv stabilit la început de campionat şi de o pregătire adecvată? Cum aţi reuşit să-i mobilizaţi pe jucători?
- Trebuie să le schimbi mentalitatea, pentru ca fiecare mingie să o joace la sacrificiu, să joace serios din primul minut până la fluierul final...
- Un păcat al jucătorilor români, la care după un gol marcat se instalează delăsarea...
- Aşa este. Trebuie să joci serios tot meciul, pentru că lumea care vine la stadion vrea să vadă un spectacol, vrea să vadă fotbal şi este păcat să păcăleşti, pentru că la urma urmelor te păcăleşti pe tine.
- Cum le-ţi inoculat ideea că un meci popate fi câştigat şi în ultimul minut?
- Mai întâi este vorba de selecţie. Eu cunosc toţi fotbaliştii din judeţ, în ce an sunt născuţi, de unde sunt, unde au jucat, cum joacă. Totul. Am o bază de date completă. Selecţionez numai jucători dornici să câştige, care nu se mulţumesc cu puţin. Sunt jucători pe care-i observ chiar şi doi trei ani până îi aduc la echipa mea şi cum la Cocora se cere să câştigi fiecare meci, indiferent unde şi cu cine joci, am grijă ca mentalitatea lor să fie aceea de câştigători. Vin jucători care au ambiţie, au deterinare, aleargă tot meciul, dornici să joace fotbal, nu neapărat să obţină un câştig material. La Cocora în acest moment la echipa mare în lot sunt 15 jucători...
- Atât?
- Atât. Sunt tineri, născuţi în ’93, în ’95. Sunt şi câţiva jucători cu experienţă, pentru că este nevoie şi de aşa ceva, dar majoritatea sunt tineri, care vor să demonstreze că sunt buni, vor să confirme. Nu avem vedete, să spunem că avem mari fotbalişti. Avem jucători din zonă, din Ion Roată, din Căzăneşti, Mişu din Amara, Grecea din Borăneşti.
- În momentul în care aţi promovat din Onoare în Liga 4, chiar vă gâneaţi că la sfârşitul turului veţi fi lideri? A fost un obiectiv?
- Da, a fost un obiectiv, să jucăm la primul loc.
- Obiectivul dumneavoastră?
- Al jucătorilor, în primul rând. Veneam după un campionat de excepţie în Onoare şi aveam o bază. Nu ne aşteptam, totuşi, să vină aşa repede confirmarea. Poate în retur, poate mai târziu, poate în ultimele etape. Ne aşteptam ca celelalte două echipe, care sunt mult mai organizate, Victoria Ţăndărei şi Recolta Gheorghe Lazăr, să aibă un traseu mai bun, să ne facă, cum se spune, viaţa mai grea. Cel puţin mă aşteptam ca Recolta Gheorghe Lazăr, care are cel mai bun lot în serie, cu 12-13 jucători care au jucat în Liga 3, să aibă rezultate mai bune. Chiar şi la Abatorul sunt jucători de valoare, dar, sincer să fiu, nu ştiu ce s-a întâmplat de au ajuns în situaţia în care sunt. Am profitat, de ce să nu recunoaştem, de inconstanţa Ţăndăreiului, de faptul că Recolta Gheorghe Lazăr a capotat la final şi de faptul că Abatorul a avut această cădere. Meritul nostru este că ne-am văzut de jocul nostru, am jucat toate partidele la victorie şi rezultatele nu au întârziat să apară.
- Obiectivul este câştigarea campionatului. Asta presupune şi meciul de baraj pentru promovare înLiga 3. Sunt, la Cocora, condiţii pentru a juca în eşalonul trei al fotbalului românesc? Sunt oameni care să susţină financiar evoluţia echipei din Cocora la acest nivel?
- Eu sunt convins că domnul primar Lefter are puterea să găsească soluţii şi pentru această situaţie fericită, a promovării.
- Experienţa Axintele?
- Chiar dacă Axintele este o excepţie, este de luat aminte la experienţa lor. Este vorba de partea financiară, care acolo a venit tot timpul. Oricum, important pentru noi este să câştigăm acest campionat şi după aceea vom vedea ce va mai fi. Mai este de văzut şi schimbarea sezonului competiţional, pentru că am înţeles că la Liga 3 se mai scade din baremul la arbitri, se scade din banii pentru licenţă şi costurile vor fi mai mici, ceea ce înseamnă că oraşele, Ţăndărei, Urziceni, de ce nu Amara, vor vrea să joace în Liga 3. Se vor schimba datele problemei.
- În lotul echipei, sunt jucători de evidenţiat?
- Un plus la noi la echipă a fost venirea jucătorilor Păun Florinache şi Grecea de la Axintele, ultimul împrumutat pentru un an de zile, jucători tineri, dar cu experienţă şi dornici să facă performanţă. Este de menţionat apoi aportul lui Adrian Papuc, fundaş central, cel care dirijează toată apărarea. Este un jucător de bază. Avem doi atacanţi care trag echipa după ei, Anca George şi Lucian Herea, golgheterii seriei. Sunt, apoi, cei tineri, Savu, Marian Negoiţă, portarul Geantă, jucători dornici de afirmare.
- De echipa de juniori cine se ocupă?
- Domnul IonelAvrămiţă, care este şi delegatul echipei. Copiii sunt din Cocora. Aici, la juniori, avem o problemă, pentru că în Cocora sunt copii puţini şi este greu să-i atragi pe toţi la fotbal, mai ales în ziua de azi, când sunt tenmtaţi mai mult de calculator. Oricum, nu neglijăm echipa de juniori, care la finalul turului a ajuns, iată, pe locul opt.
- Au şanse să promoveze la prima echipă?
- Unii dintre ei, care şi-au schimbat mentalitatea când vine vorba de fotbal, au şanse reale.
- Ca să încheiem rotund dialogul nostru, vă întreb direct: ce înseamnă pentru dumneavoastră acest titlu, antrenorul anului, conferit de AJF Ialomiţa?
- Este o recunoaştere a faptului că la Cocora se face performanţă. Este un titlu care se cuvine, deopotrivă, mie, jucătorilor şi celor din jurul echipei. Nici eu nu vreau să închei dialogul nostru fără a remarca faptul că fotbalul ialomiţean a evoluat extraodrinar în ultimii ani, avem o echipă în Liga 2, două echipe în Liga 3, echipe puternice în Liga 4, câte două serii în Onoare şi Promoţie şi, ce este mai important, nu se semnalează, ca în alte judeţe, atâtea retrageri din campionat ca în alte părţi. Este un semn că la nivelul AJF Ialomiţa se face treabă bună, este un semn că nivelul fotbalului ialomiţean este ridicat. Este păcat să nu profităm de toate acestea.
Nicolae TACHE
-articol preluat din cotidianul IALOMITA-
- În general, cei din lumea fotbalului ialomiţean vă cunosc foarte bine, ştiu cine a fost Stoica Gigel ca fotbalist şi acum ca antrenor. Totuşi, pentru cititorii ziarului „Ialomiţa”, haideţi să vedem care a fost traseul dumneavoastră, ca fotbalist pentru început.
- Eu sunt născut în 1970. Am debutat la 15 ani, la juniorii Victoriei Ţăndărei.
- Sunteţi ţăndărean?
- Da. După trei ani la Victoria Ţăndărei, în 1989 am jucat în Bucureşti, la Şoimii Bucureşti şi pe urmă, din 1990 până în 2003, am jucat la Callatis Mangalia, dintre care şapte ani în Divizia B. În această perioadă am avut contacte şi cu echipe din prima ligă, dar nu s-au concretizat cu vreun transfer. Între timp, am promovat cu Urziceni, am promovat cu Slobozia.
- Care antrenori şi-au pus amprenta asupra cariererei tale de antrenor?
- Mihai Stoichiţă, Mihai Stoica, Gache, Tilihoi, Liţă Dumitru, Cămui.
- Dintre toţi, pe care l-ai simţit mai aproape?
- De la fiecare am avut de învăţat câte ceva, nu am avut probleme de acomodare cu antrenorii. M-am adaptat uşor cerinţelor lor, am jucat pe toate posturile, doar portar nu am fost.
- Când v-aţi apucat de antrenorat?
- Sunt antrenor din 2005.
- V-a sfătuit cineva spre această cariera, sau a fost doar o opţiune personală?
- A venit de la sine totul. Am trăit în mijlocul fenomenului şi cum ca jucător era nevoie să mă retrag odată şi-odată trebuia să găsesc o soluţie. Mi s-a părut că postura de antrenor mă prinde cel mai bine şi m-am apucat de treabă. Am început, cum vă spuneam, în 2005, antrenor la Făcăeni, cu domnul Roşu, care la vremea respectivă dorea să facă performanţă. M-a luat pe mine şi pe fratele meu, avea ambiţii mari, am promovat în Liga 4, am avut câteva tentative de câştigare a campionatului, dar totul s-a destrămat atunci când s-a pus problema bazei sportive, un stadion modul A cu fonduri europene, cu două mii de locuri, dar a cărui construcţie a tergiversat. Şi aşa un vis frumos a luat sfârşit. Jucătorii au plecat care încotro, eu am ajuns, un tur, la Platoneşti, apoi la Reviga, am salvat echipa de la retrogradare, am ajuns un tur la Victoria Ţăndărei şi puţin la Amara, după care, în sârşit, pentru un alt proiect ambiţios, m-am oprit la Cocora.
- Sunteţi un fost jucător devenit antrenor amator sau sunteţi unul, cum se spune, cu patalama la mână?
- Am licenţă „A” UEFA. N-a fost uşor. Am obţinut licenţă „B” în 2008, iar licenţa ”A” în 2010. Dar am avut multe de învăţat, pentru că nu mai eşti doar jucător, trebuie să mulţumeşti pe toată lumea, echipa, conducători, spectatori. Cu lotul pe care-l ai la dispoziţie să găseşţti formula ideală, să pui fiecare jucător în postul în care poate să dea cel mai mult, să ştii să-i motivezi pe fiecare în parte. Cel mai important este să ai, atunci când te apuci de treabă, un obiectiv. Aici vine, în campionatul judeţean, rolul administraţiilor locale, al primăriilor. Dacă ei sunt corecţi cu antrenorul şi cu jucătorii, rezultatele vin de la sine.
- Să vorbim de Voinţa Cocora, o echipă care a făcut furori în Onoare, cu peste 170 de goluri înscrise, o promovare merituoasă, rezultatele bune fiind continuate şi în Liga 4, unde, iată, după un tur sunteţi în fruntea clasamentului. Este o întâmplare sau vorbim clar de un obiectiv stabilit la început de campionat şi de o pregătire adecvată? Cum aţi reuşit să-i mobilizaţi pe jucători?
- Trebuie să le schimbi mentalitatea, pentru ca fiecare mingie să o joace la sacrificiu, să joace serios din primul minut până la fluierul final...
- Un păcat al jucătorilor români, la care după un gol marcat se instalează delăsarea...
- Aşa este. Trebuie să joci serios tot meciul, pentru că lumea care vine la stadion vrea să vadă un spectacol, vrea să vadă fotbal şi este păcat să păcăleşti, pentru că la urma urmelor te păcăleşti pe tine.
- Cum le-ţi inoculat ideea că un meci popate fi câştigat şi în ultimul minut?
- Mai întâi este vorba de selecţie. Eu cunosc toţi fotbaliştii din judeţ, în ce an sunt născuţi, de unde sunt, unde au jucat, cum joacă. Totul. Am o bază de date completă. Selecţionez numai jucători dornici să câştige, care nu se mulţumesc cu puţin. Sunt jucători pe care-i observ chiar şi doi trei ani până îi aduc la echipa mea şi cum la Cocora se cere să câştigi fiecare meci, indiferent unde şi cu cine joci, am grijă ca mentalitatea lor să fie aceea de câştigători. Vin jucători care au ambiţie, au deterinare, aleargă tot meciul, dornici să joace fotbal, nu neapărat să obţină un câştig material. La Cocora în acest moment la echipa mare în lot sunt 15 jucători...
- Atât?
- Atât. Sunt tineri, născuţi în ’93, în ’95. Sunt şi câţiva jucători cu experienţă, pentru că este nevoie şi de aşa ceva, dar majoritatea sunt tineri, care vor să demonstreze că sunt buni, vor să confirme. Nu avem vedete, să spunem că avem mari fotbalişti. Avem jucători din zonă, din Ion Roată, din Căzăneşti, Mişu din Amara, Grecea din Borăneşti.
- În momentul în care aţi promovat din Onoare în Liga 4, chiar vă gâneaţi că la sfârşitul turului veţi fi lideri? A fost un obiectiv?
- Da, a fost un obiectiv, să jucăm la primul loc.
- Obiectivul dumneavoastră?
- Al jucătorilor, în primul rând. Veneam după un campionat de excepţie în Onoare şi aveam o bază. Nu ne aşteptam, totuşi, să vină aşa repede confirmarea. Poate în retur, poate mai târziu, poate în ultimele etape. Ne aşteptam ca celelalte două echipe, care sunt mult mai organizate, Victoria Ţăndărei şi Recolta Gheorghe Lazăr, să aibă un traseu mai bun, să ne facă, cum se spune, viaţa mai grea. Cel puţin mă aşteptam ca Recolta Gheorghe Lazăr, care are cel mai bun lot în serie, cu 12-13 jucători care au jucat în Liga 3, să aibă rezultate mai bune. Chiar şi la Abatorul sunt jucători de valoare, dar, sincer să fiu, nu ştiu ce s-a întâmplat de au ajuns în situaţia în care sunt. Am profitat, de ce să nu recunoaştem, de inconstanţa Ţăndăreiului, de faptul că Recolta Gheorghe Lazăr a capotat la final şi de faptul că Abatorul a avut această cădere. Meritul nostru este că ne-am văzut de jocul nostru, am jucat toate partidele la victorie şi rezultatele nu au întârziat să apară.
- Obiectivul este câştigarea campionatului. Asta presupune şi meciul de baraj pentru promovare înLiga 3. Sunt, la Cocora, condiţii pentru a juca în eşalonul trei al fotbalului românesc? Sunt oameni care să susţină financiar evoluţia echipei din Cocora la acest nivel?
- Eu sunt convins că domnul primar Lefter are puterea să găsească soluţii şi pentru această situaţie fericită, a promovării.
- Experienţa Axintele?
- Chiar dacă Axintele este o excepţie, este de luat aminte la experienţa lor. Este vorba de partea financiară, care acolo a venit tot timpul. Oricum, important pentru noi este să câştigăm acest campionat şi după aceea vom vedea ce va mai fi. Mai este de văzut şi schimbarea sezonului competiţional, pentru că am înţeles că la Liga 3 se mai scade din baremul la arbitri, se scade din banii pentru licenţă şi costurile vor fi mai mici, ceea ce înseamnă că oraşele, Ţăndărei, Urziceni, de ce nu Amara, vor vrea să joace în Liga 3. Se vor schimba datele problemei.
- În lotul echipei, sunt jucători de evidenţiat?
- Un plus la noi la echipă a fost venirea jucătorilor Păun Florinache şi Grecea de la Axintele, ultimul împrumutat pentru un an de zile, jucători tineri, dar cu experienţă şi dornici să facă performanţă. Este de menţionat apoi aportul lui Adrian Papuc, fundaş central, cel care dirijează toată apărarea. Este un jucător de bază. Avem doi atacanţi care trag echipa după ei, Anca George şi Lucian Herea, golgheterii seriei. Sunt, apoi, cei tineri, Savu, Marian Negoiţă, portarul Geantă, jucători dornici de afirmare.
- De echipa de juniori cine se ocupă?
- Domnul IonelAvrămiţă, care este şi delegatul echipei. Copiii sunt din Cocora. Aici, la juniori, avem o problemă, pentru că în Cocora sunt copii puţini şi este greu să-i atragi pe toţi la fotbal, mai ales în ziua de azi, când sunt tenmtaţi mai mult de calculator. Oricum, nu neglijăm echipa de juniori, care la finalul turului a ajuns, iată, pe locul opt.
- Au şanse să promoveze la prima echipă?
- Unii dintre ei, care şi-au schimbat mentalitatea când vine vorba de fotbal, au şanse reale.
- Ca să încheiem rotund dialogul nostru, vă întreb direct: ce înseamnă pentru dumneavoastră acest titlu, antrenorul anului, conferit de AJF Ialomiţa?
- Este o recunoaştere a faptului că la Cocora se face performanţă. Este un titlu care se cuvine, deopotrivă, mie, jucătorilor şi celor din jurul echipei. Nici eu nu vreau să închei dialogul nostru fără a remarca faptul că fotbalul ialomiţean a evoluat extraodrinar în ultimii ani, avem o echipă în Liga 2, două echipe în Liga 3, echipe puternice în Liga 4, câte două serii în Onoare şi Promoţie şi, ce este mai important, nu se semnalează, ca în alte judeţe, atâtea retrageri din campionat ca în alte părţi. Este un semn că la nivelul AJF Ialomiţa se face treabă bună, este un semn că nivelul fotbalului ialomiţean este ridicat. Este păcat să nu profităm de toate acestea.
Nicolae TACHE
-articol preluat din cotidianul IALOMITA-
liga3 seria2 LOTUL FETESTEAN A INCEPUT PREGATIRILE
Intr-un decor de iarna autentica in care mai este vremea de spus povesti la gura sobei,cu o ninsoare spulberata din cand in cand de un vant taios care ne face sa fim doar simplii musafiri in peisajul hibernal si apoi sa cautam un loc cald,cu gandul la sarbatorile de iarna care tocmai s-au scurs si cu proaspetele amintiri de la petrecerile de anul nou,cam asa se poate desena in cuvinte tabloul care a dominat ieri reunirea lotului rapidist pentru pregatirea sezonului 2012/2013 partea secunda.
Primii care au luat contact cu atmosfera pe anul 2013 a clubului fetestean au fost membrii din structura de conducere si administrativa care s-au reunit la sediul clubului incepand cu ora 13.00 pentru a discuta bilantul pe anul 2012 si evident a pune la bataie proiecte pe anul 2013.Dupa binecunoscutele urari de La Multi Ani pentru anul 2013 si felicitarile adresate intre ei,cei prezenti au trecut la treburile care framanta clubul fetestean.Primul care a deschis sedinta a fost chiar managerul clubului domnul Marius Munteanu care a facut o mica radiografie la ceea ce a fost in anul 2012 declarandu-se in mare parte multumit de evolutia echipei mai ales ca s-au obtinut rezultate excelente si s-au adunat si trofee in vitrina clubului,dar poate cel mai important ramane pasul facut de echipa la nivelul esalonului trei al fotbalului romanesc dupa o absenta foarte indelungata.
Trecand insa la un nou punct am constatat ca intradevar acesta ramane unul foarte important in perspectiva viitorului clubului fetestean pentru urmatorii ani,si anume o problema care este la nivel national nu doar local...lipsa juniorilor si promovarea de noi jucatori in randul primei echipe.Tocmai de aceea a fost larg dezbatut acest subiect astfel ca la sedinta a participat si antrenorul de la echipa secunda,dar si coordonatorul centrului de copii si juniori Stoica Gigel.A fost luata hotararea ca incepand din acest an cele trei grupe de juniori sa fie conduse astfel:juniorii A sunt in supravegherea lui Marin Nicolae,juniorii B sunt sub atentia lui Stoica Gigel iar cei mai mici sa fie preluati de catre Ivan Tudorel,dar tot Stoica Gigel sa fie cel care sa coordoneze activitatea de la acest sector juvenil.Incepand cu data de 28.01.13 se va incepe activitatea si la aceste grupe de ccopii urmand ca sa se gaseasca si zilele si orele in care sa se stabileasca sedintele de antrenament care vor fi sustinute cel mai probabil la sala de sport de la grupul scolar agricol.Tot la acesta sedinta a fost luata in discutie promovarea de la fiecare grupa a cator 4 sau 5 jucatori la un nivel superior grupei la care au evoluat astfel ca in pregatirile de iarna la prima echipa au fost inclusi si 5 jucatori de la echipa secunda.Tot la capitolul juniori a fost luata hotararea ca acestia sa fie inscrisi la competitii de varsta si sa se incerce perfectarea de meciuri amicale cu echipe din zona noastra.Problema transportului a fost rezolvata prin achizitionarea unui modern microbuz.Si pentru ca pe viitor sa ne putem baza pe un lot de juniori cat mai numeros se vor implementa programe de atragere a copiilor din localitate prin urmarirea acestora la orele de sport la scolile din oras si prezentarea unei oferte cu beneficiile ca acestia sa practice sportul in vederea unei dezvoltari armonioase si o viata cat mai sanatoasa.
Trecand la urmatorul capitol a fost trecuta in sedinta de ieri si evolutia echipei secunde la liga6 si a fost clar stabilit ca echipa sa promoveze la liga5 si mai departe pana la liga4 pentru a da posibilitate ca cei care nu prind prima echipa sa poata sa joace si sa aibe meciuri in picioare in special cei sub 21 de ani care vor fi obligati sa se prezinte la meciurile echipei secunde in zilele de duminica dupa amiaza.Tot de la aceasta echipa antrenorul acesteia Horia Petcu a propus cativa jucatori pentru a fi coptati in lotul largit al primei echipe si care sa participe la programul de pregatire.
Ultima parte a sedintei a fost alocata echipei mari cu dezbatarea problemelor ce sunt la aceasta echipe si mai ales proiectele de viitor.Se va intra intr-un program de antrenamente la stadionul municipal cat timpul va fi bland si va permite acest lucru,astfel ca antrenamentele vor fi sustinute in zilele de luni,miercuri si vineri.A fost stabilita si data in care echipa va pleca in cantonament la mare la statiunea Eforie Nord in perioada 9-18 februarie unde se vor efectua antrenamente zilnice atat pe plaja cat si in sala dar si perfectarea unor meciuri amicale cu echipe din zona.
Tot la aceasta sedinta s-a luat hotararea ca echipamentul la toate grupele de juniori si cele doua echipe sa fie de culoare alb-visinie,culoarea traditionala a clubului urmand ca cei responsabili sa se documenteze si sa se achizitioneze cat mai curand un astfel de set de echipament,pentru ca aceste culori sunt cele care reprezinta echipa fetesteana de la infiintarea acesteia.
Cam acestea au fost in mare problemele discutate de catre cei din cadrul conducerii tehnice si administrative,urmand ca ele sa fie si puse in practica cat mai curand.
Dupa prima parte a programului de la reunire a urmat partea secunda,astfel ca incepand cu ora 14.00 au intrat rand pe rand in sala si jucatorii de la prima echipa astfel ca acestia si-au urat traditionalele urari de anul nou intre ei dar si cu membrii din conducere.Au luat loc la mese si astfel a inceput partea a doua cu o dezbatere la ce a fost bun in anul 2012 si ce urmeaza in noul sezon 2013.Se doreste o clasare cat mai buna a echipei in acest retur cu evolutii cat mai bune si evident cu cat mai multe victorii in cele doar 11 meciuri ramase de disputat in returul acestui campionat.Poate ca o veste buna este si faptul ca sistemul competitional la nivel national se va reorganiza incepand din vara si astfel se preconizeaza ca sa nu mai retrogradeze la finalul acestui sezon nici o echipa de la liga3 si sa se revina la serii de 18 echipe si disputarea meciurilor in zilele de dumiica de la ora 11.00 asa cum a fost candva inainte de 1990.Acest lucru este benefic doar in privinta spectatorilor deoarece numarul acestora ar creste in mod considerabil si tribunele stadionului ar incepe sa se populeze si mai mult.Partea cea mai grea insa o sa fie cu deplasarile deoarece pentru a juca un meci la ora 11.00 si avand de parcurs distante mari gen Titu sau Focsani echipa este nevoita sa plece cu noaptea in cap sau sa petreaca seara de sambata undeva cazata la un hotel in deplasare si astfel vor aparea cheltuieli suplimentare pe langa cele de transport si cu greu poate face fata o echipa la nivel de liga2 la un astfel de program darmite la noi la liga3.Apoi cei prezenti au fost anuntati de programul ce urmeaza a fi parcurs in acest stagiu de pregatire pana la inceperea returului de campionat.
Partea a treia a zilei a fost alocata incepand cu ora 15.00 la primul antrenament desfasurat la stadionul municipal unde inaiinte de a patrunde pe gazonul acoperit cu zapada cei prezenti au fost asteptati sa dea si proba cantarului pentru a vedea cum sta fiecare cu greutatea dupa acest repaus.Chiar daca majoritatea au fost in grafic am constat chiar si unii jucatori care spre surprinderea cadrului medical erau cu unu sau doua kilograme mai putin ca atunci cand au terminat anul competitional 2012.Echipati cu treninguri de fas acestia si-au facut prezenta si pe terenul de fotbal in incercarea de a se reacomoda cu conditiile de antrenament.Acestia s-au impartit in mai multe grupuri jucand acel celebru "patrut" pentru a se dezmortii si a face miscare mai ales ca vremea de afara era un severa cu ninsoare si vant taios rece.Dupa ce s-au dezmortit si au intrat in ritm cei trei tehnicieni au avut in mic discurs la mijlocul terenului cu toti cei prezinti si le-a fost prezentat programul zilei respective si ce urmeaza in perioada urmatoare.Au aurmat apoi cateva ture de stadion in ritm alert astfel ca intensitatea programului va creste de la ntrenament la antrenament.
Noutati in lot sa le trecem pe cele ale lui Ivan Tudorel care revine dupa o accidenare si o operatie la ligamente,dar si a mai vechilor accidentati Ciubuc Mihaita si Mitu Ionut.Tot ca o noutate sa trecem si revenirea lui Clinciu Madalin dar si a lui Uruc Marius care se reintorc acasa.Au fost promovati 5 juniori dar si am remarcat prezenta a altor 5 noi veniti de care v-am informat inca de la sfarsitul anului.Au lipsit de la reunire doar Dan Marian si Tifrea Razvan retinuti cu probleme personale.
La finalul zilei intreaga delegatia a revenit la sediul clubului unde au sarbatorit cu totii pe cei aniversati si au luat parte la o masa festiva organizata de conducerea clubului pentru a cinstii noul an.
P.S un amplu material foto si video de la acesta zi gasiti pe pagina de facebook a clubului nostru acfrapidfetesti.
avem si noi o mandrie
o culoare alb-visinie
chiar de pierde sau castiga
tot Fetestiul mereu striga
hai Rapidul nostru din Fetesti
lupta,lupta daca ne iubesti
hai Rapidul nostru din Fetesti
mandria orasului tu esti
Rapid e echipa noastra
face viata mai frumoasa
steagul jos nu-l vom lasa
vom canta si vom striga:
hai Rapidul nostru din Fetesti
lupta,lupta daca ne iubesti
hai Rapidul nostru din fetesti
mandria orasului tu esti
-articol de marian radulescu 09.01.13-
-articol preluat de pe site-ul echipei RAPID FETESTI-
Primii care au luat contact cu atmosfera pe anul 2013 a clubului fetestean au fost membrii din structura de conducere si administrativa care s-au reunit la sediul clubului incepand cu ora 13.00 pentru a discuta bilantul pe anul 2012 si evident a pune la bataie proiecte pe anul 2013.Dupa binecunoscutele urari de La Multi Ani pentru anul 2013 si felicitarile adresate intre ei,cei prezenti au trecut la treburile care framanta clubul fetestean.Primul care a deschis sedinta a fost chiar managerul clubului domnul Marius Munteanu care a facut o mica radiografie la ceea ce a fost in anul 2012 declarandu-se in mare parte multumit de evolutia echipei mai ales ca s-au obtinut rezultate excelente si s-au adunat si trofee in vitrina clubului,dar poate cel mai important ramane pasul facut de echipa la nivelul esalonului trei al fotbalului romanesc dupa o absenta foarte indelungata.
Trecand insa la un nou punct am constatat ca intradevar acesta ramane unul foarte important in perspectiva viitorului clubului fetestean pentru urmatorii ani,si anume o problema care este la nivel national nu doar local...lipsa juniorilor si promovarea de noi jucatori in randul primei echipe.Tocmai de aceea a fost larg dezbatut acest subiect astfel ca la sedinta a participat si antrenorul de la echipa secunda,dar si coordonatorul centrului de copii si juniori Stoica Gigel.A fost luata hotararea ca incepand din acest an cele trei grupe de juniori sa fie conduse astfel:juniorii A sunt in supravegherea lui Marin Nicolae,juniorii B sunt sub atentia lui Stoica Gigel iar cei mai mici sa fie preluati de catre Ivan Tudorel,dar tot Stoica Gigel sa fie cel care sa coordoneze activitatea de la acest sector juvenil.Incepand cu data de 28.01.13 se va incepe activitatea si la aceste grupe de ccopii urmand ca sa se gaseasca si zilele si orele in care sa se stabileasca sedintele de antrenament care vor fi sustinute cel mai probabil la sala de sport de la grupul scolar agricol.Tot la acesta sedinta a fost luata in discutie promovarea de la fiecare grupa a cator 4 sau 5 jucatori la un nivel superior grupei la care au evoluat astfel ca in pregatirile de iarna la prima echipa au fost inclusi si 5 jucatori de la echipa secunda.Tot la capitolul juniori a fost luata hotararea ca acestia sa fie inscrisi la competitii de varsta si sa se incerce perfectarea de meciuri amicale cu echipe din zona noastra.Problema transportului a fost rezolvata prin achizitionarea unui modern microbuz.Si pentru ca pe viitor sa ne putem baza pe un lot de juniori cat mai numeros se vor implementa programe de atragere a copiilor din localitate prin urmarirea acestora la orele de sport la scolile din oras si prezentarea unei oferte cu beneficiile ca acestia sa practice sportul in vederea unei dezvoltari armonioase si o viata cat mai sanatoasa.
Trecand la urmatorul capitol a fost trecuta in sedinta de ieri si evolutia echipei secunde la liga6 si a fost clar stabilit ca echipa sa promoveze la liga5 si mai departe pana la liga4 pentru a da posibilitate ca cei care nu prind prima echipa sa poata sa joace si sa aibe meciuri in picioare in special cei sub 21 de ani care vor fi obligati sa se prezinte la meciurile echipei secunde in zilele de duminica dupa amiaza.Tot de la aceasta echipa antrenorul acesteia Horia Petcu a propus cativa jucatori pentru a fi coptati in lotul largit al primei echipe si care sa participe la programul de pregatire.
Ultima parte a sedintei a fost alocata echipei mari cu dezbatarea problemelor ce sunt la aceasta echipe si mai ales proiectele de viitor.Se va intra intr-un program de antrenamente la stadionul municipal cat timpul va fi bland si va permite acest lucru,astfel ca antrenamentele vor fi sustinute in zilele de luni,miercuri si vineri.A fost stabilita si data in care echipa va pleca in cantonament la mare la statiunea Eforie Nord in perioada 9-18 februarie unde se vor efectua antrenamente zilnice atat pe plaja cat si in sala dar si perfectarea unor meciuri amicale cu echipe din zona.
Tot la aceasta sedinta s-a luat hotararea ca echipamentul la toate grupele de juniori si cele doua echipe sa fie de culoare alb-visinie,culoarea traditionala a clubului urmand ca cei responsabili sa se documenteze si sa se achizitioneze cat mai curand un astfel de set de echipament,pentru ca aceste culori sunt cele care reprezinta echipa fetesteana de la infiintarea acesteia.
Cam acestea au fost in mare problemele discutate de catre cei din cadrul conducerii tehnice si administrative,urmand ca ele sa fie si puse in practica cat mai curand.
Dupa prima parte a programului de la reunire a urmat partea secunda,astfel ca incepand cu ora 14.00 au intrat rand pe rand in sala si jucatorii de la prima echipa astfel ca acestia si-au urat traditionalele urari de anul nou intre ei dar si cu membrii din conducere.Au luat loc la mese si astfel a inceput partea a doua cu o dezbatere la ce a fost bun in anul 2012 si ce urmeaza in noul sezon 2013.Se doreste o clasare cat mai buna a echipei in acest retur cu evolutii cat mai bune si evident cu cat mai multe victorii in cele doar 11 meciuri ramase de disputat in returul acestui campionat.Poate ca o veste buna este si faptul ca sistemul competitional la nivel national se va reorganiza incepand din vara si astfel se preconizeaza ca sa nu mai retrogradeze la finalul acestui sezon nici o echipa de la liga3 si sa se revina la serii de 18 echipe si disputarea meciurilor in zilele de dumiica de la ora 11.00 asa cum a fost candva inainte de 1990.Acest lucru este benefic doar in privinta spectatorilor deoarece numarul acestora ar creste in mod considerabil si tribunele stadionului ar incepe sa se populeze si mai mult.Partea cea mai grea insa o sa fie cu deplasarile deoarece pentru a juca un meci la ora 11.00 si avand de parcurs distante mari gen Titu sau Focsani echipa este nevoita sa plece cu noaptea in cap sau sa petreaca seara de sambata undeva cazata la un hotel in deplasare si astfel vor aparea cheltuieli suplimentare pe langa cele de transport si cu greu poate face fata o echipa la nivel de liga2 la un astfel de program darmite la noi la liga3.Apoi cei prezenti au fost anuntati de programul ce urmeaza a fi parcurs in acest stagiu de pregatire pana la inceperea returului de campionat.
Partea a treia a zilei a fost alocata incepand cu ora 15.00 la primul antrenament desfasurat la stadionul municipal unde inaiinte de a patrunde pe gazonul acoperit cu zapada cei prezenti au fost asteptati sa dea si proba cantarului pentru a vedea cum sta fiecare cu greutatea dupa acest repaus.Chiar daca majoritatea au fost in grafic am constat chiar si unii jucatori care spre surprinderea cadrului medical erau cu unu sau doua kilograme mai putin ca atunci cand au terminat anul competitional 2012.Echipati cu treninguri de fas acestia si-au facut prezenta si pe terenul de fotbal in incercarea de a se reacomoda cu conditiile de antrenament.Acestia s-au impartit in mai multe grupuri jucand acel celebru "patrut" pentru a se dezmortii si a face miscare mai ales ca vremea de afara era un severa cu ninsoare si vant taios rece.Dupa ce s-au dezmortit si au intrat in ritm cei trei tehnicieni au avut in mic discurs la mijlocul terenului cu toti cei prezinti si le-a fost prezentat programul zilei respective si ce urmeaza in perioada urmatoare.Au aurmat apoi cateva ture de stadion in ritm alert astfel ca intensitatea programului va creste de la ntrenament la antrenament.
Noutati in lot sa le trecem pe cele ale lui Ivan Tudorel care revine dupa o accidenare si o operatie la ligamente,dar si a mai vechilor accidentati Ciubuc Mihaita si Mitu Ionut.Tot ca o noutate sa trecem si revenirea lui Clinciu Madalin dar si a lui Uruc Marius care se reintorc acasa.Au fost promovati 5 juniori dar si am remarcat prezenta a altor 5 noi veniti de care v-am informat inca de la sfarsitul anului.Au lipsit de la reunire doar Dan Marian si Tifrea Razvan retinuti cu probleme personale.
La finalul zilei intreaga delegatia a revenit la sediul clubului unde au sarbatorit cu totii pe cei aniversati si au luat parte la o masa festiva organizata de conducerea clubului pentru a cinstii noul an.
P.S un amplu material foto si video de la acesta zi gasiti pe pagina de facebook a clubului nostru acfrapidfetesti.
avem si noi o mandrie
o culoare alb-visinie
chiar de pierde sau castiga
tot Fetestiul mereu striga
hai Rapidul nostru din Fetesti
lupta,lupta daca ne iubesti
hai Rapidul nostru din Fetesti
mandria orasului tu esti
Rapid e echipa noastra
face viata mai frumoasa
steagul jos nu-l vom lasa
vom canta si vom striga:
hai Rapidul nostru din Fetesti
lupta,lupta daca ne iubesti
hai Rapidul nostru din fetesti
mandria orasului tu esti
-articol de marian radulescu 09.01.13-
-articol preluat de pe site-ul echipei RAPID FETESTI-
RETROSPECTIVA 2012 episodul9 LIGA4 SENIORI
Etapa1
Sam, 25 Aug
17:30 Unirea Manasia 2 - 6 C.S Victoria Tandarei
Sam, 25 Aug
17:30 AS Cazanesti 1 - 2 Unirea Grivita
Sam, 25 Aug
17:30 Vointa Cocora 0 - 2 Recolta 2008 Gh. Lazar
Sam, 25 Aug
17:30 Spicul Colilia 2 - 1 Vointa Reviga
Sam, 25 Aug
17:30 C.S. Amara 5 - 0 Recolta Gh. Doja
Sam, 25 Aug
17:30 ACS FC Radulesti 2 - 2 Viticola Agrofam Fetesti
Sam, 25 Aug
17:30 C.F. Abatorul Slobozia 2 - 3 Victoria Mt. Buzau
Etapa2
Sam, 01 Sep
17:00 C.S Victoria Tandarei 1 - 0 Victoria Mt. Buzau
Sam, 01 Sep
17:00 Viticola Agrofam Fetesti 2 - 0 C.F. Abatorul Slobozia
Sam, 01 Sep
17:00 Recolta Gh. Doja 4 - 3 ACS FC Radulesti
Sam, 01 Sep
17:00 Vointa Reviga 0 - 0 C.S. Amara
Sam, 01 Sep
17:00 Recolta 2008 Gh. Lazar 3 - 1 Spicul Colilia
Sam, 01 Sep
17:00 Unirea Grivita 0 - 7 Vointa Cocora
Sam, 01 Sep
17:00 Unirea Manasia 6 - 1 AS Cazanesti
Etapa3
Sam, 08 Sep
17:00 AS Cazanesti 1 - 4 C.S Victoria Tandarei
Sam, 08 Sep
17:00 Vointa Cocora 2 - 0 Unirea Manasia
Sam, 08 Sep
17:00 Spicul Colilia 4 - 4 Unirea Grivita
Sam, 08 Sep
17:00 C.S. Amara 3 - 5 Recolta 2008 Gh. Lazar
Sam, 08 Sep
17:00 ACS FC Radulesti 3 - 1 Vointa Reviga
Sam, 08 Sep
17:00 C.F. Abatorul Slobozia 6 - 2 Recolta Gh. Doja
Sam, 08 Sep
17:00 Victoria Mt. Buzau 1 - 0 Viticola Agrofam Fetesti
Etapa4
Sam, 15 Sep
17:00 C.S Victoria Tandarei 2 - 1 Viticola Agrofam Fetesti
Sam, 15 Sep
17:00 Recolta Gh. Doja 3 - 0 Victoria Mt. Buzau
Sam, 15 Sep
17:00 Vointa Reviga 3 - 1 C.F. Abatorul Slobozia
Sam, 15 Sep
17:00 Recolta 2008 Gh. Lazar 7 - 1 ACS FC Radulesti
Sam, 15 Sep
17:00 Unirea Grivita 1 - 3 C.S. Amara
Sam, 15 Sep
17:00 Unirea Manasia 5 - 3 Spicul Colilia
Sam, 15 Sep
17:00 AS Cazanesti 1 - 3 Vointa Cocora
Etapa5
Sam, 22 Sep
17:00 Vointa Cocora 1 - 0 C.S Victoria Tandarei
Sam, 22 Sep
17:00 Spicul Colilia 5 - 5 AS Cazanesti
Sam, 22 Sep
17:00 C.S. Amara 1 - 3 Unirea Manasia
Sam, 22 Sep
17:00 ACS FC Radulesti 3 - 2 Unirea Grivita
Sam, 22 Sep
17:00 C.F. Abatorul Slobozia 1 - 3 Recolta 2008 Gh. Lazar
Sam, 22 Sep
17:00 Victoria Mt. Buzau 3 - 1 Vointa Reviga
Sam, 22 Sep
17:00 Viticola Agrofam Fetesti 2 - 3 Recolta Gh. Doja
Etapa6
Sam, 29 Sep
16:00 C.S Victoria Tandarei 6 - 3 Recolta Gh. Doja
Sam, 29 Sep
16:00 Vointa Reviga 1 - 2 Viticola Agrofam Fetesti
Sam, 29 Sep
16:00 Recolta 2008 Gh. Lazar 2 - 1 Victoria Mt. Buzau
Sam, 29 Sep
16:00 Unirea Grivita 3 - 4 C.F. Abatorul Slobozia
Sam, 29 Sep
16:00 Unirea Manasia 3 - 0 ACS FC Radulesti
Sam, 29 Sep
16:00 AS Cazanesti 3 - 0 C.S. Amara
Sam, 29 Sep
16:00 Vointa Cocora 10 - 0 Spicul Colilia
Etapa7
Sam, 06 Oct
16:00 Spicul Colilia 0 - 1 C.S Victoria Tandarei
Sam, 06 Oct
16:00 C.S. Amara 3 - 2 Vointa Cocora
Sam, 06 Oct
16:00 ACS FC Radulesti 3 - 3 AS Cazanesti
Sam, 06 Oct
16:00 C.F. Abatorul Slobozia 1 - 1 Unirea Manasia
Sam, 06 Oct
16:00 Victoria Mt. Buzau 4 - 1 Unirea Grivita
Sam, 06 Oct
16:00 Viticola Agrofam Fetesti 3 - 2 Recolta 2008 Gh. Lazar
Sam, 06 Oct
16:00 Recolta Gh. Doja 2 - 1 Vointa Reviga
Etapa8
Sam, 13 Oct
16:00 C.S Victoria Tandarei 6 - 1 Vointa Reviga
Sam, 13 Oct
16:00 Recolta 2008 Gh. Lazar 4 - 2 Recolta Gh. Doja
Sam, 13 Oct
16:00 Unirea Grivita 0 - 1 Viticola Agrofam Fetesti
Sam, 13 Oct
16:00 Unirea Manasia 5 - 0 Victoria Mt. Buzau
Sam, 13 Oct
16:00 AS Cazanesti 2 - 2 C.F. Abatorul Slobozia
Sam, 13 Oct
16:00 Vointa Cocora 5 - 3 ACS FC Radulesti
Sam, 13 Oct
16:00 Spicul Colilia 2 - 3 C.S. Amara
Etapa9
Sam, 20 Oct
16:00 C.S. Amara 1 - 1 C.S Victoria Tandarei
Sam, 20 Oct
16:00 ACS FC Radulesti 6 - 3 Spicul Colilia
Sam, 20 Oct
16:00 C.F. Abatorul Slobozia 2 - 5 Vointa Cocora
Sam, 20 Oct
16:00 Victoria Mt. Buzau 3 - 1 AS Cazanesti
Sam, 20 Oct
16:00 Viticola Agrofam Fetesti 2 - 1 Unirea Manasia
Sam, 20 Oct
16:00 Recolta Gh. Doja 4 - 2 Unirea Grivita
Sam, 20 Oct
16:00 Vointa Reviga 3 - 3 Recolta 2008 Gh. Lazar
Etapa10
Sam, 27 Oct
14:00 C.S Victoria Tandarei 5 - 0 Recolta 2008 Gh. Lazar
Sam, 27 Oct
14:00 Unirea Grivita 5 - 3 Vointa Reviga
Sam, 27 Oct
14:00 Unirea Manasia 2 - 2 Recolta Gh. Doja
Sam, 27 Oct
14:00 AS Cazanesti 1 - 3 Viticola Agrofam Fetesti
Sam, 27 Oct
14:00 Vointa Cocora 2 - 0 Victoria Mt. Buzau
Sam, 27 Oct
14:00 Spicul Colilia 0 - 2 C.F. Abatorul Slobozia
Sam, 27 Oct
14:00 C.S. Amara 2 - 3 ACS FC Radulesti
Etapa11
Sam, 03 Noi
14:00 ACS FC Radulesti 2 - 3 C.S Victoria Tandarei
Sam, 03 Noi
14:00 C.F. Abatorul Slobozia 2 - 3 C.S. Amara
Sam, 03 Noi
14:00 Victoria Mt. Buzau 3 - 1 Spicul Colilia
Sam, 03 Noi
14:00 Viticola Agrofam Fetesti 0 - 2 Vointa Cocora
Sam, 03 Noi
14:00 Recolta Gh. Doja 8 - 0 AS Cazanesti
Sam, 03 Noi
14:00 Vointa Reviga 0 - 3 Unirea Manasia
Sam, 03 Noi
14:00 Recolta 2008 Gh. Lazar 3 - 1 Unirea Grivita
Etapa12
Sam, 10 Noi
14:00 C.S Victoria Tandarei 7 - 1 Unirea Grivita
Sam, 10 Noi
14:00 Unirea Manasia 1 - 0 Recolta 2008 Gh. Lazar
Sam, 10 Noi
14:00 AS Cazanesti 1 - 2 Vointa Reviga
Sam, 10 Noi
14:00 Vointa Cocora 7 - 2 Recolta Gh. Doja
Sam, 10 Noi
14:00 Spicul Colilia 3 - 4 Viticola Agrofam Fetesti
Sam, 10 Noi
14:00 C.S. Amara 0 - 2 Victoria Mt. Buzau
Sam, 10 Noi
14:00 ACS FC Radulesti 6 - 1 C.F. Abatorul Slobozia
Etapa13
Sam, 17 Noi
14:00 C.F. Abatorul Slobozia 2 - 2 C.S Victoria Tandarei
Sam, 17 Noi
14:00 Victoria Mt. Buzau 3 - 0 ACS FC Radulesti
Sam, 17 Noi
14:00 Viticola Agrofam Fetesti 7 - 1 C.S. Amara
Sam, 17 Noi
14:00 Recolta Gh. Doja 5 - 0 Spicul Colilia
Sam, 17 Noi
14:00 Vointa Reviga 1 - 6 Vointa Cocora
Sam, 17 Noi
14:00 Recolta 2008 Gh. Lazar 2 - 1 AS Cazanesti
Sam, 17 Noi
14:00 Unirea Grivita 3 - 2 Unirea Manasia
CLASAMENTE FINALE TUR
a)clasament general
-----------------------------------------------------------
1 Vointa Cocora 13 11 0 2 52 - 14 33
-----------------------------------------------------------
2.Victoria Tandarei 13 10 2 1 44 - 15 32
3 Recolta Gh. Lazar 13 9 1 3 36 - 23 28
4 Viticola Agrofam Fetesti 13 8 1 4 29 - 19 25
5 Victoria Mt. Buzau 13 8 0 5 23 - 19 24
6 Unirea Manasia 13 7 2 4 34 - 21 23
7 Recolta Gh. Doja 13 7 1 5 40 - 38 22
8 C.S. Amara 13 5 2 6 25 - 31 17
9 FC Radulesti 13 5 2 6 35 - 39 14
10 Abatorul Slobozia 13 3 3 7 26 - 35 12
.........................................................
11 Unirea Grivita 13 3 1 9 25 - 46 10
12 Vointa Reviga 13 2 2 9 18 - 37 8
-----------------------------------------------------------
13 AS Cazanesti 13 1 3 9 21 - 43 6
14 Spicul Colilia 13 1 2 10 24 - 52 5
-------------------------------------------------------------
NOTE:
Echipa FC Radulesti: -3 puncte (retragerea echipei de pe teren la jocul cu Unirea Manasia)
-SURSA ajf ialomita-
b)clasament acasa
1.tandarei 6 6 0 0 27-6 18
2.cocora 7 6 0 1 27-7 18
3.ghe.doja 6 6 0 0 26-6 18
4.munt.buzau 6 6 0 0 17-4 18
5.ghe.lazar 6 6 0 0 21-7 18
6.manasia 7 5 1 1 24-12 16
7.radulesti 7 4 2 1 25-15 14
8.viticola 6 4 0 2 16-9 12
9.amara 7 2 1 4 15-16 7
10.grivita 6 2 0 4 12-20 6
11.abatorul 7 2 1 4 16-19 5
12.colilia 7 1 2 4 16-20 5
13.reviga 6 1 2 3 8-15 5
14.cazanesti 7 1 1 5 10-16 4
c)clasament deplasare
1.cocora 6 5 0 1 25-7 15
2.tandarei 7 4 2 1 17-9 14
3.viticola 7 4 1 2 13-10 13
4.ghe.lazae 7 3 1 3 15-16 10
5.amara 6 3 1 2 10-15 10
6.manasia 6 2 1 3 10-9 7
7.abatorul 6 2 1 3 10-16 7
8.munt.buzau 7 2 0 5 6-15 6
9.ghe.doja 7 1 1 5 14-32 4
10.reviga 7 1 0 6 10-22 3
11.grivita 7 1 0 6 13-26 3
12.radulesti 6 1 0 5 10-24 3
13.cazanesti 6 0 2 4 11-27 2
14.colilia 6 0 0 6 8-32 0
d)clasament adevar
1.tandarei +14
2.cocora +12
3.ghe.lazar +10
4.viticola +7
5.munt buzau +6
6.ghe.doja +4
7.manasia +2
8.amara -4
9.radulesti -4
10.abatorul -8
11.grivita -8
12.reviga -10
13.cazanesti -15
14.colilia -16
CONCLUZI:
-echipa neinvinsa-nu este
echipa fara victorie-nu este
cel mai mare scor-COCORA-COLILIA 10-0
meci fara gol marcat-REVIGA-AMARA 0-0
cel mai mare egal-COLILIA-CAZANESTI 5-5
cel mai bun atac-
cel mai slab atac-
cea mai buna aparare-
cea mai slaba aparare-
echipe punctaj maxim acasa-TANDAREI,GHE LAZAR,GHE DOJA,MUNT BUZAU
echipa neinvinsa afara-nu este
echipa fara punct acasa-nu este
scor mare acasa-COCORA-COLILIA 10-0
cel mai bun atac acasa-TANDAREI,COCORA 27 goluri
cel mai slab atac acasa-REVIGA 8 goluri
cea mai buna aparare acasa-MUNT BUZAU 4 goluri primite
cea mai slaba aparare acasa-COLILIA,GRIVITA 20 goluri primite
echipe fara egal acasa-COCORA,GRIVITA,VITICOLA,TANDAREI
echipe fara victorie acasa-nu sunt
echipe punctaj maxim deplasare-nu sunt
echipa neinvinsa deplasare-nu este
echipa fara punct in deplasare-COLILIA
echipa fara victorie in deplasare-CAZANESTI
cel mai bun atac afara-COCORA 25 goluri
cel mai slab atac afara-MUNT BUZAU 6 goluri
cea mai buna aparare afara-COCORA 7 goluri primite
cea mai slaba aparare afara-COLILIA,GHE DOJA 32goluri primite
cea mai mare infrangere acasa-GRIVITA-COCORA 0-7
CAZANESTI-a avut 7 meciuri consecutive fara victorie etp 7-13
GHE LAZAR 6 victorii consecutive etp 1-6
COCORA 6 victorii consecutive etp 8-13
COLILIA 6 meciuri consecutive fara victorie
TANDAREI 8 meciuri consecutive fara infrangere
RETROSPECTIVA 2012 episodul8 LIGA4 JUNIORI
Etapa1
Sam, 25 Aug
15:30 Unirea Manasia 0 - 4 C.S Victoria Tandarei
Sam, 25 Aug
15:30 AS Cazanesti 7 - 1 Unirea Grivita
Sam, 25 Aug
15:30 Vointa Cocora 1 - 0 Recolta 2008 Gh. Lazar
Sam, 25 Aug
15:30 Spicul Colilia 2 - 0 Vointa Reviga
Sam, 25 Aug
15:30 C.S. Amara 5 - 6 Recolta Gh. Doja
Sam, 25 Aug
15:30 ACS FC Radulesti 0 - 3 Viticola Agrofam Fetesti
Sam, 25 Aug
15:30 C.F. Abatorul Slobozia 0 - 1 Victoria Mt. Buzau
Etapa2
Sam, 01 Sep
15:00 C.S Victoria Tandarei 3 - 2 Victoria Mt. Buzau
Sam, 01 Sep
15:00 Viticola Agrofam Fetesti 5 - 0 C.F. Abatorul Slobozia
Sam, 01 Sep
15:00 Recolta Gh. Doja 4 - 1 ACS FC Radulesti
Sam, 01 Sep
15:00 Vointa Reviga 2 - 1 C.S. Amara
Sam, 01 Sep
15:00 Recolta 2008 Gh. Lazar 8 - 1 Spicul Colilia
Sam, 01 Sep
15:00 Unirea Grivita 0 - 3 Vointa Cocora
Sam, 01 Sep
15:00 Unirea Manasia 3 - 2 AS Cazanesti
Etapa3
Sam, 08 Sep
15:00 AS Cazanesti 3 - 3 C.S Victoria Tandarei
Sam, 08 Sep
15:00 Vointa Cocora 3 - 3 Unirea Manasia
Sam, 08 Sep
15:00 Spicul Colilia 5 - 2 Unirea Grivita
Sam, 08 Sep
15:00 C.S. Amara 7 - 3 Recolta 2008 Gh. Lazar
Sam, 08 Sep
15:00 ACS FC Radulesti 5 - 3 Vointa Reviga
Sam, 08 Sep
15:00 C.F. Abatorul Slobozia 1 - 2 Recolta Gh. Doja
Sam, 08 Sep
15:00 Victoria Mt. Buzau 3 - 1 Viticola Agrofam Fetesti
Etapa4
Sam, 15 Sep
15:00 C.S Victoria Tandarei 2 - 1 Viticola Agrofam Fetesti
Sam, 15 Sep
15:00 Recolta Gh. Doja 3 - 3 Victoria Mt. Buzau
Sam, 15 Sep
15:00 Vointa Reviga 1 - 7 C.F. Abatorul Slobozia
Sam, 15 Sep
15:00 Recolta 2008 Gh. Lazar 13 - 0 ACS FC Radulesti
Sam, 15 Sep
15:00 Unirea Grivita 5 - 2 C.S. Amara
Sam, 15 Sep
15:00 Unirea Manasia 7 - 0 Spicul Colilia
Sam, 15 Sep
15:00 AS Cazanesti 5 - 0 Vointa Cocora
Etapa5
Sam, 22 Sep
15:00 Vointa Cocora 2 - 4 C.S Victoria Tandarei
Sam, 22 Sep
15:00 Spicul Colilia 2 - 1 AS Cazanesti
Sam, 22 Sep
15:00 C.S. Amara 6 - 3 Unirea Manasia
Sam, 22 Sep
15:00 ACS FC Radulesti 4 - 3 Unirea Grivita
Sam, 22 Sep
15:00 C.F. Abatorul Slobozia 1 - 2 Recolta 2008 Gh. Lazar
Sam, 22 Sep
15:00 Victoria Mt. Buzau 2 - 1 Vointa Reviga
Sam, 22 Sep
15:00 Viticola Agrofam Fetesti 8 - 0 Recolta Gh. Doja
Etapa6
Sam, 29 Sep
14:00 C.S Victoria Tandarei 7 - 0 Recolta Gh. Doja
Sam, 29 Sep
14:00 Vointa Reviga 0 - 3 Viticola Agrofam Fetesti
Sam, 29 Sep
14:00 Recolta 2008 Gh. Lazar 1 - 0 Victoria Mt. Buzau
Sam, 29 Sep
14:00 Unirea Grivita 0 - 4 C.F. Abatorul Slobozia
Sam, 29 Sep
14:00 Unirea Manasia 5 - 0 ACS FC Radulesti
Sam, 29 Sep
14:00 AS Cazanesti 3 - 1 C.S. Amara
Sam, 29 Sep
14:00 Vointa Cocora 6 - 1 Spicul Colilia
Etapa7
Sam, 06 Oct
14:00 Spicul Colilia 0 - 3 C.S Victoria Tandarei
Sam, 06 Oct
14:00 C.S. Amara 3 - 0 Vointa Cocora
Sam, 06 Oct
14:00 ACS FC Radulesti 9 - 6 AS Cazanesti
Sam, 06 Oct
14:00 C.F. Abatorul Slobozia 2 - 5 Unirea Manasia
Sam, 06 Oct
14:00 Victoria Mt. Buzau 2 - 0 Unirea Grivita
Sam, 06 Oct
14:00 Viticola Agrofam Fetesti 8 - 3 Recolta 2008 Gh. Lazar
Sam, 06 Oct
14:00 Recolta Gh. Doja 11 - 0 Vointa Reviga
Etapa8
Sam, 13 Oct
14:00 C.S Victoria Tandarei 15 - 0 Vointa Reviga
Sam, 13 Oct
14:00 Recolta 2008 Gh. Lazar 2 - 1 Recolta Gh. Doja
Sam, 13 Oct
14:00 Unirea Grivita 3 - 4 Viticola Agrofam Fetesti
Sam, 13 Oct
14:00 Unirea Manasia 2 - 3 Victoria Mt. Buzau
Sam, 13 Oct
14:00 AS Cazanesti 1 - 4 C.F. Abatorul Slobozia
Sam, 13 Oct
14:00 Vointa Cocora 5 - 1 ACS FC Radulesti
Sam, 13 Oct
14:00 Spicul Colilia 2 - 3 C.S. Amara
Etapa9
Sam, 20 Oct
14:00 C.S. Amara 2 - 2 C.S Victoria Tandarei
Sam, 20 Oct
14:00 ACS FC Radulesti 5 - 3 Spicul Colilia
Sam, 20 Oct
14:00 C.F. Abatorul Slobozia 4 - 2 Vointa Cocora
Sam, 20 Oct
14:00 Victoria Mt. Buzau 7 - 0 AS Cazanesti
Sam, 20 Oct
14:00 Viticola Agrofam Fetesti 5 - 2 Unirea Manasia
Sam, 20 Oct
14:00 Recolta Gh. Doja 6 - 0 Unirea Grivita
Sam, 20 Oct
14:00 Vointa Reviga 2 - 1 Recolta 2008 Gh. Lazar
Etapa10
Sam, 27 Oct
12:00 C.S Victoria Tandarei 8 - 0 Recolta 2008 Gh. Lazar
Sam, 27 Oct
12:00 Unirea Grivita 8 - 2 Vointa Reviga
Sam, 27 Oct
12:00 Unirea Manasia 2 - 1 Recolta Gh. Doja
Sam, 27 Oct
12:00 AS Cazanesti 0 - 9 Viticola Agrofam Fetesti
Sam, 27 Oct
12:00 Vointa Cocora 1 - 0 Victoria Mt. Buzau
Sam, 27 Oct
12:00 Spicul Colilia 0 - 6 C.F. Abatorul Slobozia
Sam, 27 Oct
12:00 C.S. Amara 5 - 3 ACS FC Radulesti
Etapa11
Sam, 03 Noi
12:00 ACS FC Radulesti 2 - 2 C.S Victoria Tandarei
Sam, 03 Noi
12:00 C.F. Abatorul Slobozia 1 - 3 C.S. Amara
Sam, 03 Noi
12:00 Victoria Mt. Buzau 8 - 0 Spicul Colilia
Sam, 03 Noi
12:00 Viticola Agrofam Fetesti 4 - 0 Vointa Cocora
Sam, 03 Noi
12:00 Recolta Gh. Doja 9 - 4 AS Cazanesti
Sam, 03 Noi
12:00 Vointa Reviga 1 - 3 Unirea Manasia
Sam, 03 Noi
12:00 Recolta 2008 Gh. Lazar 9 - 2 Unirea Grivita
Etapa12
Sam, 10 Noi
12:00 C.S Victoria Tandarei 4 - 0 Unirea Grivita
Sam, 10 Noi
12:00 Unirea Manasia 1 - 3 Recolta 2008 Gh. Lazar
Sam, 10 Noi
12:00 AS Cazanesti 5 - 3 Vointa Reviga
Sam, 10 Noi
12:00 Vointa Cocora 5 - 0 Recolta Gh. Doja
Sam, 10 Noi
12:00 Spicul Colilia 2 - 4 Viticola Agrofam Fetesti
Sam, 10 Noi
12:00 C.S. Amara 4 - 1 Victoria Mt. Buzau
Sam, 10 Noi
12:00 ACS FC Radulesti 1 - 5 C.F. Abatorul Slobozia
Etapa13
Sam, 17 Noi
12:00 C.F. Abatorul Slobozia 1 - 2 C.S Victoria Tandarei
Sam, 17 Noi
12:00 Victoria Mt. Buzau 8 - 0 ACS FC Radulesti
Sam, 17 Noi
12:00 Viticola Agrofam Fetesti 3 - 3 C.S. Amara
Sam, 17 Noi
12:00 Recolta Gh. Doja 7 - 0 Spicul Colilia
Sam, 17 Noi
12:00 Vointa Reviga 0 - 5 Vointa Cocora
Sam, 17 Noi
12:00 Recolta 2008 Gh. Lazar 8 - 0 AS Cazanesti
Sam, 17 Noi
12:00 Unirea Grivita 4 - 4 Unirea Manasia
CLASAMENTE FINALE TUR
a)clasament general
1 Victoria Tandarei 13 10 3 0 59 - 13 33
2 Viticola Agrofam Fetesti 13 10 1 2 58 - 18 31
3 Victoria Mt. Buzau 13 8 1 4 40 - 16 25
4 Recolta Gh. Lazar 13 8 0 5 53 - 32 24
5 C.S. Amara 13 7 2 4 45 - 34 23
6 Recolta Gh. Doja 13 7 1 5 50 - 38 22
7 Vointa Cocora 13 7 1 5 33 - 25 22
8 Unirea Manasia 13 6 2 5 40 - 34 20
9 C.F. Abatorul Slobozia 13 6 0 7 36 - 25 18
10 AS Cazanesti 13 4 1 8 37 - 59 13
11 FC Radulesti 13 4 1 8 31 - 65 13
12 Spicul Colilia 13 3 0 10 18 - 60 9
13 Unirea Grivita 13 2 1 10 28 - 56 7
14 Vointa Reviga 13 2 0 11 15 - 68 6
-sursa ajf ialomita-
b)clasament acasa
1.ghe.lazar 6 6 0 0 41-4 18
2.tandarei 6 6 0 0 39-3 18
3.munt buzau 6 6 0 0 30-2 18
4.ghe doja 6 5 1 0 40-8 16
5.viticola 6 5 1 0 33-8 16
6.cocora 7 5 1 1 23-9 16
7.amara 7 5 1 1 32-18 16
8.radulesti 7 4 1 2 26-25 13
9.manasia 7 4 0 3 20-13 12
10.cazanesti 7 3 1 3 24-21 10
11.colilia 7 3 0 4 13-19 9
12.grivita 6 2 1 3 20-19 7
13.reviga 6 2 0 4 6-20 6
14.abatorul 7 1 0 6 10-17 3
c)clasament deplasare
1.abatorul 6 5 0 1 26-8 15
2.viticola 7 5 0 2 25-10 15
3.tandarei 7 4 3 0 20-10 15
4.manasia 6 2 2 2 20-21 8
5.amara 6 2 1 3 13-16 7
6.munt buzau 7 2 1 4 10-14 7
7.cocora 6 2 0 4 10-16 6
8.ghe.lazar 7 2 0 5 12-28 6
9.ghe.doja 7 2 0 5 10-30 6
10.cazanesti 6 0 0 6 13-38 0
11.grivita 7 0 0 7 8-37 0
12.radulesti 6 0 0 6 5-40 0
13.colilia 6 0 0 6 5-41 0
14.reviga 7 0 0 7 9-48 0
d)clasament adevar
1)tandarei +15
2.viticola +13
3.munt.buzau +7
4.ghe.lazar +6
5.ghe.doja +4
6.amara +2
7.cocora +1
8.abatorul -3
9.manasia -4
10.cazanesti -8
11.radulesti -8
12.grivita -11
13.colilia -12
14.reviga -12
CONCLUZI:
echipa neinvinsa-TANDAREI
echipa fara victorie-nu este
scorul campionatului TANDAREI-REVIGA 15-0
meciuri fara gol marcat-nu sunt
cel mai mare egal-GRIVITA-MANASIA 4-4
cel mai bun atac-TANDAREI 59 goluri
cel mai slab atac-REVIGA 15 goluri
cea mai buna aparare- TANDAREI 13 goluri primite
cea mai slaba aparare-REVIGA 68 goluri primite
echipa cu punctaj maxim acasa-TANDAREI,GHE LAZAR,MUNT BUZAU
echipa fara puncte acasa-nu este
cel mai bun atac acasa-GHE LAZAR 41 goluri
cel mai slab atac acasa-REVIGA 6 goluri
ce mai buna aparare acasa-MUNT BUZAU 2 goluri primite
cea mai slaba aparare acasa-RADULESTI 25 goluri primite
echipe fara egaluri-MANASIA,COLILIA,REVIGA,ABATORUL
echipe fara victorie acasa-nu sunt
echipe punctaj maxim deplasare-nu sunt
echipa neinvinsa deplasare-TANDAREI
echipe fara punct in deplasare-CAZANESTI,COLILIA,RADULESTI,GRIVITA,REVIGA
cel mai bun atac deplasare-ABATORUL 26 goluri
cel mai slab atac deplasare-COLILIA,RADULESTI 5 goluri
cea mai buna aparare deplasare-ABATORUL 8 goluri primite
cea mai slaba aparare deplasare-REVIGA 48 goluri primite
cel mai mare scor deplasare-CAZANESTI-VITICOLA 0-9
meciul cu cele mai multe goluri marcate de ambele echipe-RADULESTI-CAZANESTI 9-6
COLILIA a avut 8 etape consecutive fara victorie 6-13
VITICOLA a avut 9 etape consecutive fara infrangere
ABATORUL a avut 5 victorii consecutive in deplasare
Sam, 25 Aug
15:30 Unirea Manasia 0 - 4 C.S Victoria Tandarei
Sam, 25 Aug
15:30 AS Cazanesti 7 - 1 Unirea Grivita
Sam, 25 Aug
15:30 Vointa Cocora 1 - 0 Recolta 2008 Gh. Lazar
Sam, 25 Aug
15:30 Spicul Colilia 2 - 0 Vointa Reviga
Sam, 25 Aug
15:30 C.S. Amara 5 - 6 Recolta Gh. Doja
Sam, 25 Aug
15:30 ACS FC Radulesti 0 - 3 Viticola Agrofam Fetesti
Sam, 25 Aug
15:30 C.F. Abatorul Slobozia 0 - 1 Victoria Mt. Buzau
Etapa2
Sam, 01 Sep
15:00 C.S Victoria Tandarei 3 - 2 Victoria Mt. Buzau
Sam, 01 Sep
15:00 Viticola Agrofam Fetesti 5 - 0 C.F. Abatorul Slobozia
Sam, 01 Sep
15:00 Recolta Gh. Doja 4 - 1 ACS FC Radulesti
Sam, 01 Sep
15:00 Vointa Reviga 2 - 1 C.S. Amara
Sam, 01 Sep
15:00 Recolta 2008 Gh. Lazar 8 - 1 Spicul Colilia
Sam, 01 Sep
15:00 Unirea Grivita 0 - 3 Vointa Cocora
Sam, 01 Sep
15:00 Unirea Manasia 3 - 2 AS Cazanesti
Etapa3
Sam, 08 Sep
15:00 AS Cazanesti 3 - 3 C.S Victoria Tandarei
Sam, 08 Sep
15:00 Vointa Cocora 3 - 3 Unirea Manasia
Sam, 08 Sep
15:00 Spicul Colilia 5 - 2 Unirea Grivita
Sam, 08 Sep
15:00 C.S. Amara 7 - 3 Recolta 2008 Gh. Lazar
Sam, 08 Sep
15:00 ACS FC Radulesti 5 - 3 Vointa Reviga
Sam, 08 Sep
15:00 C.F. Abatorul Slobozia 1 - 2 Recolta Gh. Doja
Sam, 08 Sep
15:00 Victoria Mt. Buzau 3 - 1 Viticola Agrofam Fetesti
Etapa4
Sam, 15 Sep
15:00 C.S Victoria Tandarei 2 - 1 Viticola Agrofam Fetesti
Sam, 15 Sep
15:00 Recolta Gh. Doja 3 - 3 Victoria Mt. Buzau
Sam, 15 Sep
15:00 Vointa Reviga 1 - 7 C.F. Abatorul Slobozia
Sam, 15 Sep
15:00 Recolta 2008 Gh. Lazar 13 - 0 ACS FC Radulesti
Sam, 15 Sep
15:00 Unirea Grivita 5 - 2 C.S. Amara
Sam, 15 Sep
15:00 Unirea Manasia 7 - 0 Spicul Colilia
Sam, 15 Sep
15:00 AS Cazanesti 5 - 0 Vointa Cocora
Etapa5
Sam, 22 Sep
15:00 Vointa Cocora 2 - 4 C.S Victoria Tandarei
Sam, 22 Sep
15:00 Spicul Colilia 2 - 1 AS Cazanesti
Sam, 22 Sep
15:00 C.S. Amara 6 - 3 Unirea Manasia
Sam, 22 Sep
15:00 ACS FC Radulesti 4 - 3 Unirea Grivita
Sam, 22 Sep
15:00 C.F. Abatorul Slobozia 1 - 2 Recolta 2008 Gh. Lazar
Sam, 22 Sep
15:00 Victoria Mt. Buzau 2 - 1 Vointa Reviga
Sam, 22 Sep
15:00 Viticola Agrofam Fetesti 8 - 0 Recolta Gh. Doja
Etapa6
Sam, 29 Sep
14:00 C.S Victoria Tandarei 7 - 0 Recolta Gh. Doja
Sam, 29 Sep
14:00 Vointa Reviga 0 - 3 Viticola Agrofam Fetesti
Sam, 29 Sep
14:00 Recolta 2008 Gh. Lazar 1 - 0 Victoria Mt. Buzau
Sam, 29 Sep
14:00 Unirea Grivita 0 - 4 C.F. Abatorul Slobozia
Sam, 29 Sep
14:00 Unirea Manasia 5 - 0 ACS FC Radulesti
Sam, 29 Sep
14:00 AS Cazanesti 3 - 1 C.S. Amara
Sam, 29 Sep
14:00 Vointa Cocora 6 - 1 Spicul Colilia
Etapa7
Sam, 06 Oct
14:00 Spicul Colilia 0 - 3 C.S Victoria Tandarei
Sam, 06 Oct
14:00 C.S. Amara 3 - 0 Vointa Cocora
Sam, 06 Oct
14:00 ACS FC Radulesti 9 - 6 AS Cazanesti
Sam, 06 Oct
14:00 C.F. Abatorul Slobozia 2 - 5 Unirea Manasia
Sam, 06 Oct
14:00 Victoria Mt. Buzau 2 - 0 Unirea Grivita
Sam, 06 Oct
14:00 Viticola Agrofam Fetesti 8 - 3 Recolta 2008 Gh. Lazar
Sam, 06 Oct
14:00 Recolta Gh. Doja 11 - 0 Vointa Reviga
Etapa8
Sam, 13 Oct
14:00 C.S Victoria Tandarei 15 - 0 Vointa Reviga
Sam, 13 Oct
14:00 Recolta 2008 Gh. Lazar 2 - 1 Recolta Gh. Doja
Sam, 13 Oct
14:00 Unirea Grivita 3 - 4 Viticola Agrofam Fetesti
Sam, 13 Oct
14:00 Unirea Manasia 2 - 3 Victoria Mt. Buzau
Sam, 13 Oct
14:00 AS Cazanesti 1 - 4 C.F. Abatorul Slobozia
Sam, 13 Oct
14:00 Vointa Cocora 5 - 1 ACS FC Radulesti
Sam, 13 Oct
14:00 Spicul Colilia 2 - 3 C.S. Amara
Etapa9
Sam, 20 Oct
14:00 C.S. Amara 2 - 2 C.S Victoria Tandarei
Sam, 20 Oct
14:00 ACS FC Radulesti 5 - 3 Spicul Colilia
Sam, 20 Oct
14:00 C.F. Abatorul Slobozia 4 - 2 Vointa Cocora
Sam, 20 Oct
14:00 Victoria Mt. Buzau 7 - 0 AS Cazanesti
Sam, 20 Oct
14:00 Viticola Agrofam Fetesti 5 - 2 Unirea Manasia
Sam, 20 Oct
14:00 Recolta Gh. Doja 6 - 0 Unirea Grivita
Sam, 20 Oct
14:00 Vointa Reviga 2 - 1 Recolta 2008 Gh. Lazar
Etapa10
Sam, 27 Oct
12:00 C.S Victoria Tandarei 8 - 0 Recolta 2008 Gh. Lazar
Sam, 27 Oct
12:00 Unirea Grivita 8 - 2 Vointa Reviga
Sam, 27 Oct
12:00 Unirea Manasia 2 - 1 Recolta Gh. Doja
Sam, 27 Oct
12:00 AS Cazanesti 0 - 9 Viticola Agrofam Fetesti
Sam, 27 Oct
12:00 Vointa Cocora 1 - 0 Victoria Mt. Buzau
Sam, 27 Oct
12:00 Spicul Colilia 0 - 6 C.F. Abatorul Slobozia
Sam, 27 Oct
12:00 C.S. Amara 5 - 3 ACS FC Radulesti
Etapa11
Sam, 03 Noi
12:00 ACS FC Radulesti 2 - 2 C.S Victoria Tandarei
Sam, 03 Noi
12:00 C.F. Abatorul Slobozia 1 - 3 C.S. Amara
Sam, 03 Noi
12:00 Victoria Mt. Buzau 8 - 0 Spicul Colilia
Sam, 03 Noi
12:00 Viticola Agrofam Fetesti 4 - 0 Vointa Cocora
Sam, 03 Noi
12:00 Recolta Gh. Doja 9 - 4 AS Cazanesti
Sam, 03 Noi
12:00 Vointa Reviga 1 - 3 Unirea Manasia
Sam, 03 Noi
12:00 Recolta 2008 Gh. Lazar 9 - 2 Unirea Grivita
Etapa12
Sam, 10 Noi
12:00 C.S Victoria Tandarei 4 - 0 Unirea Grivita
Sam, 10 Noi
12:00 Unirea Manasia 1 - 3 Recolta 2008 Gh. Lazar
Sam, 10 Noi
12:00 AS Cazanesti 5 - 3 Vointa Reviga
Sam, 10 Noi
12:00 Vointa Cocora 5 - 0 Recolta Gh. Doja
Sam, 10 Noi
12:00 Spicul Colilia 2 - 4 Viticola Agrofam Fetesti
Sam, 10 Noi
12:00 C.S. Amara 4 - 1 Victoria Mt. Buzau
Sam, 10 Noi
12:00 ACS FC Radulesti 1 - 5 C.F. Abatorul Slobozia
Etapa13
Sam, 17 Noi
12:00 C.F. Abatorul Slobozia 1 - 2 C.S Victoria Tandarei
Sam, 17 Noi
12:00 Victoria Mt. Buzau 8 - 0 ACS FC Radulesti
Sam, 17 Noi
12:00 Viticola Agrofam Fetesti 3 - 3 C.S. Amara
Sam, 17 Noi
12:00 Recolta Gh. Doja 7 - 0 Spicul Colilia
Sam, 17 Noi
12:00 Vointa Reviga 0 - 5 Vointa Cocora
Sam, 17 Noi
12:00 Recolta 2008 Gh. Lazar 8 - 0 AS Cazanesti
Sam, 17 Noi
12:00 Unirea Grivita 4 - 4 Unirea Manasia
CLASAMENTE FINALE TUR
a)clasament general
1 Victoria Tandarei 13 10 3 0 59 - 13 33
2 Viticola Agrofam Fetesti 13 10 1 2 58 - 18 31
3 Victoria Mt. Buzau 13 8 1 4 40 - 16 25
4 Recolta Gh. Lazar 13 8 0 5 53 - 32 24
5 C.S. Amara 13 7 2 4 45 - 34 23
6 Recolta Gh. Doja 13 7 1 5 50 - 38 22
7 Vointa Cocora 13 7 1 5 33 - 25 22
8 Unirea Manasia 13 6 2 5 40 - 34 20
9 C.F. Abatorul Slobozia 13 6 0 7 36 - 25 18
10 AS Cazanesti 13 4 1 8 37 - 59 13
11 FC Radulesti 13 4 1 8 31 - 65 13
12 Spicul Colilia 13 3 0 10 18 - 60 9
13 Unirea Grivita 13 2 1 10 28 - 56 7
14 Vointa Reviga 13 2 0 11 15 - 68 6
-sursa ajf ialomita-
b)clasament acasa
1.ghe.lazar 6 6 0 0 41-4 18
2.tandarei 6 6 0 0 39-3 18
3.munt buzau 6 6 0 0 30-2 18
4.ghe doja 6 5 1 0 40-8 16
5.viticola 6 5 1 0 33-8 16
6.cocora 7 5 1 1 23-9 16
7.amara 7 5 1 1 32-18 16
8.radulesti 7 4 1 2 26-25 13
9.manasia 7 4 0 3 20-13 12
10.cazanesti 7 3 1 3 24-21 10
11.colilia 7 3 0 4 13-19 9
12.grivita 6 2 1 3 20-19 7
13.reviga 6 2 0 4 6-20 6
14.abatorul 7 1 0 6 10-17 3
c)clasament deplasare
1.abatorul 6 5 0 1 26-8 15
2.viticola 7 5 0 2 25-10 15
3.tandarei 7 4 3 0 20-10 15
4.manasia 6 2 2 2 20-21 8
5.amara 6 2 1 3 13-16 7
6.munt buzau 7 2 1 4 10-14 7
7.cocora 6 2 0 4 10-16 6
8.ghe.lazar 7 2 0 5 12-28 6
9.ghe.doja 7 2 0 5 10-30 6
10.cazanesti 6 0 0 6 13-38 0
11.grivita 7 0 0 7 8-37 0
12.radulesti 6 0 0 6 5-40 0
13.colilia 6 0 0 6 5-41 0
14.reviga 7 0 0 7 9-48 0
d)clasament adevar
1)tandarei +15
2.viticola +13
3.munt.buzau +7
4.ghe.lazar +6
5.ghe.doja +4
6.amara +2
7.cocora +1
8.abatorul -3
9.manasia -4
10.cazanesti -8
11.radulesti -8
12.grivita -11
13.colilia -12
14.reviga -12
CONCLUZI:
echipa neinvinsa-TANDAREI
echipa fara victorie-nu este
scorul campionatului TANDAREI-REVIGA 15-0
meciuri fara gol marcat-nu sunt
cel mai mare egal-GRIVITA-MANASIA 4-4
cel mai bun atac-TANDAREI 59 goluri
cel mai slab atac-REVIGA 15 goluri
cea mai buna aparare- TANDAREI 13 goluri primite
cea mai slaba aparare-REVIGA 68 goluri primite
echipa cu punctaj maxim acasa-TANDAREI,GHE LAZAR,MUNT BUZAU
echipa fara puncte acasa-nu este
cel mai bun atac acasa-GHE LAZAR 41 goluri
cel mai slab atac acasa-REVIGA 6 goluri
ce mai buna aparare acasa-MUNT BUZAU 2 goluri primite
cea mai slaba aparare acasa-RADULESTI 25 goluri primite
echipe fara egaluri-MANASIA,COLILIA,REVIGA,ABATORUL
echipe fara victorie acasa-nu sunt
echipe punctaj maxim deplasare-nu sunt
echipa neinvinsa deplasare-TANDAREI
echipe fara punct in deplasare-CAZANESTI,COLILIA,RADULESTI,GRIVITA,REVIGA
cel mai bun atac deplasare-ABATORUL 26 goluri
cel mai slab atac deplasare-COLILIA,RADULESTI 5 goluri
cea mai buna aparare deplasare-ABATORUL 8 goluri primite
cea mai slaba aparare deplasare-REVIGA 48 goluri primite
cel mai mare scor deplasare-CAZANESTI-VITICOLA 0-9
meciul cu cele mai multe goluri marcate de ambele echipe-RADULESTI-CAZANESTI 9-6
COLILIA a avut 8 etape consecutive fara victorie 6-13
VITICOLA a avut 9 etape consecutive fara infrangere
ABATORUL a avut 5 victorii consecutive in deplasare
RETROSPECTIVA 2012 episodul7 LIGA5 SERIA1 SENIORI
Etapa1
Sam, 18 Aug
17:30 Gloria Ograda 3 - 2 Unirea M.Kogalniceanu
Sam, 18 Aug
17:30 Baraganul Ciulnita 1 - 2 Andrias Andrasesti
Sam, 18 Aug
17:30 A.S. Orezu 4 - 2 Agronomia Bucu
Sam, 18 Aug
17:30 Viitorul Valea Ciorii 4 - 6 Dunarea Giurgeni
Sam, 18 Aug
17:30 Vointa Brincoveni 3 - 1 AS FC Inter Stelnica
Sam, 18 Aug
17:30 Gloria Gura Ialomitei 3 - 2 Viitorul Platonesti
Sam, 18 Aug
17:30 Vointa Bratianu Scanteia 4 - 3 Rapid Perieti
Sam, 18 Aug
17:30 Albesti 08 0 - 3 AS FC Traian
Sam, 18 Aug
17:30 Recolta Saveni 5 - 0 AS FC Movila
Etapa2
Sam, 25 Aug
17:00 Unirea M.Kogalniceanu 3 - 2 AS FC Movila
Sam, 25 Aug
17:00 AS FC Traian 10 - 2 Recolta Saveni
Sam, 25 Aug
17:00 Rapid Perieti 4 - 3 Albesti 08
Sam, 25 Aug
17:00 Viitorul Platonesti 5 - 2 Vointa Bratianu Scanteia
Sam, 25 Aug
17:00 AS FC Inter Stelnica 2 - 2 Gloria Gura Ialomitei
Sam, 25 Aug
17:00 Dunarea Giurgeni 4 - 2 Vointa Brincoveni
Sam, 25 Aug
17:00 Agronomia Bucu 8 - 0 Viitorul Valea Ciorii
Sam, 25 Aug
17:00 Andrias Andrasesti 1 - 0 A.S. Orezu
Sam, 25 Aug
17:00 Gloria Ograda 2 - 0 Baraganul Ciulnita
Etapa3
Sam, 01 Sep
17:00 Baraganul Ciulnita 5 - 0 Unirea M.Kogalniceanu
Sam, 01 Sep
17:00 A.S. Orezu 4 - 1 Gloria Ograda
Sam, 01 Sep
17:00 Viitorul Valea Ciorii 2 - 1 Andrias Andrasesti
Sam, 01 Sep
17:00 Vointa Brincoveni 5 - 0 Agronomia Bucu
Sam, 01 Sep
17:00 Gloria Gura Ialomitei 4 - 3 Dunarea Giurgeni
Sam, 01 Sep
17:00 Vointa Bratianu Scanteia 5 - 2 AS FC Inter Stelnica
Sam, 01 Sep
17:00 Albesti 08 3 - 2 Viitorul Platonesti
Sam, 01 Sep
17:00 Recolta Saveni 3 - 0 Rapid Perieti
Sam, 01 Sep
17:00 AS FC Movila 3 - 4 AS FC Traian
Etapa4
Sam, 08 Sep
17:00 Unirea M.Kogalniceanu 3 - 1 AS FC Traian
Sam, 08 Sep
17:00 Rapid Perieti 2 - 5 AS FC Movila
Sam, 08 Sep
17:00 Viitorul Platonesti 6 - 4 Recolta Saveni
Sam, 08 Sep
17:00 AS FC Inter Stelnica 1 - 2 Albesti 08
Sam, 08 Sep
17:00 Dunarea Giurgeni 3 - 0 Vointa Bratianu Scanteia
Sam, 08 Sep
17:00 Agronomia Bucu 0 - 3 Gloria Gura Ialomitei
Sam, 08 Sep
17:00 Andrias Andrasesti 4 - 0 Vointa Brincoveni
Sam, 08 Sep
17:00 Gloria Ograda 2 - 1 Viitorul Valea Ciorii
Sam, 08 Sep
17:00 Baraganul Ciulnita 3 - 0 A.S. Orezu
Etapa5
Sam, 15 Sep
17:00 A.S. Orezu 4 - 1 Unirea M.Kogalniceanu
Sam, 15 Sep
17:00 Viitorul Valea Ciorii 1 - 1 Baraganul Ciulnita
Sam, 15 Sep
17:00 Vointa Brincoveni 5 - 3 Gloria Ograda
Sam, 15 Sep
17:00 Gloria Gura Ialomitei 1 - 1 Andrias Andrasesti
Sam, 15 Sep
17:00 Vointa Bratianu Scanteia 5 - 2 Agronomia Bucu
Sam, 15 Sep
17:00 Albesti 08 3 - 2 Dunarea Giurgeni
Sam, 15 Sep
17:00 Recolta Saveni 4 - 1 AS FC Inter Stelnica
Sam, 15 Sep
17:00 AS FC Movila 2 - 6 Viitorul Platonesti
Sam, 15 Sep
17:00 AS FC Traian 3 - 2 Rapid Perieti
Etapa6
Sam, 22 Sep
16:00 Unirea M.Kogalniceanu 3 - 1 Rapid Perieti
Sam, 22 Sep
16:00 Viitorul Platonesti 7 - 2 AS FC Traian
Sam, 22 Sep
16:00 AS FC Inter Stelnica 0 - 1 AS FC Movila
Sam, 22 Sep
16:00 Dunarea Giurgeni 2 - 1 Recolta Saveni
Sam, 22 Sep
16:00 Agronomia Bucu 5 - 2 Albesti 08
Sam, 22 Sep
16:00 Andrias Andrasesti 15 - 1 Vointa Bratianu Scanteia
Sam, 22 Sep
16:00 Gloria Ograda 2 - 1 Gloria Gura Ialomitei
Sam, 22 Sep
16:00 Baraganul Ciulnita 4 - 1 Vointa Brincoveni
Sam, 22 Sep
16:00 A.S. Orezu 4 - 2 Viitorul Valea Ciorii
Etapa7
Sam, 29 Sep
16:00 Viitorul Valea Ciorii 2 - 4 Unirea M.Kogalniceanu
Sam, 29 Sep
16:00 Vointa Brincoveni 0 - 3 A.S. Orezu
Sam, 29 Sep
16:00 Gloria Gura Ialomitei 0 - 0 Baraganul Ciulnita
Sam, 29 Sep
16:00 Vointa Bratianu Scanteia 3 - 3 Gloria Ograda
Sam, 29 Sep
16:00 Albesti 08 3 - 1 Andrias Andrasesti
Sam, 29 Sep
16:00 Recolta Saveni 2 - 0 Agronomia Bucu
Sam, 29 Sep
16:00 AS FC Movila 2 - 2 Dunarea Giurgeni
Sam, 29 Sep
16:00 AS FC Traian 3 - 0 AS FC Inter Stelnica
Sam, 29 Sep
16:00 Rapid Perieti 1 - 2 Viitorul Platonesti
Etapa8
Sam, 06 Oct
16:00 Unirea M.Kogalniceanu 0 - 4 Viitorul Platonesti
Sam, 06 Oct
16:00 AS FC Inter Stelnica 4 - 0 Rapid Perieti
Sam, 06 Oct
16:00 Dunarea Giurgeni 5 - 4 AS FC Traian
Sam, 06 Oct
16:00 Agronomia Bucu 1 - 2 AS FC Movila
Sam, 06 Oct
16:00 Andrias Andrasesti 3 - 0 Recolta Saveni
Sam, 06 Oct
16:00 Gloria Ograda 0 - 3 Albesti 08
Sam, 06 Oct
16:00 Baraganul Ciulnita 1 - 2 Vointa Bratianu Scanteia
Sam, 06 Oct
16:00 A.S. Orezu 4 - 3 Gloria Gura Ialomitei
Dum, 07 Oct
16:00 Viitorul Valea Ciorii 4 - 1 Vointa Brincoveni
Etapa9
Sam, 13 Oct
16:00 Vointa Brincoveni 4 - 0 Unirea M.Kogalniceanu
Sam, 13 Oct
16:00 Gloria Gura Ialomitei 2 - 2 Viitorul Valea Ciorii
Sam, 13 Oct
16:00 Vointa Bratianu Scanteia 0 - 7 A.S. Orezu
Sam, 13 Oct
16:00 Albesti 08 4 - 0 Baraganul Ciulnita
Sam, 13 Oct
16:00 Recolta Saveni 2 - 1 Gloria Ograda
Sam, 13 Oct
16:00 AS FC Movila 2 - 6 Andrias Andrasesti
Sam, 13 Oct
16:00 AS FC Traian 2 - 0 Agronomia Bucu
Sam, 13 Oct
16:00 Rapid Perieti 1 - 1 Dunarea Giurgeni
Sam, 13 Oct
16:00 Viitorul Platonesti 4 - 2 AS FC Inter Stelnica
Etapa10
Sam, 20 Oct
16:00 Unirea M.Kogalniceanu 5 - 2 AS FC Inter Stelnica
Sam, 20 Oct
16:00 Dunarea Giurgeni 1 - 0 Viitorul Platonesti
Sam, 20 Oct
16:00 Agronomia Bucu 7 - 1 Rapid Perieti
Sam, 20 Oct
16:00 Andrias Andrasesti 4 - 0 AS FC Traian
Sam, 20 Oct
16:00 Gloria Ograda 6 - 5 AS FC Movila
Sam, 20 Oct
16:00 Baraganul Ciulnita 1 - 0 Recolta Saveni
Sam, 20 Oct
16:00 A.S. Orezu 1 - 1 Albesti 08
Sam, 20 Oct
16:00 Viitorul Valea Ciorii 1 - 1 Vointa Bratianu Scanteia
Sam, 20 Oct
16:00 Vointa Brincoveni 2 - 1 Gloria Gura Ialomitei
Etapa11
Sam, 27 Oct
14:00 Gloria Gura Ialomitei 3 - 2 Unirea M.Kogalniceanu
Sam, 27 Oct
14:00 Vointa Bratianu Scanteia 5 - 5 Vointa Brincoveni
Sam, 27 Oct
14:00 Albesti 08 7 - 0 Viitorul Valea Ciorii
Sam, 27 Oct
14:00 Recolta Saveni 3 - 2 A.S. Orezu
Sam, 27 Oct
14:00 AS FC Movila 4 - 5 Baraganul Ciulnita
Sam, 27 Oct
14:00 AS FC Traian 3 - 0 Gloria Ograda
Sam, 27 Oct
14:00 Rapid Perieti 0 - 4 Andrias Andrasesti
Sam, 27 Oct
14:00 Viitorul Platonesti 1 - 0 Agronomia Bucu
Sam, 27 Oct
14:00 AS FC Inter Stelnica 1 - 3 Dunarea Giurgeni
Etapa12
Sam, 03 Noi
14:00 Unirea M.Kogalniceanu 4 - 3 Dunarea Giurgeni
Sam, 03 Noi
14:00 Agronomia Bucu 5 - 1 AS FC Inter Stelnica
Sam, 03 Noi
14:00 Andrias Andrasesti 4 - 1 Viitorul Platonesti
Sam, 03 Noi
14:00 Gloria Ograda 3 - 0 Rapid Perieti
Sam, 03 Noi
14:00 Baraganul Ciulnita 4 - 1 AS FC Traian
Sam, 03 Noi
14:00 A.S. Orezu 2 - 0 AS FC Movila
Sam, 03 Noi
14:00 Viitorul Valea Ciorii 3 - 2 Recolta Saveni
Sam, 03 Noi
14:00 Vointa Brincoveni 2 - 3 Albesti 08
Sam, 03 Noi
14:00 Gloria Gura Ialomitei 3 - 3 Vointa Bratianu Scanteia
Etapa13
Sam, 10 Noi
14:00 Vointa Bratianu Scanteia 4 - 3 Unirea M.Kogalniceanu
Sam, 10 Noi
14:00 Albesti 08 6 - 0 Gloria Gura Ialomitei
Sam, 10 Noi
14:00 Recolta Saveni 5 - 2 Vointa Brincoveni
Sam, 10 Noi
14:00 AS FC Movila 5 - 2 Viitorul Valea Ciorii
Sam, 10 Noi
14:00 AS FC Traian 1 - 2 A.S. Orezu
Sam, 10 Noi
14:00 Rapid Perieti 1 - 3 Baraganul Ciulnita
Sam, 10 Noi
14:00 Viitorul Platonesti 9 - 2 Gloria Ograda
Sam, 10 Noi
14:00 AS FC Inter Stelnica 0 - 2 Andrias Andrasesti
Sam, 10 Noi
14:00 Dunarea Giurgeni 2 - 3 Agronomia Bucu
Etapa14
Sam, 17 Noi
14:00 Unirea M.Kogalniceanu 0 - 1 Agronomia Bucu
Sam, 17 Noi
14:00 Andrias Andrasesti 5 - 1 Dunarea Giurgeni
Sam, 17 Noi
14:00 Gloria Ograda 3 - 1 AS FC Inter Stelnica
Sam, 17 Noi
14:00 Baraganul Ciulnita 2 - 1 Viitorul Platonesti
Sam, 17 Noi
14:00 A.S. Orezu 7 - 3 Rapid Perieti
Sam, 17 Noi
14:00 Viitorul Valea Ciorii 2 - 3 AS FC Traian
Sam, 17 Noi
14:00 Vointa Brincoveni 2 - 0 AS FC Movila
Sam, 17 Noi
14:00 Gloria Gura Ialomitei 3 - 3 Recolta Saveni
Sam, 17 Noi
14:00 Vointa Bratianu Scanteia 1 - 12 Albesti 08
Etapa15
Sam, 24 Noi
14:00 Albesti 08 3 - 2 Unirea M.Kogalniceanu
Sam, 24 Noi
14:00 Recolta Saveni 4 - 1 Vointa Bratianu Scanteia
Sam, 24 Noi
14:00 AS FC Movila 1 - 4 Gloria Gura Ialomitei
Sam, 24 Noi
14:00 AS FC Traian 3 - 1 Vointa Brincoveni
Sam, 24 Noi
14:00 Rapid Perieti 2 - 1 Viitorul Valea Ciorii
Sam, 24 Noi
14:00 Viitorul Platonesti 2 - 1 A.S. Orezu
Sam, 24 Noi
14:00 AS FC Inter Stelnica 0 - 1 Baraganul Ciulnita
Sam, 24 Noi
14:00 Dunarea Giurgeni 1 - 1 Gloria Ograda
Sam, 24 Noi
14:00 Agronomia Bucu 1 - 1 Andrias Andrasesti
Etapa16
Sam, 01 Dec
14:00 Unirea M.Kogalniceanu 3 - 0 Andrias Andrasesti
Sam, 01 Dec
14:00 Gloria Ograda 2 - 1 Agronomia Bucu
Sam, 01 Dec
14:00 Baraganul Ciulnita 3 - 1 Dunarea Giurgeni
Sam, 01 Dec
14:00 A.S. Orezu 8 - 0 AS FC Inter Stelnica
Sam, 01 Dec
14:00 Viitorul Valea Ciorii 2 - 0 Viitorul Platonesti
Sam, 01 Dec
14:00 Vointa Brincoveni 2 - 1 Rapid Perieti
Sam, 01 Dec
14:00 Gloria Gura Ialomitei 1 - 2 AS FC Traian
Sam, 01 Dec
14:00 Vointa Bratianu Scanteia 4 - 0 AS FC Movila
Sam, 01 Dec
14:00 Albesti 08 2 - 4 Recolta Saveni
Etapa17
Sam, 08 Dec
14:00 Recolta Saveni 3 - 2 Unirea M.Kogalniceanu
Sam, 08 Dec
14:00 AS FC Movila 0 - 2 Albesti 08
Sam, 08 Dec
14:00 AS FC Traian 6 - 3 Vointa Bratianu Scanteia
Sam, 08 Dec
14:00 Rapid Perieti 4 - 2 Gloria Gura Ialomitei
Sam, 08 Dec
14:00 Viitorul Platonesti 2 - 1 Vointa Brincoveni
Sam, 08 Dec
14:00 AS FC Inter Stelnica 2 - 1 Viitorul Valea Ciorii
Sam, 08 Dec
14:00 Dunarea Giurgeni 1 - 3 A.S. Orezu
Sam, 08 Dec
14:00 Agronomia Bucu 2 - 3 Baraganul Ciulnita
Sam, 08 Dec
14:00 Andrias Andrasesti 5 - 1 Gloria Ograda
CLASAMENTE FINALE TUR
a)clasament general
1 Andrias Andrasesti 17 12 2 3 59 - 17 14 38
2 A.S. Orezu 17 12 1 4 56 - 24 10 37
3 Albesti 08 17 12 1 4 59 - 28 10 37
4 Baraganul Ciulnita 17 11 2 4 37 - 22 8 35
5 Viitorul Platonesti 17 11 0 6 54 - 32 9 33
6 AS FC Traian 17 11 0 6 51 - 39 9 33
7 Recolta Saveni 17 10 1 6 47 - 39 4 31
8 Gloria Ograda 17 8 2 7 35 - 46 -1 26
9 Dunarea Giurgeni 17 7 3 7 41 - 41 0 24
10 Gloria Gura Ialomitei 17 5 6 6 36 - 39 -6 21
11 Unirea M.Kogalniceanu 17 7 0 10 37 - 45 -3 21
12 Agronomia Bucu 17 6 1 10 38 - 36 -5 19
13 Vointa Brincoveni 17 7 1 9 38 - 43 -5 16
14 Vointa Bratianu Scanteia 17 6 4 7 44 - 75 -5 16
15 Viitorul Valea Ciorii 17 4 3 10 30 - 51 -12 15
16 AS FC Movila 17 4 1 12 34 - 56 -11 13
17 Rapid Perieti 17 3 1 13 26 - 57 -14 10
18 AS FC Inter Stelnica 17 2 1 14 20 - 52 -17 7
NOTE:
Echipa Vointa Bratianu Scanteia: -6 puncte (substituire jucatori la jocul Dunarea Giurgeni- Vointa Scinteia)
Echipa Vointa Brincoveni: -6 puncte (substituire jucatori la jocul Vointa Brincoveni- AS Orezu)
top golgheteri
Cimpoeru Andrei- Iulian-22
Bracaci Marian-20
Anghel Marian- Catalin-18
Axeniuc Andrei- Robert-16
Dinu Ion-15
Anton Adrian-14
Milea Valentin-14
Mihaila Valentin- Ionut-13
Sfetcovici Viorel- Ionut-13
Vergu Mihaita- Daniel-13
Spinu Costel-12
Iosif Valentin- Ionut-11
Savulescu Stefan- Iulian-11
Barac Ionel-10
Chisalita Constantin-10
Ciobanu Gheorghe-10
Puscasu Petrica- Catalin-10
Sterian Valentin- Florin-10
Dragomir Stelian- Ciprian-9
Grigore Aurelian- Florin-9
Grigore Nicusor- Gabriel-9
Nicolau Oprea-9
Udrea Constantin- Ionut-9
Chivu Florian-8
Dan Viorel- Daniel-8
Lupa Alexandru-8
Badarau Paul- Stelica-7
Dimache Ionut- Jenel-7
Filip Alexandru- Daniel-7
Mitea Marian-7
Trandafir Mitica- Gabriel-7
Bolocan Nicolae-6
Chiojdoiu Paul-6
Ciocianu Sandu-6
Danila Petre- Cosmin-6
Nichifor Eduard- Cornel-6
Petrache Stefan-6
Seitan Costea- Marian-6
Simion Stefan- Iulian-6
Tudor Marian- Emil-6
Bartoc Florinel-5
Braziloiu Marius-5
Bucuroiu Cosmin- Octavian-5
Clinciu Gheorghe- Cristian-5
David Marian-5
Frigea Toma- Adrian-5
Marinescu Nicusor- Marian-5
Mitu Constantin- Iulian-5
Moraru Valentin- Georgian-5
Neagu Alexandru- Catalin-5
Panait Vasile- Alexandru-5
Rosoaga Aurelian- Liviu-5
Zaharascu Rafael- Cristian-5
-informatii de la ajf ialomita-
b)clasament acasa
saveni 9 9 0 0 31-9 27
2.orezu 9 8 1 0 38-11 25
3.andrasesti 8 8 0 0 41-4 24
4.platonesti 8 8 0 0 36-14 24
5.ograda 9 8 0 1 23-14 24
6.traian 8 7 0 1 31-10 21
7.albesti 9 7 0 2 31-14 21
8.ciulnita 9 7 0 2 24-8 21
9.brancoveni 9 7 0 2 25-12 21
10.m. kogal. 8 6 0 2 21-14 18
11.scanteia 9 5 2 2 31-37 17
12.giurgeni 8 5 1 2 19-14 16
13.valea ciorii 9 4 2 3 21-19 14
14.gura ialom 9 3 5 1 20-18 14
15.bucu 8 4 1 3 29-13 13
16.perieti 8 3 1 4 15-21 10
17.stelnica 8 2 1 5 10-12 7
18.movila 8 1 1 6 19-31 4
c)clasament afara:
1.albesti 8 5 1 2 30-14 16
2.andrasesti 9 4 2 3 18-13 14
3.ciulnita 8 4 2 2 13-14 14
4.orezu 8 4 0 4 18-11 12
5.traian 9 4 0 5 20-29 12
6.platonesti 9 3 0 6 16-18 9
7.movila 9 3 0 6 15-25 9
8.giurgeni 9 2 2 5 22-27 8
9.gura ialom 8 2 1 5 16-21 7
10.bucu 9 2 0 7 9-23 6
11.scanteia 8 1 2 5 13-28 5
12.valea ciorii 8 1 1 6 10-31 4
13.saveni 8 1 1 6 16-30 4
14.m.kogalnic 9 1 0 8 16-31 3
15.ograda 8 0 2 6 12-32 2
16.brancoveni 8 0 1 7 13-31 1
17.perieti 9 0 0 9 11-36 0
18.stelnica 9 0 0 9 10-40 0
d)clasament adevar
1.andrasesti +14
2.albesti +10
3.orezu +10
4.platonesti +9
5.traian +9
6.ciulnita +8
7.saveni +4
8.giurgeni 0
9.ograda -1
10.m.kogalnic -3
11.brancoveni -5
12.bucu -5
13.scanteia -5
14.gura ialom -6
15.valea ciorii -9
16.movila -13
17.perieti -14
18.stelnica -18
CONCLUZI:
cel mai bun atac-ANDRASESTI,ALBESTI 59 goluri
cel mai slab atac-STELNICA 20 goluri
cea mai buna aparare-ANDRASESTI 17 goluri primite
cea mai slaba aparare-PERIETI 57 goluri primite
cele mai multe egaluri-GURA IALOMITEI -6
cele mai putine egaluri-PLATONESTI,TRAIAN,M.KOGALNICEANU-0
cel mai mare scor-ANDRASESTI-SCANTEIA 15-1
meciuri fara gol-GURA IALOMITEI-CIULNITA 0-0,
echipa neinvinsa-nu este
echipa fara victorie-nu este
cel mai bun atac acasa-ANDRASESTI 41 goluri
cel mai slab atac acasa-STELNICA 10 goluri
cea mai buna aparare acasa-ANDRASESTI 4 goluri primite
cea mai slaba aparare acasa-SCANTEIA 37 goluri primite
echipa cu punctaj maxim acasa-SAVENI,ANDRASESTI,PLATONESTI
echipa neinvinsa acasa-OREZU
echipa fara punct acasa-nu este
echipa fara victorie acasa-nu este
cea mai mare diferenta de scor acasa-ANDRASESTI-SCANTEIA 15-1
cea mai severa infrangere acasa-SCANTEIA-ALBESTI 1-12
cel mai bun atac afara-ALBESTI 30 goluri
cel mai slab atac afara-BUCU 9goluri
cea mai buna aparare afara-OREZU 11 goluri primite
cea mai slaba aparare afara-STELNICA 40 goluri primite
cea mai categorica victorie afara-SCANTEIA-ALBESTI 1-12
echipe cu punctaj maxim afara-nu sunt
echipe fara punct afara-PERIETI,STELNICA
echipe fara victorie afara-BRANCOVENI,OGRADA
cel mai mare egal-SCANTEIE-BRANCOVENI 5-5
cele mai multe goluri marcate de ambele echipe intr-un meci-OGRADA-MOVILA 6-5
Sam, 18 Aug
17:30 Gloria Ograda 3 - 2 Unirea M.Kogalniceanu
Sam, 18 Aug
17:30 Baraganul Ciulnita 1 - 2 Andrias Andrasesti
Sam, 18 Aug
17:30 A.S. Orezu 4 - 2 Agronomia Bucu
Sam, 18 Aug
17:30 Viitorul Valea Ciorii 4 - 6 Dunarea Giurgeni
Sam, 18 Aug
17:30 Vointa Brincoveni 3 - 1 AS FC Inter Stelnica
Sam, 18 Aug
17:30 Gloria Gura Ialomitei 3 - 2 Viitorul Platonesti
Sam, 18 Aug
17:30 Vointa Bratianu Scanteia 4 - 3 Rapid Perieti
Sam, 18 Aug
17:30 Albesti 08 0 - 3 AS FC Traian
Sam, 18 Aug
17:30 Recolta Saveni 5 - 0 AS FC Movila
Etapa2
Sam, 25 Aug
17:00 Unirea M.Kogalniceanu 3 - 2 AS FC Movila
Sam, 25 Aug
17:00 AS FC Traian 10 - 2 Recolta Saveni
Sam, 25 Aug
17:00 Rapid Perieti 4 - 3 Albesti 08
Sam, 25 Aug
17:00 Viitorul Platonesti 5 - 2 Vointa Bratianu Scanteia
Sam, 25 Aug
17:00 AS FC Inter Stelnica 2 - 2 Gloria Gura Ialomitei
Sam, 25 Aug
17:00 Dunarea Giurgeni 4 - 2 Vointa Brincoveni
Sam, 25 Aug
17:00 Agronomia Bucu 8 - 0 Viitorul Valea Ciorii
Sam, 25 Aug
17:00 Andrias Andrasesti 1 - 0 A.S. Orezu
Sam, 25 Aug
17:00 Gloria Ograda 2 - 0 Baraganul Ciulnita
Etapa3
Sam, 01 Sep
17:00 Baraganul Ciulnita 5 - 0 Unirea M.Kogalniceanu
Sam, 01 Sep
17:00 A.S. Orezu 4 - 1 Gloria Ograda
Sam, 01 Sep
17:00 Viitorul Valea Ciorii 2 - 1 Andrias Andrasesti
Sam, 01 Sep
17:00 Vointa Brincoveni 5 - 0 Agronomia Bucu
Sam, 01 Sep
17:00 Gloria Gura Ialomitei 4 - 3 Dunarea Giurgeni
Sam, 01 Sep
17:00 Vointa Bratianu Scanteia 5 - 2 AS FC Inter Stelnica
Sam, 01 Sep
17:00 Albesti 08 3 - 2 Viitorul Platonesti
Sam, 01 Sep
17:00 Recolta Saveni 3 - 0 Rapid Perieti
Sam, 01 Sep
17:00 AS FC Movila 3 - 4 AS FC Traian
Etapa4
Sam, 08 Sep
17:00 Unirea M.Kogalniceanu 3 - 1 AS FC Traian
Sam, 08 Sep
17:00 Rapid Perieti 2 - 5 AS FC Movila
Sam, 08 Sep
17:00 Viitorul Platonesti 6 - 4 Recolta Saveni
Sam, 08 Sep
17:00 AS FC Inter Stelnica 1 - 2 Albesti 08
Sam, 08 Sep
17:00 Dunarea Giurgeni 3 - 0 Vointa Bratianu Scanteia
Sam, 08 Sep
17:00 Agronomia Bucu 0 - 3 Gloria Gura Ialomitei
Sam, 08 Sep
17:00 Andrias Andrasesti 4 - 0 Vointa Brincoveni
Sam, 08 Sep
17:00 Gloria Ograda 2 - 1 Viitorul Valea Ciorii
Sam, 08 Sep
17:00 Baraganul Ciulnita 3 - 0 A.S. Orezu
Etapa5
Sam, 15 Sep
17:00 A.S. Orezu 4 - 1 Unirea M.Kogalniceanu
Sam, 15 Sep
17:00 Viitorul Valea Ciorii 1 - 1 Baraganul Ciulnita
Sam, 15 Sep
17:00 Vointa Brincoveni 5 - 3 Gloria Ograda
Sam, 15 Sep
17:00 Gloria Gura Ialomitei 1 - 1 Andrias Andrasesti
Sam, 15 Sep
17:00 Vointa Bratianu Scanteia 5 - 2 Agronomia Bucu
Sam, 15 Sep
17:00 Albesti 08 3 - 2 Dunarea Giurgeni
Sam, 15 Sep
17:00 Recolta Saveni 4 - 1 AS FC Inter Stelnica
Sam, 15 Sep
17:00 AS FC Movila 2 - 6 Viitorul Platonesti
Sam, 15 Sep
17:00 AS FC Traian 3 - 2 Rapid Perieti
Etapa6
Sam, 22 Sep
16:00 Unirea M.Kogalniceanu 3 - 1 Rapid Perieti
Sam, 22 Sep
16:00 Viitorul Platonesti 7 - 2 AS FC Traian
Sam, 22 Sep
16:00 AS FC Inter Stelnica 0 - 1 AS FC Movila
Sam, 22 Sep
16:00 Dunarea Giurgeni 2 - 1 Recolta Saveni
Sam, 22 Sep
16:00 Agronomia Bucu 5 - 2 Albesti 08
Sam, 22 Sep
16:00 Andrias Andrasesti 15 - 1 Vointa Bratianu Scanteia
Sam, 22 Sep
16:00 Gloria Ograda 2 - 1 Gloria Gura Ialomitei
Sam, 22 Sep
16:00 Baraganul Ciulnita 4 - 1 Vointa Brincoveni
Sam, 22 Sep
16:00 A.S. Orezu 4 - 2 Viitorul Valea Ciorii
Etapa7
Sam, 29 Sep
16:00 Viitorul Valea Ciorii 2 - 4 Unirea M.Kogalniceanu
Sam, 29 Sep
16:00 Vointa Brincoveni 0 - 3 A.S. Orezu
Sam, 29 Sep
16:00 Gloria Gura Ialomitei 0 - 0 Baraganul Ciulnita
Sam, 29 Sep
16:00 Vointa Bratianu Scanteia 3 - 3 Gloria Ograda
Sam, 29 Sep
16:00 Albesti 08 3 - 1 Andrias Andrasesti
Sam, 29 Sep
16:00 Recolta Saveni 2 - 0 Agronomia Bucu
Sam, 29 Sep
16:00 AS FC Movila 2 - 2 Dunarea Giurgeni
Sam, 29 Sep
16:00 AS FC Traian 3 - 0 AS FC Inter Stelnica
Sam, 29 Sep
16:00 Rapid Perieti 1 - 2 Viitorul Platonesti
Etapa8
Sam, 06 Oct
16:00 Unirea M.Kogalniceanu 0 - 4 Viitorul Platonesti
Sam, 06 Oct
16:00 AS FC Inter Stelnica 4 - 0 Rapid Perieti
Sam, 06 Oct
16:00 Dunarea Giurgeni 5 - 4 AS FC Traian
Sam, 06 Oct
16:00 Agronomia Bucu 1 - 2 AS FC Movila
Sam, 06 Oct
16:00 Andrias Andrasesti 3 - 0 Recolta Saveni
Sam, 06 Oct
16:00 Gloria Ograda 0 - 3 Albesti 08
Sam, 06 Oct
16:00 Baraganul Ciulnita 1 - 2 Vointa Bratianu Scanteia
Sam, 06 Oct
16:00 A.S. Orezu 4 - 3 Gloria Gura Ialomitei
Dum, 07 Oct
16:00 Viitorul Valea Ciorii 4 - 1 Vointa Brincoveni
Etapa9
Sam, 13 Oct
16:00 Vointa Brincoveni 4 - 0 Unirea M.Kogalniceanu
Sam, 13 Oct
16:00 Gloria Gura Ialomitei 2 - 2 Viitorul Valea Ciorii
Sam, 13 Oct
16:00 Vointa Bratianu Scanteia 0 - 7 A.S. Orezu
Sam, 13 Oct
16:00 Albesti 08 4 - 0 Baraganul Ciulnita
Sam, 13 Oct
16:00 Recolta Saveni 2 - 1 Gloria Ograda
Sam, 13 Oct
16:00 AS FC Movila 2 - 6 Andrias Andrasesti
Sam, 13 Oct
16:00 AS FC Traian 2 - 0 Agronomia Bucu
Sam, 13 Oct
16:00 Rapid Perieti 1 - 1 Dunarea Giurgeni
Sam, 13 Oct
16:00 Viitorul Platonesti 4 - 2 AS FC Inter Stelnica
Etapa10
Sam, 20 Oct
16:00 Unirea M.Kogalniceanu 5 - 2 AS FC Inter Stelnica
Sam, 20 Oct
16:00 Dunarea Giurgeni 1 - 0 Viitorul Platonesti
Sam, 20 Oct
16:00 Agronomia Bucu 7 - 1 Rapid Perieti
Sam, 20 Oct
16:00 Andrias Andrasesti 4 - 0 AS FC Traian
Sam, 20 Oct
16:00 Gloria Ograda 6 - 5 AS FC Movila
Sam, 20 Oct
16:00 Baraganul Ciulnita 1 - 0 Recolta Saveni
Sam, 20 Oct
16:00 A.S. Orezu 1 - 1 Albesti 08
Sam, 20 Oct
16:00 Viitorul Valea Ciorii 1 - 1 Vointa Bratianu Scanteia
Sam, 20 Oct
16:00 Vointa Brincoveni 2 - 1 Gloria Gura Ialomitei
Etapa11
Sam, 27 Oct
14:00 Gloria Gura Ialomitei 3 - 2 Unirea M.Kogalniceanu
Sam, 27 Oct
14:00 Vointa Bratianu Scanteia 5 - 5 Vointa Brincoveni
Sam, 27 Oct
14:00 Albesti 08 7 - 0 Viitorul Valea Ciorii
Sam, 27 Oct
14:00 Recolta Saveni 3 - 2 A.S. Orezu
Sam, 27 Oct
14:00 AS FC Movila 4 - 5 Baraganul Ciulnita
Sam, 27 Oct
14:00 AS FC Traian 3 - 0 Gloria Ograda
Sam, 27 Oct
14:00 Rapid Perieti 0 - 4 Andrias Andrasesti
Sam, 27 Oct
14:00 Viitorul Platonesti 1 - 0 Agronomia Bucu
Sam, 27 Oct
14:00 AS FC Inter Stelnica 1 - 3 Dunarea Giurgeni
Etapa12
Sam, 03 Noi
14:00 Unirea M.Kogalniceanu 4 - 3 Dunarea Giurgeni
Sam, 03 Noi
14:00 Agronomia Bucu 5 - 1 AS FC Inter Stelnica
Sam, 03 Noi
14:00 Andrias Andrasesti 4 - 1 Viitorul Platonesti
Sam, 03 Noi
14:00 Gloria Ograda 3 - 0 Rapid Perieti
Sam, 03 Noi
14:00 Baraganul Ciulnita 4 - 1 AS FC Traian
Sam, 03 Noi
14:00 A.S. Orezu 2 - 0 AS FC Movila
Sam, 03 Noi
14:00 Viitorul Valea Ciorii 3 - 2 Recolta Saveni
Sam, 03 Noi
14:00 Vointa Brincoveni 2 - 3 Albesti 08
Sam, 03 Noi
14:00 Gloria Gura Ialomitei 3 - 3 Vointa Bratianu Scanteia
Etapa13
Sam, 10 Noi
14:00 Vointa Bratianu Scanteia 4 - 3 Unirea M.Kogalniceanu
Sam, 10 Noi
14:00 Albesti 08 6 - 0 Gloria Gura Ialomitei
Sam, 10 Noi
14:00 Recolta Saveni 5 - 2 Vointa Brincoveni
Sam, 10 Noi
14:00 AS FC Movila 5 - 2 Viitorul Valea Ciorii
Sam, 10 Noi
14:00 AS FC Traian 1 - 2 A.S. Orezu
Sam, 10 Noi
14:00 Rapid Perieti 1 - 3 Baraganul Ciulnita
Sam, 10 Noi
14:00 Viitorul Platonesti 9 - 2 Gloria Ograda
Sam, 10 Noi
14:00 AS FC Inter Stelnica 0 - 2 Andrias Andrasesti
Sam, 10 Noi
14:00 Dunarea Giurgeni 2 - 3 Agronomia Bucu
Etapa14
Sam, 17 Noi
14:00 Unirea M.Kogalniceanu 0 - 1 Agronomia Bucu
Sam, 17 Noi
14:00 Andrias Andrasesti 5 - 1 Dunarea Giurgeni
Sam, 17 Noi
14:00 Gloria Ograda 3 - 1 AS FC Inter Stelnica
Sam, 17 Noi
14:00 Baraganul Ciulnita 2 - 1 Viitorul Platonesti
Sam, 17 Noi
14:00 A.S. Orezu 7 - 3 Rapid Perieti
Sam, 17 Noi
14:00 Viitorul Valea Ciorii 2 - 3 AS FC Traian
Sam, 17 Noi
14:00 Vointa Brincoveni 2 - 0 AS FC Movila
Sam, 17 Noi
14:00 Gloria Gura Ialomitei 3 - 3 Recolta Saveni
Sam, 17 Noi
14:00 Vointa Bratianu Scanteia 1 - 12 Albesti 08
Etapa15
Sam, 24 Noi
14:00 Albesti 08 3 - 2 Unirea M.Kogalniceanu
Sam, 24 Noi
14:00 Recolta Saveni 4 - 1 Vointa Bratianu Scanteia
Sam, 24 Noi
14:00 AS FC Movila 1 - 4 Gloria Gura Ialomitei
Sam, 24 Noi
14:00 AS FC Traian 3 - 1 Vointa Brincoveni
Sam, 24 Noi
14:00 Rapid Perieti 2 - 1 Viitorul Valea Ciorii
Sam, 24 Noi
14:00 Viitorul Platonesti 2 - 1 A.S. Orezu
Sam, 24 Noi
14:00 AS FC Inter Stelnica 0 - 1 Baraganul Ciulnita
Sam, 24 Noi
14:00 Dunarea Giurgeni 1 - 1 Gloria Ograda
Sam, 24 Noi
14:00 Agronomia Bucu 1 - 1 Andrias Andrasesti
Etapa16
Sam, 01 Dec
14:00 Unirea M.Kogalniceanu 3 - 0 Andrias Andrasesti
Sam, 01 Dec
14:00 Gloria Ograda 2 - 1 Agronomia Bucu
Sam, 01 Dec
14:00 Baraganul Ciulnita 3 - 1 Dunarea Giurgeni
Sam, 01 Dec
14:00 A.S. Orezu 8 - 0 AS FC Inter Stelnica
Sam, 01 Dec
14:00 Viitorul Valea Ciorii 2 - 0 Viitorul Platonesti
Sam, 01 Dec
14:00 Vointa Brincoveni 2 - 1 Rapid Perieti
Sam, 01 Dec
14:00 Gloria Gura Ialomitei 1 - 2 AS FC Traian
Sam, 01 Dec
14:00 Vointa Bratianu Scanteia 4 - 0 AS FC Movila
Sam, 01 Dec
14:00 Albesti 08 2 - 4 Recolta Saveni
Etapa17
Sam, 08 Dec
14:00 Recolta Saveni 3 - 2 Unirea M.Kogalniceanu
Sam, 08 Dec
14:00 AS FC Movila 0 - 2 Albesti 08
Sam, 08 Dec
14:00 AS FC Traian 6 - 3 Vointa Bratianu Scanteia
Sam, 08 Dec
14:00 Rapid Perieti 4 - 2 Gloria Gura Ialomitei
Sam, 08 Dec
14:00 Viitorul Platonesti 2 - 1 Vointa Brincoveni
Sam, 08 Dec
14:00 AS FC Inter Stelnica 2 - 1 Viitorul Valea Ciorii
Sam, 08 Dec
14:00 Dunarea Giurgeni 1 - 3 A.S. Orezu
Sam, 08 Dec
14:00 Agronomia Bucu 2 - 3 Baraganul Ciulnita
Sam, 08 Dec
14:00 Andrias Andrasesti 5 - 1 Gloria Ograda
CLASAMENTE FINALE TUR
a)clasament general
1 Andrias Andrasesti 17 12 2 3 59 - 17 14 38
2 A.S. Orezu 17 12 1 4 56 - 24 10 37
3 Albesti 08 17 12 1 4 59 - 28 10 37
4 Baraganul Ciulnita 17 11 2 4 37 - 22 8 35
5 Viitorul Platonesti 17 11 0 6 54 - 32 9 33
6 AS FC Traian 17 11 0 6 51 - 39 9 33
7 Recolta Saveni 17 10 1 6 47 - 39 4 31
8 Gloria Ograda 17 8 2 7 35 - 46 -1 26
9 Dunarea Giurgeni 17 7 3 7 41 - 41 0 24
10 Gloria Gura Ialomitei 17 5 6 6 36 - 39 -6 21
11 Unirea M.Kogalniceanu 17 7 0 10 37 - 45 -3 21
12 Agronomia Bucu 17 6 1 10 38 - 36 -5 19
13 Vointa Brincoveni 17 7 1 9 38 - 43 -5 16
14 Vointa Bratianu Scanteia 17 6 4 7 44 - 75 -5 16
15 Viitorul Valea Ciorii 17 4 3 10 30 - 51 -12 15
16 AS FC Movila 17 4 1 12 34 - 56 -11 13
17 Rapid Perieti 17 3 1 13 26 - 57 -14 10
18 AS FC Inter Stelnica 17 2 1 14 20 - 52 -17 7
NOTE:
Echipa Vointa Bratianu Scanteia: -6 puncte (substituire jucatori la jocul Dunarea Giurgeni- Vointa Scinteia)
Echipa Vointa Brincoveni: -6 puncte (substituire jucatori la jocul Vointa Brincoveni- AS Orezu)
top golgheteri
Cimpoeru Andrei- Iulian-22
Bracaci Marian-20
Anghel Marian- Catalin-18
Axeniuc Andrei- Robert-16
Dinu Ion-15
Anton Adrian-14
Milea Valentin-14
Mihaila Valentin- Ionut-13
Sfetcovici Viorel- Ionut-13
Vergu Mihaita- Daniel-13
Spinu Costel-12
Iosif Valentin- Ionut-11
Savulescu Stefan- Iulian-11
Barac Ionel-10
Chisalita Constantin-10
Ciobanu Gheorghe-10
Puscasu Petrica- Catalin-10
Sterian Valentin- Florin-10
Dragomir Stelian- Ciprian-9
Grigore Aurelian- Florin-9
Grigore Nicusor- Gabriel-9
Nicolau Oprea-9
Udrea Constantin- Ionut-9
Chivu Florian-8
Dan Viorel- Daniel-8
Lupa Alexandru-8
Badarau Paul- Stelica-7
Dimache Ionut- Jenel-7
Filip Alexandru- Daniel-7
Mitea Marian-7
Trandafir Mitica- Gabriel-7
Bolocan Nicolae-6
Chiojdoiu Paul-6
Ciocianu Sandu-6
Danila Petre- Cosmin-6
Nichifor Eduard- Cornel-6
Petrache Stefan-6
Seitan Costea- Marian-6
Simion Stefan- Iulian-6
Tudor Marian- Emil-6
Bartoc Florinel-5
Braziloiu Marius-5
Bucuroiu Cosmin- Octavian-5
Clinciu Gheorghe- Cristian-5
David Marian-5
Frigea Toma- Adrian-5
Marinescu Nicusor- Marian-5
Mitu Constantin- Iulian-5
Moraru Valentin- Georgian-5
Neagu Alexandru- Catalin-5
Panait Vasile- Alexandru-5
Rosoaga Aurelian- Liviu-5
Zaharascu Rafael- Cristian-5
-informatii de la ajf ialomita-
b)clasament acasa
saveni 9 9 0 0 31-9 27
2.orezu 9 8 1 0 38-11 25
3.andrasesti 8 8 0 0 41-4 24
4.platonesti 8 8 0 0 36-14 24
5.ograda 9 8 0 1 23-14 24
6.traian 8 7 0 1 31-10 21
7.albesti 9 7 0 2 31-14 21
8.ciulnita 9 7 0 2 24-8 21
9.brancoveni 9 7 0 2 25-12 21
10.m. kogal. 8 6 0 2 21-14 18
11.scanteia 9 5 2 2 31-37 17
12.giurgeni 8 5 1 2 19-14 16
13.valea ciorii 9 4 2 3 21-19 14
14.gura ialom 9 3 5 1 20-18 14
15.bucu 8 4 1 3 29-13 13
16.perieti 8 3 1 4 15-21 10
17.stelnica 8 2 1 5 10-12 7
18.movila 8 1 1 6 19-31 4
c)clasament afara:
1.albesti 8 5 1 2 30-14 16
2.andrasesti 9 4 2 3 18-13 14
3.ciulnita 8 4 2 2 13-14 14
4.orezu 8 4 0 4 18-11 12
5.traian 9 4 0 5 20-29 12
6.platonesti 9 3 0 6 16-18 9
7.movila 9 3 0 6 15-25 9
8.giurgeni 9 2 2 5 22-27 8
9.gura ialom 8 2 1 5 16-21 7
10.bucu 9 2 0 7 9-23 6
11.scanteia 8 1 2 5 13-28 5
12.valea ciorii 8 1 1 6 10-31 4
13.saveni 8 1 1 6 16-30 4
14.m.kogalnic 9 1 0 8 16-31 3
15.ograda 8 0 2 6 12-32 2
16.brancoveni 8 0 1 7 13-31 1
17.perieti 9 0 0 9 11-36 0
18.stelnica 9 0 0 9 10-40 0
d)clasament adevar
1.andrasesti +14
2.albesti +10
3.orezu +10
4.platonesti +9
5.traian +9
6.ciulnita +8
7.saveni +4
8.giurgeni 0
9.ograda -1
10.m.kogalnic -3
11.brancoveni -5
12.bucu -5
13.scanteia -5
14.gura ialom -6
15.valea ciorii -9
16.movila -13
17.perieti -14
18.stelnica -18
CONCLUZI:
cel mai bun atac-ANDRASESTI,ALBESTI 59 goluri
cel mai slab atac-STELNICA 20 goluri
cea mai buna aparare-ANDRASESTI 17 goluri primite
cea mai slaba aparare-PERIETI 57 goluri primite
cele mai multe egaluri-GURA IALOMITEI -6
cele mai putine egaluri-PLATONESTI,TRAIAN,M.KOGALNICEANU-0
cel mai mare scor-ANDRASESTI-SCANTEIA 15-1
meciuri fara gol-GURA IALOMITEI-CIULNITA 0-0,
echipa neinvinsa-nu este
echipa fara victorie-nu este
cel mai bun atac acasa-ANDRASESTI 41 goluri
cel mai slab atac acasa-STELNICA 10 goluri
cea mai buna aparare acasa-ANDRASESTI 4 goluri primite
cea mai slaba aparare acasa-SCANTEIA 37 goluri primite
echipa cu punctaj maxim acasa-SAVENI,ANDRASESTI,PLATONESTI
echipa neinvinsa acasa-OREZU
echipa fara punct acasa-nu este
echipa fara victorie acasa-nu este
cea mai mare diferenta de scor acasa-ANDRASESTI-SCANTEIA 15-1
cea mai severa infrangere acasa-SCANTEIA-ALBESTI 1-12
cel mai bun atac afara-ALBESTI 30 goluri
cel mai slab atac afara-BUCU 9goluri
cea mai buna aparare afara-OREZU 11 goluri primite
cea mai slaba aparare afara-STELNICA 40 goluri primite
cea mai categorica victorie afara-SCANTEIA-ALBESTI 1-12
echipe cu punctaj maxim afara-nu sunt
echipe fara punct afara-PERIETI,STELNICA
echipe fara victorie afara-BRANCOVENI,OGRADA
cel mai mare egal-SCANTEIE-BRANCOVENI 5-5
cele mai multe goluri marcate de ambele echipe intr-un meci-OGRADA-MOVILA 6-5
RETROSPECTIVA 2012 episodul6 LIGA5 SERIA1 JUNIORI
Etapa1
Sam, 18 Aug
15:30 Gloria Ograda 4 - 6 Unirea M.Kogalniceanu
Sam, 18 Aug
15:30 Baraganul Ciulnita 1 - 0 Andrias Andrasesti
Sam, 18 Aug
15:30 A.S. Orezu 1 - 8 Agronomia Bucu
Sam, 18 Aug
15:30 Viitorul Valea Ciorii 3 - 0 Dunarea Giurgeni
Sam, 18 Aug
15:30 Vointa Brincoveni 2 - 2 AS FC Inter Stelnica
Sam, 18 Aug
15:30 Gloria Gura Ialomitei 2 - 2 Viitorul Platonesti
Sam, 18 Aug
15:30 Vointa Bratianu Scanteia 4 - 3 Rapid Perieti
Sam, 18 Aug
15:30 Albesti 08 2 - 1 AS FC Traian
Sam, 18 Aug
15:30 Recolta Saveni 7 - 1 AS FC Movila
Etapa2
Sam, 25 Aug
15:00 Unirea M.Kogalniceanu 1 - 0 AS FC Movila
Sam, 25 Aug
15:00 AS FC Traian 3 - 1 Recolta Saveni
Sam, 25 Aug
15:00 Rapid Perieti 0 - 3 Albesti 08
Sam, 25 Aug
15:00 Viitorul Platonesti 4 - 3 Vointa Bratianu Scanteia
Sam, 25 Aug
15:00 AS FC Inter Stelnica 0 - 2 Gloria Gura Ialomitei
Sam, 25 Aug
15:00 Dunarea Giurgeni 1 - 4 Vointa Brincoveni
Sam, 25 Aug
15:00 Agronomia Bucu 2 - 3 Viitorul Valea Ciorii
Sam, 25 Aug
15:00 Andrias Andrasesti 4 - 1 A.S. Orezu
Sam, 25 Aug
15:00 Gloria Ograda 2 - 6 Baraganul Ciulnita
Etapa3
Sam, 01 Sep
15:00 Baraganul Ciulnita 2 - 1 Unirea M.Kogalniceanu
Sam, 01 Sep
15:00 A.S. Orezu 4 - 2 Gloria Ograda
Sam, 01 Sep
15:00 Viitorul Valea Ciorii 0 - 1 Andrias Andrasesti
Sam, 01 Sep
15:00 Vointa Brincoveni 4 - 5 Agronomia Bucu
Sam, 01 Sep
15:00 Gloria Gura Ialomitei 4 - 0 Dunarea Giurgeni
Sam, 01 Sep
15:00 Vointa Bratianu Scanteia 3 - 2 AS FC Inter Stelnica
Sam, 01 Sep
15:00 Albesti 08 3 - 0 Viitorul Platonesti
Sam, 01 Sep
15:00 Recolta Saveni 8 - 1 Rapid Perieti
Sam, 01 Sep
15:00 AS FC Movila 5 - 3 AS FC Traian
Etapa4
Sam, 08 Sep
15:00 Unirea M.Kogalniceanu 1 - 1 AS FC Traian
Sam, 08 Sep
15:00 Rapid Perieti 5 - 4 AS FC Movila
Sam, 08 Sep
15:00 Viitorul Platonesti 3 - 6 Recolta Saveni
Sam, 08 Sep
15:00 AS FC Inter Stelnica 3 - 0 Albesti 08
Sam, 08 Sep
15:00 Dunarea Giurgeni 1 - 2 Vointa Bratianu Scanteia
Sam, 08 Sep
15:00 Agronomia Bucu 3 - 0 Gloria Gura Ialomitei
Sam, 08 Sep
15:00 Andrias Andrasesti 0 - 0 Vointa Brincoveni
Sam, 08 Sep
15:00 Gloria Ograda 4 - 1 Viitorul Valea Ciorii
Sam, 08 Sep
15:00 Baraganul Ciulnita 5 - 0 A.S. Orezu
Etapa5
Sam, 15 Sep
15:00 A.S. Orezu 2 - 5 Unirea M.Kogalniceanu
Sam, 15 Sep
15:00 Viitorul Valea Ciorii 1 - 1 Baraganul Ciulnita
Sam, 15 Sep
15:00 Vointa Brincoveni 6 - 3 Gloria Ograda
Sam, 15 Sep
15:00 Gloria Gura Ialomitei 0 - 0 Andrias Andrasesti
Sam, 15 Sep
15:00 Vointa Bratianu Scanteia 2 - 1 Agronomia Bucu
Sam, 15 Sep
15:00 Albesti 08 5 - 0 Dunarea Giurgeni
Sam, 15 Sep
15:00 Recolta Saveni 5 - 0 AS FC Inter Stelnica
Sam, 15 Sep
15:00 AS FC Movila 4 - 7 Viitorul Platonesti
Sam, 15 Sep
15:00 AS FC Traian 2 - 0 Rapid Perieti
Etapa6
Sam, 22 Sep
14:00 Unirea M.Kogalniceanu 3 - 0 Rapid Perieti
Sam, 22 Sep
14:00 Viitorul Platonesti 4 - 1 AS FC Traian
Sam, 22 Sep
14:00 AS FC Inter Stelnica 0 - 3 AS FC Movila
Sam, 22 Sep
14:00 Dunarea Giurgeni 1 - 6 Recolta Saveni
Sam, 22 Sep
14:00 Agronomia Bucu 0 - 5 Albesti 08
Sam, 22 Sep
14:00 Andrias Andrasesti 6 - 1 Vointa Bratianu Scanteia
Sam, 22 Sep
14:00 Gloria Ograda 1 - 1 Gloria Gura Ialomitei
Sam, 22 Sep
14:00 Baraganul Ciulnita 2 - 0 Vointa Brincoveni
Sam, 22 Sep
14:00 A.S. Orezu 1 - 0 Viitorul Valea Ciorii
Etapa7
Sam, 29 Sep
14:00 Viitorul Valea Ciorii 1 - 2 Unirea M.Kogalniceanu
Sam, 29 Sep
14:00 Vointa Brincoveni 1 - 0 A.S. Orezu
Sam, 29 Sep
14:00 Gloria Gura Ialomitei 0 - 1 Baraganul Ciulnita
Sam, 29 Sep
14:00 Vointa Bratianu Scanteia 2 - 5 Gloria Ograda
Sam, 29 Sep
14:00 Albesti 08 2 - 0 Andrias Andrasesti
Sam, 29 Sep
14:00 Recolta Saveni 3 - 1 Agronomia Bucu
Sam, 29 Sep
14:00 AS FC Movila 3 - 1 Dunarea Giurgeni
Sam, 29 Sep
14:00 AS FC Traian 5 - 1 AS FC Inter Stelnica
Sam, 29 Sep
14:00 Rapid Perieti 2 - 3 Viitorul Platonesti
Etapa8
Sam, 06 Oct
14:00 Unirea M.Kogalniceanu 3 - 0 Viitorul Platonesti
Sam, 06 Oct
14:00 AS FC Inter Stelnica 5 - 1 Rapid Perieti
Sam, 06 Oct
14:00 Dunarea Giurgeni 0 - 3 AS FC Traian
Sam, 06 Oct
14:00 Agronomia Bucu 2 - 3 AS FC Movila
Sam, 06 Oct
14:00 Andrias Andrasesti 1 - 6 Recolta Saveni
Sam, 06 Oct
14:00 Gloria Ograda 4 - 2 Albesti 08
Sam, 06 Oct
14:00 Baraganul Ciulnita 10 - 0 Vointa Bratianu Scanteia
Sam, 06 Oct
14:00 A.S. Orezu 3 - 2 Gloria Gura Ialomitei
Dum, 07 Oct
14:00 Viitorul Valea Ciorii 1 - 1 Vointa Brincoveni
Etapa9
Sam, 13 Oct
14:00 Vointa Brincoveni 0 - 0 Unirea M.Kogalniceanu
Sam, 13 Oct
14:00 Gloria Gura Ialomitei 4 - 1 Viitorul Valea Ciorii
Sam, 13 Oct
14:00 Vointa Bratianu Scanteia 5 - 0 A.S. Orezu
Sam, 13 Oct
14:00 Albesti 08 0 - 1 Baraganul Ciulnita
Sam, 13 Oct
14:00 Recolta Saveni 2 - 0 Gloria Ograda
Sam, 13 Oct
14:00 AS FC Movila 7 - 2 Andrias Andrasesti
Sam, 13 Oct
14:00 AS FC Traian 1 - 3 Agronomia Bucu
Sam, 13 Oct
14:00 Rapid Perieti 11 - 1 Dunarea Giurgeni
Sam, 13 Oct
14:00 Viitorul Platonesti 5 - 1 AS FC Inter Stelnica
Etapa10
Sam, 20 Oct
14:00 Unirea M.Kogalniceanu 2 - 1 AS FC Inter Stelnica
Sam, 20 Oct
14:00 Dunarea Giurgeni 1 - 3 Viitorul Platonesti
Sam, 20 Oct
14:00 Agronomia Bucu 2 - 2 Rapid Perieti
Sam, 20 Oct
14:00 Andrias Andrasesti 1 - 2 AS FC Traian
Sam, 20 Oct
14:00 Gloria Ograda 0 - 3 AS FC Movila
Sam, 20 Oct
14:00 Baraganul Ciulnita 1 - 1 Recolta Saveni
Sam, 20 Oct
14:00 A.S. Orezu 1 - 0 Albesti 08
Sam, 20 Oct
14:00 Viitorul Valea Ciorii 2 - 3 Vointa Bratianu Scanteia
Sam, 20 Oct
14:00 Vointa Brincoveni 1 - 0 Gloria Gura Ialomitei
Etapa11
Sam, 27 Oct
12:00 Gloria Gura Ialomitei 0 - 1 Unirea M.Kogalniceanu
Sam, 27 Oct
12:00 Vointa Bratianu Scanteia 2 - 4 Vointa Brincoveni
Sam, 27 Oct
12:00 Albesti 08 2 - 0 Viitorul Valea Ciorii
Sam, 27 Oct
12:00 Recolta Saveni 7 - 1 A.S. Orezu
Sam, 27 Oct
12:00 AS FC Movila 3 - 4 Baraganul Ciulnita
Sam, 27 Oct
12:00 AS FC Traian 12 - 1 Gloria Ograda
Sam, 27 Oct
12:00 Rapid Perieti 2 - 1 Andrias Andrasesti
Sam, 27 Oct
12:00 Viitorul Platonesti 5 - 1 Agronomia Bucu
Sam, 27 Oct
12:00 AS FC Inter Stelnica 4 - 0 Dunarea Giurgeni
Etapa12
Sam, 03 Noi
12:00 Unirea M.Kogalniceanu 7 - 0 Dunarea Giurgeni
Sam, 03 Noi
12:00 Agronomia Bucu 2 - 2 AS FC Inter Stelnica
Sam, 03 Noi
12:00 Andrias Andrasesti 1 - 3 Viitorul Platonesti
Sam, 03 Noi
12:00 Gloria Ograda 6 - 4 Rapid Perieti
Sam, 03 Noi
12:00 Baraganul Ciulnita 3 - 1 AS FC Traian
Sam, 03 Noi
12:00 A.S. Orezu 1 - 2 AS FC Movila
Sam, 03 Noi
12:00 Viitorul Valea Ciorii 1 - 5 Recolta Saveni
Sam, 03 Noi
12:00 Vointa Brincoveni 0 - 0 Albesti 08
Sam, 03 Noi
12:00 Gloria Gura Ialomitei 4 - 2 Vointa Bratianu Scanteia
Etapa13
Sam, 10 Noi
12:00 Vointa Bratianu Scanteia 1 - 6 Unirea M.Kogalniceanu
Sam, 10 Noi
12:00 Albesti 08 1 - 2 Gloria Gura Ialomitei
Sam, 10 Noi
12:00 Recolta Saveni 3 - 1 Vointa Brincoveni
Sam, 10 Noi
12:00 AS FC Movila 4 - 0 Viitorul Valea Ciorii
Sam, 10 Noi
12:00 AS FC Traian 2 - 0 A.S. Orezu
Sam, 10 Noi
12:00 Rapid Perieti 0 - 1 Baraganul Ciulnita
Sam, 10 Noi
12:00 Viitorul Platonesti 0 - 3 Gloria Ograda
Sam, 10 Noi
12:00 AS FC Inter Stelnica 2 - 1 Andrias Andrasesti
Sam, 10 Noi
12:00 Dunarea Giurgeni 3 - 0 Agronomia Bucu
Etapa14
Sam, 17 Noi
12:00 Unirea M.Kogalniceanu 2 - 0 Agronomia Bucu
Sam, 17 Noi
12:00 Andrias Andrasesti 3 - 3 Dunarea Giurgeni
Sam, 17 Noi
12:00 Gloria Ograda 2 - 1 AS FC Inter Stelnica
Sam, 17 Noi
12:00 Baraganul Ciulnita 4 - 1 Viitorul Platonesti
Sam, 17 Noi
12:00 A.S. Orezu 5 - 3 Rapid Perieti
Sam, 17 Noi
12:00 Viitorul Valea Ciorii 1 - 1 AS FC Traian
Sam, 17 Noi
12:00 Vointa Brincoveni 0 - 4 AS FC Movila
Sam, 17 Noi
12:00 Gloria Gura Ialomitei 2 - 3 Recolta Saveni
Sam, 17 Noi
12:00 Vointa Bratianu Scanteia 1 - 4 Albesti 08
Etapa15
Sam, 24 Noi
12:00 Albesti 08 0 - 1 Unirea M.Kogalniceanu
Sam, 24 Noi
12:00 Recolta Saveni 3 - 3 Vointa Bratianu Scanteia
Sam, 24 Noi
12:00 AS FC Movila 1 - 0 Gloria Gura Ialomitei
Sam, 24 Noi
12:00 AS FC Traian 8 - 1 Vointa Brincoveni
Sam, 24 Noi
12:00 Rapid Perieti 4 - 0 Viitorul Valea Ciorii
Sam, 24 Noi
12:00 Viitorul Platonesti 3 - 2 A.S. Orezu
Sam, 24 Noi
12:00 AS FC Inter Stelnica 0 - 1 Baraganul Ciulnita
Sam, 24 Noi
12:00 Dunarea Giurgeni 0 - 4 Gloria Ograda
Sam, 24 Noi
12:00 Agronomia Bucu 5 - 4 Andrias Andrasesti
Etapa16
Sam, 01 Dec
12:00 Unirea M.Kogalniceanu 1 - 2 Andrias Andrasesti
Sam, 01 Dec
12:00 Gloria Ograda 2 - 1 Agronomia Bucu
Sam, 01 Dec
12:00 Baraganul Ciulnita 5 - 0 Dunarea Giurgeni
Sam, 01 Dec
12:00 A.S. Orezu 4 - 0 AS FC Inter Stelnica
Sam, 01 Dec
12:00 Viitorul Valea Ciorii 3 - 0 Viitorul Platonesti
Sam, 01 Dec
12:00 Vointa Brincoveni 3 - 3 Rapid Perieti
Sam, 01 Dec
12:00 Gloria Gura Ialomitei 0 - 1 AS FC Traian
Sam, 01 Dec
12:00 Vointa Bratianu Scanteia 6 - 8 AS FC Movila
Sam, 01 Dec
12:00 Albesti 08 1 - 4 Recolta Saveni
Etapa17
Sam, 08 Dec
12:00 Recolta Saveni 1 - 0 Unirea M.Kogalniceanu
Sam, 08 Dec
12:00 AS FC Movila 4 - 2 Albesti 08
Sam, 08 Dec
12:00 AS FC Traian 3 - 2 Vointa Bratianu Scanteia
Sam, 08 Dec
12:00 Rapid Perieti 0 - 2 Gloria Gura Ialomitei
Sam, 08 Dec
12:00 Viitorul Platonesti 2 - 1 Vointa Brincoveni
Sam, 08 Dec
12:00 AS FC Inter Stelnica 0 - 2 Viitorul Valea Ciorii
Sam, 08 Dec
12:00 Dunarea Giurgeni 4 - 2 A.S. Orezu
Sam, 08 Dec
12:00 Agronomia Bucu 0 - 3 Baraganul Ciulnita
Sam, 08 Dec
12:00 Andrias Andrasesti 0 - 1 Gloria Ograda
CLASAMENTE FINALE TUR:
a)clasament general
1 Baraganul Ciulnita 17 15 2 0 51 - 10 20 47
2 Recolta Saveni 17 14 2 1 71 - 21 17 44
3 Unirea M.Kogalniceanu 17 12 2 3 42 - 15 14 38
4 AS FC Movila 17 12 0 5 59 - 41 12 36
5 AS FC Traian 17 10 2 5 50 - 26 8 32
6 Viitorul Platonesti 17 10 1 6 45 - 41 7 31
7 Gloria Ograda 17 9 1 7 44 - 51 1 28
8 Albesti 08 17 8 1 8 32 - 22 -2 25
9 Gloria Gura Ialomitei 17 6 3 8 25 - 21 -6 21
10 Vointa Brincoveni 17 5 6 6 29 - 36 -6 21
11 Vointa Bratianu Scanteia 17 6 1 10 42 - 66 -8 19
12 A.S. Orezu 17 6 0 11 28 - 53 -9 18
13 Agronomia Bucu 17 5 2 10 36 - 45 -7 17
14 Andrias Andrasesti 17 4 3 10 27 - 37 -9 15
15 Viitorul Valea Ciorii 17 4 3 10 20 - 35 -12 15
16 AS FC Inter Stelnica 17 4 2 11 24 - 40 -10 14
17 Rapid Perieti 17 4 2 11 41 - 53 -10 8
18 Dunarea Giurgeni 17 2 1 14 16 - 69 -17 7
NOTA:
Echipa Rapid Perieti: -6 puncte (substituire la jocul Unirea M.Kogalniceanu- Rapid Perieti)
top golgheteri
Marculesteanu Gabriel- Ionel-17
Tanase Catalin- Gabriel-16
Dragulin Mihai-14
Ionascu Florin-14
Oana Casian- Laurentiu-14
Stoica Georgian- Ionut-13
Palalogo Marian- Ionut-12
Munteanu Robert-11
Nastase Mihaita- Eugen-10
Zainea Ionel- Robert-10
Bucur Bogdan- Nicolae-9
Neagu Florin-9 Manea Ionut-8
Paduraru Valentin-8
Soare Nicolae-8
Bucur Dragos- Florian-7
Iacob Alexandru- Emil-7
Matei Adrian- Cosmin -7
Niculae Robert- Iulian-7
Banau Adrian-6
Ene Ionut- Valentin-6
Ilie Claudiu- Nicusor-6
Neagu Marius- Cristian-6
Nicolae Cosmin- Ionut-6
Serban Alexandru- Iulian-6
Sima Robert- Lucian-6
Tanase Stefan- Alexandru-6
Voicu George- Daniel-6
Bocarnea Nicusor-5
Borcea Catalin- Niculae-5
Constantin Claudiu-5
Ene Constantin-5
Garbacea Adrian- Ionut-5
Grigore Alexandru- Gabriel-5
Grosu Marius- Razvan-5
Munteanu Florin- Andreas-5
Pavel Adrian- Gheorghita-5
Rudaru Cosmin- Gheorghe-5
Saftoiu Robert- Valentin-5
Savu Cristian- Romulus-5
Selaru Marian- Andrei-5
Stoica George- Nicolae-5
Veselu Radu- Virgil-5
Zavoianu Madalin- Costel-5
-informatii de la ajf ialomita-
b)clasament acasa
c)clasament deplasare
d)clasament adevar
CONCLUZI:
Sam, 18 Aug
15:30 Gloria Ograda 4 - 6 Unirea M.Kogalniceanu
Sam, 18 Aug
15:30 Baraganul Ciulnita 1 - 0 Andrias Andrasesti
Sam, 18 Aug
15:30 A.S. Orezu 1 - 8 Agronomia Bucu
Sam, 18 Aug
15:30 Viitorul Valea Ciorii 3 - 0 Dunarea Giurgeni
Sam, 18 Aug
15:30 Vointa Brincoveni 2 - 2 AS FC Inter Stelnica
Sam, 18 Aug
15:30 Gloria Gura Ialomitei 2 - 2 Viitorul Platonesti
Sam, 18 Aug
15:30 Vointa Bratianu Scanteia 4 - 3 Rapid Perieti
Sam, 18 Aug
15:30 Albesti 08 2 - 1 AS FC Traian
Sam, 18 Aug
15:30 Recolta Saveni 7 - 1 AS FC Movila
Etapa2
Sam, 25 Aug
15:00 Unirea M.Kogalniceanu 1 - 0 AS FC Movila
Sam, 25 Aug
15:00 AS FC Traian 3 - 1 Recolta Saveni
Sam, 25 Aug
15:00 Rapid Perieti 0 - 3 Albesti 08
Sam, 25 Aug
15:00 Viitorul Platonesti 4 - 3 Vointa Bratianu Scanteia
Sam, 25 Aug
15:00 AS FC Inter Stelnica 0 - 2 Gloria Gura Ialomitei
Sam, 25 Aug
15:00 Dunarea Giurgeni 1 - 4 Vointa Brincoveni
Sam, 25 Aug
15:00 Agronomia Bucu 2 - 3 Viitorul Valea Ciorii
Sam, 25 Aug
15:00 Andrias Andrasesti 4 - 1 A.S. Orezu
Sam, 25 Aug
15:00 Gloria Ograda 2 - 6 Baraganul Ciulnita
Etapa3
Sam, 01 Sep
15:00 Baraganul Ciulnita 2 - 1 Unirea M.Kogalniceanu
Sam, 01 Sep
15:00 A.S. Orezu 4 - 2 Gloria Ograda
Sam, 01 Sep
15:00 Viitorul Valea Ciorii 0 - 1 Andrias Andrasesti
Sam, 01 Sep
15:00 Vointa Brincoveni 4 - 5 Agronomia Bucu
Sam, 01 Sep
15:00 Gloria Gura Ialomitei 4 - 0 Dunarea Giurgeni
Sam, 01 Sep
15:00 Vointa Bratianu Scanteia 3 - 2 AS FC Inter Stelnica
Sam, 01 Sep
15:00 Albesti 08 3 - 0 Viitorul Platonesti
Sam, 01 Sep
15:00 Recolta Saveni 8 - 1 Rapid Perieti
Sam, 01 Sep
15:00 AS FC Movila 5 - 3 AS FC Traian
Etapa4
Sam, 08 Sep
15:00 Unirea M.Kogalniceanu 1 - 1 AS FC Traian
Sam, 08 Sep
15:00 Rapid Perieti 5 - 4 AS FC Movila
Sam, 08 Sep
15:00 Viitorul Platonesti 3 - 6 Recolta Saveni
Sam, 08 Sep
15:00 AS FC Inter Stelnica 3 - 0 Albesti 08
Sam, 08 Sep
15:00 Dunarea Giurgeni 1 - 2 Vointa Bratianu Scanteia
Sam, 08 Sep
15:00 Agronomia Bucu 3 - 0 Gloria Gura Ialomitei
Sam, 08 Sep
15:00 Andrias Andrasesti 0 - 0 Vointa Brincoveni
Sam, 08 Sep
15:00 Gloria Ograda 4 - 1 Viitorul Valea Ciorii
Sam, 08 Sep
15:00 Baraganul Ciulnita 5 - 0 A.S. Orezu
Etapa5
Sam, 15 Sep
15:00 A.S. Orezu 2 - 5 Unirea M.Kogalniceanu
Sam, 15 Sep
15:00 Viitorul Valea Ciorii 1 - 1 Baraganul Ciulnita
Sam, 15 Sep
15:00 Vointa Brincoveni 6 - 3 Gloria Ograda
Sam, 15 Sep
15:00 Gloria Gura Ialomitei 0 - 0 Andrias Andrasesti
Sam, 15 Sep
15:00 Vointa Bratianu Scanteia 2 - 1 Agronomia Bucu
Sam, 15 Sep
15:00 Albesti 08 5 - 0 Dunarea Giurgeni
Sam, 15 Sep
15:00 Recolta Saveni 5 - 0 AS FC Inter Stelnica
Sam, 15 Sep
15:00 AS FC Movila 4 - 7 Viitorul Platonesti
Sam, 15 Sep
15:00 AS FC Traian 2 - 0 Rapid Perieti
Etapa6
Sam, 22 Sep
14:00 Unirea M.Kogalniceanu 3 - 0 Rapid Perieti
Sam, 22 Sep
14:00 Viitorul Platonesti 4 - 1 AS FC Traian
Sam, 22 Sep
14:00 AS FC Inter Stelnica 0 - 3 AS FC Movila
Sam, 22 Sep
14:00 Dunarea Giurgeni 1 - 6 Recolta Saveni
Sam, 22 Sep
14:00 Agronomia Bucu 0 - 5 Albesti 08
Sam, 22 Sep
14:00 Andrias Andrasesti 6 - 1 Vointa Bratianu Scanteia
Sam, 22 Sep
14:00 Gloria Ograda 1 - 1 Gloria Gura Ialomitei
Sam, 22 Sep
14:00 Baraganul Ciulnita 2 - 0 Vointa Brincoveni
Sam, 22 Sep
14:00 A.S. Orezu 1 - 0 Viitorul Valea Ciorii
Etapa7
Sam, 29 Sep
14:00 Viitorul Valea Ciorii 1 - 2 Unirea M.Kogalniceanu
Sam, 29 Sep
14:00 Vointa Brincoveni 1 - 0 A.S. Orezu
Sam, 29 Sep
14:00 Gloria Gura Ialomitei 0 - 1 Baraganul Ciulnita
Sam, 29 Sep
14:00 Vointa Bratianu Scanteia 2 - 5 Gloria Ograda
Sam, 29 Sep
14:00 Albesti 08 2 - 0 Andrias Andrasesti
Sam, 29 Sep
14:00 Recolta Saveni 3 - 1 Agronomia Bucu
Sam, 29 Sep
14:00 AS FC Movila 3 - 1 Dunarea Giurgeni
Sam, 29 Sep
14:00 AS FC Traian 5 - 1 AS FC Inter Stelnica
Sam, 29 Sep
14:00 Rapid Perieti 2 - 3 Viitorul Platonesti
Etapa8
Sam, 06 Oct
14:00 Unirea M.Kogalniceanu 3 - 0 Viitorul Platonesti
Sam, 06 Oct
14:00 AS FC Inter Stelnica 5 - 1 Rapid Perieti
Sam, 06 Oct
14:00 Dunarea Giurgeni 0 - 3 AS FC Traian
Sam, 06 Oct
14:00 Agronomia Bucu 2 - 3 AS FC Movila
Sam, 06 Oct
14:00 Andrias Andrasesti 1 - 6 Recolta Saveni
Sam, 06 Oct
14:00 Gloria Ograda 4 - 2 Albesti 08
Sam, 06 Oct
14:00 Baraganul Ciulnita 10 - 0 Vointa Bratianu Scanteia
Sam, 06 Oct
14:00 A.S. Orezu 3 - 2 Gloria Gura Ialomitei
Dum, 07 Oct
14:00 Viitorul Valea Ciorii 1 - 1 Vointa Brincoveni
Etapa9
Sam, 13 Oct
14:00 Vointa Brincoveni 0 - 0 Unirea M.Kogalniceanu
Sam, 13 Oct
14:00 Gloria Gura Ialomitei 4 - 1 Viitorul Valea Ciorii
Sam, 13 Oct
14:00 Vointa Bratianu Scanteia 5 - 0 A.S. Orezu
Sam, 13 Oct
14:00 Albesti 08 0 - 1 Baraganul Ciulnita
Sam, 13 Oct
14:00 Recolta Saveni 2 - 0 Gloria Ograda
Sam, 13 Oct
14:00 AS FC Movila 7 - 2 Andrias Andrasesti
Sam, 13 Oct
14:00 AS FC Traian 1 - 3 Agronomia Bucu
Sam, 13 Oct
14:00 Rapid Perieti 11 - 1 Dunarea Giurgeni
Sam, 13 Oct
14:00 Viitorul Platonesti 5 - 1 AS FC Inter Stelnica
Etapa10
Sam, 20 Oct
14:00 Unirea M.Kogalniceanu 2 - 1 AS FC Inter Stelnica
Sam, 20 Oct
14:00 Dunarea Giurgeni 1 - 3 Viitorul Platonesti
Sam, 20 Oct
14:00 Agronomia Bucu 2 - 2 Rapid Perieti
Sam, 20 Oct
14:00 Andrias Andrasesti 1 - 2 AS FC Traian
Sam, 20 Oct
14:00 Gloria Ograda 0 - 3 AS FC Movila
Sam, 20 Oct
14:00 Baraganul Ciulnita 1 - 1 Recolta Saveni
Sam, 20 Oct
14:00 A.S. Orezu 1 - 0 Albesti 08
Sam, 20 Oct
14:00 Viitorul Valea Ciorii 2 - 3 Vointa Bratianu Scanteia
Sam, 20 Oct
14:00 Vointa Brincoveni 1 - 0 Gloria Gura Ialomitei
Etapa11
Sam, 27 Oct
12:00 Gloria Gura Ialomitei 0 - 1 Unirea M.Kogalniceanu
Sam, 27 Oct
12:00 Vointa Bratianu Scanteia 2 - 4 Vointa Brincoveni
Sam, 27 Oct
12:00 Albesti 08 2 - 0 Viitorul Valea Ciorii
Sam, 27 Oct
12:00 Recolta Saveni 7 - 1 A.S. Orezu
Sam, 27 Oct
12:00 AS FC Movila 3 - 4 Baraganul Ciulnita
Sam, 27 Oct
12:00 AS FC Traian 12 - 1 Gloria Ograda
Sam, 27 Oct
12:00 Rapid Perieti 2 - 1 Andrias Andrasesti
Sam, 27 Oct
12:00 Viitorul Platonesti 5 - 1 Agronomia Bucu
Sam, 27 Oct
12:00 AS FC Inter Stelnica 4 - 0 Dunarea Giurgeni
Etapa12
Sam, 03 Noi
12:00 Unirea M.Kogalniceanu 7 - 0 Dunarea Giurgeni
Sam, 03 Noi
12:00 Agronomia Bucu 2 - 2 AS FC Inter Stelnica
Sam, 03 Noi
12:00 Andrias Andrasesti 1 - 3 Viitorul Platonesti
Sam, 03 Noi
12:00 Gloria Ograda 6 - 4 Rapid Perieti
Sam, 03 Noi
12:00 Baraganul Ciulnita 3 - 1 AS FC Traian
Sam, 03 Noi
12:00 A.S. Orezu 1 - 2 AS FC Movila
Sam, 03 Noi
12:00 Viitorul Valea Ciorii 1 - 5 Recolta Saveni
Sam, 03 Noi
12:00 Vointa Brincoveni 0 - 0 Albesti 08
Sam, 03 Noi
12:00 Gloria Gura Ialomitei 4 - 2 Vointa Bratianu Scanteia
Etapa13
Sam, 10 Noi
12:00 Vointa Bratianu Scanteia 1 - 6 Unirea M.Kogalniceanu
Sam, 10 Noi
12:00 Albesti 08 1 - 2 Gloria Gura Ialomitei
Sam, 10 Noi
12:00 Recolta Saveni 3 - 1 Vointa Brincoveni
Sam, 10 Noi
12:00 AS FC Movila 4 - 0 Viitorul Valea Ciorii
Sam, 10 Noi
12:00 AS FC Traian 2 - 0 A.S. Orezu
Sam, 10 Noi
12:00 Rapid Perieti 0 - 1 Baraganul Ciulnita
Sam, 10 Noi
12:00 Viitorul Platonesti 0 - 3 Gloria Ograda
Sam, 10 Noi
12:00 AS FC Inter Stelnica 2 - 1 Andrias Andrasesti
Sam, 10 Noi
12:00 Dunarea Giurgeni 3 - 0 Agronomia Bucu
Etapa14
Sam, 17 Noi
12:00 Unirea M.Kogalniceanu 2 - 0 Agronomia Bucu
Sam, 17 Noi
12:00 Andrias Andrasesti 3 - 3 Dunarea Giurgeni
Sam, 17 Noi
12:00 Gloria Ograda 2 - 1 AS FC Inter Stelnica
Sam, 17 Noi
12:00 Baraganul Ciulnita 4 - 1 Viitorul Platonesti
Sam, 17 Noi
12:00 A.S. Orezu 5 - 3 Rapid Perieti
Sam, 17 Noi
12:00 Viitorul Valea Ciorii 1 - 1 AS FC Traian
Sam, 17 Noi
12:00 Vointa Brincoveni 0 - 4 AS FC Movila
Sam, 17 Noi
12:00 Gloria Gura Ialomitei 2 - 3 Recolta Saveni
Sam, 17 Noi
12:00 Vointa Bratianu Scanteia 1 - 4 Albesti 08
Etapa15
Sam, 24 Noi
12:00 Albesti 08 0 - 1 Unirea M.Kogalniceanu
Sam, 24 Noi
12:00 Recolta Saveni 3 - 3 Vointa Bratianu Scanteia
Sam, 24 Noi
12:00 AS FC Movila 1 - 0 Gloria Gura Ialomitei
Sam, 24 Noi
12:00 AS FC Traian 8 - 1 Vointa Brincoveni
Sam, 24 Noi
12:00 Rapid Perieti 4 - 0 Viitorul Valea Ciorii
Sam, 24 Noi
12:00 Viitorul Platonesti 3 - 2 A.S. Orezu
Sam, 24 Noi
12:00 AS FC Inter Stelnica 0 - 1 Baraganul Ciulnita
Sam, 24 Noi
12:00 Dunarea Giurgeni 0 - 4 Gloria Ograda
Sam, 24 Noi
12:00 Agronomia Bucu 5 - 4 Andrias Andrasesti
Etapa16
Sam, 01 Dec
12:00 Unirea M.Kogalniceanu 1 - 2 Andrias Andrasesti
Sam, 01 Dec
12:00 Gloria Ograda 2 - 1 Agronomia Bucu
Sam, 01 Dec
12:00 Baraganul Ciulnita 5 - 0 Dunarea Giurgeni
Sam, 01 Dec
12:00 A.S. Orezu 4 - 0 AS FC Inter Stelnica
Sam, 01 Dec
12:00 Viitorul Valea Ciorii 3 - 0 Viitorul Platonesti
Sam, 01 Dec
12:00 Vointa Brincoveni 3 - 3 Rapid Perieti
Sam, 01 Dec
12:00 Gloria Gura Ialomitei 0 - 1 AS FC Traian
Sam, 01 Dec
12:00 Vointa Bratianu Scanteia 6 - 8 AS FC Movila
Sam, 01 Dec
12:00 Albesti 08 1 - 4 Recolta Saveni
Etapa17
Sam, 08 Dec
12:00 Recolta Saveni 1 - 0 Unirea M.Kogalniceanu
Sam, 08 Dec
12:00 AS FC Movila 4 - 2 Albesti 08
Sam, 08 Dec
12:00 AS FC Traian 3 - 2 Vointa Bratianu Scanteia
Sam, 08 Dec
12:00 Rapid Perieti 0 - 2 Gloria Gura Ialomitei
Sam, 08 Dec
12:00 Viitorul Platonesti 2 - 1 Vointa Brincoveni
Sam, 08 Dec
12:00 AS FC Inter Stelnica 0 - 2 Viitorul Valea Ciorii
Sam, 08 Dec
12:00 Dunarea Giurgeni 4 - 2 A.S. Orezu
Sam, 08 Dec
12:00 Agronomia Bucu 0 - 3 Baraganul Ciulnita
Sam, 08 Dec
12:00 Andrias Andrasesti 0 - 1 Gloria Ograda
CLASAMENTE FINALE TUR:
a)clasament general
1 Baraganul Ciulnita 17 15 2 0 51 - 10 20 47
2 Recolta Saveni 17 14 2 1 71 - 21 17 44
3 Unirea M.Kogalniceanu 17 12 2 3 42 - 15 14 38
4 AS FC Movila 17 12 0 5 59 - 41 12 36
5 AS FC Traian 17 10 2 5 50 - 26 8 32
6 Viitorul Platonesti 17 10 1 6 45 - 41 7 31
7 Gloria Ograda 17 9 1 7 44 - 51 1 28
8 Albesti 08 17 8 1 8 32 - 22 -2 25
9 Gloria Gura Ialomitei 17 6 3 8 25 - 21 -6 21
10 Vointa Brincoveni 17 5 6 6 29 - 36 -6 21
11 Vointa Bratianu Scanteia 17 6 1 10 42 - 66 -8 19
12 A.S. Orezu 17 6 0 11 28 - 53 -9 18
13 Agronomia Bucu 17 5 2 10 36 - 45 -7 17
14 Andrias Andrasesti 17 4 3 10 27 - 37 -9 15
15 Viitorul Valea Ciorii 17 4 3 10 20 - 35 -12 15
16 AS FC Inter Stelnica 17 4 2 11 24 - 40 -10 14
17 Rapid Perieti 17 4 2 11 41 - 53 -10 8
18 Dunarea Giurgeni 17 2 1 14 16 - 69 -17 7
NOTA:
Echipa Rapid Perieti: -6 puncte (substituire la jocul Unirea M.Kogalniceanu- Rapid Perieti)
top golgheteri
Marculesteanu Gabriel- Ionel-17
Tanase Catalin- Gabriel-16
Dragulin Mihai-14
Ionascu Florin-14
Oana Casian- Laurentiu-14
Stoica Georgian- Ionut-13
Palalogo Marian- Ionut-12
Munteanu Robert-11
Nastase Mihaita- Eugen-10
Zainea Ionel- Robert-10
Bucur Bogdan- Nicolae-9
Neagu Florin-9 Manea Ionut-8
Paduraru Valentin-8
Soare Nicolae-8
Bucur Dragos- Florian-7
Iacob Alexandru- Emil-7
Matei Adrian- Cosmin -7
Niculae Robert- Iulian-7
Banau Adrian-6
Ene Ionut- Valentin-6
Ilie Claudiu- Nicusor-6
Neagu Marius- Cristian-6
Nicolae Cosmin- Ionut-6
Serban Alexandru- Iulian-6
Sima Robert- Lucian-6
Tanase Stefan- Alexandru-6
Voicu George- Daniel-6
Bocarnea Nicusor-5
Borcea Catalin- Niculae-5
Constantin Claudiu-5
Ene Constantin-5
Garbacea Adrian- Ionut-5
Grigore Alexandru- Gabriel-5
Grosu Marius- Razvan-5
Munteanu Florin- Andreas-5
Pavel Adrian- Gheorghita-5
Rudaru Cosmin- Gheorghe-5
Saftoiu Robert- Valentin-5
Savu Cristian- Romulus-5
Selaru Marian- Andrei-5
Stoica George- Nicolae-5
Veselu Radu- Virgil-5
Zavoianu Madalin- Costel-5
-informatii de la ajf ialomita-
b)clasament acasa
c)clasament deplasare
d)clasament adevar
CONCLUZI:
RETROSPECTIVA 2012 episodul5 LIGA5 SERIA2 SENIORI
Etapa1
Dum, 19 Aug
17:30 Recolta Malu Rosu 5 - 0 Juventus Boranesti
Dum, 19 Aug
17:30 Cosereni 2 - 2 Unirea Ion Roata
Dum, 19 Aug
17:30 Viitorul Axintele 1 - 3 Fulgerul Fierbinti
Dum, 19 Aug
17:30 Viitorul Moldoveni 7 - 0 Secunda Adincata
Dum, 19 Aug
17:30 Recolta Barcanesti 11 - 1 Vointa Maia
Dum, 19 Aug
17:30 Unirea Fierbinti 3 - 0 AS FC Dridu
Dum, 19 Aug
17:30 Staruinta Brosteni 3 - 4 Unirea Sarateni
Dum, 19 Aug
17:30 Essenza Sf. Gheorghe 1 - 2 Infratirea Jilavele
Etapa2
Dum, 26 Aug
17:00 Juventus Boranesti 0 - 2 Infratirea Jilavele
Dum, 26 Aug
17:00 Unirea Sarateni 5 - 1 Essenza Sf. Gheorghe
Dum, 26 Aug
17:00 AS FC Dridu 5 - 1 Staruinta Brosteni
Dum, 26 Aug
17:00 Vointa Maia 1 - 2 Unirea Fierbinti
Dum, 26 Aug
17:00 Libertatea Salcioara 4 - 2 Recolta Barcanesti
Dum, 26 Aug
17:00 Fulgerul Fierbinti 0 - 0 Viitorul Moldoveni
Dum, 26 Aug
17:00 Unirea Ion Roata 2 - 1 Viitorul Axintele
Dum, 26 Aug
17:00 Recolta Malu Rosu 2 - 0 Cosereni
Etapa3
Dum, 02 Sep
17:00 Cosereni 5 - 1 Juventus Boranesti
Dum, 02 Sep
17:00 Viitorul Axintele 2 - 2 Recolta Malu Rosu
Dum, 02 Sep
17:00 Viitorul Moldoveni 2 - 4 Unirea Ion Roata
Dum, 02 Sep
17:00 Recolta Barcanesti 4 - 1 Secunda Adincata
Dum, 02 Sep
17:00 Unirea Fierbinti 6 - 1 Libertatea Salcioara
Dum, 02 Sep
17:00 Staruinta Brosteni 2 - 0 Vointa Maia
Dum, 02 Sep
17:00 Essenza Sf. Gheorghe 3 - 2 AS FC Dridu
Dum, 02 Sep
17:00 Infratirea Jilavele 9 - 1 Unirea Sarateni
Etapa4
Dum, 09 Sep
17:00 Juventus Boranesti 3 - 5 Unirea Sarateni
Dum, 09 Sep
17:00 AS FC Dridu 3 - 5 Infratirea Jilavele
Dum, 09 Sep
17:00 Vointa Maia 3 - 0 Essenza Sf. Gheorghe
Dum, 09 Sep
17:00 Libertatea Salcioara 1 - 1 Staruinta Brosteni
Dum, 09 Sep
17:00 Secunda Adincata 2 - 1 Unirea Fierbinti
Dum, 09 Sep
17:00 Fulgerul Fierbinti 4 - 1 Recolta Barcanesti
Dum, 09 Sep
17:00 Recolta Malu Rosu 6 - 1 Viitorul Moldoveni
Dum, 09 Sep
17:00 Cosereni 0 - 1 Viitorul Axintele
Etapa5
Dum, 16 Sep
17:00 Viitorul Axintele 7 - 1 Juventus Boranesti
Dum, 16 Sep
17:00 Viitorul Moldoveni 4 - 1 Cosereni
Dum, 16 Sep
17:00 Recolta Barcanesti 4 - 2 Unirea Ion Roata
Dum, 16 Sep
17:00 Unirea Fierbinti 0 - 2 Fulgerul Fierbinti
Dum, 16 Sep
17:00 Staruinta Brosteni 4 - 1 Secunda Adincata
Dum, 16 Sep
17:00 Essenza Sf. Gheorghe 1 - 11 Libertatea Salcioara
Dum, 16 Sep
17:00 Infratirea Jilavele 7 - 1 Vointa Maia
Dum, 16 Sep
17:00 Unirea Sarateni 3 - 0 AS FC Dridu
Etapa6
Dum, 23 Sep
16:00 Juventus Boranesti 4 - 1 AS FC Dridu
Dum, 23 Sep
16:00 Vointa Maia 2 - 8 Unirea Sarateni
Dum, 23 Sep
16:00 Libertatea Salcioara 5 - 3 Infratirea Jilavele
Dum, 23 Sep
16:00 Secunda Adincata 5 - 2 Essenza Sf. Gheorghe
Dum, 23 Sep
16:00 Fulgerul Fierbinti 3 - 2 Staruinta Brosteni
Dum, 23 Sep
16:00 Unirea Ion Roata 0 - 3 Unirea Fierbinti
Dum, 23 Sep
16:00 Recolta Malu Rosu 2 - 4 Recolta Barcanesti
Dum, 23 Sep
16:00 Viitorul Axintele 1 - 1 Viitorul Moldoveni
Etapa7
Dum, 30 Sep
16:00 Viitorul Moldoveni 3 - 0 Juventus Boranesti
Dum, 30 Sep
16:00 Recolta Barcanesti 5 - 1 Cosereni
Dum, 30 Sep
16:00 Unirea Fierbinti 7 - 0 Recolta Malu Rosu
Dum, 30 Sep
16:00 Staruinta Brosteni 3 - 2 Unirea Ion Roata
Dum, 30 Sep
16:00 Essenza Sf. Gheorghe 0 - 3 Fulgerul Fierbinti
Dum, 30 Sep
16:00 Infratirea Jilavele 2 - 0 Secunda Adincata
Dum, 30 Sep
16:00 Unirea Sarateni 6 - 3 Libertatea Salcioara
Dum, 30 Sep
16:00 AS FC Dridu 3 - 0 Vointa Maia
Etapa8
Dum, 07 Oct
16:00 Juventus Boranesti 6 - 2 Vointa Maia
Dum, 07 Oct
16:00 Libertatea Salcioara 3 - 0 AS FC Dridu
Dum, 07 Oct
16:00 Secunda Adincata 1 - 2 Unirea Sarateni
Dum, 07 Oct
16:00 Fulgerul Fierbinti 1 - 3 Infratirea Jilavele
Dum, 07 Oct
16:00 Unirea Ion Roata 2 - 1 Essenza Sf. Gheorghe
Dum, 07 Oct
16:00 Recolta Malu Rosu 1 - 2 Staruinta Brosteni
Dum, 07 Oct
16:00 Cosereni 1 - 3 Unirea Fierbinti
Dum, 07 Oct
16:00 Viitorul Axintele 1 - 2 Recolta Barcanesti
Etapa9
Dum, 14 Oct
16:00 Recolta Barcanesti 1 - 1 Viitorul Moldoveni
Dum, 14 Oct
16:00 Unirea Fierbinti 2 - 1 Viitorul Axintele
Dum, 14 Oct
16:00 Staruinta Brosteni 2 - 1 Cosereni
Dum, 14 Oct
16:00 Essenza Sf. Gheorghe 5 - 1 Recolta Malu Rosu
Dum, 14 Oct
16:00 Infratirea Jilavele 2 - 1 Unirea Ion Roata
Dum, 14 Oct
16:00 Unirea Sarateni 2 - 2 Fulgerul Fierbinti
Dum, 14 Oct
16:00 AS FC Dridu 3 - 2 Secunda Adincata
Dum, 14 Oct
16:00 Vointa Maia 0 - 3 Libertatea Salcioara
Etapa10
Dum, 21 Oct
16:00 Juventus Boranesti 4 - 3 Libertatea Salcioara
Dum, 21 Oct
16:00 Secunda Adincata 1 - 3 Vointa Maia
Dum, 21 Oct
16:00 Fulgerul Fierbinti 4 - 1 AS FC Dridu
Dum, 21 Oct
16:00 Unirea Ion Roata 1 - 2 Unirea Sarateni
Dum, 21 Oct
16:00 Recolta Malu Rosu 2 - 5 Infratirea Jilavele
Dum, 21 Oct
16:00 Cosereni 4 - 1 Essenza Sf. Gheorghe
Dum, 21 Oct
16:00 Viitorul Axintele 2 - 1 Staruinta Brosteni
Dum, 21 Oct
16:00 Viitorul Moldoveni 0 - 1 Unirea Fierbinti
Etapa11
Dum, 28 Oct
14:00 Recolta Barcanesti 4 - 2 Juventus Boranesti
Dum, 28 Oct
14:00 Staruinta Brosteni 3 - 2 Viitorul Moldoveni
Dum, 28 Oct
14:00 Essenza Sf. Gheorghe 0 - 3 Viitorul Axintele
Dum, 28 Oct
14:00 Infratirea Jilavele 3 - 0 Cosereni
Dum, 28 Oct
14:00 Unirea Sarateni 6 - 2 Recolta Malu Rosu
Dum, 28 Oct
14:00 AS FC Dridu 4 - 1 Unirea Ion Roata
Dum, 28 Oct
14:00 Vointa Maia 1 - 7 Fulgerul Fierbinti
Dum, 28 Oct
14:00 Libertatea Salcioara 0 - 0 Secunda Adincata
Etapa12
Dum, 04 Noi
14:00 Juventus Boranesti 8 - 4 Secunda Adincata
Dum, 04 Noi
14:00 Fulgerul Fierbinti 4 - 1 Libertatea Salcioara
Dum, 04 Noi
14:00 Unirea Ion Roata 9 - 1 Vointa Maia
Dum, 04 Noi
14:00 Recolta Malu Rosu 2 - 2 AS FC Dridu
Dum, 04 Noi
14:00 Cosereni 2 - 3 Unirea Sarateni
Dum, 04 Noi
14:00 Viitorul Axintele 1 - 1 Infratirea Jilavele
Dum, 04 Noi
14:00 Viitorul Moldoveni 8 - 1 Essenza Sf. Gheorghe
Dum, 04 Noi
14:00 Recolta Barcanesti 1 - 2 Unirea Fierbinti
Etapa13
Dum, 11 Noi
14:00 Unirea Fierbinti 4 - 0 Juventus Boranesti
Dum, 11 Noi
14:00 Staruinta Brosteni 0 - 0 Recolta Barcanesti
Dum, 11 Noi
14:00 Infratirea Jilavele 4 - 0 Viitorul Moldoveni
Dum, 11 Noi
14:00 Unirea Sarateni 1 - 0 Viitorul Axintele
Dum, 11 Noi
14:00 AS FC Dridu 0 - 0 Cosereni
Dum, 11 Noi
14:00 Vointa Maia 3 - 3 Recolta Malu Rosu
Dum, 11 Noi
14:00 Libertatea Salcioara 2 - 1 Unirea Ion Roata
Dum, 11 Noi
14:00 Secunda Adincata 0 - 3 Fulgerul Fierbinti
Etapa14
Dum, 18 Noi
14:00 Juventus Boranesti 5 - 2 Fulgerul Fierbinti
Dum, 18 Noi
14:00 Unirea Ion Roata 3 - 1 Secunda Adincata
Dum, 18 Noi
14:00 Recolta Malu Rosu 3 - 1 Libertatea Salcioara
Dum, 18 Noi
14:00 Cosereni 2 - 0 Vointa Maia
Dum, 18 Noi
14:00 Viitorul Axintele 6 - 1 AS FC Dridu
Dum, 18 Noi
14:00 Viitorul Moldoveni 6 - 2 Unirea Sarateni
Dum, 18 Noi
14:00 Recolta Barcanesti 6 - 3 Essenza Sf. Gheorghe
Dum, 18 Noi
14:00 Unirea Fierbinti 5 - 0 Staruinta Brosteni
Etapa15
Dum, 25 Noi
14:00 Staruinta Brosteni 0 - 3 Juventus Boranesti
Dum, 25 Noi
14:00 Essenza Sf. Gheorghe 0 - 5 Unirea Fierbinti
Dum, 25 Noi
14:00 Infratirea Jilavele 3 - 1 Recolta Barcanesti
Dum, 25 Noi
14:00 AS FC Dridu 3 - 0 Viitorul Moldoveni
Dum, 25 Noi
14:00 Vointa Maia 1 - 4 Viitorul Axintele
Dum, 25 Noi
14:00 Libertatea Salcioara 1 - 2 Cosereni
Dum, 25 Noi
14:00 Secunda Adincata 0 - 1 Recolta Malu Rosu
Dum, 25 Noi
14:00 Fulgerul Fierbinti 2 - 2 Unirea Ion Roata
Etapa16
Dum, 02 Dec
14:00 Juventus Boranesti 1 - 2 Unirea Ion Roata
Dum, 02 Dec
14:00 Recolta Malu Rosu 2 - 3 Fulgerul Fierbinti
Dum, 02 Dec
14:00 Cosereni 6 - 0 Secunda Adincata
Dum, 02 Dec
14:00 Viitorul Axintele 2 - 1 Libertatea Salcioara
Dum, 02 Dec
14:00 Viitorul Moldoveni 4 - 3 Vointa Maia
Dum, 02 Dec
14:00 Recolta Barcanesti 1 - 3 Unirea Sarateni
Dum, 02 Dec
14:00 Unirea Fierbinti 2 - 1 Infratirea Jilavele
Dum, 02 Dec
14:00 Staruinta Brosteni 3 - 0 Essenza Sf. Gheorghe
Etapa17
Sam, 08 Dec
14:00 Essenza Sf. Gheorghe 0 - 3 Juventus Boranesti
Sam, 08 Dec
14:00 Infratirea Jilavele 2 - 0 Staruinta Brosteni
Sam, 08 Dec
14:00 Unirea Sarateni 1 - 2 Unirea Fierbinti
Sam, 08 Dec
14:00 AS FC Dridu 0 - 3 Recolta Barcanesti
Sam, 08 Dec
14:00 Libertatea Salcioara 5 - 0 Viitorul Moldoveni
Sam, 08 Dec
14:00 Secunda Adincata 2 - 1 Viitorul Axintele
Sam, 08 Dec
14:00 Fulgerul Fierbinti 1 - 1 Cosereni
Sam, 08 Dec
14:00 Unirea Ion Roata 3 - 0 Recolta Malu Rosu
CLASAMENTE FINALE TUR
a)clasament general
1. Unirea Fierbinti 16 14 0 2 48 - 11 42
2. Infratirea Jilavele 16 13 1 2 54 - 19 40
3. Unirea Sarateni 16 12 1 3 54 - 38 37
4. Fulgerul Fierbinti 16 10 4 2 44 - 22 34
5. Recolta Barcanesti 16 9 2 5 50 - 30 29
6. Viitorul Axintele 16 7 3 6 34 - 21 24
7. Libertatea Salcioara 16 7 2 7 45 - 35 23
8. Unirea Ion Roata 16 7 2 7 37 - 31 23
9. Viitorul Moldoveni 16 6 3 7 39 - 35 21
10. Juventus Boranesti 16 7 0 9 41 - 49 21
11. Recolta Malu Rosu 16 5 3 8 34 - 44 18
12. Staruinta Brosteni 16 7 2 7 27 - 32 17**
13. Cosereni 16 5 3 8 28 - 29 12**
14. Vointa Maia 16 2 1 13 22 - 72 7
15. Essenza Sf. Gheorghe 16 2 0 14 19 - 66 6
16. FC Dridu 16 5 2 9 28 - 40 5***
17. Secunda Adincata 16 3 1 12 20 - 50 4**
NOTE
Echipa FC Dridu: -6 puncte (substituire jucatori la jocul Libertatea Salcioara- FC Dridu)
Echipa Cosereni: -6 punte (substituire la jocul Infratirea Jilavele- AS Cosereni)
Echipa Secunda Adincata: -6 puncte (substituire jucatori la jocul cu F.Fierbinti)
Echipa Staruinta Brosteni: -6 puncte (substituire jucator la jocul cu Boranesti)
Echipa FC Dridu: -6 puncte (substituire jucatori la jocul cu Recolta Barcanesti)
top golgheteri
Petrache George- Marius-21
Radu George-21
Ionita Madalin-13
Matache Daniel-13
Cozianu Marian-12
Radu Stefan- Eugen-12
Serpoi Florin- Bogdan-12
Bucur Marian- Aurel-11
Celpan Ionel- Cristian-9
Craciun Doru- Valentin-9
Dinu Catalin- Lucian-9
Mogos Constantin-9
Nita Ionut- Florin-9
Balanica Rasvan- Eduard-8
Mirea Florin-8
Murgu Danut- Marian-8
Pandele Dorin- Gabriel-7
Stan Alin- Iulian-7
Stanescu Alexandru- George- Mihai-7
Bander Valentin- Claudiu-6
Bodirlau Nicusor- Alin-6
Ghiocel Ionut- Claudiu-6
Ion Ionel-6 Naie Constantin-6
Paraschiv Nicolae- Narcis-6
Androne Florin- Cristian-5
Costache Robert- Marius-5
Dragan Valentin- Lucian-5
Ghetu Adrian- Alexandru-5
Mirescu Vasile-5
Negoita Florin-5
Petre George- Cristian-5
Popa Mircea- George-5
Robe Marius- Mihai-5
Vasile Nicolae-5
Zamfir Marian-5
Zamfir Stelian- Alexandru-5
-informatii preluate de la ajf ialomita-
b)clasament acasa
1.jilavele 8 8 0 0 32-4 24
2.un.fierbinti 8 7 0 1 29-5 21
3.barcanesti 9 6 1 2 37-16 19
4.brosteni 9 6 1 2 21-13 19
5.moldoveni 8 6 0 2 34-12 18
6.salcioara 8 5 2 1 21-9 17
7.sarateni 7 5 1 1 24-10 16
8.dridu 8 5 1 2 21-12 16
9.ion roata 7 5 0 2 20-9 15
10.boranesti 8 5 0 3 31-12 15
11.fulgerul 8 4 3 1 19-11 15
12.axintele 9 4 2 3 23-13 14
13.cosereni 8 4 1 3 22-11 13
14.malu rosu 9 4 1 4 25-18 13
15.adancata 7 3 0 4 11-13 9
16.sf. gheorghe 8 2 0 6 10-30 6
17.maia 7 1 1 5 11-27 4
c)clasament deplasare
1.un fierbinti 8 7 0 1 19-6 21
2.sarateni 9 7 0 2 30-28 21
3.fulgerul 8 6 1 1 25-11 19
4.jilavele 8 5 1 2 22-15 16
5.cosereni 8 4 1 3 6-18 13
6.barcanesti 7 3 1 3 13-14 10
7.ion roata 9 2 2 5 17-22 8
8.axintele 7 2 0 5 11-9 6
9.salcioara 8 2 0 6 24-26 6
10.boranesti 8 2 0 6 10-28 6
11.malu rosu 7 1 2 4 9-26 5
12.brosteni 7 1 1 5 7-19 4
13.moldoveni 8 0 3 5 5-23 3
14.maia 9 1 0 8 11-45 3
15.dridu 9 1 0 8 7-28 3
16.adancata 9 0 1 8 9-37 1
17.sf gheorghe 8 0 0 8 9-36 0
d)clasament adevar
1.un fierbinti +18
2.jilavele +16
3sarateni +16
4.fulgerul +9
5.barcanesti +2
6.ion roata +2
7.salcioara -1
8.boranesti -3
9.moldoveni -3
10.axintele -4
11.brosteni -4
12.cosereni -6
13.dridu -7
14.malu rosu -9
15.adancata -11
16.maia -14
17.sf gheorghe -18
CONCLUZII
cel mai bun atac-INFRATIREA JILAVELE,UNIREA SARATENI 54 goluri
cel mai slab atac-ESSENZA SF GHEORGHE 19 goluri
cea mai buna aparare-UNIREA FIERBINTI 11 goluri primite
cea mai slaba aparare-ESSENZA SF GHEORGHE 66 goluri primite
echipe neinvinse-nu sunt
echipe fara victorie-nu sunt
meciuri fara sa se marcheze-FULGERU-MOLDOVENI 0-0,SALCIOARA-ADANCATA 0-0,BROSTENI-BARCANESTI 0-0,DRIDU-COSERENI 0-0
echipe neinvinse acasa-INFRATIREA JILAVELE
echipe fara victorie acasa-nu sunt
echipe cu punctaj maxim acasa-INFRATIREA JILAVELE
echipe fara puncte acasa-nu sunt
cel mai bun atac acasa-RECOLTA BARCANESTI 37 goluri
cel mai slab atac acasa-ESSENZA SF GHEORGHE 10 goluri
cea mai buna aparare acasa-INFRATIREA JILAVELE 4 goluri primite
cea mai slaba aparare acasa-ESSENZA SF GHEORGHE 30 goluri primite
cea mai mare diferenta acasa-BARCANESTI-MAIA 11-1
cel mai bun ataca afara-UNIREA SARATENI 30
cel mai slab atac afara-VIITORUL MOLDOVENI 5 goluri
cea mai buna aparare afara-UNIREA FIERBINTI 6 goluri primite
cea mai slaba aparare afara-VOINTA MAIA 45 goluri primite
echipe cu punctaj maxim afara-nu sunt
echipe fara punt afara-ESENZA SF GHEORGHE
echipe neinvinse afara-nu sunt
echipe care nu au castigat afara-VIITORUL MOLDOVENI,SECUNDA ADANCATA,ESSENZA SF GHEORGHE
cea mai mare diferenta afara-SF GHEORGHE-SALCIOARA 1-11
cel mai mare scor acasa-BORANESTI-ADANCATA 8-4
cel mai mare scor in deplasare-BORANESTI-SARATENI 3-5,DRIDU-JILAVELE 3-5
meciul cu cele mai multe goluri marcate de ambele echipe-BORANESTI-ADANCATA 8-4
cel mai mare egal-MAIA-MALU ROSU 3-3
Dum, 19 Aug
17:30 Recolta Malu Rosu 5 - 0 Juventus Boranesti
Dum, 19 Aug
17:30 Cosereni 2 - 2 Unirea Ion Roata
Dum, 19 Aug
17:30 Viitorul Axintele 1 - 3 Fulgerul Fierbinti
Dum, 19 Aug
17:30 Viitorul Moldoveni 7 - 0 Secunda Adincata
Dum, 19 Aug
17:30 Recolta Barcanesti 11 - 1 Vointa Maia
Dum, 19 Aug
17:30 Unirea Fierbinti 3 - 0 AS FC Dridu
Dum, 19 Aug
17:30 Staruinta Brosteni 3 - 4 Unirea Sarateni
Dum, 19 Aug
17:30 Essenza Sf. Gheorghe 1 - 2 Infratirea Jilavele
Etapa2
Dum, 26 Aug
17:00 Juventus Boranesti 0 - 2 Infratirea Jilavele
Dum, 26 Aug
17:00 Unirea Sarateni 5 - 1 Essenza Sf. Gheorghe
Dum, 26 Aug
17:00 AS FC Dridu 5 - 1 Staruinta Brosteni
Dum, 26 Aug
17:00 Vointa Maia 1 - 2 Unirea Fierbinti
Dum, 26 Aug
17:00 Libertatea Salcioara 4 - 2 Recolta Barcanesti
Dum, 26 Aug
17:00 Fulgerul Fierbinti 0 - 0 Viitorul Moldoveni
Dum, 26 Aug
17:00 Unirea Ion Roata 2 - 1 Viitorul Axintele
Dum, 26 Aug
17:00 Recolta Malu Rosu 2 - 0 Cosereni
Etapa3
Dum, 02 Sep
17:00 Cosereni 5 - 1 Juventus Boranesti
Dum, 02 Sep
17:00 Viitorul Axintele 2 - 2 Recolta Malu Rosu
Dum, 02 Sep
17:00 Viitorul Moldoveni 2 - 4 Unirea Ion Roata
Dum, 02 Sep
17:00 Recolta Barcanesti 4 - 1 Secunda Adincata
Dum, 02 Sep
17:00 Unirea Fierbinti 6 - 1 Libertatea Salcioara
Dum, 02 Sep
17:00 Staruinta Brosteni 2 - 0 Vointa Maia
Dum, 02 Sep
17:00 Essenza Sf. Gheorghe 3 - 2 AS FC Dridu
Dum, 02 Sep
17:00 Infratirea Jilavele 9 - 1 Unirea Sarateni
Etapa4
Dum, 09 Sep
17:00 Juventus Boranesti 3 - 5 Unirea Sarateni
Dum, 09 Sep
17:00 AS FC Dridu 3 - 5 Infratirea Jilavele
Dum, 09 Sep
17:00 Vointa Maia 3 - 0 Essenza Sf. Gheorghe
Dum, 09 Sep
17:00 Libertatea Salcioara 1 - 1 Staruinta Brosteni
Dum, 09 Sep
17:00 Secunda Adincata 2 - 1 Unirea Fierbinti
Dum, 09 Sep
17:00 Fulgerul Fierbinti 4 - 1 Recolta Barcanesti
Dum, 09 Sep
17:00 Recolta Malu Rosu 6 - 1 Viitorul Moldoveni
Dum, 09 Sep
17:00 Cosereni 0 - 1 Viitorul Axintele
Etapa5
Dum, 16 Sep
17:00 Viitorul Axintele 7 - 1 Juventus Boranesti
Dum, 16 Sep
17:00 Viitorul Moldoveni 4 - 1 Cosereni
Dum, 16 Sep
17:00 Recolta Barcanesti 4 - 2 Unirea Ion Roata
Dum, 16 Sep
17:00 Unirea Fierbinti 0 - 2 Fulgerul Fierbinti
Dum, 16 Sep
17:00 Staruinta Brosteni 4 - 1 Secunda Adincata
Dum, 16 Sep
17:00 Essenza Sf. Gheorghe 1 - 11 Libertatea Salcioara
Dum, 16 Sep
17:00 Infratirea Jilavele 7 - 1 Vointa Maia
Dum, 16 Sep
17:00 Unirea Sarateni 3 - 0 AS FC Dridu
Etapa6
Dum, 23 Sep
16:00 Juventus Boranesti 4 - 1 AS FC Dridu
Dum, 23 Sep
16:00 Vointa Maia 2 - 8 Unirea Sarateni
Dum, 23 Sep
16:00 Libertatea Salcioara 5 - 3 Infratirea Jilavele
Dum, 23 Sep
16:00 Secunda Adincata 5 - 2 Essenza Sf. Gheorghe
Dum, 23 Sep
16:00 Fulgerul Fierbinti 3 - 2 Staruinta Brosteni
Dum, 23 Sep
16:00 Unirea Ion Roata 0 - 3 Unirea Fierbinti
Dum, 23 Sep
16:00 Recolta Malu Rosu 2 - 4 Recolta Barcanesti
Dum, 23 Sep
16:00 Viitorul Axintele 1 - 1 Viitorul Moldoveni
Etapa7
Dum, 30 Sep
16:00 Viitorul Moldoveni 3 - 0 Juventus Boranesti
Dum, 30 Sep
16:00 Recolta Barcanesti 5 - 1 Cosereni
Dum, 30 Sep
16:00 Unirea Fierbinti 7 - 0 Recolta Malu Rosu
Dum, 30 Sep
16:00 Staruinta Brosteni 3 - 2 Unirea Ion Roata
Dum, 30 Sep
16:00 Essenza Sf. Gheorghe 0 - 3 Fulgerul Fierbinti
Dum, 30 Sep
16:00 Infratirea Jilavele 2 - 0 Secunda Adincata
Dum, 30 Sep
16:00 Unirea Sarateni 6 - 3 Libertatea Salcioara
Dum, 30 Sep
16:00 AS FC Dridu 3 - 0 Vointa Maia
Etapa8
Dum, 07 Oct
16:00 Juventus Boranesti 6 - 2 Vointa Maia
Dum, 07 Oct
16:00 Libertatea Salcioara 3 - 0 AS FC Dridu
Dum, 07 Oct
16:00 Secunda Adincata 1 - 2 Unirea Sarateni
Dum, 07 Oct
16:00 Fulgerul Fierbinti 1 - 3 Infratirea Jilavele
Dum, 07 Oct
16:00 Unirea Ion Roata 2 - 1 Essenza Sf. Gheorghe
Dum, 07 Oct
16:00 Recolta Malu Rosu 1 - 2 Staruinta Brosteni
Dum, 07 Oct
16:00 Cosereni 1 - 3 Unirea Fierbinti
Dum, 07 Oct
16:00 Viitorul Axintele 1 - 2 Recolta Barcanesti
Etapa9
Dum, 14 Oct
16:00 Recolta Barcanesti 1 - 1 Viitorul Moldoveni
Dum, 14 Oct
16:00 Unirea Fierbinti 2 - 1 Viitorul Axintele
Dum, 14 Oct
16:00 Staruinta Brosteni 2 - 1 Cosereni
Dum, 14 Oct
16:00 Essenza Sf. Gheorghe 5 - 1 Recolta Malu Rosu
Dum, 14 Oct
16:00 Infratirea Jilavele 2 - 1 Unirea Ion Roata
Dum, 14 Oct
16:00 Unirea Sarateni 2 - 2 Fulgerul Fierbinti
Dum, 14 Oct
16:00 AS FC Dridu 3 - 2 Secunda Adincata
Dum, 14 Oct
16:00 Vointa Maia 0 - 3 Libertatea Salcioara
Etapa10
Dum, 21 Oct
16:00 Juventus Boranesti 4 - 3 Libertatea Salcioara
Dum, 21 Oct
16:00 Secunda Adincata 1 - 3 Vointa Maia
Dum, 21 Oct
16:00 Fulgerul Fierbinti 4 - 1 AS FC Dridu
Dum, 21 Oct
16:00 Unirea Ion Roata 1 - 2 Unirea Sarateni
Dum, 21 Oct
16:00 Recolta Malu Rosu 2 - 5 Infratirea Jilavele
Dum, 21 Oct
16:00 Cosereni 4 - 1 Essenza Sf. Gheorghe
Dum, 21 Oct
16:00 Viitorul Axintele 2 - 1 Staruinta Brosteni
Dum, 21 Oct
16:00 Viitorul Moldoveni 0 - 1 Unirea Fierbinti
Etapa11
Dum, 28 Oct
14:00 Recolta Barcanesti 4 - 2 Juventus Boranesti
Dum, 28 Oct
14:00 Staruinta Brosteni 3 - 2 Viitorul Moldoveni
Dum, 28 Oct
14:00 Essenza Sf. Gheorghe 0 - 3 Viitorul Axintele
Dum, 28 Oct
14:00 Infratirea Jilavele 3 - 0 Cosereni
Dum, 28 Oct
14:00 Unirea Sarateni 6 - 2 Recolta Malu Rosu
Dum, 28 Oct
14:00 AS FC Dridu 4 - 1 Unirea Ion Roata
Dum, 28 Oct
14:00 Vointa Maia 1 - 7 Fulgerul Fierbinti
Dum, 28 Oct
14:00 Libertatea Salcioara 0 - 0 Secunda Adincata
Etapa12
Dum, 04 Noi
14:00 Juventus Boranesti 8 - 4 Secunda Adincata
Dum, 04 Noi
14:00 Fulgerul Fierbinti 4 - 1 Libertatea Salcioara
Dum, 04 Noi
14:00 Unirea Ion Roata 9 - 1 Vointa Maia
Dum, 04 Noi
14:00 Recolta Malu Rosu 2 - 2 AS FC Dridu
Dum, 04 Noi
14:00 Cosereni 2 - 3 Unirea Sarateni
Dum, 04 Noi
14:00 Viitorul Axintele 1 - 1 Infratirea Jilavele
Dum, 04 Noi
14:00 Viitorul Moldoveni 8 - 1 Essenza Sf. Gheorghe
Dum, 04 Noi
14:00 Recolta Barcanesti 1 - 2 Unirea Fierbinti
Etapa13
Dum, 11 Noi
14:00 Unirea Fierbinti 4 - 0 Juventus Boranesti
Dum, 11 Noi
14:00 Staruinta Brosteni 0 - 0 Recolta Barcanesti
Dum, 11 Noi
14:00 Infratirea Jilavele 4 - 0 Viitorul Moldoveni
Dum, 11 Noi
14:00 Unirea Sarateni 1 - 0 Viitorul Axintele
Dum, 11 Noi
14:00 AS FC Dridu 0 - 0 Cosereni
Dum, 11 Noi
14:00 Vointa Maia 3 - 3 Recolta Malu Rosu
Dum, 11 Noi
14:00 Libertatea Salcioara 2 - 1 Unirea Ion Roata
Dum, 11 Noi
14:00 Secunda Adincata 0 - 3 Fulgerul Fierbinti
Etapa14
Dum, 18 Noi
14:00 Juventus Boranesti 5 - 2 Fulgerul Fierbinti
Dum, 18 Noi
14:00 Unirea Ion Roata 3 - 1 Secunda Adincata
Dum, 18 Noi
14:00 Recolta Malu Rosu 3 - 1 Libertatea Salcioara
Dum, 18 Noi
14:00 Cosereni 2 - 0 Vointa Maia
Dum, 18 Noi
14:00 Viitorul Axintele 6 - 1 AS FC Dridu
Dum, 18 Noi
14:00 Viitorul Moldoveni 6 - 2 Unirea Sarateni
Dum, 18 Noi
14:00 Recolta Barcanesti 6 - 3 Essenza Sf. Gheorghe
Dum, 18 Noi
14:00 Unirea Fierbinti 5 - 0 Staruinta Brosteni
Etapa15
Dum, 25 Noi
14:00 Staruinta Brosteni 0 - 3 Juventus Boranesti
Dum, 25 Noi
14:00 Essenza Sf. Gheorghe 0 - 5 Unirea Fierbinti
Dum, 25 Noi
14:00 Infratirea Jilavele 3 - 1 Recolta Barcanesti
Dum, 25 Noi
14:00 AS FC Dridu 3 - 0 Viitorul Moldoveni
Dum, 25 Noi
14:00 Vointa Maia 1 - 4 Viitorul Axintele
Dum, 25 Noi
14:00 Libertatea Salcioara 1 - 2 Cosereni
Dum, 25 Noi
14:00 Secunda Adincata 0 - 1 Recolta Malu Rosu
Dum, 25 Noi
14:00 Fulgerul Fierbinti 2 - 2 Unirea Ion Roata
Etapa16
Dum, 02 Dec
14:00 Juventus Boranesti 1 - 2 Unirea Ion Roata
Dum, 02 Dec
14:00 Recolta Malu Rosu 2 - 3 Fulgerul Fierbinti
Dum, 02 Dec
14:00 Cosereni 6 - 0 Secunda Adincata
Dum, 02 Dec
14:00 Viitorul Axintele 2 - 1 Libertatea Salcioara
Dum, 02 Dec
14:00 Viitorul Moldoveni 4 - 3 Vointa Maia
Dum, 02 Dec
14:00 Recolta Barcanesti 1 - 3 Unirea Sarateni
Dum, 02 Dec
14:00 Unirea Fierbinti 2 - 1 Infratirea Jilavele
Dum, 02 Dec
14:00 Staruinta Brosteni 3 - 0 Essenza Sf. Gheorghe
Etapa17
Sam, 08 Dec
14:00 Essenza Sf. Gheorghe 0 - 3 Juventus Boranesti
Sam, 08 Dec
14:00 Infratirea Jilavele 2 - 0 Staruinta Brosteni
Sam, 08 Dec
14:00 Unirea Sarateni 1 - 2 Unirea Fierbinti
Sam, 08 Dec
14:00 AS FC Dridu 0 - 3 Recolta Barcanesti
Sam, 08 Dec
14:00 Libertatea Salcioara 5 - 0 Viitorul Moldoveni
Sam, 08 Dec
14:00 Secunda Adincata 2 - 1 Viitorul Axintele
Sam, 08 Dec
14:00 Fulgerul Fierbinti 1 - 1 Cosereni
Sam, 08 Dec
14:00 Unirea Ion Roata 3 - 0 Recolta Malu Rosu
CLASAMENTE FINALE TUR
a)clasament general
1. Unirea Fierbinti 16 14 0 2 48 - 11 42
2. Infratirea Jilavele 16 13 1 2 54 - 19 40
3. Unirea Sarateni 16 12 1 3 54 - 38 37
4. Fulgerul Fierbinti 16 10 4 2 44 - 22 34
5. Recolta Barcanesti 16 9 2 5 50 - 30 29
6. Viitorul Axintele 16 7 3 6 34 - 21 24
7. Libertatea Salcioara 16 7 2 7 45 - 35 23
8. Unirea Ion Roata 16 7 2 7 37 - 31 23
9. Viitorul Moldoveni 16 6 3 7 39 - 35 21
10. Juventus Boranesti 16 7 0 9 41 - 49 21
11. Recolta Malu Rosu 16 5 3 8 34 - 44 18
12. Staruinta Brosteni 16 7 2 7 27 - 32 17**
13. Cosereni 16 5 3 8 28 - 29 12**
14. Vointa Maia 16 2 1 13 22 - 72 7
15. Essenza Sf. Gheorghe 16 2 0 14 19 - 66 6
16. FC Dridu 16 5 2 9 28 - 40 5***
17. Secunda Adincata 16 3 1 12 20 - 50 4**
NOTE
Echipa FC Dridu: -6 puncte (substituire jucatori la jocul Libertatea Salcioara- FC Dridu)
Echipa Cosereni: -6 punte (substituire la jocul Infratirea Jilavele- AS Cosereni)
Echipa Secunda Adincata: -6 puncte (substituire jucatori la jocul cu F.Fierbinti)
Echipa Staruinta Brosteni: -6 puncte (substituire jucator la jocul cu Boranesti)
Echipa FC Dridu: -6 puncte (substituire jucatori la jocul cu Recolta Barcanesti)
top golgheteri
Petrache George- Marius-21
Radu George-21
Ionita Madalin-13
Matache Daniel-13
Cozianu Marian-12
Radu Stefan- Eugen-12
Serpoi Florin- Bogdan-12
Bucur Marian- Aurel-11
Celpan Ionel- Cristian-9
Craciun Doru- Valentin-9
Dinu Catalin- Lucian-9
Mogos Constantin-9
Nita Ionut- Florin-9
Balanica Rasvan- Eduard-8
Mirea Florin-8
Murgu Danut- Marian-8
Pandele Dorin- Gabriel-7
Stan Alin- Iulian-7
Stanescu Alexandru- George- Mihai-7
Bander Valentin- Claudiu-6
Bodirlau Nicusor- Alin-6
Ghiocel Ionut- Claudiu-6
Ion Ionel-6 Naie Constantin-6
Paraschiv Nicolae- Narcis-6
Androne Florin- Cristian-5
Costache Robert- Marius-5
Dragan Valentin- Lucian-5
Ghetu Adrian- Alexandru-5
Mirescu Vasile-5
Negoita Florin-5
Petre George- Cristian-5
Popa Mircea- George-5
Robe Marius- Mihai-5
Vasile Nicolae-5
Zamfir Marian-5
Zamfir Stelian- Alexandru-5
-informatii preluate de la ajf ialomita-
b)clasament acasa
1.jilavele 8 8 0 0 32-4 24
2.un.fierbinti 8 7 0 1 29-5 21
3.barcanesti 9 6 1 2 37-16 19
4.brosteni 9 6 1 2 21-13 19
5.moldoveni 8 6 0 2 34-12 18
6.salcioara 8 5 2 1 21-9 17
7.sarateni 7 5 1 1 24-10 16
8.dridu 8 5 1 2 21-12 16
9.ion roata 7 5 0 2 20-9 15
10.boranesti 8 5 0 3 31-12 15
11.fulgerul 8 4 3 1 19-11 15
12.axintele 9 4 2 3 23-13 14
13.cosereni 8 4 1 3 22-11 13
14.malu rosu 9 4 1 4 25-18 13
15.adancata 7 3 0 4 11-13 9
16.sf. gheorghe 8 2 0 6 10-30 6
17.maia 7 1 1 5 11-27 4
c)clasament deplasare
1.un fierbinti 8 7 0 1 19-6 21
2.sarateni 9 7 0 2 30-28 21
3.fulgerul 8 6 1 1 25-11 19
4.jilavele 8 5 1 2 22-15 16
5.cosereni 8 4 1 3 6-18 13
6.barcanesti 7 3 1 3 13-14 10
7.ion roata 9 2 2 5 17-22 8
8.axintele 7 2 0 5 11-9 6
9.salcioara 8 2 0 6 24-26 6
10.boranesti 8 2 0 6 10-28 6
11.malu rosu 7 1 2 4 9-26 5
12.brosteni 7 1 1 5 7-19 4
13.moldoveni 8 0 3 5 5-23 3
14.maia 9 1 0 8 11-45 3
15.dridu 9 1 0 8 7-28 3
16.adancata 9 0 1 8 9-37 1
17.sf gheorghe 8 0 0 8 9-36 0
d)clasament adevar
1.un fierbinti +18
2.jilavele +16
3sarateni +16
4.fulgerul +9
5.barcanesti +2
6.ion roata +2
7.salcioara -1
8.boranesti -3
9.moldoveni -3
10.axintele -4
11.brosteni -4
12.cosereni -6
13.dridu -7
14.malu rosu -9
15.adancata -11
16.maia -14
17.sf gheorghe -18
CONCLUZII
cel mai bun atac-INFRATIREA JILAVELE,UNIREA SARATENI 54 goluri
cel mai slab atac-ESSENZA SF GHEORGHE 19 goluri
cea mai buna aparare-UNIREA FIERBINTI 11 goluri primite
cea mai slaba aparare-ESSENZA SF GHEORGHE 66 goluri primite
echipe neinvinse-nu sunt
echipe fara victorie-nu sunt
meciuri fara sa se marcheze-FULGERU-MOLDOVENI 0-0,SALCIOARA-ADANCATA 0-0,BROSTENI-BARCANESTI 0-0,DRIDU-COSERENI 0-0
echipe neinvinse acasa-INFRATIREA JILAVELE
echipe fara victorie acasa-nu sunt
echipe cu punctaj maxim acasa-INFRATIREA JILAVELE
echipe fara puncte acasa-nu sunt
cel mai bun atac acasa-RECOLTA BARCANESTI 37 goluri
cel mai slab atac acasa-ESSENZA SF GHEORGHE 10 goluri
cea mai buna aparare acasa-INFRATIREA JILAVELE 4 goluri primite
cea mai slaba aparare acasa-ESSENZA SF GHEORGHE 30 goluri primite
cea mai mare diferenta acasa-BARCANESTI-MAIA 11-1
cel mai bun ataca afara-UNIREA SARATENI 30
cel mai slab atac afara-VIITORUL MOLDOVENI 5 goluri
cea mai buna aparare afara-UNIREA FIERBINTI 6 goluri primite
cea mai slaba aparare afara-VOINTA MAIA 45 goluri primite
echipe cu punctaj maxim afara-nu sunt
echipe fara punt afara-ESENZA SF GHEORGHE
echipe neinvinse afara-nu sunt
echipe care nu au castigat afara-VIITORUL MOLDOVENI,SECUNDA ADANCATA,ESSENZA SF GHEORGHE
cea mai mare diferenta afara-SF GHEORGHE-SALCIOARA 1-11
cel mai mare scor acasa-BORANESTI-ADANCATA 8-4
cel mai mare scor in deplasare-BORANESTI-SARATENI 3-5,DRIDU-JILAVELE 3-5
meciul cu cele mai multe goluri marcate de ambele echipe-BORANESTI-ADANCATA 8-4
cel mai mare egal-MAIA-MALU ROSU 3-3
RETROSPECTIVA 2012 episodul4 LIGA5 SERIA2 JUNIORI
Etapa1
Dum, 19 Aug
15:30 Recolta Malu Rosu 7 - 0 Juventus Boranesti
Dum, 19 Aug
15:30 Cosereni 4 - 0 Unirea Ion Roata
Dum, 19 Aug
15:30 Viitorul Axintele 2 - 0 Fulgerul Fierbinti
Dum, 19 Aug
15:30 Viitorul Moldoveni 0 - 2 Secunda Adincata
Dum, 19 Aug
15:30 Recolta Barcanesti 6 - 1 Vointa Maia
Dum, 19 Aug
15:30 Unirea Fierbinti 4 - 1 AS FC Dridu
Dum, 19 Aug
15:30 Staruinta Brosteni 4 - 0 Unirea Sarateni
Dum, 19 Aug
15:30 Essenza Sf. Gheorghe 0 - 4 Infratirea Jilavele
Etapa2
Dum, 26 Aug
15:00 Juventus Boranesti 1 - 2 Infratirea Jilavele
Dum, 26 Aug
15:00 Unirea Sarateni 3 - 0 Essenza Sf. Gheorghe
Dum, 26 Aug
15:00 AS FC Dridu 8 - 1 Staruinta Brosteni
Dum, 26 Aug
15:00 Vointa Maia 0 - 3 Unirea Fierbinti
Dum, 26 Aug
15:00 Libertatea Salcioara 0 - 3 Recolta Barcanesti
Dum, 26 Aug
15:00 Fulgerul Fierbinti 1 - 1 Viitorul Moldoveni
Dum, 26 Aug
15:00 Unirea Ion Roata 1 - 3 Viitorul Axintele
Dum, 26 Aug
15:00 Recolta Malu Rosu 2 - 4 Cosereni
Etapa3
Dum, 02 Sep
15:00 Cosereni 4 - 2 Juventus Boranesti
Dum, 02 Sep
15:00 Viitorul Axintele 4 - 2 Recolta Malu Rosu
Dum, 02 Sep
15:00 Viitorul Moldoveni 5 - 0 Unirea Ion Roata
Dum, 02 Sep
15:00 Recolta Barcanesti 6 - 1 Secunda Adincata
Dum, 02 Sep
15:00 Unirea Fierbinti 2 - 1 Libertatea Salcioara
Dum, 02 Sep
15:00 Staruinta Brosteni 3 - 1 Vointa Maia
Dum, 02 Sep
15:00 Essenza Sf. Gheorghe 0 - 4 AS FC Dridu
Dum, 02 Sep
15:00 Infratirea Jilavele 8 - 0 Unirea Sarateni
Etapa4
Dum, 09 Sep
15:00 Juventus Boranesti 3 - 0 Unirea Sarateni
Dum, 09 Sep
15:00 AS FC Dridu 4 - 1 Infratirea Jilavele
Dum, 09 Sep
15:00 Vointa Maia 1 - 0 Essenza Sf. Gheorghe
Dum, 09 Sep
15:00 Libertatea Salcioara 2 - 2 Staruinta Brosteni
Dum, 09 Sep
15:00 Secunda Adincata 6 - 0 Unirea Fierbinti
Dum, 09 Sep
15:00 Fulgerul Fierbinti 3 - 2 Recolta Barcanesti
Dum, 09 Sep
15:00 Recolta Malu Rosu 1 - 1 Viitorul Moldoveni
Dum, 09 Sep
15:00 Cosereni 1 - 1 Viitorul Axintele
Etapa5
Dum, 16 Sep
15:00 Viitorul Axintele 9 - 0 Juventus Boranesti
Dum, 16 Sep
15:00 Viitorul Moldoveni 3 - 0 Cosereni
Dum, 16 Sep
15:00 Recolta Barcanesti 5 - 1 Unirea Ion Roata
Dum, 16 Sep
15:00 Unirea Fierbinti 2 - 4 Fulgerul Fierbinti
Dum, 16 Sep
15:00 Staruinta Brosteni 4 - 3 Secunda Adincata
Dum, 16 Sep
15:00 Essenza Sf. Gheorghe 0 - 5 Libertatea Salcioara
Dum, 16 Sep
15:00 Infratirea Jilavele 10 - 1 Vointa Maia
Dum, 16 Sep
15:00 Unirea Sarateni 0 - 4 AS FC Dridu
Etapa6
Dum, 23 Sep
14:00 Juventus Boranesti 1 - 4 AS FC Dridu
Dum, 23 Sep
14:00 Vointa Maia 0 - 7 Unirea Sarateni
Dum, 23 Sep
14:00 Libertatea Salcioara 2 - 2 Infratirea Jilavele
Dum, 23 Sep
14:00 Secunda Adincata 9 - 1 Essenza Sf. Gheorghe
Dum, 23 Sep
14:00 Fulgerul Fierbinti 2 - 2 Staruinta Brosteni
Dum, 23 Sep
14:00 Unirea Ion Roata 2 - 2 Unirea Fierbinti
Dum, 23 Sep
14:00 Recolta Malu Rosu 4 - 0 Recolta Barcanesti
Dum, 23 Sep
14:00 Viitorul Axintele 11 - 1 Viitorul Moldoveni
Etapa7
Dum, 30 Sep
14:00 Viitorul Moldoveni 5 - 2 Juventus Boranesti
Dum, 30 Sep
14:00 Recolta Barcanesti 2 - 5 Cosereni
Dum, 30 Sep
14:00 Unirea Fierbinti 5 - 1 Recolta Malu Rosu
Dum, 30 Sep
14:00 Staruinta Brosteni 3 - 3 Unirea Ion Roata
Dum, 30 Sep
14:00 Essenza Sf. Gheorghe 1 - 3 Fulgerul Fierbinti
Dum, 30 Sep
14:00 Infratirea Jilavele 0 - 3 Secunda Adincata
Dum, 30 Sep
14:00 Unirea Sarateni 1 - 0 Libertatea Salcioara
Dum, 30 Sep
14:00 AS FC Dridu 10 - 1 Vointa Maia
Etapa8
Dum, 07 Oct
14:00 Juventus Boranesti 9 - 0 Vointa Maia
Dum, 07 Oct
14:00 Libertatea Salcioara 2 - 3 AS FC Dridu
Dum, 07 Oct
14:00 Secunda Adincata 1 - 0 Unirea Sarateni
Dum, 07 Oct
14:00 Fulgerul Fierbinti 4 - 0 Infratirea Jilavele
Dum, 07 Oct
14:00 Unirea Ion Roata 3 - 1 Essenza Sf. Gheorghe
Dum, 07 Oct
14:00 Recolta Malu Rosu 1 - 3 Staruinta Brosteni
Dum, 07 Oct
14:00 Cosereni 2 - 1 Unirea Fierbinti
Dum, 07 Oct
14:00 Viitorul Axintele 6 - 0 Recolta Barcanesti
Etapa9
Dum, 14 Oct
14:00 Recolta Barcanesti 2 - 2 Viitorul Moldoveni
Dum, 14 Oct
14:00 Unirea Fierbinti 1 - 5 Viitorul Axintele
Dum, 14 Oct
14:00 Staruinta Brosteni 2 - 1 Cosereni
Dum, 14 Oct
14:00 Essenza Sf. Gheorghe 0 - 3 Recolta Malu Rosu
Dum, 14 Oct
14:00 Infratirea Jilavele 1 - 3 Unirea Ion Roata
Dum, 14 Oct
14:00 Unirea Sarateni 1 - 4 Fulgerul Fierbinti
Dum, 14 Oct
14:00 AS FC Dridu 5 - 2 Secunda Adincata
Dum, 14 Oct
14:00 Vointa Maia 2 - 7 Libertatea Salcioara
Etapa10
Dum, 21 Oct
14:00 Juventus Boranesti 0 - 1 Libertatea Salcioara
Dum, 21 Oct
14:00 Secunda Adincata 4 - 0 Vointa Maia
Dum, 21 Oct
14:00 Fulgerul Fierbinti 1 - 2 AS FC Dridu
Dum, 21 Oct
14:00 Unirea Ion Roata 5 - 1 Unirea Sarateni
Dum, 21 Oct
14:00 Recolta Malu Rosu 0 - 1 Infratirea Jilavele
Dum, 21 Oct
14:00 Cosereni 4 - 1 Essenza Sf. Gheorghe
Dum, 21 Oct
14:00 Viitorul Axintele 0 - 3 Staruinta Brosteni
Dum, 21 Oct
14:00 Viitorul Moldoveni 1 - 1 Unirea Fierbinti
Etapa11
Dum, 28 Oct
12:00 Recolta Barcanesti 1 - 2 Juventus Boranesti
Dum, 28 Oct
12:00 Staruinta Brosteni 5 - 0 Viitorul Moldoveni
Dum, 28 Oct
12:00 Essenza Sf. Gheorghe 3 - 2 Viitorul Axintele
Dum, 28 Oct
12:00 Infratirea Jilavele 0 - 1 Cosereni
Dum, 28 Oct
12:00 Unirea Sarateni 2 - 5 Recolta Malu Rosu
Dum, 28 Oct
12:00 AS FC Dridu 4 - 1 Unirea Ion Roata
Dum, 28 Oct
12:00 Vointa Maia 3 - 1 Fulgerul Fierbinti
Dum, 28 Oct
12:00 Libertatea Salcioara 4 - 1 Secunda Adincata
Etapa12
Dum, 04 Noi
12:00 Juventus Boranesti 3 - 1 Secunda Adincata
Dum, 04 Noi
12:00 Fulgerul Fierbinti 7 - 1 Libertatea Salcioara
Dum, 04 Noi
12:00 Unirea Ion Roata 0 - 3 Vointa Maia
Dum, 04 Noi
12:00 Recolta Malu Rosu 3 - 0 AS FC Dridu
Dum, 04 Noi
12:00 Cosereni 2 - 1 Unirea Sarateni
Dum, 04 Noi
12:00 Viitorul Axintele 6 - 1 Infratirea Jilavele
Dum, 04 Noi
12:00 Viitorul Moldoveni 2 - 2 Essenza Sf. Gheorghe
Dum, 04 Noi
12:00 Recolta Barcanesti 1 - 0 Unirea Fierbinti
Etapa13
Dum, 11 Noi
12:00 Unirea Fierbinti 4 - 1 Juventus Boranesti
Dum, 11 Noi
12:00 Staruinta Brosteni 2 - 0 Recolta Barcanesti
Dum, 11 Noi
12:00 Infratirea Jilavele 5 - 2 Viitorul Moldoveni
Dum, 11 Noi
12:00 Unirea Sarateni 0 - 3 Viitorul Axintele
Dum, 11 Noi
12:00 AS FC Dridu 1 - 1 Cosereni
Dum, 11 Noi
12:00 Vointa Maia 3 - 8 Recolta Malu Rosu
Dum, 11 Noi
12:00 Libertatea Salcioara 4 - 0 Unirea Ion Roata
Dum, 11 Noi
12:00 Secunda Adincata 1 - 1 Fulgerul Fierbinti
Etapa14
Dum, 18 Noi
12:00 Juventus Boranesti 1 - 1 Fulgerul Fierbinti
Dum, 18 Noi
12:00 Unirea Ion Roata 0 - 3 Secunda Adincata
Dum, 18 Noi
12:00 Recolta Malu Rosu 6 - 1 Libertatea Salcioara
Dum, 18 Noi
12:00 Cosereni 11 - 2 Vointa Maia
Dum, 18 Noi
12:00 Viitorul Axintele 2 - 2 AS FC Dridu
Dum, 18 Noi
12:00 Viitorul Moldoveni 3 - 1 Unirea Sarateni
Dum, 18 Noi
12:00 Recolta Barcanesti 1 - 1 Essenza Sf. Gheorghe
Dum, 18 Noi
12:00 Unirea Fierbinti 2 - 2 Staruinta Brosteni
Etapa15
Dum, 25 Noi
12:00 Staruinta Brosteni 4 - 2 Juventus Boranesti
Dum, 25 Noi
12:00 Essenza Sf. Gheorghe 0 - 2 Unirea Fierbinti
Dum, 25 Noi
12:00 Infratirea Jilavele 2 - 0 Recolta Barcanesti
Dum, 25 Noi
12:00 AS FC Dridu 3 - 0 Viitorul Moldoveni
Dum, 25 Noi
12:00 Vointa Maia 4 - 4 Viitorul Axintele
Dum, 25 Noi
12:00 Libertatea Salcioara 4 - 3 Cosereni
Dum, 25 Noi
12:00 Secunda Adincata 2 - 1 Recolta Malu Rosu
Dum, 25 Noi
12:00 Fulgerul Fierbinti 5 - 1 Unirea Ion Roata
Etapa16
Dum, 02 Dec
12:00 Juventus Boranesti 4 - 1 Unirea Ion Roata
Dum, 02 Dec
12:00 Recolta Malu Rosu 2 - 1 Fulgerul Fierbinti
Dum, 02 Dec
12:00 Cosereni 0 - 3 Secunda Adincata
Dum, 02 Dec
12:00 Viitorul Axintele 3 - 1 Libertatea Salcioara
Dum, 02 Dec
12:00 Viitorul Moldoveni 7 - 4 Vointa Maia
Dum, 02 Dec
12:00 Recolta Barcanesti 0 - 0 Unirea Sarateni
Dum, 02 Dec
12:00 Unirea Fierbinti 6 - 1 Infratirea Jilavele
Dum, 02 Dec
12:00 Staruinta Brosteni 5 - 2 Essenza Sf. Gheorghe
Etapa17
Sam, 08 Dec
12:00 Essenza Sf. Gheorghe 3 - 2 Juventus Boranesti
Sam, 08 Dec
12:00 Infratirea Jilavele 1 - 0 Staruinta Brosteni
Sam, 08 Dec
12:00 Unirea Sarateni 0 - 2 Unirea Fierbinti
Sam, 08 Dec
12:00 AS FC Dridu 10 - 0 Recolta Barcanesti
Sam, 08 Dec
12:00 Libertatea Salcioara 9 - 1 Viitorul Moldoveni
Sam, 08 Dec
12:00 Secunda Adincata 5 - 3 Viitorul Axintele
Sam, 08 Dec
12:00 Fulgerul Fierbinti 1 - 0 Cosereni
Sam, 08 Dec
12:00 Unirea Ion Roata 0 - 5 Recolta Malu Rosu
CLASAMENTE:
a)clasament general
1 FC Dridu 16 12 2 2 65 - 20 38
2 Staruinta Brosteni 16 10 4 2 45 - 28 34
3 Viitorul Axintele 16 10 3 3 64 - 25 33
4 Secunda Adincata 16 10 1 5 47 - 28 31
5 A.S Cosereni 16 9 2 5 43 - 26 5 29
6 Recolta Malu Rosu 16 9 1 6 51 - 27 28
7 Fulgerul Fierbinti 16 8 4 4 39 - 22 28
8 Unirea Fierbinti 16 8 3 5 37 - 28 27
9 Infratirea Jilavele 16 8 1 7 39 - 33 25
10 Libertatea Salcioara 16 7 2 7 44 - 36 23
11 Viitorul Moldoveni 16 5 5 6 34 - 49 20
12 Recolta Barcanesti 16 5 3 8 29 - 40 18
13 Juventus Boranesti 16 5 1 10 33 - 47 16
14 Unirea Ion Roata 16 3 2 11 21 - 53 11
15 Unirea Sarateni 16 3 1 12 17 - 44 10
16 Vointa Maia 16 3 1 12 26 - 90 10
17 Essenza Sf. Gheorghe 16 2 2 12 15 - 53 8
top golgheteri
Radu Daniel- Dumitru-18
Grosu Laurentiu- Marian-17
Albu Adrian- George-16
Dinescu Victor-16
Alexandru Adrian-12
Balanica Sorin-10
Radu Laurentiu- Costel-10
Oncescu Stefan- Victor-9
Trifu Andrei- Stefanescu-9
Ghita Stefan- George-8
Minea Ionut- Iulian-8
Stefan Alin- Valentin-8
Nastase Stefan- Cristian-7
Dan George-6
Dinca Ion-6
Iancu Catalin-6
Mihai Eugen- Catalin-6
Nita Catalin- Marian-6
Pancea Ionut- Cristian-6
Stan Nicusor-6
Anesia Andrei- Gabriel-5
Carpen Victor-5
Cila Dan- Alexandru-5
Costache Stelu- Gheorghe-5
Dan Georgian- Iulian-5
Dumitru Ioan- Liviu-5
Ene Daniel- Petre-5
Hangu Cosmin- Florin-5
Mandache Dan- Ionut-5
Mihai Madalin- Nicusor-5
Naftaila Alin- Marian-5
Neacsu Robert- Cornel-5
Neagu Robert- Petrisor-5
Nicolae Alin- Gabriel-5
Paun Laurentiu- Marius-5
Petrache Marian-5
Petre Roberto- Ionut-5
Sandu Marian- Petrisor-5
Stoene Adrian- Alexandru-5
Tache Nicolae- Catalin-5
-sursa ajf ialomita-
b)clasament meciuri acasa
1.brosteni 9 8 1 0 32-12 25
2.dridu 8 7 1 0 45-7 22
3.axintele 9 7 1 1 43-10 22
4.adancata 7 6 1 0 28-6 19
5.cosereni 8 6 1 1 28-11 19
6.fulgerul 8 5 2 1 24-9 17
7.moldoveni 8 5 2 1 26-13 17
8.malu rosu 9 5 1 3 26-11 16
9.un.fierbinti 8 5 1 2 26-16 16
10.jilavele 8 5 0 3 27-10 15
11.barcanesti 9 4 3 2 24-13 15
12.salcioara 8 4 2 2 27-15 14
13.boranesti 8 4 1 3 22-10 13
14.ion roata 7 2 1 4 11-18 7
15.maia 7 2 1 4 13-30 7
16.sarateni 7 2 0 5 7-18 6
17.sf gheorghe 8 2 0 6 7-25 6
c)clasament deplasare
1.dridu 8 5 1 2 20-13 16
2.malu rosu 7 4 0 3 25-16 12
3.adancata 9 4 0 5 19-22 12
4.axintele 7 3 2 2 21-15 11
5.fulgerul 8 3 2 3 15-13 11
6.un.fierbinti 8 3 2 3 11-14 11
7.cosereni 8 3 1 4 15-15 10
8.jilavele 8 3 1 4 12-23 10
9.brosteni 7 2 3 2 13-16 9
10.salcioara 8 3 0 5 17-21 9
11.sarateni 9 1 1 7 10-26 4
12.ion roata 9 1 1 7 10-35 4
13.moldoveni 8 3 0 5 8-37 3
14.boranesti 8 1 0 7 11-37 3
15.barcanesti 7 1 0 6 5-27 3
16.maia 9 1 0 8 13-60 3
17.sf gheorghe 8 0 2 6 8-28 2
d)clasament adevar
1.dridu +14
2.adancata +10
3.brosteni +7
4.axintele +5
5.cosereni +5
6.fulgerul +4
7.un.fierbinti +3
8.jilavele +1
9.malu rosu +1
10.salcioara -1
11.moldoveni -4
12.boranesti -8
13.barcanesti -9
14.ion roata -10
15.maia -11
16.sarateni -11
17.sf gheorghr -16
CONCLUZII
cel mai bun atac-FC DRIDU 65 goluri
cel mai slab atac-SF GHEORGHE 15 goluri
cea mai buna aparare-DRIDU 14 goluri primite
cea mai slaba aparare-MAIA 90 goluri primite
echipe neinvinse-nu sunt
echipe fara victorie-nu sunt
un meci fara gol marcat-etp16 BARCANESTI-SARATENI 0-0
echipe neinvinse acasa-BROSTENI,DRIDU,ADANCATA
echipe fara victorie acasa-nu sunt
echipe cu punctaj maxim acasa-nu sunt
echipe fara puncte acasa-nu sunt
cel mai bun atac acasa-DRIDU 45 goluri
cel mai slab atac acasa-SARATENI,SF GHEORGHE 7 goluri
cea mai buna aparare acasa-ADANCATA 6 goluri primite
cea mai slaba aparare acasa-MAIA 30 goluri primite
echipe neinvinse afara-nu sunt
echipe fara victorie afara-SF GHEORGHE
echipa cu punctaj maxim afara-nu este
echipa fara puncte afara-nu este
cel mai bun atac afara-MALU ROSU 25 goluri
cel mai slab atac afara-BARCANESTI 5 goluri
cea mai buna aparare afara-DRIDU,FULGERUL-13 goluri primite
cea mai slaba aparare afara-MAIA 60 goluri primite
cele mai multe goluri intr-un meci-COSERENI-MAIA 11-2
cele mai multe goluri la meci egal-MAIA-AXINTELE 4-4
cea mai mare diferenta scor acasa-AXINTELE-MOLDOVENI 11-1
cea mai mare diferenta afara-MAIA-SARATENI 0-7
cele mai multe goluri intr-un meci de ambele echipe-MOLDOVENI-MAIA 7-4
Dum, 19 Aug
15:30 Recolta Malu Rosu 7 - 0 Juventus Boranesti
Dum, 19 Aug
15:30 Cosereni 4 - 0 Unirea Ion Roata
Dum, 19 Aug
15:30 Viitorul Axintele 2 - 0 Fulgerul Fierbinti
Dum, 19 Aug
15:30 Viitorul Moldoveni 0 - 2 Secunda Adincata
Dum, 19 Aug
15:30 Recolta Barcanesti 6 - 1 Vointa Maia
Dum, 19 Aug
15:30 Unirea Fierbinti 4 - 1 AS FC Dridu
Dum, 19 Aug
15:30 Staruinta Brosteni 4 - 0 Unirea Sarateni
Dum, 19 Aug
15:30 Essenza Sf. Gheorghe 0 - 4 Infratirea Jilavele
Etapa2
Dum, 26 Aug
15:00 Juventus Boranesti 1 - 2 Infratirea Jilavele
Dum, 26 Aug
15:00 Unirea Sarateni 3 - 0 Essenza Sf. Gheorghe
Dum, 26 Aug
15:00 AS FC Dridu 8 - 1 Staruinta Brosteni
Dum, 26 Aug
15:00 Vointa Maia 0 - 3 Unirea Fierbinti
Dum, 26 Aug
15:00 Libertatea Salcioara 0 - 3 Recolta Barcanesti
Dum, 26 Aug
15:00 Fulgerul Fierbinti 1 - 1 Viitorul Moldoveni
Dum, 26 Aug
15:00 Unirea Ion Roata 1 - 3 Viitorul Axintele
Dum, 26 Aug
15:00 Recolta Malu Rosu 2 - 4 Cosereni
Etapa3
Dum, 02 Sep
15:00 Cosereni 4 - 2 Juventus Boranesti
Dum, 02 Sep
15:00 Viitorul Axintele 4 - 2 Recolta Malu Rosu
Dum, 02 Sep
15:00 Viitorul Moldoveni 5 - 0 Unirea Ion Roata
Dum, 02 Sep
15:00 Recolta Barcanesti 6 - 1 Secunda Adincata
Dum, 02 Sep
15:00 Unirea Fierbinti 2 - 1 Libertatea Salcioara
Dum, 02 Sep
15:00 Staruinta Brosteni 3 - 1 Vointa Maia
Dum, 02 Sep
15:00 Essenza Sf. Gheorghe 0 - 4 AS FC Dridu
Dum, 02 Sep
15:00 Infratirea Jilavele 8 - 0 Unirea Sarateni
Etapa4
Dum, 09 Sep
15:00 Juventus Boranesti 3 - 0 Unirea Sarateni
Dum, 09 Sep
15:00 AS FC Dridu 4 - 1 Infratirea Jilavele
Dum, 09 Sep
15:00 Vointa Maia 1 - 0 Essenza Sf. Gheorghe
Dum, 09 Sep
15:00 Libertatea Salcioara 2 - 2 Staruinta Brosteni
Dum, 09 Sep
15:00 Secunda Adincata 6 - 0 Unirea Fierbinti
Dum, 09 Sep
15:00 Fulgerul Fierbinti 3 - 2 Recolta Barcanesti
Dum, 09 Sep
15:00 Recolta Malu Rosu 1 - 1 Viitorul Moldoveni
Dum, 09 Sep
15:00 Cosereni 1 - 1 Viitorul Axintele
Etapa5
Dum, 16 Sep
15:00 Viitorul Axintele 9 - 0 Juventus Boranesti
Dum, 16 Sep
15:00 Viitorul Moldoveni 3 - 0 Cosereni
Dum, 16 Sep
15:00 Recolta Barcanesti 5 - 1 Unirea Ion Roata
Dum, 16 Sep
15:00 Unirea Fierbinti 2 - 4 Fulgerul Fierbinti
Dum, 16 Sep
15:00 Staruinta Brosteni 4 - 3 Secunda Adincata
Dum, 16 Sep
15:00 Essenza Sf. Gheorghe 0 - 5 Libertatea Salcioara
Dum, 16 Sep
15:00 Infratirea Jilavele 10 - 1 Vointa Maia
Dum, 16 Sep
15:00 Unirea Sarateni 0 - 4 AS FC Dridu
Etapa6
Dum, 23 Sep
14:00 Juventus Boranesti 1 - 4 AS FC Dridu
Dum, 23 Sep
14:00 Vointa Maia 0 - 7 Unirea Sarateni
Dum, 23 Sep
14:00 Libertatea Salcioara 2 - 2 Infratirea Jilavele
Dum, 23 Sep
14:00 Secunda Adincata 9 - 1 Essenza Sf. Gheorghe
Dum, 23 Sep
14:00 Fulgerul Fierbinti 2 - 2 Staruinta Brosteni
Dum, 23 Sep
14:00 Unirea Ion Roata 2 - 2 Unirea Fierbinti
Dum, 23 Sep
14:00 Recolta Malu Rosu 4 - 0 Recolta Barcanesti
Dum, 23 Sep
14:00 Viitorul Axintele 11 - 1 Viitorul Moldoveni
Etapa7
Dum, 30 Sep
14:00 Viitorul Moldoveni 5 - 2 Juventus Boranesti
Dum, 30 Sep
14:00 Recolta Barcanesti 2 - 5 Cosereni
Dum, 30 Sep
14:00 Unirea Fierbinti 5 - 1 Recolta Malu Rosu
Dum, 30 Sep
14:00 Staruinta Brosteni 3 - 3 Unirea Ion Roata
Dum, 30 Sep
14:00 Essenza Sf. Gheorghe 1 - 3 Fulgerul Fierbinti
Dum, 30 Sep
14:00 Infratirea Jilavele 0 - 3 Secunda Adincata
Dum, 30 Sep
14:00 Unirea Sarateni 1 - 0 Libertatea Salcioara
Dum, 30 Sep
14:00 AS FC Dridu 10 - 1 Vointa Maia
Etapa8
Dum, 07 Oct
14:00 Juventus Boranesti 9 - 0 Vointa Maia
Dum, 07 Oct
14:00 Libertatea Salcioara 2 - 3 AS FC Dridu
Dum, 07 Oct
14:00 Secunda Adincata 1 - 0 Unirea Sarateni
Dum, 07 Oct
14:00 Fulgerul Fierbinti 4 - 0 Infratirea Jilavele
Dum, 07 Oct
14:00 Unirea Ion Roata 3 - 1 Essenza Sf. Gheorghe
Dum, 07 Oct
14:00 Recolta Malu Rosu 1 - 3 Staruinta Brosteni
Dum, 07 Oct
14:00 Cosereni 2 - 1 Unirea Fierbinti
Dum, 07 Oct
14:00 Viitorul Axintele 6 - 0 Recolta Barcanesti
Etapa9
Dum, 14 Oct
14:00 Recolta Barcanesti 2 - 2 Viitorul Moldoveni
Dum, 14 Oct
14:00 Unirea Fierbinti 1 - 5 Viitorul Axintele
Dum, 14 Oct
14:00 Staruinta Brosteni 2 - 1 Cosereni
Dum, 14 Oct
14:00 Essenza Sf. Gheorghe 0 - 3 Recolta Malu Rosu
Dum, 14 Oct
14:00 Infratirea Jilavele 1 - 3 Unirea Ion Roata
Dum, 14 Oct
14:00 Unirea Sarateni 1 - 4 Fulgerul Fierbinti
Dum, 14 Oct
14:00 AS FC Dridu 5 - 2 Secunda Adincata
Dum, 14 Oct
14:00 Vointa Maia 2 - 7 Libertatea Salcioara
Etapa10
Dum, 21 Oct
14:00 Juventus Boranesti 0 - 1 Libertatea Salcioara
Dum, 21 Oct
14:00 Secunda Adincata 4 - 0 Vointa Maia
Dum, 21 Oct
14:00 Fulgerul Fierbinti 1 - 2 AS FC Dridu
Dum, 21 Oct
14:00 Unirea Ion Roata 5 - 1 Unirea Sarateni
Dum, 21 Oct
14:00 Recolta Malu Rosu 0 - 1 Infratirea Jilavele
Dum, 21 Oct
14:00 Cosereni 4 - 1 Essenza Sf. Gheorghe
Dum, 21 Oct
14:00 Viitorul Axintele 0 - 3 Staruinta Brosteni
Dum, 21 Oct
14:00 Viitorul Moldoveni 1 - 1 Unirea Fierbinti
Etapa11
Dum, 28 Oct
12:00 Recolta Barcanesti 1 - 2 Juventus Boranesti
Dum, 28 Oct
12:00 Staruinta Brosteni 5 - 0 Viitorul Moldoveni
Dum, 28 Oct
12:00 Essenza Sf. Gheorghe 3 - 2 Viitorul Axintele
Dum, 28 Oct
12:00 Infratirea Jilavele 0 - 1 Cosereni
Dum, 28 Oct
12:00 Unirea Sarateni 2 - 5 Recolta Malu Rosu
Dum, 28 Oct
12:00 AS FC Dridu 4 - 1 Unirea Ion Roata
Dum, 28 Oct
12:00 Vointa Maia 3 - 1 Fulgerul Fierbinti
Dum, 28 Oct
12:00 Libertatea Salcioara 4 - 1 Secunda Adincata
Etapa12
Dum, 04 Noi
12:00 Juventus Boranesti 3 - 1 Secunda Adincata
Dum, 04 Noi
12:00 Fulgerul Fierbinti 7 - 1 Libertatea Salcioara
Dum, 04 Noi
12:00 Unirea Ion Roata 0 - 3 Vointa Maia
Dum, 04 Noi
12:00 Recolta Malu Rosu 3 - 0 AS FC Dridu
Dum, 04 Noi
12:00 Cosereni 2 - 1 Unirea Sarateni
Dum, 04 Noi
12:00 Viitorul Axintele 6 - 1 Infratirea Jilavele
Dum, 04 Noi
12:00 Viitorul Moldoveni 2 - 2 Essenza Sf. Gheorghe
Dum, 04 Noi
12:00 Recolta Barcanesti 1 - 0 Unirea Fierbinti
Etapa13
Dum, 11 Noi
12:00 Unirea Fierbinti 4 - 1 Juventus Boranesti
Dum, 11 Noi
12:00 Staruinta Brosteni 2 - 0 Recolta Barcanesti
Dum, 11 Noi
12:00 Infratirea Jilavele 5 - 2 Viitorul Moldoveni
Dum, 11 Noi
12:00 Unirea Sarateni 0 - 3 Viitorul Axintele
Dum, 11 Noi
12:00 AS FC Dridu 1 - 1 Cosereni
Dum, 11 Noi
12:00 Vointa Maia 3 - 8 Recolta Malu Rosu
Dum, 11 Noi
12:00 Libertatea Salcioara 4 - 0 Unirea Ion Roata
Dum, 11 Noi
12:00 Secunda Adincata 1 - 1 Fulgerul Fierbinti
Etapa14
Dum, 18 Noi
12:00 Juventus Boranesti 1 - 1 Fulgerul Fierbinti
Dum, 18 Noi
12:00 Unirea Ion Roata 0 - 3 Secunda Adincata
Dum, 18 Noi
12:00 Recolta Malu Rosu 6 - 1 Libertatea Salcioara
Dum, 18 Noi
12:00 Cosereni 11 - 2 Vointa Maia
Dum, 18 Noi
12:00 Viitorul Axintele 2 - 2 AS FC Dridu
Dum, 18 Noi
12:00 Viitorul Moldoveni 3 - 1 Unirea Sarateni
Dum, 18 Noi
12:00 Recolta Barcanesti 1 - 1 Essenza Sf. Gheorghe
Dum, 18 Noi
12:00 Unirea Fierbinti 2 - 2 Staruinta Brosteni
Etapa15
Dum, 25 Noi
12:00 Staruinta Brosteni 4 - 2 Juventus Boranesti
Dum, 25 Noi
12:00 Essenza Sf. Gheorghe 0 - 2 Unirea Fierbinti
Dum, 25 Noi
12:00 Infratirea Jilavele 2 - 0 Recolta Barcanesti
Dum, 25 Noi
12:00 AS FC Dridu 3 - 0 Viitorul Moldoveni
Dum, 25 Noi
12:00 Vointa Maia 4 - 4 Viitorul Axintele
Dum, 25 Noi
12:00 Libertatea Salcioara 4 - 3 Cosereni
Dum, 25 Noi
12:00 Secunda Adincata 2 - 1 Recolta Malu Rosu
Dum, 25 Noi
12:00 Fulgerul Fierbinti 5 - 1 Unirea Ion Roata
Etapa16
Dum, 02 Dec
12:00 Juventus Boranesti 4 - 1 Unirea Ion Roata
Dum, 02 Dec
12:00 Recolta Malu Rosu 2 - 1 Fulgerul Fierbinti
Dum, 02 Dec
12:00 Cosereni 0 - 3 Secunda Adincata
Dum, 02 Dec
12:00 Viitorul Axintele 3 - 1 Libertatea Salcioara
Dum, 02 Dec
12:00 Viitorul Moldoveni 7 - 4 Vointa Maia
Dum, 02 Dec
12:00 Recolta Barcanesti 0 - 0 Unirea Sarateni
Dum, 02 Dec
12:00 Unirea Fierbinti 6 - 1 Infratirea Jilavele
Dum, 02 Dec
12:00 Staruinta Brosteni 5 - 2 Essenza Sf. Gheorghe
Etapa17
Sam, 08 Dec
12:00 Essenza Sf. Gheorghe 3 - 2 Juventus Boranesti
Sam, 08 Dec
12:00 Infratirea Jilavele 1 - 0 Staruinta Brosteni
Sam, 08 Dec
12:00 Unirea Sarateni 0 - 2 Unirea Fierbinti
Sam, 08 Dec
12:00 AS FC Dridu 10 - 0 Recolta Barcanesti
Sam, 08 Dec
12:00 Libertatea Salcioara 9 - 1 Viitorul Moldoveni
Sam, 08 Dec
12:00 Secunda Adincata 5 - 3 Viitorul Axintele
Sam, 08 Dec
12:00 Fulgerul Fierbinti 1 - 0 Cosereni
Sam, 08 Dec
12:00 Unirea Ion Roata 0 - 5 Recolta Malu Rosu
CLASAMENTE:
a)clasament general
1 FC Dridu 16 12 2 2 65 - 20 38
2 Staruinta Brosteni 16 10 4 2 45 - 28 34
3 Viitorul Axintele 16 10 3 3 64 - 25 33
4 Secunda Adincata 16 10 1 5 47 - 28 31
5 A.S Cosereni 16 9 2 5 43 - 26 5 29
6 Recolta Malu Rosu 16 9 1 6 51 - 27 28
7 Fulgerul Fierbinti 16 8 4 4 39 - 22 28
8 Unirea Fierbinti 16 8 3 5 37 - 28 27
9 Infratirea Jilavele 16 8 1 7 39 - 33 25
10 Libertatea Salcioara 16 7 2 7 44 - 36 23
11 Viitorul Moldoveni 16 5 5 6 34 - 49 20
12 Recolta Barcanesti 16 5 3 8 29 - 40 18
13 Juventus Boranesti 16 5 1 10 33 - 47 16
14 Unirea Ion Roata 16 3 2 11 21 - 53 11
15 Unirea Sarateni 16 3 1 12 17 - 44 10
16 Vointa Maia 16 3 1 12 26 - 90 10
17 Essenza Sf. Gheorghe 16 2 2 12 15 - 53 8
top golgheteri
Radu Daniel- Dumitru-18
Grosu Laurentiu- Marian-17
Albu Adrian- George-16
Dinescu Victor-16
Alexandru Adrian-12
Balanica Sorin-10
Radu Laurentiu- Costel-10
Oncescu Stefan- Victor-9
Trifu Andrei- Stefanescu-9
Ghita Stefan- George-8
Minea Ionut- Iulian-8
Stefan Alin- Valentin-8
Nastase Stefan- Cristian-7
Dan George-6
Dinca Ion-6
Iancu Catalin-6
Mihai Eugen- Catalin-6
Nita Catalin- Marian-6
Pancea Ionut- Cristian-6
Stan Nicusor-6
Anesia Andrei- Gabriel-5
Carpen Victor-5
Cila Dan- Alexandru-5
Costache Stelu- Gheorghe-5
Dan Georgian- Iulian-5
Dumitru Ioan- Liviu-5
Ene Daniel- Petre-5
Hangu Cosmin- Florin-5
Mandache Dan- Ionut-5
Mihai Madalin- Nicusor-5
Naftaila Alin- Marian-5
Neacsu Robert- Cornel-5
Neagu Robert- Petrisor-5
Nicolae Alin- Gabriel-5
Paun Laurentiu- Marius-5
Petrache Marian-5
Petre Roberto- Ionut-5
Sandu Marian- Petrisor-5
Stoene Adrian- Alexandru-5
Tache Nicolae- Catalin-5
-sursa ajf ialomita-
b)clasament meciuri acasa
1.brosteni 9 8 1 0 32-12 25
2.dridu 8 7 1 0 45-7 22
3.axintele 9 7 1 1 43-10 22
4.adancata 7 6 1 0 28-6 19
5.cosereni 8 6 1 1 28-11 19
6.fulgerul 8 5 2 1 24-9 17
7.moldoveni 8 5 2 1 26-13 17
8.malu rosu 9 5 1 3 26-11 16
9.un.fierbinti 8 5 1 2 26-16 16
10.jilavele 8 5 0 3 27-10 15
11.barcanesti 9 4 3 2 24-13 15
12.salcioara 8 4 2 2 27-15 14
13.boranesti 8 4 1 3 22-10 13
14.ion roata 7 2 1 4 11-18 7
15.maia 7 2 1 4 13-30 7
16.sarateni 7 2 0 5 7-18 6
17.sf gheorghe 8 2 0 6 7-25 6
c)clasament deplasare
1.dridu 8 5 1 2 20-13 16
2.malu rosu 7 4 0 3 25-16 12
3.adancata 9 4 0 5 19-22 12
4.axintele 7 3 2 2 21-15 11
5.fulgerul 8 3 2 3 15-13 11
6.un.fierbinti 8 3 2 3 11-14 11
7.cosereni 8 3 1 4 15-15 10
8.jilavele 8 3 1 4 12-23 10
9.brosteni 7 2 3 2 13-16 9
10.salcioara 8 3 0 5 17-21 9
11.sarateni 9 1 1 7 10-26 4
12.ion roata 9 1 1 7 10-35 4
13.moldoveni 8 3 0 5 8-37 3
14.boranesti 8 1 0 7 11-37 3
15.barcanesti 7 1 0 6 5-27 3
16.maia 9 1 0 8 13-60 3
17.sf gheorghe 8 0 2 6 8-28 2
d)clasament adevar
1.dridu +14
2.adancata +10
3.brosteni +7
4.axintele +5
5.cosereni +5
6.fulgerul +4
7.un.fierbinti +3
8.jilavele +1
9.malu rosu +1
10.salcioara -1
11.moldoveni -4
12.boranesti -8
13.barcanesti -9
14.ion roata -10
15.maia -11
16.sarateni -11
17.sf gheorghr -16
CONCLUZII
cel mai bun atac-FC DRIDU 65 goluri
cel mai slab atac-SF GHEORGHE 15 goluri
cea mai buna aparare-DRIDU 14 goluri primite
cea mai slaba aparare-MAIA 90 goluri primite
echipe neinvinse-nu sunt
echipe fara victorie-nu sunt
un meci fara gol marcat-etp16 BARCANESTI-SARATENI 0-0
echipe neinvinse acasa-BROSTENI,DRIDU,ADANCATA
echipe fara victorie acasa-nu sunt
echipe cu punctaj maxim acasa-nu sunt
echipe fara puncte acasa-nu sunt
cel mai bun atac acasa-DRIDU 45 goluri
cel mai slab atac acasa-SARATENI,SF GHEORGHE 7 goluri
cea mai buna aparare acasa-ADANCATA 6 goluri primite
cea mai slaba aparare acasa-MAIA 30 goluri primite
echipe neinvinse afara-nu sunt
echipe fara victorie afara-SF GHEORGHE
echipa cu punctaj maxim afara-nu este
echipa fara puncte afara-nu este
cel mai bun atac afara-MALU ROSU 25 goluri
cel mai slab atac afara-BARCANESTI 5 goluri
cea mai buna aparare afara-DRIDU,FULGERUL-13 goluri primite
cea mai slaba aparare afara-MAIA 60 goluri primite
cele mai multe goluri intr-un meci-COSERENI-MAIA 11-2
cele mai multe goluri la meci egal-MAIA-AXINTELE 4-4
cea mai mare diferenta scor acasa-AXINTELE-MOLDOVENI 11-1
cea mai mare diferenta afara-MAIA-SARATENI 0-7
cele mai multe goluri intr-un meci de ambele echipe-MOLDOVENI-MAIA 7-4
RETROSPECTIVA 2012 episodul3 LIGA6 SERIA1
Liga a VI a - Seria I
Etapa1 (Dum, 26.08.12 h17:00)
Baraganul Ciulnita II 0 - 3 Agronomia Bucu II
MB Stiinta Slobozia 4 - 3 Fair-Play Slobozia Noua
Victoria Bordusani 4 - 0 Recolta Buesti
Rapid Fetesti 8 - 0 Omega Milosesti
Vointa Orboesti 3 - 2 Spicul Marculesti
Spartacus Iazu 6 - 2 Real Gimbasani
Biruinta Sb. Noua 5 - 2 Sport '09 Paltinis
Spicul Vladeni 6 - 3 Inter Stejaru
Etapa2 (Dum, 02.09.12 h17:00)
Agronomia Bucu II 5 - 1 Inter Stejaru
Sport '09 Paltinis 4 - 4 Spicul Vladeni
Real Gimbasani 5 - 1 Biruinta Sb. Noua
Spicul Marculesti 4 - 2 Spartacus Iazu
Omega Milosesti 3 - 2 Vointa Orboesti
Recolta Buesti 2 - 4 Rapid Fetesti
Fair-Play Slobozia Noua 1 - 1 Victoria Bordusani
Baraganul Ciulnita II 0 - 7 MB Stiinta Slobozia
Etapa3 (Dum, 09.09.12 h17:00)
MB Stiinta Slobozia 2 - 0 Agronomia Bucu II
Victoria Bordusani 3 - 1 Baraganul Ciulnita II
Rapid Fetesti 4 - 1 Fair-Play Slobozia Noua
Vointa Orboesti 3 - 6 Recolta Buesti
Spartacus Iazu 2 - 1 Omega Milosesti
Biruinta Sb. Noua 8 - 6 Spicul Marculesti
Spicul Vladeni 0 - 1 Real Gimbasani
Inter Stejaru 4 - 4 Sport '09 Paltinis
Etapa4 (Dum, 16.09.12 h17:00)
Agronomia Bucu II 9 - 2 Sport '09 Paltinis
Real Gimbasani 4 - 1 Inter Stejaru
Spicul Marculesti 7 - 1 Spicul Vladeni
Omega Milosesti 2 - 2 Biruinta Sb. Noua
Recolta Buesti 2 - 3 Spartacus Iazu
Fair-Play Slobozia Noua 4 - 0 Vointa Orboesti
Baraganul Ciulnita II 0 - 2 Rapid Fetesti
MB Stiinta Slobozia 2 - 4 Victoria Bordusani
Etapa5 (Dum, 23.09.12 h16:00)
Victoria Bordusani 4 - 0 Agronomia Bucu II
Rapid Fetesti 6 - 4 MB Stiinta Slobozia
Vointa Orboesti 4 - 2 Baraganul Ciulnita II
Spartacus Iazu 1 - 0 Fair-Play Slobozia Noua
Biruinta Sb. Noua 1 - 3 Recolta Buesti
Spicul Vladeni 3 - 0 Omega Milosesti
Inter Stejaru 0 - 3 Spicul Marculesti
Sport '09 Paltinis 3 - 4 Real Gimbasani
Etapa6 (Dum, 30.09.12 h16:00)
Agronomia Bucu II 5 - 1 Real Gimbasani
Spicul Marculesti 6 - 2 Sport '09 Paltinis
Omega Milosesti 2 - 2 Inter Stejaru
Recolta Buesti 9 - 0 Spicul Vladeni
Fair-Play Slobozia Noua 2 - 4 Biruinta Sb. Noua
Baraganul Ciulnita II 2 - 8 Spartacus Iazu
MB Stiinta Slobozia 6 - 4 Vointa Orboesti
Victoria Bordusani 1 - 1 Rapid Fetesti
Etapa7 (Dum, 07.10.12 h16:00)
Rapid Fetesti 3 - 0 Agronomia Bucu II
Vointa Orboesti 0 - 6 Victoria Bordusani
Spartacus Iazu 2 - 3 MB Stiinta Slobozia
Biruinta Sb. Noua 1 - 5 Baraganul Ciulnita II
Spicul Vladeni 3 - 0 Fair-Play Slobozia Noua
Inter Stejaru 0 - 11 Recolta Buesti
Sport '09 Paltinis 0 - 8 Omega Milosesti
Real Gimbasani 2 - 2 Spicul Marculesti
Etapa8 (Dum, 14.10.12 h16:00)
Agronomia Bucu II 2 - 1 Spicul Marculesti
Omega Milosesti 2 - 1 Real Gimbasani
Recolta Buesti 8 - 1 Sport '09 Paltinis
Fair-Play Slobozia Noua 6 - 0 Inter Stejaru
Baraganul Ciulnita II 4 - 1 Spicul Vladeni
MB Stiinta Slobozia 5 - 0 Biruinta Sb. Noua
Victoria Bordusani 1 - 0 Spartacus Iazu
Rapid Fetesti 7 - 1 Vointa Orboesti
Etapa9 (Dum, 21.10.12 h16:00)
Vointa Orboesti 1 - 1 Agronomia Bucu II
Spartacus Iazu 0 - 4 Rapid Fetesti
Biruinta Sb. Noua 0 - 3 Victoria Bordusani
Spicul Vladeni 3 - 8 MB Stiinta Slobozia
Inter Stejaru 1 - 5 Baraganul Ciulnita II
Sport '09 Paltinis 3 - 0 Fair-Play Slobozia Noua
Real Gimbasani 0 - 4 Recolta Buesti
Spicul Marculesti 7 - 1 Omega Milosesti
Etapa10 (Dum, 28.10.12 h14:00)
Agronomia Bucu II 7 - 1 Omega Milosesti
Recolta Buesti 2 - 1 Spicul Marculesti
Fair-Play Slobozia Noua 4 - 2 Real Gimbasani
Baraganul Ciulnita II 6 - 4 Sport '09 Paltinis
MB Stiinta Slobozia 5 - 2 Inter Stejaru
Victoria Bordusani 4 - 2 Spicul Vladeni
Rapid Fetesti 4 - 0 Biruinta Sb. Noua
Vointa Orboesti 4 - 1 Spartacus Iazu
Etapa11 (Dum, 04.11.12 h14:00)
Spartacus Iazu 0 - 1 Agronomia Bucu II
Biruinta Sb. Noua - Vointa Orboesti
Spicul Vladeni 2 - 1 Rapid Fetesti
Inter Stejaru 0 - 6 Victoria Bordusani
Sport '09 Paltinis 3 - 13 MB Stiinta Slobozia
Real Gimbasani 7 - 1 Baraganul Ciulnita II
Spicul Marculesti 6 - 3 Fair-Play Slobozia Noua
Omega Milosesti 1 - 1 Recolta Buesti
Etapa12 (Dum, 11.11.12 h14:00)
Agronomia Bucu II 1 - 1 Recolta Buesti
Fair-Play Slobozia Noua 2 - 2 Omega Milosesti
Baraganul Ciulnita II 0 - 9 Spicul Marculesti
MB Stiinta Slobozia 4 - 1 Real Gimbasani
Victoria Bordusani 3 - 0 Sport '09 Paltinis
Rapid Fetesti 7 - 0 Inter Stejaru
Vointa Orboesti 5 - 6 Spicul Vladeni
Spartacus Iazu 3 - 1 Biruinta Sb. Noua
Etapa13 (Dum, 18.10.12 h14.00)
Biruinta Sb. Noua 3 - 3 Agronomia Bucu II
Spicul Vladeni 1 - 3 Spartacus Iazu
Inter Stejaru 3 - 6 Vointa Orboesti
Sport '09 Paltinis 0 - 3 Rapid Fetesti
Real Gimbasani 2 - 2 Victoria Bordusani
Spicul Marculesti 7 - 1 MB Stiinta Slobozia
Omega Milosesti 0 - 1 Baraganul Ciulnita II
Recolta Buesti 2 - 0 Fair-Play Slobozia Noua
Etapa14 (Dum, 25.11.12 h14:00)
Agronomia Bucu II 6 - 3 Fair-Play Slobozia Noua
Baraganul Ciulnita II 2 - 7 Recolta Buesti
MB Stiinta Slobozia 6 - 3 Omega Milosesti
Victoria Bordusani 2 - 5 Spicul Marculesti
Rapid Fetesti 4 - 0 Real Gimbasani
Vointa Orboesti 6 - 2 Sport '09 Paltinis
Spartacus Iazu 5 - 0 Inter Stejaru
Biruinta Sb. Noua 3 - 0 Spicul Vladeni
Etapa15 (Dum, 02.12.12 h14:00)
Spicul Vladeni 2 - 1 Agronomia Bucu II
Inter Stejaru 0 - 3 Biruinta Sb. Noua
Sport '09 Paltinis 0 - 1 Spartacus Iazu
Real Gimbasani 4 - 2 Vointa Orboesti
Spicul Marculesti 2 - 2 Rapid Fetesti
Omega Milosesti 2 - 5 Victoria Bordusani
Recolta Buesti 3 - 4 MB Stiinta Slobozia
Fair-Play Slobozia Noua 8 - 1 Baraganul Ciulnita II
CLASAMENTE:
a)clasament general
1 Rapid Fetesti 15 12 2 1 60 - 13 14 38
2 MB Stiinta Slobozia 15 12 0 3 74 - 41 12 36
3 Victoria Bordusani 15 11 3 1 49 - 16 12 36
4 Spicul Marculesti 15 9 2 4 68 - 31 8 29
5 Recolta Buesti 15 9 2 4 61 - 25 8 29
6 Agronomia Bucu II 15 8 3 4 44 - 25 6 27
7 Spartacus Iazu 15 9 0 6 37 - 26 3 27
8 Real Gimbasani 15 6 2 7 36 - 41 -1 20
9 Biruinta Sb. Noua 14 5 2 7 32 - 43 -4 17
10 Vointa Orboesti 14 5 1 8 41 - 53 -8 16
11 Spicul Vladeni 15 6 1 8 34 - 53 -5 16*
12 Baraganul Ciulnita II 15 5 0 10 30 - 65 -9 12*
13 Omega Milosesti 15 3 4 8 28 - 49 -8 10*
14 Fair-Play Slobozia Noua 15 4 2 9 37 - 39 -7 8**
15 Sport '09 Paltinis 15 1 2 12 30 - 80 -16 2*
16 Inter Stejaru 15 0 2 13 17 - 78 -19 -4**
NOTE:
Echipa Inter Stejaru: -3 puncte (neprezentare la jocul Inter Stejaru- Spicul Marculesti)
Echipa Omega Milosesti: -3 puncte (neprezentare la jocul Spicul Vladeni- Omega Milosesti)
Echipa Fair-Play Slobozia Noua: -3 puncte (neprezentare la jocul Spicul Vladeni- Fair Play Sb. Noua)
Echipa Fair-Play Slobozia Noua: -3 puncte (neprezentare la jocul Sport' 09 Paltinis- Fair Play Sb. Noua)
Echipa Sport '09 Paltinis: -3 puncte (neprezentare la V. Bordusani- Sport'09 Paltinis)
Echipa Spicul Vladeni: -3 puncte (neprezentare la jocul cu Biruinta Sb. Noua)
Echipa Baraganul Ciulnita II: - 3 puncte (parasirea terenului de joc in meciul cu Recolta Buesti)
Echipa Inter Stejaru: -3 puncte (neprezentare la jocul Stejaru- Biruinta Sb. Noua)
CONCLUZII FINALE:
-cel mai bun atac-STIINTA SLOBOZIA 74 goluri
-cel mai slab atac-INTER STEJARU 17 goluri
cea mai buna aprare-RAPID FETESTI 13 goluri primite
-cea mai slaba aparare-SPORT PALTINIS 80 goluri primite
-echipe neinvinse-nu sunt
-echipe fara victorie-INTER STEJARU
-nu a fost nici un meci far sa se marcheze
-echipe neinvinse acasa-RAPID FETESTI,AGRONOMIA BUCU,SPICUL MARCULESTI
-echipe fara victorie acasa-INTER STEJARU
-echipe cu zero puncte-nu sunt
-cel mai bun atac acasa-RAPID FETESTI 43 goluri
-cel mai slab atac acasa-INTER STEJARU 8 goluri
-cea mai buna aparare acasa-RAPID FETESTI 6 goluri primite
-cea mai slaba aparare acasa-BARAGANUL CIULNITA 41 goluri primite
echipa neinvinsa in deplasare-VICTORIA BORDUSANI
-echipa fara victorie in deplasare-FAIR PLAY SLOBOZIA NOUA
-echipa cu maxim de puncte afara-nu este
-echipa cu zero puncte in deplasare-FAIR PLAY SLOBOZIA NOUA
-cel mai bun atac in deplasare-STIINTA SLOBOZIA 40 goluri
-cel mai slab atac in deplasare-INTER STEJARU,AGRONOMIA BUCU 11 goluri
-cea mai buna aparare in deplasare-VICTORIA BORDUSANI-7 goluri primite
cea mai slaba aparare in deplasare-INTER STEJARU 40 goluri primite
-cea mai mare diferenta de scor acasa BUESTI-VLADENI 9-0
-cel mai mare scor in deplasare PALTINIS-STIINTA 3-13
cele mai multe goluri marcate intr-un meci-16 la jocul 3-13
Etapa1 (Dum, 26.08.12 h17:00)
Baraganul Ciulnita II 0 - 3 Agronomia Bucu II
MB Stiinta Slobozia 4 - 3 Fair-Play Slobozia Noua
Victoria Bordusani 4 - 0 Recolta Buesti
Rapid Fetesti 8 - 0 Omega Milosesti
Vointa Orboesti 3 - 2 Spicul Marculesti
Spartacus Iazu 6 - 2 Real Gimbasani
Biruinta Sb. Noua 5 - 2 Sport '09 Paltinis
Spicul Vladeni 6 - 3 Inter Stejaru
Etapa2 (Dum, 02.09.12 h17:00)
Agronomia Bucu II 5 - 1 Inter Stejaru
Sport '09 Paltinis 4 - 4 Spicul Vladeni
Real Gimbasani 5 - 1 Biruinta Sb. Noua
Spicul Marculesti 4 - 2 Spartacus Iazu
Omega Milosesti 3 - 2 Vointa Orboesti
Recolta Buesti 2 - 4 Rapid Fetesti
Fair-Play Slobozia Noua 1 - 1 Victoria Bordusani
Baraganul Ciulnita II 0 - 7 MB Stiinta Slobozia
Etapa3 (Dum, 09.09.12 h17:00)
MB Stiinta Slobozia 2 - 0 Agronomia Bucu II
Victoria Bordusani 3 - 1 Baraganul Ciulnita II
Rapid Fetesti 4 - 1 Fair-Play Slobozia Noua
Vointa Orboesti 3 - 6 Recolta Buesti
Spartacus Iazu 2 - 1 Omega Milosesti
Biruinta Sb. Noua 8 - 6 Spicul Marculesti
Spicul Vladeni 0 - 1 Real Gimbasani
Inter Stejaru 4 - 4 Sport '09 Paltinis
Etapa4 (Dum, 16.09.12 h17:00)
Agronomia Bucu II 9 - 2 Sport '09 Paltinis
Real Gimbasani 4 - 1 Inter Stejaru
Spicul Marculesti 7 - 1 Spicul Vladeni
Omega Milosesti 2 - 2 Biruinta Sb. Noua
Recolta Buesti 2 - 3 Spartacus Iazu
Fair-Play Slobozia Noua 4 - 0 Vointa Orboesti
Baraganul Ciulnita II 0 - 2 Rapid Fetesti
MB Stiinta Slobozia 2 - 4 Victoria Bordusani
Etapa5 (Dum, 23.09.12 h16:00)
Victoria Bordusani 4 - 0 Agronomia Bucu II
Rapid Fetesti 6 - 4 MB Stiinta Slobozia
Vointa Orboesti 4 - 2 Baraganul Ciulnita II
Spartacus Iazu 1 - 0 Fair-Play Slobozia Noua
Biruinta Sb. Noua 1 - 3 Recolta Buesti
Spicul Vladeni 3 - 0 Omega Milosesti
Inter Stejaru 0 - 3 Spicul Marculesti
Sport '09 Paltinis 3 - 4 Real Gimbasani
Etapa6 (Dum, 30.09.12 h16:00)
Agronomia Bucu II 5 - 1 Real Gimbasani
Spicul Marculesti 6 - 2 Sport '09 Paltinis
Omega Milosesti 2 - 2 Inter Stejaru
Recolta Buesti 9 - 0 Spicul Vladeni
Fair-Play Slobozia Noua 2 - 4 Biruinta Sb. Noua
Baraganul Ciulnita II 2 - 8 Spartacus Iazu
MB Stiinta Slobozia 6 - 4 Vointa Orboesti
Victoria Bordusani 1 - 1 Rapid Fetesti
Etapa7 (Dum, 07.10.12 h16:00)
Rapid Fetesti 3 - 0 Agronomia Bucu II
Vointa Orboesti 0 - 6 Victoria Bordusani
Spartacus Iazu 2 - 3 MB Stiinta Slobozia
Biruinta Sb. Noua 1 - 5 Baraganul Ciulnita II
Spicul Vladeni 3 - 0 Fair-Play Slobozia Noua
Inter Stejaru 0 - 11 Recolta Buesti
Sport '09 Paltinis 0 - 8 Omega Milosesti
Real Gimbasani 2 - 2 Spicul Marculesti
Etapa8 (Dum, 14.10.12 h16:00)
Agronomia Bucu II 2 - 1 Spicul Marculesti
Omega Milosesti 2 - 1 Real Gimbasani
Recolta Buesti 8 - 1 Sport '09 Paltinis
Fair-Play Slobozia Noua 6 - 0 Inter Stejaru
Baraganul Ciulnita II 4 - 1 Spicul Vladeni
MB Stiinta Slobozia 5 - 0 Biruinta Sb. Noua
Victoria Bordusani 1 - 0 Spartacus Iazu
Rapid Fetesti 7 - 1 Vointa Orboesti
Etapa9 (Dum, 21.10.12 h16:00)
Vointa Orboesti 1 - 1 Agronomia Bucu II
Spartacus Iazu 0 - 4 Rapid Fetesti
Biruinta Sb. Noua 0 - 3 Victoria Bordusani
Spicul Vladeni 3 - 8 MB Stiinta Slobozia
Inter Stejaru 1 - 5 Baraganul Ciulnita II
Sport '09 Paltinis 3 - 0 Fair-Play Slobozia Noua
Real Gimbasani 0 - 4 Recolta Buesti
Spicul Marculesti 7 - 1 Omega Milosesti
Etapa10 (Dum, 28.10.12 h14:00)
Agronomia Bucu II 7 - 1 Omega Milosesti
Recolta Buesti 2 - 1 Spicul Marculesti
Fair-Play Slobozia Noua 4 - 2 Real Gimbasani
Baraganul Ciulnita II 6 - 4 Sport '09 Paltinis
MB Stiinta Slobozia 5 - 2 Inter Stejaru
Victoria Bordusani 4 - 2 Spicul Vladeni
Rapid Fetesti 4 - 0 Biruinta Sb. Noua
Vointa Orboesti 4 - 1 Spartacus Iazu
Etapa11 (Dum, 04.11.12 h14:00)
Spartacus Iazu 0 - 1 Agronomia Bucu II
Biruinta Sb. Noua - Vointa Orboesti
Spicul Vladeni 2 - 1 Rapid Fetesti
Inter Stejaru 0 - 6 Victoria Bordusani
Sport '09 Paltinis 3 - 13 MB Stiinta Slobozia
Real Gimbasani 7 - 1 Baraganul Ciulnita II
Spicul Marculesti 6 - 3 Fair-Play Slobozia Noua
Omega Milosesti 1 - 1 Recolta Buesti
Etapa12 (Dum, 11.11.12 h14:00)
Agronomia Bucu II 1 - 1 Recolta Buesti
Fair-Play Slobozia Noua 2 - 2 Omega Milosesti
Baraganul Ciulnita II 0 - 9 Spicul Marculesti
MB Stiinta Slobozia 4 - 1 Real Gimbasani
Victoria Bordusani 3 - 0 Sport '09 Paltinis
Rapid Fetesti 7 - 0 Inter Stejaru
Vointa Orboesti 5 - 6 Spicul Vladeni
Spartacus Iazu 3 - 1 Biruinta Sb. Noua
Etapa13 (Dum, 18.10.12 h14.00)
Biruinta Sb. Noua 3 - 3 Agronomia Bucu II
Spicul Vladeni 1 - 3 Spartacus Iazu
Inter Stejaru 3 - 6 Vointa Orboesti
Sport '09 Paltinis 0 - 3 Rapid Fetesti
Real Gimbasani 2 - 2 Victoria Bordusani
Spicul Marculesti 7 - 1 MB Stiinta Slobozia
Omega Milosesti 0 - 1 Baraganul Ciulnita II
Recolta Buesti 2 - 0 Fair-Play Slobozia Noua
Etapa14 (Dum, 25.11.12 h14:00)
Agronomia Bucu II 6 - 3 Fair-Play Slobozia Noua
Baraganul Ciulnita II 2 - 7 Recolta Buesti
MB Stiinta Slobozia 6 - 3 Omega Milosesti
Victoria Bordusani 2 - 5 Spicul Marculesti
Rapid Fetesti 4 - 0 Real Gimbasani
Vointa Orboesti 6 - 2 Sport '09 Paltinis
Spartacus Iazu 5 - 0 Inter Stejaru
Biruinta Sb. Noua 3 - 0 Spicul Vladeni
Etapa15 (Dum, 02.12.12 h14:00)
Spicul Vladeni 2 - 1 Agronomia Bucu II
Inter Stejaru 0 - 3 Biruinta Sb. Noua
Sport '09 Paltinis 0 - 1 Spartacus Iazu
Real Gimbasani 4 - 2 Vointa Orboesti
Spicul Marculesti 2 - 2 Rapid Fetesti
Omega Milosesti 2 - 5 Victoria Bordusani
Recolta Buesti 3 - 4 MB Stiinta Slobozia
Fair-Play Slobozia Noua 8 - 1 Baraganul Ciulnita II
CLASAMENTE:
a)clasament general
1 Rapid Fetesti 15 12 2 1 60 - 13 14 38
2 MB Stiinta Slobozia 15 12 0 3 74 - 41 12 36
3 Victoria Bordusani 15 11 3 1 49 - 16 12 36
4 Spicul Marculesti 15 9 2 4 68 - 31 8 29
5 Recolta Buesti 15 9 2 4 61 - 25 8 29
6 Agronomia Bucu II 15 8 3 4 44 - 25 6 27
7 Spartacus Iazu 15 9 0 6 37 - 26 3 27
8 Real Gimbasani 15 6 2 7 36 - 41 -1 20
9 Biruinta Sb. Noua 14 5 2 7 32 - 43 -4 17
10 Vointa Orboesti 14 5 1 8 41 - 53 -8 16
11 Spicul Vladeni 15 6 1 8 34 - 53 -5 16*
12 Baraganul Ciulnita II 15 5 0 10 30 - 65 -9 12*
13 Omega Milosesti 15 3 4 8 28 - 49 -8 10*
14 Fair-Play Slobozia Noua 15 4 2 9 37 - 39 -7 8**
15 Sport '09 Paltinis 15 1 2 12 30 - 80 -16 2*
16 Inter Stejaru 15 0 2 13 17 - 78 -19 -4**
NOTE:
Echipa Inter Stejaru: -3 puncte (neprezentare la jocul Inter Stejaru- Spicul Marculesti)
Echipa Omega Milosesti: -3 puncte (neprezentare la jocul Spicul Vladeni- Omega Milosesti)
Echipa Fair-Play Slobozia Noua: -3 puncte (neprezentare la jocul Spicul Vladeni- Fair Play Sb. Noua)
Echipa Fair-Play Slobozia Noua: -3 puncte (neprezentare la jocul Sport' 09 Paltinis- Fair Play Sb. Noua)
Echipa Sport '09 Paltinis: -3 puncte (neprezentare la V. Bordusani- Sport'09 Paltinis)
Echipa Spicul Vladeni: -3 puncte (neprezentare la jocul cu Biruinta Sb. Noua)
Echipa Baraganul Ciulnita II: - 3 puncte (parasirea terenului de joc in meciul cu Recolta Buesti)
Echipa Inter Stejaru: -3 puncte (neprezentare la jocul Stejaru- Biruinta Sb. Noua)
CONCLUZII FINALE:
-cel mai bun atac-STIINTA SLOBOZIA 74 goluri
-cel mai slab atac-INTER STEJARU 17 goluri
cea mai buna aprare-RAPID FETESTI 13 goluri primite
-cea mai slaba aparare-SPORT PALTINIS 80 goluri primite
-echipe neinvinse-nu sunt
-echipe fara victorie-INTER STEJARU
-nu a fost nici un meci far sa se marcheze
-echipe neinvinse acasa-RAPID FETESTI,AGRONOMIA BUCU,SPICUL MARCULESTI
-echipe fara victorie acasa-INTER STEJARU
-echipe cu zero puncte-nu sunt
-cel mai bun atac acasa-RAPID FETESTI 43 goluri
-cel mai slab atac acasa-INTER STEJARU 8 goluri
-cea mai buna aparare acasa-RAPID FETESTI 6 goluri primite
-cea mai slaba aparare acasa-BARAGANUL CIULNITA 41 goluri primite
echipa neinvinsa in deplasare-VICTORIA BORDUSANI
-echipa fara victorie in deplasare-FAIR PLAY SLOBOZIA NOUA
-echipa cu maxim de puncte afara-nu este
-echipa cu zero puncte in deplasare-FAIR PLAY SLOBOZIA NOUA
-cel mai bun atac in deplasare-STIINTA SLOBOZIA 40 goluri
-cel mai slab atac in deplasare-INTER STEJARU,AGRONOMIA BUCU 11 goluri
-cea mai buna aparare in deplasare-VICTORIA BORDUSANI-7 goluri primite
cea mai slaba aparare in deplasare-INTER STEJARU 40 goluri primite
-cea mai mare diferenta de scor acasa BUESTI-VLADENI 9-0
-cel mai mare scor in deplasare PALTINIS-STIINTA 3-13
cele mai multe goluri marcate intr-un meci-16 la jocul 3-13
RETROSPECTIVA 2012 episodul2 LIGA6 SERIA2
-rezultate complete-
Etapa1 (Dum, 26.08.12 h17:00)
Infratirea Jilavele II 4 - 2 Avantul Rovine
Victoria Rosiori 1 - 0 Steaua Borduselu
Athletic Valea Macrisului 4 - 3 Unirea Patru Frati
Vointa Cocora II 3 - 1 Unirea Girbovi
Dinamo Borduselu 0 - 4 Gloria Alexeni
Vointa Barbulesti 4 - 2 Avantul Grindu
Etapa2 (Dum, 02.09.12 h17:00)
Avantul Grindu 5 - 4 AS Brosteni
Gloria Alexeni 3 - 0 Vointa Barbulesti
Unirea Girbovi 4 - 0 Dinamo Borduselu
Unirea Patru Frati 4 - 1 Vointa Cocora II
Steaua Borduselu 3 - 2 Athletic Valea Macrisului
Avantul Rovine 3 - 1 Victoria Rosiori
FC Movilita 9 - 3 Infratirea Jilavele II
Etapa3 (Dum, 09.09.12 h17:00)
Victoria Rosiori 3 - 0 FC Movilita
Athletic Valea Macrisului 1 - 2 Avantul Rovine
Vointa Cocora II 5 - 0 Steaua Borduselu
Dinamo Borduselu 5 - 0 Unirea Patru Frati
Vointa Barbulesti 3 - 5 Unirea Girbovi
AS Brosteni 1 - 3 Gloria Alexeni
Etapa4 (Dum, 16.09.12 h17:00)
Unirea Girbovi 5 - 1 AS Brosteni
Unirea Patru Frati 5 - 0 Vointa Barbulesti
Steaua Borduselu 4 - 0 Dinamo Borduselu
Avantul Rovine 1 - 0 Vointa Cocora II
FC Movilita 3 - 4 Athletic Valea Macrisului
Infratirea Jilavele II 4 - 3 Victoria Rosiori
Etapa5 (Dum, 23.09.12 h16:00)
Athletic Valea Macrisului 6 - 1 Infratirea Jilavele II
Vointa Cocora II 4 - 0 FC Movilita
Dinamo Borduselu 1 - 3 Avantul Rovine
Vointa Barbulesti 6 - 3 Steaua Borduselu
AS Brosteni 2 - 1 Unirea Patru Frati
Avantul Grindu 2 - 3 Gloria Alexeni
Etapa6 (Dum, 30.09.12 h16:00)
Unirea Girbovi 3 - 3 Avantul Grindu
Steaua Borduselu 4 - 1 AS Brosteni
Avantul Rovine 5 - 3 Vointa Barbulesti
FC Movilita 3 - 4 Dinamo Borduselu
Infratirea Jilavele II 3 - 2 Vointa Cocora II
Victoria Rosiori 3 - 2 Athletic Valea Macrisului
Etapa7 (Dum, 07.10.12 h16:00)
Vointa Cocora II 4 - 1 Victoria Rosiori
Dinamo Borduselu 1 - 1 Infratirea Jilavele II
Vointa Barbulesti 8 - 2 FC Movilita
AS Brosteni 4 - 4 Avantul Rovine
Avantul Grindu 3 - 1 Unirea Patru Frati
Gloria Alexeni 2 - 2 Unirea Girbovi
Etapa8 (Dum, 14.10.12 h16:00)
Unirea Patru Frati 1 - 2 Gloria Alexeni
Steaua Borduselu 3 - 2 Avantul Grindu
FC Movilita 2 - 1 AS Brosteni
Infratirea Jilavele II 1 - 0 Vointa Barbulesti
Victoria Rosiori 3 - 0 Dinamo Borduselu
Athletic Valea Macrisului 6 - 1 Vointa Cocora II
Etapa9 (Dum, 21.10.12 h16:00)
Dinamo Borduselu 6 - 3 Athletic Valea Macrisului
Vointa Barbulesti 4 - 3 Victoria Rosiori
AS Brosteni 1 - 1 Infratirea Jilavele II
Avantul Grindu 3 - 1 Avantul Rovine
Gloria Alexeni 2 - 1 Steaua Borduselu
Unirea Girbovi 5 - 3 Unirea Patru Frati
Etapa10 (Dum, 28.10.12 h14:00)
Steaua Borduselu 6 - 4 Unirea Girbovi
Avantul Rovine 3 - 3 Gloria Alexeni
FC Movilita 4 - 2 Avantul Grindu
Victoria Rosiori 5 - 1 AS Brosteni
Athletic Valea Macrisului 7 - 1 Vointa Barbulesti
Vointa Cocora II 5 - 2 Dinamo Borduselu
Etapa11 (Dum, 04.11.12 h14:00)
Vointa Barbulesti 2 - 3 Vointa Cocora II
AS Brosteni 7 - 3 Athletic Valea Macrisului
Avantul Grindu 3 - 1 Infratirea Jilavele II
Gloria Alexeni 3 - 0 FC Movilita
Unirea Girbovi 8 - 2 Avantul Rovine
Unirea Patru Frati 4 - 0 Steaua Borduselu
Etapa12 (Dum, 11.11.12 h14:00)
Avantul Rovine 1 - 2 Unirea Patru Frati
FC Movilita 5 - 5 Unirea Girbovi
Infratirea Jilavele II 4 - 2 Gloria Alexeni
Victoria Rosiori 5 - 7 Avantul Grindu
Vointa Cocora II 2 - 0 AS Brosteni
Dinamo Borduselu 4 - 3 Vointa Barbulesti
Etapa13 (Dum, 18.11.12 h14:00)
AS Brosteni 4 - 3 Dinamo Borduselu
Avantul Grindu 3 - 1 Athletic Valea Macrisului
Gloria Alexeni 4 - 4 Victoria Rosiori
Unirea Girbovi 9 - 1 Infratirea Jilavele II
Unirea Patru Frati 6 - 2 FC Movilita
Steaua Borduselu 5 - 4 Avantul Rovine
Etapa14 (Dum, 25.11.12 h14:00)
FC Movilita 3 - 0 Steaua Borduselu
Infratirea Jilavele II 6 - 3 Unirea Patru Frati
Victoria Rosiori 4 - 2 Unirea Girbovi
Athletic Valea Macrisului 3 - 2 Gloria Alexeni
Vointa Cocora II 2 - 2 Avantul Grindu
Vointa Barbulesti 6 - 3 AS Brosteni
Etapa15 (Dum, 02.12.12 h14:00)
Avantul Grindu 3 - 3 Dinamo Borduselu
Gloria Alexeni 2 - 1 Vointa Cocora II
Unirea Girbovi 6 - 3 Athletic Valea Macrisului
Unirea Patru Frati 7 - 3 Victoria Rosiori
Steaua Borduselu 4 - 1 Infratirea Jilavele II
Avantul Rovine 3 - 0 FC Movilita
CLASAMENTE
a)clasament general
1 Gloria Alexeni 13 8 3 2 35 - 22 9 27
2 Unirea Girbovi 13 7 3 3 59 - 36 3 24
3 Vointa Cocora II 13 7 1 5 33 - 24 1 22
4 Avantul Grindu 13 6 3 4 40 - 35 0 21
5 Avantul Rovine 13 6 2 5 34 - 35 2 20
6 Infratirea Jilavele II 13 6 2 5 31 - 45 2 20
7 Victoria Rosiori 13 6 1 6 39 - 38 -2 19
8 Unirea Patru Frati 13 6 0 7 40 - 34 0 18
9 Athletic Valea Macrisului 13 6 0 7 45 - 41 0 18
10 Steaua Borduselu 13 7 0 6 33 - 35 0 18*
11 Vointa Barbulesti 13 5 0 8 40 - 46 -6 15
12 Dinamo Borduselu 13 4 2 7 29 - 40 -4 14
13 AS Brosteni 13 3 2 8 30 - 44 -7 11
14 FC Movilita 13 4 1 8 33 - 46 -8 10*
*Echipa Steaua Borduselu: -3 puncte (parasirea terenului de joc la meciul cu FC Movilita)
*Echipa FC Movilita: -3 puncte (neprezentare la jocul Rovine- Movilita)
b)clasament meciuri acasa
1.st.borduselul 7 7 0 0 29-14 21
2.garbovi 7 6 1 0 37-10 19
3.cocora II 7 6 1 0 25-6 19
4.rosiori 7 6 0 1 24-12 18
5.jilavele II 6 6 0 0 22-12 18
6.grindul 7 5 1 1 22-14 16
7.patru frati 6 5 0 1 27-8 15
8.v.macrisului 6 5 0 1 24-11 15
9.barbulesti 7 5 0 2 33-21 15
10.alexeni 6 4 2 0 16-8 14
11.movilita 7 4 1 2 29-19 13
12.rovine 6 4 1 1 20-14 13
13.brosteni 6 3 2 1 19-15 11
14.din.borduselul 6 3 1 2 17-14 10
c)clasament meciuri deplasare
1.alexeni 7 4 1 2 19-14 13
2.rovine 7 2 1 4 18-26 7
3.garbovi 6 1 2 3 19-23 5
4.grindul 6 2 2 2 20-17 4
5.din.borduselul 7 1 1 5 12-26 4
6.cocora II 6 1 0 5 8-18 3
7.v.macrisului 7 1 0 6 18-31 3
8.patru frati 7 1 0 6 13-26 3
9.jilavele II 7 0 2 5 9-33 2
10.rosiori 6 0 1 5 15-26 1
11.st.borduselul 6 0 0 6 4-21 0
12.movilita 6 0 0 6 5-27 0
13.barbulesti 6 0 0 6 7-25 0
14.brosteni 7 0 0 7 11-29 0
c)clasament adevar
1.alexeni +9
2.garbovi +3
3.grindul +3
4.jilavele II +2
5.rovine +2
6.cocora II +1
7.patru frati 0
8.st.borduselul 0
9.v.macrisului 0
10.rosiori -2
11.din.borduselul -4
12.brosteni -8
13.movilita -8
14.barbulesti -9
d)concluzii finale
-cel mai bun atac din serie UNIREA GARBOVI 59 goluri
-cel mai slab atac din serie DINAMO BORDUSELUL 29 goluri
-cel mai bun atac pe teren propriul UNIREA GARBOVI 37 goluri
-cel mai slab atac pe teren propriul-GLORIA ALEXENI 16 goluri
-cea mai buna parare acasa-COCORA II 6 goluri primite
-cea mai slaba aparare acasa-VOINTA BARBULESTI 21 goluri primite
-cel mai bun atac deplasare-AVANTUL GRINDUL 20 goluri
-cel mai slab atac deplasare-STEAUA BORDUSELUL 4 goluri
-echipe neinvinse-nu sunt
-echipe fara victorie-nu sunt
-cele mai putine infrangeri-VOINTA II COCORA-1 infrangere
-cele mai multe infrangeri-VOINTA BARBULESTI,FC MOVILITA,AS BROSTENI-8 infrangeri
-cele mai multe victorii-GLORIA ALEXENI 8 victorii
-cele mai putine victorii-AS BROSTENI 3 victorii
-echipe cu punctaj maxim acasa-STEAUA BORDUSELUL,INFRATIREA II JILAVELE
-echipe fara victorie acasa-nu sunt
-echipe neinvinse acasa-STEAUA BORDUSELUL,UNIREA GARBOVI,VOINTA II COCORA,GLORIA ALEXENI
-echipe cu punctaj maxim in deplasare-nu sunt
-echipe fara victorie in deplasare-INFRATIREA II JILAVELE,VICTORIA ROSIORI,STEAUA BORDUSELUL,FC MOVILITA,VOINTA BARBULESTI,AS BROSTENI
-echipe fara punct in deplasare-STEAUA BORDUSELUL,FC MOVILITA,VOINTA BARBULESTI,AS BROSTENI
-cel mai mare scor-GARBOVI-JILAVELE II 9-1
-nu a fost inregistrat nici un meci fara sa se marcheze.
-cel mai mare numar de goluri intr-un meci-MOVILITA-JILAVELE II 9-3,ROSIORI-GRINDUL 5-7
Etapa1 (Dum, 26.08.12 h17:00)
Infratirea Jilavele II 4 - 2 Avantul Rovine
Victoria Rosiori 1 - 0 Steaua Borduselu
Athletic Valea Macrisului 4 - 3 Unirea Patru Frati
Vointa Cocora II 3 - 1 Unirea Girbovi
Dinamo Borduselu 0 - 4 Gloria Alexeni
Vointa Barbulesti 4 - 2 Avantul Grindu
Etapa2 (Dum, 02.09.12 h17:00)
Avantul Grindu 5 - 4 AS Brosteni
Gloria Alexeni 3 - 0 Vointa Barbulesti
Unirea Girbovi 4 - 0 Dinamo Borduselu
Unirea Patru Frati 4 - 1 Vointa Cocora II
Steaua Borduselu 3 - 2 Athletic Valea Macrisului
Avantul Rovine 3 - 1 Victoria Rosiori
FC Movilita 9 - 3 Infratirea Jilavele II
Etapa3 (Dum, 09.09.12 h17:00)
Victoria Rosiori 3 - 0 FC Movilita
Athletic Valea Macrisului 1 - 2 Avantul Rovine
Vointa Cocora II 5 - 0 Steaua Borduselu
Dinamo Borduselu 5 - 0 Unirea Patru Frati
Vointa Barbulesti 3 - 5 Unirea Girbovi
AS Brosteni 1 - 3 Gloria Alexeni
Etapa4 (Dum, 16.09.12 h17:00)
Unirea Girbovi 5 - 1 AS Brosteni
Unirea Patru Frati 5 - 0 Vointa Barbulesti
Steaua Borduselu 4 - 0 Dinamo Borduselu
Avantul Rovine 1 - 0 Vointa Cocora II
FC Movilita 3 - 4 Athletic Valea Macrisului
Infratirea Jilavele II 4 - 3 Victoria Rosiori
Etapa5 (Dum, 23.09.12 h16:00)
Athletic Valea Macrisului 6 - 1 Infratirea Jilavele II
Vointa Cocora II 4 - 0 FC Movilita
Dinamo Borduselu 1 - 3 Avantul Rovine
Vointa Barbulesti 6 - 3 Steaua Borduselu
AS Brosteni 2 - 1 Unirea Patru Frati
Avantul Grindu 2 - 3 Gloria Alexeni
Etapa6 (Dum, 30.09.12 h16:00)
Unirea Girbovi 3 - 3 Avantul Grindu
Steaua Borduselu 4 - 1 AS Brosteni
Avantul Rovine 5 - 3 Vointa Barbulesti
FC Movilita 3 - 4 Dinamo Borduselu
Infratirea Jilavele II 3 - 2 Vointa Cocora II
Victoria Rosiori 3 - 2 Athletic Valea Macrisului
Etapa7 (Dum, 07.10.12 h16:00)
Vointa Cocora II 4 - 1 Victoria Rosiori
Dinamo Borduselu 1 - 1 Infratirea Jilavele II
Vointa Barbulesti 8 - 2 FC Movilita
AS Brosteni 4 - 4 Avantul Rovine
Avantul Grindu 3 - 1 Unirea Patru Frati
Gloria Alexeni 2 - 2 Unirea Girbovi
Etapa8 (Dum, 14.10.12 h16:00)
Unirea Patru Frati 1 - 2 Gloria Alexeni
Steaua Borduselu 3 - 2 Avantul Grindu
FC Movilita 2 - 1 AS Brosteni
Infratirea Jilavele II 1 - 0 Vointa Barbulesti
Victoria Rosiori 3 - 0 Dinamo Borduselu
Athletic Valea Macrisului 6 - 1 Vointa Cocora II
Etapa9 (Dum, 21.10.12 h16:00)
Dinamo Borduselu 6 - 3 Athletic Valea Macrisului
Vointa Barbulesti 4 - 3 Victoria Rosiori
AS Brosteni 1 - 1 Infratirea Jilavele II
Avantul Grindu 3 - 1 Avantul Rovine
Gloria Alexeni 2 - 1 Steaua Borduselu
Unirea Girbovi 5 - 3 Unirea Patru Frati
Etapa10 (Dum, 28.10.12 h14:00)
Steaua Borduselu 6 - 4 Unirea Girbovi
Avantul Rovine 3 - 3 Gloria Alexeni
FC Movilita 4 - 2 Avantul Grindu
Victoria Rosiori 5 - 1 AS Brosteni
Athletic Valea Macrisului 7 - 1 Vointa Barbulesti
Vointa Cocora II 5 - 2 Dinamo Borduselu
Etapa11 (Dum, 04.11.12 h14:00)
Vointa Barbulesti 2 - 3 Vointa Cocora II
AS Brosteni 7 - 3 Athletic Valea Macrisului
Avantul Grindu 3 - 1 Infratirea Jilavele II
Gloria Alexeni 3 - 0 FC Movilita
Unirea Girbovi 8 - 2 Avantul Rovine
Unirea Patru Frati 4 - 0 Steaua Borduselu
Etapa12 (Dum, 11.11.12 h14:00)
Avantul Rovine 1 - 2 Unirea Patru Frati
FC Movilita 5 - 5 Unirea Girbovi
Infratirea Jilavele II 4 - 2 Gloria Alexeni
Victoria Rosiori 5 - 7 Avantul Grindu
Vointa Cocora II 2 - 0 AS Brosteni
Dinamo Borduselu 4 - 3 Vointa Barbulesti
Etapa13 (Dum, 18.11.12 h14:00)
AS Brosteni 4 - 3 Dinamo Borduselu
Avantul Grindu 3 - 1 Athletic Valea Macrisului
Gloria Alexeni 4 - 4 Victoria Rosiori
Unirea Girbovi 9 - 1 Infratirea Jilavele II
Unirea Patru Frati 6 - 2 FC Movilita
Steaua Borduselu 5 - 4 Avantul Rovine
Etapa14 (Dum, 25.11.12 h14:00)
FC Movilita 3 - 0 Steaua Borduselu
Infratirea Jilavele II 6 - 3 Unirea Patru Frati
Victoria Rosiori 4 - 2 Unirea Girbovi
Athletic Valea Macrisului 3 - 2 Gloria Alexeni
Vointa Cocora II 2 - 2 Avantul Grindu
Vointa Barbulesti 6 - 3 AS Brosteni
Etapa15 (Dum, 02.12.12 h14:00)
Avantul Grindu 3 - 3 Dinamo Borduselu
Gloria Alexeni 2 - 1 Vointa Cocora II
Unirea Girbovi 6 - 3 Athletic Valea Macrisului
Unirea Patru Frati 7 - 3 Victoria Rosiori
Steaua Borduselu 4 - 1 Infratirea Jilavele II
Avantul Rovine 3 - 0 FC Movilita
CLASAMENTE
a)clasament general
1 Gloria Alexeni 13 8 3 2 35 - 22 9 27
2 Unirea Girbovi 13 7 3 3 59 - 36 3 24
3 Vointa Cocora II 13 7 1 5 33 - 24 1 22
4 Avantul Grindu 13 6 3 4 40 - 35 0 21
5 Avantul Rovine 13 6 2 5 34 - 35 2 20
6 Infratirea Jilavele II 13 6 2 5 31 - 45 2 20
7 Victoria Rosiori 13 6 1 6 39 - 38 -2 19
8 Unirea Patru Frati 13 6 0 7 40 - 34 0 18
9 Athletic Valea Macrisului 13 6 0 7 45 - 41 0 18
10 Steaua Borduselu 13 7 0 6 33 - 35 0 18*
11 Vointa Barbulesti 13 5 0 8 40 - 46 -6 15
12 Dinamo Borduselu 13 4 2 7 29 - 40 -4 14
13 AS Brosteni 13 3 2 8 30 - 44 -7 11
14 FC Movilita 13 4 1 8 33 - 46 -8 10*
*Echipa Steaua Borduselu: -3 puncte (parasirea terenului de joc la meciul cu FC Movilita)
*Echipa FC Movilita: -3 puncte (neprezentare la jocul Rovine- Movilita)
b)clasament meciuri acasa
1.st.borduselul 7 7 0 0 29-14 21
2.garbovi 7 6 1 0 37-10 19
3.cocora II 7 6 1 0 25-6 19
4.rosiori 7 6 0 1 24-12 18
5.jilavele II 6 6 0 0 22-12 18
6.grindul 7 5 1 1 22-14 16
7.patru frati 6 5 0 1 27-8 15
8.v.macrisului 6 5 0 1 24-11 15
9.barbulesti 7 5 0 2 33-21 15
10.alexeni 6 4 2 0 16-8 14
11.movilita 7 4 1 2 29-19 13
12.rovine 6 4 1 1 20-14 13
13.brosteni 6 3 2 1 19-15 11
14.din.borduselul 6 3 1 2 17-14 10
c)clasament meciuri deplasare
1.alexeni 7 4 1 2 19-14 13
2.rovine 7 2 1 4 18-26 7
3.garbovi 6 1 2 3 19-23 5
4.grindul 6 2 2 2 20-17 4
5.din.borduselul 7 1 1 5 12-26 4
6.cocora II 6 1 0 5 8-18 3
7.v.macrisului 7 1 0 6 18-31 3
8.patru frati 7 1 0 6 13-26 3
9.jilavele II 7 0 2 5 9-33 2
10.rosiori 6 0 1 5 15-26 1
11.st.borduselul 6 0 0 6 4-21 0
12.movilita 6 0 0 6 5-27 0
13.barbulesti 6 0 0 6 7-25 0
14.brosteni 7 0 0 7 11-29 0
c)clasament adevar
1.alexeni +9
2.garbovi +3
3.grindul +3
4.jilavele II +2
5.rovine +2
6.cocora II +1
7.patru frati 0
8.st.borduselul 0
9.v.macrisului 0
10.rosiori -2
11.din.borduselul -4
12.brosteni -8
13.movilita -8
14.barbulesti -9
d)concluzii finale
-cel mai bun atac din serie UNIREA GARBOVI 59 goluri
-cel mai slab atac din serie DINAMO BORDUSELUL 29 goluri
-cel mai bun atac pe teren propriul UNIREA GARBOVI 37 goluri
-cel mai slab atac pe teren propriul-GLORIA ALEXENI 16 goluri
-cea mai buna parare acasa-COCORA II 6 goluri primite
-cea mai slaba aparare acasa-VOINTA BARBULESTI 21 goluri primite
-cel mai bun atac deplasare-AVANTUL GRINDUL 20 goluri
-cel mai slab atac deplasare-STEAUA BORDUSELUL 4 goluri
-echipe neinvinse-nu sunt
-echipe fara victorie-nu sunt
-cele mai putine infrangeri-VOINTA II COCORA-1 infrangere
-cele mai multe infrangeri-VOINTA BARBULESTI,FC MOVILITA,AS BROSTENI-8 infrangeri
-cele mai multe victorii-GLORIA ALEXENI 8 victorii
-cele mai putine victorii-AS BROSTENI 3 victorii
-echipe cu punctaj maxim acasa-STEAUA BORDUSELUL,INFRATIREA II JILAVELE
-echipe fara victorie acasa-nu sunt
-echipe neinvinse acasa-STEAUA BORDUSELUL,UNIREA GARBOVI,VOINTA II COCORA,GLORIA ALEXENI
-echipe cu punctaj maxim in deplasare-nu sunt
-echipe fara victorie in deplasare-INFRATIREA II JILAVELE,VICTORIA ROSIORI,STEAUA BORDUSELUL,FC MOVILITA,VOINTA BARBULESTI,AS BROSTENI
-echipe fara punct in deplasare-STEAUA BORDUSELUL,FC MOVILITA,VOINTA BARBULESTI,AS BROSTENI
-cel mai mare scor-GARBOVI-JILAVELE II 9-1
-nu a fost inregistrat nici un meci fara sa se marcheze.
-cel mai mare numar de goluri intr-un meci-MOVILITA-JILAVELE II 9-3,ROSIORI-GRINDUL 5-7
RETROSPECTIVA 2012 episodul1 CUPA ROMANIEI-faza judeteana
-TUR1(19.08.12 h17.30)
Victoria Bordusani- Spicul Vladeni 3-0
Spicul Marculesti- Rapid Fetesti 4-3
Agronomia Bucu II- MB Stiinta Slobozia 3-1
Fair-Play Sb. Noua- Real Gimbasani 3-1
Omega Milosesti- Spartacus Iazu 5-4
Recolta Buesti- Baraganul Ciulnita II 5-1
Inter Stejaru- Biruinta Sb. Noua 1-10
Avantul Grindu- Athletic Valea Macrisului 6-7
Unirea Girbovi- AS Brosteni 2-1
Avantul Rovine- Vointa Cocora II 2-1
Vointa Orboesti- Dinamo Borduselu 0-1
Unirea Patru Frati- Vointa Barbulesti 9-1
FC Movilita- Gloria Alexeni 0-3
Victoria Rosiori- Infratirea Jilavele II 5-2
-TUR2(08.12.12 h10.00)
Avantul Rovine- Omega Milosesti
Biruinta Sb. Noua- Agronomia II Bucu 7-3
Sport '09 Paltinis- Victoria Bordusani 1-4
Spicul Marculesti- Fair Play Sb. Noua 5-1
Dinamo Borduselu- Recolta Buesti 4-1
Athletic Valea Macrisului- Steaua Borduselu 3-1
Unirea Patru Frati- Victoria Rosiori 8-7
Gloria Alexeni- Unirea Girbovi 1-3
Victoria Bordusani- Spicul Vladeni 3-0
Spicul Marculesti- Rapid Fetesti 4-3
Agronomia Bucu II- MB Stiinta Slobozia 3-1
Fair-Play Sb. Noua- Real Gimbasani 3-1
Omega Milosesti- Spartacus Iazu 5-4
Recolta Buesti- Baraganul Ciulnita II 5-1
Inter Stejaru- Biruinta Sb. Noua 1-10
Avantul Grindu- Athletic Valea Macrisului 6-7
Unirea Girbovi- AS Brosteni 2-1
Avantul Rovine- Vointa Cocora II 2-1
Vointa Orboesti- Dinamo Borduselu 0-1
Unirea Patru Frati- Vointa Barbulesti 9-1
FC Movilita- Gloria Alexeni 0-3
Victoria Rosiori- Infratirea Jilavele II 5-2
-TUR2(08.12.12 h10.00)
Avantul Rovine- Omega Milosesti
Biruinta Sb. Noua- Agronomia II Bucu 7-3
Sport '09 Paltinis- Victoria Bordusani 1-4
Spicul Marculesti- Fair Play Sb. Noua 5-1
Dinamo Borduselu- Recolta Buesti 4-1
Athletic Valea Macrisului- Steaua Borduselu 3-1
Unirea Patru Frati- Victoria Rosiori 8-7
Gloria Alexeni- Unirea Girbovi 1-3
...LA MULTI ANI 2013..
...Colectivul de realizatori ai acestui site va face acum in parg de sarbatori de iarna cateva urari si va promite ca va fi alaturi de voi si anul ce vine la fel cum a fost si anul acesta si nu o sa va dezamageasca niciodata..SUNTEM NUMARUL 1 IN IALOMITA..
Fie ca spiritul sarbatorilor de iarna sa patrunda in casa si in sufletele dumneavoastra si al tuturor celor dragi! Iubirea, bucuria, intelepciunea si generozitatea sa va fie calauza in anu ce vine! In speranta unui an mai bun, va trimitem o boare de sanatate, un strop de incredere si fericire! ...LA MULTI ANI IALOMITENI...
-cu stima si respect FOTBALIALOMITA-
Fie ca spiritul sarbatorilor de iarna sa patrunda in casa si in sufletele dumneavoastra si al tuturor celor dragi! Iubirea, bucuria, intelepciunea si generozitatea sa va fie calauza in anu ce vine! In speranta unui an mai bun, va trimitem o boare de sanatate, un strop de incredere si fericire! ...LA MULTI ANI IALOMITENI...
-cu stima si respect FOTBALIALOMITA-
BILANT LA FINAL DE AN PENTRU FOTBALUL IALOMITEAN
LIGA2 UNIREA SLOBOZIA
-a castigat seria2 in liga3 editia 2011/2012 si a promovat in liga2
-a terminat turul campionatului pe locul 7
LIGA3 SERIA2 VIITORUL AXINTELE
-a evitat retrogradrea din liga3 terminand campionatul 2011/2012 pe locul5
-este liderul seriei2 editia 2012/2013 luptand pentru promovarea in liga2
LIGA3 SERIA2 RAPID FETESTI
-a castigat campionatul judetean ialomita editia 2011/2012 si a promovat in liga3 dupa ce a castigat si barajul de promovare
-a terminat turul la liga3 seria2 editia 2012/2013 pe locul8
LIGA4
-campioana in editia 2011/2012 a fost RAPID FETESTI
-la finalul turului editiei 2012/2013 este VOINTA COCORA
-juniori-
-campioana in editia 2011/2012 a fost VICTORIA MUNTENI BUZAU
-la finalul turului pe locul1 in editia 2012/2013 este VICTORIA TANDAREI
LIGA5 SERIA1
-la final de campionat a castigat seria si a promovat in liga4 AS CAZANESTI
-la final de tur pe locul1 este echipa ANDRIAS ANDRASESTI
juniori
-a castigat seria sezonul trecut-UNIREA MIHAIL KOGALNICEANU
-la final de tur 2012/2013 lider este BARAGANUL CIULNITA
LIGA5 SERIA2
-la final de campionat a castigat seria si a promovat in liga4 VOINTA COCORA
-la final de tur editia 2012/2013 lider este UNIREA FIERBINTI
juniori
-a castigat seria editia trecuta-RECOLTA MALU ROSU
-la final de tur editia 2012/2013 lider este -FC DRIDU
LIGA6 SERIA1
-a castigat seria si a promovat in liga5 RECOLTA SAVENI
-la final de tur editia 2012/2013 lider este RAPID II FETESTI
LIGA6 SERIA2
-a castigat seria si a promovat in liga5-UNIREA FIERBINTI
-la final de tur editia 2012/2013 lider este GLORIA ALEXENI
CUPA ROMANIEI faza judeteana 2011/2012
-a fost castigata de RAPID FETESTI
-a castigat seria2 in liga3 editia 2011/2012 si a promovat in liga2
-a terminat turul campionatului pe locul 7
LIGA3 SERIA2 VIITORUL AXINTELE
-a evitat retrogradrea din liga3 terminand campionatul 2011/2012 pe locul5
-este liderul seriei2 editia 2012/2013 luptand pentru promovarea in liga2
LIGA3 SERIA2 RAPID FETESTI
-a castigat campionatul judetean ialomita editia 2011/2012 si a promovat in liga3 dupa ce a castigat si barajul de promovare
-a terminat turul la liga3 seria2 editia 2012/2013 pe locul8
LIGA4
-campioana in editia 2011/2012 a fost RAPID FETESTI
-la finalul turului editiei 2012/2013 este VOINTA COCORA
-juniori-
-campioana in editia 2011/2012 a fost VICTORIA MUNTENI BUZAU
-la finalul turului pe locul1 in editia 2012/2013 este VICTORIA TANDAREI
LIGA5 SERIA1
-la final de campionat a castigat seria si a promovat in liga4 AS CAZANESTI
-la final de tur pe locul1 este echipa ANDRIAS ANDRASESTI
juniori
-a castigat seria sezonul trecut-UNIREA MIHAIL KOGALNICEANU
-la final de tur 2012/2013 lider este BARAGANUL CIULNITA
LIGA5 SERIA2
-la final de campionat a castigat seria si a promovat in liga4 VOINTA COCORA
-la final de tur editia 2012/2013 lider este UNIREA FIERBINTI
juniori
-a castigat seria editia trecuta-RECOLTA MALU ROSU
-la final de tur editia 2012/2013 lider este -FC DRIDU
LIGA6 SERIA1
-a castigat seria si a promovat in liga5 RECOLTA SAVENI
-la final de tur editia 2012/2013 lider este RAPID II FETESTI
LIGA6 SERIA2
-a castigat seria si a promovat in liga5-UNIREA FIERBINTI
-la final de tur editia 2012/2013 lider este GLORIA ALEXENI
CUPA ROMANIEI faza judeteana 2011/2012
-a fost castigata de RAPID FETESTI
CUPA ROMANIEI 2012/2013-faza judeteana tur2
1. Avantul Rovine- Omega Milosesti
Arb: Raduna Ionut, Oprea Daniel, Stanciu Florin- Obs: Seitan George
2. Biruinta Sb. Noua- Agronomia II Bucu 7-3
Arb: Avram Florin, Soare Gabriel, Mircioiu Catalin- Obs: Cotofana Paul
3. Sport '09 Paltinis- Victoria Bordusani 1-4
Arb: Slotea Valentin, Dobre Vasilica, Iuga Cosmin- Obs: Dan Cristea
4. Spicul Marculesti- Fair Play Sb. Noua 5-1
Arb: Buzea Vasile, Filipoiu Adrian, Stan Cristian- Obs: Aron Rodel
5. Dinamo Borduselu- Recolta Buesti 4-1
Arb: Moroianu Marian, Filip Valentin, Filipescu Stefan- Obs: Andrei Ion
6. Athletic Valea Macrisului- Steaua Borduselu 3-1
Arb: Munteanu Madalin, Stanciu Alexandru, Stoica Florin- Obs: Oprea Costel
7. Unirea Patru Frati- Victoria Rosiori 8-7
Arb: Dan Constantin, Dinu Ionut, Toma Marinel- Obs: Topor Gheorghe
8. Gloria Alexeni- Unirea Girbovi 1-3
Arb: Zamfir Marian, Andrei George, Stoica Gheorghe- Obs: Stan Iordan
Arb: Raduna Ionut, Oprea Daniel, Stanciu Florin- Obs: Seitan George
2. Biruinta Sb. Noua- Agronomia II Bucu 7-3
Arb: Avram Florin, Soare Gabriel, Mircioiu Catalin- Obs: Cotofana Paul
3. Sport '09 Paltinis- Victoria Bordusani 1-4
Arb: Slotea Valentin, Dobre Vasilica, Iuga Cosmin- Obs: Dan Cristea
4. Spicul Marculesti- Fair Play Sb. Noua 5-1
Arb: Buzea Vasile, Filipoiu Adrian, Stan Cristian- Obs: Aron Rodel
5. Dinamo Borduselu- Recolta Buesti 4-1
Arb: Moroianu Marian, Filip Valentin, Filipescu Stefan- Obs: Andrei Ion
6. Athletic Valea Macrisului- Steaua Borduselu 3-1
Arb: Munteanu Madalin, Stanciu Alexandru, Stoica Florin- Obs: Oprea Costel
7. Unirea Patru Frati- Victoria Rosiori 8-7
Arb: Dan Constantin, Dinu Ionut, Toma Marinel- Obs: Topor Gheorghe
8. Gloria Alexeni- Unirea Girbovi 1-3
Arb: Zamfir Marian, Andrei George, Stoica Gheorghe- Obs: Stan Iordan
JUNIORI NATIONALI 'A' SERIA4
...victorie de moral...
(foto-csm unirea slobozia)
Dec 8, 2012 h12:00
CSM Moreni 1 - 2 FC Chindia Targoviste
FC Buftea SA 1 - 3 SC FC Sportul Studenţesc Bucureşti SA
FC Unirea 04 Slobozia 4 - 1 CS Grup Scolar Industrial Sf. Pantelimon
FC Argeş SA 1 - 4 SC Dinamo 1948 Bucureşti
CS Progresul Bucureşti - CS Concordia Chiajna
CS Sporting Piteşti 1 - 0 CS Grupul Şcolar Agricol Nucet
CLASAMENT
1. SC Dinamo 1948 Bucureşti 14 14 0 0 86-10 76 42
2. CS Concordia Chiajna 13 10 2 1 40-9 31 32
3. SC FC Sportul Studenţesc Bucureşti SA 14 10 1 3 46-19 27 31
4. CS Sporting Piteşti 14 10 0 4 40-19 21 30
5. CS Grupul Şcolar Agricol Nucet 14 7 3 4 32-25 7 24
6. FC Chindia Targoviste 14 7 2 5 36-28 8 23
7. AS CS Progresul Bucureşti 13 6 1 6 30-37 -7 19
8. FC Unirea 04 Slobozia 14 4 3 7 30-40 -10 15
9. SC FC Argeş SA 14 3 0 11 20-49 -29 9
10. CSM Moreni 14 2 2 10 17-60 -43 8
------------------------------------------------------------------------------------------------------
11. CS Grup Scolar Industrial Sf. Pantelimon 14 2 0 12 19-52 -33 6
12. SC FC Buftea SA 14 1 0 13 13-61 -48 3
-------------------------------------------------------------------------------
ETAPA VIITOARE
Mar 10, 2013 12:00 FC Chindia Targoviste - SC FC Buftea SA
Mar 10, 2013 12:00 SC FC Sportul Studenţesc Bucureşti SA - FC Unirea 04 Slobozia
Mar 10, 2013 12:00 CS Grup Scolar Industrial Sf. Pantelimon - SC FC Argeş SA
Mar 10, 2013 12:00 SC Dinamo 1948 Bucureşti - AS CS Progresul Bucureşti
Mar 10, 2013 12:00 CS Concordia Chiajna - CS Sporting Piteşti
Mar 10, 2013 12:00 CS Grupul Şcolar Agricol Nucet - CSM Moreni
Dec 8, 2012 h12:00
CSM Moreni 1 - 2 FC Chindia Targoviste
FC Buftea SA 1 - 3 SC FC Sportul Studenţesc Bucureşti SA
FC Unirea 04 Slobozia 4 - 1 CS Grup Scolar Industrial Sf. Pantelimon
FC Argeş SA 1 - 4 SC Dinamo 1948 Bucureşti
CS Progresul Bucureşti - CS Concordia Chiajna
CS Sporting Piteşti 1 - 0 CS Grupul Şcolar Agricol Nucet
CLASAMENT
1. SC Dinamo 1948 Bucureşti 14 14 0 0 86-10 76 42
2. CS Concordia Chiajna 13 10 2 1 40-9 31 32
3. SC FC Sportul Studenţesc Bucureşti SA 14 10 1 3 46-19 27 31
4. CS Sporting Piteşti 14 10 0 4 40-19 21 30
5. CS Grupul Şcolar Agricol Nucet 14 7 3 4 32-25 7 24
6. FC Chindia Targoviste 14 7 2 5 36-28 8 23
7. AS CS Progresul Bucureşti 13 6 1 6 30-37 -7 19
8. FC Unirea 04 Slobozia 14 4 3 7 30-40 -10 15
9. SC FC Argeş SA 14 3 0 11 20-49 -29 9
10. CSM Moreni 14 2 2 10 17-60 -43 8
------------------------------------------------------------------------------------------------------
11. CS Grup Scolar Industrial Sf. Pantelimon 14 2 0 12 19-52 -33 6
12. SC FC Buftea SA 14 1 0 13 13-61 -48 3
-------------------------------------------------------------------------------
ETAPA VIITOARE
Mar 10, 2013 12:00 FC Chindia Targoviste - SC FC Buftea SA
Mar 10, 2013 12:00 SC FC Sportul Studenţesc Bucureşti SA - FC Unirea 04 Slobozia
Mar 10, 2013 12:00 CS Grup Scolar Industrial Sf. Pantelimon - SC FC Argeş SA
Mar 10, 2013 12:00 SC Dinamo 1948 Bucureşti - AS CS Progresul Bucureşti
Mar 10, 2013 12:00 CS Concordia Chiajna - CS Sporting Piteşti
Mar 10, 2013 12:00 CS Grupul Şcolar Agricol Nucet - CSM Moreni
JUNIORI NATIONALI 'B' SERIA4
...unirea un loc7 momentan..
Juniori B - Meciurile Etapei 14 Dec 8, 2012 h14:00
CSM Moreni 0 - 4 FC Chindia Targoviste
FC Buftea 0 - 5 SC FC Sportul Studenţesc Bucureşti
FC Unirea 04 Slobozia 5 - 1 CS Grup Scolar Industrial Sf. Pantelimon
FC Argeş 0 - 3 SC Dinamo 1948 Bucureşti
CS Progresul Bucureşti - CS Concordia Chiajna
CS Sporting Piteşti 3 - 0 CS Grupul Şcolar Agricol Nucet
CLASAMENT
1. SC Dinamo 1948 Bucureşti 14 13 0 1 61-3 58 39
2. SC FC Sportul Studenţesc Bucureşti SA 14 12 1 1 48-5 43 37
3. CS Sporting Piteşti 14 10 2 2 59-7 52 32
4. SC FC Argeş SA 14 10 1 3 51-13 38 31
5. CS Concordia Chiajna 13 9 1 3 40-20 20 28
6. FC Chindia Targoviste 14 7 1 6 28-15 13 22
7. FC Unirea 04 Slobozia 14 6 0 8 28-31 -3 18
8. CS Grup Scolar Industrial Sf. Pantelimon 14 4 1 9 28-57 -29 13
9. AS CS Progresul Bucureşti 13 3 2 8 10-46 -36 11
10. CSM Moreni 14 2 0 12 10-60 -50 6
------------------------------------------------------------------------------------
11. SC FC Buftea SA 14 1 1 12 4-67 -63 4
12. CS Grupul Şcolar Agricol Nucet 14 1 0 13 6-49 -43 3
-------------------------------------------------------------------------------------
nota:
* Echipele clasate pe locurile 11 - 13 din fiecare serie, dupa terminarea returului din etapa preliminara vor fi direct retrogradate, nemaiputand continua competitia.
CSM Moreni 0 - 4 FC Chindia Targoviste
FC Buftea 0 - 5 SC FC Sportul Studenţesc Bucureşti
FC Unirea 04 Slobozia 5 - 1 CS Grup Scolar Industrial Sf. Pantelimon
FC Argeş 0 - 3 SC Dinamo 1948 Bucureşti
CS Progresul Bucureşti - CS Concordia Chiajna
CS Sporting Piteşti 3 - 0 CS Grupul Şcolar Agricol Nucet
CLASAMENT
1. SC Dinamo 1948 Bucureşti 14 13 0 1 61-3 58 39
2. SC FC Sportul Studenţesc Bucureşti SA 14 12 1 1 48-5 43 37
3. CS Sporting Piteşti 14 10 2 2 59-7 52 32
4. SC FC Argeş SA 14 10 1 3 51-13 38 31
5. CS Concordia Chiajna 13 9 1 3 40-20 20 28
6. FC Chindia Targoviste 14 7 1 6 28-15 13 22
7. FC Unirea 04 Slobozia 14 6 0 8 28-31 -3 18
8. CS Grup Scolar Industrial Sf. Pantelimon 14 4 1 9 28-57 -29 13
9. AS CS Progresul Bucureşti 13 3 2 8 10-46 -36 11
10. CSM Moreni 14 2 0 12 10-60 -50 6
------------------------------------------------------------------------------------
11. SC FC Buftea SA 14 1 1 12 4-67 -63 4
12. CS Grupul Şcolar Agricol Nucet 14 1 0 13 6-49 -43 3
-------------------------------------------------------------------------------------
nota:
* Echipele clasate pe locurile 11 - 13 din fiecare serie, dupa terminarea returului din etapa preliminara vor fi direct retrogradate, nemaiputand continua competitia.
LIGA5 SERIA1 SENIORI ETAPA17
...andrasesti termina campionatul prima dar gafaind..
(foto-andrias andrasesti)
Sam, 08 Decembrie ora14.oo
Recolta Saveni 3 - 2 Unirea M.Kogalniceanu
FC Movila 0 - 2 Albesti 08
FC Traian 6 - 3 Vointa Bratianu Scanteia
Rapid Perieti 4 - 2 Gloria Gura Ialomitei
Viitorul Platonesti 2 - 1 Vointa Brincoveni
FC Inter Stelnica 2 - 1 Viitorul Valea Ciorii
Dunarea Giurgeni 1 - 3 A.S. Orezu
Agronomia Bucu 2 - 3 Baraganul Ciulnita
Andrias Andrasesti 5 - 1 Gloria Ograda.
CLASAMENT FINAL TUR
--------------------------------------------------------------------------
1 Andrias Andrasesti 17 12 2 3 59 - 17 38
-------------------------------------------------------------------------
2 A.S. Orezu 17 12 1 4 56 - 24 37
...........................................................................................
3 Albesti 08 17 12 1 4 59 - 28 37
4 Baraganul Ciulnita 17 11 2 4 37 - 22 35
5 Viitorul Platonesti 17 11 0 6 54 - 32 33
6 AS FC Traian 17 11 0 6 51 - 39 33
7 Recolta Saveni 17 10 1 6 47 - 39 31
8 Gloria Ograda 17 8 2 7 35 - 46 26
9 Dunarea Giurgeni 17 7 3 7 41 - 41 24
10 Gloria Gura Ialomitei 17 5 6 6 36 - 39 21
11 Unirea M.Kogalniceanu 17 7 0 10 37 - 45 21
12 Agronomia Bucu 17 6 1 10 38 - 36 19
13 Vointa Brincoveni 17 7 1 9 38 - 43 16
14 Vointa Bratianu Scanteia 17 6 4 7 44 - 75 16
15 Viitorul Valea Ciorii 17 4 3 10 30 - 51 15
16 AS FC Movila 17 4 1 12 34 - 56 13
-------------------------------------------------------------------------
17 Rapid Perieti 17 3 1 13 26 - 57 10
18 FC Inter Stelnica 17 2 1 14 20 - 52 7
--------------------------------------------------------------------------
note:
Echipa Vointa Bratianu Scanteia: -6 puncte (substituire jucatori la jocul Dunarea Giurgeni- Vointa Scinteia)
Echipa Vointa Brincoveni: -6 puncte (substituire jucatori la jocul Vointa Brincoveni- AS Orezu)
Golgeterii Seriei - Detalii Complete
Cimpoeru Andrei- Iulian(ANDRASESTI)-22
Bracaci Marian(TRAIAN)-20
Anghel Marian- Catalin(ANDRASESTI)-18
Axeniuc Andrei- Robert(BRANCOVENI)-16
Dinu Ion(SCANTEIA)-15
Sam, 08 Decembrie ora14.oo
Recolta Saveni 3 - 2 Unirea M.Kogalniceanu
FC Movila 0 - 2 Albesti 08
FC Traian 6 - 3 Vointa Bratianu Scanteia
Rapid Perieti 4 - 2 Gloria Gura Ialomitei
Viitorul Platonesti 2 - 1 Vointa Brincoveni
FC Inter Stelnica 2 - 1 Viitorul Valea Ciorii
Dunarea Giurgeni 1 - 3 A.S. Orezu
Agronomia Bucu 2 - 3 Baraganul Ciulnita
Andrias Andrasesti 5 - 1 Gloria Ograda.
CLASAMENT FINAL TUR
--------------------------------------------------------------------------
1 Andrias Andrasesti 17 12 2 3 59 - 17 38
-------------------------------------------------------------------------
2 A.S. Orezu 17 12 1 4 56 - 24 37
...........................................................................................
3 Albesti 08 17 12 1 4 59 - 28 37
4 Baraganul Ciulnita 17 11 2 4 37 - 22 35
5 Viitorul Platonesti 17 11 0 6 54 - 32 33
6 AS FC Traian 17 11 0 6 51 - 39 33
7 Recolta Saveni 17 10 1 6 47 - 39 31
8 Gloria Ograda 17 8 2 7 35 - 46 26
9 Dunarea Giurgeni 17 7 3 7 41 - 41 24
10 Gloria Gura Ialomitei 17 5 6 6 36 - 39 21
11 Unirea M.Kogalniceanu 17 7 0 10 37 - 45 21
12 Agronomia Bucu 17 6 1 10 38 - 36 19
13 Vointa Brincoveni 17 7 1 9 38 - 43 16
14 Vointa Bratianu Scanteia 17 6 4 7 44 - 75 16
15 Viitorul Valea Ciorii 17 4 3 10 30 - 51 15
16 AS FC Movila 17 4 1 12 34 - 56 13
-------------------------------------------------------------------------
17 Rapid Perieti 17 3 1 13 26 - 57 10
18 FC Inter Stelnica 17 2 1 14 20 - 52 7
--------------------------------------------------------------------------
note:
Echipa Vointa Bratianu Scanteia: -6 puncte (substituire jucatori la jocul Dunarea Giurgeni- Vointa Scinteia)
Echipa Vointa Brincoveni: -6 puncte (substituire jucatori la jocul Vointa Brincoveni- AS Orezu)
Golgeterii Seriei - Detalii Complete
Cimpoeru Andrei- Iulian(ANDRASESTI)-22
Bracaci Marian(TRAIAN)-20
Anghel Marian- Catalin(ANDRASESTI)-18
Axeniuc Andrei- Robert(BRANCOVENI)-16
Dinu Ion(SCANTEIA)-15
LIGA5 SERIA1 JUNIORI ETAPA17
...ciulnita neinvinsa la final de tur...
(foto-as orezu)
Sam, 08 Decembrie ora12.00
Recolta Saveni 1 - 0 Unirea M.Kogalniceanu
FC Movila 4 - 2 Albesti 08
FC Traian 3 - 2 Vointa Bratianu Scanteia
Rapid Perieti 0 - 2 Gloria Gura Ialomitei
Viitorul Platonesti 2 - 1 Vointa Brincoveni
FC Inter Stelnica 0 - 2 Viitorul Valea Ciorii
Dunarea Giurgeni 4 - 2 A.S. Orezu
Agronomia Bucu 0 - 3 Baraganul Ciulnita
Andrias Andrasesti 0 - 1 Gloria Ograda
CLASAMENT FINAL TUR
----------------------------------------------------------------------------
1 Baraganul Ciulnita 17 15 2 0 51 - 10 47
----------------------------------------------------------------------------
2 Recolta Saveni 17 14 2 1 71 - 21 44
3 Unirea M.Kogalniceanu 17 12 2 3 42 - 15 38
4 FC Movila 17 12 0 5 59 - 41 12 36
5 FC Traian 17 10 2 5 50 - 26 32
6 Viitorul Platonesti 17 10 1 6 45 - 41 31
7 Gloria Ograda 17 9 1 7 44 - 51 28
8 Albesti 08 17 8 1 8 32 - 22 25
9 Gloria Gura Ialomitei 17 6 3 8 25 - 21 21
10 Vointa Brincoveni 17 5 6 6 29 - 36 21
11 Vointa Bratianu Scanteia 17 6 1 10 42 - 66 19
12 A.S. Orezu 17 6 0 11 28 - 53 18
13 Agronomia Bucu 17 5 2 10 36 - 45 17
14 Andrias Andrasesti 17 4 3 10 27 - 37 15
15 Viitorul Valea Ciorii 17 4 3 10 20 - 35 15
16 FC Inter Stelnica 17 4 2 11 24 - 40 14
17 Rapid Perieti 17 4 2 11 41 - 53 8
18 Dunarea Giurgeni 17 2 1 14 16 - 69 7
nota:
Echipa Rapid Perieti: -6 puncte (substituire la jocul Unirea M.Kogalniceanu- Rapid Perieti)
Golgeterii Seriei -
Marculesteanu Gabriel- Ionel(SAVENI)-17
Tanase Catalin- Gabriel(CIULNITA)-16
Dragulin Mihai(SAVENI)-14
Ionascu Florin(TRAIAN)-14
Oana Casian- Laurentiu(BUCU)-14
ETAPA VIITOARE(martie 2013)
Unirea M.Kogalniceanu - Gloria Ograda
Andrias Andrasesti - Baraganul Ciulnita
Agronomia Bucu - A.S. Orezu
Dunarea Giurgeni - Viitorul Valea Ciorii
FC Inter Stelnica - Vointa Brincoveni
Viitorul Platonesti - Gloria Gura Ialomitei
Rapid Perieti - Vointa Bratianu Scanteia
FC Traian - Albesti 08
FC Movila - Recolta Saveni
Sam, 08 Decembrie ora12.00
Recolta Saveni 1 - 0 Unirea M.Kogalniceanu
FC Movila 4 - 2 Albesti 08
FC Traian 3 - 2 Vointa Bratianu Scanteia
Rapid Perieti 0 - 2 Gloria Gura Ialomitei
Viitorul Platonesti 2 - 1 Vointa Brincoveni
FC Inter Stelnica 0 - 2 Viitorul Valea Ciorii
Dunarea Giurgeni 4 - 2 A.S. Orezu
Agronomia Bucu 0 - 3 Baraganul Ciulnita
Andrias Andrasesti 0 - 1 Gloria Ograda
CLASAMENT FINAL TUR
----------------------------------------------------------------------------
1 Baraganul Ciulnita 17 15 2 0 51 - 10 47
----------------------------------------------------------------------------
2 Recolta Saveni 17 14 2 1 71 - 21 44
3 Unirea M.Kogalniceanu 17 12 2 3 42 - 15 38
4 FC Movila 17 12 0 5 59 - 41 12 36
5 FC Traian 17 10 2 5 50 - 26 32
6 Viitorul Platonesti 17 10 1 6 45 - 41 31
7 Gloria Ograda 17 9 1 7 44 - 51 28
8 Albesti 08 17 8 1 8 32 - 22 25
9 Gloria Gura Ialomitei 17 6 3 8 25 - 21 21
10 Vointa Brincoveni 17 5 6 6 29 - 36 21
11 Vointa Bratianu Scanteia 17 6 1 10 42 - 66 19
12 A.S. Orezu 17 6 0 11 28 - 53 18
13 Agronomia Bucu 17 5 2 10 36 - 45 17
14 Andrias Andrasesti 17 4 3 10 27 - 37 15
15 Viitorul Valea Ciorii 17 4 3 10 20 - 35 15
16 FC Inter Stelnica 17 4 2 11 24 - 40 14
17 Rapid Perieti 17 4 2 11 41 - 53 8
18 Dunarea Giurgeni 17 2 1 14 16 - 69 7
nota:
Echipa Rapid Perieti: -6 puncte (substituire la jocul Unirea M.Kogalniceanu- Rapid Perieti)
Golgeterii Seriei -
Marculesteanu Gabriel- Ionel(SAVENI)-17
Tanase Catalin- Gabriel(CIULNITA)-16
Dragulin Mihai(SAVENI)-14
Ionascu Florin(TRAIAN)-14
Oana Casian- Laurentiu(BUCU)-14
ETAPA VIITOARE(martie 2013)
Unirea M.Kogalniceanu - Gloria Ograda
Andrias Andrasesti - Baraganul Ciulnita
Agronomia Bucu - A.S. Orezu
Dunarea Giurgeni - Viitorul Valea Ciorii
FC Inter Stelnica - Vointa Brincoveni
Viitorul Platonesti - Gloria Gura Ialomitei
Rapid Perieti - Vointa Bratianu Scanteia
FC Traian - Albesti 08
FC Movila - Recolta Saveni
LIGA5 SERIA2 SENIORI ETAPA17
...unirea fierbinti prinde la final de tur locul1...
(foto-juventus boranesti)
Sam, 08 Decembrie ora14.00
Essenza Sf. Gheorghe 0 - 3 Juventus Boranesti
Infratirea Jilavele 2 - 0 Staruinta Brosteni
Unirea Sarateni 1 - 2 Unirea Fierbinti
FC Dridu 0 - 3 Recolta Barcanesti
Libertatea Salcioara 5 - 0 Viitorul Moldoveni
Secunda Adincata 2 - 1 Viitorul Axintele
Fulgerul Fierbinti 1 - 1 Cosereni
Unirea Ion Roata 3 - 0 Recolta Malu Rosu.
CLASAMENT FINAL TUR
-------------------------------------------------------------------------
1 Unirea Fierbinti 16 14 0 2 48 - 11 42
-------------------------------------------------------------------------
2 Infratirea Jilavele 16 13 1 2 54 - 19 40
...........................................................................................
3 Unirea Sarateni 16 12 1 3 54 - 38 37
4 Fulgerul Fierbinti 16 10 4 2 44 - 22 34
5 Recolta Barcanesti 16 9 2 5 50 - 30 2 29
6 Viitorul Axintele II 16 7 3 6 34 - 21 24
7 Libertatea Salcioara 16 7 2 7 45 - 35 23
8 Unirea Ion Roata 16 7 2 7 37 - 31 23
9 Viitorul Moldoveni 16 6 3 7 39 - 35 21
10 Juventus Boranesti 16 7 0 9 41 - 49 21
11 Recolta Malu Rosu 16 5 3 8 34 - 44 18
12 Staruinta Brosteni 16 7 2 7 27 - 32 17
13 Cosereni 16 5 3 8 28 - 29 12
14 Vointa Maia 16 2 1 13 22 - 72 7
15 Essenza Sf. Gheorghe 16 2 0 14 19 - 66 6
16 AS FC Dridu 16 5 2 9 28 - 40 5
----------------------------------------------------------------------------
17 Secunda Adincata 16 3 1 12 20 - 50 4
-----------------------------------------------------------------------------
note:
Echipa FC Dridu: -6 puncte (substituire jucatori la jocul Libertatea Salcioara- FC Dridu)
Echipa Cosereni: -6 punte (substituire la jocul Infratirea Jilavele- AS Cosereni)
Echipa Secunda Adincata: -6 puncte (substituire jucatori la jocul cu F.Fierbinti)
Echipa Staruinta Brosteni: -6 puncte (substituire jucator la jocul cu Boranesti)
Echipa FC Dridu: -6 puncte (substituire jucatori la jocul cu Recolta Barcanesti)
Golgeterii Seriei - Detalii Complete
Petrache George- Marius(SARATENI)-21
Radu George(BORANESTI)-21
Ionita Madalin(JILAVELE)-13
Matache Daniel(MOLDOVENI)-13
Cozianu Marian(BARCANESTI)-12
Sam, 08 Decembrie ora14.00
Essenza Sf. Gheorghe 0 - 3 Juventus Boranesti
Infratirea Jilavele 2 - 0 Staruinta Brosteni
Unirea Sarateni 1 - 2 Unirea Fierbinti
FC Dridu 0 - 3 Recolta Barcanesti
Libertatea Salcioara 5 - 0 Viitorul Moldoveni
Secunda Adincata 2 - 1 Viitorul Axintele
Fulgerul Fierbinti 1 - 1 Cosereni
Unirea Ion Roata 3 - 0 Recolta Malu Rosu.
CLASAMENT FINAL TUR
-------------------------------------------------------------------------
1 Unirea Fierbinti 16 14 0 2 48 - 11 42
-------------------------------------------------------------------------
2 Infratirea Jilavele 16 13 1 2 54 - 19 40
...........................................................................................
3 Unirea Sarateni 16 12 1 3 54 - 38 37
4 Fulgerul Fierbinti 16 10 4 2 44 - 22 34
5 Recolta Barcanesti 16 9 2 5 50 - 30 2 29
6 Viitorul Axintele II 16 7 3 6 34 - 21 24
7 Libertatea Salcioara 16 7 2 7 45 - 35 23
8 Unirea Ion Roata 16 7 2 7 37 - 31 23
9 Viitorul Moldoveni 16 6 3 7 39 - 35 21
10 Juventus Boranesti 16 7 0 9 41 - 49 21
11 Recolta Malu Rosu 16 5 3 8 34 - 44 18
12 Staruinta Brosteni 16 7 2 7 27 - 32 17
13 Cosereni 16 5 3 8 28 - 29 12
14 Vointa Maia 16 2 1 13 22 - 72 7
15 Essenza Sf. Gheorghe 16 2 0 14 19 - 66 6
16 AS FC Dridu 16 5 2 9 28 - 40 5
----------------------------------------------------------------------------
17 Secunda Adincata 16 3 1 12 20 - 50 4
-----------------------------------------------------------------------------
note:
Echipa FC Dridu: -6 puncte (substituire jucatori la jocul Libertatea Salcioara- FC Dridu)
Echipa Cosereni: -6 punte (substituire la jocul Infratirea Jilavele- AS Cosereni)
Echipa Secunda Adincata: -6 puncte (substituire jucatori la jocul cu F.Fierbinti)
Echipa Staruinta Brosteni: -6 puncte (substituire jucator la jocul cu Boranesti)
Echipa FC Dridu: -6 puncte (substituire jucatori la jocul cu Recolta Barcanesti)
Golgeterii Seriei - Detalii Complete
Petrache George- Marius(SARATENI)-21
Radu George(BORANESTI)-21
Ionita Madalin(JILAVELE)-13
Matache Daniel(MOLDOVENI)-13
Cozianu Marian(BARCANESTI)-12
LIGA5 SERIA2 JUNIORI ETAPA17
...fc dridu surpriza placuta a acestui tur...
(foto-fc dridu)
Sam, 08 Deembrie ora12.00
Essenza Sf. Gheorghe 3 - 2 Juventus Boranesti
Infratirea Jilavele 1 - 0 Staruinta Brosteni
Unirea Sarateni 0 - 2 Unirea Fierbinti
FC Dridu 10 - 0 Recolta Barcanesti
Libertatea Salcioara 9 - 1 Viitorul Moldoveni
Secunda Adincata 5 - 3 Viitorul Axintele
Fulgerul Fierbinti 1 - 0 Cosereni
Unirea Ion Roata 0 - 5 Recolta Malu Rosu.
CLASAMENT FINAL TUR
--------------------------------------------------------------------------
1 FC Dridu 16 12 2 2 65 - 20 38
--------------------------------------------------------------------------
2 Staruinta Brosteni 16 10 4 2 45 - 28 34
3 Viitorul Axintele 16 10 3 3 64 - 25 33
4 Secunda Adincata 16 10 1 5 47 - 28 31
5 AS Cosereni 16 9 2 5 43 - 26 29
6 Recolta Malu Rosu 16 9 1 6 51 - 27 28
7 Fulgerul Fierbinti 16 8 4 4 39 - 22 28
8 Unirea Fierbinti 16 8 3 5 37 - 28 27
9 Infratirea Jilavele 16 8 1 7 39 - 33 25
10 Libertatea Salcioara 16 7 2 7 44 - 36 23
11 Viitorul Moldoveni 16 5 5 6 34 - 49 20
12 Recolta Barcanesti 16 5 3 8 29 - 40 18
13 Juventus Boranesti 16 5 1 10 33 - 47 16
14 Unirea Ion Roata 16 3 2 11 21 - 53 11
15 Unirea Sarateni 16 3 1 12 17 - 44 10
16 Vointa Maia 16 3 1 12 26 - 90 10
17 Essenza Sf. Gheorghe 16 2 2 12 15 - 53 8
Golgeterii Seriei -
Radu Daniel- Dumitru(MALU ROSU)-18
Grosu Laurentiu- Marian(DRIDU)-17
Albu Adrian- George(ADANCATA)-16
Dinescu Victor(BROSTENI)-16
Alexandru Adrian(ADANCATA)-12
ETAPA VIITOARE(martie 2013)
Juventus Boranesti - Recolta Malu Rosu
Unirea Ion Roata - AS Cosereni
Fulgerul Fierbinti - Viitorul Axintele
Secunda Adincata - Viitorul Moldoveni
Vointa Maia - Recolta Barcanesti
FC Dridu - Unirea Fierbinti
Unirea Sarateni - Staruinta Brosteni
Infratirea Jilavele - Essenza Sf. Gheorghe
Sam, 08 Deembrie ora12.00
Essenza Sf. Gheorghe 3 - 2 Juventus Boranesti
Infratirea Jilavele 1 - 0 Staruinta Brosteni
Unirea Sarateni 0 - 2 Unirea Fierbinti
FC Dridu 10 - 0 Recolta Barcanesti
Libertatea Salcioara 9 - 1 Viitorul Moldoveni
Secunda Adincata 5 - 3 Viitorul Axintele
Fulgerul Fierbinti 1 - 0 Cosereni
Unirea Ion Roata 0 - 5 Recolta Malu Rosu.
CLASAMENT FINAL TUR
--------------------------------------------------------------------------
1 FC Dridu 16 12 2 2 65 - 20 38
--------------------------------------------------------------------------
2 Staruinta Brosteni 16 10 4 2 45 - 28 34
3 Viitorul Axintele 16 10 3 3 64 - 25 33
4 Secunda Adincata 16 10 1 5 47 - 28 31
5 AS Cosereni 16 9 2 5 43 - 26 29
6 Recolta Malu Rosu 16 9 1 6 51 - 27 28
7 Fulgerul Fierbinti 16 8 4 4 39 - 22 28
8 Unirea Fierbinti 16 8 3 5 37 - 28 27
9 Infratirea Jilavele 16 8 1 7 39 - 33 25
10 Libertatea Salcioara 16 7 2 7 44 - 36 23
11 Viitorul Moldoveni 16 5 5 6 34 - 49 20
12 Recolta Barcanesti 16 5 3 8 29 - 40 18
13 Juventus Boranesti 16 5 1 10 33 - 47 16
14 Unirea Ion Roata 16 3 2 11 21 - 53 11
15 Unirea Sarateni 16 3 1 12 17 - 44 10
16 Vointa Maia 16 3 1 12 26 - 90 10
17 Essenza Sf. Gheorghe 16 2 2 12 15 - 53 8
Golgeterii Seriei -
Radu Daniel- Dumitru(MALU ROSU)-18
Grosu Laurentiu- Marian(DRIDU)-17
Albu Adrian- George(ADANCATA)-16
Dinescu Victor(BROSTENI)-16
Alexandru Adrian(ADANCATA)-12
ETAPA VIITOARE(martie 2013)
Juventus Boranesti - Recolta Malu Rosu
Unirea Ion Roata - AS Cosereni
Fulgerul Fierbinti - Viitorul Axintele
Secunda Adincata - Viitorul Moldoveni
Vointa Maia - Recolta Barcanesti
FC Dridu - Unirea Fierbinti
Unirea Sarateni - Staruinta Brosteni
Infratirea Jilavele - Essenza Sf. Gheorghe
CUPA ROMANIEI-faza judeteana tur2-
(sb.08.12.12 h09.30)
Avantul Rovine- Omega Milosesti
Biruinta Sb. Noua- Agronomia II Bucu
Sport '09 Paltinis- Victoria Bordusani
Spicul Marculesti- Fair Play Sb. Noua
Dinamo Borduselu- Recolta Buesti
Athletic Valea Macrisului- Steaua Borduselu
Unirea Patru Frati- Victoria Rosiori
Unirea Girbovi- Gloria Alexeni
Avantul Rovine- Omega Milosesti
Biruinta Sb. Noua- Agronomia II Bucu
Sport '09 Paltinis- Victoria Bordusani
Spicul Marculesti- Fair Play Sb. Noua
Dinamo Borduselu- Recolta Buesti
Athletic Valea Macrisului- Steaua Borduselu
Unirea Patru Frati- Victoria Rosiori
Unirea Girbovi- Gloria Alexeni
LIGA2 SERIA1
-A CAZUT CORTINA PESTE TURUL DE CAMPIONAT-
...doar un egal obtinut de slobozeni acasa cu targoviste...
...FINAL DE SEZON LA LIGA2..
UNIREA SLOBOZIA – CHINDIA TÂRGOVIŞTE 3-3(3-2)
IALOMIŢENII AU RISIPIT DIN NOU CE AU AGONISIT ÎN DEPLASARE
Unirea s-a împotmolit în mocirla de acasă
Suceava, Constanţa, Buftea sunt localităţi în care Unirea Slobozia a obţinut victorii frumoase nedublate din păcate pentru echipa lui Dună de succese pe teren propriu. Gazonul a fost din nou impropriu fotbalului în meciul cu echipa dâmboviţeană, supervizată din tribună de Gică Popescu.
Omul Chindiei, Alin Petrea, a fost jucătorul începutului de meci: si-a spart şi capul, dar a spart şi gheaţa pe tabelă profitând de indecizia lui Dobre. Slobozia revine în joc, iar în minutul 22, Liviu Mihai pătrunde decis în careul oaspeţilor şi îl învinge pe Perianu. Trei minute mai târziu, Roşu centrează de pe stânga, iar Gabi Lazăr se inserează în careul mic şi aduce Unirea în avantaj. Viorel Gheorghe face 3-1 (38) cu un şut din lateral dreapta care se transformă în gol cu toată opoziţia lui Perianu şi Pătru. Jocul ducea spre o victorie entuziasmantă a slobozenilor.
N-a fost de acord Romeo Soare care, chiar înainte de fluierul pauzei trimite mingea în proprie poartă, cu o lovitură de cap. Gazdele păreau totuşi sigure pe victorie, mai ales că în minutul 56 ex-craioveanul Sorin Buşu vede al doilea galben şi părăseşte terenul. Mai mult, în minutul 60, Honciu îl faultează în careu pe Anghel, iar Slobozia este la 11 metri de o desprindere decisivă. Liviu Mihai păstrează suspansul şi trage peste.
Inevitabilul se produce în minutul 68 când alt oltean adoptat de Chindia, Bobi Verdeş, îl învinge pe Dobre cu un şut din marginea careurului mare. Se face 3-3, în fapt rezultatul final al meciului cu toate eforturile slobozenilor de a salva pe final o partidă pe care singuri şi-au facut-o grea. Fotbalul te pedepseşte atunci când nu tratezi cu aceeaşi concentrare toate cele 90 de minute.
UNIREA SLOBOZIA – CHINDIA TÂRGOVIŞTE 3-3 (3-2) L. Mihai ’22, G. Lazăr ’25, V. Gheorghe ’31 / Petrea ’13, R. Soare ’44 - autogol, Verdeş ’68
Unirea: L. Dobre – S. Stan, R. Soare (cpt.), G. Lazăr, C. Toma – C. Roşu, Macare, L. Mihai (A. Ivaşcă ’83), I. Ivaşcu (Patrianca ’79)– Mihalcea (Fl. Anghel ’36), V. Gheorghe Antrenor: Marin Dună
Chindia: Perianu – Dr. Pătru, M. Avram, S. Rădoi (cpt.), Buşu – A. Petrea (Marinaş ’65), I. Şerban, Honciu, R. Dobre – Verdeş (B. Dinu ’90), Voduţ (Horvath ’80) Antrenor: Eusebiu Tudor
Eliminat: Buşu (56) - două galbene
(sursa-liga2.ro)
30.11.2012 A N U L A T Callatis Mangalia - FC Botoşani
30.11.2012 A N U L A T FCM Bacău - Dinamo II Bucureşti
01.12.2012 Sportul Studenţesc Bucureşti 1 - 0 Dunărea Galaţi
01.12.2012 Săgeata Năvodari 2 - 5 Farul Constanţa
01.12.2012 Unirea Slobozia 3 - 3 Chindia Târgovişte
01.12.2012 CS Otopeni 2 - 1 Rapid Suceava
02.12.2012 CF Brăila 2 - 1 CS Buftea
-clasament final tur
-------------------------------------------------------------------
1 Sportul Studenţesc Bucureşti 12 8 1 3 22-11 25
2 CF Brăila 12 7 2 3 20-22 23
-------------------------------------------------------------------
3 CS Otopeni 12 6 4 2 19-14 22
4 FC Botoşani 12 7 1 4 17-12 22
5 Delta Tulcea 12 6 2 4 21-12 20
6 Săgeata Năvodari 12 5 4 3 23-19 19
7.CSM UNIREA SLOBOZIA 12 4 6 2 21-18 18
8 Chindia Târgovişte 12 3 4 5 19-19 13
9 Dunărea Galaţi 12 3 3 6 11-15 12
10 Rapid Suceava 12 3 3 6 12-17 12
---------------------------------------------------------------------------
11 Dinamo II Bucureşti 12 3 2 7 16-21 11
12 CS Buftea 12 3 2 7 16-27 11
13 Farul Constanţa 12 3 0 9 13-23 9
14 Callatis Mangalia 0 0 0 0 0-0 0
15 FCM Bacău 0 0 0 0 0-0 0
-----------------------------------------------------------------------------
UNIREA SLOBOZIA – CHINDIA TÂRGOVIŞTE 3-3(3-2)
IALOMIŢENII AU RISIPIT DIN NOU CE AU AGONISIT ÎN DEPLASARE
Unirea s-a împotmolit în mocirla de acasă
Suceava, Constanţa, Buftea sunt localităţi în care Unirea Slobozia a obţinut victorii frumoase nedublate din păcate pentru echipa lui Dună de succese pe teren propriu. Gazonul a fost din nou impropriu fotbalului în meciul cu echipa dâmboviţeană, supervizată din tribună de Gică Popescu.
Omul Chindiei, Alin Petrea, a fost jucătorul începutului de meci: si-a spart şi capul, dar a spart şi gheaţa pe tabelă profitând de indecizia lui Dobre. Slobozia revine în joc, iar în minutul 22, Liviu Mihai pătrunde decis în careul oaspeţilor şi îl învinge pe Perianu. Trei minute mai târziu, Roşu centrează de pe stânga, iar Gabi Lazăr se inserează în careul mic şi aduce Unirea în avantaj. Viorel Gheorghe face 3-1 (38) cu un şut din lateral dreapta care se transformă în gol cu toată opoziţia lui Perianu şi Pătru. Jocul ducea spre o victorie entuziasmantă a slobozenilor.
N-a fost de acord Romeo Soare care, chiar înainte de fluierul pauzei trimite mingea în proprie poartă, cu o lovitură de cap. Gazdele păreau totuşi sigure pe victorie, mai ales că în minutul 56 ex-craioveanul Sorin Buşu vede al doilea galben şi părăseşte terenul. Mai mult, în minutul 60, Honciu îl faultează în careu pe Anghel, iar Slobozia este la 11 metri de o desprindere decisivă. Liviu Mihai păstrează suspansul şi trage peste.
Inevitabilul se produce în minutul 68 când alt oltean adoptat de Chindia, Bobi Verdeş, îl învinge pe Dobre cu un şut din marginea careurului mare. Se face 3-3, în fapt rezultatul final al meciului cu toate eforturile slobozenilor de a salva pe final o partidă pe care singuri şi-au facut-o grea. Fotbalul te pedepseşte atunci când nu tratezi cu aceeaşi concentrare toate cele 90 de minute.
UNIREA SLOBOZIA – CHINDIA TÂRGOVIŞTE 3-3 (3-2) L. Mihai ’22, G. Lazăr ’25, V. Gheorghe ’31 / Petrea ’13, R. Soare ’44 - autogol, Verdeş ’68
Unirea: L. Dobre – S. Stan, R. Soare (cpt.), G. Lazăr, C. Toma – C. Roşu, Macare, L. Mihai (A. Ivaşcă ’83), I. Ivaşcu (Patrianca ’79)– Mihalcea (Fl. Anghel ’36), V. Gheorghe Antrenor: Marin Dună
Chindia: Perianu – Dr. Pătru, M. Avram, S. Rădoi (cpt.), Buşu – A. Petrea (Marinaş ’65), I. Şerban, Honciu, R. Dobre – Verdeş (B. Dinu ’90), Voduţ (Horvath ’80) Antrenor: Eusebiu Tudor
Eliminat: Buşu (56) - două galbene
(sursa-liga2.ro)
30.11.2012 A N U L A T Callatis Mangalia - FC Botoşani
30.11.2012 A N U L A T FCM Bacău - Dinamo II Bucureşti
01.12.2012 Sportul Studenţesc Bucureşti 1 - 0 Dunărea Galaţi
01.12.2012 Săgeata Năvodari 2 - 5 Farul Constanţa
01.12.2012 Unirea Slobozia 3 - 3 Chindia Târgovişte
01.12.2012 CS Otopeni 2 - 1 Rapid Suceava
02.12.2012 CF Brăila 2 - 1 CS Buftea
-clasament final tur
-------------------------------------------------------------------
1 Sportul Studenţesc Bucureşti 12 8 1 3 22-11 25
2 CF Brăila 12 7 2 3 20-22 23
-------------------------------------------------------------------
3 CS Otopeni 12 6 4 2 19-14 22
4 FC Botoşani 12 7 1 4 17-12 22
5 Delta Tulcea 12 6 2 4 21-12 20
6 Săgeata Năvodari 12 5 4 3 23-19 19
7.CSM UNIREA SLOBOZIA 12 4 6 2 21-18 18
8 Chindia Târgovişte 12 3 4 5 19-19 13
9 Dunărea Galaţi 12 3 3 6 11-15 12
10 Rapid Suceava 12 3 3 6 12-17 12
---------------------------------------------------------------------------
11 Dinamo II Bucureşti 12 3 2 7 16-21 11
12 CS Buftea 12 3 2 7 16-27 11
13 Farul Constanţa 12 3 0 9 13-23 9
14 Callatis Mangalia 0 0 0 0 0-0 0
15 FCM Bacău 0 0 0 0 0-0 0
-----------------------------------------------------------------------------
LIGA5 ETAPA16
SERIA1...ANDRASESTIUL SE IMPIEDICA LA KOGALNICEANU
seria1...ciulnita campioana de toamna..
SERIA2...UNIREA FIERBINTI ESTE NOUL LIDER...
seria2...dridu continua sa fie lider si chiar daca a stat...
(foto-stadion comunal dridu)
Liga a V a -SERIA1-
SENIORI
Sam, 01 Decembrie ora14:00
Unirea M.Kogalniceanu 3 - 0 Andrias Andrasesti
Gloria Ograda 2 - 1 Agronomia Bucu
Baraganul Ciulnita 3 - 1 Dunarea Giurgeni
A.S. Orezu 8 - 0 FC Inter Stelnica
Viitorul Valea Ciorii 2 - 0 Viitorul Platonesti
Vointa Brincoveni 2 - 1 Rapid Perieti
Gloria Gura Ialomitei 1 - 2 FC Traian
Vointa Bratianu Scanteia 4 - 0 FC Movila
Albesti 08 2 - 4 Recolta Saveni
clasament
----------------------------------------------------------------------------
1 Andrias Andrasesti 16 11 2 3 54 - 16 35
---------------------------------------------------------------------------
2 A.S. Orezu 16 11 1 4 53 - 23 34
..............................................................................................
3 Albesti 08 16 11 1 4 57 - 28 34
4 Baraganul Ciulnita 16 10 2 4 34 - 20 32
5 Viitorul Platonesti 16 10 0 6 52 - 31 30
6 FC Traian 16 10 0 6 45 - 36 30
7 Recolta Saveni 16 9 1 6 44 - 37 28
8 Gloria Ograda 16 8 2 6 34 - 41 26
9 Dunarea Giurgeni 16 7 3 6 40 - 38 24
10 Gloria Gura Ialomitei 16 5 6 5 34 - 35 21
11 Unirea M.Kogalniceanu 16 7 0 9 35 - 42 21
12 Agronomia Bucu 16 6 1 9 36 - 33 19
13 Vointa Brincoveni 16 7 1 8 37 - 41 16
14 Vointa Bratianu Scanteia 16 6 4 6 41 - 69 16
15 Viitorul Valea Ciorii 16 4 3 9 29 - 49 15
16 FC Movila 16 4 1 11 34 - 54 13
---------------------------------------------------------------------------
17 Rapid Perieti 16 2 1 13 22 - 55 7
18 FC Inter Stelnica 16 1 1 14 18 - 51 4
---------------------------------------------------------------------------
note:
Echipa Vointa Bratianu Scanteia: -6 puncte (substituire jucatori la jocul Dunarea Giurgeni- Vointa Scinteia)
Echipa Vointa Brincoveni: -6 puncte (substituire jucatori la jocul Vointa Brincoveni- AS Orezu)
ETAPA VIITOARE(ultima tur)-sb.08.12.12 jun12.00 sen14.00
Recolta Saveni - Unirea M.Kogalniceanu
FC Movila - Albesti 08
FC Traian - Vointa Bratianu Scanteia
Rapid Perieti - Gloria Gura Ialomitei
Viitorul Platonesti - Vointa Brincoveni
FC Inter Stelnica - Viitorul Valea Ciorii
Dunarea Giurgeni - A.S. Orezu
Agronomia Bucu - Baraganul Ciulnita
Andrias Andrasesti - Gloria Ograda.
JUNIORI
Sam, 01 Decembrie ora12:00
Unirea M.Kogalniceanu 1 - 2 Andrias Andrasesti
Gloria Ograda 2 - 1 Agronomia Bucu
Baraganul Ciulnita 5 - 0 Dunarea Giurgeni
A.S. Orezu 4 - 0 FC Inter Stelnica
Viitorul Valea Ciorii 3 - 0 Viitorul Platonesti
Vointa Brincoveni 3 - 3 Rapid Perieti
Gloria Gura Ialomitei 0 - 1 FC Traian
Vointa Bratianu Scanteia 6 - 8 FC Movila
Albesti 08 1 - 4 Recolta Saveni
clasament
1 Baraganul Ciulnita 16 14 2 0 48 - 10 44
2 Recolta Saveni 16 13 2 1 70 - 21 41
3 Unirea M.Kogalniceanu 16 12 2 2 42 - 14 38
4 FC Movila 16 11 0 5 55 - 39 33
5 FC Traian 16 9 2 5 47 - 24 29
6 Viitorul Platonesti 16 9 1 6 43 - 40 28
7 Albesti 08 16 8 1 7 30 - 18 25
8 Gloria Ograda 16 8 1 7 43 - 51 25
9 Vointa Brincoveni 16 5 6 5 28 - 34 21
10 Vointa Bratianu Scanteia 16 6 1 9 40 - 63 19
11 Gloria Gura Ialomitei 16 5 3 8 23 - 21 18
12 A.S. Orezu 16 6 0 10 26 - 49 18
13 Agronomia Bucu 16 5 2 9 36 - 42 17
14 Andrias Andrasesti 16 4 3 9 27 - 36 15
15 FC Inter Stelnica 16 4 2 10 24 - 38 14
16 Viitorul Valea Ciorii 16 3 3 10 18 - 35 12
17 Rapid Perieti 16 4 2 10 41 - 51 8
18 Dunarea Giurgeni 16 1 1 14 12 - 67 4
nota:
Echipa Rapid Perieti: -6 puncte (substituire la jocul Unirea M.Kogalniceanu- Rapid Perieti)
Liga a V a - SENIORI
SERIA2-
Dum, 02 Decembrie ora14:00
Juventus Boranesti 1 - 2 Unirea Ion Roata
Recolta Malu Rosu 2 - 3 Fulgerul Fierbinti
AS Cosereni 6 - 0 Secunda Adincata
Viitorul Axintele II 2 - 1 Libertatea Salcioara
Viitorul Moldoveni 4 - 3 Vointa Maia
Recolta Barcanesti 1 - 3 Unirea Sarateni
Unirea Fierbinti 2 - 1 Infratirea Jilavele
Staruinta Brosteni 3 - 0 Essenza Sf. Gheorghe
clasament
-----------------------------------------------------------------------------
1 Unirea Fierbinti 15 13 0 2 46 - 10 39
-----------------------------------------------------------------------------
2 Infratirea Jilavele 15 12 1 2 52 - 19 37
...............................................................................................
3 Unirea Sarateni 15 12 1 2 53 - 36 37
4 Fulgerul Fierbinti 15 10 3 2 43 - 21 33
5 Recolta Barcanesti 15 8 2 5 47 - 30 26
6 Viitorul Axintele II 15 7 3 5 33 - 19 24
7 Viitorul Moldoveni 15 6 3 6 39 - 30 21
8 Libertatea Salcioara 15 6 2 7 40 - 35 20
9 Unirea Ion Roata 15 6 2 7 34 - 31 20
10 Recolta Malu Rosu 15 5 3 7 34 - 41 18
11 Juventus Boranesti 15 6 0 9 38 - 49 18
12 Staruinta Brosteni 15 7 2 6 27 - 30 17
13 AS Cosereni 15 5 2 8 27 - 28 11
14 FC Dridu 15 5 2 8 28 - 37 11
15 Vointa Maia 16 2 1 13 22 - 72 7
16 Essenza Sf. Gheorghe 15 2 0 13 19 - 63 - 6
-----------------------------------------------------------------------------
17 Secunda Adincata 15 2 1 12 18 - 49 1
-----------------------------------------------------------------------------
note
Echipa AS FC Dridu: -6 puncte (substituire jucatori la jocul Libertatea Salcioara- FC Dridu)
Echipa Cosereni: -6 punte (substituire la jocul Infratirea Jilavele- AS Cosereni)
Echipa Secunda Adincata: -6 puncte (substituire jucatori la jocul cu F.Fierbinti)
Echipa Staruinta Brosteni: -6 puncte (substituire jucator la jocul cu Boranesti)
ETAPA VIITOARE(ultima tur)-sb.08.12.12 jun12.00 sen14.00
Essenza Sf. Gheorghe - Juventus Boranesti
Infratirea Jilavele - Staruinta Brosteni
Unirea Sarateni - Unirea Fierbinti
FC Dridu - Recolta Barcanesti
Libertatea Salcioara - Viitorul Moldoveni
Secunda Adincata - Viitorul Axintele II
Fulgerul Fierbinti - AS Cosereni
Unirea Ion Roata - Recolta Malu Rosu.
JUNIORI
Liga a V a-seria2-
Dum, 02 Decembrie ora12:00
Juventus Boranesti 4 - 1 Unirea Ion Roata
Recolta Malu Rosu 2 - 1 Fulgerul Fierbinti
AS Cosereni 0 - 3 Secunda Adincata
Viitorul Axintele 3 - 1 Libertatea Salcioara
Viitorul Moldoveni 7 - 4 Vointa Maia
Recolta Barcanesti 0 - 0 Unirea Sarateni
Unirea Fierbinti 6 - 1 Infratirea Jilavele
Staruinta Brosteni 5 - 2 Essenza Sf. Gheorghe
clasament
1 FC Dridu 15 11 2 2 55 - 20 35
2 Staruinta Brosteni 15 10 4 1 45 - 27 34
3 Viitorul Axintele 15 10 3 2 61 - 20 33
4 AS Cosereni 15 9 2 4 43 - 25 29
5 Secunda Adincata 15 9 1 5 42 - 25 28
6 Recolta Malu Rosu 15 8 1 6 46 - 27 25
7 Fulgerul Fierbinti 15 7 4 4 38 - 22 25
8 Unirea Fierbinti 15 7 3 5 35 - 28 24
9 Infratirea Jilavele 15 7 1 7 38 - 33 22
10 Libertatea Salcioara 15 6 2 7 35 - 35 20
11 Viitorul Moldoveni 15 5 5 5 33 - 40 20
12 Recolta Barcanesti 15 5 3 7 29 - 30 18
13 Juventus Boranesti 15 5 1 9 31 - 44 16
14 Unirea Ion Roata 15 3 2 10 21 - 48 11
15 Unirea Sarateni 15 3 1 11 17 - 42 10
16 Vointa Maia 16 3 1 12 26 - 90 10
17 Essenza Sf. Gheorghe 15 1 2 12 12 - 51 5
Liga a V a -SERIA1-
SENIORI
Sam, 01 Decembrie ora14:00
Unirea M.Kogalniceanu 3 - 0 Andrias Andrasesti
Gloria Ograda 2 - 1 Agronomia Bucu
Baraganul Ciulnita 3 - 1 Dunarea Giurgeni
A.S. Orezu 8 - 0 FC Inter Stelnica
Viitorul Valea Ciorii 2 - 0 Viitorul Platonesti
Vointa Brincoveni 2 - 1 Rapid Perieti
Gloria Gura Ialomitei 1 - 2 FC Traian
Vointa Bratianu Scanteia 4 - 0 FC Movila
Albesti 08 2 - 4 Recolta Saveni
clasament
----------------------------------------------------------------------------
1 Andrias Andrasesti 16 11 2 3 54 - 16 35
---------------------------------------------------------------------------
2 A.S. Orezu 16 11 1 4 53 - 23 34
..............................................................................................
3 Albesti 08 16 11 1 4 57 - 28 34
4 Baraganul Ciulnita 16 10 2 4 34 - 20 32
5 Viitorul Platonesti 16 10 0 6 52 - 31 30
6 FC Traian 16 10 0 6 45 - 36 30
7 Recolta Saveni 16 9 1 6 44 - 37 28
8 Gloria Ograda 16 8 2 6 34 - 41 26
9 Dunarea Giurgeni 16 7 3 6 40 - 38 24
10 Gloria Gura Ialomitei 16 5 6 5 34 - 35 21
11 Unirea M.Kogalniceanu 16 7 0 9 35 - 42 21
12 Agronomia Bucu 16 6 1 9 36 - 33 19
13 Vointa Brincoveni 16 7 1 8 37 - 41 16
14 Vointa Bratianu Scanteia 16 6 4 6 41 - 69 16
15 Viitorul Valea Ciorii 16 4 3 9 29 - 49 15
16 FC Movila 16 4 1 11 34 - 54 13
---------------------------------------------------------------------------
17 Rapid Perieti 16 2 1 13 22 - 55 7
18 FC Inter Stelnica 16 1 1 14 18 - 51 4
---------------------------------------------------------------------------
note:
Echipa Vointa Bratianu Scanteia: -6 puncte (substituire jucatori la jocul Dunarea Giurgeni- Vointa Scinteia)
Echipa Vointa Brincoveni: -6 puncte (substituire jucatori la jocul Vointa Brincoveni- AS Orezu)
ETAPA VIITOARE(ultima tur)-sb.08.12.12 jun12.00 sen14.00
Recolta Saveni - Unirea M.Kogalniceanu
FC Movila - Albesti 08
FC Traian - Vointa Bratianu Scanteia
Rapid Perieti - Gloria Gura Ialomitei
Viitorul Platonesti - Vointa Brincoveni
FC Inter Stelnica - Viitorul Valea Ciorii
Dunarea Giurgeni - A.S. Orezu
Agronomia Bucu - Baraganul Ciulnita
Andrias Andrasesti - Gloria Ograda.
JUNIORI
Sam, 01 Decembrie ora12:00
Unirea M.Kogalniceanu 1 - 2 Andrias Andrasesti
Gloria Ograda 2 - 1 Agronomia Bucu
Baraganul Ciulnita 5 - 0 Dunarea Giurgeni
A.S. Orezu 4 - 0 FC Inter Stelnica
Viitorul Valea Ciorii 3 - 0 Viitorul Platonesti
Vointa Brincoveni 3 - 3 Rapid Perieti
Gloria Gura Ialomitei 0 - 1 FC Traian
Vointa Bratianu Scanteia 6 - 8 FC Movila
Albesti 08 1 - 4 Recolta Saveni
clasament
1 Baraganul Ciulnita 16 14 2 0 48 - 10 44
2 Recolta Saveni 16 13 2 1 70 - 21 41
3 Unirea M.Kogalniceanu 16 12 2 2 42 - 14 38
4 FC Movila 16 11 0 5 55 - 39 33
5 FC Traian 16 9 2 5 47 - 24 29
6 Viitorul Platonesti 16 9 1 6 43 - 40 28
7 Albesti 08 16 8 1 7 30 - 18 25
8 Gloria Ograda 16 8 1 7 43 - 51 25
9 Vointa Brincoveni 16 5 6 5 28 - 34 21
10 Vointa Bratianu Scanteia 16 6 1 9 40 - 63 19
11 Gloria Gura Ialomitei 16 5 3 8 23 - 21 18
12 A.S. Orezu 16 6 0 10 26 - 49 18
13 Agronomia Bucu 16 5 2 9 36 - 42 17
14 Andrias Andrasesti 16 4 3 9 27 - 36 15
15 FC Inter Stelnica 16 4 2 10 24 - 38 14
16 Viitorul Valea Ciorii 16 3 3 10 18 - 35 12
17 Rapid Perieti 16 4 2 10 41 - 51 8
18 Dunarea Giurgeni 16 1 1 14 12 - 67 4
nota:
Echipa Rapid Perieti: -6 puncte (substituire la jocul Unirea M.Kogalniceanu- Rapid Perieti)
Liga a V a - SENIORI
SERIA2-
Dum, 02 Decembrie ora14:00
Juventus Boranesti 1 - 2 Unirea Ion Roata
Recolta Malu Rosu 2 - 3 Fulgerul Fierbinti
AS Cosereni 6 - 0 Secunda Adincata
Viitorul Axintele II 2 - 1 Libertatea Salcioara
Viitorul Moldoveni 4 - 3 Vointa Maia
Recolta Barcanesti 1 - 3 Unirea Sarateni
Unirea Fierbinti 2 - 1 Infratirea Jilavele
Staruinta Brosteni 3 - 0 Essenza Sf. Gheorghe
clasament
-----------------------------------------------------------------------------
1 Unirea Fierbinti 15 13 0 2 46 - 10 39
-----------------------------------------------------------------------------
2 Infratirea Jilavele 15 12 1 2 52 - 19 37
...............................................................................................
3 Unirea Sarateni 15 12 1 2 53 - 36 37
4 Fulgerul Fierbinti 15 10 3 2 43 - 21 33
5 Recolta Barcanesti 15 8 2 5 47 - 30 26
6 Viitorul Axintele II 15 7 3 5 33 - 19 24
7 Viitorul Moldoveni 15 6 3 6 39 - 30 21
8 Libertatea Salcioara 15 6 2 7 40 - 35 20
9 Unirea Ion Roata 15 6 2 7 34 - 31 20
10 Recolta Malu Rosu 15 5 3 7 34 - 41 18
11 Juventus Boranesti 15 6 0 9 38 - 49 18
12 Staruinta Brosteni 15 7 2 6 27 - 30 17
13 AS Cosereni 15 5 2 8 27 - 28 11
14 FC Dridu 15 5 2 8 28 - 37 11
15 Vointa Maia 16 2 1 13 22 - 72 7
16 Essenza Sf. Gheorghe 15 2 0 13 19 - 63 - 6
-----------------------------------------------------------------------------
17 Secunda Adincata 15 2 1 12 18 - 49 1
-----------------------------------------------------------------------------
note
Echipa AS FC Dridu: -6 puncte (substituire jucatori la jocul Libertatea Salcioara- FC Dridu)
Echipa Cosereni: -6 punte (substituire la jocul Infratirea Jilavele- AS Cosereni)
Echipa Secunda Adincata: -6 puncte (substituire jucatori la jocul cu F.Fierbinti)
Echipa Staruinta Brosteni: -6 puncte (substituire jucator la jocul cu Boranesti)
ETAPA VIITOARE(ultima tur)-sb.08.12.12 jun12.00 sen14.00
Essenza Sf. Gheorghe - Juventus Boranesti
Infratirea Jilavele - Staruinta Brosteni
Unirea Sarateni - Unirea Fierbinti
FC Dridu - Recolta Barcanesti
Libertatea Salcioara - Viitorul Moldoveni
Secunda Adincata - Viitorul Axintele II
Fulgerul Fierbinti - AS Cosereni
Unirea Ion Roata - Recolta Malu Rosu.
JUNIORI
Liga a V a-seria2-
Dum, 02 Decembrie ora12:00
Juventus Boranesti 4 - 1 Unirea Ion Roata
Recolta Malu Rosu 2 - 1 Fulgerul Fierbinti
AS Cosereni 0 - 3 Secunda Adincata
Viitorul Axintele 3 - 1 Libertatea Salcioara
Viitorul Moldoveni 7 - 4 Vointa Maia
Recolta Barcanesti 0 - 0 Unirea Sarateni
Unirea Fierbinti 6 - 1 Infratirea Jilavele
Staruinta Brosteni 5 - 2 Essenza Sf. Gheorghe
clasament
1 FC Dridu 15 11 2 2 55 - 20 35
2 Staruinta Brosteni 15 10 4 1 45 - 27 34
3 Viitorul Axintele 15 10 3 2 61 - 20 33
4 AS Cosereni 15 9 2 4 43 - 25 29
5 Secunda Adincata 15 9 1 5 42 - 25 28
6 Recolta Malu Rosu 15 8 1 6 46 - 27 25
7 Fulgerul Fierbinti 15 7 4 4 38 - 22 25
8 Unirea Fierbinti 15 7 3 5 35 - 28 24
9 Infratirea Jilavele 15 7 1 7 38 - 33 22
10 Libertatea Salcioara 15 6 2 7 35 - 35 20
11 Viitorul Moldoveni 15 5 5 5 33 - 40 20
12 Recolta Barcanesti 15 5 3 7 29 - 30 18
13 Juventus Boranesti 15 5 1 9 31 - 44 16
14 Unirea Ion Roata 15 3 2 10 21 - 48 11
15 Unirea Sarateni 15 3 1 11 17 - 42 10
16 Vointa Maia 16 3 1 12 26 - 90 10
17 Essenza Sf. Gheorghe 15 1 2 12 12 - 51 5
LIGA6 ETAPA15
SERIA1...rapidul fetestean gareaza la linia1 la sfarsit de tur...
SERIA2...alexeni intra in iarna pe prima pozitie...
(foto-rapid II fetesti)
Liga a VI a - SERIA1
Dum, 02 Decembrie ora14:00
Spicul Vladeni 2 - 1 Agronomia Bucu II
Inter Stejaru 0 - 3 Biruinta Sb. Noua
Sport '09 Paltinis 0 - 1 Spartacus Iazu
Real Gimbasani 4 - 2 Vointa Orboesti
Spicul Marculesti 2 - 2 Rapid II Fetesti
Omega Milosesti 2 - 5 Victoria Bordusani
Recolta Buesti 3 - 4 MB Stiinta Slobozia
Fair-Play Slobozia Noua 8 - 1 Baraganul Ciulnita II
-CLASAMENT FINAL TUR-
-------------------------------------------------------------------------
1 Rapid Fetesti II 15 12 2 1 60 - 13 38
2 MB Stiinta Slobozia 15 12 0 3 74 - 41 36
---------------------------------------------------------------------------
3 Victoria Bordusani 15 11 3 1 49 - 16 36
4 Spicul Marculesti 15 9 2 4 68 - 31 29
5 Recolta Buesti 15 9 2 4 61 - 25 29
6 Agronomia Bucu II 15 8 3 4 44 - 25 27
7 Spartacus Iazu 15 9 0 6 37 - 26 27
8 Real Gimbasani 15 6 2 7 36 - 41 20
9 Biruinta Sb. Noua 14 5 2 7 32 - 43 17
10 Vointa Orboesti 14 5 1 8 41 - 53 16
11 Spicul Vladeni 15 6 1 8 34 - 53 16
12 Baraganul Ciulnita II 15 5 0 10 30 - 65 12
13 Omega Milosesti 15 3 4 8 28 - 49 10
14 Fair-Play Slobozia Noua 15 4 2 9 37 - 39 8
15 Sport '09 Paltinis 15 1 2 12 30 - 80 2
16 Inter Stejaru 15 0 2 13 17 - 78 -4
note:
Echipa Inter Stejaru: -3 puncte (neprezentare la jocul Inter Stejaru- Spicul Marculesti)
Echipa Omega Milosesti: -3 puncte (neprezentare la jocul Spicul Vladeni- Omega Milosesti)
Echipa Fair-Play Slobozia Noua: -3 puncte (neprezentare la jocul Spicul Vladeni- Fair Play Sb. Noua)
Echipa Fair-Play Slobozia Noua: -3 puncte (neprezentare la jocul Sport' 09 Paltinis- Fair Play Sb. Noua)
Echipa Sport '09 Paltinis: -3 puncte (neprezentare la V. Bordusani- Sport'09 Paltinis)
Echipa Spicul Vladeni: -3 puncte (neprezentare la jocul cu Biruinta Sb. Noua)
Echipa Baraganul Ciulnita II: - 3 puncte (parasirea terenului de joc in meciul cu Recolta Buesti)
Echipa Inter Stejaru: -3 puncte (neprezentare la jocul Stejaru- Biruinta Sb. Noua)
ETAPA VIITOARE(martie 2013)
Agronomia Bucu II - Baraganul Ciulnita II
Fair-Play Slobozia Noua - MB Stiinta Slobozia
Recolta Buesti - Victoria Bordusani
Omega Milosesti - Rapid II Fetesti
Spicul Marculesti - Vointa Orboesti
Real Gimbasani - Spartacus Iazu
Sport '09 Paltinis - Biruinta Sb. Noua
Inter Stejaru - Spicul Vladeni
Liga a VI a - SERIA2-
Dum, 02 Decembrie ora14:00
Avantul Grindu 3 - 3 Dinamo Borduselu
Gloria Alexeni 2 - 1 Vointa Cocora II
Unirea Girbovi 6 - 3 Athletic Valea Macrisului
Unirea Patru Frati 7 - 3 Victoria Rosiori
Steaua Borduselu 4 - 1 Infratirea Jilavele II
Avantul Rovine 3 - 0 FC Movilita
-CLASAMENT FINAL TUR-
------------------------------------------------------------------------
1 Gloria Alexeni 13 8 3 2 35 - 22 27
2 Unirea Girbovi 13 7 3 3 59 - 36 24
-----------------------------------------------------------------------
3 Vointa Cocora II 13 7 1 5 33 - 24 22
4 Avantul Grindu 13 6 3 4 40 - 35 21
5 Avantul Rovine 13 6 2 5 34 - 35 20
6 Infratirea Jilavele II 13 6 2 5 31 - 45 20
7 Victoria Rosiori 13 6 1 6 39 - 38 19
8 Unirea Patru Frati 13 6 0 7 40 - 34 18
9 Athletic Valea Macrisului 13 6 0 7 45 - 41 18
10 Steaua Borduselu 13 7 0 6 33 - 35 18
11 Vointa Barbulesti 13 5 0 8 40 - 46 15
12 Dinamo Borduselu 13 4 2 7 29 - 40 14
13 AS Brosteni 13 3 2 8 30 - 44 11
14 FC Movilita 13 4 1 8 33 - 46 10
note:
Echipa Steaua Borduselu: -3 puncte (parasirea terenului de joc la meciul cu FC Movilita)
Echipa FC Movilita: -3 puncte (neprezentare la jocul Rovine- Movilita)
ETAPA VIITOARE(martie 2013)
Avantul Rovine - Infratirea Jilavele II
Steaua Borduselu - Victoria Rosiori
Unirea Patru Frati - Athletic Valea Macrisului
Unirea Girbovi - Vointa Cocora II
Gloria Alexeni - Dinamo Borduselu
Avantul Grindu - Vointa Barbulesti
Liga a VI a - SERIA1
Dum, 02 Decembrie ora14:00
Spicul Vladeni 2 - 1 Agronomia Bucu II
Inter Stejaru 0 - 3 Biruinta Sb. Noua
Sport '09 Paltinis 0 - 1 Spartacus Iazu
Real Gimbasani 4 - 2 Vointa Orboesti
Spicul Marculesti 2 - 2 Rapid II Fetesti
Omega Milosesti 2 - 5 Victoria Bordusani
Recolta Buesti 3 - 4 MB Stiinta Slobozia
Fair-Play Slobozia Noua 8 - 1 Baraganul Ciulnita II
-CLASAMENT FINAL TUR-
-------------------------------------------------------------------------
1 Rapid Fetesti II 15 12 2 1 60 - 13 38
2 MB Stiinta Slobozia 15 12 0 3 74 - 41 36
---------------------------------------------------------------------------
3 Victoria Bordusani 15 11 3 1 49 - 16 36
4 Spicul Marculesti 15 9 2 4 68 - 31 29
5 Recolta Buesti 15 9 2 4 61 - 25 29
6 Agronomia Bucu II 15 8 3 4 44 - 25 27
7 Spartacus Iazu 15 9 0 6 37 - 26 27
8 Real Gimbasani 15 6 2 7 36 - 41 20
9 Biruinta Sb. Noua 14 5 2 7 32 - 43 17
10 Vointa Orboesti 14 5 1 8 41 - 53 16
11 Spicul Vladeni 15 6 1 8 34 - 53 16
12 Baraganul Ciulnita II 15 5 0 10 30 - 65 12
13 Omega Milosesti 15 3 4 8 28 - 49 10
14 Fair-Play Slobozia Noua 15 4 2 9 37 - 39 8
15 Sport '09 Paltinis 15 1 2 12 30 - 80 2
16 Inter Stejaru 15 0 2 13 17 - 78 -4
note:
Echipa Inter Stejaru: -3 puncte (neprezentare la jocul Inter Stejaru- Spicul Marculesti)
Echipa Omega Milosesti: -3 puncte (neprezentare la jocul Spicul Vladeni- Omega Milosesti)
Echipa Fair-Play Slobozia Noua: -3 puncte (neprezentare la jocul Spicul Vladeni- Fair Play Sb. Noua)
Echipa Fair-Play Slobozia Noua: -3 puncte (neprezentare la jocul Sport' 09 Paltinis- Fair Play Sb. Noua)
Echipa Sport '09 Paltinis: -3 puncte (neprezentare la V. Bordusani- Sport'09 Paltinis)
Echipa Spicul Vladeni: -3 puncte (neprezentare la jocul cu Biruinta Sb. Noua)
Echipa Baraganul Ciulnita II: - 3 puncte (parasirea terenului de joc in meciul cu Recolta Buesti)
Echipa Inter Stejaru: -3 puncte (neprezentare la jocul Stejaru- Biruinta Sb. Noua)
ETAPA VIITOARE(martie 2013)
Agronomia Bucu II - Baraganul Ciulnita II
Fair-Play Slobozia Noua - MB Stiinta Slobozia
Recolta Buesti - Victoria Bordusani
Omega Milosesti - Rapid II Fetesti
Spicul Marculesti - Vointa Orboesti
Real Gimbasani - Spartacus Iazu
Sport '09 Paltinis - Biruinta Sb. Noua
Inter Stejaru - Spicul Vladeni
Liga a VI a - SERIA2-
Dum, 02 Decembrie ora14:00
Avantul Grindu 3 - 3 Dinamo Borduselu
Gloria Alexeni 2 - 1 Vointa Cocora II
Unirea Girbovi 6 - 3 Athletic Valea Macrisului
Unirea Patru Frati 7 - 3 Victoria Rosiori
Steaua Borduselu 4 - 1 Infratirea Jilavele II
Avantul Rovine 3 - 0 FC Movilita
-CLASAMENT FINAL TUR-
------------------------------------------------------------------------
1 Gloria Alexeni 13 8 3 2 35 - 22 27
2 Unirea Girbovi 13 7 3 3 59 - 36 24
-----------------------------------------------------------------------
3 Vointa Cocora II 13 7 1 5 33 - 24 22
4 Avantul Grindu 13 6 3 4 40 - 35 21
5 Avantul Rovine 13 6 2 5 34 - 35 20
6 Infratirea Jilavele II 13 6 2 5 31 - 45 20
7 Victoria Rosiori 13 6 1 6 39 - 38 19
8 Unirea Patru Frati 13 6 0 7 40 - 34 18
9 Athletic Valea Macrisului 13 6 0 7 45 - 41 18
10 Steaua Borduselu 13 7 0 6 33 - 35 18
11 Vointa Barbulesti 13 5 0 8 40 - 46 15
12 Dinamo Borduselu 13 4 2 7 29 - 40 14
13 AS Brosteni 13 3 2 8 30 - 44 11
14 FC Movilita 13 4 1 8 33 - 46 10
note:
Echipa Steaua Borduselu: -3 puncte (parasirea terenului de joc la meciul cu FC Movilita)
Echipa FC Movilita: -3 puncte (neprezentare la jocul Rovine- Movilita)
ETAPA VIITOARE(martie 2013)
Avantul Rovine - Infratirea Jilavele II
Steaua Borduselu - Victoria Rosiori
Unirea Patru Frati - Athletic Valea Macrisului
Unirea Girbovi - Vointa Cocora II
Gloria Alexeni - Dinamo Borduselu
Avantul Grindu - Vointa Barbulesti
liga3 seria2
-FINAL DE SEZON..A VENIT VACANTA...
...axintele se pregateste deja pentru liga2...
...rapidul de fetesti isi da cu stangul in dreptul la calarasi..
AFC DUNAREA CALARASI-ACF RAPID FETESTI 1-0(0-0)
a marcat condei min50 din penalty
vineri 23.11.12 h14.00
stadion municipal Dunarea-Calarasi
teren-bun cu iarba
vreme-cer noros 5 grade C
spectatori-circa 350
Arbitru: Râsnoveanu Andrei - Popeşti Leordeni
Asistent: Ungureanu Mihai - Bucureşti
Asistent: Constantin Marius - Bucureşti
Observator: Oprea Gabriel - Cernica
Observator: Cojocaru Ispas - Bucureşti
palmares direct-
DUNAREA
-echipament-albastru complet
linie clasament general-
linie clasament acasa-
rezultate acasa-
RAPID
echipament-visiniu complet
linie clasament all time-14editii 410jocuri 156victorii 64egaluri 199infrangeri golaveraj513-719 360puncte
linie clasament general-
linie clasament deplasare-
rezultate deplasare-
AVANCRONICA MECI
Timpul a trecut fara sa ne dam seama si am ajuns dragi prieteni inaintea ultimei etape din turul campionatului 2012-2013 la liga3.Urmeaza si o ultima deplasare ceva mai sus pe malul bratului Borcea mai precis la Calarasi unde vom da piept cu echipa locala Dunarea.Gazdele nu stau prea bine la capitolul meciuri jucate acsa deoarece vin in fata echipei noastre cum ar fi rapid II,buzau si cea mai recenta din deplasarea de la metaloglobus.Cat despre echipa noastra ea are moralul in crestere mai ales ca venim dupa o suita de 4 jocuri in care nu am mai pierdut si dorim ca si dupa aceasta runda sa pastram aceiasi linie si sa ne intoarcem de la acest meci cu cel putin un punct care sa ne mentina starea de invincibilitate si pentru anul viitor.Dar sa nu uitam si faptul ca venim in fata Dunarii dupa o infrangere cu 1-5 intr-un meci amical jucat in vara la Fetesti,dar in acel moment echipa noastra era in cautari si nu avea inca un lot stabil si se faceau experimente cu jucatori aflati in probe..
Raman ca incertitudini pentru acest meci de la Calarasi prezenta intre buturi a lui Gandac care inca nu este refacut la degetul de la mana,mai ales ca etapa trecuta intre buturi s-a aflat Calugarul,dar si o absenta sigura a lui Ivan care este operat de menisc si la ligamente si se va reface mai greu sperand sa fie prezent la inceputul returului in terenIn aceasta saptamana echipa noastra si-a continuat programul de pregatire cu un meci amical la echipa de liga4 a judetului vecin CS Agigea unde au cedat cu un dureros 1-4 dar sa nu uitam ca a fost doar un amical si cei doi tehnicieni au incercat mai multe formule de joc si pe toti componentii lotului,iar un amical nu conteaza decat la capitolul modul de joc si cum se exprima echipa in teren.Programul de pregatire continua si joi cu un ultim antrenament la stadion dupa care se va anunta si lotul ce urmeaza sa faca deplasarea vineri la Calarasi.Vom fi si noi prezenti la acest ultim meci si o sa va tinem la curent.
COMENTARIU MECI
am ajuns si la ultima noastra aventura in liga3 pe anul 2012 la deplasarea de la Calarasi,o deplasare la care ne-am pus mari sperante in realizarea cel putin a unui meci egal si a pastra si mai departe acea perioada de 4 etape la rand in care eram neinvinsi.Din pacate acelasi blestem al penaltyurilor ratate avea sa fie dupa noi si la acest meci deoarece puteam pleca fericiti pe final cu un punct de la Calarasi si astfel iernam linistiti in clasament.A fost asadar cea de-a 200 infrangere pentru echipa noastra de cand evolueaza ea la nivelul ligii a treia de la infiintarea clubului fetestean.
Dar sa revenim la jocul de la Calarasi si sa despicam firul acestuia in patru...Am intrat increzatori in teren in speranta ca nu vom lua gol si vom incerca sa-i surprindem pe calaraseni avansati pe un contraatac purtat in viteza pe banda de Nedelea sau Neculai iar in fata Pena si Stanciu vor gasii ei o bresa in defensiva gazdelor.Jocul incepe tare cu echipa calaraseana punand stapanire pe joc cu fundasii in preajma centrului terenului cautand in permanenta sa sufoace apararea noastra.Cand cei din teren au fost depasiti am avut un portar in zi mare si nu ne jucam cu cuvintele cand spunem acest lucru.Calugaru a fost mereu prezent la orice faza a gazdelor reusind sa inchida foarte bine poarta noastra si sa-i exaspereze pe cei din tribune cu interventiile sale pastrand imaculata tabela de marcaj.Ba mai mult era sa dam noi lovitura de gratie in minutul 30 cand Pena are un sut bun dar mingea se duce peste poarta.Acelasi Pena este si mai apropape de gol patru minute mai tarziu dar din interiorul careului trimite iar peste poarta de aceasta data dintr-o pozitie mult mai buna.Si astfel pauza se apropie cu pasi repezi si reusim sa intram la vestiare cu un 0-0 dar dupa o repriza in care calarasenii au ratat destul de multe ocazii la poarta noastra si Calugaru s-a dovedit alegerea inspirata acelor din conducerea tehnica pe postul de portar.
Si incepem si partea secunda a meciului cu acelasi registru tehnico-tactic de partea echipei noastre in speranta ca ulciorul va merge si de aceasta data de multe ori la apa.Si se sparge acest ulcior in minutul 49 cand Ureche comite un fault imprudent in interiorul suprafetei noastre de pedeapsa si centralul acestei partide dicteaza fara sa ezite punctul cu var.Executa de la gazde Condei cu destula emotie deoarece portarul nostru a ghicit coltul dar nu a mai putut sa intervina in calea mingiei spre plasa si astfel gazdele deschid scorul din minutul 50 conducand cu 1-0.Din acest moment cei prezenti in tribune incearca sa impinga echipa gazda de la spate sa inceapa recitalul de goluri la poarta noastra numai ca cei care incearca sa tina de rezultat sunt calarasenii care par obositi,iar echipa noastra iese si ea mult mai curajoasa la joc.Incep sa apara si ocaziile la poarta calaraseana ratate de Pena dar si Nedelea sau Comanasi au cateva oportunitati.Calarasenii sunt in corzi pe final tremurand serios la orice actiune a echipei noastre astfel ca ce era de asteptat se intampla in minutul 80 cand ai nostrii obtin un penalty la un fault in careu.Intrebarea era acum cine sa execute acel penalty deoarece se stia ca suntem repetenti la acest capitol pana acum..Angajamentul si-l ia cel mai mic de pe teren...Nedelea.care executa telefonat si portarul calarasean respinge cu noroc mingea ajunge tot la Nedelea care o bubuie in afara cadrului portii reusind astfel sa-si treaca si el numele pe lista celor care au ratat un penalty pentru echipa noastra in acest campionat.Offff...si cate sperante ne-am pus in acel penalty si deja ne gandeam cu totii la faptul ca plecam cu un egal de la Calarasi si incheiam anul cu bine....Nu a fost sa fie din pacate nici de aceasta data si iar ne batem singuri si la acest meci asa cum am mai procedat si la alte deplasari.Ce mai e de spus dupa acest meci?decat ca a fost ultimul din acest an iar turul de campionat sa incheiat.Urmeaza pauza de iarna in care avem de tras serios pentru a ne mentine cel putin pe acest loc ocupat acum la final de tur.Sunt multe de pus la punct in aceasta iarna in randul echipei noastre,iar urgenta ar fi sa reusim sa mai aducem cativa jucatori tineri si de perspectiva care sa ajute echipa sa-si indeplineasca obiectivul mai ales ca accidentarile si suspendarile ne-au dat mari batai de cap in acest tur.Deacum fotbalul intra in vacanta pana la inceputul lunii ianuarie anul viitor cand se vor relua si antrenamentele in vederea pregatirii returului.Sa fim sanatosi cu totii si sa ne revedem cu bine in anul ce vine..
...MULTUMIM RAPID PENTRU ACEST TUR DE CAMPIONAT CU BUNE SI RELE,MERGEM INAINTE...HAI RAPIDULETUL...
DUNĂREA CĂLĂRAŞI: G. POPA – I. Bozean, M. NICODIM, V. NICOLAE, S. Matei – B. Topor (60 Ed. Tănase), M. CONDEI, V. Petre, M. Şerban (Alex. Preda) – A. Stoian (C. Tudor), B. KANDA.
Antrenor: Vergilică Bogatu.
RAPID FETEŞTI: E. CĂLUGĂRU – I. Marcu (D. Tonea), P. Neculai, M. Ureche (R. Albuţ), Fl. Ghiţă – L. ŞTEFAN, M. Dan, D. Nedelea (84 Alex. Ţifrea), V. Stanciu (R. Blăniţă) – V. Pena, I. Comănaşi.
Antrenor: Gigel Stoica.
REZULTATE COMPLETE ETAPA13
Chirnogi - Sportul Stud. II 3-0
G. Crăciun (20 - pen.), V. Năstase (70), Iosofache (85)
Rapid II - CSM Rm. Sărat 3-1
Păun (44, 85 - pen.), An. Matei (89) / Martin (22 - autog.)
CSM Focşani - Gloria Buzău 0-3
Săpunaru (44 - autog.), Mendy (76), Zoinescu (88)
Eolica - Metaloglobus 2-4
Şt. Ciobanu (75 - pen.), I. Lupu (78) / Potecea (4, 20), An. Raicu (18), Anghilini (69)
Dunărea Călăraşi - Rapid Feteşti 1-0
Condei (50 - pen.)
Juventus Buc. - Urban Titu 1-1
M. Ene (12) / An. Ivaşcu (53 - pen.)
CLASAMENTE FINALE TUR
a)clasament general
-------------------------------------------------------------
-1.VIITORUL AXINTELE 12 10 1 1 36-5 31
-------------------------------------------------------------
2.rapid II bucuresti 12 8 2 2 36-14 26
3.gloria buzau 12 7 2 3 23-11 23
4.metaloglobus 12 7 1 4 27-17 22
5.csm rm sarat 12 6 3 3 21-16 21
6.dunarea calarasi 12 5 3 4 25-18 18
7.victoria chirnogi 12 4 6 2 24-21 18
8.RAPID FETESTI 12 4 2 6 13-25 14
...........................................
9.csm focsani 12 4 2 6 12-24 14
---------------------------------------------------
10.juventus bucuresti 12 2 5 5 12-15 11
11.eolica dobrogea 12 3 1 8 18-32 10
12.urban titu 12 1 6 5 15-15 9
13.sportul studentesc II 12 0 0 12 10-59 0
---------------------------------------------------------
b)clasament meciuri acasa
1.AXINTELE 6 6 0 0 20-1 18
2.buzau 5 5 0 0 15-2 15
3.rm.sarat 5 5 0 0 14-3 15
4.metaloglobus 7 5 0 2 17-6 15
5.rapid II 5 4 1 0 17-3 13
6.FETESTI 6 4 1 1 11-8 13
7.chirnogi 6 3 2 1 15-8 11
8.calarasi 7 3 2 2 11-9 11
9.juventus 6 2 3 1 10-7 9
10.focsani 6 2 2 2 7-6 8
11.eolica 6 2 1 3 12-16 7
12.titu 7 0 5 2 7-9 5
13.sportul II 6 0 0 6 4-34 0
c)clasament meciuri deplasare
1.AXINTELE 6 4 1 1 16-4 13
2.rapid II 7 4 1 2 19-11 13
3.buzau 7 2 2 3 8-9 8
4.calarasi 5 2 1 2 16-9 7
5.metaloglobus 5 2 1 2 10-11 7
6.chirnogi 6 1 4 1 9-13 7
7.rm.sarat 7 1 3 3 7-12 6
8.focsani 6 2 0 4 5-18 6
9.titu 5 1 1 3 8-6 4
10.eolica 6 1 0 5 6-16 3
11.juventus 6 0 2 4 2-8 2
12.FETESTI 6 0 1 5 2-17 1
13.sportul II 6 0 0 6 5-22 0
d)clasament adevar
1.AXINTELE +13
2.rapid II +11
3.buzau +8
4.rm.sarat +6
5.metaloglobus +1
6.chirnogi 0
7.calarasi -3
8.FETESTI -4
9.focsani -4
10.juventus -7
11.eolica -8
12.titu -9
13.sportul II -18
a marcat condei min50 din penalty
vineri 23.11.12 h14.00
stadion municipal Dunarea-Calarasi
teren-bun cu iarba
vreme-cer noros 5 grade C
spectatori-circa 350
Arbitru: Râsnoveanu Andrei - Popeşti Leordeni
Asistent: Ungureanu Mihai - Bucureşti
Asistent: Constantin Marius - Bucureşti
Observator: Oprea Gabriel - Cernica
Observator: Cojocaru Ispas - Bucureşti
palmares direct-
DUNAREA
-echipament-albastru complet
linie clasament general-
linie clasament acasa-
rezultate acasa-
RAPID
echipament-visiniu complet
linie clasament all time-14editii 410jocuri 156victorii 64egaluri 199infrangeri golaveraj513-719 360puncte
linie clasament general-
linie clasament deplasare-
rezultate deplasare-
AVANCRONICA MECI
Timpul a trecut fara sa ne dam seama si am ajuns dragi prieteni inaintea ultimei etape din turul campionatului 2012-2013 la liga3.Urmeaza si o ultima deplasare ceva mai sus pe malul bratului Borcea mai precis la Calarasi unde vom da piept cu echipa locala Dunarea.Gazdele nu stau prea bine la capitolul meciuri jucate acsa deoarece vin in fata echipei noastre cum ar fi rapid II,buzau si cea mai recenta din deplasarea de la metaloglobus.Cat despre echipa noastra ea are moralul in crestere mai ales ca venim dupa o suita de 4 jocuri in care nu am mai pierdut si dorim ca si dupa aceasta runda sa pastram aceiasi linie si sa ne intoarcem de la acest meci cu cel putin un punct care sa ne mentina starea de invincibilitate si pentru anul viitor.Dar sa nu uitam si faptul ca venim in fata Dunarii dupa o infrangere cu 1-5 intr-un meci amical jucat in vara la Fetesti,dar in acel moment echipa noastra era in cautari si nu avea inca un lot stabil si se faceau experimente cu jucatori aflati in probe..
Raman ca incertitudini pentru acest meci de la Calarasi prezenta intre buturi a lui Gandac care inca nu este refacut la degetul de la mana,mai ales ca etapa trecuta intre buturi s-a aflat Calugarul,dar si o absenta sigura a lui Ivan care este operat de menisc si la ligamente si se va reface mai greu sperand sa fie prezent la inceputul returului in terenIn aceasta saptamana echipa noastra si-a continuat programul de pregatire cu un meci amical la echipa de liga4 a judetului vecin CS Agigea unde au cedat cu un dureros 1-4 dar sa nu uitam ca a fost doar un amical si cei doi tehnicieni au incercat mai multe formule de joc si pe toti componentii lotului,iar un amical nu conteaza decat la capitolul modul de joc si cum se exprima echipa in teren.Programul de pregatire continua si joi cu un ultim antrenament la stadion dupa care se va anunta si lotul ce urmeaza sa faca deplasarea vineri la Calarasi.Vom fi si noi prezenti la acest ultim meci si o sa va tinem la curent.
COMENTARIU MECI
am ajuns si la ultima noastra aventura in liga3 pe anul 2012 la deplasarea de la Calarasi,o deplasare la care ne-am pus mari sperante in realizarea cel putin a unui meci egal si a pastra si mai departe acea perioada de 4 etape la rand in care eram neinvinsi.Din pacate acelasi blestem al penaltyurilor ratate avea sa fie dupa noi si la acest meci deoarece puteam pleca fericiti pe final cu un punct de la Calarasi si astfel iernam linistiti in clasament.A fost asadar cea de-a 200 infrangere pentru echipa noastra de cand evolueaza ea la nivelul ligii a treia de la infiintarea clubului fetestean.
Dar sa revenim la jocul de la Calarasi si sa despicam firul acestuia in patru...Am intrat increzatori in teren in speranta ca nu vom lua gol si vom incerca sa-i surprindem pe calaraseni avansati pe un contraatac purtat in viteza pe banda de Nedelea sau Neculai iar in fata Pena si Stanciu vor gasii ei o bresa in defensiva gazdelor.Jocul incepe tare cu echipa calaraseana punand stapanire pe joc cu fundasii in preajma centrului terenului cautand in permanenta sa sufoace apararea noastra.Cand cei din teren au fost depasiti am avut un portar in zi mare si nu ne jucam cu cuvintele cand spunem acest lucru.Calugaru a fost mereu prezent la orice faza a gazdelor reusind sa inchida foarte bine poarta noastra si sa-i exaspereze pe cei din tribune cu interventiile sale pastrand imaculata tabela de marcaj.Ba mai mult era sa dam noi lovitura de gratie in minutul 30 cand Pena are un sut bun dar mingea se duce peste poarta.Acelasi Pena este si mai apropape de gol patru minute mai tarziu dar din interiorul careului trimite iar peste poarta de aceasta data dintr-o pozitie mult mai buna.Si astfel pauza se apropie cu pasi repezi si reusim sa intram la vestiare cu un 0-0 dar dupa o repriza in care calarasenii au ratat destul de multe ocazii la poarta noastra si Calugaru s-a dovedit alegerea inspirata acelor din conducerea tehnica pe postul de portar.
Si incepem si partea secunda a meciului cu acelasi registru tehnico-tactic de partea echipei noastre in speranta ca ulciorul va merge si de aceasta data de multe ori la apa.Si se sparge acest ulcior in minutul 49 cand Ureche comite un fault imprudent in interiorul suprafetei noastre de pedeapsa si centralul acestei partide dicteaza fara sa ezite punctul cu var.Executa de la gazde Condei cu destula emotie deoarece portarul nostru a ghicit coltul dar nu a mai putut sa intervina in calea mingiei spre plasa si astfel gazdele deschid scorul din minutul 50 conducand cu 1-0.Din acest moment cei prezenti in tribune incearca sa impinga echipa gazda de la spate sa inceapa recitalul de goluri la poarta noastra numai ca cei care incearca sa tina de rezultat sunt calarasenii care par obositi,iar echipa noastra iese si ea mult mai curajoasa la joc.Incep sa apara si ocaziile la poarta calaraseana ratate de Pena dar si Nedelea sau Comanasi au cateva oportunitati.Calarasenii sunt in corzi pe final tremurand serios la orice actiune a echipei noastre astfel ca ce era de asteptat se intampla in minutul 80 cand ai nostrii obtin un penalty la un fault in careu.Intrebarea era acum cine sa execute acel penalty deoarece se stia ca suntem repetenti la acest capitol pana acum..Angajamentul si-l ia cel mai mic de pe teren...Nedelea.care executa telefonat si portarul calarasean respinge cu noroc mingea ajunge tot la Nedelea care o bubuie in afara cadrului portii reusind astfel sa-si treaca si el numele pe lista celor care au ratat un penalty pentru echipa noastra in acest campionat.Offff...si cate sperante ne-am pus in acel penalty si deja ne gandeam cu totii la faptul ca plecam cu un egal de la Calarasi si incheiam anul cu bine....Nu a fost sa fie din pacate nici de aceasta data si iar ne batem singuri si la acest meci asa cum am mai procedat si la alte deplasari.Ce mai e de spus dupa acest meci?decat ca a fost ultimul din acest an iar turul de campionat sa incheiat.Urmeaza pauza de iarna in care avem de tras serios pentru a ne mentine cel putin pe acest loc ocupat acum la final de tur.Sunt multe de pus la punct in aceasta iarna in randul echipei noastre,iar urgenta ar fi sa reusim sa mai aducem cativa jucatori tineri si de perspectiva care sa ajute echipa sa-si indeplineasca obiectivul mai ales ca accidentarile si suspendarile ne-au dat mari batai de cap in acest tur.Deacum fotbalul intra in vacanta pana la inceputul lunii ianuarie anul viitor cand se vor relua si antrenamentele in vederea pregatirii returului.Sa fim sanatosi cu totii si sa ne revedem cu bine in anul ce vine..
...MULTUMIM RAPID PENTRU ACEST TUR DE CAMPIONAT CU BUNE SI RELE,MERGEM INAINTE...HAI RAPIDULETUL...
DUNĂREA CĂLĂRAŞI: G. POPA – I. Bozean, M. NICODIM, V. NICOLAE, S. Matei – B. Topor (60 Ed. Tănase), M. CONDEI, V. Petre, M. Şerban (Alex. Preda) – A. Stoian (C. Tudor), B. KANDA.
Antrenor: Vergilică Bogatu.
RAPID FETEŞTI: E. CĂLUGĂRU – I. Marcu (D. Tonea), P. Neculai, M. Ureche (R. Albuţ), Fl. Ghiţă – L. ŞTEFAN, M. Dan, D. Nedelea (84 Alex. Ţifrea), V. Stanciu (R. Blăniţă) – V. Pena, I. Comănaşi.
Antrenor: Gigel Stoica.
REZULTATE COMPLETE ETAPA13
Chirnogi - Sportul Stud. II 3-0
G. Crăciun (20 - pen.), V. Năstase (70), Iosofache (85)
Rapid II - CSM Rm. Sărat 3-1
Păun (44, 85 - pen.), An. Matei (89) / Martin (22 - autog.)
CSM Focşani - Gloria Buzău 0-3
Săpunaru (44 - autog.), Mendy (76), Zoinescu (88)
Eolica - Metaloglobus 2-4
Şt. Ciobanu (75 - pen.), I. Lupu (78) / Potecea (4, 20), An. Raicu (18), Anghilini (69)
Dunărea Călăraşi - Rapid Feteşti 1-0
Condei (50 - pen.)
Juventus Buc. - Urban Titu 1-1
M. Ene (12) / An. Ivaşcu (53 - pen.)
CLASAMENTE FINALE TUR
a)clasament general
-------------------------------------------------------------
-1.VIITORUL AXINTELE 12 10 1 1 36-5 31
-------------------------------------------------------------
2.rapid II bucuresti 12 8 2 2 36-14 26
3.gloria buzau 12 7 2 3 23-11 23
4.metaloglobus 12 7 1 4 27-17 22
5.csm rm sarat 12 6 3 3 21-16 21
6.dunarea calarasi 12 5 3 4 25-18 18
7.victoria chirnogi 12 4 6 2 24-21 18
8.RAPID FETESTI 12 4 2 6 13-25 14
...........................................
9.csm focsani 12 4 2 6 12-24 14
---------------------------------------------------
10.juventus bucuresti 12 2 5 5 12-15 11
11.eolica dobrogea 12 3 1 8 18-32 10
12.urban titu 12 1 6 5 15-15 9
13.sportul studentesc II 12 0 0 12 10-59 0
---------------------------------------------------------
b)clasament meciuri acasa
1.AXINTELE 6 6 0 0 20-1 18
2.buzau 5 5 0 0 15-2 15
3.rm.sarat 5 5 0 0 14-3 15
4.metaloglobus 7 5 0 2 17-6 15
5.rapid II 5 4 1 0 17-3 13
6.FETESTI 6 4 1 1 11-8 13
7.chirnogi 6 3 2 1 15-8 11
8.calarasi 7 3 2 2 11-9 11
9.juventus 6 2 3 1 10-7 9
10.focsani 6 2 2 2 7-6 8
11.eolica 6 2 1 3 12-16 7
12.titu 7 0 5 2 7-9 5
13.sportul II 6 0 0 6 4-34 0
c)clasament meciuri deplasare
1.AXINTELE 6 4 1 1 16-4 13
2.rapid II 7 4 1 2 19-11 13
3.buzau 7 2 2 3 8-9 8
4.calarasi 5 2 1 2 16-9 7
5.metaloglobus 5 2 1 2 10-11 7
6.chirnogi 6 1 4 1 9-13 7
7.rm.sarat 7 1 3 3 7-12 6
8.focsani 6 2 0 4 5-18 6
9.titu 5 1 1 3 8-6 4
10.eolica 6 1 0 5 6-16 3
11.juventus 6 0 2 4 2-8 2
12.FETESTI 6 0 1 5 2-17 1
13.sportul II 6 0 0 6 5-22 0
d)clasament adevar
1.AXINTELE +13
2.rapid II +11
3.buzau +8
4.rm.sarat +6
5.metaloglobus +1
6.chirnogi 0
7.calarasi -3
8.FETESTI -4
9.focsani -4
10.juventus -7
11.eolica -8
12.titu -9
13.sportul II -18
LIGA4 ETAPA13
...COCORA SURPRIZA PLACUTA A TURULUI TERMINA PRIMA...
...tandareiul este campioana de toamna..
(FOTO-VOINTA COCORA)
Abatorul Slobozia 2 - 2 Victoria Tandarei
Victoria Mt. Buzau 3 - 0 FC Radulesti
Viticola Agrofam Fetesti 7 - 1 C.S. Amara
Recolta Gh. Doja 5 - 0 Spicul Colilia
Vointa Reviga 1 - 6 Vointa Cocora
Recolta Gh. Lazar 2 - 1 AS Cazanesti
Unirea Grivita 3 - 2 Unirea Manasia
CLASAMENT FINAL TUR
------------------------------------------------------------
1 Vointa Cocora(N) 13 11 0 2 52 - 14 12 33
------------------------------------------------------------
2 Victoria Tandarei 13 10 2 1 44 - 15 32
3 Recolta Gh. Lazar 13 9 1 3 36 - 23 28
4 Viticola Agrofam Fetesti(2) 13 8 1 4 29 - 19 25
5 Victoria Mt. Buzau 13 8 0 5 23 - 19 24
6 Unirea Manasia(N) 13 7 2 4 34 - 21 23
7 Recolta Gh. Doja 13 7 1 5 40 - 38 22
8 C.S. Amara 13 5 2 6 25 - 31 17
9 FC Radulesti 13 5 2 6 35 - 39 14
10 Abatorul Slobozia 13 3 3 7 26 - 35 12
.........................................................................................
11 Unirea Grivita 13 3 1 9 25 - 46 10
12 Vointa Reviga 13 2 2 9 18 - 37 8
---------------------------------------------------------------------------
13 AS Cazanesti(N) 13 1 3 9 21 - 43 6
14 Spicul Colilia 13 1 2 10 24 - 52 5
--------------------------------------------------------------------------
NOTE:
Echipa FC Radulesti: -3 puncte (retragerea echipei de pe teren la jocul cu Unirea Manasia)
liga4 juniori
Abatorul Slobozia 1 - 2 Victoria Tandarei
Victoria Mt. Buzau 8 - 0 FC Radulesti
Viticola Agrofam Fetesti 3 - 3 C.S. Amara
Recolta Gh. Doja 7 - 0 Spicul Colilia
Vointa Reviga 0 - 5 Vointa Cocora
Recolta Gh. Lazar 8 - 0 AS Cazanesti
Unirea Grivita 4 - 4 UnireaManasia
CLASAMENT FINAL TUR
-------------------------------------------------------------
1 Victoria Tandarei 13 10 3 0 59 - 13 33
--------------------------------------------------------------
2 Viticola Agrofam Fetesti 13 10 1 2 58 - 18 31
3 Victoria Mt. Buzau 13 8 1 4 40 - 16 25
4 Recolta Gh. Lazar 13 8 0 5 53 - 32 24
5 C.S. Amara 13 7 2 4 45 - 34 23
6 Recolta Gh. Doja 13 7 1 5 50 - 38 22
7 Vointa Cocora 13 7 1 5 33 - 25 22
8 Unirea Manasia 13 6 2 5 40 - 34 20
9 Abatorul Slobozia 13 6 0 7 36 - 25 18
10 AS Cazanesti 13 4 1 8 37 - 59 13
11 FC Radulesti 13 4 1 8 31 - 65 13
12 Spicul Colilia 13 3 0 10 18 - 60 9
13 Unirea Grivita 13 2 1 10 28 - 56 7
14 Vointa Reviga 13 2 0 11 15 - 68 6
etapa viitoare(martie 2013)
Victoria Tandarei - Unirea Manasia
Unirea Grivita - AS Cazanesti
Recolta Gh. Lazar - Vointa Cocora
Vointa Reviga - Spicul Colilia
Recolta Gh. Doja - C.S. Amara
Viticola Agrofam Fetesti - FC Radulesti
Victoria Mt. Buzau - Abatorul Slobozia
Abatorul Slobozia 2 - 2 Victoria Tandarei
Victoria Mt. Buzau 3 - 0 FC Radulesti
Viticola Agrofam Fetesti 7 - 1 C.S. Amara
Recolta Gh. Doja 5 - 0 Spicul Colilia
Vointa Reviga 1 - 6 Vointa Cocora
Recolta Gh. Lazar 2 - 1 AS Cazanesti
Unirea Grivita 3 - 2 Unirea Manasia
CLASAMENT FINAL TUR
------------------------------------------------------------
1 Vointa Cocora(N) 13 11 0 2 52 - 14 12 33
------------------------------------------------------------
2 Victoria Tandarei 13 10 2 1 44 - 15 32
3 Recolta Gh. Lazar 13 9 1 3 36 - 23 28
4 Viticola Agrofam Fetesti(2) 13 8 1 4 29 - 19 25
5 Victoria Mt. Buzau 13 8 0 5 23 - 19 24
6 Unirea Manasia(N) 13 7 2 4 34 - 21 23
7 Recolta Gh. Doja 13 7 1 5 40 - 38 22
8 C.S. Amara 13 5 2 6 25 - 31 17
9 FC Radulesti 13 5 2 6 35 - 39 14
10 Abatorul Slobozia 13 3 3 7 26 - 35 12
.........................................................................................
11 Unirea Grivita 13 3 1 9 25 - 46 10
12 Vointa Reviga 13 2 2 9 18 - 37 8
---------------------------------------------------------------------------
13 AS Cazanesti(N) 13 1 3 9 21 - 43 6
14 Spicul Colilia 13 1 2 10 24 - 52 5
--------------------------------------------------------------------------
NOTE:
Echipa FC Radulesti: -3 puncte (retragerea echipei de pe teren la jocul cu Unirea Manasia)
liga4 juniori
Abatorul Slobozia 1 - 2 Victoria Tandarei
Victoria Mt. Buzau 8 - 0 FC Radulesti
Viticola Agrofam Fetesti 3 - 3 C.S. Amara
Recolta Gh. Doja 7 - 0 Spicul Colilia
Vointa Reviga 0 - 5 Vointa Cocora
Recolta Gh. Lazar 8 - 0 AS Cazanesti
Unirea Grivita 4 - 4 UnireaManasia
CLASAMENT FINAL TUR
-------------------------------------------------------------
1 Victoria Tandarei 13 10 3 0 59 - 13 33
--------------------------------------------------------------
2 Viticola Agrofam Fetesti 13 10 1 2 58 - 18 31
3 Victoria Mt. Buzau 13 8 1 4 40 - 16 25
4 Recolta Gh. Lazar 13 8 0 5 53 - 32 24
5 C.S. Amara 13 7 2 4 45 - 34 23
6 Recolta Gh. Doja 13 7 1 5 50 - 38 22
7 Vointa Cocora 13 7 1 5 33 - 25 22
8 Unirea Manasia 13 6 2 5 40 - 34 20
9 Abatorul Slobozia 13 6 0 7 36 - 25 18
10 AS Cazanesti 13 4 1 8 37 - 59 13
11 FC Radulesti 13 4 1 8 31 - 65 13
12 Spicul Colilia 13 3 0 10 18 - 60 9
13 Unirea Grivita 13 2 1 10 28 - 56 7
14 Vointa Reviga 13 2 0 11 15 - 68 6
etapa viitoare(martie 2013)
Victoria Tandarei - Unirea Manasia
Unirea Grivita - AS Cazanesti
Recolta Gh. Lazar - Vointa Cocora
Vointa Reviga - Spicul Colilia
Recolta Gh. Doja - C.S. Amara
Viticola Agrofam Fetesti - FC Radulesti
Victoria Mt. Buzau - Abatorul Slobozia
LIGA2 SERIA1 ETAPA12
unirea stinge farul la el acasa..
FINAL / FARUL CONSTANŢA - UNIREA SLOBOZIA 0-1
stadion Farul Constanta
teren moale dar bun cu iarba
vreme rece cu vant taios circa 10 grade C
spectatori-circa150
FARUL
-echipament alb albastru
UNIREA
echipament-galben albastru
Arbitru: Cristian Georgescu (Bucureşti);
Asistenţi: Nicolae Dobrică şi Alexandru Mihăilă (ambii din Râmnicu Vâlcea).
Farul: Curcă (cpt.) - Băjan, Buzea, Ţabără, I. Olteanu - Ivanovici, Săceanu, Bârlădeanu, Coteanu - M. Matei, Stoianof
Rezerve: V. Neagu - E. Năstase, Niţescu, S. Chiţu, A. Dumitru, Berti, S. Popescu
Antrenor: Alin Artimon
Unirea: L. Dobre - St. Stan, R. Soare (cpt.), G. Lazăr, C. Toma - C. Roşu, Macare, L. Mihai, S. Gheorghiu - V. Gheorghe, Mihalcea
Rezerve: R. Oprea - Lorincz, M. Florea, Aug. Ivaşcă, Bg. Patriancă, D. Gheorghe, Luca
Antrenor: Marin Dună
LIVETEXT
Min 90+2 Băjan vede al doilea cartonaş galben şi este şi el eliminat
Min 90+1 Nicola Berti şutează pe lângă poartă
Min 88 Mare ocazie pentru Slobozia, Viorel Gheorghe scapă singur, driblează portarul, se întoarce şi şutează slab, şutul fiind respins de Olteanu
Min 79 Robert Săceanu este eliminat pentru un fault dur
Min 65 ⇔ Schimbare la Farul, intră Chiţu în locul lui Ivanovici
Min 63 Ocazie mare pentru Farul, Marius Matei trimite din apropiere, respinge portarul Dobre
Min 62 0-1 Centrarea lui Rosu este reluată din apropiere în plasă de Dumitru Gheorghe
Min 61 ⇔ Schimbare la Slobozia, Gheorghe Dumitru intră în locul lui Mihalcea
Min 59 ⇔ Schimbare la Farul, iese Bârlădeanu, intră Sergiu Popescu
Min 55 ⇔ Schimbare la Farul, iese Coteanu intră Nicola Berti
Min 54 Mare ocazie pentru Farul, Ivanovici pătrunde pe stânga, saltă balonul peste portar, însă un fundaş revine şi trimite în corner
Min 49 Corner pentru Unirea, balonul ajunge periculos în careul mic de unde respinge Olteanu
Min 48 Şutul lui Roşu este respins în corner de Curcă
Min 46 ⇔ Schimbare la Unirea, iese Sorin Gheorghiu şi intră Andrei Marin Luca
Min 44 Ocazie mare pentru Unirea, Viorel Gheorghe scapă singur, Curcă ezită să iasă, Gheorghe înaintează însă şutul său este respins de portar
Min 43 Lobul lui Marius Matei este scos în corner de Dobre
Min 35 Şutul lui Bârlădeanu din lovitura liberă este boxat de Dobre
Min 29 Roşu şutează de la 20 de metri, balonul trece pe lângă poartă
Min 23 Ocazie mare pentru Unirea, Roşu primeşte pe culoar, îl driblează pe Curca, şutează din unghi, însă revine Olteanu şi respinge în corner
Min 20 Corner pentru Farul, Ivanovici centrează, balonul loveşte bara porţii lui Dobre
Min 5 Corner pentru Slobozia, centrează Toma, reia Mihalcea, respinge Curcă
REZULTATE COMPLETE
Sambătă, 10 Noiembrie
Dunărea Galaţi - CF Brăila 1-2
FC Farul Constanţa - CSM Unirea Slobozia 0-1
Dinamo II Bucureşti - Chindia Târgovişte 3-1
FC Botoşani - Sportul Studenţesc 1-0
Duminică, 11 Noiembrie
Delta Tulcea - CS Otopeni 1-1
CLASAMENT
1 Sportul Studenţesc Bucureşti 10 7 0 3 20-10 21
2 Delta Tulcea 11 6 2 3 21-11 20
3 Săgeata Năvodari 9 5 3 1 19-11 18
4 CS Otopeni 10 5 3 2 15-11 18
5 FC Botoşani 10 6 0 4 14-10 18
6 CF Brăila 9 5 1 3 15-20 16
7 Unirea Slobozia 9 3 4 2 13-13 13
8 Chindia Târgovişte 10 3 3 4 14-13 12
9 Rapid Suceava 9 3 1 5 8-12 10
10 Dunărea Galaţi 10 2 3 5 10-14 9
11 Dinamo II Bucureşti 10 3 0 7 13-18 9
12 CS Buftea 9 2 2 5 12-20 8
13 Farul Constanţa 10 2 0 8 8-19 6
(SURSA-LIGA2.RO)
stadion Farul Constanta
teren moale dar bun cu iarba
vreme rece cu vant taios circa 10 grade C
spectatori-circa150
FARUL
-echipament alb albastru
UNIREA
echipament-galben albastru
Arbitru: Cristian Georgescu (Bucureşti);
Asistenţi: Nicolae Dobrică şi Alexandru Mihăilă (ambii din Râmnicu Vâlcea).
Farul: Curcă (cpt.) - Băjan, Buzea, Ţabără, I. Olteanu - Ivanovici, Săceanu, Bârlădeanu, Coteanu - M. Matei, Stoianof
Rezerve: V. Neagu - E. Năstase, Niţescu, S. Chiţu, A. Dumitru, Berti, S. Popescu
Antrenor: Alin Artimon
Unirea: L. Dobre - St. Stan, R. Soare (cpt.), G. Lazăr, C. Toma - C. Roşu, Macare, L. Mihai, S. Gheorghiu - V. Gheorghe, Mihalcea
Rezerve: R. Oprea - Lorincz, M. Florea, Aug. Ivaşcă, Bg. Patriancă, D. Gheorghe, Luca
Antrenor: Marin Dună
LIVETEXT
Min 90+2 Băjan vede al doilea cartonaş galben şi este şi el eliminat
Min 90+1 Nicola Berti şutează pe lângă poartă
Min 88 Mare ocazie pentru Slobozia, Viorel Gheorghe scapă singur, driblează portarul, se întoarce şi şutează slab, şutul fiind respins de Olteanu
Min 79 Robert Săceanu este eliminat pentru un fault dur
Min 65 ⇔ Schimbare la Farul, intră Chiţu în locul lui Ivanovici
Min 63 Ocazie mare pentru Farul, Marius Matei trimite din apropiere, respinge portarul Dobre
Min 62 0-1 Centrarea lui Rosu este reluată din apropiere în plasă de Dumitru Gheorghe
Min 61 ⇔ Schimbare la Slobozia, Gheorghe Dumitru intră în locul lui Mihalcea
Min 59 ⇔ Schimbare la Farul, iese Bârlădeanu, intră Sergiu Popescu
Min 55 ⇔ Schimbare la Farul, iese Coteanu intră Nicola Berti
Min 54 Mare ocazie pentru Farul, Ivanovici pătrunde pe stânga, saltă balonul peste portar, însă un fundaş revine şi trimite în corner
Min 49 Corner pentru Unirea, balonul ajunge periculos în careul mic de unde respinge Olteanu
Min 48 Şutul lui Roşu este respins în corner de Curcă
Min 46 ⇔ Schimbare la Unirea, iese Sorin Gheorghiu şi intră Andrei Marin Luca
Min 44 Ocazie mare pentru Unirea, Viorel Gheorghe scapă singur, Curcă ezită să iasă, Gheorghe înaintează însă şutul său este respins de portar
Min 43 Lobul lui Marius Matei este scos în corner de Dobre
Min 35 Şutul lui Bârlădeanu din lovitura liberă este boxat de Dobre
Min 29 Roşu şutează de la 20 de metri, balonul trece pe lângă poartă
Min 23 Ocazie mare pentru Unirea, Roşu primeşte pe culoar, îl driblează pe Curca, şutează din unghi, însă revine Olteanu şi respinge în corner
Min 20 Corner pentru Farul, Ivanovici centrează, balonul loveşte bara porţii lui Dobre
Min 5 Corner pentru Slobozia, centrează Toma, reia Mihalcea, respinge Curcă
REZULTATE COMPLETE
Sambătă, 10 Noiembrie
Dunărea Galaţi - CF Brăila 1-2
FC Farul Constanţa - CSM Unirea Slobozia 0-1
Dinamo II Bucureşti - Chindia Târgovişte 3-1
FC Botoşani - Sportul Studenţesc 1-0
Duminică, 11 Noiembrie
Delta Tulcea - CS Otopeni 1-1
CLASAMENT
1 Sportul Studenţesc Bucureşti 10 7 0 3 20-10 21
2 Delta Tulcea 11 6 2 3 21-11 20
3 Săgeata Năvodari 9 5 3 1 19-11 18
4 CS Otopeni 10 5 3 2 15-11 18
5 FC Botoşani 10 6 0 4 14-10 18
6 CF Brăila 9 5 1 3 15-20 16
7 Unirea Slobozia 9 3 4 2 13-13 13
8 Chindia Târgovişte 10 3 3 4 14-13 12
9 Rapid Suceava 9 3 1 5 8-12 10
10 Dunărea Galaţi 10 2 3 5 10-14 9
11 Dinamo II Bucureşti 10 3 0 7 13-18 9
12 CS Buftea 9 2 2 5 12-20 8
13 Farul Constanţa 10 2 0 8 8-19 6
(SURSA-LIGA2.RO)
liga4 etapa12
AFACERE IN DOI..TANDAREI SAU COCORA..
tandarei viticola si munteni buzau se dueleaza pentru campionat
Sam, 10 Noiembrie ora14:00
C.S Victoria Tandarei 7 - 1 Unirea Grivita
Unirea Manasia 1 - 0 Recolta 2008 Gh. Lazar
AS Cazanesti 1 - 2 Vointa Reviga
Vointa Cocora 7 - 2 Recolta Gh. Doja
Spicul Colilia 3 - 4 Viticola Agrofam Fetesti
C.S. Amara 0 - 2 Victoria Mt. Buzau
FC Radulesti 6 - 1 C.F. Abatorul Slobozia
Dupa disputarea meciurilor din etapa de la sfarsitul saptamanii se poate vedea deja cum pentru titlu de campioana judeteana au mai ramas in cursa doar primele doua echipe care au avut pana acum rezultate foarte bune si continua sa impresioneze prin joc si modul cum trateaza aceasta intrecere.Liderul seriei echipa din Tandarei nu a avut probleme deloc cu cei din Grivita de care au dispus clar cu 7-1 cu toate ca la pauza tabele indica deja 5-1 iar in partea secunda gazdele nu au mai fortat preferand sa ruleze si mai multi tineri in echipa.Cocora tine si ea aproape de locul unu deoarece a marcat la fel ca liderul tot 7 goluri dar au primit in schimb doua de la cei din Gheorghe Doja care sunt o echipa care are evolutii constante in acest campionat si prefera mai mult sa se mobilizeze la meciurile de acasa.Meci cu multe goluri si la Colilia cu echipa oaspete in prim plan reusind sa se impuna la limita si sa mai indulceasca din infrangerea de acasa cu Cocora reusind astfel sa mai indrepte din pasivul la adevar.Colilia da semne ca ar vrea sa se ia la tranta cu cei mari dar din pacate pe final cedeaza neputand sa se concentreze mai mult si astfel se afla intr-o situatie grea iar iarna nu se anunta deloc linistita la ei daca vor sa mai prinda si sezonul viitor tot la liga4.Surpriza sau nu Probabil cel mai atractiv meci din aceasta runda a fost pe stadionul Tineretului din Urziceni unde joaca echipa din Manasia meciurile considerate pe teren propriul iar gurile rele dau ca sigura mutarea echipei din Manasia la Urziceni si schimbarea numelui acesteia in UNIREA URZICENI in incercarea de a reinvia fotbalul si in municipiul Urziceni.Gazdele au trecut la limita de Recolta Gheorghe Lazar si astfel au pus o noua piedica celor din Lazar in incercarea acestora de a remonta diferenta fata de primul loc.Cu aceasta infrangere lazarenii ies din calculele pentru titlu de campioni in timp ce Manasia chiar ameninta locul trei detinut de lazareni dupa acest succes.Amara este ingenuncheata chiar la ea acasa cu 2-0 de Munteni Buzau iar la Amara lucrurile incep sa se agite si mai tare echipa trecand in acest sezon printr-o perioada mai agitata dovada fiind si rezultatele consemnate pana acum.Se doreste insa reintinerirea lotului si acest lucru se vede deoarece tinerii amareni momentan nu sunt pregatiti pentru dueluri cu adversari mai experimentati dar cu timpul si rabdare si acestia se pot maturiza.Ce sa mai zicem si de Abatorul care dintr-o vesnica pretendenta la titlu de campioana sau o clasare intre primele trei a ajuns sa se bata la evitarea retrogradari?Vremuri grele si la echipa slobozeana care respira din greu in acest campionat iar rezultatul de la Radulesti nu este doar un simplu accident deoarece slobozenii au mai patit astfel de umilinte in acest campionat.
Cum spuneam dragi prieteni lucrurile inceop sa se simplifice in privinta viitoarei campioane judetene deioarece lupta se duce in doi intre Cocora si Tandarei,in schimb la subsolul clasamentului e mai mult interes pentru ca acolo e agitatie si mai mare si sunt agrenate multe echipe ce doresc sa evite inclusiv meciurile de baraj.Dupa etapa aceasta clasamentul se prezinta astfel:
CLASAMENT:
---------------------------------------------------------------
1 Victoria Tandarei 12 10 1 1 42 - 13 31
-------------------------------------------------------------
2 Vointa Cocora 12 10 0 2 46 - 13 30
3 Recolta Gh. Lazar 12 8 1 3 34 - 22 25
4 Unirea Manasia 12 7 2 3 32 - 18 23
5 Viticola Agrofam Fetesti 12 7 1 4 22 - 18 22
6 Victoria Mt. Buzau 12 7 0 5 20 - 19 21
7 Recolta Gh. Doja 12 6 1 5 35 - 38 19
8 C.S. Amara 12 5 2 5 24 - 24 17
9 FC Radulesti 12 5 2 5 35 - 36 14
10 Abatorul Slobozia 12 3 2 7 24 - 33 11
---------------------------------------------------------
11 Vointa Reviga 12 2 2 8 17 - 31 8
12 Unirea Grivita 12 2 1 9 22 - 44 7
..........................................................
13 AS Cazanesti 12 1 3 8 20 - 41 6
14 Spicul Colilia 12 1 2 9 24 - 47 5
nota:
Echipa ACS FC Radulesti: -3 puncte (retragerea echipei de pe teren la jocul cu Unirea Manasia)
JUNIORI
Sam, 10 Noiembrie ora12:00
Victoria Tandarei 4 - 0 Unirea Grivita
Unirea Manasia 1 - 3 Recolta Gh. Lazar
AS Cazanesti 5 - 3 Vointa Reviga
Vointa Cocora 5 - 0 Recolta Gh. Doja
Spicul Colilia 2 - 4 Viticola Agrofam Fetesti
C.S. Amara 4 - 1 Victoria Mt. Buzau
FC Radulesti 1 - 5 C.F. Abatorul Slobozia
CLASAMENT
1 Victoria Tandarei 12 9 3 0 57 - 12 12 30
2 Viticola Agrofam Fetesti 12 10 0 2 55 - 15 15 30
3 Victoria Mt. Buzau 12 7 1 4 32 - 16 7 22
4 C.S. Amara 12 7 1 4 42 - 31 1 22
5 Recolta Gh. Lazar 12 7 0 5 45 - 32 6 21
6 Unirea Manasia 12 6 1 5 36 - 30 -2 19
7 Recolta Gh. Doja 12 6 1 5 43 - 38 4 19
8 Vointa Cocora 12 6 1 5 28 - 25 -2 19
9 Abatorul Slobozia 12 6 0 6 35 - 23 0 18
10 AS Cazanesti 12 4 1 7 37 - 51 -8 13
11 FC Radulesti 12 4 1 7 31 - 57 -8 13
12 Spicul Colilia 12 3 0 9 18 - 53 -12 9
13 Unirea Grivita 12 2 0 10 24 - 52 -9 6
14 Vointa Reviga 12 2 0 10 15 - 63 -9 6
ETAPA VIITOARE(ultima a turului)
sb.17.11.12 jun12.00 sen14.00
Abatorul Slobozia - Victoria Tandarei
Victoria Mt. Buzau - FC Radulesti
Viticola Agrofam Fetesti - C.S. Amara
Recolta Gh. Doja - Spicul Colilia
Vointa Reviga - Vointa Cocora
Recolta 2008 Gh. Lazar - AS Cazanesti
Unirea Grivita - Unirea Manasia
C.S Victoria Tandarei 7 - 1 Unirea Grivita
Unirea Manasia 1 - 0 Recolta 2008 Gh. Lazar
AS Cazanesti 1 - 2 Vointa Reviga
Vointa Cocora 7 - 2 Recolta Gh. Doja
Spicul Colilia 3 - 4 Viticola Agrofam Fetesti
C.S. Amara 0 - 2 Victoria Mt. Buzau
FC Radulesti 6 - 1 C.F. Abatorul Slobozia
Dupa disputarea meciurilor din etapa de la sfarsitul saptamanii se poate vedea deja cum pentru titlu de campioana judeteana au mai ramas in cursa doar primele doua echipe care au avut pana acum rezultate foarte bune si continua sa impresioneze prin joc si modul cum trateaza aceasta intrecere.Liderul seriei echipa din Tandarei nu a avut probleme deloc cu cei din Grivita de care au dispus clar cu 7-1 cu toate ca la pauza tabele indica deja 5-1 iar in partea secunda gazdele nu au mai fortat preferand sa ruleze si mai multi tineri in echipa.Cocora tine si ea aproape de locul unu deoarece a marcat la fel ca liderul tot 7 goluri dar au primit in schimb doua de la cei din Gheorghe Doja care sunt o echipa care are evolutii constante in acest campionat si prefera mai mult sa se mobilizeze la meciurile de acasa.Meci cu multe goluri si la Colilia cu echipa oaspete in prim plan reusind sa se impuna la limita si sa mai indulceasca din infrangerea de acasa cu Cocora reusind astfel sa mai indrepte din pasivul la adevar.Colilia da semne ca ar vrea sa se ia la tranta cu cei mari dar din pacate pe final cedeaza neputand sa se concentreze mai mult si astfel se afla intr-o situatie grea iar iarna nu se anunta deloc linistita la ei daca vor sa mai prinda si sezonul viitor tot la liga4.Surpriza sau nu Probabil cel mai atractiv meci din aceasta runda a fost pe stadionul Tineretului din Urziceni unde joaca echipa din Manasia meciurile considerate pe teren propriul iar gurile rele dau ca sigura mutarea echipei din Manasia la Urziceni si schimbarea numelui acesteia in UNIREA URZICENI in incercarea de a reinvia fotbalul si in municipiul Urziceni.Gazdele au trecut la limita de Recolta Gheorghe Lazar si astfel au pus o noua piedica celor din Lazar in incercarea acestora de a remonta diferenta fata de primul loc.Cu aceasta infrangere lazarenii ies din calculele pentru titlu de campioni in timp ce Manasia chiar ameninta locul trei detinut de lazareni dupa acest succes.Amara este ingenuncheata chiar la ea acasa cu 2-0 de Munteni Buzau iar la Amara lucrurile incep sa se agite si mai tare echipa trecand in acest sezon printr-o perioada mai agitata dovada fiind si rezultatele consemnate pana acum.Se doreste insa reintinerirea lotului si acest lucru se vede deoarece tinerii amareni momentan nu sunt pregatiti pentru dueluri cu adversari mai experimentati dar cu timpul si rabdare si acestia se pot maturiza.Ce sa mai zicem si de Abatorul care dintr-o vesnica pretendenta la titlu de campioana sau o clasare intre primele trei a ajuns sa se bata la evitarea retrogradari?Vremuri grele si la echipa slobozeana care respira din greu in acest campionat iar rezultatul de la Radulesti nu este doar un simplu accident deoarece slobozenii au mai patit astfel de umilinte in acest campionat.
Cum spuneam dragi prieteni lucrurile inceop sa se simplifice in privinta viitoarei campioane judetene deioarece lupta se duce in doi intre Cocora si Tandarei,in schimb la subsolul clasamentului e mai mult interes pentru ca acolo e agitatie si mai mare si sunt agrenate multe echipe ce doresc sa evite inclusiv meciurile de baraj.Dupa etapa aceasta clasamentul se prezinta astfel:
CLASAMENT:
---------------------------------------------------------------
1 Victoria Tandarei 12 10 1 1 42 - 13 31
-------------------------------------------------------------
2 Vointa Cocora 12 10 0 2 46 - 13 30
3 Recolta Gh. Lazar 12 8 1 3 34 - 22 25
4 Unirea Manasia 12 7 2 3 32 - 18 23
5 Viticola Agrofam Fetesti 12 7 1 4 22 - 18 22
6 Victoria Mt. Buzau 12 7 0 5 20 - 19 21
7 Recolta Gh. Doja 12 6 1 5 35 - 38 19
8 C.S. Amara 12 5 2 5 24 - 24 17
9 FC Radulesti 12 5 2 5 35 - 36 14
10 Abatorul Slobozia 12 3 2 7 24 - 33 11
---------------------------------------------------------
11 Vointa Reviga 12 2 2 8 17 - 31 8
12 Unirea Grivita 12 2 1 9 22 - 44 7
..........................................................
13 AS Cazanesti 12 1 3 8 20 - 41 6
14 Spicul Colilia 12 1 2 9 24 - 47 5
nota:
Echipa ACS FC Radulesti: -3 puncte (retragerea echipei de pe teren la jocul cu Unirea Manasia)
JUNIORI
Sam, 10 Noiembrie ora12:00
Victoria Tandarei 4 - 0 Unirea Grivita
Unirea Manasia 1 - 3 Recolta Gh. Lazar
AS Cazanesti 5 - 3 Vointa Reviga
Vointa Cocora 5 - 0 Recolta Gh. Doja
Spicul Colilia 2 - 4 Viticola Agrofam Fetesti
C.S. Amara 4 - 1 Victoria Mt. Buzau
FC Radulesti 1 - 5 C.F. Abatorul Slobozia
CLASAMENT
1 Victoria Tandarei 12 9 3 0 57 - 12 12 30
2 Viticola Agrofam Fetesti 12 10 0 2 55 - 15 15 30
3 Victoria Mt. Buzau 12 7 1 4 32 - 16 7 22
4 C.S. Amara 12 7 1 4 42 - 31 1 22
5 Recolta Gh. Lazar 12 7 0 5 45 - 32 6 21
6 Unirea Manasia 12 6 1 5 36 - 30 -2 19
7 Recolta Gh. Doja 12 6 1 5 43 - 38 4 19
8 Vointa Cocora 12 6 1 5 28 - 25 -2 19
9 Abatorul Slobozia 12 6 0 6 35 - 23 0 18
10 AS Cazanesti 12 4 1 7 37 - 51 -8 13
11 FC Radulesti 12 4 1 7 31 - 57 -8 13
12 Spicul Colilia 12 3 0 9 18 - 53 -12 9
13 Unirea Grivita 12 2 0 10 24 - 52 -9 6
14 Vointa Reviga 12 2 0 10 15 - 63 -9 6
ETAPA VIITOARE(ultima a turului)
sb.17.11.12 jun12.00 sen14.00
Abatorul Slobozia - Victoria Tandarei
Victoria Mt. Buzau - FC Radulesti
Viticola Agrofam Fetesti - C.S. Amara
Recolta Gh. Doja - Spicul Colilia
Vointa Reviga - Vointa Cocora
Recolta 2008 Gh. Lazar - AS Cazanesti
Unirea Grivita - Unirea Manasia
liga3 seria2 etapa11
AXINTELE OPRESTE ELICIILE DE DOBROGEA
RAPIDUL DE FETESTI SE INTOARCE CU PUNCT DE LA STATIA TITU
ACS URBAN TITU-ACF RAPID FETESTI 1-1(1-1)
au marcat:0-1 nedelea min28/1-1 ivascu min43
stadion-orasenesc titu
teren-bun cu iarba si moale
vreme-rece cer noros vant moderat 9 grade C
spectatori-circa 100
Arbitru: Stanciu Robert Ionut - Ploieşti
Asistent: Mateescu Emil Andrei - Ploieşti
Asistent: Banu Lucian Gabriel - Ploieşti
Observator: Troi Radu - Bucureşti
Observator: Pantea Liviu - Bucureşti
palmares direct intre echipe-nu s-au mai intalnit la liga3
URBAN
-echipament:tricouri albastre deschis,sord-visiniu
linie clasament general-12. ACS URBAN Titu (DB) 9 1 3 5 11-11 0 6
linie clasament acasa-5 0 3 2 4-6 3
rezultate acasa-0-1 calarasi,0-1 focsani,2-2 rapid II,1-1 rm.sarat1-1 buzau
RAPID
echipament-tricouri galbene,sord-negru
linie clasament general-9. ACF Rapid Fetesti (IL) 9 3 1 5 10-22 -12 10
linie clasament deplasare-4 0 0 4 1-15 0
rezultate deplasare-0-3 focsani,1-7 rapid II,0-2 rm.sarat,0-3 buzau
AVANCRONICA MECI
Urma sa intalnim o echipa aflata sub noi in clasament si care nu acumulase nici o victorie pe teren propriul in acest campionat dar care a stat foarte bine in teren si a reusit sa incurce socotelile la alte formatii cu pretentii la promovare.In aceasta saptamana echipa noastra s-a confruntat cu ceva probleme de efectiv astfel ca la ultimul antrenament cei prezenti la stadion au fost destul de putini asta si din cauza ca multi dintre jucatori acuza probleme medicale sau sunt indisponibili de ceva timp.In aceasta saptamana urmeaza sa fie operat la ligamente si menisc si jucatorul Ivan cel care nu a mai jucat de ceva vreme si se spera astfel ca acesta sa fie apt doar la inceputul returului in primavara.Pentru meciul de vineri raman insa semne de intrebare in privinta folosirii in poarta a lui Gandac care se stie ca este plecat in luna de miere si probleme medicale acuzate de Marin si Tonea.Nu ne putem baza la acest meci pe L.Stefan care este suspendat avand cumul de cartonase galbene si evident acesta este nevoit sa stea o etapa.Echipa noastra a efectuat in aceasta saptamana doar doua antrenamente luni si marti iar cel de miercuri a fost amanat astfel ca fotbalistii au avut mai mult timp de odihna in vederea meciului de vineri de la Titu,un joc foarte important in care echipa noastra isi pune mari sperante pentru a castiga si a se distanta de locurile codase ale seriei.Lotul ce face deplasarea la Titu nu este inca stabilit si nici formula de joc si primul 11 ce va intra in teren la acest meci astfel ca cei din conducerea tehnica vor lua aceasta decizie in ziua meciului.Speram ca vor face alegerea potrivita si vor reusii sa gaseasca formula castigatoare.MULTA BAFT A BAIETI VINERI..
CRONICA MECI
Am reusit iata sa spargem si gheata la meciurile din deplasare si sa ne intoarcem pentru prima data neinvinsi in acest campionat si la capitolul meciuri afara.Chiar daca ne-am propus inca din start o victorie in acest meci am fost nevoiti ca pana la urma sa ne multumim si cu un rezultat de egalitate mai ales ca reusim astfel sa mai indreptam putin din pasivul la adevar stricat dupa egalul de acasa cu Chirnogi de saptamana trecuta cand am ajuns la un -5.Acest meci era foarte important pentru echipa noastra deoarece intalneam o echipa afla sub noi in clasament si trebuia neaparat ca sa fim si dupa aceasta etapa tot deasupra acestora.Un rezultat bun care coraborat cu celelalte rezultate din etapa de vineri face ca echipa noastra sa mai urce un loc in clasament si sa iasa momentan din zona retrogradarii astfel ca deacum inainte privim jocurile ce vor urma cu mai multa incredere in fortele noastre.
Revenind la deplasarea de la Titu sa notam ca aceasta a fost si ultima de acest fel din acest campionat deoarece am reusit sa scapam de deplasarile lungi si obositoare inca din aceasta toamna astfel ca la primavara cea mai lunga deplasare va fi doar pana la Bucuresti si acest fapt nu poate decat sa ne bucure si ne avantajeaza foarte mult.Cu destula emotie am reusit sa ajungem si la stadionul din Titu deoarece traficul in zona Bucurestiului pune la grea incercare orice sofer si acolo se pierde timp pretios.Am reusit ca pana la urma se ne incadram in timp si astfel echipa a reusit sa isi efectueze programul complet de incalzire,mai ales ca la ora meciului la Titu ne-a intampinat o vreme destul de rece.Anonimat total in jurul acestui joc din partea publicului spectator local care poate nu s-a inghesuit la acest meci nemultumiti de prestatiiile gazdelor dar si de frigul de afara.
Incepem acest meci in sistemul 1-4-1-4-1 cu inchizator pe Ureche si un singur varf impins in avanposturi Pena ajutat din spate de D.Marian si Nedelea extremele care s-au dovedit foarte harnice si care au incercat sa-l puna mereu pe Pena in situatii bune de a marca.Gazdele incep jocul in forta si paseaza mult pe extreme iar acestea arunca la disperare baloanele in careul nostru in incercarera de a pune presiune pe defensiva noastra.Gandac are si el mare noroc la cateva faze periculoase creeate de gazde si mai ales portarul nostru se dovedeste inspirat la cateva actiuni periculoase ale celor din Titu reusind sa deturneze mingea din calea ei spre gol.Pena este si el foarte aproape de gol in minutul 19 dar ajunge cu o fractiune mai tarziu la minge in careu si portarul celor din Titu blocheaza la picioarele acestuia.O faza grea pentru Gandac la doar cateva minute de la faza noastra cand o centrare buna gaseste un jucator advers nemarcat in careu si acesta singur din 8m pozitie centrala reia din prima peste transversala.Si cum in fotbal o vorba veche spune ca ratarile se razbuna...urmeaza un contraatac taios purtat pe partea stanga a atacului nostru,o centrare in careu si din voleu din interiorul careului reia din prima sub transversala Nedelea care aduce o mare bucurie in randul delegatiei noastre.Era asadar cel de-al doilea gol marcat in deplasare de jucatorii nostrii,si era pentru prima data cand conduceam pe un teren strain.Gazdele reiau iuresul pe poarta noastra si astfel cand ne pregateam sa intram la cabine cu avantaj,cade si golul egalizator.Un sut inselator de la 20m este vazut tarziu de Gandac care se culca tarziu spre minge si aceasta sare exact in fata mainii acestuia probabil dintr-un smoc de iarba si se duce langa bara in minutul 43 cand se restabileste egalitatea 1-1.Nu se mai intampla nimic notabil pana la pauza si astfel se incheie prima parte cu un rezultat de egalitate.
Partea a doua debuteaza cu un echilibru total cu o aparare bine pusa la punct a echipei noastre care reuseste sa faca fata mai bine ca in prima parte si sa respinga orice tentativa de atac a gazdelor.Gandac se accidenteaza la mana la faza golului si strange din dinti chiar si cu un deget fracturat reintra in teren dorind sa ajute echipa sa nu piarda.Blanita si Ghita se dovedesc in careul nostru de netrecut la duelurile aeriene iar mijlocasii nostrii blocheaza foarte bine orice intentie a gazdelor de a combina pe jos,astfel ca cei din Titu incep sa abuzeze de centrari inalte in careu dar si de suturi de la distanta care se lovesc in blocajul nostru.La orice faza in careu cand mingea era atinsa involuntar cu mana de jucatorii nostrii cei din Titu protesteaza vehement in incercarea de a-l pacalii pe arbitru si de a obtine un eventual penalty.Ne uitam din ce in ce mai des la ceas cu speranta ca timpul sa se scurga cat mai repede mai ales ca si frigul incepe sa puna stapanire pe noi.Recurgem si la schimbari astfel ca in teren apar si Marin si Stanciu dar si fratii Tifrea mai ales ca notam si un debut la liga3 al lui Razvan dupa evolutii foarte bune la echipa a doua a clubului.Eracai este foarte aproape in final de meci sa dea lovitura dar mingea trimisa de acesta de la circa 18m pozitie centrala intalneste doar transversala portii dambovitene si pana la final trebuie sa ne multumim doar cu un punct destul de greu obtinut in fata unei echipe harnice si bataioase pentru orice balon.
Una peste alta ne-am atins obiectivul si reusim sa plecam cu un egal din deplasare care face ca sub noi in clasament sa ramana si dupa aceasta etapa formatiile din titu,baia si juventus,si astfel urcam inca un loc in clasament.Ramane sa ne concentram acum atentia cu totii asupra meciului ce urmeaza acasa vineri cu Juventus din Bucuresti si sa speram ca vom obtine o noua victorie care sa ne pastreze cel putin pe locul pe care ne situam in acest moment.
FELICITARI BAIETI PENTRU ACEST REZULTAT OBTINUT CU FOARTE MULTA MUNCA SI DARUIRE IN TEREN...
rapid fetesti:(1-4-1-4-1) 1.gandac-19.neculai,5.ghita3.,blanita,18.marcu-13.ureche-17.eracai,23.nedelea,11.comanasi,26.dan marian-14pena
rezerve:12.calugarul,10.a.tifrea,2.r.tifrea,20.albut,15.stanciu,7.marin
absenti:l.stefan-suspendat,ivan-accidentat,tonea-indisponibil,mitu-accidentat
au mai jucat:a.tifrea,r.tifrea,stanciu,marin
antrenor-gigel stoica
director tehnic-marius munteanu
PS-galerie foto si video pe pagina de facebook www.facebook.com/acfrapidfetesti
REZULTATE COMPLETE
Chirnogi - Rapid II 0-4
Ciolacu (22), S. Pereira (25), D. Decu (27 aut.), Martin (65)
CSM Focsani - CSM Rm. Sarat 1-1
C. Pasare (61) / I. Visan (14)
Eolica - Axintele 0-4
A. Robu (35), Fatu (66, 78, 90+1)
Dunarea Calarasi - Gloria Buzau 0-1
C. Manea (89)
Juventus Buc. - Metaloglobus 2-2
G. Tene (30), Bustea (68) / M. Neagu (3), A. Raicu (18)
Urban Titu - Rapid Fetesti 1-1
And. Ivascu (43) / Nedelea (25)
Sportul Studenţesc II stă.
CLASAMENT
1 Viitorul Axintele 10 8 1 1 28-4 25
2 CSM Râmnicu-Sărat 11 6 3 2 20-13 21
3 Rapid Bucureşti II 10 6 2 2 25-11 20
4 Gloria Buzău 10 5 2 3 14-9 17
5 Metaloglobus Bucureşti 10 5 1 4 19-13 16
6 Dunărea Călăraşi 9 4 3 2 21-12 15
7 Victoria Chirnogi 10 3 5 2 19-19 14
8 CSM Foşcani 2007 10 4 2 4 12-15 14
9 ACF RAPID FETESTI10 3 2 5 11-23 11
10 Juventus Bucureşti 10 2 4 4 10-12 10
11 Eolica 2010 Baia 10 3 1 6 14-22 10
12 Urban Titu 10 1 4 5 12-12 7
13 Sportul Studenţesc Bucureşti II 10 0 0 10 8-48 0
CLASAMENT MECIURI ACASA
1.axintele 5 5 0 0 14-1 15
2.rm sarat 5 5 0 0 14-3 15
3.metaloglobus 6 4 0 2 13-4 12
4.buzau 4 4 0 0 9-0 12
5.rapid II 4 3 1 0 14-2 10
6.FETESTI 5 3 1 1 9-7 10
7.chirnogi 5 2 2 1 12-8 4
8.focsani 5 2 2 1 7-3 4
9.juventus 5 2 2 1 9-6 8
10.calarasi 6 2 2 2 10-9 8
11.eolica 5 2 1 2 10-12 7
12.titu 6 0 4 2 5-7 4
13.sportul II 5 0 0 5 5-22 0
CLASAMENT MECIURI DEPLASARE
1.axintele 6 4 1 1 16-4 13
2.rapid II 6 3 1 2 11-9 10
3.calarasi 4 2 1 1 12-5 7
4.rm sarat 6 1 3 2 6-9 6
5.chirnogi 5 1 3 1 7-11 6
6.focsani 5 2 0 3 5-12 6
7.buzau 6 1 2 3 5-9 5
8.metaloglobus 4 1 1 2 6-9 4
9.titu 4 1 0 3 7-5 3
10.eolica 4 1 0 3 4-10 3
11.juventus 5 0 2 3 1-6 2
12.FETESTI 5 0 1 4 2-16 1
13.sportul II 5 0 0 5 5-22 0
CLASAMENT ADEVAR
1.axintele +13
2.rapid II +8
3.rm sarat +6
4.buzau +5
5.chirnogi -1
6.focsani -1
7.metaloglobus -2
8.calarasi -3
9.FETESTI -4
10.eolica -5
11.juventus -5
12.titu -8
13.sportul II -15
(SURSA-ACFRAPIDFETESTI.WEEBLY.COM)
au marcat:0-1 nedelea min28/1-1 ivascu min43
stadion-orasenesc titu
teren-bun cu iarba si moale
vreme-rece cer noros vant moderat 9 grade C
spectatori-circa 100
Arbitru: Stanciu Robert Ionut - Ploieşti
Asistent: Mateescu Emil Andrei - Ploieşti
Asistent: Banu Lucian Gabriel - Ploieşti
Observator: Troi Radu - Bucureşti
Observator: Pantea Liviu - Bucureşti
palmares direct intre echipe-nu s-au mai intalnit la liga3
URBAN
-echipament:tricouri albastre deschis,sord-visiniu
linie clasament general-12. ACS URBAN Titu (DB) 9 1 3 5 11-11 0 6
linie clasament acasa-5 0 3 2 4-6 3
rezultate acasa-0-1 calarasi,0-1 focsani,2-2 rapid II,1-1 rm.sarat1-1 buzau
RAPID
echipament-tricouri galbene,sord-negru
linie clasament general-9. ACF Rapid Fetesti (IL) 9 3 1 5 10-22 -12 10
linie clasament deplasare-4 0 0 4 1-15 0
rezultate deplasare-0-3 focsani,1-7 rapid II,0-2 rm.sarat,0-3 buzau
AVANCRONICA MECI
Urma sa intalnim o echipa aflata sub noi in clasament si care nu acumulase nici o victorie pe teren propriul in acest campionat dar care a stat foarte bine in teren si a reusit sa incurce socotelile la alte formatii cu pretentii la promovare.In aceasta saptamana echipa noastra s-a confruntat cu ceva probleme de efectiv astfel ca la ultimul antrenament cei prezenti la stadion au fost destul de putini asta si din cauza ca multi dintre jucatori acuza probleme medicale sau sunt indisponibili de ceva timp.In aceasta saptamana urmeaza sa fie operat la ligamente si menisc si jucatorul Ivan cel care nu a mai jucat de ceva vreme si se spera astfel ca acesta sa fie apt doar la inceputul returului in primavara.Pentru meciul de vineri raman insa semne de intrebare in privinta folosirii in poarta a lui Gandac care se stie ca este plecat in luna de miere si probleme medicale acuzate de Marin si Tonea.Nu ne putem baza la acest meci pe L.Stefan care este suspendat avand cumul de cartonase galbene si evident acesta este nevoit sa stea o etapa.Echipa noastra a efectuat in aceasta saptamana doar doua antrenamente luni si marti iar cel de miercuri a fost amanat astfel ca fotbalistii au avut mai mult timp de odihna in vederea meciului de vineri de la Titu,un joc foarte important in care echipa noastra isi pune mari sperante pentru a castiga si a se distanta de locurile codase ale seriei.Lotul ce face deplasarea la Titu nu este inca stabilit si nici formula de joc si primul 11 ce va intra in teren la acest meci astfel ca cei din conducerea tehnica vor lua aceasta decizie in ziua meciului.Speram ca vor face alegerea potrivita si vor reusii sa gaseasca formula castigatoare.MULTA BAFT A BAIETI VINERI..
CRONICA MECI
Am reusit iata sa spargem si gheata la meciurile din deplasare si sa ne intoarcem pentru prima data neinvinsi in acest campionat si la capitolul meciuri afara.Chiar daca ne-am propus inca din start o victorie in acest meci am fost nevoiti ca pana la urma sa ne multumim si cu un rezultat de egalitate mai ales ca reusim astfel sa mai indreptam putin din pasivul la adevar stricat dupa egalul de acasa cu Chirnogi de saptamana trecuta cand am ajuns la un -5.Acest meci era foarte important pentru echipa noastra deoarece intalneam o echipa afla sub noi in clasament si trebuia neaparat ca sa fim si dupa aceasta etapa tot deasupra acestora.Un rezultat bun care coraborat cu celelalte rezultate din etapa de vineri face ca echipa noastra sa mai urce un loc in clasament si sa iasa momentan din zona retrogradarii astfel ca deacum inainte privim jocurile ce vor urma cu mai multa incredere in fortele noastre.
Revenind la deplasarea de la Titu sa notam ca aceasta a fost si ultima de acest fel din acest campionat deoarece am reusit sa scapam de deplasarile lungi si obositoare inca din aceasta toamna astfel ca la primavara cea mai lunga deplasare va fi doar pana la Bucuresti si acest fapt nu poate decat sa ne bucure si ne avantajeaza foarte mult.Cu destula emotie am reusit sa ajungem si la stadionul din Titu deoarece traficul in zona Bucurestiului pune la grea incercare orice sofer si acolo se pierde timp pretios.Am reusit ca pana la urma se ne incadram in timp si astfel echipa a reusit sa isi efectueze programul complet de incalzire,mai ales ca la ora meciului la Titu ne-a intampinat o vreme destul de rece.Anonimat total in jurul acestui joc din partea publicului spectator local care poate nu s-a inghesuit la acest meci nemultumiti de prestatiiile gazdelor dar si de frigul de afara.
Incepem acest meci in sistemul 1-4-1-4-1 cu inchizator pe Ureche si un singur varf impins in avanposturi Pena ajutat din spate de D.Marian si Nedelea extremele care s-au dovedit foarte harnice si care au incercat sa-l puna mereu pe Pena in situatii bune de a marca.Gazdele incep jocul in forta si paseaza mult pe extreme iar acestea arunca la disperare baloanele in careul nostru in incercarera de a pune presiune pe defensiva noastra.Gandac are si el mare noroc la cateva faze periculoase creeate de gazde si mai ales portarul nostru se dovedeste inspirat la cateva actiuni periculoase ale celor din Titu reusind sa deturneze mingea din calea ei spre gol.Pena este si el foarte aproape de gol in minutul 19 dar ajunge cu o fractiune mai tarziu la minge in careu si portarul celor din Titu blocheaza la picioarele acestuia.O faza grea pentru Gandac la doar cateva minute de la faza noastra cand o centrare buna gaseste un jucator advers nemarcat in careu si acesta singur din 8m pozitie centrala reia din prima peste transversala.Si cum in fotbal o vorba veche spune ca ratarile se razbuna...urmeaza un contraatac taios purtat pe partea stanga a atacului nostru,o centrare in careu si din voleu din interiorul careului reia din prima sub transversala Nedelea care aduce o mare bucurie in randul delegatiei noastre.Era asadar cel de-al doilea gol marcat in deplasare de jucatorii nostrii,si era pentru prima data cand conduceam pe un teren strain.Gazdele reiau iuresul pe poarta noastra si astfel cand ne pregateam sa intram la cabine cu avantaj,cade si golul egalizator.Un sut inselator de la 20m este vazut tarziu de Gandac care se culca tarziu spre minge si aceasta sare exact in fata mainii acestuia probabil dintr-un smoc de iarba si se duce langa bara in minutul 43 cand se restabileste egalitatea 1-1.Nu se mai intampla nimic notabil pana la pauza si astfel se incheie prima parte cu un rezultat de egalitate.
Partea a doua debuteaza cu un echilibru total cu o aparare bine pusa la punct a echipei noastre care reuseste sa faca fata mai bine ca in prima parte si sa respinga orice tentativa de atac a gazdelor.Gandac se accidenteaza la mana la faza golului si strange din dinti chiar si cu un deget fracturat reintra in teren dorind sa ajute echipa sa nu piarda.Blanita si Ghita se dovedesc in careul nostru de netrecut la duelurile aeriene iar mijlocasii nostrii blocheaza foarte bine orice intentie a gazdelor de a combina pe jos,astfel ca cei din Titu incep sa abuzeze de centrari inalte in careu dar si de suturi de la distanta care se lovesc in blocajul nostru.La orice faza in careu cand mingea era atinsa involuntar cu mana de jucatorii nostrii cei din Titu protesteaza vehement in incercarea de a-l pacalii pe arbitru si de a obtine un eventual penalty.Ne uitam din ce in ce mai des la ceas cu speranta ca timpul sa se scurga cat mai repede mai ales ca si frigul incepe sa puna stapanire pe noi.Recurgem si la schimbari astfel ca in teren apar si Marin si Stanciu dar si fratii Tifrea mai ales ca notam si un debut la liga3 al lui Razvan dupa evolutii foarte bune la echipa a doua a clubului.Eracai este foarte aproape in final de meci sa dea lovitura dar mingea trimisa de acesta de la circa 18m pozitie centrala intalneste doar transversala portii dambovitene si pana la final trebuie sa ne multumim doar cu un punct destul de greu obtinut in fata unei echipe harnice si bataioase pentru orice balon.
Una peste alta ne-am atins obiectivul si reusim sa plecam cu un egal din deplasare care face ca sub noi in clasament sa ramana si dupa aceasta etapa formatiile din titu,baia si juventus,si astfel urcam inca un loc in clasament.Ramane sa ne concentram acum atentia cu totii asupra meciului ce urmeaza acasa vineri cu Juventus din Bucuresti si sa speram ca vom obtine o noua victorie care sa ne pastreze cel putin pe locul pe care ne situam in acest moment.
FELICITARI BAIETI PENTRU ACEST REZULTAT OBTINUT CU FOARTE MULTA MUNCA SI DARUIRE IN TEREN...
rapid fetesti:(1-4-1-4-1) 1.gandac-19.neculai,5.ghita3.,blanita,18.marcu-13.ureche-17.eracai,23.nedelea,11.comanasi,26.dan marian-14pena
rezerve:12.calugarul,10.a.tifrea,2.r.tifrea,20.albut,15.stanciu,7.marin
absenti:l.stefan-suspendat,ivan-accidentat,tonea-indisponibil,mitu-accidentat
au mai jucat:a.tifrea,r.tifrea,stanciu,marin
antrenor-gigel stoica
director tehnic-marius munteanu
PS-galerie foto si video pe pagina de facebook www.facebook.com/acfrapidfetesti
REZULTATE COMPLETE
Chirnogi - Rapid II 0-4
Ciolacu (22), S. Pereira (25), D. Decu (27 aut.), Martin (65)
CSM Focsani - CSM Rm. Sarat 1-1
C. Pasare (61) / I. Visan (14)
Eolica - Axintele 0-4
A. Robu (35), Fatu (66, 78, 90+1)
Dunarea Calarasi - Gloria Buzau 0-1
C. Manea (89)
Juventus Buc. - Metaloglobus 2-2
G. Tene (30), Bustea (68) / M. Neagu (3), A. Raicu (18)
Urban Titu - Rapid Fetesti 1-1
And. Ivascu (43) / Nedelea (25)
Sportul Studenţesc II stă.
CLASAMENT
1 Viitorul Axintele 10 8 1 1 28-4 25
2 CSM Râmnicu-Sărat 11 6 3 2 20-13 21
3 Rapid Bucureşti II 10 6 2 2 25-11 20
4 Gloria Buzău 10 5 2 3 14-9 17
5 Metaloglobus Bucureşti 10 5 1 4 19-13 16
6 Dunărea Călăraşi 9 4 3 2 21-12 15
7 Victoria Chirnogi 10 3 5 2 19-19 14
8 CSM Foşcani 2007 10 4 2 4 12-15 14
9 ACF RAPID FETESTI10 3 2 5 11-23 11
10 Juventus Bucureşti 10 2 4 4 10-12 10
11 Eolica 2010 Baia 10 3 1 6 14-22 10
12 Urban Titu 10 1 4 5 12-12 7
13 Sportul Studenţesc Bucureşti II 10 0 0 10 8-48 0
CLASAMENT MECIURI ACASA
1.axintele 5 5 0 0 14-1 15
2.rm sarat 5 5 0 0 14-3 15
3.metaloglobus 6 4 0 2 13-4 12
4.buzau 4 4 0 0 9-0 12
5.rapid II 4 3 1 0 14-2 10
6.FETESTI 5 3 1 1 9-7 10
7.chirnogi 5 2 2 1 12-8 4
8.focsani 5 2 2 1 7-3 4
9.juventus 5 2 2 1 9-6 8
10.calarasi 6 2 2 2 10-9 8
11.eolica 5 2 1 2 10-12 7
12.titu 6 0 4 2 5-7 4
13.sportul II 5 0 0 5 5-22 0
CLASAMENT MECIURI DEPLASARE
1.axintele 6 4 1 1 16-4 13
2.rapid II 6 3 1 2 11-9 10
3.calarasi 4 2 1 1 12-5 7
4.rm sarat 6 1 3 2 6-9 6
5.chirnogi 5 1 3 1 7-11 6
6.focsani 5 2 0 3 5-12 6
7.buzau 6 1 2 3 5-9 5
8.metaloglobus 4 1 1 2 6-9 4
9.titu 4 1 0 3 7-5 3
10.eolica 4 1 0 3 4-10 3
11.juventus 5 0 2 3 1-6 2
12.FETESTI 5 0 1 4 2-16 1
13.sportul II 5 0 0 5 5-22 0
CLASAMENT ADEVAR
1.axintele +13
2.rapid II +8
3.rm sarat +6
4.buzau +5
5.chirnogi -1
6.focsani -1
7.metaloglobus -2
8.calarasi -3
9.FETESTI -4
10.eolica -5
11.juventus -5
12.titu -8
13.sportul II -15
(SURSA-ACFRAPIDFETESTI.WEEBLY.COM)
liga5 etapa13
SERIA1
PLATONESTI SCORUL ETAPEI,OREZU NU SE DA BATUTA SI CASTIGA LA TRAIAN
ciulnita,saveni si kogalniceanu continua lupta in trei
SERIA2
JILAVELE SI SARATENI UMAR LA UMAR
dridu doar egal acasa cu cosereni
SENIORI
Sam, 10 Noiembrie ora14:00
Vointa Scanteia 4 - 3 Unirea M.Kogalniceanu
Albesti 08 6 - 0 Gloria Gura Ialomitei
Recolta Saveni 5 - 2 Vointa Brincoveni
FC Movila 5 - 2 Viitorul Valea Ciorii
FC Traian 1 - 2 A.S. Orezu
Rapid Perieti 1 - 3 Baraganul Ciulnita
Viitorul Platonesti 9 - 2 Gloria Ograda
Inter Stelnica 0 - 2 Andrias Andrasesti
Dunarea Giurgeni 2 - 3 Agronomia Bucu
CLASAMENT
1 Andrias Andrasesti 13 10 1 2 48 - 11 31
2 Albesti 08 13 9 1 3 40 - 21 28
3 A.S. Orezu 13 9 1 3 37 - 18 28
4 Viitorul Platonesti 13 9 0 4 49 - 26 27
5 Baraganul Ciulnita 13 7 2 4 28 - 18 23
6 Dunarea Giurgeni 13 7 2 4 37 - 29 23
7 FC Traian 13 7 0 6 37 - 32 21
8 Recolta Saveni 13 7 0 6 33 - 31 21
9 Gloria Ograda 13 6 1 6 28 - 38 19
10 Unirea M.Kogalniceanu 13 6 0 7 30 - 38 18
11 Gloria Gura Ialomitei 13 4 5 4 26 - 29 17
12 Agronomia Bucu 13 5 0 8 33 - 30 15
13 FC Movila 13 4 1 8 33 - 44 13
14 Vointa Scanteia 13 5 4 4 35 - 53 13**
15 Viitorul Valea Ciorii 13 3 3 7 24 - 44 12
16 Vointa Brincoveni 13 5 1 7 32 - 37 10**
17 Inter Stelnica 13 1 1 11 17 - 39 4
18 Rapid Perieti 13 1 1 11 16 - 45 4
nota:
**Echipa Vointa Bratianu Scanteia: -6 puncte (substituire jucatori la jocul Dunarea Giurgeni- Vointa Scinteia)
**Echipa Vointa Brincoveni: -6 puncte (substituire jucatori la jocul Vointa Brincoveni- AS Orezu)
JUNIORI
Sam, 10 Noiembrie ora12:00
Vointa Scanteia 1 - 6 Unirea M.Kogalniceanu
Albesti 08 1 - 2 Gloria Gura Ialomitei
Recolta Saveni 3 - 1 Vointa Brincoveni
FC Movila 4 - 0 Viitorul Valea Ciorii
FC Traian 2 - 0 A.S. Orezu
Rapid Perieti 0 - 1 Baraganul Ciulnita
Viitorul Platonesti 0 - 3 Gloria Ograda
Inter Stelnica 2 - 1 Andrias Andrasesti
Dunarea Giurgeni 3 - 0 Agronomia Bucu
CLASAMENT
1 Baraganul Ciulnita 13 11 2 0 38 - 9 35
2 Recolta Saveni 13 11 1 1 60 - 15 34
3 Unirea M.Kogalniceanu 13 10 2 1 38 - 12 32
4 Viitorul Platonesti 13 8 1 4 39 - 31 25
5 FC Movila 13 8 0 5 42 - 33 24
6 FC Traian 13 7 1 5 37 - 22 22
7 Albesti 08 13 7 1 5 25 - 12 22
8 Vointa Brincoveni 13 5 5 3 24 - 19 20
9 Gloria Gura Ialomitei 13 5 3 5 21 - 16 18
10 Vointa Scanteia 13 6 0 7 30 - 48 18
11 Gloria Ograda 13 5 1 7 35 - 49 16
12 Agronomia Bucu 13 4 2 7 30 - 34 14
13 Inter Stelnica 13 4 2 7 23 - 31 14
14 A.S. Orezu 13 4 0 9 15 - 43 12
15 Andrias Andrasesti 13 3 2 8 18 - 27 11
16 Viitorul Valea Ciorii 13 2 2 9 14 - 30 8
17 Rapid Perieti 13 3 1 9 31 - 43 4**
18 Dunarea Giurgeni 13 1 0 12 9 - 55 3
**Echipa Rapid Perieti: -6 puncte (substituire la jocul Unirea M.Kogalniceanu- Rapid Perieti)
SERIA A DOUA
SENIORI
Dum, 11 Noiembrie ora14:00
Unirea Fierbinti 4 - 0 Juventus Boranesti
Staruinta Brosteni 0 - 0 Recolta Barcanesti
Infratirea Jilavele 4 - 0 Viitorul Moldoveni
Unirea Sarateni 1 - 0 Viitorul Axintele
FC Dridu 0 - 0 Cosereni
Vointa Maia 3 - 3 Recolta Malu Rosu
Libertatea Salcioara 2 - 1 Unirea Ion Roata
Secunda Adincata 0 - 3 Fulgerul Fierbinti
CLASAMENT
1 Infratirea Jilavele 13 11 1 1 48 - 16 34
2 Unirea Sarateni 13 11 1 1 48 - 29 34
3 Unirea Fierbinti 12 10 0 2 34 - 9 30
4 Fulgerul Fierbinti 12 9 2 1 36 - 12 29
5 Recolta Barcanesti 12 7 2 3 39 - 21 23
6 Libertatea Salcioara 12 6 2 4 37 - 28 20
7 Staruinta Brosteni 12 6 2 4 24 - 22 20
8 Viitorul Moldoveni 12 4 3 5 29 - 22 15
9 Viitorul Axintele 12 4 3 5 21 - 16 15
10 Unirea Ion Roata 12 4 1 7 27 - 27 13
11 Recolta Malu Rosu 12 3 3 6 28 - 37 12
12 Juventus Boranesti 12 4 0 8 29 - 45 12
13 FC Dridu 13 4 2 7 24 - 31 8**
14 Vointa Maia 13 2 1 10 18 - 62 7
15 Essenza Sf. Gheorghe 12 2 0 10 16 - 49 6
16 Cosereni 12 2 2 8 17 - 27 2**
17 Secunda Adincata 12 2 1 9 17 - 39 1**
nota:
**Echipa FC Dridu: -6 puncte (substituire jucatori la jocul Libertatea Salcioara- FC Dridu)
**Echipa Cosereni: -6 punte (substituire la jocul Infratirea Jilavele- AS Cosereni)
**Echipa Secunda Adincata: -6 puncte (substituire jucatori la jocul cu F.Fierbinti)
JUNIORI
Dum, 11 Noiembrie ora12:00
Unirea Fierbinti 4 - 1 Juventus Boranesti
Staruinta Brosteni 2 - 0 Recolta Barcanesti
Infratirea Jilavele 5 - 2 Viitorul Moldoveni
Unirea Sarateni 0 - 3 Viitorul Axintele
FC Dridu 1 - 1 Cosereni
Vointa Maia 3 - 8 Recolta Malu Rosu
Libertatea Salcioara 4 - 0 Unirea Ion Roata
Secunda Adincata 1 - 1 Fulgerul Fierbinti
CLASAMENT
1 FC Dridu 13 10 1 2 50 - 18 31
2 Viitorul Axintele 12 9 1 2 52 - 13 28
3 Staruinta Brosteni 12 8 3 1 34 - 21 27
4 Cosereni 12 8 2 2 29 - 16 26
5 Fulgerul Fierbinti 12 6 3 3 31 - 18 21
6 Recolta Malu Rosu 12 6 1 5 37 - 23 19
7 Secunda Adincata 12 6 1 5 34 - 24 19
8 Infratirea Jilavele 13 6 1 6 35 - 27 19
9 Libertatea Salcioara 12 5 2 5 29 - 23 17
10 Unirea Fierbinti 12 5 2 5 25 - 25 17
11 Recolta Barcanesti 12 5 1 6 28 - 27 16
12 Viitorul Moldoveni 12 3 5 4 23 - 32 14
13 Juventus Boranesti 12 4 0 8 24 - 38 12
14 Unirea Ion Roata 12 3 2 7 19 - 36 11
15 Unirea Sarateni 13 3 0 10 16 - 39 9
16 Vointa Maia 13 3 0 10 16 - 68 9
17 Essenza Sf. Gheorghe 12 1 1 10 9 - 43 4
Sam, 10 Noiembrie ora14:00
Vointa Scanteia 4 - 3 Unirea M.Kogalniceanu
Albesti 08 6 - 0 Gloria Gura Ialomitei
Recolta Saveni 5 - 2 Vointa Brincoveni
FC Movila 5 - 2 Viitorul Valea Ciorii
FC Traian 1 - 2 A.S. Orezu
Rapid Perieti 1 - 3 Baraganul Ciulnita
Viitorul Platonesti 9 - 2 Gloria Ograda
Inter Stelnica 0 - 2 Andrias Andrasesti
Dunarea Giurgeni 2 - 3 Agronomia Bucu
CLASAMENT
1 Andrias Andrasesti 13 10 1 2 48 - 11 31
2 Albesti 08 13 9 1 3 40 - 21 28
3 A.S. Orezu 13 9 1 3 37 - 18 28
4 Viitorul Platonesti 13 9 0 4 49 - 26 27
5 Baraganul Ciulnita 13 7 2 4 28 - 18 23
6 Dunarea Giurgeni 13 7 2 4 37 - 29 23
7 FC Traian 13 7 0 6 37 - 32 21
8 Recolta Saveni 13 7 0 6 33 - 31 21
9 Gloria Ograda 13 6 1 6 28 - 38 19
10 Unirea M.Kogalniceanu 13 6 0 7 30 - 38 18
11 Gloria Gura Ialomitei 13 4 5 4 26 - 29 17
12 Agronomia Bucu 13 5 0 8 33 - 30 15
13 FC Movila 13 4 1 8 33 - 44 13
14 Vointa Scanteia 13 5 4 4 35 - 53 13**
15 Viitorul Valea Ciorii 13 3 3 7 24 - 44 12
16 Vointa Brincoveni 13 5 1 7 32 - 37 10**
17 Inter Stelnica 13 1 1 11 17 - 39 4
18 Rapid Perieti 13 1 1 11 16 - 45 4
nota:
**Echipa Vointa Bratianu Scanteia: -6 puncte (substituire jucatori la jocul Dunarea Giurgeni- Vointa Scinteia)
**Echipa Vointa Brincoveni: -6 puncte (substituire jucatori la jocul Vointa Brincoveni- AS Orezu)
JUNIORI
Sam, 10 Noiembrie ora12:00
Vointa Scanteia 1 - 6 Unirea M.Kogalniceanu
Albesti 08 1 - 2 Gloria Gura Ialomitei
Recolta Saveni 3 - 1 Vointa Brincoveni
FC Movila 4 - 0 Viitorul Valea Ciorii
FC Traian 2 - 0 A.S. Orezu
Rapid Perieti 0 - 1 Baraganul Ciulnita
Viitorul Platonesti 0 - 3 Gloria Ograda
Inter Stelnica 2 - 1 Andrias Andrasesti
Dunarea Giurgeni 3 - 0 Agronomia Bucu
CLASAMENT
1 Baraganul Ciulnita 13 11 2 0 38 - 9 35
2 Recolta Saveni 13 11 1 1 60 - 15 34
3 Unirea M.Kogalniceanu 13 10 2 1 38 - 12 32
4 Viitorul Platonesti 13 8 1 4 39 - 31 25
5 FC Movila 13 8 0 5 42 - 33 24
6 FC Traian 13 7 1 5 37 - 22 22
7 Albesti 08 13 7 1 5 25 - 12 22
8 Vointa Brincoveni 13 5 5 3 24 - 19 20
9 Gloria Gura Ialomitei 13 5 3 5 21 - 16 18
10 Vointa Scanteia 13 6 0 7 30 - 48 18
11 Gloria Ograda 13 5 1 7 35 - 49 16
12 Agronomia Bucu 13 4 2 7 30 - 34 14
13 Inter Stelnica 13 4 2 7 23 - 31 14
14 A.S. Orezu 13 4 0 9 15 - 43 12
15 Andrias Andrasesti 13 3 2 8 18 - 27 11
16 Viitorul Valea Ciorii 13 2 2 9 14 - 30 8
17 Rapid Perieti 13 3 1 9 31 - 43 4**
18 Dunarea Giurgeni 13 1 0 12 9 - 55 3
**Echipa Rapid Perieti: -6 puncte (substituire la jocul Unirea M.Kogalniceanu- Rapid Perieti)
SERIA A DOUA
SENIORI
Dum, 11 Noiembrie ora14:00
Unirea Fierbinti 4 - 0 Juventus Boranesti
Staruinta Brosteni 0 - 0 Recolta Barcanesti
Infratirea Jilavele 4 - 0 Viitorul Moldoveni
Unirea Sarateni 1 - 0 Viitorul Axintele
FC Dridu 0 - 0 Cosereni
Vointa Maia 3 - 3 Recolta Malu Rosu
Libertatea Salcioara 2 - 1 Unirea Ion Roata
Secunda Adincata 0 - 3 Fulgerul Fierbinti
CLASAMENT
1 Infratirea Jilavele 13 11 1 1 48 - 16 34
2 Unirea Sarateni 13 11 1 1 48 - 29 34
3 Unirea Fierbinti 12 10 0 2 34 - 9 30
4 Fulgerul Fierbinti 12 9 2 1 36 - 12 29
5 Recolta Barcanesti 12 7 2 3 39 - 21 23
6 Libertatea Salcioara 12 6 2 4 37 - 28 20
7 Staruinta Brosteni 12 6 2 4 24 - 22 20
8 Viitorul Moldoveni 12 4 3 5 29 - 22 15
9 Viitorul Axintele 12 4 3 5 21 - 16 15
10 Unirea Ion Roata 12 4 1 7 27 - 27 13
11 Recolta Malu Rosu 12 3 3 6 28 - 37 12
12 Juventus Boranesti 12 4 0 8 29 - 45 12
13 FC Dridu 13 4 2 7 24 - 31 8**
14 Vointa Maia 13 2 1 10 18 - 62 7
15 Essenza Sf. Gheorghe 12 2 0 10 16 - 49 6
16 Cosereni 12 2 2 8 17 - 27 2**
17 Secunda Adincata 12 2 1 9 17 - 39 1**
nota:
**Echipa FC Dridu: -6 puncte (substituire jucatori la jocul Libertatea Salcioara- FC Dridu)
**Echipa Cosereni: -6 punte (substituire la jocul Infratirea Jilavele- AS Cosereni)
**Echipa Secunda Adincata: -6 puncte (substituire jucatori la jocul cu F.Fierbinti)
JUNIORI
Dum, 11 Noiembrie ora12:00
Unirea Fierbinti 4 - 1 Juventus Boranesti
Staruinta Brosteni 2 - 0 Recolta Barcanesti
Infratirea Jilavele 5 - 2 Viitorul Moldoveni
Unirea Sarateni 0 - 3 Viitorul Axintele
FC Dridu 1 - 1 Cosereni
Vointa Maia 3 - 8 Recolta Malu Rosu
Libertatea Salcioara 4 - 0 Unirea Ion Roata
Secunda Adincata 1 - 1 Fulgerul Fierbinti
CLASAMENT
1 FC Dridu 13 10 1 2 50 - 18 31
2 Viitorul Axintele 12 9 1 2 52 - 13 28
3 Staruinta Brosteni 12 8 3 1 34 - 21 27
4 Cosereni 12 8 2 2 29 - 16 26
5 Fulgerul Fierbinti 12 6 3 3 31 - 18 21
6 Recolta Malu Rosu 12 6 1 5 37 - 23 19
7 Secunda Adincata 12 6 1 5 34 - 24 19
8 Infratirea Jilavele 13 6 1 6 35 - 27 19
9 Libertatea Salcioara 12 5 2 5 29 - 23 17
10 Unirea Fierbinti 12 5 2 5 25 - 25 17
11 Recolta Barcanesti 12 5 1 6 28 - 27 16
12 Viitorul Moldoveni 12 3 5 4 23 - 32 14
13 Juventus Boranesti 12 4 0 8 24 - 38 12
14 Unirea Ion Roata 12 3 2 7 19 - 36 11
15 Unirea Sarateni 13 3 0 10 16 - 39 9
16 Vointa Maia 13 3 0 10 16 - 68 9
17 Essenza Sf. Gheorghe 12 1 1 10 9 - 43 4
liga6 etapa12
seria1..duel in trei la promovare
seria2...alexeni stopata la slatioarele de Jilavele II
Dum, 11 Noiembrie ora14:00
Agronomia Bucu II 1 - 1 Recolta Buesti
Fair-Play Slobozia Noua 2 - 2 Omega Milosesti
Baraganul Ciulnita II 0 - 9 Spicul Marculesti
Stiinta Slobozia 4 - 1 Real Gimbasani
Victoria Bordusani 3 - 0 Sport '09 Paltinis
Rapid Fetesti 7 - 0 Inter Stejaru
Vointa Orboesti 5 - 6 Spicul Vladeni
Spartacus Iazu 3 - 1 Biruinta Sb. Noua
O etapa in care primele trei echipe din clasament si-au adjudecat cele trei puncte astfel ca duelul pentru locul fruntas se va da in trei pana la finalul turului.Liderul din Bordusani profita de faptul ca echipa din Paltinis nu s-a prezentat la acest meci si castiga la masa verde cu 3-0 in timp ce oaspetii pierd meciul dar si primesc o sanctiune de minus 3 puncte in clasament conform regulamentului in caz de neprezentare.Echipa secunda a Rapidului fetestean nu a avut nici un fel de problema in jocul cu lanterna rosie a seriei si a dispus clar cu 7-0 ramanad pe pozitia secunda a clasamentului.In schimb meciul cel mai echilibrat ala cestei etape in aceasta serie a fost la Slobozia unde Stiinta s-a intrebuintat destul de serios pentru a depasii o echipa foarte bataioasa acelor din Gimbasani care sunt o echipa incomoda pentru orice adversar.Victoria cu 4-1 plaseaza si mai departe pe Stiinta pe locul trei si raman in lupta pentru promovare.Vladeni se intoarce cu toate punctele din deplasrea de la Orboesti si leaga cea de-a doua victorie consecutiva reusind sa mai urce in clasament.Buesti nu scoate decat un singur punct la Bucu cu echipa locala a doua a clubului Agronomia si pastreaza locul patru dar departe de locurile promovabile.In schimb cei din Marculesti au facut scor la satelitul celor din Ciulnita invingand cu un categoric 9-0.
CLASAMENT
1 Victoria Bordusani 12 10 2 0 40 - 7 32
2 Rapid Fetesti 12 10 1 1 51 - 11 31
3 MB Stiinta Slobozia 12 10 0 2 63 - 28 30
4 Recolta Buesti 12 7 2 3 49 - 19 23
5 Agronomia Bucu II 12 7 2 3 34 - 17 23
6 Spicul Marculesti 12 7 1 4 54 - 26 22
7 Spartacus Iazu 12 6 0 6 28 - 25 18
8 Real Gimbasani 12 5 1 6 30 - 33 16
9 Spicul Vladeni 12 5 1 6 31 - 46 16
10 Baraganul Ciulnita II 12 4 0 8 26 - 50 12
11 Omega Milosesti 12 3 4 5 23 - 37 10*
12 Vointa Orboesti 11 3 1 7 27 - 41 10
13 Biruinta Sb. Noua 11 3 1 7 23 - 40 10
14 Fair-Play Slobozia Noua 12 3 2 7 26 5**
15 Sport '09 Paltinis 12 1 2 9 28 - 70 2*
16 Inter Stejaru 12 0 2 10 14 - 64 -1*
nota:
*Echipa Inter Stejaru: -3 puncte (neprezentare la jocul Inter Stejaru- Spicul Marculesti)
*Echipa Omega Milosesti: -3 puncte (neprezentare la jocul Spicul Vladeni- Omega Milosesti)
**Echipa Fair-Play Slobozia Noua: -3 puncte (neprezentare la jocul Spicul Vladeni- Fair Play Sb. Noua)
Echipa Fair-Play Slobozia Noua: -3 puncte (neprezentare la jocul Sport' 09 Paltinis- Fair Play Sb. Noua)
*Echipa Sport '09 Paltinis: -3 puncte (neprezentare la V. Bordusani- Sport'09 Paltinis)
ETAPA VIITOARE
Dum, 18 Noiembrie ora10:00
Biruinta Sb. Noua - Agronomia Bucu II
Dum, 18 Noiembrie ora14:00
Spicul Vladeni - Spartacus Iazu
Inter Stejaru - Vointa Orboesti
Sport '09 Paltinis - Rapid Fetesti
Real Gimbasani - Victoria Bordusani
Spicul Marculesti - MB Stiinta Slobozia
Omega Milosesti - Baraganul Ciulnita II
Recolta Buesti - Fair-Play Slobozia Noua
Aruncand o simpla privire la meciurile acestei etape observam deja ca vor fi doua derbyuri tari cu implicatie la locurile promovabile.La Gimbasani gazdele intalnesc liderul neinvins ala cestei serii si echipa din Gimbasani poate schimba liderul dupa aceasta etapa mai ales ca vor juca apoi si pe terenul celor din Fetesti.Si pentru ca tot venii vorba de acestia,fetestenii au totusi o misiune usoara daca ne uitam la pozitiile celor doua echipe in clasament deoarece se vor deplasa la Paltinis si echipa gazda nu este una de speriat.In schimb alt meci greu este si la Marculesti unde vine ocupanta locului trei si marculestenii nu sunt darnici la puncte cand e vorba de jocurile de acasa.Vom vedea ce va mai fi si dupa aceasta etapa de duminica care se anunta destul de interesanta cel putin la meciurile anuntate mai sus.
SERIA A DOUA
Dum, 11 Noiembrie ora14:00
Avantul Rovine 1 - 2 Unirea Patru Frati
FC Movilita 5 - 5 Unirea Girbovi
Infratirea Jilavele II 4 - 2 Gloria Alexeni
Victoria Rosiori 5 - 7 Avantul Grindu
Vointa Cocora II 2 - 0 Brosteni
Dinamo Borduselu 4 - 3 Vointa Barbulesti
Multe surprize si in seria a doua in care sa notam in primul rand faptul ca echipa din Axintele a pierdut la Slatioarele cu echipa a doua a celor din Jilavele cu 2-4,in timp ce Rovine cedeaza in mod surprinzator acasa cu Patru FratI,iar Rosiori este invinsa acasa de Grindul care si-a adus aminte ca undeva in timp juca prin liga5.Garbovi scoate un egal la Movilita dupa un joc in care scorul final 5-5 pare desprins totusi din alte sporturi.Cocora II merge mai departe si nu ar fi de mirare daca la finalul campionatului aceasta echipa s-ar clasa pe un loc promovabil deoarece chiar se doreste promovarea in onoare la aceasta echipa si asigurarea unei echipe satelit mai puternica pentru prima echipa ce activeaza in liga4.Iata mai jos si cum stau lucrurile in clasament dupa disputarea acestei etape
CLASAMENT
1 Gloria Alexeni 10 7 2 1 27 - 14 23
2 Vointa Cocora II 11 7 0 4 30 - 20 21
3 Unirea Girbovi 10 5 3 2 42 - 28 18
4 Avantul Rovine 11 5 2 4 27 - 30 17
5 Infratirea Jilavele II 10 5 2 3 23 - 29 17
6 Avantul Grindu 10 5 1 4 32 - 29 16
7 Athletic Valea Macrisului 10 5 0 5 38 - 30 15
8 Victoria Rosiori 10 5 0 5 28 - 25 15
9 Steaua Borduselu 10 5 0 5 24 - 27 15
10 Dinamo Borduselu 11 4 1 6 23 - 33 13
11 Unirea Patru Frati 10 4 0 6 24 - 23 12
12 Vointa Barbulesti 12 4 0 8 34 - 43 12
13 AS FC Movilita 10 3 1 6 28 - 37 10
14 Brosteni 11 2 2 7 23 - 35 8
ETAPA VIITOARE
Dum, 18 Noiembrie ora14:00
Brosteni - Dinamo Borduselu
Avantul Grindu - Athletic Valea Macrisului
Gloria Alexeni - Victoria Rosiori
Unirea Girbovi - Infratirea Jilavele II
Unirea Patru Frati - FC Movilita
Steaua Borduselu - Avantul Rovine
Pentru etapa de la sfarsitul acestei saptamani liderul seriei joaca acasa cu Rosiori si nu credem ca este loc de vre-o surpriza astfel ca gazdele isi vor trece in cont inca trei puncte si vor profita si de faptul ca ocupanta pozitiei secunde Cocora este nevoita sa stea.In schimb cei din Garbovi pot profita daca inving acasa surpriza din aceasta etapa echipa secunda a celor din Jilavele si astfel se pot instala pe locul secund cu acelasi numar de puncte ca si acestia.Un meci interesant pare a fi cel de la Grindul dar cele doua echipe se vor lupta doar pentru orgoliu deoarece sunt departe pe moment de locurile din fruntea clasamentului.
Agronomia Bucu II 1 - 1 Recolta Buesti
Fair-Play Slobozia Noua 2 - 2 Omega Milosesti
Baraganul Ciulnita II 0 - 9 Spicul Marculesti
Stiinta Slobozia 4 - 1 Real Gimbasani
Victoria Bordusani 3 - 0 Sport '09 Paltinis
Rapid Fetesti 7 - 0 Inter Stejaru
Vointa Orboesti 5 - 6 Spicul Vladeni
Spartacus Iazu 3 - 1 Biruinta Sb. Noua
O etapa in care primele trei echipe din clasament si-au adjudecat cele trei puncte astfel ca duelul pentru locul fruntas se va da in trei pana la finalul turului.Liderul din Bordusani profita de faptul ca echipa din Paltinis nu s-a prezentat la acest meci si castiga la masa verde cu 3-0 in timp ce oaspetii pierd meciul dar si primesc o sanctiune de minus 3 puncte in clasament conform regulamentului in caz de neprezentare.Echipa secunda a Rapidului fetestean nu a avut nici un fel de problema in jocul cu lanterna rosie a seriei si a dispus clar cu 7-0 ramanad pe pozitia secunda a clasamentului.In schimb meciul cel mai echilibrat ala cestei etape in aceasta serie a fost la Slobozia unde Stiinta s-a intrebuintat destul de serios pentru a depasii o echipa foarte bataioasa acelor din Gimbasani care sunt o echipa incomoda pentru orice adversar.Victoria cu 4-1 plaseaza si mai departe pe Stiinta pe locul trei si raman in lupta pentru promovare.Vladeni se intoarce cu toate punctele din deplasrea de la Orboesti si leaga cea de-a doua victorie consecutiva reusind sa mai urce in clasament.Buesti nu scoate decat un singur punct la Bucu cu echipa locala a doua a clubului Agronomia si pastreaza locul patru dar departe de locurile promovabile.In schimb cei din Marculesti au facut scor la satelitul celor din Ciulnita invingand cu un categoric 9-0.
CLASAMENT
1 Victoria Bordusani 12 10 2 0 40 - 7 32
2 Rapid Fetesti 12 10 1 1 51 - 11 31
3 MB Stiinta Slobozia 12 10 0 2 63 - 28 30
4 Recolta Buesti 12 7 2 3 49 - 19 23
5 Agronomia Bucu II 12 7 2 3 34 - 17 23
6 Spicul Marculesti 12 7 1 4 54 - 26 22
7 Spartacus Iazu 12 6 0 6 28 - 25 18
8 Real Gimbasani 12 5 1 6 30 - 33 16
9 Spicul Vladeni 12 5 1 6 31 - 46 16
10 Baraganul Ciulnita II 12 4 0 8 26 - 50 12
11 Omega Milosesti 12 3 4 5 23 - 37 10*
12 Vointa Orboesti 11 3 1 7 27 - 41 10
13 Biruinta Sb. Noua 11 3 1 7 23 - 40 10
14 Fair-Play Slobozia Noua 12 3 2 7 26 5**
15 Sport '09 Paltinis 12 1 2 9 28 - 70 2*
16 Inter Stejaru 12 0 2 10 14 - 64 -1*
nota:
*Echipa Inter Stejaru: -3 puncte (neprezentare la jocul Inter Stejaru- Spicul Marculesti)
*Echipa Omega Milosesti: -3 puncte (neprezentare la jocul Spicul Vladeni- Omega Milosesti)
**Echipa Fair-Play Slobozia Noua: -3 puncte (neprezentare la jocul Spicul Vladeni- Fair Play Sb. Noua)
Echipa Fair-Play Slobozia Noua: -3 puncte (neprezentare la jocul Sport' 09 Paltinis- Fair Play Sb. Noua)
*Echipa Sport '09 Paltinis: -3 puncte (neprezentare la V. Bordusani- Sport'09 Paltinis)
ETAPA VIITOARE
Dum, 18 Noiembrie ora10:00
Biruinta Sb. Noua - Agronomia Bucu II
Dum, 18 Noiembrie ora14:00
Spicul Vladeni - Spartacus Iazu
Inter Stejaru - Vointa Orboesti
Sport '09 Paltinis - Rapid Fetesti
Real Gimbasani - Victoria Bordusani
Spicul Marculesti - MB Stiinta Slobozia
Omega Milosesti - Baraganul Ciulnita II
Recolta Buesti - Fair-Play Slobozia Noua
Aruncand o simpla privire la meciurile acestei etape observam deja ca vor fi doua derbyuri tari cu implicatie la locurile promovabile.La Gimbasani gazdele intalnesc liderul neinvins ala cestei serii si echipa din Gimbasani poate schimba liderul dupa aceasta etapa mai ales ca vor juca apoi si pe terenul celor din Fetesti.Si pentru ca tot venii vorba de acestia,fetestenii au totusi o misiune usoara daca ne uitam la pozitiile celor doua echipe in clasament deoarece se vor deplasa la Paltinis si echipa gazda nu este una de speriat.In schimb alt meci greu este si la Marculesti unde vine ocupanta locului trei si marculestenii nu sunt darnici la puncte cand e vorba de jocurile de acasa.Vom vedea ce va mai fi si dupa aceasta etapa de duminica care se anunta destul de interesanta cel putin la meciurile anuntate mai sus.
SERIA A DOUA
Dum, 11 Noiembrie ora14:00
Avantul Rovine 1 - 2 Unirea Patru Frati
FC Movilita 5 - 5 Unirea Girbovi
Infratirea Jilavele II 4 - 2 Gloria Alexeni
Victoria Rosiori 5 - 7 Avantul Grindu
Vointa Cocora II 2 - 0 Brosteni
Dinamo Borduselu 4 - 3 Vointa Barbulesti
Multe surprize si in seria a doua in care sa notam in primul rand faptul ca echipa din Axintele a pierdut la Slatioarele cu echipa a doua a celor din Jilavele cu 2-4,in timp ce Rovine cedeaza in mod surprinzator acasa cu Patru FratI,iar Rosiori este invinsa acasa de Grindul care si-a adus aminte ca undeva in timp juca prin liga5.Garbovi scoate un egal la Movilita dupa un joc in care scorul final 5-5 pare desprins totusi din alte sporturi.Cocora II merge mai departe si nu ar fi de mirare daca la finalul campionatului aceasta echipa s-ar clasa pe un loc promovabil deoarece chiar se doreste promovarea in onoare la aceasta echipa si asigurarea unei echipe satelit mai puternica pentru prima echipa ce activeaza in liga4.Iata mai jos si cum stau lucrurile in clasament dupa disputarea acestei etape
CLASAMENT
1 Gloria Alexeni 10 7 2 1 27 - 14 23
2 Vointa Cocora II 11 7 0 4 30 - 20 21
3 Unirea Girbovi 10 5 3 2 42 - 28 18
4 Avantul Rovine 11 5 2 4 27 - 30 17
5 Infratirea Jilavele II 10 5 2 3 23 - 29 17
6 Avantul Grindu 10 5 1 4 32 - 29 16
7 Athletic Valea Macrisului 10 5 0 5 38 - 30 15
8 Victoria Rosiori 10 5 0 5 28 - 25 15
9 Steaua Borduselu 10 5 0 5 24 - 27 15
10 Dinamo Borduselu 11 4 1 6 23 - 33 13
11 Unirea Patru Frati 10 4 0 6 24 - 23 12
12 Vointa Barbulesti 12 4 0 8 34 - 43 12
13 AS FC Movilita 10 3 1 6 28 - 37 10
14 Brosteni 11 2 2 7 23 - 35 8
ETAPA VIITOARE
Dum, 18 Noiembrie ora14:00
Brosteni - Dinamo Borduselu
Avantul Grindu - Athletic Valea Macrisului
Gloria Alexeni - Victoria Rosiori
Unirea Girbovi - Infratirea Jilavele II
Unirea Patru Frati - FC Movilita
Steaua Borduselu - Avantul Rovine
Pentru etapa de la sfarsitul acestei saptamani liderul seriei joaca acasa cu Rosiori si nu credem ca este loc de vre-o surpriza astfel ca gazdele isi vor trece in cont inca trei puncte si vor profita si de faptul ca ocupanta pozitiei secunde Cocora este nevoita sa stea.In schimb cei din Garbovi pot profita daca inving acasa surpriza din aceasta etapa echipa secunda a celor din Jilavele si astfel se pot instala pe locul secund cu acelasi numar de puncte ca si acestia.Un meci interesant pare a fi cel de la Grindul dar cele doua echipe se vor lupta doar pentru orgoliu deoarece sunt departe pe moment de locurile din fruntea clasamentului.
liga2 seria1 etapa11
..ne-a luat valul dunarii...
CSM UNIREA SLOBOZIA-FCM DUNAREA GALATI 1-1(0-1)
Arbitru: Marodin Ion Marius (Bucureşti); Asistenţi: Iovu Ciprian şi Brînză Iulian Cătălin (ambii din Botoşani)
Unirea: Dobre - Stan, Soare (cpt.), Lazăr, C. Toma - M. Florea, Macare, L. Mihai, Gheorghiu - V. Gheorghe, Anghel
Rezerve: Oprea - Lorincz, Ibrian, Ivaşcă, D. Gheorghe, Luca, Mihalcea
Antrenor: Marin Dună
Dunărea: Măstăcan (cpt.) - L. Radu, Teleagă, D. Florea, D. Popescu, M. Iancu, Cucu, Chiriac, Al. Cristea, Drăgan, Dragomir
Rezerve:Comănescu - Enache, Căldăraru, Moroşanu, V. Ion, Chelaru, Grosu
Antrenor: Valentin Stan
min. 90 Dunărea rămâne în 9 după eliminarea lui L. Radu două galbene
min 81 1-1 gol Unirea, Măstăcan respinge defectuos şutul lui Ivaşcă şi D. Gheorghe e pe fază şi înscrie
min. 62 eliminare Daniel Florea, veteranul Dunării primind al doilea galben
min. 37 0-1 Corner de pe partea stângă, a executat Cristea, iar Cucu a inscris cu capul din interiorul careului
Încă din primul minut, slobozenii puteau deschide scorul. Era prea devreme însă, iar Macare nu-şi reglase tirul. Gălăţenii au stat la cutie, iar în prima parte au lovit odată dar bine, Era minutul 37 când Cristea executa un corner de pe stânga. Cucu s-a înşurubat bine în careul slobozean şi i-a dat lovitura de graţie lui Dobre. După pauză, Dună a încercat să impulsioneze atacul prin introducerea lui Mihalcea şi a reuşit. V. Gheorghe (52), Mihalcea (60) , Ivaşcă (74), Macare(75) trag pe lângă sau îl evidenţiază pe Măstăcan. Gazdele cu ratările, oaspeţii cu eliminările. În min. 62 exdinamovistul Daniel Florea vede al doilea galben şi caută drumul spre cabine. Până la urmă în mod logic, vine şi golul. Ivaşcă trage în forţă (81) , Măstăcan respinge defectuos, iar vulpoiul Dumitru Gheorghe nu ratează şansa egalării. Finalul este tot al Unirii. Mihalcea greşeşte ţinta după centrarea lui Stan (82), iar Gheorghiu zguduie bara (88). Se termină 1-1, iar Unirea pierde ocazia de a dubla punctele câştigate la Suceava. Egalul obţinut de Dunărea a mulţumit întreaga delegaţie galăţeană, mai cu seamă după cavalcada de ocazii avute de unirişti în repriza secundă.
Finalul meciului l-a găsit pe antrenorul Unirii, Marin Dună dezamăgit de rezultat: "Am pierdut nemeritat două puncte. Echipa a jucat bine chiar dacă m-au supărat în prima repriză când au fost câteva nesincronizări care au dus şi la primirea golului din fază fixă. Din păcate, noi nu reuşim să marcăm din fază fixă. Am avut nenumărate ocazii şu nu am să le reproşez prea multe jucătorilor. Au vrut, s-au dăruit, au avut atitudine şi agresivitate. Eu zic că în următoarele meciuri vom aduna puncte atât acasă cât şi în deplasare, pentru că echipa se exprimă bine"
REZULTATE COMPLETE ETAPA10
.Sâmbătă, 3 Noiembrie
CSM Unirea Slobozia - Dunărea Galaţi 1-1
Chindia Târgovişte - FC Farul Constanţa 4-1
ACS Buftea - Dinamo II Bucureşti 2-4
Sportul Studenţesc - Delta Tulcea 0-4
Duminică, 4 Noiembrie
Săgeata Năvodari - FC Botoşani 2-1
CF Brăila - Rapid CFR Suceava 1-0
CLASAMENT
1 Sportul Studenţesc 9 7 0 2 20-9 21
2 Delta Tulcea 10 6 1 3 20-10 19
3 Săgeata Năvodari 9 5 3 1 19-11 18
4 CS Otopeni 9 5 2 2 14-10 17
5 FC Botoşani 9 5 0 4 13-10 15
6 CF Brăila 8 4 1 3 13-19 13
7 Chindia Târgovişte 9 3 3 3 13-10 12
8 CSM Unirea Slobozia 8 2 4 2 12-13 10
9 Rapid CFR Suceava 9 3 1 5 8-12 10
10 Dunărea Galaţi 9 2 3 4 9-12 9
11 ACS Buftea 9 2 2 5 12-20 8
12 Dinamo II Bucureşti 9 2 0 7 10-17 6
13 FC Farul Constanţa 9 2 0 7 8-18 6
ETAPA VIITOARE
Delta Tulcea - CS Otopeni 11:00
FC Botoşani - Sportul Studenţesc 11:00
Dunărea Galaţi - CF Brăila 11:00
FC Farul Constanţa - CSM Unirea Slobozia 11:00
Dinamo II Bucureşti - Chindia Târgovişte 11:00
(sursa-liga2.ro)
Arbitru: Marodin Ion Marius (Bucureşti); Asistenţi: Iovu Ciprian şi Brînză Iulian Cătălin (ambii din Botoşani)
Unirea: Dobre - Stan, Soare (cpt.), Lazăr, C. Toma - M. Florea, Macare, L. Mihai, Gheorghiu - V. Gheorghe, Anghel
Rezerve: Oprea - Lorincz, Ibrian, Ivaşcă, D. Gheorghe, Luca, Mihalcea
Antrenor: Marin Dună
Dunărea: Măstăcan (cpt.) - L. Radu, Teleagă, D. Florea, D. Popescu, M. Iancu, Cucu, Chiriac, Al. Cristea, Drăgan, Dragomir
Rezerve:Comănescu - Enache, Căldăraru, Moroşanu, V. Ion, Chelaru, Grosu
Antrenor: Valentin Stan
min. 90 Dunărea rămâne în 9 după eliminarea lui L. Radu două galbene
min 81 1-1 gol Unirea, Măstăcan respinge defectuos şutul lui Ivaşcă şi D. Gheorghe e pe fază şi înscrie
min. 62 eliminare Daniel Florea, veteranul Dunării primind al doilea galben
min. 37 0-1 Corner de pe partea stângă, a executat Cristea, iar Cucu a inscris cu capul din interiorul careului
Încă din primul minut, slobozenii puteau deschide scorul. Era prea devreme însă, iar Macare nu-şi reglase tirul. Gălăţenii au stat la cutie, iar în prima parte au lovit odată dar bine, Era minutul 37 când Cristea executa un corner de pe stânga. Cucu s-a înşurubat bine în careul slobozean şi i-a dat lovitura de graţie lui Dobre. După pauză, Dună a încercat să impulsioneze atacul prin introducerea lui Mihalcea şi a reuşit. V. Gheorghe (52), Mihalcea (60) , Ivaşcă (74), Macare(75) trag pe lângă sau îl evidenţiază pe Măstăcan. Gazdele cu ratările, oaspeţii cu eliminările. În min. 62 exdinamovistul Daniel Florea vede al doilea galben şi caută drumul spre cabine. Până la urmă în mod logic, vine şi golul. Ivaşcă trage în forţă (81) , Măstăcan respinge defectuos, iar vulpoiul Dumitru Gheorghe nu ratează şansa egalării. Finalul este tot al Unirii. Mihalcea greşeşte ţinta după centrarea lui Stan (82), iar Gheorghiu zguduie bara (88). Se termină 1-1, iar Unirea pierde ocazia de a dubla punctele câştigate la Suceava. Egalul obţinut de Dunărea a mulţumit întreaga delegaţie galăţeană, mai cu seamă după cavalcada de ocazii avute de unirişti în repriza secundă.
Finalul meciului l-a găsit pe antrenorul Unirii, Marin Dună dezamăgit de rezultat: "Am pierdut nemeritat două puncte. Echipa a jucat bine chiar dacă m-au supărat în prima repriză când au fost câteva nesincronizări care au dus şi la primirea golului din fază fixă. Din păcate, noi nu reuşim să marcăm din fază fixă. Am avut nenumărate ocazii şu nu am să le reproşez prea multe jucătorilor. Au vrut, s-au dăruit, au avut atitudine şi agresivitate. Eu zic că în următoarele meciuri vom aduna puncte atât acasă cât şi în deplasare, pentru că echipa se exprimă bine"
REZULTATE COMPLETE ETAPA10
.Sâmbătă, 3 Noiembrie
CSM Unirea Slobozia - Dunărea Galaţi 1-1
Chindia Târgovişte - FC Farul Constanţa 4-1
ACS Buftea - Dinamo II Bucureşti 2-4
Sportul Studenţesc - Delta Tulcea 0-4
Duminică, 4 Noiembrie
Săgeata Năvodari - FC Botoşani 2-1
CF Brăila - Rapid CFR Suceava 1-0
CLASAMENT
1 Sportul Studenţesc 9 7 0 2 20-9 21
2 Delta Tulcea 10 6 1 3 20-10 19
3 Săgeata Năvodari 9 5 3 1 19-11 18
4 CS Otopeni 9 5 2 2 14-10 17
5 FC Botoşani 9 5 0 4 13-10 15
6 CF Brăila 8 4 1 3 13-19 13
7 Chindia Târgovişte 9 3 3 3 13-10 12
8 CSM Unirea Slobozia 8 2 4 2 12-13 10
9 Rapid CFR Suceava 9 3 1 5 8-12 10
10 Dunărea Galaţi 9 2 3 4 9-12 9
11 ACS Buftea 9 2 2 5 12-20 8
12 Dinamo II Bucureşti 9 2 0 7 10-17 6
13 FC Farul Constanţa 9 2 0 7 8-18 6
ETAPA VIITOARE
Delta Tulcea - CS Otopeni 11:00
FC Botoşani - Sportul Studenţesc 11:00
Dunărea Galaţi - CF Brăila 11:00
FC Farul Constanţa - CSM Unirea Slobozia 11:00
Dinamo II Bucureşti - Chindia Târgovişte 11:00
(sursa-liga2.ro)
liga3 seria2 etapa10
...rapidistii si-au pus piedica singuri..
....axintele trece peste dunare...
vineri 02.11.12 h14.00
FC RAPID FETESTI-CS VICTORIA CHIRNOGI 1-1(0-1)
au marcat:0-1 petre min28,1-1 pena min90+2
stadion-municipal Fetesti
teren-moale cu iarba
vreme-buna 19 grade C vant moderat
spectatori-circa 400
arbitrii-
observatori-
meciuri directe-8 jocuri la liga3 in sezoanele 82/83,84/85,89/90,90/91
ultima intalnire intre cele doua echipe-tur2 Cupa Romaniei 2012/2013 la Fetesti 4-1prelungiri
ultima intalnire in liga3 la Fetesti-sezon 90/91 3-1 etapa4 16.09.90
RAPID
echipament-complet alb
linie clasament all time in liga3-14 407 155 62 199 509-716 355
linie clasament general-8 3 0 5 9-21 9
linie clasament acasa-4 3 0 1 8-6 9
rezultate acasa-3-1 eolica,3-2 sportul II,0-2 axintele,2-1 metaloglobus
meciuri fara gol primit acasa-0
goluri marcate pe meci acasa-2,00
goluri primite pe meci acasa-1,50
cea mai clara victorie acasa-3-1 eolica
cea mai severa infrangere acasa-0-2 axintele
VICTORIA
echipament-complet albastru
linie clasament general-8 3 4 1 18-14 13
linie clasament deplasare-4 1 2 1 6-10 5
rezultate deplasare-2-2 juventus bucuresti,2-2 calarasi,2-1 eolica,0-5 metaloglobus
meciuri fara gol primit in deplasare-0
goluri marcate pe meci in deplasare- 1,50
goluri primite pe meci in deplasare- 2,50
cea mai clara victorie in deplasare 2-1 cu eolica baia
cea mai severa infrangere in deplasare 0-5 cu metaloglobus
AVANCRONICA MECI
Ecourile victorie de vineri s-au stins deja si cu totii ne indreptam atentia acum asupra meciului de vineri cu echipa calaraseana din Chirnogi.Ne asteapta un joc dificil ca si toate cele jucate pana acum deoarece la liga3 nivelul este diferit ca la judet si toate echipele joaca cu mai multa ardoare pentru a scoate punct sau puncte in deplasare.Momentan putem spune ca la capitolul jocuri acasa stam destul de bine avand doar un esec cu liderul seriei cei drept.Avem insa si moralul in crestere dupa victoria de vineri dar si faptul ca am eliminat in august din cupa aceasta echipa a Chirnogiului dar dupa prelungiri cu 4-1 la finalul celor 90 minute scorul fiind egal 1-1.Tot ca un punct pozitiv pentru noi este si faptul ca la ultima prezenta in liga3 am invins la Fetesti aceasta echipa cu 3-1 dar de atunci au trecut ani buni si lucrurile stau cu totul altfel.Baietii nostrii au efectuat luni un prim antrenament dar din pacate conditiile meteo din aceasta saptamana dau serios peste cap planurile conducerii tehnice care este nevoita sa se gandeasca la un sistem de joc care sa se adapteze si cu starea gazonului care din pacate incepe sa se degradeze de la ploile cazute.Astfel ca marti era preconizat un meci amical la Fetesti dar s-a luat hotararea ca acesta sa nu se mai joace pentru a proteja cat de cat suprafata de joc.Prognoza meteo este una destul de imbucuratoare pentru ziua de vineri astfel ca la ora meciului nu va mai ploua dar va fi mai rece ca pana acum.Speram ca cei care au grija de suprafata de joc sa reuseasca sa o aduca la un nivel acceptabil si astfel jucatorii tehnici sa nu aibe de suferit.Vor mai urma si azi si maine doua antrenamente dupa care vom afla exect starea celor care inca mai acuza probleme medicale dar si cei 18 care vor prinde lotul pentru ziua de vineri.Vom reveni..
COMENTARIU MECI
Un meci de la care aveam cu totii mari asteptari dar care din pacate avea sa devina greu inca de la inceputul saptamani.Ploile cazute in acele zile au facut ca programul echipei noastre sa fie serios afectat si astfel sedintele de antrenement sa fie serios afectate.S-a incercat pe cat posibil ca numarul acestora sa fie cat mai putine pentru a proteja cat de cat suprafata de joc in vederea meciului de vineri.Si a venit si ziua meciului..Cu doar o seara in urma la Fetesti a mai plouat o repriza snatoasa chiar in cursul noptii de joi spre vineri astfel ca terenul a devenit foarte moale si pe unele portiuni chiar noroios punand la grea incercare echilibru fotbalistilor.Ne-am bucurat insa cu totii cand de dimineata am vazut soarele pe cer deoarece scapam de amenintarea ploii si astfel terenul incepea sa se mai usuce si sub adierea vantului.La ora meciului acesta insa spre surprinderea noastra s-a aratat destul de bun chiar acceptabil putem spune pentru un meci de fotbal.Lucruri bune si la prezenta la stadion deoarece tribuna cea mica a fost imbracata cu scaune de plastic iar dupa multi ani tabela de marcaj a stadionului a prins si ea viata si nu mai trebuie ca cei care vin mai tarziu la stadion sa intrebe pe unul si pe altul cat este scorul
Revenind la meciul in sine sa spunem ca tehnicienii nostrii au optat ca si la jocul cu Metaloglobus pe acelasi prim 11 deoarece o vorba veche in fotbal spune ca formula castigatoare nu se schimba niciodata.Asa a procedat si directorul tehnic Marius Munteanu care a trimis in teren aceiasi formula in incercarea de a asurprinde prin asezarea in teren si pe echipa din Chirnogi.Daca priveam la clasament inainte de acest meci observam faptul ca oaspetii au o echipa solida bine pusa la punct cu rezultate notabile in deplasari exceptie facand doar simplu accident de la Bucuresti cu Metaloglobus unde au luat scor.Nici echipa noastra nu statea rau la capitolul meciuri in deplasare deoarece au pierdut doar un singur meci in compania celor de la Axintele care vorba fie nu prea au adversar in aceasta serie si vor promova la pas.
Jocul incepe intr-o nota de egalitate intre cele doua echipe ca o partida de sah in care ambele echipe nu risca deloc si asteapta o eventuala mutare gresita a adversaruli.Si pana prin minutul 25 nu am constatat decat o asezare buna a oaspetilor si prin o plimbare a mingiei dintr-o parte a alta a terenului astfel ca la capitolul posesie acestia au stat excelent.Si cand nimeni nu se astepta se deschide si scorul in minutul 28 la o faza care nu anunta nimic,L.Stefan scapa din marcaj pe Petre de la oaspeti care primeste o minge in interiorul careului si fara sa stea pe ganduri suteaza direct la coltul scurt batandu-l pe Gandac.Faza ciudata in careul oaspetilor in minutul 33 cand la o patrundere a lui D.Marian acesta este lovit cu piciorul de un calarasean ridicat mult prea sus fata de prevederile regulamentului si se prabuseste in careu dar centralul lasa jocul sa continue.Nedelea incearca si el un artificiu tehnic la o lovitura de colt in minutul 35 incercand sa-l surprinda pe portarul oaspetilor cu o lovitura direct pe spatiul portii dar mingea loveste doar plasa laterala.Acest gol parca toarna plumb in picioarele jucatorilor nostrii care manevreaza cu greu mingea comit pase gresite si multe nesincronizari in atac iar o astfel de faza era sa ne coste si mai scump pe finalul primei reprize cand un jucator calarasean scapa spre poarta noastra si singur cu Gandac lobeaza mingea peste acesta si spre usurarea noastra mingea trece si peste poarta astfel ca scorul la pauza avea sa ramana doar 0-1.O prima repriza modesta in care fazele la poarta pot fi numarate pe degetele unei singure maini.
Certati serios la pauza de conducerea tehnica pentru jocul modest facut in prima parte de la cabine parca iese o alta echipa a Rapidului deoarece jocul incepe sa se mute in jumatatea cealalta de teren.Calarasenii se grupeaza cuminti pe doua linii in fata careului si incearca sa loveasca pe contraatac in incercarea de a marca si golul doi si astfel sa inchida jocul.Apar si schimbarile astfel ca se forteaza atacul in locul lui Ureche intra Stanciu iar tanarul Albut intra si el la joc in locul lui Dan Marian.Jocul se schimba si feroviarii preseaza si mai mult defensiva calaraseana care se multumeste doar sa se apare.Intra in teren la noi si Clinciu in locul lui Nedelea obosit de raidurile facute pe extreme.Si Clinciu putea fi eroul acestui meci..Urmeaza o centrare a acestuia in careu si mingea intalneste in calea sa mana unui jucator de la oaspeti.De aceasta data centralul este pe faza si dicteaza promt fara ezitare penalty cu toate ca oaspetii protesteaza asupra acestei decizii.Dilema la noi era cine sa bata deoareca la o alta partida in deplasare varful Pena ratase la Rm Sarat o astfel de lovitura.Clinciu isi ia angajamentul sa execute el dar o face modest sutand pe jos destul de moale si astfel portarul oaspetilor ghiceste coltul aducand disperarea pe banca tehnica si in randul celor prezenti in tribune..Iar cand nimeni nu se mai astepta si spectatorii se pregateau sa plece spre case dezamagiti de scorul de pe tabela se produce si minunea.In ultima faza a meciului in ultimele secunde de prelungiri avem un corner executat in careu iar mingea ajunge la Pena care reuseste sa gaseasca plasa portii oaspetilor printr-o padure de picioare si astfel sa spele rusinea unei infrangeri nemeritate..Si toti se intrebau apoi..daca si Clinciu nu rata nu aveam iar inca trei puncte in clasament?..Asta este mergem mai departe deoarece au ratat penalty-uri si marii fotbalisti in cariera lor si nu -s-a mai suparat nimeni pe ei.Ramane insa doar gustul amar ca puteam scoate mai mult din acest meci mai ales in repriza secunda cand puteam obtine o noua victorie..Este totusi bun si un punct decat deloc si acestea se vor dovedii foarte importante in economia finala a clasamentului indiferent unde se vor obtine..CAPUL SUS BAIETI VIATA MERGE INAINTE..O SA VINA SOARELE SI PE STADIONUL NOSTRU..
RAPID FETESTI: gandac-marcu,l.stefan,ghita,eracai-ureche-neculai,marin,d.marian,nedelea-pena
Rezerve:calugaru,,blanita,clinciu,albut,stanciu,a.tifrea,comanasi
ABSENTI
tonea-suspendat cumul cartonase galbene
Ivan,Mitu,Chirila -neconvocati
PS ampla galerie foto pe noua pagina de facebook a clubului www.facebook.com/acfrapidfetesti
noua adresa a site-ului echipei este http://acfrapidfetesti.weebly.com
VIITORUL AXINTELE-DUNAREA CALARASI 2-1
au marcat- B. Simion (24), C. Dedu (53) / M. Ştefan (21 pen.).
stadion comunal-axintele
teren foarte bun cu iarba
vreme buna circa 20 grade C
spectatori-aproximativ 350
arbitrii-
Arbitru: Andrei Florin Chivulete (Bucureşti);
Asistenţi: Andrei Ciuciu (Piteşti) şi Marian Mihai Ionescu (Suseni - Argeş).
Ultimul meci al rundei a 10-a din seria a II-a s-a disputat pe cochetul stadion de la Axintele, acolo unde se înfruntau liderul şi ocupanta poziţiei a patra din seria a 2-a, Dunărea Călăraşi. În majoritatea timpului partida a purtat amprenta echilibrului, atât ca posesie a mingiei, cât şi a ocaziilor de gol la cele două porţi.
Până la deschiderea scorului de către oaspeţi, situaţiile periculoase au fost egale: mai întâi călărăşenii prin M. Şerban (11), apoi gazdele prin Laurenţiu Novac (19), la ultima portarul Gabriel Popă respingând în corner. Minutul 21 îi aduce pe băieţii lui Virgil Bogatu în avantaj: Şerban l-a angajat inteligent în adâncime pe Kanda, portarul Răduţă a intervenit tardiv, fault şi penalty; evident că goal-keeper-ul gazdelor este îngălbenit de Chivulete. Lovitura de pedeapsă este executată perfect de Mircea Ştefan (foto) şi Dunărea visează frumos.
Bucuria celor de la Dunărea a durat doar trei minute, pentru că la o fază prelungită în suprafaţa oaspeţilor, Oprişan întoarce un balon din suprafaţa de pedeapsă spre Simion şi şutul acestuia îl găseşte nepregătit pe Popa. Călărăşenii puteanu intra din nou în avantaj în min. 33 la o incursiune pe stânga a lui Marian Şerban, dar Răduţă intervine salvator.
Pauza s-a dovedit un sfetnic bun pentru echipa alb-verde ialomiţeană. La doar două minute după reluare, Dedu trage puternic, din unghi, peste transversală, pentru că în min. 53 tot el să înscrie cu capul la o centrare de pe stânga a lui Daniel Florea. Oaspeţii puteau egala situaţia de pe tabela în două rânduri: la o fază-şnur pe dreaptă, Şerban trage razant peste transversală, iar în miutul 87 Neta se bâlbâie în faţă lui Răduţă şi iroseşte o mare ocazie.
Unul dintre jucătorii care s-a remarcat în acest joc aprig, cu un teren mustind de apă, a fost fundaşul lateral dreapta <Gattuso> Vasile. În schimb, arbitrul Chivulete s-a evidenţiat prin dărnicia de a distribui cartonaşele galbene: cinci pentru gazde şi două pentru oaspeţi.
Viitorul Axintele: I. Răduţă - S. Vasile, B. Simion, Oprişan, D. Florea - C. Dedu (70 Moses), N. Ionel, D. Raţă (84 Mihociu), A. Robu (63 Bogorodiţă) - L. Novac, I. Fătu (90 D. Chiriţă). Antr.: Ion Nica. Rezerve nefolosite I. Sava - C. Stoica, Al. Ilie
Dunărea Călăraşi: G. Popa - Topor, Nicodim, Bozean, Căinaru (56 Silviu Matei) - A. Stoian (78 E. Tănase), V. Petre, Condei, M. Şerban (83 Neta) - M. Ştefan (69 M. Tudor), Kanda. Antr.: Virgil Bogatu. Rezerve nefolosite M. Micu - C. Tudor si M. Berta
Marcatori: B. Simion (24), C. Dedu (53) / M. Ştefan (21 pen.).
REZULTATE COMPLETE SI MARCATORI
Sportul Studenţesc II - CSM Focşani 0-3
C. Milea (16, 26, 66)
CSM Râmnicu Sărat - Eolica Dobrogea 2-1
Burlacu (10), I. Vişan (70) / Boritz (35)
Gloria Buzău - Juventus Bucureşti 1-0
Cucu (30 - pen.)
Metaloglobus Bucureşti - ACS Urban Titu 2-1
Ghenovici (45), A. Raicu (80) / M. Ionică (21)
Rapid Feteşti - Victoria Chirnogi 1-1
V. Pena (90+1) / Cr. Panait (28)
Viitorul Axintele - Dunărea Călăraşi, 2-1.
Rapid II Bucureşti stă.
CLASAMENTE
a)clasament general
1 Viitorul Axintele 10 8 1 1 26-5 25
2 CSM Râmnicu Sărat 10 6 2 2 19-12 20
3 Rapid II Bucureşti 9 5 2 2 21-11 17
4 AFC Dunărea 2005 Călăraşi 9 4 3 2 22-13 15
5 Metaloglobus Bucureşti 9 5 0 4 17-11 15
6 Victoria Chirnogi 9 3 5 1 19-15 14
7 Gloria Buzău 9 4 2 3 13-9 14
8 CSM Focşani 9 4 1 4 11-14 13
9 Eolica 2010 Dobrogea 9 3 1 5 14-18 10
10 ACF RAPID FETESTI 9 3 1 5 10-22 10
11 Juventus Bucureşti 9 2 3 4 8-10 9
12 ACS Urban Titu 9 1 3 5 11-11 6 -
13 Sportul Studenţesc II Bucureşti 10 0 0 10 8-48 0
FC RAPID FETESTI-CS VICTORIA CHIRNOGI 1-1(0-1)
au marcat:0-1 petre min28,1-1 pena min90+2
stadion-municipal Fetesti
teren-moale cu iarba
vreme-buna 19 grade C vant moderat
spectatori-circa 400
arbitrii-
observatori-
meciuri directe-8 jocuri la liga3 in sezoanele 82/83,84/85,89/90,90/91
ultima intalnire intre cele doua echipe-tur2 Cupa Romaniei 2012/2013 la Fetesti 4-1prelungiri
ultima intalnire in liga3 la Fetesti-sezon 90/91 3-1 etapa4 16.09.90
RAPID
echipament-complet alb
linie clasament all time in liga3-14 407 155 62 199 509-716 355
linie clasament general-8 3 0 5 9-21 9
linie clasament acasa-4 3 0 1 8-6 9
rezultate acasa-3-1 eolica,3-2 sportul II,0-2 axintele,2-1 metaloglobus
meciuri fara gol primit acasa-0
goluri marcate pe meci acasa-2,00
goluri primite pe meci acasa-1,50
cea mai clara victorie acasa-3-1 eolica
cea mai severa infrangere acasa-0-2 axintele
VICTORIA
echipament-complet albastru
linie clasament general-8 3 4 1 18-14 13
linie clasament deplasare-4 1 2 1 6-10 5
rezultate deplasare-2-2 juventus bucuresti,2-2 calarasi,2-1 eolica,0-5 metaloglobus
meciuri fara gol primit in deplasare-0
goluri marcate pe meci in deplasare- 1,50
goluri primite pe meci in deplasare- 2,50
cea mai clara victorie in deplasare 2-1 cu eolica baia
cea mai severa infrangere in deplasare 0-5 cu metaloglobus
AVANCRONICA MECI
Ecourile victorie de vineri s-au stins deja si cu totii ne indreptam atentia acum asupra meciului de vineri cu echipa calaraseana din Chirnogi.Ne asteapta un joc dificil ca si toate cele jucate pana acum deoarece la liga3 nivelul este diferit ca la judet si toate echipele joaca cu mai multa ardoare pentru a scoate punct sau puncte in deplasare.Momentan putem spune ca la capitolul jocuri acasa stam destul de bine avand doar un esec cu liderul seriei cei drept.Avem insa si moralul in crestere dupa victoria de vineri dar si faptul ca am eliminat in august din cupa aceasta echipa a Chirnogiului dar dupa prelungiri cu 4-1 la finalul celor 90 minute scorul fiind egal 1-1.Tot ca un punct pozitiv pentru noi este si faptul ca la ultima prezenta in liga3 am invins la Fetesti aceasta echipa cu 3-1 dar de atunci au trecut ani buni si lucrurile stau cu totul altfel.Baietii nostrii au efectuat luni un prim antrenament dar din pacate conditiile meteo din aceasta saptamana dau serios peste cap planurile conducerii tehnice care este nevoita sa se gandeasca la un sistem de joc care sa se adapteze si cu starea gazonului care din pacate incepe sa se degradeze de la ploile cazute.Astfel ca marti era preconizat un meci amical la Fetesti dar s-a luat hotararea ca acesta sa nu se mai joace pentru a proteja cat de cat suprafata de joc.Prognoza meteo este una destul de imbucuratoare pentru ziua de vineri astfel ca la ora meciului nu va mai ploua dar va fi mai rece ca pana acum.Speram ca cei care au grija de suprafata de joc sa reuseasca sa o aduca la un nivel acceptabil si astfel jucatorii tehnici sa nu aibe de suferit.Vor mai urma si azi si maine doua antrenamente dupa care vom afla exect starea celor care inca mai acuza probleme medicale dar si cei 18 care vor prinde lotul pentru ziua de vineri.Vom reveni..
COMENTARIU MECI
Un meci de la care aveam cu totii mari asteptari dar care din pacate avea sa devina greu inca de la inceputul saptamani.Ploile cazute in acele zile au facut ca programul echipei noastre sa fie serios afectat si astfel sedintele de antrenement sa fie serios afectate.S-a incercat pe cat posibil ca numarul acestora sa fie cat mai putine pentru a proteja cat de cat suprafata de joc in vederea meciului de vineri.Si a venit si ziua meciului..Cu doar o seara in urma la Fetesti a mai plouat o repriza snatoasa chiar in cursul noptii de joi spre vineri astfel ca terenul a devenit foarte moale si pe unele portiuni chiar noroios punand la grea incercare echilibru fotbalistilor.Ne-am bucurat insa cu totii cand de dimineata am vazut soarele pe cer deoarece scapam de amenintarea ploii si astfel terenul incepea sa se mai usuce si sub adierea vantului.La ora meciului acesta insa spre surprinderea noastra s-a aratat destul de bun chiar acceptabil putem spune pentru un meci de fotbal.Lucruri bune si la prezenta la stadion deoarece tribuna cea mica a fost imbracata cu scaune de plastic iar dupa multi ani tabela de marcaj a stadionului a prins si ea viata si nu mai trebuie ca cei care vin mai tarziu la stadion sa intrebe pe unul si pe altul cat este scorul
Revenind la meciul in sine sa spunem ca tehnicienii nostrii au optat ca si la jocul cu Metaloglobus pe acelasi prim 11 deoarece o vorba veche in fotbal spune ca formula castigatoare nu se schimba niciodata.Asa a procedat si directorul tehnic Marius Munteanu care a trimis in teren aceiasi formula in incercarea de a asurprinde prin asezarea in teren si pe echipa din Chirnogi.Daca priveam la clasament inainte de acest meci observam faptul ca oaspetii au o echipa solida bine pusa la punct cu rezultate notabile in deplasari exceptie facand doar simplu accident de la Bucuresti cu Metaloglobus unde au luat scor.Nici echipa noastra nu statea rau la capitolul meciuri in deplasare deoarece au pierdut doar un singur meci in compania celor de la Axintele care vorba fie nu prea au adversar in aceasta serie si vor promova la pas.
Jocul incepe intr-o nota de egalitate intre cele doua echipe ca o partida de sah in care ambele echipe nu risca deloc si asteapta o eventuala mutare gresita a adversaruli.Si pana prin minutul 25 nu am constatat decat o asezare buna a oaspetilor si prin o plimbare a mingiei dintr-o parte a alta a terenului astfel ca la capitolul posesie acestia au stat excelent.Si cand nimeni nu se astepta se deschide si scorul in minutul 28 la o faza care nu anunta nimic,L.Stefan scapa din marcaj pe Petre de la oaspeti care primeste o minge in interiorul careului si fara sa stea pe ganduri suteaza direct la coltul scurt batandu-l pe Gandac.Faza ciudata in careul oaspetilor in minutul 33 cand la o patrundere a lui D.Marian acesta este lovit cu piciorul de un calarasean ridicat mult prea sus fata de prevederile regulamentului si se prabuseste in careu dar centralul lasa jocul sa continue.Nedelea incearca si el un artificiu tehnic la o lovitura de colt in minutul 35 incercand sa-l surprinda pe portarul oaspetilor cu o lovitura direct pe spatiul portii dar mingea loveste doar plasa laterala.Acest gol parca toarna plumb in picioarele jucatorilor nostrii care manevreaza cu greu mingea comit pase gresite si multe nesincronizari in atac iar o astfel de faza era sa ne coste si mai scump pe finalul primei reprize cand un jucator calarasean scapa spre poarta noastra si singur cu Gandac lobeaza mingea peste acesta si spre usurarea noastra mingea trece si peste poarta astfel ca scorul la pauza avea sa ramana doar 0-1.O prima repriza modesta in care fazele la poarta pot fi numarate pe degetele unei singure maini.
Certati serios la pauza de conducerea tehnica pentru jocul modest facut in prima parte de la cabine parca iese o alta echipa a Rapidului deoarece jocul incepe sa se mute in jumatatea cealalta de teren.Calarasenii se grupeaza cuminti pe doua linii in fata careului si incearca sa loveasca pe contraatac in incercarea de a marca si golul doi si astfel sa inchida jocul.Apar si schimbarile astfel ca se forteaza atacul in locul lui Ureche intra Stanciu iar tanarul Albut intra si el la joc in locul lui Dan Marian.Jocul se schimba si feroviarii preseaza si mai mult defensiva calaraseana care se multumeste doar sa se apare.Intra in teren la noi si Clinciu in locul lui Nedelea obosit de raidurile facute pe extreme.Si Clinciu putea fi eroul acestui meci..Urmeaza o centrare a acestuia in careu si mingea intalneste in calea sa mana unui jucator de la oaspeti.De aceasta data centralul este pe faza si dicteaza promt fara ezitare penalty cu toate ca oaspetii protesteaza asupra acestei decizii.Dilema la noi era cine sa bata deoareca la o alta partida in deplasare varful Pena ratase la Rm Sarat o astfel de lovitura.Clinciu isi ia angajamentul sa execute el dar o face modest sutand pe jos destul de moale si astfel portarul oaspetilor ghiceste coltul aducand disperarea pe banca tehnica si in randul celor prezenti in tribune..Iar cand nimeni nu se mai astepta si spectatorii se pregateau sa plece spre case dezamagiti de scorul de pe tabela se produce si minunea.In ultima faza a meciului in ultimele secunde de prelungiri avem un corner executat in careu iar mingea ajunge la Pena care reuseste sa gaseasca plasa portii oaspetilor printr-o padure de picioare si astfel sa spele rusinea unei infrangeri nemeritate..Si toti se intrebau apoi..daca si Clinciu nu rata nu aveam iar inca trei puncte in clasament?..Asta este mergem mai departe deoarece au ratat penalty-uri si marii fotbalisti in cariera lor si nu -s-a mai suparat nimeni pe ei.Ramane insa doar gustul amar ca puteam scoate mai mult din acest meci mai ales in repriza secunda cand puteam obtine o noua victorie..Este totusi bun si un punct decat deloc si acestea se vor dovedii foarte importante in economia finala a clasamentului indiferent unde se vor obtine..CAPUL SUS BAIETI VIATA MERGE INAINTE..O SA VINA SOARELE SI PE STADIONUL NOSTRU..
RAPID FETESTI: gandac-marcu,l.stefan,ghita,eracai-ureche-neculai,marin,d.marian,nedelea-pena
Rezerve:calugaru,,blanita,clinciu,albut,stanciu,a.tifrea,comanasi
ABSENTI
tonea-suspendat cumul cartonase galbene
Ivan,Mitu,Chirila -neconvocati
PS ampla galerie foto pe noua pagina de facebook a clubului www.facebook.com/acfrapidfetesti
noua adresa a site-ului echipei este http://acfrapidfetesti.weebly.com
VIITORUL AXINTELE-DUNAREA CALARASI 2-1
au marcat- B. Simion (24), C. Dedu (53) / M. Ştefan (21 pen.).
stadion comunal-axintele
teren foarte bun cu iarba
vreme buna circa 20 grade C
spectatori-aproximativ 350
arbitrii-
Arbitru: Andrei Florin Chivulete (Bucureşti);
Asistenţi: Andrei Ciuciu (Piteşti) şi Marian Mihai Ionescu (Suseni - Argeş).
Ultimul meci al rundei a 10-a din seria a II-a s-a disputat pe cochetul stadion de la Axintele, acolo unde se înfruntau liderul şi ocupanta poziţiei a patra din seria a 2-a, Dunărea Călăraşi. În majoritatea timpului partida a purtat amprenta echilibrului, atât ca posesie a mingiei, cât şi a ocaziilor de gol la cele două porţi.
Până la deschiderea scorului de către oaspeţi, situaţiile periculoase au fost egale: mai întâi călărăşenii prin M. Şerban (11), apoi gazdele prin Laurenţiu Novac (19), la ultima portarul Gabriel Popă respingând în corner. Minutul 21 îi aduce pe băieţii lui Virgil Bogatu în avantaj: Şerban l-a angajat inteligent în adâncime pe Kanda, portarul Răduţă a intervenit tardiv, fault şi penalty; evident că goal-keeper-ul gazdelor este îngălbenit de Chivulete. Lovitura de pedeapsă este executată perfect de Mircea Ştefan (foto) şi Dunărea visează frumos.
Bucuria celor de la Dunărea a durat doar trei minute, pentru că la o fază prelungită în suprafaţa oaspeţilor, Oprişan întoarce un balon din suprafaţa de pedeapsă spre Simion şi şutul acestuia îl găseşte nepregătit pe Popa. Călărăşenii puteanu intra din nou în avantaj în min. 33 la o incursiune pe stânga a lui Marian Şerban, dar Răduţă intervine salvator.
Pauza s-a dovedit un sfetnic bun pentru echipa alb-verde ialomiţeană. La doar două minute după reluare, Dedu trage puternic, din unghi, peste transversală, pentru că în min. 53 tot el să înscrie cu capul la o centrare de pe stânga a lui Daniel Florea. Oaspeţii puteau egala situaţia de pe tabela în două rânduri: la o fază-şnur pe dreaptă, Şerban trage razant peste transversală, iar în miutul 87 Neta se bâlbâie în faţă lui Răduţă şi iroseşte o mare ocazie.
Unul dintre jucătorii care s-a remarcat în acest joc aprig, cu un teren mustind de apă, a fost fundaşul lateral dreapta <Gattuso> Vasile. În schimb, arbitrul Chivulete s-a evidenţiat prin dărnicia de a distribui cartonaşele galbene: cinci pentru gazde şi două pentru oaspeţi.
Viitorul Axintele: I. Răduţă - S. Vasile, B. Simion, Oprişan, D. Florea - C. Dedu (70 Moses), N. Ionel, D. Raţă (84 Mihociu), A. Robu (63 Bogorodiţă) - L. Novac, I. Fătu (90 D. Chiriţă). Antr.: Ion Nica. Rezerve nefolosite I. Sava - C. Stoica, Al. Ilie
Dunărea Călăraşi: G. Popa - Topor, Nicodim, Bozean, Căinaru (56 Silviu Matei) - A. Stoian (78 E. Tănase), V. Petre, Condei, M. Şerban (83 Neta) - M. Ştefan (69 M. Tudor), Kanda. Antr.: Virgil Bogatu. Rezerve nefolosite M. Micu - C. Tudor si M. Berta
Marcatori: B. Simion (24), C. Dedu (53) / M. Ştefan (21 pen.).
REZULTATE COMPLETE SI MARCATORI
Sportul Studenţesc II - CSM Focşani 0-3
C. Milea (16, 26, 66)
CSM Râmnicu Sărat - Eolica Dobrogea 2-1
Burlacu (10), I. Vişan (70) / Boritz (35)
Gloria Buzău - Juventus Bucureşti 1-0
Cucu (30 - pen.)
Metaloglobus Bucureşti - ACS Urban Titu 2-1
Ghenovici (45), A. Raicu (80) / M. Ionică (21)
Rapid Feteşti - Victoria Chirnogi 1-1
V. Pena (90+1) / Cr. Panait (28)
Viitorul Axintele - Dunărea Călăraşi, 2-1.
Rapid II Bucureşti stă.
CLASAMENTE
a)clasament general
1 Viitorul Axintele 10 8 1 1 26-5 25
2 CSM Râmnicu Sărat 10 6 2 2 19-12 20
3 Rapid II Bucureşti 9 5 2 2 21-11 17
4 AFC Dunărea 2005 Călăraşi 9 4 3 2 22-13 15
5 Metaloglobus Bucureşti 9 5 0 4 17-11 15
6 Victoria Chirnogi 9 3 5 1 19-15 14
7 Gloria Buzău 9 4 2 3 13-9 14
8 CSM Focşani 9 4 1 4 11-14 13
9 Eolica 2010 Dobrogea 9 3 1 5 14-18 10
10 ACF RAPID FETESTI 9 3 1 5 10-22 10
11 Juventus Bucureşti 9 2 3 4 8-10 9
12 ACS Urban Titu 9 1 3 5 11-11 6 -
13 Sportul Studenţesc II Bucureşti 10 0 0 10 8-48 0
LIGA4 ETAPA11
...COCORA STOARCE STRUGURII DE FETESTI...
...doar un egal scos de tandarei,viticola inainteaza...
RADULESTI-TANDAREI 2-3
ABATORUL-AMARA 2-3
M. BUZAU-COLILIA 3-1
VITICOLA-COCORA 0-2
DOJA-CAZANESTI 8-0
REVIGA-MANASIA 1-3/0-3mv
LAZAR- GRIVITA 3-1
clasament
------------------------------------------------------------
1 Victoria Tandarei 11 9 1 1 35 - 12 13 28
-------------------------------------------------------------
2 Vointa Cocora(N) 11 9 0 2 39 - 11 9 27
3 Recolta Gh. Lazar 11 8 1 2 34 - 21 10 25
4 Unirea Manasia(N) 11 6 2 3 31 - 18 2 20
5 Viticola Fetesti(2) 11 6 1 4 18 - 15 4 19
6 Recolta Gh. Doja 11 6 1 4 33 - 31 4 19
7 Victoria Mt. Buzau 11 6 0 5 18 - 19 3 18
8 C.S. Amara 11 5 2 4 24 - 22 -1 17
9 Abatorul Slobozia 11 3 2 6 23 - 27 -7 11
10 FC Radulesti 11 4 2 5 29 - 35 -4 11*
........................................................
11 Unirea Grivita 11 2 1 8 21 - 37 -8 7
12 AS Cazanesti(N) 11 1 3 7 19 - 39 -12 6
-----------------------------------------------------------
13 Vointa Reviga 11 1 2 8 15 - 30 -10 5
14 Spicul Colilia 11 1 2 8 21 - 43 -13 5
-----------------------------------------------------------
NOTA:
*FC Radulesti: -3 puncte (retragerea echipei de pe teren la jocul cu Unirea Manasia)
JUNIORI
Sb.03.11.12 h112:00
FC Radulesti 2 - 2 C.S Victoria Tandarei
Abatorul Slobozia 1 - 3 C.S. Amara
Victoria Mt. Buzau 8 - 0 Spicul Colilia
Viticola Fetesti 4 - 0 Vointa Cocora
Recolta Gh. Doja 9 - 4 AS Cazanesti
Vointa Reviga 1 - 3 Unirea Manasia
Recolta Ghe Lazar 9 - 2 Unirea Grivita
clasament
-----------------------------------------------------------
1 Victoria Tandarei 11 8 3 0 53 - 12 27
----------------------------------------------------------
2 Viticola Fetesti 11 9 0 2 51 - 13 27
3 Victoria Mt. Buzau(*) 11 7 1 3 31 - 12 22
4 Recolta Gh. Doja 11 6 1 4 43 - 33 19
5 C.S. Amara 11 6 1 4 38 - 30 19
6 Unirea Manasia(N) 11 6 1 4 35 - 27 19
7 Recolta Gh. Lazar 11 6 0 5 42 - 31 18
8 Vointa Cocora(N) 11 5 1 5 23 - 25 16
9 Abatorul Slobozia 11 5 0 6 30 - 22 15
10 FC Radulesti 11 4 1 6 30 - 52 13
11 AS Cazanesti(N) 11 3 1 7 32 - 48 10
12 Spicul Colilia 11 3 0 8 16 - 49 9
13 Unirea Grivita 11 2 0 9 24 - 48 6
14 Vointa Reviga 11 2 0 9 12 - 58 6
ETAPA VIITOARE(sb.10.11.12 jun12.00 sen14.00)
Victoria Tandarei - Unirea Grivita
Unirea Manasia - Recolta Gh. Lazar
AS Cazanesti - Vointa Reviga
Vointa Cocora - Recolta Gh. Doja
Spicul Colilia - Viticola Fetesti
C.S. Amara - Victoria Mt. Buzau
FC Radulesti - Abatorul Slobozia
ABATORUL-AMARA 2-3
M. BUZAU-COLILIA 3-1
VITICOLA-COCORA 0-2
DOJA-CAZANESTI 8-0
REVIGA-MANASIA 1-3/0-3mv
LAZAR- GRIVITA 3-1
clasament
------------------------------------------------------------
1 Victoria Tandarei 11 9 1 1 35 - 12 13 28
-------------------------------------------------------------
2 Vointa Cocora(N) 11 9 0 2 39 - 11 9 27
3 Recolta Gh. Lazar 11 8 1 2 34 - 21 10 25
4 Unirea Manasia(N) 11 6 2 3 31 - 18 2 20
5 Viticola Fetesti(2) 11 6 1 4 18 - 15 4 19
6 Recolta Gh. Doja 11 6 1 4 33 - 31 4 19
7 Victoria Mt. Buzau 11 6 0 5 18 - 19 3 18
8 C.S. Amara 11 5 2 4 24 - 22 -1 17
9 Abatorul Slobozia 11 3 2 6 23 - 27 -7 11
10 FC Radulesti 11 4 2 5 29 - 35 -4 11*
........................................................
11 Unirea Grivita 11 2 1 8 21 - 37 -8 7
12 AS Cazanesti(N) 11 1 3 7 19 - 39 -12 6
-----------------------------------------------------------
13 Vointa Reviga 11 1 2 8 15 - 30 -10 5
14 Spicul Colilia 11 1 2 8 21 - 43 -13 5
-----------------------------------------------------------
NOTA:
*FC Radulesti: -3 puncte (retragerea echipei de pe teren la jocul cu Unirea Manasia)
JUNIORI
Sb.03.11.12 h112:00
FC Radulesti 2 - 2 C.S Victoria Tandarei
Abatorul Slobozia 1 - 3 C.S. Amara
Victoria Mt. Buzau 8 - 0 Spicul Colilia
Viticola Fetesti 4 - 0 Vointa Cocora
Recolta Gh. Doja 9 - 4 AS Cazanesti
Vointa Reviga 1 - 3 Unirea Manasia
Recolta Ghe Lazar 9 - 2 Unirea Grivita
clasament
-----------------------------------------------------------
1 Victoria Tandarei 11 8 3 0 53 - 12 27
----------------------------------------------------------
2 Viticola Fetesti 11 9 0 2 51 - 13 27
3 Victoria Mt. Buzau(*) 11 7 1 3 31 - 12 22
4 Recolta Gh. Doja 11 6 1 4 43 - 33 19
5 C.S. Amara 11 6 1 4 38 - 30 19
6 Unirea Manasia(N) 11 6 1 4 35 - 27 19
7 Recolta Gh. Lazar 11 6 0 5 42 - 31 18
8 Vointa Cocora(N) 11 5 1 5 23 - 25 16
9 Abatorul Slobozia 11 5 0 6 30 - 22 15
10 FC Radulesti 11 4 1 6 30 - 52 13
11 AS Cazanesti(N) 11 3 1 7 32 - 48 10
12 Spicul Colilia 11 3 0 8 16 - 49 9
13 Unirea Grivita 11 2 0 9 24 - 48 6
14 Vointa Reviga 11 2 0 9 12 - 58 6
ETAPA VIITOARE(sb.10.11.12 jun12.00 sen14.00)
Victoria Tandarei - Unirea Grivita
Unirea Manasia - Recolta Gh. Lazar
AS Cazanesti - Vointa Reviga
Vointa Cocora - Recolta Gh. Doja
Spicul Colilia - Viticola Fetesti
C.S. Amara - Victoria Mt. Buzau
FC Radulesti - Abatorul Slobozia
liga5 etapa12
SERIA1
...ANDRASESTI INVINGE PLATONESTI SI PASTREAZA LOCUL FRUNTAS..
...ciulnita,saveni,kogalniceanu un trio pentru campionat...
SERIA2
...JILAVELE EGAL LA LA HORIA CU AXINTELE II SI ESTE EGALATA DE SARATENI...
...barajul de dridul a cedat...
Sb.03.11.12 h14.00
Unirea M.Kogalniceanu-Dunarea Giurgeni 4-3
Agronomia Bucu-FC Inter Stelnica 5-1
Andrias Andrasesti-Viitorul Platonesti 4-1
Gloria Ograda-Rapid Perieti 3-0
Baraganul Ciulnita-FC Traian 4-1
AS.Orezu-FC Movila 2-0
Viitorul Valea Ciorii-Recolta Saveni 3-2
Vointa Brincoveni-Albesti08 2-3
Gloria Gura Ialomitei-Vointa Scanteia 3-3
CLASAMENT
-------------------------------------------------------------
1 Andrias Andrasesti(R) 12 9 1 2 46 - 11 28
------------------------------------------------------------
2 AS.Orezu(N) 12 8 1 3 35 - 17 25
.......................................................
3 Albesti08 12 8 1 3 34 - 21 25
4 Viitorul Platonesti 12 8 0 4 40 - 24 24
5 Dunarea Giurgeni 12 7 2 3 35 - 26 23
6 FC Traian 12 7 0 5 36 - 30 21
7 Baraganul Ciulnita 12 6 2 4 25 - 17 20
8 Gloria Ograda 12 6 1 5 26 - 29 19
9 Recolta Saveni(N) 12 6 0 6 28 - 29 18
10 Unirea M.Kogalniceanu 12 6 0 6 27 - 34 18
11 Gloria Gura Ialomitei 12 4 5 3 26 - 23 17
12 Agronomia Bucu(2) 12 4 0 8 30 - 28 12
13 Viitorul Valea Ciorii 12 3 3 6 22 - 39 12
14 Vointa Brincoveni(N) 12 5 1 6 30 - 32 10**
15 FC Movila 12 3 1 8 28 - 42 10
16 Vointa Scanteia 12 4 4 4 31 - 50 10**
--------------------------------------------------------------------------
17 FC Inter Stelnica 12 1 1 10 17 - 37 4
18 Rapid Perieti 12 1 1 10 15 - 42 4
--------------------------------------------------------------------------
NOTA:
(R)=echipa retrogradata
(N)=echipa nou promovata
(2)=vicecampioana
**Vointa Scanteia: -6 puncte (substituire jucatori la jocul Dunarea Giurgeni- Vointa Scinteia)
**Vointa Brincoveni: -6 puncte (substituire jucatori la jocul Vointa Brincoveni- AS Orezu)
Dupa disputarea celor 12 runde din actualul campionat in aceasta serie lucrurile in privinta echipei ce se lupta la promovare sunt inca incerte dar se poate observa cum s-a format un grup de 5 echipe ce spera sa prinda locurile ce duc ori direct la liga4 ori la un meci de baraj.Pana acum echipa din Andrasesti se dovedeste a fi cea mai capabila sa emita pretentii la promovare avand si un lot cu jucatori experimentati la nivelul ligii a patra si chiar liga3 unii dintre ei.Daca mai spunem ca si Moise se ocupa mai departe de destinele acestei formatii ne dam cu totii seama ca intradevar se doreste revenirea cat mai grabnica a Andrasestiului in liga4,mai ales ca aceasta echipa are si conditii bune de pregatire si sunt si motivati financiar.Surpriza placuta o reprezinta nou promovata Orezu formatie care iata doreste sa faca deja si pasul la liga4 dupa doar doua sezoane de la infiintarea acesteia.Nu stim cat de pregatiti pot fi cei din Albesti sa lupte la promovare dar in schimb la Giurgeni si la Platonesti chiar se vrea acest lucru insa momentan cele doua formatii au pierdut in etapa de sambata si par ca au pierdut un pas in aceasta lupta.Evident ca Platonesti a trebuit sa se recunoasca invinsa in fata liderului si dupa un joc bun facut de gazde care au dovedit daca mai era cazul ca sunt cei mai indreptatiti sa spere la promovare la finalul acestui sezon.Nu putem insa sa trecem cu vederea si evolutiile constant bune ale celor din Saveni care pe teren propriul nu iarta pe nimeni in timp ce la deplasari inca nu au gasit formula castigatoare.Deceptia seriei este formatia din Bucu care a fost la un pas sezonul trecut sa promovexze dar din pacate un tragic eveniment a curmat visul acestei formatii si astfel fotbalul in aceasta comuna a trecut pe planul secund.La retrogradare calculele sunt si mai incurcate deoarece momentan doar Stelnica si Perieti par depasite de aceste meciuri de liga5,dar pauza de iarna va aduce cu siguranta schimbari drastice in lotul celor doua formatii si returul va fi unul si mai incins cu rezultate imprevizibile.
JUNIORI
Sb.03.11.12 h12:00
Unirea M.Kogalniceanu-Dunarea Giurgeni 7-0
Agronomia Bucu-FC Inter Stelnica 2-2
Andrias Andrasesti-Viitorul Platonesti 1-3
Gloria Ograda- Rapid Perieti 6-4
Baraganul Ciulnita-FC Traian 3-1
A.S. Orezu-FC Movila 1-2
Viitorul Valea Ciorii-Recolta Saveni 1-5
Vointa Brincoveni-Albesti08 0-0
Gloria Gura Ialomitei-Vointa Scanteia 2-2
CLASAMENT
-----------------------------------------------------------
1 Baraganul Ciulnita 12 10 2 0 37 - 9 32
-----------------------------------------------------------
2 Recolta Saveni(N) 12 10 1 1 57 - 14 31
3 Unirea M.Kogalniceanu(*) 12 9 2 1 32 - 11 29
4 Viitorul Platonesti 12 8 1 3 39 - 28 25
5 Albesti08 12 7 1 4 24 - 10 22
6 FC Movila 12 7 0 5 38 - 33 21
7 Vointa Brincoveni(N) 12 5 5 2 23 - 16 20
8 FC Traian 12 6 1 5 35 - 22 19
9 Vointa Scanteia 12 6 0 6 29 - 42 18
10 Gloria Gura Ialomitei 12 4 3 5 19 - 15 15
11 Agronomia Bucu 12 4 2 6 30 - 31 14
12 Gloria Ograda 12 4 1 7 32 - 49 13
13 AS.Orezu(N) 12 4 0 8 15 - 41 12
14 Andrias Andrasesti(R) 12 3 2 7 17 - 25 11
15 FC Inter Stelnica 12 3 2 7 21 - 30 11
16 Viitorul Valea Ciorii 12 2 2 8 14 - 26 8
17 Rapid Perieti 12 3 1 8 31 - 42 4**
18 Dunarea Giurgeni 12 0 0 12 6 - 55 0
NOTA
**Rapid Perieti: -6 puncte (substituire la jocul Unirea M.Kogalniceanu- Rapid Perieti)
Cateva cuvinte si despre juniorii din aceasta serie..Ciulnita se dovedeste a fi o nuca tare in acest moment la capitolul juniori si nu poate fi invinsa de nimeni,astfel ca viitorul fotbalului la Ciulnita se pare ca este pe maini bune si in curand acesti baieti vor face pasul la prima echipa pentru a pune umarul la reconstructia echipei mari.Surpriza placuta din aceasta serie o constitue fara doar si poate evolutie echipei din Saveni care iata la primul an de participare intr-o competitie reuseste sa se lupte cu sanse mari la castigarea seriei.Fosta campioana din editia trecuta,echipa din Kogalniceanu incearca din rasputeri sa tina si ea pasul cu podiumul si sa se agata de orice punct in incercarea de a relansa campionatul in special dupa pauza de iarna.
ETAPA VIITOARE(sb.10.11.12 jun12.00 sen14.00)
Vointa Scanteia - Unirea M.Kogalniceanu
Albesti08 - Gloria Gura Ialomitei
Recolta Saveni - Vointa Brincoveni
FC Movila - Viitorul Valea Ciorii
FC Traian - AS.Orezu
Rapid Perieti - Baraganul Ciulnita
Viitorul Platonesti - Gloria Ograda
FC Inter Stelnica - Andrias Andrasesti
Dunarea Giurgeni - Agronomia Bucu
La prima vedere observam ca etapa viitoare la seniori meciul cel mai interesant din punct de vedere al clasamentului se va juca la Traian unde se deplaseaza revelatia acestui sezon echipa din Orezu si se stie faptul ca cei din Traian joaca cu multa ardoare si daruire cel putin meciurile de pe teren propriul.Andrasesti nu credem ca se va impiedica la Stelnica si se va intoarce cu toate punctele,in timp ce Platonestiul nu o sa rateze ocazia sa se apropie si mai mult de locul unu sau doi daca inving acasa pe Ograda.
La capitolul juniori liderul din Ciulnita merge la Perieti si nu are cum sa rateze victoria,in schimb formatia din Saveni intalneste acasa pe Brancoveni si nu se pune decat problema scorului final.La panda sta si Kogalniceanu care de data asta se deplaseaza la Scanteia si este obligata sa invinga sa nu piarda contactul cu echipele din frunte.
SERIA2
Dum.04.11.12 h14.00
Juventus Boranesti-Secunda Adincata 8-4
Fulgerul Fierbinti-Libertatea Salcioara 4-1
Unirea Ion Roata-Vointa Maia 9-1
Recolta Malu Rosu-FC Dridu 2-2
AS Cosereni-Unirea Sarateni 2-3
Viitorul Axintele II-Infratirea Jilavele 1-1
Viitorul Moldoveni-Essenza Sf. Gheorghe 8-1
Recolta Barcanesti-Unirea Fierbinti 1-2
Staruinta Brosteni-a stat
CLASAMENT
----------------------------------------------------------
1 Infratirea Jilavele 12 10 1 1 44 - 16 31
---------------------------------------------------------
2 Unirea Sarateni 12 10 1 1 47 - 29 31
........................................................
3 Unirea Fierbinti(N) 11 9 0 2 30 - 9 27
4 Fulgerul Fierbinti 11 8 2 1 33 - 12 26
5 Recolta Barcanesti(3) 11 7 1 3 39 - 21 22
6 Staruinta Brosteni(N) 11 6 1 4 24 - 22 19
7 Libertatea Salcioara 11 5 2 4 35 - 27 17
8 Viitorul Moldoveni 11 4 3 4 29 - 18 15
9 Viitorul Axintele II 11 4 3 4 21 - 15 15
10 Unirea Ion Roata 11 4 1 6 26 - 25 13
11 Juventus Boranesti 11 4 0 7 29 - 41 12
12 Recolta Malu Rosu 11 3 2 6 25 - 34 11
13 FC Dridu 12 4 1 7 24 - 31 7
14 Secunda Adincata 11 2 1 8 17 - 36 7
15 Essenza Sf. Gheorghe(N) 12 2 0 10 16 - 49 6
16 Vointa Maia 12 2 0 10 15 - 59 6
----------------------------------------------------------
17 AS Cosereni 11 2 1 8 17 - 27 1**
-------------------------------------------------------------
NOTA
**FC Dridu: -6 puncte (substituire jucatori la jocul Libertatea Salcioara- FC Dridu)
**AS Cosereni: -6 punte (substituire la jocul Infratirea Jilavele- AS Cosereni)
Jilavele nu reuseste sa scoata decat un singur punct in jocul de la Horia cu satelitul liderului din liga3 Viitorul Axintele,si acest fapt o costa pe echipa din Jilavele puncte importante mai ales ca si Sarateniul se impune greu la lanterna rosie a seriei Cosereni cu scorul de 3-2.In plasa celor doua echipe din frunte sta pe pozitii gata sa atace pe turnanta echipele din orasul Fierbinti dar parca cea mai surprinzatoare este echipa nou promovata Unirea ce se pare ca nu doreste sa se opreasca doar la liga5 si ataca promovarea chiar si mai departe.Derbyul etapei s-a jucat la Barcanesti cu echipa gazda in rol de favorita mai ales ca cei din Barcanesti au evolutii bune acasa si toate echipele au plecat cu coada intre picioare de la ei.De aceast data si-au gasit nasul si au fost invinsi de Unirea Fierbinti cu 2-1 iar acest rezultat indeparteaza cu ceva puncte echipa barcanestenilor de o posibila pozitie de top a seriei.La retrogradare Cosereniul si-a cam facut-o cum se zice cu mana ei,ocupa locul ultim al seriei cu un punct fiind prinsi cu mata in sac la jocul cu Jilavele si astfel au o penalitate de 6 puncte care ai arunca pe pozitia ultima.Scoruri mari si goluri multe vazute in acest weekend in cadrul seriei iar cel de la Boranesti e meciul care intra in top cu un numar de 12 goluri.Nici Ion Roata nu a avut mila de cei de la Maia si le-au umplut acestora plase de goluri.De echipa din Sfantul Gheorghe nu sunt prea multe de spus deoarece la fiecare etapa incaseaza goluri pe banda rulanta si acest scor din etapa asta nu ne mira cu nimic.
JUNIORI
Dum.04.11.12 h12:00
Juventus Boranesti-Secunda Adincata 3-1
Fulgerul Fierbinti-Libertatea Salcioara 7-1
Unirea Ion Roata-Vointa Maia 0-3
Recolta Malu Rosu-FC Dridu 3-0
AS Cosereni-Unirea Sarateni 2-1
Viitorul AxinteleII-Infratirea Jilavele 6-1
Viitorul Moldoveni-Essenza Sf. Gheorghe 2-2
Recolta Barcanesti-Unirea Fierbinti 1-0
Staruinta Brosteni-a stat
CLASAMENT
1 FC Dridu 12 10 0 2 49 - 17 30
2 Viitorul Axintele II 11 8 1 2 49 - 13 25
3 AS Cosereni 11 8 1 2 28 - 15 25
4 Staruinta Brosteni(N) 11 7 3 1 32 - 21 24
5 Fulgerul Fierbinti 11 6 2 3 30 - 17 20
6 Secunda Adincata 11 6 0 5 33 - 23 18
7 Recolta Malu Rosu(*) 11 5 1 5 29 - 20 16
8 Infratirea Jilavele 12 5 1 6 30 - 25 16
9 Recolta Barcanesti 11 5 1 5 28 - 25 16
10 Libertatea Salcioara 11 4 2 5 25 - 23 14
11 Unirea Fierbinti(N) 11 4 2 5 21 - 24 14
12 Viitorul Moldoveni 11 3 5 3 21 - 27 14
13 Juventus Boranesti(R) 11 4 0 7 23 - 34 12
14 Unirea Ion Roata 11 3 2 6 19 - 32 11
15 Unirea Sarateni 12 3 0 9 16 - 36 9
16 Vointa Maia 12 3 0 9 13 - 60 9
17 Essenza Sf. Gheorghe(N) 12 1 1 10 9 - 43 4
Meciul etapei la cei mici se anunta a fi la Malul Rosu unde se intalneau echipa campioana din sezonul trecut si liderul acestei serii.Gazdele au dorit sa arate ca nu si-au spus inca ultimul cuvant si au invins echipa din Dridu cu 3-0 producandu-le acestora cel de-al doilea esec in acest sezon.In schim echipa din Malu Rosu a demonstrat ca se poate si ca nu au depus armele pentru un nou titlu de campioni chiar daca in acest sezon este mai dificil.Axintele are si ea o echipa buna de juniori si se vede faptul ca in acest sezon se pune mult accent si pe cresterea tinerilor care sa fie generatia de schimb a echipei din Axintele in ani ce vin poate chiar la liga2.Maia si Sfantul Gheorge raman cenusaresele acestei serii si la capitolul juniori asa cum sunt la seniori si se dovedeste ca fotbalul in cele doua comune trece printr-o perioada nefasta si ca se duce spre o zona deosebit de grava daca nu se trezesc cei in drept responsabili cu miscarea sportiva la aceste comune.
ETAPA VIITOARE(dum.11.11.12 jun12.00 sen14.00)
Unirea Fierbinti - Juventus Boranesti
Staruinta Brosteni - Recolta Barcanesti
Infratirea Jilavele - Viitorul Moldoveni
Unirea Sarateni - Viitorul Axintele II
FC Dridu - Cosereni
Vointa Maia - Recolta Malu Rosu
Libertatea Salcioara - Unirea Ion Roata
Secunda Adincata - Fulgerul Fierbinti
Essenza Sf Gheorghe-sta
Etapa ce vine este una echilibrata daca privim clasamentul si formatiile ce se intalnesc intre ele.Atrage insa atentia la seniori jocul de la Sarateni deoarece acolo se vor deplasa cei de la Axintele si in cadrul acestei echipe pot evolua si jucatori de la lotul primei echipe ce sunt mai putin folositi la liga3 si astfel acestia sa puna in dificultate echipa de pe locul doi.Jilavele vor intalnii acasa pe Moldoveni si nu credem ca va fi loc de nici un fel de surpriza in acest meci.Adancata se afla de ceva timp in cadere libera si de acest aspect pot profita cei de la Unirea Fierbinti care pot castiga un meci ce pare a fi greu dar totusi pozitia in clasament da ca favorita echipa oaspete.
Juniorii vor bifa si ei o noua etapa si cap de afis al etapei este jocul de la Dridu cu echipa gazda lider in serie primind vizita celor de pe treapata cu numarul trei al podiumului serie,mai precis Cosereni.De un eventual pas facut de cele doua pot profita juniorii din Axintele care merg la Sarateni si pot castiga cele trei puncte deoarece la juniori Sarateniul nu se poate lauda cu aceiasi echipa ca la seniori.
Unirea M.Kogalniceanu-Dunarea Giurgeni 4-3
Agronomia Bucu-FC Inter Stelnica 5-1
Andrias Andrasesti-Viitorul Platonesti 4-1
Gloria Ograda-Rapid Perieti 3-0
Baraganul Ciulnita-FC Traian 4-1
AS.Orezu-FC Movila 2-0
Viitorul Valea Ciorii-Recolta Saveni 3-2
Vointa Brincoveni-Albesti08 2-3
Gloria Gura Ialomitei-Vointa Scanteia 3-3
CLASAMENT
-------------------------------------------------------------
1 Andrias Andrasesti(R) 12 9 1 2 46 - 11 28
------------------------------------------------------------
2 AS.Orezu(N) 12 8 1 3 35 - 17 25
.......................................................
3 Albesti08 12 8 1 3 34 - 21 25
4 Viitorul Platonesti 12 8 0 4 40 - 24 24
5 Dunarea Giurgeni 12 7 2 3 35 - 26 23
6 FC Traian 12 7 0 5 36 - 30 21
7 Baraganul Ciulnita 12 6 2 4 25 - 17 20
8 Gloria Ograda 12 6 1 5 26 - 29 19
9 Recolta Saveni(N) 12 6 0 6 28 - 29 18
10 Unirea M.Kogalniceanu 12 6 0 6 27 - 34 18
11 Gloria Gura Ialomitei 12 4 5 3 26 - 23 17
12 Agronomia Bucu(2) 12 4 0 8 30 - 28 12
13 Viitorul Valea Ciorii 12 3 3 6 22 - 39 12
14 Vointa Brincoveni(N) 12 5 1 6 30 - 32 10**
15 FC Movila 12 3 1 8 28 - 42 10
16 Vointa Scanteia 12 4 4 4 31 - 50 10**
--------------------------------------------------------------------------
17 FC Inter Stelnica 12 1 1 10 17 - 37 4
18 Rapid Perieti 12 1 1 10 15 - 42 4
--------------------------------------------------------------------------
NOTA:
(R)=echipa retrogradata
(N)=echipa nou promovata
(2)=vicecampioana
**Vointa Scanteia: -6 puncte (substituire jucatori la jocul Dunarea Giurgeni- Vointa Scinteia)
**Vointa Brincoveni: -6 puncte (substituire jucatori la jocul Vointa Brincoveni- AS Orezu)
Dupa disputarea celor 12 runde din actualul campionat in aceasta serie lucrurile in privinta echipei ce se lupta la promovare sunt inca incerte dar se poate observa cum s-a format un grup de 5 echipe ce spera sa prinda locurile ce duc ori direct la liga4 ori la un meci de baraj.Pana acum echipa din Andrasesti se dovedeste a fi cea mai capabila sa emita pretentii la promovare avand si un lot cu jucatori experimentati la nivelul ligii a patra si chiar liga3 unii dintre ei.Daca mai spunem ca si Moise se ocupa mai departe de destinele acestei formatii ne dam cu totii seama ca intradevar se doreste revenirea cat mai grabnica a Andrasestiului in liga4,mai ales ca aceasta echipa are si conditii bune de pregatire si sunt si motivati financiar.Surpriza placuta o reprezinta nou promovata Orezu formatie care iata doreste sa faca deja si pasul la liga4 dupa doar doua sezoane de la infiintarea acesteia.Nu stim cat de pregatiti pot fi cei din Albesti sa lupte la promovare dar in schimb la Giurgeni si la Platonesti chiar se vrea acest lucru insa momentan cele doua formatii au pierdut in etapa de sambata si par ca au pierdut un pas in aceasta lupta.Evident ca Platonesti a trebuit sa se recunoasca invinsa in fata liderului si dupa un joc bun facut de gazde care au dovedit daca mai era cazul ca sunt cei mai indreptatiti sa spere la promovare la finalul acestui sezon.Nu putem insa sa trecem cu vederea si evolutiile constant bune ale celor din Saveni care pe teren propriul nu iarta pe nimeni in timp ce la deplasari inca nu au gasit formula castigatoare.Deceptia seriei este formatia din Bucu care a fost la un pas sezonul trecut sa promovexze dar din pacate un tragic eveniment a curmat visul acestei formatii si astfel fotbalul in aceasta comuna a trecut pe planul secund.La retrogradare calculele sunt si mai incurcate deoarece momentan doar Stelnica si Perieti par depasite de aceste meciuri de liga5,dar pauza de iarna va aduce cu siguranta schimbari drastice in lotul celor doua formatii si returul va fi unul si mai incins cu rezultate imprevizibile.
JUNIORI
Sb.03.11.12 h12:00
Unirea M.Kogalniceanu-Dunarea Giurgeni 7-0
Agronomia Bucu-FC Inter Stelnica 2-2
Andrias Andrasesti-Viitorul Platonesti 1-3
Gloria Ograda- Rapid Perieti 6-4
Baraganul Ciulnita-FC Traian 3-1
A.S. Orezu-FC Movila 1-2
Viitorul Valea Ciorii-Recolta Saveni 1-5
Vointa Brincoveni-Albesti08 0-0
Gloria Gura Ialomitei-Vointa Scanteia 2-2
CLASAMENT
-----------------------------------------------------------
1 Baraganul Ciulnita 12 10 2 0 37 - 9 32
-----------------------------------------------------------
2 Recolta Saveni(N) 12 10 1 1 57 - 14 31
3 Unirea M.Kogalniceanu(*) 12 9 2 1 32 - 11 29
4 Viitorul Platonesti 12 8 1 3 39 - 28 25
5 Albesti08 12 7 1 4 24 - 10 22
6 FC Movila 12 7 0 5 38 - 33 21
7 Vointa Brincoveni(N) 12 5 5 2 23 - 16 20
8 FC Traian 12 6 1 5 35 - 22 19
9 Vointa Scanteia 12 6 0 6 29 - 42 18
10 Gloria Gura Ialomitei 12 4 3 5 19 - 15 15
11 Agronomia Bucu 12 4 2 6 30 - 31 14
12 Gloria Ograda 12 4 1 7 32 - 49 13
13 AS.Orezu(N) 12 4 0 8 15 - 41 12
14 Andrias Andrasesti(R) 12 3 2 7 17 - 25 11
15 FC Inter Stelnica 12 3 2 7 21 - 30 11
16 Viitorul Valea Ciorii 12 2 2 8 14 - 26 8
17 Rapid Perieti 12 3 1 8 31 - 42 4**
18 Dunarea Giurgeni 12 0 0 12 6 - 55 0
NOTA
**Rapid Perieti: -6 puncte (substituire la jocul Unirea M.Kogalniceanu- Rapid Perieti)
Cateva cuvinte si despre juniorii din aceasta serie..Ciulnita se dovedeste a fi o nuca tare in acest moment la capitolul juniori si nu poate fi invinsa de nimeni,astfel ca viitorul fotbalului la Ciulnita se pare ca este pe maini bune si in curand acesti baieti vor face pasul la prima echipa pentru a pune umarul la reconstructia echipei mari.Surpriza placuta din aceasta serie o constitue fara doar si poate evolutie echipei din Saveni care iata la primul an de participare intr-o competitie reuseste sa se lupte cu sanse mari la castigarea seriei.Fosta campioana din editia trecuta,echipa din Kogalniceanu incearca din rasputeri sa tina si ea pasul cu podiumul si sa se agata de orice punct in incercarea de a relansa campionatul in special dupa pauza de iarna.
ETAPA VIITOARE(sb.10.11.12 jun12.00 sen14.00)
Vointa Scanteia - Unirea M.Kogalniceanu
Albesti08 - Gloria Gura Ialomitei
Recolta Saveni - Vointa Brincoveni
FC Movila - Viitorul Valea Ciorii
FC Traian - AS.Orezu
Rapid Perieti - Baraganul Ciulnita
Viitorul Platonesti - Gloria Ograda
FC Inter Stelnica - Andrias Andrasesti
Dunarea Giurgeni - Agronomia Bucu
La prima vedere observam ca etapa viitoare la seniori meciul cel mai interesant din punct de vedere al clasamentului se va juca la Traian unde se deplaseaza revelatia acestui sezon echipa din Orezu si se stie faptul ca cei din Traian joaca cu multa ardoare si daruire cel putin meciurile de pe teren propriul.Andrasesti nu credem ca se va impiedica la Stelnica si se va intoarce cu toate punctele,in timp ce Platonestiul nu o sa rateze ocazia sa se apropie si mai mult de locul unu sau doi daca inving acasa pe Ograda.
La capitolul juniori liderul din Ciulnita merge la Perieti si nu are cum sa rateze victoria,in schimb formatia din Saveni intalneste acasa pe Brancoveni si nu se pune decat problema scorului final.La panda sta si Kogalniceanu care de data asta se deplaseaza la Scanteia si este obligata sa invinga sa nu piarda contactul cu echipele din frunte.
SERIA2
Dum.04.11.12 h14.00
Juventus Boranesti-Secunda Adincata 8-4
Fulgerul Fierbinti-Libertatea Salcioara 4-1
Unirea Ion Roata-Vointa Maia 9-1
Recolta Malu Rosu-FC Dridu 2-2
AS Cosereni-Unirea Sarateni 2-3
Viitorul Axintele II-Infratirea Jilavele 1-1
Viitorul Moldoveni-Essenza Sf. Gheorghe 8-1
Recolta Barcanesti-Unirea Fierbinti 1-2
Staruinta Brosteni-a stat
CLASAMENT
----------------------------------------------------------
1 Infratirea Jilavele 12 10 1 1 44 - 16 31
---------------------------------------------------------
2 Unirea Sarateni 12 10 1 1 47 - 29 31
........................................................
3 Unirea Fierbinti(N) 11 9 0 2 30 - 9 27
4 Fulgerul Fierbinti 11 8 2 1 33 - 12 26
5 Recolta Barcanesti(3) 11 7 1 3 39 - 21 22
6 Staruinta Brosteni(N) 11 6 1 4 24 - 22 19
7 Libertatea Salcioara 11 5 2 4 35 - 27 17
8 Viitorul Moldoveni 11 4 3 4 29 - 18 15
9 Viitorul Axintele II 11 4 3 4 21 - 15 15
10 Unirea Ion Roata 11 4 1 6 26 - 25 13
11 Juventus Boranesti 11 4 0 7 29 - 41 12
12 Recolta Malu Rosu 11 3 2 6 25 - 34 11
13 FC Dridu 12 4 1 7 24 - 31 7
14 Secunda Adincata 11 2 1 8 17 - 36 7
15 Essenza Sf. Gheorghe(N) 12 2 0 10 16 - 49 6
16 Vointa Maia 12 2 0 10 15 - 59 6
----------------------------------------------------------
17 AS Cosereni 11 2 1 8 17 - 27 1**
-------------------------------------------------------------
NOTA
**FC Dridu: -6 puncte (substituire jucatori la jocul Libertatea Salcioara- FC Dridu)
**AS Cosereni: -6 punte (substituire la jocul Infratirea Jilavele- AS Cosereni)
Jilavele nu reuseste sa scoata decat un singur punct in jocul de la Horia cu satelitul liderului din liga3 Viitorul Axintele,si acest fapt o costa pe echipa din Jilavele puncte importante mai ales ca si Sarateniul se impune greu la lanterna rosie a seriei Cosereni cu scorul de 3-2.In plasa celor doua echipe din frunte sta pe pozitii gata sa atace pe turnanta echipele din orasul Fierbinti dar parca cea mai surprinzatoare este echipa nou promovata Unirea ce se pare ca nu doreste sa se opreasca doar la liga5 si ataca promovarea chiar si mai departe.Derbyul etapei s-a jucat la Barcanesti cu echipa gazda in rol de favorita mai ales ca cei din Barcanesti au evolutii bune acasa si toate echipele au plecat cu coada intre picioare de la ei.De aceast data si-au gasit nasul si au fost invinsi de Unirea Fierbinti cu 2-1 iar acest rezultat indeparteaza cu ceva puncte echipa barcanestenilor de o posibila pozitie de top a seriei.La retrogradare Cosereniul si-a cam facut-o cum se zice cu mana ei,ocupa locul ultim al seriei cu un punct fiind prinsi cu mata in sac la jocul cu Jilavele si astfel au o penalitate de 6 puncte care ai arunca pe pozitia ultima.Scoruri mari si goluri multe vazute in acest weekend in cadrul seriei iar cel de la Boranesti e meciul care intra in top cu un numar de 12 goluri.Nici Ion Roata nu a avut mila de cei de la Maia si le-au umplut acestora plase de goluri.De echipa din Sfantul Gheorghe nu sunt prea multe de spus deoarece la fiecare etapa incaseaza goluri pe banda rulanta si acest scor din etapa asta nu ne mira cu nimic.
JUNIORI
Dum.04.11.12 h12:00
Juventus Boranesti-Secunda Adincata 3-1
Fulgerul Fierbinti-Libertatea Salcioara 7-1
Unirea Ion Roata-Vointa Maia 0-3
Recolta Malu Rosu-FC Dridu 3-0
AS Cosereni-Unirea Sarateni 2-1
Viitorul AxinteleII-Infratirea Jilavele 6-1
Viitorul Moldoveni-Essenza Sf. Gheorghe 2-2
Recolta Barcanesti-Unirea Fierbinti 1-0
Staruinta Brosteni-a stat
CLASAMENT
1 FC Dridu 12 10 0 2 49 - 17 30
2 Viitorul Axintele II 11 8 1 2 49 - 13 25
3 AS Cosereni 11 8 1 2 28 - 15 25
4 Staruinta Brosteni(N) 11 7 3 1 32 - 21 24
5 Fulgerul Fierbinti 11 6 2 3 30 - 17 20
6 Secunda Adincata 11 6 0 5 33 - 23 18
7 Recolta Malu Rosu(*) 11 5 1 5 29 - 20 16
8 Infratirea Jilavele 12 5 1 6 30 - 25 16
9 Recolta Barcanesti 11 5 1 5 28 - 25 16
10 Libertatea Salcioara 11 4 2 5 25 - 23 14
11 Unirea Fierbinti(N) 11 4 2 5 21 - 24 14
12 Viitorul Moldoveni 11 3 5 3 21 - 27 14
13 Juventus Boranesti(R) 11 4 0 7 23 - 34 12
14 Unirea Ion Roata 11 3 2 6 19 - 32 11
15 Unirea Sarateni 12 3 0 9 16 - 36 9
16 Vointa Maia 12 3 0 9 13 - 60 9
17 Essenza Sf. Gheorghe(N) 12 1 1 10 9 - 43 4
Meciul etapei la cei mici se anunta a fi la Malul Rosu unde se intalneau echipa campioana din sezonul trecut si liderul acestei serii.Gazdele au dorit sa arate ca nu si-au spus inca ultimul cuvant si au invins echipa din Dridu cu 3-0 producandu-le acestora cel de-al doilea esec in acest sezon.In schim echipa din Malu Rosu a demonstrat ca se poate si ca nu au depus armele pentru un nou titlu de campioni chiar daca in acest sezon este mai dificil.Axintele are si ea o echipa buna de juniori si se vede faptul ca in acest sezon se pune mult accent si pe cresterea tinerilor care sa fie generatia de schimb a echipei din Axintele in ani ce vin poate chiar la liga2.Maia si Sfantul Gheorge raman cenusaresele acestei serii si la capitolul juniori asa cum sunt la seniori si se dovedeste ca fotbalul in cele doua comune trece printr-o perioada nefasta si ca se duce spre o zona deosebit de grava daca nu se trezesc cei in drept responsabili cu miscarea sportiva la aceste comune.
ETAPA VIITOARE(dum.11.11.12 jun12.00 sen14.00)
Unirea Fierbinti - Juventus Boranesti
Staruinta Brosteni - Recolta Barcanesti
Infratirea Jilavele - Viitorul Moldoveni
Unirea Sarateni - Viitorul Axintele II
FC Dridu - Cosereni
Vointa Maia - Recolta Malu Rosu
Libertatea Salcioara - Unirea Ion Roata
Secunda Adincata - Fulgerul Fierbinti
Essenza Sf Gheorghe-sta
Etapa ce vine este una echilibrata daca privim clasamentul si formatiile ce se intalnesc intre ele.Atrage insa atentia la seniori jocul de la Sarateni deoarece acolo se vor deplasa cei de la Axintele si in cadrul acestei echipe pot evolua si jucatori de la lotul primei echipe ce sunt mai putin folositi la liga3 si astfel acestia sa puna in dificultate echipa de pe locul doi.Jilavele vor intalnii acasa pe Moldoveni si nu credem ca va fi loc de nici un fel de surpriza in acest meci.Adancata se afla de ceva timp in cadere libera si de acest aspect pot profita cei de la Unirea Fierbinti care pot castiga un meci ce pare a fi greu dar totusi pozitia in clasament da ca favorita echipa oaspete.
Juniorii vor bifa si ei o noua etapa si cap de afis al etapei este jocul de la Dridu cu echipa gazda lider in serie primind vizita celor de pe treapata cu numarul trei al podiumului serie,mai precis Cosereni.De un eventual pas facut de cele doua pot profita juniorii din Axintele care merg la Sarateni si pot castiga cele trei puncte deoarece la juniori Sarateniul nu se poate lauda cu aceiasi echipa ca la seniori.
liga6 etapa11
...rapid fetesti pierde la vladeni,bordusani e noul lider
...axintele cale libera spre promovare....
SERIA1
Dum, 04 Noiembrie h14:00
Spartacus Iazu 0 - 1 Agronomia Bucu II
Biruinta Sb. Noua - Vointa Orboesti
Spicul Vladeni 2 - 1 Rapid Fetesti
Inter Stejaru 0 - 6 Victoria Bordusani
Sport '09 Paltinis 3 - 13 MB Stiinta Slobozia
Real Gimbasani 7 - 1 Baraganul Ciulnita II
Spicul Marculesti 6 - 3 Fair-Play Slobozia Noua
Omega Milosesti 1 - 1 Recolta Buesti
SERIA2
Vointa Barbulesti 2 - 3 Vointa Cocora II
AS Brosteni 7 - 3 Athletic Valea Macrisului
Avantul Grindu 3 - 1 Infratirea Jilavele II
Gloria Alexeni 3 - 0 FC Movilita
Unirea Girbovi 8 - 2 Avantul Rovine
Unirea Patru Frati 4 - 0 Steaua Borduselu
Dinamo Borduselul -sta
Victoria Rosiori-sta
Dum, 04 Noiembrie h14:00
Spartacus Iazu 0 - 1 Agronomia Bucu II
Biruinta Sb. Noua - Vointa Orboesti
Spicul Vladeni 2 - 1 Rapid Fetesti
Inter Stejaru 0 - 6 Victoria Bordusani
Sport '09 Paltinis 3 - 13 MB Stiinta Slobozia
Real Gimbasani 7 - 1 Baraganul Ciulnita II
Spicul Marculesti 6 - 3 Fair-Play Slobozia Noua
Omega Milosesti 1 - 1 Recolta Buesti
SERIA2
Vointa Barbulesti 2 - 3 Vointa Cocora II
AS Brosteni 7 - 3 Athletic Valea Macrisului
Avantul Grindu 3 - 1 Infratirea Jilavele II
Gloria Alexeni 3 - 0 FC Movilita
Unirea Girbovi 8 - 2 Avantul Rovine
Unirea Patru Frati 4 - 0 Steaua Borduselu
Dinamo Borduselul -sta
Victoria Rosiori-sta
liga2 seria1 etapa10
...am deraiat rapidul de suceava la el in gara...
RAPID CFR SUCEAVA - UNIREA SLOBOZIA 0-2
Arbitru: Bogdan Ionuţ Anghelinei (Galaţi); Asistenţi: Imre-Laszlo Bucşi (Sfântu Gheorghe) şi Vlad Andrei Filip (Zalău).
Min 86 0-2 Oaspeţii măresc avantajul de la punctul cu var prin Ivasca
Min 84 Unirea obţine un penalty şi o eliminare pentru al doilea galben a lui Semeghin
Min 3 0-1 Slobozia deschide rapid scorul prin Stan
CLASAMENT
1. Sportul Studenţesc 21
2. CS Otopeni 17
3. Delta Tulcea 16
4. Săgeata Năvodari 15
5. FC Botoşani 15
6. Rapid CFR Suceava 10
7. CF Brăila 10
8. Chindia Târgovişte 9
9. CSM Unirea Slobozia 9
10. Dunărea Galaţi 8
11. ACS Buftea 8
12. FC Farul Constanţa 6
13. Dinamo II Bucureşti 3
ETAPA VIITOARE
Sâmbătă, 3 Noiembrie
CSM Unirea Slobozia - Dunărea Galaţi 11:00
Chindia Târgovişte - FC Farul Constanţa 11:00
ACS Buftea - Dinamo II Bucureşti 11:00
Sportul Studenţesc - Delta Tulcea 11:00
Săgeata Năvodari - FC Botoşani 11:00
CF Brăila - Rapid CFR Suceava 11:00
Arbitru: Bogdan Ionuţ Anghelinei (Galaţi); Asistenţi: Imre-Laszlo Bucşi (Sfântu Gheorghe) şi Vlad Andrei Filip (Zalău).
Min 86 0-2 Oaspeţii măresc avantajul de la punctul cu var prin Ivasca
Min 84 Unirea obţine un penalty şi o eliminare pentru al doilea galben a lui Semeghin
Min 3 0-1 Slobozia deschide rapid scorul prin Stan
CLASAMENT
1. Sportul Studenţesc 21
2. CS Otopeni 17
3. Delta Tulcea 16
4. Săgeata Năvodari 15
5. FC Botoşani 15
6. Rapid CFR Suceava 10
7. CF Brăila 10
8. Chindia Târgovişte 9
9. CSM Unirea Slobozia 9
10. Dunărea Galaţi 8
11. ACS Buftea 8
12. FC Farul Constanţa 6
13. Dinamo II Bucureşti 3
ETAPA VIITOARE
Sâmbătă, 3 Noiembrie
CSM Unirea Slobozia - Dunărea Galaţi 11:00
Chindia Târgovişte - FC Farul Constanţa 11:00
ACS Buftea - Dinamo II Bucureşti 11:00
Sportul Studenţesc - Delta Tulcea 11:00
Săgeata Năvodari - FC Botoşani 11:00
CF Brăila - Rapid CFR Suceava 11:00
LIGA3 SERIA2 ETAPA9
...fetestenii au indoit metalul de bucuresti...
...axintele invinge batrana doamna juventina...
(foto-fc rapid fetesti)
FC RAPID FETESTI-FC METALOGLOBUS BUCURESTI 2-1(2-0)
au marcat:1-0 nedelea min35,2-0 dan marian min40/2-1 roibu min88
stadion-municipal Fetesti
teren-bun cu iarba
vreme-potrivita pentru fotbal ,19 grade C, soare, vant moderat
spectatori-circa 400
Arbitru: Amarandei Ciprian - Vaslui
Asistent: Moldovanu Lucian - Oneşti
Asistent: Terente Bogdan - Bacău
Observator: Paraschiv Marcel - Bucureşti
Observator: Stefan Daniel - Călăraşi
palmares direct-nu s-au mai intalnit la liga3
RAPID
echipament-complet alb
clasament all time liga3-14e 406m 154v 62e 199i 507g.m-715g.p 352pct
linie clasament general-11)rapid 7 2 0 5 7-20 6
linie clasament acasa-8)rapid 3 2 0 1 6-5 6
rezultate acasa-3-1 eolica,3-2 sportul II,0-2 axintele
66,67%v 0%e 33,33i g.m-2/meci, g.p-1.67/meci
METALOGLOBUS
echipament:rosu cu albastru
linie clasament general-6)metaloglobus 7 4 0 3 14-8 12
linie clasament deplasare-7)metaloglobus 2 1 0 1 3-5 3
rezultate deplasare-3-0 sportul II,0-5 axintele
50%v 0%e 50%i g.m-0,25/meci g.p-2,5/meci
AVANCRONICA MECI
Aventura echipei fetestene in liga3 continua cu un nou meci pe teren propriul cel de vineri in compania echipei bucurestene Metaloglobus.Fetestenii vor juca acest meci din postura de ocupanta a primului loc retrogradabil din serie si sunt obligati sa castige toate cele trei puncte pentru a face un pas din zona minata a clasamentului si a mai adauga inca trei puncte la zestrea extrem de saraca pe care o au in acest moment in clasament.Oaspetii nostrii vin la Fetesti de pe pozitia a sasea in clasament avand un numar dublu de puncte fata de echipa noastra dar cu toate ca s-au jucat iata opt etape ei sunt la cea de-a treia deplasare,fiind avantajati de program prin mai multe meciuri pe teren propriul.Rezultatele obtinute de oaspetii nostrii in deplasare sunt modeste daca ne uitam ca doar pe Sportul II au reusit sa-i invinga in cadrul etapei cu numarul 4,iar la cea de-a doua deplasare au cedat la scor la Axintele cei drept in fata celei mai bune echipe din aceasta serie pana in momentul de fata.Asadar rezultatele obtinute de echipa oaspete nu pot fi chiar asa de edificatoare asupra modului cum se comporta echipa bucuresteana in deplasare deoarece victoria obtinuta la Sportul II este una normala fiindca toate echipele care au jucat cu micii studenti s-au impus la pas.Echipa noastra a reusit sa valorifice avantajul terenului propriu doar in doua din cele trei dispute desfasurate la Fetesti,iar singura echipa care a plecat invingatoare a fost chiar liderul la zi al seriei formatia din Axintele.Totusi sa nu uitam ca am trecut prin multe emotii la ultima victorie de acasa cu Sportul II dar si faptul ca echipa noastra chiar daca a pierdut cu Axintele nu s-a miscat chiar atat de rau.Am avut cu siguranta ce invata de la acel esec si speram ca greselile din acea partida sa nu se mai repete si maine.Revenind la lotul nostru sa spunem ca mai sunt ceva probleme de ordin medical la Mitu,Ivan si Dan Marian care inca mai acuza dureri.Lacapitolul indisciplina nu este nimeni in stare de suspendare dar pentru jocul de saptamana viitoare sunt si jucatori care vor trebui sa fie atenti cu cartonasele galbene pentru a nu acumula numarul la care vor trebui sa stea pe tusa.Sistemul de joc preconizat pentru acest joc va fi probabil un 1-4-1-4-1 cu un inchizator in fata fundasilor,dar si un singur varf impins in fata cel mai probabil ca acela va fi Pena,jucator masiv care poate proteja bine mingea si devia ca un pivot spre cei care vin din spate la sustinere.
Sa aniticipam un prim 11 este destul de greu dar dupa meciul amical de marti si dupa asezarea din prima repriza acesta ar arata cam asa:GANDAC-ERACAI,L.STEFAN,GHITA,MARCU-URECHE-NEDELEA,MARIN,STANCIU,NECULAI-PENA..dar pot aparea ceva modificari in linia de pe fund unde TONEA poate juca in locul lui GHITA si acesta pe post de inchizator dar si la mijloc COMANASI si CLINCIU sau chiar IVAN pe post de cel de-al doilea varf.Ramane insa si problema cu cei trei juniori ce vor intra in teren conform regulamentului,dar probabil ca in primul 11 se vor afla ERACAI,URECHE si STANCIU.Sunt multe solutii la care cu siguranta se vor gandii tehnicienii nostrii si vor anunta primul 11 maine la sedinta tehnica din vestiar dinainte de joc.Nu le dorim decat sa aibe cea mai buna alegere si sa fie inspirati in stabilirea formulei de joc si componenta echipei ce va fi trimisa in teren iar acestia sa dea tot ce e mai bun din ei pentru a obtine o noua victorie in fata publicului fetestean care cu siguranta va fi in numar considerabil prezent in tribune.
COMENTARIU MECI
1-0 min 35 o degajare lunga spre Pena langa careul de 16m pozitie centrala,acesta intoarce cu capul spre Nedelea care suteaza pe jos din prima de la circa 20m surprizandu-l pe portarul oaspetilor
2-0 min40 la o pasa in adancime spre Dan Marian care evita pozitia de ofsaid scapand singur pe extrema intra in careu si suteaza de la circa 10m in coltul lung al portii
2-1 min88 Raicu reuseste sa reduca din handicap cu o frumoasa lovitura de cap din interiorul careului la vinclu portii lui Gandac
RAPID:gandac-eracai,l.stefan,ghita,marcu-ureche-nedelea,marin,neculai-d.marian,pena
au mai jucat:blanita,tonea,comanasi,chirila
rezerve:calugaru,clinciu,albut
director tehnic-marius munteanu
antrenor-gigel stoica
-galerie foto si video pe pagina de facebook FC RAPID FETESTI
JUVENTUS BUCURESTI-VIITORUL AXINTELE 0-2(0-0)
Viitorul Axintele, lider al Seriei a II-a, a fost vineri în Colentina și a reușit să își mai treacă în cont încă o victorie, obținută datorită celor două lovituri de pedeapsă dictate în repriza secundă, într-un interval de numai cinci minute.
Juventus a avut inițiativa în prima parte a jocului, dar construcția elevilor lui Eugen Trică a fost destul de anevoioasă, marcajul strict făcut de oaspeți pe tot terenul și fragmentarea repetată prin procedee neregulamentare lăsând destul de puține posibilități de manevră. De fapt, aceasta pare să fie tactica prin care elevii lui Ion Nica au și obținut cele 7 victorii din acest sezon. Viitorul nu se sinchisește prea mult de contrucție. Importante pentru ialomițeni sunt recuperarea rapidă a balonului și pasa lungă pe vârfuri. Acest tip de joc necesită multă determinare și consum fizic, iar fotbaliștii din Axintele stau foarte bine la aceste capitole.
Însă, să ne întoarcem la repriza secundă a meciului disputat ieri pe stadionul Juventus. Gazdele au continuat să spere că pot trece de barajul ialomițean chiar și după deschiderea scorului din lovitura de pedeapsă, neacordată inițial de Bordean, dar la protestele susținătorilor oaspeților și-a întors privirea către asistentul aflat pe cealaltă parte a terenului, care plecase deja către careul de 16 metri. Ionuț Fătu a transformat fără emoții, iar Juventus se aruncă spre poarta lui Răduță. După numai cinci minute, Viitorul Axintele beneficiază de cel de-al doilea penalty pentru un fault din spate. Inițial, Bordean a lăsat jocul să continue, iar apoi, pentru că avantajul nu s-a concretizat, a revenit. Totuși, despre ce avantaj poate fi vorba din moment ce faultul s-a produs în suprafața de pedeapsă, într-o poziție laterală? Robu a transformat lovitura de pedeapsă, chiar dacă Bobariu (68) ghicise colțul și i-au lipsit câțiva centimetri pentru a se opune golului.
O nouă demonstrație a calităților excepționale pe care le posedă nea Marean s-a produs după două minute în marginea careului de 16 metri al Viitorului. Ene trece elegant mingea pe lângă Simion, care intrase prin alunecare, fundașul oprește intenționat mingea cu mâna, centralul lasă jocul să continue, iar Ene, fiind în continuare cu marcaj, nu reușește pasa și jocul continuă. Evident, avantajul nu s-a concretizat, faza nu a fost întoarsă și nici Simion nu a primit cartonașul galben, fiind iertat pentru a n-șpea oară.
Ultimul sfert de oră s-a jucat practic la trecerea timpului, Juventus mai încercând timid poarta cu câteva șuturi de la distanță.
Juventus București: Bobariu – Butoi, Delcea, Stoian, Ad. Ilie – Rotaru, Covaciu – Tene, Bustea, Abuzătoaiei – Truță
Rezerve: Lazăr, A. Dumitru, Lupașcu, Bălan, M. Ene, Dumitrescu, Șerbu
Antrenor: Eugen Trică
Viitorul Axintele: Răduță – S. Vasile, Pintilie, Simion, Oprișan, Dedu, Robu, Fătu, Florea, N. Ionel, Chiriță
Rezerve: Sava, Mihociu, Șelaru, Rață, Ștefan, Novac, Bogorodiță
Antrenor: Ion Nica
REZULTATE COMPLETE SI MARCATORI
CSM Focşani - Rapid II 2-0
Stratulat (75), E. Ştefan (79)
Eolica - Sportul Stud. II 5-3
Cl. Dragu (7, 21, 44), S. Ştefan (16), Boritz (35) / Baniţă (68), V. Iangu (73), Paţurcă (84)
Dunărea Călăraşi - CSM Rm. Sărat 3-2
V. Petre (18), M. Ştefan (56), Kanda (66) / Dăniţă (55), I. Vişan (71 - pen.)
Juventus Buc. - Axintele 0-2
Fătu (63 - pen.), A. Robu (68 - pen.)
Urban Titu - Gloria Buzău 1-1
And. Ivaşcu (25) / Cucu (34)
Rapid Feteşti - Metaloglobus 2-1
Nedelea (35), D. Marin (40) / And. Raicu (89)
Victoria Chirnogi stă
CLASAMENTE
a)clasament general
1 Viitorul Axintele 9 7 1 1 24-4 22
2 Rapid Bucureşti II 9 5 2 2 21-11 17
3 CSM Râmnicu-Sărat 9 5 2 2 17-11 17
4 Dunărea Călăraşi 8 4 3 1 21-11 15
5 Victoria Chirnogi 8 3 4 1 18-14 13
6 Metaloglobus Bucureşti 8 4 0 4 15-10 12
7 Gloria Buzău 8 3 2 3 12-9 11
8 Eolica 2010 Baia 8 3 1 4 13-16 10
9 CSM Foşcani 2007 8 3 1 4 8-14 10
10 Juventus Bucureşti 8 2 3 3 8-9 9
11 Rapid Feteşti 8 3 0 5 9-21 9
12 Urban Titu 8 1 3 4 10-9 6
13 Sportul Studenţesc Bucureşti II 9 0 0 9 8-45 0
b)clasament meciuri acasa
1.axintele 4 4 0 0 12-0 12
2.rm sarat 4 4 0 0 12-2 12
3.rapid II 4 3 1 0 14-2 10
4.metaloglobus 5 3 0 2 11-3 9
5.buzau 3 3 0 0 8-0 9
6.FETESTI 4 3 0 1 8-6 9
7.chirnogi 4 2 2 0 12-4 8
8.focsani 4 2 1 1 6-2 7
9.calarasi 5 2 2 1 10-8 8
10.juventus 4 2 1 1 7-4 7
11.eolica 4 2 1 1 10-8 7
12.titu 5 0 3 2 4-6 3
13.sportul II 4 0 0 4 2-23 0
c)clasament meciuri deplasare
1.axintele 5 3 1 1 12-4 10
2.calarasi 3 2 1 0 11-3 7
3.rapid II 5 2 1 2 7-9 7
4.rm sarat 5 1 2 2 5-8 5
5.chirnogi 4 1 2 1 6-10 5
6.titu 3 1 0 2 6-3 3
7.metaloglobus 3 1 0 2 4-7 3
8.eolica 3 1 0 2 3-8 3
9.focsani 4 1 0 3 2-12 3
10.juventus 4 0 2 2 1-5 2
11.buzau 5 0 2 3 4-9 2
12.FETESTI 4 0 0 4 1-15 0
13.sportul II 5 0 0 5 5-22 0
d)clasament adevar
1.axintele +10
2.rapid II +5
3.rm sarat +5
4.buzau +2
5.chirnogi +1
6.calarasi 0
7.eolica -2
8.focsani -2
9.FETESTI -3
10.juventus -3
11.metaloglobus -3
12.titu -6
13.sportul II -12
FC RAPID FETESTI-FC METALOGLOBUS BUCURESTI 2-1(2-0)
au marcat:1-0 nedelea min35,2-0 dan marian min40/2-1 roibu min88
stadion-municipal Fetesti
teren-bun cu iarba
vreme-potrivita pentru fotbal ,19 grade C, soare, vant moderat
spectatori-circa 400
Arbitru: Amarandei Ciprian - Vaslui
Asistent: Moldovanu Lucian - Oneşti
Asistent: Terente Bogdan - Bacău
Observator: Paraschiv Marcel - Bucureşti
Observator: Stefan Daniel - Călăraşi
palmares direct-nu s-au mai intalnit la liga3
RAPID
echipament-complet alb
clasament all time liga3-14e 406m 154v 62e 199i 507g.m-715g.p 352pct
linie clasament general-11)rapid 7 2 0 5 7-20 6
linie clasament acasa-8)rapid 3 2 0 1 6-5 6
rezultate acasa-3-1 eolica,3-2 sportul II,0-2 axintele
66,67%v 0%e 33,33i g.m-2/meci, g.p-1.67/meci
METALOGLOBUS
echipament:rosu cu albastru
linie clasament general-6)metaloglobus 7 4 0 3 14-8 12
linie clasament deplasare-7)metaloglobus 2 1 0 1 3-5 3
rezultate deplasare-3-0 sportul II,0-5 axintele
50%v 0%e 50%i g.m-0,25/meci g.p-2,5/meci
AVANCRONICA MECI
Aventura echipei fetestene in liga3 continua cu un nou meci pe teren propriul cel de vineri in compania echipei bucurestene Metaloglobus.Fetestenii vor juca acest meci din postura de ocupanta a primului loc retrogradabil din serie si sunt obligati sa castige toate cele trei puncte pentru a face un pas din zona minata a clasamentului si a mai adauga inca trei puncte la zestrea extrem de saraca pe care o au in acest moment in clasament.Oaspetii nostrii vin la Fetesti de pe pozitia a sasea in clasament avand un numar dublu de puncte fata de echipa noastra dar cu toate ca s-au jucat iata opt etape ei sunt la cea de-a treia deplasare,fiind avantajati de program prin mai multe meciuri pe teren propriul.Rezultatele obtinute de oaspetii nostrii in deplasare sunt modeste daca ne uitam ca doar pe Sportul II au reusit sa-i invinga in cadrul etapei cu numarul 4,iar la cea de-a doua deplasare au cedat la scor la Axintele cei drept in fata celei mai bune echipe din aceasta serie pana in momentul de fata.Asadar rezultatele obtinute de echipa oaspete nu pot fi chiar asa de edificatoare asupra modului cum se comporta echipa bucuresteana in deplasare deoarece victoria obtinuta la Sportul II este una normala fiindca toate echipele care au jucat cu micii studenti s-au impus la pas.Echipa noastra a reusit sa valorifice avantajul terenului propriu doar in doua din cele trei dispute desfasurate la Fetesti,iar singura echipa care a plecat invingatoare a fost chiar liderul la zi al seriei formatia din Axintele.Totusi sa nu uitam ca am trecut prin multe emotii la ultima victorie de acasa cu Sportul II dar si faptul ca echipa noastra chiar daca a pierdut cu Axintele nu s-a miscat chiar atat de rau.Am avut cu siguranta ce invata de la acel esec si speram ca greselile din acea partida sa nu se mai repete si maine.Revenind la lotul nostru sa spunem ca mai sunt ceva probleme de ordin medical la Mitu,Ivan si Dan Marian care inca mai acuza dureri.Lacapitolul indisciplina nu este nimeni in stare de suspendare dar pentru jocul de saptamana viitoare sunt si jucatori care vor trebui sa fie atenti cu cartonasele galbene pentru a nu acumula numarul la care vor trebui sa stea pe tusa.Sistemul de joc preconizat pentru acest joc va fi probabil un 1-4-1-4-1 cu un inchizator in fata fundasilor,dar si un singur varf impins in fata cel mai probabil ca acela va fi Pena,jucator masiv care poate proteja bine mingea si devia ca un pivot spre cei care vin din spate la sustinere.
Sa aniticipam un prim 11 este destul de greu dar dupa meciul amical de marti si dupa asezarea din prima repriza acesta ar arata cam asa:GANDAC-ERACAI,L.STEFAN,GHITA,MARCU-URECHE-NEDELEA,MARIN,STANCIU,NECULAI-PENA..dar pot aparea ceva modificari in linia de pe fund unde TONEA poate juca in locul lui GHITA si acesta pe post de inchizator dar si la mijloc COMANASI si CLINCIU sau chiar IVAN pe post de cel de-al doilea varf.Ramane insa si problema cu cei trei juniori ce vor intra in teren conform regulamentului,dar probabil ca in primul 11 se vor afla ERACAI,URECHE si STANCIU.Sunt multe solutii la care cu siguranta se vor gandii tehnicienii nostrii si vor anunta primul 11 maine la sedinta tehnica din vestiar dinainte de joc.Nu le dorim decat sa aibe cea mai buna alegere si sa fie inspirati in stabilirea formulei de joc si componenta echipei ce va fi trimisa in teren iar acestia sa dea tot ce e mai bun din ei pentru a obtine o noua victorie in fata publicului fetestean care cu siguranta va fi in numar considerabil prezent in tribune.
COMENTARIU MECI
1-0 min 35 o degajare lunga spre Pena langa careul de 16m pozitie centrala,acesta intoarce cu capul spre Nedelea care suteaza pe jos din prima de la circa 20m surprizandu-l pe portarul oaspetilor
2-0 min40 la o pasa in adancime spre Dan Marian care evita pozitia de ofsaid scapand singur pe extrema intra in careu si suteaza de la circa 10m in coltul lung al portii
2-1 min88 Raicu reuseste sa reduca din handicap cu o frumoasa lovitura de cap din interiorul careului la vinclu portii lui Gandac
RAPID:gandac-eracai,l.stefan,ghita,marcu-ureche-nedelea,marin,neculai-d.marian,pena
au mai jucat:blanita,tonea,comanasi,chirila
rezerve:calugaru,clinciu,albut
director tehnic-marius munteanu
antrenor-gigel stoica
-galerie foto si video pe pagina de facebook FC RAPID FETESTI
JUVENTUS BUCURESTI-VIITORUL AXINTELE 0-2(0-0)
Viitorul Axintele, lider al Seriei a II-a, a fost vineri în Colentina și a reușit să își mai treacă în cont încă o victorie, obținută datorită celor două lovituri de pedeapsă dictate în repriza secundă, într-un interval de numai cinci minute.
Juventus a avut inițiativa în prima parte a jocului, dar construcția elevilor lui Eugen Trică a fost destul de anevoioasă, marcajul strict făcut de oaspeți pe tot terenul și fragmentarea repetată prin procedee neregulamentare lăsând destul de puține posibilități de manevră. De fapt, aceasta pare să fie tactica prin care elevii lui Ion Nica au și obținut cele 7 victorii din acest sezon. Viitorul nu se sinchisește prea mult de contrucție. Importante pentru ialomițeni sunt recuperarea rapidă a balonului și pasa lungă pe vârfuri. Acest tip de joc necesită multă determinare și consum fizic, iar fotbaliștii din Axintele stau foarte bine la aceste capitole.
Însă, să ne întoarcem la repriza secundă a meciului disputat ieri pe stadionul Juventus. Gazdele au continuat să spere că pot trece de barajul ialomițean chiar și după deschiderea scorului din lovitura de pedeapsă, neacordată inițial de Bordean, dar la protestele susținătorilor oaspeților și-a întors privirea către asistentul aflat pe cealaltă parte a terenului, care plecase deja către careul de 16 metri. Ionuț Fătu a transformat fără emoții, iar Juventus se aruncă spre poarta lui Răduță. După numai cinci minute, Viitorul Axintele beneficiază de cel de-al doilea penalty pentru un fault din spate. Inițial, Bordean a lăsat jocul să continue, iar apoi, pentru că avantajul nu s-a concretizat, a revenit. Totuși, despre ce avantaj poate fi vorba din moment ce faultul s-a produs în suprafața de pedeapsă, într-o poziție laterală? Robu a transformat lovitura de pedeapsă, chiar dacă Bobariu (68) ghicise colțul și i-au lipsit câțiva centimetri pentru a se opune golului.
O nouă demonstrație a calităților excepționale pe care le posedă nea Marean s-a produs după două minute în marginea careului de 16 metri al Viitorului. Ene trece elegant mingea pe lângă Simion, care intrase prin alunecare, fundașul oprește intenționat mingea cu mâna, centralul lasă jocul să continue, iar Ene, fiind în continuare cu marcaj, nu reușește pasa și jocul continuă. Evident, avantajul nu s-a concretizat, faza nu a fost întoarsă și nici Simion nu a primit cartonașul galben, fiind iertat pentru a n-șpea oară.
Ultimul sfert de oră s-a jucat practic la trecerea timpului, Juventus mai încercând timid poarta cu câteva șuturi de la distanță.
Juventus București: Bobariu – Butoi, Delcea, Stoian, Ad. Ilie – Rotaru, Covaciu – Tene, Bustea, Abuzătoaiei – Truță
Rezerve: Lazăr, A. Dumitru, Lupașcu, Bălan, M. Ene, Dumitrescu, Șerbu
Antrenor: Eugen Trică
Viitorul Axintele: Răduță – S. Vasile, Pintilie, Simion, Oprișan, Dedu, Robu, Fătu, Florea, N. Ionel, Chiriță
Rezerve: Sava, Mihociu, Șelaru, Rață, Ștefan, Novac, Bogorodiță
Antrenor: Ion Nica
REZULTATE COMPLETE SI MARCATORI
CSM Focşani - Rapid II 2-0
Stratulat (75), E. Ştefan (79)
Eolica - Sportul Stud. II 5-3
Cl. Dragu (7, 21, 44), S. Ştefan (16), Boritz (35) / Baniţă (68), V. Iangu (73), Paţurcă (84)
Dunărea Călăraşi - CSM Rm. Sărat 3-2
V. Petre (18), M. Ştefan (56), Kanda (66) / Dăniţă (55), I. Vişan (71 - pen.)
Juventus Buc. - Axintele 0-2
Fătu (63 - pen.), A. Robu (68 - pen.)
Urban Titu - Gloria Buzău 1-1
And. Ivaşcu (25) / Cucu (34)
Rapid Feteşti - Metaloglobus 2-1
Nedelea (35), D. Marin (40) / And. Raicu (89)
Victoria Chirnogi stă
CLASAMENTE
a)clasament general
1 Viitorul Axintele 9 7 1 1 24-4 22
2 Rapid Bucureşti II 9 5 2 2 21-11 17
3 CSM Râmnicu-Sărat 9 5 2 2 17-11 17
4 Dunărea Călăraşi 8 4 3 1 21-11 15
5 Victoria Chirnogi 8 3 4 1 18-14 13
6 Metaloglobus Bucureşti 8 4 0 4 15-10 12
7 Gloria Buzău 8 3 2 3 12-9 11
8 Eolica 2010 Baia 8 3 1 4 13-16 10
9 CSM Foşcani 2007 8 3 1 4 8-14 10
10 Juventus Bucureşti 8 2 3 3 8-9 9
11 Rapid Feteşti 8 3 0 5 9-21 9
12 Urban Titu 8 1 3 4 10-9 6
13 Sportul Studenţesc Bucureşti II 9 0 0 9 8-45 0
b)clasament meciuri acasa
1.axintele 4 4 0 0 12-0 12
2.rm sarat 4 4 0 0 12-2 12
3.rapid II 4 3 1 0 14-2 10
4.metaloglobus 5 3 0 2 11-3 9
5.buzau 3 3 0 0 8-0 9
6.FETESTI 4 3 0 1 8-6 9
7.chirnogi 4 2 2 0 12-4 8
8.focsani 4 2 1 1 6-2 7
9.calarasi 5 2 2 1 10-8 8
10.juventus 4 2 1 1 7-4 7
11.eolica 4 2 1 1 10-8 7
12.titu 5 0 3 2 4-6 3
13.sportul II 4 0 0 4 2-23 0
c)clasament meciuri deplasare
1.axintele 5 3 1 1 12-4 10
2.calarasi 3 2 1 0 11-3 7
3.rapid II 5 2 1 2 7-9 7
4.rm sarat 5 1 2 2 5-8 5
5.chirnogi 4 1 2 1 6-10 5
6.titu 3 1 0 2 6-3 3
7.metaloglobus 3 1 0 2 4-7 3
8.eolica 3 1 0 2 3-8 3
9.focsani 4 1 0 3 2-12 3
10.juventus 4 0 2 2 1-5 2
11.buzau 5 0 2 3 4-9 2
12.FETESTI 4 0 0 4 1-15 0
13.sportul II 5 0 0 5 5-22 0
d)clasament adevar
1.axintele +10
2.rapid II +5
3.rm sarat +5
4.buzau +2
5.chirnogi +1
6.calarasi 0
7.eolica -2
8.focsani -2
9.FETESTI -3
10.juventus -3
11.metaloglobus -3
12.titu -6
13.sportul II -12
liga4 etapa10
...tandareiul in viteza a cincea spre titlu de campioana...
...munteni pierde la cocora,ecuatia ramane in doi,tandarei sau viticola...
Victoria Tandarei 5 - 0 Recolta Gh. Lazar
Sambata, 27 octombrie, pe stadionul Tineretului din Tandarei s-a disputat derby-ul etapei,intalnindu-se formatiile ce imparteau primul loc al clasamentului, despartite doar de golaveraj, Victoria din localitate si Recolta Gh. Lazar. A fost un meci frumos in care gazdele s-au impus meritat cu scorul de 5-0(2-0). Golurile au fost marcate de Mitache(2) in prima repriza iar in cea de-a doua au punctat Barligea, Rusen si Cristea Petrica(autogol).Au evoluat pentru Victoria: Bugiulescu-Butnariu,Iovanescu,Pana,Manta-C.Dinu(Barzoiu),Mitache-Cata(Constantin),G.Dinu(A.Stanciu),Nistor(Barligea)-Rusen La juniori gazdele s-au impus cu 8-0. Etapa viitoare Victoria va evolua in deplasare, la Radulesti(Brazii)
Unirea Grivita 5 - 3 Vointa Reviga
Unirea Manasia 2 - 2 Recolta Gh. Doja
AS Cazanesti 1 - 3 Viticola Fetesti
Vointa Cocora 2 - 0 Victoria Mt. Buzau
Spicul Colilia 0 - 2 C.F. Abatorul Slobozia
C.S. Amara 2 - 3 FC Radulesti
CLASAMENT
----------------------------------------------------
1.Victoria Tandarei 10 8 1 1 32 - 10 10 25
-----------------------------------------------------
2 Vointa Cocora 10 8 0 2 37 - 11 6 24
3 Recolta Gh. Lazar 10 7 1 2 31 - 20 10 22
4 Viticola Fetesti 10 6 1 3 18 - 13 7 19
5 Unirea Manasia 10 5 2 3 28 - 18 -1 17
6 Recolta Gh. Doja 10 5 1 4 25 - 31 4 16
7 Victoria Mt. Buzau 10 5 0 5 15 - 18 3 15
8 C.S. Amara 10 4 2 4 21 - 20 -4 14
9 Abatorul Slobozia 10 3 2 5 21 - 24 -4 11
10 FC Radulesti 10 4 2 4 27 - 32 -1 11*
-----------------------------------------------------
11 Unirea Grivita 10 2 1 7 20 - 34 -8 7
12 AS Cazanesti 10 1 3 6 19 - 31 -12 6
.................................................................
13 Vointa Reviga 10 1 2 7 15 - 27 -7 5
14 Spicul Colilia 10 1 2 7 20 - 40 -13 5
..................................................................
NOTA:
*FC Radulesti: -3 puncte (retragerea echipei de pe teren la jocul cu Unirea Manasia)
JUNIORI
Sam, 27 Octombrie ora 12.00
Victoria Tandarei 8 - 0 Recolta Gh. Lazar
Unirea Grivita 8 - 2 Vointa Reviga
Unirea Manasia 2 - 1 Recolta Gh. Doja
AS Cazanesti 0 - 9 Viticola Fetesti
Vointa Cocora 1 - 0 Victoria Mt. Buzau
Spicul Colilia 0 - 6 Abatorul Slobozia
C.S. Amara 5 - 3 FC Radulesti
clasament
1 Victoria Tandarei 10 8 2 0 51 - 10 26
2 Viticola Fetesti 10 8 0 2 47 - 13 24
3 Victoria Mt. Buzau 10 6 1 3 23 - 12 19
4 C.S. Amara 10 5 1 4 35 - 29 16
5 Unirea Manasia 10 5 1 4 32 - 26 16
6 Recolta Gh. Doja 10 5 1 4 34 - 29 16
7 Vointa Cocora 10 5 1 4 23 - 21 16
8 Abatorul Slobozia 10 5 0 5 29 - 19 15
9 Recolta Gh. Lazar 10 5 0 5 33 - 29 15
10 FC Radulesti 10 4 0 6 28 - 50 12
11 AS Cazanesti 10 3 1 6 28 - 39 10
12 Spicul Colilia 10 3 0 7 16 - 41 9
13 Unirea Grivita 10 2 0 8 22 - 39 6
14 Vointa Reviga 10 2 0 8 11 - 55 6
ETAPA VIITOARE
Sam, 03 Noiembrie 2012 jun12.00 sen14.00
FC Radulesti - Victoria Tandarei
Abatorul Slobozia - C.S. Amara
Victoria Mt. Buzau - Spicul Colilia
Viticola Fetesti - Vointa Cocora
Recolta Gh. Doja - AS Cazanesti
Vointa Reviga - Unirea Manasia
Recolta Gh. Lazar - Unirea Grivita
Sambata, 27 octombrie, pe stadionul Tineretului din Tandarei s-a disputat derby-ul etapei,intalnindu-se formatiile ce imparteau primul loc al clasamentului, despartite doar de golaveraj, Victoria din localitate si Recolta Gh. Lazar. A fost un meci frumos in care gazdele s-au impus meritat cu scorul de 5-0(2-0). Golurile au fost marcate de Mitache(2) in prima repriza iar in cea de-a doua au punctat Barligea, Rusen si Cristea Petrica(autogol).Au evoluat pentru Victoria: Bugiulescu-Butnariu,Iovanescu,Pana,Manta-C.Dinu(Barzoiu),Mitache-Cata(Constantin),G.Dinu(A.Stanciu),Nistor(Barligea)-Rusen La juniori gazdele s-au impus cu 8-0. Etapa viitoare Victoria va evolua in deplasare, la Radulesti(Brazii)
Unirea Grivita 5 - 3 Vointa Reviga
Unirea Manasia 2 - 2 Recolta Gh. Doja
AS Cazanesti 1 - 3 Viticola Fetesti
Vointa Cocora 2 - 0 Victoria Mt. Buzau
Spicul Colilia 0 - 2 C.F. Abatorul Slobozia
C.S. Amara 2 - 3 FC Radulesti
CLASAMENT
----------------------------------------------------
1.Victoria Tandarei 10 8 1 1 32 - 10 10 25
-----------------------------------------------------
2 Vointa Cocora 10 8 0 2 37 - 11 6 24
3 Recolta Gh. Lazar 10 7 1 2 31 - 20 10 22
4 Viticola Fetesti 10 6 1 3 18 - 13 7 19
5 Unirea Manasia 10 5 2 3 28 - 18 -1 17
6 Recolta Gh. Doja 10 5 1 4 25 - 31 4 16
7 Victoria Mt. Buzau 10 5 0 5 15 - 18 3 15
8 C.S. Amara 10 4 2 4 21 - 20 -4 14
9 Abatorul Slobozia 10 3 2 5 21 - 24 -4 11
10 FC Radulesti 10 4 2 4 27 - 32 -1 11*
-----------------------------------------------------
11 Unirea Grivita 10 2 1 7 20 - 34 -8 7
12 AS Cazanesti 10 1 3 6 19 - 31 -12 6
.................................................................
13 Vointa Reviga 10 1 2 7 15 - 27 -7 5
14 Spicul Colilia 10 1 2 7 20 - 40 -13 5
..................................................................
NOTA:
*FC Radulesti: -3 puncte (retragerea echipei de pe teren la jocul cu Unirea Manasia)
JUNIORI
Sam, 27 Octombrie ora 12.00
Victoria Tandarei 8 - 0 Recolta Gh. Lazar
Unirea Grivita 8 - 2 Vointa Reviga
Unirea Manasia 2 - 1 Recolta Gh. Doja
AS Cazanesti 0 - 9 Viticola Fetesti
Vointa Cocora 1 - 0 Victoria Mt. Buzau
Spicul Colilia 0 - 6 Abatorul Slobozia
C.S. Amara 5 - 3 FC Radulesti
clasament
1 Victoria Tandarei 10 8 2 0 51 - 10 26
2 Viticola Fetesti 10 8 0 2 47 - 13 24
3 Victoria Mt. Buzau 10 6 1 3 23 - 12 19
4 C.S. Amara 10 5 1 4 35 - 29 16
5 Unirea Manasia 10 5 1 4 32 - 26 16
6 Recolta Gh. Doja 10 5 1 4 34 - 29 16
7 Vointa Cocora 10 5 1 4 23 - 21 16
8 Abatorul Slobozia 10 5 0 5 29 - 19 15
9 Recolta Gh. Lazar 10 5 0 5 33 - 29 15
10 FC Radulesti 10 4 0 6 28 - 50 12
11 AS Cazanesti 10 3 1 6 28 - 39 10
12 Spicul Colilia 10 3 0 7 16 - 41 9
13 Unirea Grivita 10 2 0 8 22 - 39 6
14 Vointa Reviga 10 2 0 8 11 - 55 6
ETAPA VIITOARE
Sam, 03 Noiembrie 2012 jun12.00 sen14.00
FC Radulesti - Victoria Tandarei
Abatorul Slobozia - C.S. Amara
Victoria Mt. Buzau - Spicul Colilia
Viticola Fetesti - Vointa Cocora
Recolta Gh. Doja - AS Cazanesti
Vointa Reviga - Unirea Manasia
Recolta Gh. Lazar - Unirea Grivita
liga5 etapa11
seria1...lupta stransa la varful clasamentului...
seria1...duel in trei..ciulnita saveni si kogalniceanu...
seria2...la maia 7 lovituri de fulger...
seria2...micii driduani defileaza..
Sam, 27 Octombrie ora 14:00
SENIORI
Gloria Gura Ialomitei 3 - 2 Unirea M.Kogalniceanu
Vointa Scanteia 5 - 5 Vointa Brincoveni
Albesti 08 7 - 0 Viitorul Valea Ciorii
Recolta Saveni 3 - 2 A.S. Orezu
FC Movila 4 - 5 Baraganul Ciulnita
FC Traian 3 - 0 Gloria Ograda
Rapid Perieti 0 - 4 Andrias Andrasesti
Viitorul Platonesti 1 - 0 Agronomia Bucu
Inter Stelnica 1 - 3 Dunarea Giurgeni
clasament
1 Andrias Andrasesti 11 8 1 2 42 - 10 10 25
2 Viitorul Platonesti 11 8 0 3 39 - 20 9 24
3 Dunarea Giurgeni 11 7 2 2 32 - 22 8 23
4 A.S. Orezu 11 7 1 3 33 - 17 4 22
5 Albesti 08 11 7 1 3 31 - 19 4 22
6 FC Traian 11 7 0 4 35 - 26 6 21
7 Recolta Saveni 11 6 0 5 26 - 26 0 18
8 Baraganul Ciulnita 11 5 2 4 21 - 16 -1 17
9 Gloria Gura Ialomitei 11 4 4 3 23 - 20 -2 16
10 Gloria Ograda 11 5 1 5 23 - 29 -2 16
11 Unirea M.Kogalniceanu 11 5 0 6 23 - 31 0 15
12 Vointa Brincoveni 11 5 1 5 28 - 29 -2 10**
13 FC Movila 11 3 1 7 28 - 40 -5 10
14 Agronomia Bucu 11 3 0 8 25 - 27 -6 9
15 Viitorul Valea Ciorii 11 2 3 6 19 - 37 -9 9
16 Vointa Scanteia 11 4 3 4 28 - 47 -3 9**
17 Inter Stelnica 11 1 1 9 16 - 32 -11 4
18 Rapid Perieti 11 1 1 9 15 - 39 -11 4
NOTA:
** Vointa Bratianu Scanteia: -6 puncte (substituire jucatori la jocul Dunarea Giurgeni- Vointa Scinteia)
**Vointa Brincoveni: -6 puncte (substituire jucatori la jocul Vointa Brincoveni- AS Orezu)
JUNIORI
Sam, 27 Octombrie ora 12:00
Gloria Gura Ialomitei 0 - 1 Unirea M.Kogalniceanu
Vointa Scanteia 2 - 4 Vointa Brincoveni
Albesti 08 2 - 0 Viitorul Valea Ciorii
Recolta Saveni 7 - 1 A.S. Orezu
FC Movila 3 - 4 Baraganul Ciulnita
FC Traian 12 - 1 Gloria Ograda
Rapid Perieti 2 - 1 Andrias Andrasesti
Viitorul Platonesti 5 - 1 Agronomia Bucu
Inter Stelnica 4 - 0 Dunarea Giurgeni
clasament
1 Baraganul Ciulnita 11 9 2 0 34 - 8 29
2 Recolta Saveni 11 9 1 1 52 - 13 28
3 Unirea M.Kogalniceanu 11 8 2 1 25 - 11 26
4 Viitorul Platonesti 11 7 1 3 36 - 27 22
5 Albesti 08 11 7 0 4 24 - 10 21
6 FC Traian 11 6 1 4 34 - 19 19
7 Vointa Brincoveni 11 5 4 2 23 - 16 19
8 FC Movila 11 6 0 5 36 - 32 3 18
9 Vointa Bratianu Scanteia 11 6 0 5 27 - 38 18
10 Agronomia Bucu 11 4 1 6 28 - 29 13
11 Gloria Gura Ialomitei 11 3 3 5 15 - 13 12
12 A.S. Orezu 11 4 0 7 14 - 39 12
13 Andrias Andrasesti 11 3 2 6 16 - 22 11
14 Inter Stelnica 11 3 1 7 19 - 28 10
15 Gloria Ograda 11 3 1 7 26 - 45 10
16 Viitorul Valea Ciorii 11 2 2 7 13 - 21 8
17 Rapid Perieti 11 3 1 7 27 - 36 4**
18 Dunarea Giurgeni 11 0 0 11 6 - 48 0
etapa viitoare(sb.03.11.12 jun12.00 sen14.00)
Unirea M.Kogalniceanu - Dunarea Giurgeni
Agronomia Bucu - Inter Stelnica
Andrias Andrasesti - Viitorul Platonesti
Gloria Ograda - Rapid Perieti
Baraganul Ciulnita - FC Traian
A.S. Orezu - FC Movila
Viitorul Valea Ciorii - Recolta Saveni
Vointa Brincoveni - Albesti 08
Gloria Gura Ialomitei - Vointa Scanteia
SERIA2
SENIORI
Dum, 28 Octombrie ora14:00
Recolta Barcanesti 4 - 2 Juventus Boranesti
Staruinta Brosteni 3 - 2 Viitorul Moldoveni
Essenza Sf. Gheorghe 0 - 3 Viitorul Axintele
Infratirea Jilavele 3 - 0 Cosereni
Unirea Sarateni 6 - 2 Recolta Malu Rosu
FC Dridu 4 - 1 Unirea Ion Roata
Vointa Maia 1 - 7 Fulgerul Fierbinti
Libertatea Salcioara 0 - 0 Secunda Adincata
clasament
1 Infratirea Jilavele 11 10 0 1 43 - 15 15 30
2 Unirea Sarateni 11 9 1 1 44 - 27 13 28
3 Unirea Fierbinti 10 8 0 2 28 - 8 9 24
4 Fulgerul Fierbinti 10 7 2 1 29 - 11 8 23
5 Recolta Barcanesti 10 7 1 2 38 - 19 4 22
6 Staruinta Brosteni 11 6 1 4 24 - 22 1 19
7 Libertatea Salcioara 10 5 2 3 34 - 23 2 17
8 Viitorul Axintele 10 4 2 4 20 - 14 -4 14
9 Viitorul Moldoveni 10 3 3 4 21 - 17 -3 12
10 Unirea Ion Roata 10 3 1 6 17 - 24 -2 10
11 Recolta Malu Rosu 10 3 1 6 23 - 32 -8 10
12 Juventus Boranesti 10 3 0 7 21 - 37 -6 9
13 AS Cosereni 10 2 1 7 15 - 24 -8 7
14 Secunda Adincata 10 2 1 7 13 - 28 -5 7
15 FC Dridu 11 4 0 7 22 - 29 -3 6**
16 Essenza Sf. Gheorghe 11 2 0 9 15 - 41 -12 6
17 Vointa Maia 11 2 0 9 14 - 50 -9 6
NOTA:
** FC Dridu: -6 puncte (substituire jucatori la jocul Libertatea Salcioara- FC Dridu)
JUNIORI
Dum, 28 Octombrie ora 12.00
Recolta Barcanesti 1 - 2 Juventus Boranesti
Staruinta Brosteni 5 - 0 Viitorul Moldoveni
Essenza Sf. Gheorghe 3 - 2 Viitorul Axintele II
Infratirea Jilavele 0 - 1 Cosereni
Unirea Sarateni 2 - 5 Recolta Malu Rosu
FC Dridu 4 - 1 Unirea Ion Roata
Vointa Maia 3 - 1 Fulgerul Fierbinti
Libertatea Salcioara 4 - 1 Secunda Adincata
clasament
1 FC Dridu 11 10 0 1 49 - 14 30
2 Staruinta Brosteni 11 7 3 1 32 - 21 24
3 Viitorul Axintele II 10 7 1 2 43 - 12 22
4 AS Cosereni 10 7 1 2 26 - 14 22
5 Secunda Adincata 10 6 0 4 32 - 20 18
6 Fulgerul Fierbinti 10 5 2 3 23 - 16 17
7 Infratirea Jilavele 11 5 1 5 29 - 19 16
8 Libertatea Salcioara 10 4 2 4 24 - 16 14
9 Unirea Fierbinti 10 4 2 4 21 - 23 14
10 Recolta Malu Rosu 10 4 1 5 26 - 20 13
11 Recolta Barcanesti 10 4 1 5 27 - 25 13
12 Viitorul Moldoveni 10 3 4 3 19 - 25 13
13 Unirea Ion Roata 10 3 2 5 19 - 29 11
14 Juventus Boranesti 10 3 0 7 20 - 33 9
15 Unirea Sarateni 11 3 0 8 15 - 34 9
16 Vointa Maia 11 2 0 9 10 - 60 6
17 Essenza Sf. Gheorghe 11 1 0 10 7 - 41 3
etapa viitoare(dum.04.11.12 jun12.00 sen14.00)
Juventus Boranesti - Secunda Adincata
Fulgerul Fierbinti - Libertatea Salcioara
Unirea Ion Roata - Vointa Maia
Recolta Malu Rosu - FC Dridu
AS Cosereni - Unirea Sarateni
Viitorul Axintele II - Infratirea Jilavele
Viitorul Moldoveni - Essenza Sf. Gheorghe
Recolta Barcanesti - Unirea Fierbinti
SENIORI
Gloria Gura Ialomitei 3 - 2 Unirea M.Kogalniceanu
Vointa Scanteia 5 - 5 Vointa Brincoveni
Albesti 08 7 - 0 Viitorul Valea Ciorii
Recolta Saveni 3 - 2 A.S. Orezu
FC Movila 4 - 5 Baraganul Ciulnita
FC Traian 3 - 0 Gloria Ograda
Rapid Perieti 0 - 4 Andrias Andrasesti
Viitorul Platonesti 1 - 0 Agronomia Bucu
Inter Stelnica 1 - 3 Dunarea Giurgeni
clasament
1 Andrias Andrasesti 11 8 1 2 42 - 10 10 25
2 Viitorul Platonesti 11 8 0 3 39 - 20 9 24
3 Dunarea Giurgeni 11 7 2 2 32 - 22 8 23
4 A.S. Orezu 11 7 1 3 33 - 17 4 22
5 Albesti 08 11 7 1 3 31 - 19 4 22
6 FC Traian 11 7 0 4 35 - 26 6 21
7 Recolta Saveni 11 6 0 5 26 - 26 0 18
8 Baraganul Ciulnita 11 5 2 4 21 - 16 -1 17
9 Gloria Gura Ialomitei 11 4 4 3 23 - 20 -2 16
10 Gloria Ograda 11 5 1 5 23 - 29 -2 16
11 Unirea M.Kogalniceanu 11 5 0 6 23 - 31 0 15
12 Vointa Brincoveni 11 5 1 5 28 - 29 -2 10**
13 FC Movila 11 3 1 7 28 - 40 -5 10
14 Agronomia Bucu 11 3 0 8 25 - 27 -6 9
15 Viitorul Valea Ciorii 11 2 3 6 19 - 37 -9 9
16 Vointa Scanteia 11 4 3 4 28 - 47 -3 9**
17 Inter Stelnica 11 1 1 9 16 - 32 -11 4
18 Rapid Perieti 11 1 1 9 15 - 39 -11 4
NOTA:
** Vointa Bratianu Scanteia: -6 puncte (substituire jucatori la jocul Dunarea Giurgeni- Vointa Scinteia)
**Vointa Brincoveni: -6 puncte (substituire jucatori la jocul Vointa Brincoveni- AS Orezu)
JUNIORI
Sam, 27 Octombrie ora 12:00
Gloria Gura Ialomitei 0 - 1 Unirea M.Kogalniceanu
Vointa Scanteia 2 - 4 Vointa Brincoveni
Albesti 08 2 - 0 Viitorul Valea Ciorii
Recolta Saveni 7 - 1 A.S. Orezu
FC Movila 3 - 4 Baraganul Ciulnita
FC Traian 12 - 1 Gloria Ograda
Rapid Perieti 2 - 1 Andrias Andrasesti
Viitorul Platonesti 5 - 1 Agronomia Bucu
Inter Stelnica 4 - 0 Dunarea Giurgeni
clasament
1 Baraganul Ciulnita 11 9 2 0 34 - 8 29
2 Recolta Saveni 11 9 1 1 52 - 13 28
3 Unirea M.Kogalniceanu 11 8 2 1 25 - 11 26
4 Viitorul Platonesti 11 7 1 3 36 - 27 22
5 Albesti 08 11 7 0 4 24 - 10 21
6 FC Traian 11 6 1 4 34 - 19 19
7 Vointa Brincoveni 11 5 4 2 23 - 16 19
8 FC Movila 11 6 0 5 36 - 32 3 18
9 Vointa Bratianu Scanteia 11 6 0 5 27 - 38 18
10 Agronomia Bucu 11 4 1 6 28 - 29 13
11 Gloria Gura Ialomitei 11 3 3 5 15 - 13 12
12 A.S. Orezu 11 4 0 7 14 - 39 12
13 Andrias Andrasesti 11 3 2 6 16 - 22 11
14 Inter Stelnica 11 3 1 7 19 - 28 10
15 Gloria Ograda 11 3 1 7 26 - 45 10
16 Viitorul Valea Ciorii 11 2 2 7 13 - 21 8
17 Rapid Perieti 11 3 1 7 27 - 36 4**
18 Dunarea Giurgeni 11 0 0 11 6 - 48 0
etapa viitoare(sb.03.11.12 jun12.00 sen14.00)
Unirea M.Kogalniceanu - Dunarea Giurgeni
Agronomia Bucu - Inter Stelnica
Andrias Andrasesti - Viitorul Platonesti
Gloria Ograda - Rapid Perieti
Baraganul Ciulnita - FC Traian
A.S. Orezu - FC Movila
Viitorul Valea Ciorii - Recolta Saveni
Vointa Brincoveni - Albesti 08
Gloria Gura Ialomitei - Vointa Scanteia
SERIA2
SENIORI
Dum, 28 Octombrie ora14:00
Recolta Barcanesti 4 - 2 Juventus Boranesti
Staruinta Brosteni 3 - 2 Viitorul Moldoveni
Essenza Sf. Gheorghe 0 - 3 Viitorul Axintele
Infratirea Jilavele 3 - 0 Cosereni
Unirea Sarateni 6 - 2 Recolta Malu Rosu
FC Dridu 4 - 1 Unirea Ion Roata
Vointa Maia 1 - 7 Fulgerul Fierbinti
Libertatea Salcioara 0 - 0 Secunda Adincata
clasament
1 Infratirea Jilavele 11 10 0 1 43 - 15 15 30
2 Unirea Sarateni 11 9 1 1 44 - 27 13 28
3 Unirea Fierbinti 10 8 0 2 28 - 8 9 24
4 Fulgerul Fierbinti 10 7 2 1 29 - 11 8 23
5 Recolta Barcanesti 10 7 1 2 38 - 19 4 22
6 Staruinta Brosteni 11 6 1 4 24 - 22 1 19
7 Libertatea Salcioara 10 5 2 3 34 - 23 2 17
8 Viitorul Axintele 10 4 2 4 20 - 14 -4 14
9 Viitorul Moldoveni 10 3 3 4 21 - 17 -3 12
10 Unirea Ion Roata 10 3 1 6 17 - 24 -2 10
11 Recolta Malu Rosu 10 3 1 6 23 - 32 -8 10
12 Juventus Boranesti 10 3 0 7 21 - 37 -6 9
13 AS Cosereni 10 2 1 7 15 - 24 -8 7
14 Secunda Adincata 10 2 1 7 13 - 28 -5 7
15 FC Dridu 11 4 0 7 22 - 29 -3 6**
16 Essenza Sf. Gheorghe 11 2 0 9 15 - 41 -12 6
17 Vointa Maia 11 2 0 9 14 - 50 -9 6
NOTA:
** FC Dridu: -6 puncte (substituire jucatori la jocul Libertatea Salcioara- FC Dridu)
JUNIORI
Dum, 28 Octombrie ora 12.00
Recolta Barcanesti 1 - 2 Juventus Boranesti
Staruinta Brosteni 5 - 0 Viitorul Moldoveni
Essenza Sf. Gheorghe 3 - 2 Viitorul Axintele II
Infratirea Jilavele 0 - 1 Cosereni
Unirea Sarateni 2 - 5 Recolta Malu Rosu
FC Dridu 4 - 1 Unirea Ion Roata
Vointa Maia 3 - 1 Fulgerul Fierbinti
Libertatea Salcioara 4 - 1 Secunda Adincata
clasament
1 FC Dridu 11 10 0 1 49 - 14 30
2 Staruinta Brosteni 11 7 3 1 32 - 21 24
3 Viitorul Axintele II 10 7 1 2 43 - 12 22
4 AS Cosereni 10 7 1 2 26 - 14 22
5 Secunda Adincata 10 6 0 4 32 - 20 18
6 Fulgerul Fierbinti 10 5 2 3 23 - 16 17
7 Infratirea Jilavele 11 5 1 5 29 - 19 16
8 Libertatea Salcioara 10 4 2 4 24 - 16 14
9 Unirea Fierbinti 10 4 2 4 21 - 23 14
10 Recolta Malu Rosu 10 4 1 5 26 - 20 13
11 Recolta Barcanesti 10 4 1 5 27 - 25 13
12 Viitorul Moldoveni 10 3 4 3 19 - 25 13
13 Unirea Ion Roata 10 3 2 5 19 - 29 11
14 Juventus Boranesti 10 3 0 7 20 - 33 9
15 Unirea Sarateni 11 3 0 8 15 - 34 9
16 Vointa Maia 11 2 0 9 10 - 60 6
17 Essenza Sf. Gheorghe 11 1 0 10 7 - 41 3
etapa viitoare(dum.04.11.12 jun12.00 sen14.00)
Juventus Boranesti - Secunda Adincata
Fulgerul Fierbinti - Libertatea Salcioara
Unirea Ion Roata - Vointa Maia
Recolta Malu Rosu - FC Dridu
AS Cosereni - Unirea Sarateni
Viitorul Axintele II - Infratirea Jilavele
Viitorul Moldoveni - Essenza Sf. Gheorghe
Recolta Barcanesti - Unirea Fierbinti
liga6 etapa10
seria1..rapidul fetestean biruieste mai departe...
seria2...derby-ul seriei incheiat nedecis...
SERIA2
Dum, 28 Octombrie ora 14:00
Steaua Borduselu 6 - 4 Unirea Girbovi
Avantul Rovine 3 - 3 Gloria Alexeni
FC Movilita 4 - 2 Avantul Grindu
Victoria Rosiori 5 - 1 Brosteni
Athletic Valea Macrisului 7 - 1 Vointa Barbulesti
Vointa Cocora II 5 - 2 Dinamo Borduselu
CLASAMENT
1 Gloria Alexeni 8 6 2 0 22 - 10 20
2 Avantul Rovine 9 5 2 2 24 - 20 17
3 Athletic Valea Macrisului 9 5 0 4 35 - 23 15
4 Vointa Cocora II 9 5 0 4 25 - 18 15
5 Victoria Rosiori 9 5 0 4 23 - 18 15
6 Steaua Borduselu 9 5 0 4 24 - 23 15
7 Unirea Girbovi 8 4 2 2 29 - 21 14
8 Infratirea Jilavele II 8 4 2 2 18 - 24 14
9 Vointa Barbulesti 10 4 0 6 29 - 36 12
10 Avantul Grindu 8 3 1 4 22 - 23 10
11 Dinamo Borduselu 10 3 1 6 19 - 30 10
12 FC Movilita 8 3 0 5 23 - 29 9
13 Unirea Patru Frati 8 2 0 6 18 - 22 6
14 AS Brosteni 9 1 2 6 16 - 30 5
ETAPA VIITOARE(dum.03.11.12 h14.00)
Vointa Barbulesti - Vointa Cocora II
AS Brosteni - Athletic Valea Macrisului
Avantul Grindu - Infratirea Jilavele II
Gloria Alexeni - FC Movilita
Unirea Girbovi - Avantul Rovine
Unirea Patru Frati - Steaua Borduselu
liga2 seria1 etapa9
...unirea a avut zi de odihna...
REZULTATE:
Miercuri, 24 Octombrie
Săgeata Năvodari - CS Otopeni 2-0
Chindia Târgovişte - Rapid CFR Suceava 2-0
ACS Buftea - Dunărea Galaţi 2-2
Dinamo II Bucureşti - FC Farul Constanţa 4-0
Joi, 25 Octombrie
CF Brăila - FC Botoşani 1-0
CLASAMENT
1. Sportul Studenţesc 21
2. Delta Tulcea 15
3. FC Botoşani 15
4. Săgeata Năvodari 14
5. CS Otopeni 14
6. Rapid CFR Suceava 10
7. CF Brăila 10
8. Chindia Târgovişte 8
9. Dunărea Galaţi 7
10. CSM Unirea Slobozia 6
11. FC Farul Constanţa 6
12. ACS Buftea 5
13. Dinamo II Bucureşti 3
ETAPA VIITOARE
Sâmbătă, 27 Octombrie
CS Otopeni - Sportul Studenţesc 11:00
Delta Tulcea - Săgeata Năvodari 11:00
Rapid CFR Suceava - CSM Unirea Slobozia 11:00
Dunărea Galaţi - Chindia Târgovişte 11:00
FC Farul Constanţa - ACS Buftea 11:00
Miercuri, 24 Octombrie
Săgeata Năvodari - CS Otopeni 2-0
Chindia Târgovişte - Rapid CFR Suceava 2-0
ACS Buftea - Dunărea Galaţi 2-2
Dinamo II Bucureşti - FC Farul Constanţa 4-0
Joi, 25 Octombrie
CF Brăila - FC Botoşani 1-0
CLASAMENT
1. Sportul Studenţesc 21
2. Delta Tulcea 15
3. FC Botoşani 15
4. Săgeata Năvodari 14
5. CS Otopeni 14
6. Rapid CFR Suceava 10
7. CF Brăila 10
8. Chindia Târgovişte 8
9. Dunărea Galaţi 7
10. CSM Unirea Slobozia 6
11. FC Farul Constanţa 6
12. ACS Buftea 5
13. Dinamo II Bucureşti 3
ETAPA VIITOARE
Sâmbătă, 27 Octombrie
CS Otopeni - Sportul Studenţesc 11:00
Delta Tulcea - Săgeata Năvodari 11:00
Rapid CFR Suceava - CSM Unirea Slobozia 11:00
Dunărea Galaţi - Chindia Târgovişte 11:00
FC Farul Constanţa - ACS Buftea 11:00
liga2 seria1 etapa8
...cu putin noroc se putea scoate un egal...
FC BOTOŞANI - UNIREA SLOBOZIA 1-0
stadion municipal botosani
teren bun cu iarba
spectatori circa 500
Arbitru: Georgian Ionescu (Buzău); Asistenţi: Gabriel Bârjac (Zalău) şi Szabo Gero (Cluj-Napoca) .
FC Botoşani: Stamatin - Maghici, C. Dinu (cpt), I. Ursu, V. Bordeanu - Mbella, Taban, Vaşvari, Gherman - Boghian, Vraciu
Rezerve:A. Bordeanu, Atudorei, Todoran, Croitoru, Cârjan, Păcurar, Chiriac
Antrenor: Cristi Popovici
Unirea: L. Dobre - S. Stan, R. Soare (cpt), Lazăr, C. Toma - C. Roşu, Macare, L. Mihai, S. Ghiorghiu - V. Gheorghe, Fl. Anghel
Rezerve:Oprea, Lorincz, Ibrian, D. Gheorghe, Ivaşcă, M. Florea, M. Luca
Antrenor: Marin Dună
Min. 90+2 cartonaş galben Todoran
Min. 90 arbitrul de rezervă arată patru minute de prelungiri
Min. 88 cartonaş galben Casian Maghici
Min. 85 Schimbare Unirea: iese S. Gheorghiu şi intră Marin Luca
Min. 84 cartonaş galben D. Gheorghe
Min. 81 Boghian este tras din nou în care de Soare dar nici de această dată centralul Georgian Ionescu nu acordă penalty
Min. 77 cartonaş galben Chiriac
Min. 76 cartonaş galben Sorin Gheorghiu
Min. 75 gazdele solicită lovitură de la 11 metri după ce Soare l-a ţinut în careu pe Boghian dar centralul face semn ca jocul să continue
Min. 75 schimbare Unirea Slobozia: iese S. Stan şi intră Marian Florea
Min. 74 Taban reia lamentabil din interiorul careului
Min. 71: Schimbare FC Botoşani: iese Vraciu şi intră Todoran
Min. 70 Vraciu şutează la colţul lung dar mingea trece pe lângă poartă
Min. 64 1-0 Croitoru transforma o lovitură liberă de pe la 25 de metri
Min. 62 cartonaş galben Roşu
Min. 60 dublă schimbare la FC Botoşani: iese Mbella şi intră Chiriac şi iese V. Bordeanu şi intră CroitoruMin. 57 Roşu şutează la colţul scurt dar Stamatin respinge
Min. 52 Schimbare Unirea Slobozia: iese Fl. Anghel şi intră Dumitru Gheorghe
Min. 41 Vraciu reia cu capul pe lângă poartă din patru metri
Min. 37 Vaşvari şutează de la 20 de metri dar goalkeeperul oaspeţilor reţine fără probleme
Min. 27 cartonaş galben Ciprian Dinu
Min. 25 Ursu reia cu capul pe lângă poartă
Min. 19 Mbella a centrat de pe dreapta iar Vraciu a reluat cu capul din patru metri dar goalkeeperul oaspeţilor a reuşit să respingă de pe linia porţii
Min. 10 Bordeanu şutează de la 20 de metri dar mingea este deviată
Min. 8 Roşu centrează de pe dreapta dar Liviu Mihai nu reuşeşte să împingă mingea în poartă
Min. 6 V. Bordeanu aruncă mingea în careu din lovitură liberă iar Vraciu reia cu capul din şase metri pe lângă poartă
Min. 1 A început meciul
Gol de trei puncte! Unirea, pusă la colţ de Croitoru
FC Botoşani a învins la limita formaţia antrenată de Marian Duna, Unirea Slobozia, unicul gol al partidei din etapa a VIII-a venind dintr-o lovitură liberă executată perfect de unul dintre "veteranii" echipei moldovene, Marius Croitoru.
Partida de sâmbătă n-a fost una care să încânte spectatorii prezenţi la stadion, fotbalul în adevăratul sens al cuvântului lipsind cu desăvârşire. Mingea s-a plimbat mult timp la centrul terenului, gazdele impunându-şi cu greu jocul. Rareori, trupa lui Popovici a penetrat apărarea slobozenilor. Prima data s-a întâmplat în minutul 19, când centrarea lui Mbella a fost reluată cu capul de Vraciu, dar goalkeeper-ul oaspeţilor a reuşit să respingă în corner.
După reluarea jocului, Unirea a avut prima mare ocazie de gol prin Rosi, însă şutul la colţul scurt a fost respins de Stamatin (57). Tehnicianul Botoşaniului a dar în acest meci dovadă de noroc, dubla sa schimbare din minutul 60 având să decidă mai apoi şi soarta partidei de pe "Municipal". La 4 minute de la intrarea sa, Croitoru a executat perfect o lovitură liberă de la 25 de metri, mingea scuturând plasa porţii lui Dobre în uralele publicului botoşănean.
După acest gol, gazdele ar fi putut să-şi mărească avantajul pe tabela de marcat, însă nu primesc două lovituri de pedeapsă: mai întâi Soare l-a îmbrâncit în careu pe Boghian, iar centralul a făcut semn că jocul poate să continue (75), iar duelulul dintre Boghian şi Soare din minutul 81, când moldoveanul este tras de tricou, însă, nici de aceasta dată, "fluieraşul" n-a dictat punctul cu var.
Finalul partidei i-a găsit pe "roş-alb-albaştrii" rămaşi în 10 jucători după ce Dinu a oprit neregulamentar un adversar şi a căpătat cel de-al doilea cartonaş galben fiind eliminat (93).
REZULTATE COMPLETE
Sâmbătă, 20 Octombrie
Sportul Studenţesc - Săgeata Năvodari 4-1
FC Botoşani - CSM Unirea Slobozia 1-0
Rapid CFR Suceava - ACS Buftea 0-0
Dunărea Galaţi - Dinamo II Bucureşti 3-0
Duminică, 21 Octombrie
Delta Tulcea - CF Brăila 6-0
CLASAMENT
----------------------------------
1. Sportul Studenţesc 21
2. Delta Tulcea 15
-----------------------------
3. FC Botoşani 15
4. CS Otopeni 14
5. Săgeata Năvodari 11
6. Rapid CFR Suceava 10
7. CF Brăila 7
8. FC Farul Constanţa 6
9. CSM UNIREA SLOBOZIA 6
10. Dunărea Galaţi 6
11. Chindia Târgovişte 5
-------------------------------------
12. ACS Buftea 4
13. Dinamo II Bucureşti 0
----------------------------------
ETAPA VIITOARE
Miercuri, 24 Octombrie H15.00
CF Brăila - FC Botoşani
Săgeata Năvodari - CS Otopeni
Chindia Târgovişte - Rapid CFR Suceava
ACS Buftea - Dunărea Galaţi
Dinamo II Bucureşti - FC Farul Constanţa
UNIREA SLOBOZIA-sta
(sursa-liga2.ro)
stadion municipal botosani
teren bun cu iarba
spectatori circa 500
Arbitru: Georgian Ionescu (Buzău); Asistenţi: Gabriel Bârjac (Zalău) şi Szabo Gero (Cluj-Napoca) .
FC Botoşani: Stamatin - Maghici, C. Dinu (cpt), I. Ursu, V. Bordeanu - Mbella, Taban, Vaşvari, Gherman - Boghian, Vraciu
Rezerve:A. Bordeanu, Atudorei, Todoran, Croitoru, Cârjan, Păcurar, Chiriac
Antrenor: Cristi Popovici
Unirea: L. Dobre - S. Stan, R. Soare (cpt), Lazăr, C. Toma - C. Roşu, Macare, L. Mihai, S. Ghiorghiu - V. Gheorghe, Fl. Anghel
Rezerve:Oprea, Lorincz, Ibrian, D. Gheorghe, Ivaşcă, M. Florea, M. Luca
Antrenor: Marin Dună
Min. 90+2 cartonaş galben Todoran
Min. 90 arbitrul de rezervă arată patru minute de prelungiri
Min. 88 cartonaş galben Casian Maghici
Min. 85 Schimbare Unirea: iese S. Gheorghiu şi intră Marin Luca
Min. 84 cartonaş galben D. Gheorghe
Min. 81 Boghian este tras din nou în care de Soare dar nici de această dată centralul Georgian Ionescu nu acordă penalty
Min. 77 cartonaş galben Chiriac
Min. 76 cartonaş galben Sorin Gheorghiu
Min. 75 gazdele solicită lovitură de la 11 metri după ce Soare l-a ţinut în careu pe Boghian dar centralul face semn ca jocul să continue
Min. 75 schimbare Unirea Slobozia: iese S. Stan şi intră Marian Florea
Min. 74 Taban reia lamentabil din interiorul careului
Min. 71: Schimbare FC Botoşani: iese Vraciu şi intră Todoran
Min. 70 Vraciu şutează la colţul lung dar mingea trece pe lângă poartă
Min. 64 1-0 Croitoru transforma o lovitură liberă de pe la 25 de metri
Min. 62 cartonaş galben Roşu
Min. 60 dublă schimbare la FC Botoşani: iese Mbella şi intră Chiriac şi iese V. Bordeanu şi intră CroitoruMin. 57 Roşu şutează la colţul scurt dar Stamatin respinge
Min. 52 Schimbare Unirea Slobozia: iese Fl. Anghel şi intră Dumitru Gheorghe
Min. 41 Vraciu reia cu capul pe lângă poartă din patru metri
Min. 37 Vaşvari şutează de la 20 de metri dar goalkeeperul oaspeţilor reţine fără probleme
Min. 27 cartonaş galben Ciprian Dinu
Min. 25 Ursu reia cu capul pe lângă poartă
Min. 19 Mbella a centrat de pe dreapta iar Vraciu a reluat cu capul din patru metri dar goalkeeperul oaspeţilor a reuşit să respingă de pe linia porţii
Min. 10 Bordeanu şutează de la 20 de metri dar mingea este deviată
Min. 8 Roşu centrează de pe dreapta dar Liviu Mihai nu reuşeşte să împingă mingea în poartă
Min. 6 V. Bordeanu aruncă mingea în careu din lovitură liberă iar Vraciu reia cu capul din şase metri pe lângă poartă
Min. 1 A început meciul
Gol de trei puncte! Unirea, pusă la colţ de Croitoru
FC Botoşani a învins la limita formaţia antrenată de Marian Duna, Unirea Slobozia, unicul gol al partidei din etapa a VIII-a venind dintr-o lovitură liberă executată perfect de unul dintre "veteranii" echipei moldovene, Marius Croitoru.
Partida de sâmbătă n-a fost una care să încânte spectatorii prezenţi la stadion, fotbalul în adevăratul sens al cuvântului lipsind cu desăvârşire. Mingea s-a plimbat mult timp la centrul terenului, gazdele impunându-şi cu greu jocul. Rareori, trupa lui Popovici a penetrat apărarea slobozenilor. Prima data s-a întâmplat în minutul 19, când centrarea lui Mbella a fost reluată cu capul de Vraciu, dar goalkeeper-ul oaspeţilor a reuşit să respingă în corner.
După reluarea jocului, Unirea a avut prima mare ocazie de gol prin Rosi, însă şutul la colţul scurt a fost respins de Stamatin (57). Tehnicianul Botoşaniului a dar în acest meci dovadă de noroc, dubla sa schimbare din minutul 60 având să decidă mai apoi şi soarta partidei de pe "Municipal". La 4 minute de la intrarea sa, Croitoru a executat perfect o lovitură liberă de la 25 de metri, mingea scuturând plasa porţii lui Dobre în uralele publicului botoşănean.
După acest gol, gazdele ar fi putut să-şi mărească avantajul pe tabela de marcat, însă nu primesc două lovituri de pedeapsă: mai întâi Soare l-a îmbrâncit în careu pe Boghian, iar centralul a făcut semn că jocul poate să continue (75), iar duelulul dintre Boghian şi Soare din minutul 81, când moldoveanul este tras de tricou, însă, nici de aceasta dată, "fluieraşul" n-a dictat punctul cu var.
Finalul partidei i-a găsit pe "roş-alb-albaştrii" rămaşi în 10 jucători după ce Dinu a oprit neregulamentar un adversar şi a căpătat cel de-al doilea cartonaş galben fiind eliminat (93).
REZULTATE COMPLETE
Sâmbătă, 20 Octombrie
Sportul Studenţesc - Săgeata Năvodari 4-1
FC Botoşani - CSM Unirea Slobozia 1-0
Rapid CFR Suceava - ACS Buftea 0-0
Dunărea Galaţi - Dinamo II Bucureşti 3-0
Duminică, 21 Octombrie
Delta Tulcea - CF Brăila 6-0
CLASAMENT
----------------------------------
1. Sportul Studenţesc 21
2. Delta Tulcea 15
-----------------------------
3. FC Botoşani 15
4. CS Otopeni 14
5. Săgeata Năvodari 11
6. Rapid CFR Suceava 10
7. CF Brăila 7
8. FC Farul Constanţa 6
9. CSM UNIREA SLOBOZIA 6
10. Dunărea Galaţi 6
11. Chindia Târgovişte 5
-------------------------------------
12. ACS Buftea 4
13. Dinamo II Bucureşti 0
----------------------------------
ETAPA VIITOARE
Miercuri, 24 Octombrie H15.00
CF Brăila - FC Botoşani
Săgeata Năvodari - CS Otopeni
Chindia Târgovişte - Rapid CFR Suceava
ACS Buftea - Dunărea Galaţi
Dinamo II Bucureşti - FC Farul Constanţa
UNIREA SLOBOZIA-sta
(sursa-liga2.ro)
liga3 seria2 etapa8
...la fetesteni la Buzau le-a cantat Cucu...
...victorie grea si chinuita pentru alb-verzi...
FC GLORIA BUZAU-FC RAPID FETESTI 3-0(0-0)
stadion-Gloria Buzau
teren-foarte bun cu iarba
vreme-calda 24 grade C
spectatori-circa 500
Arbitru: Gligoraş Liviu Adrian - Târgovişte
Asistent: Căpăţineanu Ioan Rares - Bucureşti
Asistent: Marinescu Adriana - Bucureşti
Observator: Florea Frusin - Bucureşti
Observator: Hompoth Deszo - Odorheiu Secuiesc
palmares direct in liga3-nu s-au mai intalnit in liga3
GLORIA
echipament:tricouri albe,sord albastru
linie clasament general-8 Gloria Buzău 6 2 1 3 8-8 7
linie clasament acasa-2 2 0 0 5-0 6
rezultate acasa-3-0 sportul2,2-0 axintele
RAPID
echipament:tricouri galbene,sord albastru
linie clasament general-11 FC RAPID FETESTI 6 2 0 4 7-17 6
linie clasament deplasare-3 0 0 3 1-12 0
rezultate deplasare-0-3 focsani,1-7 rapid2,0-2 rm sarat
AVANCRONICA MECI:
Am ajuns in fata celei de-a patra deplasari din acest campionat si urmeaza o alta deplasare lunga si obositoare la Buzau de aceasta data unde vom intalnii echipa locala Gloria care credem ca nu mai are nevoie de nici o prezentare.Vom juca pe un stadion modern de liga1 dotat cu o suprafata de joc foarte buna si conditii excelente atat pentru spectatori cat si pentru echipele prezente la aceasta arena.Se intalnesc fata in fata doua echipe cu obiective diametral opuse.Gazdele isi doresc sa revina cat mai curand in elita fotbalului romanesc si au luat-o de jos din liga3 dupa o prabusire accentuata in doar trei ani au picat din liga1 pana la liga3.Gloria Buzău a pierdut cu 2-0 partida disputată cu Metaloglobus București în cadrul etapei a VII-a, a Ligii a III-a, seria a II-a. Buzoienii au avut un jucător eliminat încă din începutul partidei, iar portarul Fenny Raymond a apărat un penalty pe finalul jocului
.Aflată în mare “foame” de puncte, Gloria Buzău ar putea primi o veste bună săptămâna aceasta. Miercuri, Comisia de Disciplină din cadrul Federaţiei Române de Fotbal se va pronunţa în cazul celor două contestaţii depuse de Gloria Buzău. Prima dintre ele vizează partida cu Rapid II Bucureşti, meci încheiat la egalitate pe terenul giuleştenilor, scor 1 la 1, în timp ce cea de-a doua face referire la jocul disputat de Gloria în deplasare cu Olimpia Râmnicu Sărat, pierdut de buzoieni cu 2 la 1 pe teren. În cazul disputei cu formaţia secundă a primei divizionare din Grant, buzoienii acuză faptul că giuleştenii au folosit mai mulţi jucători extracomunitari decât permite regulamentul în confruntarea cu gruparea din Crâng. În privinţa jocului de la Râmnicu Sărat, oficialii buzoieni au reclamat faptul că pe toată durata partidei gazdele nu au folosit trei jucători sub 21 de ani, lucru de asemenea specificat şi sancţionat de ROAF. “Miercuri avem decizia finală a contestaţiilor depuse în cazul meciurilor cu Rapid II Bucureşti şi Olimpia Râmnicu Sărat. Mai mult ca sigur vom obţine cele trei puncte. Din păcate nu ştiu de ce a durat atât de mult până la această pronunţare. Cele şase puncte ne menţin în lupta pentru promovare, cu condiţia ca de acum să nu mai aveam rezultate slabe”, a precizat omul numărul unu din organigrama formaţiei buzoiene.
Conducătorul Gloriei şi-a continuat predica asupra jucătorilor din Crâng: “Echipa noastră nu aleargă. Nu este vorba de 2 - 3 jucători, ci de fotbaliştii din tot lotul. Avem puşti care au terminat junioratul la echipe mari din Bucureşti şi care s-au alăturat formaţiei noastre. Nu pot să-mi dau seama dacă această indolenţă vine pe seama faptului că sunt prea multe antrenamente, iar jucătorii au fost suprasolicitaţi din punct de vedere fizic sau este vorba doar de infatuare. Oricum ar fi trebuit să ne revenim rapid”.
De partea cealalta echipa fetesteana se afla dupa multi ani la liga3 si are ca obiectiv evitarea retrogradarii.Intalnim o echipa care in doua meciuri jucate acasa pana acum nu a primit nici un gol,in timp ce echipa noastra sta destul de rau la capitolul puncte in deplasare dar si la goluri marcate avand doar unul singur.Pana acum ne-am comportat destul de stangaci la meciurile din deplasare si credem ca ultima deplasare de la Rm Sarat unde am fost foarte aproape de un rezultat bun sa fi dat mai multa incredere echipei noastre si pentru acest meci.Nu trebuie sa privim adversarul de sus pentru ca nu mai este ce a fost odata echipa buzoiana si deci ne putem increde in fortele noastre si de ce nu sa speram chiar la un rezultat pozitiv.Moralul este unul in crestere dupa amicalul de la Tandarei si jocul incepe sa se lege mai ales ca lipsa meciurilor a fost resimtita de echipa noastra.Nu avem jucatori suspendati pentru acest meci deoarece cei care sunt avertizati au acumulat doar cate doua astfel de cartonase galbene.La capitolul absente de ordin medical ramane sub semnul intrebarii prezenta lui Vintila mai ales ca acesta a iesit accidentat din amicalul de ieri.La ora cand redactez acest articol se cunoaste deja si lotul de 18 ce va face deplasrea la Buzau,lotul fiind stabilit de cei din conducerea tehnica dupa antrenamentul de azi de la stadionul municipal,urmand ca echipa sa ibe joi o zi libera de odihna si vineri dimineata reunirea la stadion in vederea deplasarii spre Buzau.
'' Vom aveaun meci foarte greu. De fapt, pentru noi, fiind la început de drum, toate meciurile au un grad de dificultate ridicat''-a declarat directorul tehnic al Rapidului Marius Munteanu.
Nu ne ramane decat sa privim cu incredere spre acest meci si poate norocul o sa-si intoarca fata si pre noi...
COMENTARIU MECI
A trecut peste noi si etapa cu numarul 8 din acest campionat si din pacate am bifat inca o deplasare fara ca macar sa marcam un gol si am mai primit trei la pasiv.O infrangere pe care sa fim sinceri o luam in calcul deoarece echipa din Buzau este o formatie care a jucat candva si prin liga1 iar aceasta este retrogradata acum un sezon din liga2 si are un altfel de moral cand joaca pe un stadion modern dotat cu toate facilitatile pentru un joc civilizat de fotbal atat pentru cei din teren dar si spectatori.
Inca din vestiar am pus accent mare pe un joc defensiv incercand pe cat putem sa blocam actiunile gazdelor prin aglomerarea spatiului din centrul terenului pentru a nu da posibilitate buzoienilor sa se desfasoare si sa paseze in voie.Astfel de multe ori acestia au fost nevoiti sa arunce mingiile pe extreme dar si sa incerce suturile de la distanta.
Am intrat increzatori in meci crezand ca putem scoate ceva din aceasta deplasare fiind totusi constienti ca echipa buzoiana nu primise nici un gol pe teren propriul in cele doua etape jucate pana acum.Gazdele incep hotarate acest meci incercand inca din start sa se grupeze in jumatatea noastra de teren si sa puna presiune pe defensiva.Reusim sa tinem jocul departe de poarta noastra undeva la 25-30 metrii de poarta si mai mult sa scoatem mingea spre varfurile noastre.Buzoienii dau primul semnal ca nu vor sa scape victoria inca dim minutul8 cand un sut bun din afara careului avea sa-l puna la grea incercare pe Gandac care se intinde serios deturnand mingea in transversala.Vine si raspunsul echipei noastre cand Pena este faultat undeva langa tusa.Executa inalt in careul buzoian Eracai,mingea sare la punctul cu var dar Stanciu se intinde si nu ajunge mingea in postura de singur cu portarul.Trecem peste faza de constructie de la mijlocul terenului si cautam cu mingii lungi si inalte cele doua varfuri dar acestea sunt izolate intre fundasii adversi si pierd destul de repede mingea.Gazdele incearca sa desfaca lacatul defensivei noastre cu pase lungi pe extreme acolo unde Marcu si Eracai se descurca foarte bine,iar cand sunt depasiti apar la dublaj Stefan si Tonea.Gazdele forteaza si au o buna situatie in minutul 30 cand un jucator buzoian se complica in fata portii si in loc sa suteze mai prefera un dribling iar Stefan ghiceste intentia si-l deposedeaza.Gandac are de lucru serios in acest meci si intervine si in minutul 36 la un sut periculos din afara careului retinut in doi timpi.Minutul 42 Eracai este intors pe toate partile de un jucator advers care intra in careu si centreaza periculos,dar Gandac iese curajos si respinge mingea care se indrepta spre capul unui buzoian.Tot portarul fetestean face minuni in poarta si mai intervine odata la o faza in care acelasi Eracai este depasit prin fenta dar buzoianul intra in unghi si totusi gaseste spatiul portii.Mai avem si noi o faza in minutul45 cand Pena incearca poarta cu un sut din prima la o respengire gresita a defensivei gazdelor,mingea trecand la un metru de stalpul portii.Si cand ne uitam la ceas cu totii in asteptarea fluierului de final defensiva noastra cedeaza si comite faul in careu.Penalty aratat fara ezitare de centralul partidei.Gandac devine eroul primei reprize reusind sa apere acest penalty executat de Alexandru Florin ,sa recunoastem destul de slab pe centrul portii de jucatorul buzoian in speranta ca portarul nostru va pleca dupa fenta si se va arunca pe un colt.Asadar intram la cabine cu un rezultat de egalitate 0-0 datator de sperante si pentru repriza secunda mai ales ca norocul era de partea noastra.
Din pacate efortul depus in prima repriza in care a trebuit sa alergam mult pentru a bloca culoarele buzoienilor spre poarta noastra avea sa-si faca efectul astfel ca echipa cedeaza fizic si in doar 12 minute primim trei goluri
In minutul 53 la o aruncare de la margine Marcu scapa din marcaj un jucator buzoian acesta patrunde nestingherit in careu si centreaza pe jos la intalnire la coltul scurt astfel ca jucatorul buzoian Luiceanu inscrie lejer in poarta noastra deschizand scorul 1-0.nu trece mult timp si suntem din nou taxati la o faza de contraatac pe un atac al nostru in care pierdem mingea foarte usor la mijlocul terenului si patrundere pe centru printre o defensiva fetesteana rarefiata astfel ca ajuns singur cu Gandac jucatorul buzoian Florin Alexandru cel care ratase panalty-ul din finalul primei reprize suteaza pe jos ducand scorul la 2-0.Este practic si momentul in care echipa nostra cedeaza si moral nemaicrezand in sansele ei.Practic nemaiavand ce pierde iesim si noi mai curajosi la joc si astfel in minutul 57 Nedelea executa o lovitura libera din tusa la un faul asupra lui Neculai.Centrare buna in careu la Stefan care sterge mingea spre Pena dar acesta cu tot efortul nu mai ajunge si aceasta se scurge cu putin pe langa poarta.Apar si schimbarile in tabara noastra fiind introdusi in teren Ghita in locul lui Tonea si Dan Marian in locul lui Stanciu.Cade si golul trei in minutul 65 la o actiune frumoasa a gazdelor purtata in viteza pe stanga,urmeaza o pasa in centru la un buzoian acesta se loveste de GHita si se arunca spectaculos iar arbitru acorda cu mare usurinta lovitura libera.Executa Cucu de la gazde de la circa 18metrii pozitie usor laterala pe langa zid direct in vinclu portii lui Gandac care se intinde cat poate dar nu mai poate oprii balonul din drumul lui spre plasa.Asadar se face 3-0 si echipa noastra este la pamant...Gandac este cel mai activ dintre fetesteni avand serios de lucru pana la final astfel ca in minutul 70 mai intervine decisiv la un sut periculos de la distanta tras cu pamantul.In minutul 76 Nedelea are o executie frumoasa la o lovitura libera de pe extrema,sutand cu efect direct la poarta incercand sa-l surprinda pe portarul gazdelor cu o executie pe coltul lung sub transversala,dar portarul buzoian se intinde serios si cu varful degetelor scoate in extremis un gol ca si facut refuzand astfel fetestenilor golul de onoare.Aceiasi faza dar la poarta noastra in minutul 80 si Gandac se dovedeste a fi pe faza dand replica portarului buzoian la faza dinainte.Urmeaza un nou corner cu o centrare pe 6metrii si o lovitura cu capul putin pe langa vinclu portii noastre si astfel scapam doar cu 3 goluri primite.
Fluierul de final aduce o bucurie retrasa in randul delegatiei buzoiene care a tremurat serios in prima repriza vazand ca nu reusesc sa marcheze.Poate ca reuseam sa ducem acest meci la un scor mai strans daca nu luam acel gol din faza fixa si destul de devreme plus acel contraatac care a dus la desprinderea pe tabela de marcaj.Un lucru este clar dupa acest meci..avem mare nevoie de intariri in iarna daca vrem sa evitam retrogradarea si sa avem o clasare onorabila in primavara.Nu putem face fata la liga3 cu lotul actual care este destul de uzat dupa meciurile din campionatul judetean si mai ales varsta unora isi spune cuvantul chiar daca sunt destul de tehnici si au plasament bun in teren.Fotbalul se joaca in viteja cu devieri din prima si astfel ramanem mereu descoperiti la combinatii in viteza.Nu ne ramane decat sa strangem si mai mult randurile si sa profitam din plin de cele doua meciuri ce vor urma pentru noi acasa cu Metaloglobus si Chirnogi dar nici acelea nu se anunta floare la ureche si sunt extrem de dificile.Avem mare nevoie de acele puncte mai ales ca sunt necesare pentru a evada din coada clasamentului si a ierna pe un loc cat mai linistit.
Declaratii dupa meci:
FC GLORIA BUZAU
Ştefan Stoica, tehnicianul Gloriei Buzău, s-a declarat mulţumit de cele trei puncte obţinute de elevii săi în confruntarea cu Rapid Feteşti. Antrenorul buzoienilor nu a spus acelaşi lucru şi despre jocul prestat de elevii săi: „Am câştigat trei puncte de care aveam mare nevoie, o victorie care nu putea fi pusă la îndoială având în vedere renumele şi valoarea celor două formaţii care s-au întâlnit astăzi (n.r. vineri). Având în vedere obiectivul formaţiei noastre (n.r. promvarea în liga secudă), aveam nevoie de acest succes. Sunt mulţumit doar de faptul ca am reuşit să mai adăugăm încă trei puncte salbei noastre din actuala stagiune. Aş vrea să pot spune acelaşi lucru şi despre jocul nostru, însă, din păcate, avem unele lacune pe care tot încercăm să le acoperim, să le remediem cumva, însă aceste lucruri se fac doar în timp. Sper să ne descotorisim de ele cât mai curând şi să urcăm în clasament acolo unde ne este locul”. Fotbaliştii Gloriei Buzău au reuşit în această săptămână să urce pe locul patru în ierarhia seriei a II-a, din Liga a III-a. Gruparea din Crâng a primit şase puncte la „masa verde” după „plângerile” făcute în cazul partidelor cu Olimpia Râmnicu Sărat şi Rapid II Bucureşti. Adunate cu cele trei obţinute în disputa cu Rapid Feteşti, buzoienii contabilizează nouă puncte în doar o săptămână. Astfel, Gloria Buzău ocupă momentan locul patru, cu 15 puncte, sub Olimpia Râmnicu Sărat (17 puncte) şi deasupra formaţiei Victoria Chirnogi (13 puncte). „Era normal ca noi să primim aceste puncte, pentru că această competiţie se subordonează unui regulament, care trebuie respectat de toate participantele. Cele şase puncte ne menţin în lupta pentru promovare şi ne obligă la un parcurs perfect. Nu mai avem voie să facem paşi greşiţi”, a menţionat Ştefan Stoica, antrenorul Gloriei Buzău, cu privire la decizia favorabilă a oficialilor de la Comisia de Disciplină.
"Este o presiune enormă, este logic. Noi sîntem o echipă care avem sabia deasupra capului la fiecare joc pentru că trebuie să urcăm în Liga a 2-a şi nu ştiu dacă jucătorii noştri sînt pregătiţi pentru o aşa de mare presiune. Sper ca după această săptămînă, în care am avut foarte multe discuţii cu jucătorii, să le scoatem din cap această presiune. Le-am spus foarte clar că eu sînt de vină orice s-ar întîmpla, iar ei să joace fără trac, fără stres, să nu se mai gîndească pe ce loc este echipa", a mai spus antrenorul Gloriei.
FC RAPID FETESTI
De la echipa noastra suparare mare astfel ca nimeni nu a declarat nimic...
AM CAUTAT GLORIA DE ALTADATA SI NU AM GASIT-O NICI LA BUZAU..NU DEPUNEM ARMELE SI LUPTAM MAI DEPARTE ..RAZBOIUL E LUNG..
GLORIA BUZAU:32. Sârbu - 21.Cucu, 6. Andriţoiu, 4. Berceanu, 19. Olteanu, 22. Al. Florin, 18. Zamfir, 8. Percă, 11. Jercălău, 10. Bobe 7. Luiceanu.
antrenor principal-: Ştefan Stoica
RAPID FETESTI:(1-4-1-3-2)-1.gandac-21.eracai,4.tonea,25.l.stefan,18.marcu-13.ureche-23.nedelea,7.marin,19.neculai-15.stanciu,6.pena
au mai jucat in partea secunda:5.ghita,26.d.marian,11.comanasi,20.a.tifrea
rezerve:12.calugaru,5.ghita,9.clinciu,10.a.tifrea 11.comanasi 20.albut, 26.d.marian
director tehnic-marius munteanu
antrenor principal-stoica gigel
antrenor secund-pioaru ninel
galerie foto si video pe pagina de facebook FC RAPID FETESTI
REZULTATE SI MARCATORI
Rapid II - Eolica Baia 3-0
Renan (73), Nazîru (77 - aut.), Ciolacu (80)
.Sportul Stud. II - Dunărea Călăraşi 0-7
B. Kanda (32, 55, 83), M. Şerban (47), B. Iancu (81 - aut.), Ct. Tudor (88), Neta (90+2)
CSM Rm. Sărat - Juventus Buc. 1-0
Burlacu (60)
Gloria Buzău - Rapid Feteşti 3-0
Luiceanu (53), Fl. Alexandru (59), Cucu (65)
Metaloglobus - Chirnogi 5-0
M. Cană (47, 65, 90), Ghenovici (37), A. Raicu (55)
Viitorul Axintele - ACS Urban Titu 1-0
CSM Focşani stă
VIITORUL AXINTELE-URBAN TITU 1-0(0-0)
revenim cu detalii saptamana viitoare
LIGA3 SERIA2 ETAPA8
Liga a III-a - Meciurile Etapei 8
CSM Focşani
FC Rapid Bucureşti 2 3 - 0 CS Eolica Baia
FC Sportul Studentesc 2 0 - 7 FC Dunarea Călăraşi
CSM Râmnicu Sărat 1 - 0 CS Juventus Bucureşti
FC Gloria Buzău 3 - 0 FC Rapid Fetesti
FC METALOGLOBUS Bucureşti 5 - 0 CS Victoria Chirnogi
CS Viitorul Axintele 1 - 0 ACS URBAN Titu
clasament
--------------------------------------------------------
1. CS Viitorul Axintele 8 6 1 1 22-4 18 19
-------------------------------------------------------
2. FC Rapid Bucureşti 2 8 5 2 1 21-9 12 17
3. CSM Râmnicu Sărat 8 5 2 1 15-8 7 17
4. CS Victoria Chirnogi 8 3 4 1 18-14 4 13
5. FC Dunarea Călăraşi 7 3 3 1 18-9 9 12
6. FC METALOGLOBUS Bucureşti 7 4 0 3 14-8 6 12
7. FC Gloria Buzău 7 3 1 3 11-8 3 10
8. CS Juventus Bucureşti 7 2 3 2 8-7 1 9
---------------------------------------------------------
9. CS Eolica Baia 7 2 1 4 8-13 -5 7
10. CSM Focşani 7 2 1 4 6-14 -8 7
11. FC Rapid Fetesti 7 2 0 5 7-20 -13 6
12. ACS URBAN Titu 7 1 2 4 9-8 1 5
13. SC FC Sportul Studentesc 2 8 0 0 8 5-40 -35 0
----------------------------------------------------------------
ETAPA VIITOARE(vin.26.10.12 h15.00)
Liga a III-a - Meciurile Etapei 9
Oct 26, 2012 15:00 CS Victoria Chirnogi (CL) STA
Oct 26, 2012 15:00 CSM Focşani 2007 (VN) - SC FC Rapid Bucureşti 2 (B)
Oct 26, 2012 15:00 CS Eolica Baia (CT) - SC FC Sportul Studentesc 2 (B)
Oct 26, 2012 15:00 FC Dunarea Călăraşi (CL) - CSM Râmnicu Sărat (BZ)
Oct 26, 2012 15:00 CS Juventus Bucureşti (B) - CS Viitorul Axintele (IL)
Oct 26, 2012 15:00 ACS URBAN Titu (DB) - FC Gloria Buzău (BZ)
Oct 26, 2012 15:00 FC Rapid Fetesti (IL) - FC METALOGLOBUS Bucureşti (B)
liga4 etapa9
...cocora vine tare din urma...
...muntenii scor cu cazanesti...
LIGA4 ETAPA9
SENIORI
C.S. Amara 1 - 1 Victoria Tandarei
FC Radulesti 6 - 3 Spicul Colilia
Abatorul Slobozia 2 - 5 Vointa Cocora
Victoria Mt. Buzau 3 - 1 AS Cazanesti
Viticola Fetesti 2 - 1 Unirea Manasia
Recolta Gh. Doja 4 - 2 Unirea Grivita
Vointa Reviga 3 - 3 Recolta Gh. LazAR
clasament
1 Victoria Tandarei 9 7 1 1 27 - 10 10 22
2 Recolta Gh. Lazar 9 7 1 1 31 - 15 10 22
3 Vointa Cocora 9 7 0 2 35 - 11 6 21
4 Unirea Manasia 9 5 1 3 26 - 16 1 16
5 Viticola Fetesti 9 5 1 3 15 - 12 4 16
6 Victoria Mt. Buzau 9 5 0 4 15 - 16 3 15
7 Recolta Gh. Doja 9 5 0 4 23 - 29 3 15
8 C.S. Amara 9 4 2 3 19 - 17 -1 14
9 Abatorul Slobozia 9 2 2 5 19 - 24 -7 8
10 FC Radulesti 9 3 2 4 24 - 30 -4 8
11 AS Cazanesti 9 1 3 5 18 - 28 -9 6
12 Vointa Reviga 9 1 2 6 12 - 22 -7 5
13 Spicul Colilia 9 1 2 6 20 - 38 -10 5
14 Unirea Grivita 9 1 1 7 15 - 31 -8 4
nota:
Echipa ACS FC Radulesti: -3 puncte (retragerea echipei de pe teren la jocul cu Unirea Manasia)
JUNIORI
Sam, 20 Oct
C.S. Amara 2 - 2 Victoria Tandarei
FC Radulesti 5 - 3 Spicul Colilia
Abatorul Slobozia 4 - 2 Vointa Cocora
Victoria Mt. Buzau 7 - 0 AS Cazanesti
Viticola Fetesti 5 - 2 Unirea Manasia
Recolta Gh. Doja 6 - 0 Unirea Grivita
Vointa Reviga 2 - 1 Recolta Gh. Lazar
clasament
1 Victoria Tandarei 9 7 2 0 43 - 10 11 23
2 Viticola Fetesti 9 7 0 2 38 - 13 9 21
3 Victoria Mt. Buzau 9 6 1 2 23 - 11 7 19
4 Recolta Gh. Doja 9 5 1 3 33 - 27 4 16
5 Recolta Gh. Lazar 9 5 0 4 33 - 21 3 15
6 Unirea Manasia 9 4 1 4 30 - 25 -2 13
7 C.S. Amara 9 4 1 4 30 - 26 -2 13
8 Vointa Cocora 9 4 1 4 22 - 21 -2 13
9 Abatorul Slobozia 9 4 0 5 23 - 19 -3 12
10 FC Radulesti 9 4 0 5 25 - 45 -3 12
11 AS Cazanesti 9 3 1 5 28 - 30 -5 10
12 Spicul Colilia 9 3 0 6 16 - 35 -6 9
13 Vointa Reviga 9 2 0 7 9 - 47 -6 6
14 Unirea Grivita 9 1 0 8 14 - 37 -9 3
ETAPA VIITOARE(sb.27.10.12 jun12.00 sen14.00)
Victoria Tandarei - Recolta Gh. Lazar
Unirea Grivita - Vointa Reviga
Unirea Manasia - Recolta Gh. Doja
AS Cazanesti - Viticola Fetesti
Vointa Cocora - Victoria Mt. Buzau
Spicul Colilia - Abatorul Slobozia
C.S. Amara - FC Radulesti
SENIORI
C.S. Amara 1 - 1 Victoria Tandarei
FC Radulesti 6 - 3 Spicul Colilia
Abatorul Slobozia 2 - 5 Vointa Cocora
Victoria Mt. Buzau 3 - 1 AS Cazanesti
Viticola Fetesti 2 - 1 Unirea Manasia
Recolta Gh. Doja 4 - 2 Unirea Grivita
Vointa Reviga 3 - 3 Recolta Gh. LazAR
clasament
1 Victoria Tandarei 9 7 1 1 27 - 10 10 22
2 Recolta Gh. Lazar 9 7 1 1 31 - 15 10 22
3 Vointa Cocora 9 7 0 2 35 - 11 6 21
4 Unirea Manasia 9 5 1 3 26 - 16 1 16
5 Viticola Fetesti 9 5 1 3 15 - 12 4 16
6 Victoria Mt. Buzau 9 5 0 4 15 - 16 3 15
7 Recolta Gh. Doja 9 5 0 4 23 - 29 3 15
8 C.S. Amara 9 4 2 3 19 - 17 -1 14
9 Abatorul Slobozia 9 2 2 5 19 - 24 -7 8
10 FC Radulesti 9 3 2 4 24 - 30 -4 8
11 AS Cazanesti 9 1 3 5 18 - 28 -9 6
12 Vointa Reviga 9 1 2 6 12 - 22 -7 5
13 Spicul Colilia 9 1 2 6 20 - 38 -10 5
14 Unirea Grivita 9 1 1 7 15 - 31 -8 4
nota:
Echipa ACS FC Radulesti: -3 puncte (retragerea echipei de pe teren la jocul cu Unirea Manasia)
JUNIORI
Sam, 20 Oct
C.S. Amara 2 - 2 Victoria Tandarei
FC Radulesti 5 - 3 Spicul Colilia
Abatorul Slobozia 4 - 2 Vointa Cocora
Victoria Mt. Buzau 7 - 0 AS Cazanesti
Viticola Fetesti 5 - 2 Unirea Manasia
Recolta Gh. Doja 6 - 0 Unirea Grivita
Vointa Reviga 2 - 1 Recolta Gh. Lazar
clasament
1 Victoria Tandarei 9 7 2 0 43 - 10 11 23
2 Viticola Fetesti 9 7 0 2 38 - 13 9 21
3 Victoria Mt. Buzau 9 6 1 2 23 - 11 7 19
4 Recolta Gh. Doja 9 5 1 3 33 - 27 4 16
5 Recolta Gh. Lazar 9 5 0 4 33 - 21 3 15
6 Unirea Manasia 9 4 1 4 30 - 25 -2 13
7 C.S. Amara 9 4 1 4 30 - 26 -2 13
8 Vointa Cocora 9 4 1 4 22 - 21 -2 13
9 Abatorul Slobozia 9 4 0 5 23 - 19 -3 12
10 FC Radulesti 9 4 0 5 25 - 45 -3 12
11 AS Cazanesti 9 3 1 5 28 - 30 -5 10
12 Spicul Colilia 9 3 0 6 16 - 35 -6 9
13 Vointa Reviga 9 2 0 7 9 - 47 -6 6
14 Unirea Grivita 9 1 0 8 14 - 37 -9 3
ETAPA VIITOARE(sb.27.10.12 jun12.00 sen14.00)
Victoria Tandarei - Recolta Gh. Lazar
Unirea Grivita - Vointa Reviga
Unirea Manasia - Recolta Gh. Doja
AS Cazanesti - Viticola Fetesti
Vointa Cocora - Victoria Mt. Buzau
Spicul Colilia - Abatorul Slobozia
C.S. Amara - FC Radulesti
liga5 etapa10
seria1...giurgeniul reintra in calcule...
seria1...saveniul o surpriza placuta...
seria2...sarateni se impune greu la ion roata...
seria2..dridu de neoprit...
LIGA5 SERIA1 ETAPA10
SENIORI
Sam, 20 Oct
Unirea M.Kogalniceanu 5 - 2 FC Inter Stelnica
Dunarea Giurgeni 1 - 0 Viitorul Platonesti
Agronomia Bucu 7 - 1 Rapid Perieti
Andrias Andrasesti 4 - 0 FC Traian
Gloria Ograda 6 - 5 FC Movila
Baraganul Ciulnita 1 - 0 Recolta Saveni
A.S. Orezu 1 - 1 Albesti 08
Viitorul Valea Ciorii 1 - 1 Vointa Bratianu Scanteia
Vointa Brincoveni 2 - 1 Gloria Gura Ialomitei
clasament
1 Andrias Andrasesti 10 7 1 2 38 - 10 7 22
2 A.S. Orezu 10 7 1 2 31 - 14 4 22
3 Viitorul Platonesti 10 7 0 3 38 - 20 9 21
4 Dunarea Giurgeni 10 6 2 2 29 - 21 5 20
5 Albesti 08 10 6 1 3 24 - 19 4 19
6 FC Traian 10 6 0 4 32 - 26 6 18
7 Gloria Ograda 10 5 1 4 23 - 26 -2 16
8 Recolta Saveni 10 5 0 5 23 - 24 0 15
9 Unirea M.Kogalniceanu 10 5 0 5 21 - 28 0 15
10 Baraganul Ciulnita 10 4 2 4 16 - 12 -4 14
11 Gloria Gura Ialomitei 10 3 4 3 20 - 18 -2 13
12 FC Movila 10 3 1 6 24 - 35 -2 10
13 Agronomia Bucu 10 3 0 7 25 - 26 -6 9
14 Vointa Brincoveni 10 5 0 5 23 - 24 -3 9
15 Viitorul Valea Ciorii 10 2 3 5 19 - 30 -9 9
16 Vointa Bratianu Scanteia 10 4 2 4 23 - 42 -1 8
17 FC Inter Stelnica 10 1 1 8 15 - 29 -8 4
18 Rapid Perieti 10 1 1 8 15 - 35 -8 4
nota:
Echipa Vointa Bratianu Scanteia: -6 puncte (substituire jucatori la jocul Dunarea Giurgeni- Vointa Scinteia)
Echipa Vointa Brincoveni: -6 puncte (substituire jucatori la jocul Vointa Brincoveni- AS Orezu)
JUNIORI
Unirea M.Kogalniceanu 2 - 1 FC Inter Stelnica
Dunarea Giurgeni 1 - 3 Viitorul Platonesti
Agronomia Bucu 2 - 2 Rapid Perieti
Andrias Andrasesti 1 - 2 FC Traian
Gloria Ograda 0 - 3 FC Movila
Baraganul Ciulnita 1 - 1 Recolta Saveni
A.S. Orezu 1 - 0 Albesti 08
Viitorul Valea Ciorii 2 - 3 Vointa Bratianu Scanteia
Vointa Brincoveni 1 - 0 Gloria Gura Ialomitei
clasament
1 Baraganul Ciulnita 10 8 2 0 30 - 5 8 26
2 Recolta Saveni 10 8 1 1 45 - 12 10 25
3 Unirea M.Kogalniceanu 10 7 2 1 24 - 11 8 23
4 Viitorul Platonesti 10 6 1 3 31 - 26 7 19
5 Albesti 08 10 6 0 4 22 - 10 3 18
6 FC Movila 10 6 0 4 33 - 28 6 18
7 Vointa Bratianu Scanteia 10 6 0 4 25 - 34 3 18
8 Vointa Brincoveni 10 4 4 2 19 - 14 -2 16
9 FC Traian 10 5 1 4 22 - 18 4 16
10 Agronomia Bucu 10 4 1 5 27 - 24 -2 13
11 Gloria Gura Ialomitei 10 3 3 4 15 - 12 -3 12
12 A.S. Orezu 10 4 0 6 13 - 32 -6 12
13 Andrias Andrasesti 10 3 2 5 15 - 20 -4 11
14 Gloria Ograda 10 3 1 6 25 - 33 -8 10
15 Viitorul Valea Ciorii 10 2 2 6 13 - 19 -10 8
16 FC Inter Stelnica 10 2 1 7 15 - 28 -5 7
17 Rapid Perieti 10 2 1 7 25 - 35 -5 1
18 Dunarea Giurgeni 10 0 0 10 6 - 44 -15 0
nota:
Echipa Rapid Perieti: -6 puncte (substituire la jocul Unirea M.Kogalniceanu- Rapid Perieti)
ETAPA VIITOARE(sb.27.10.12 jun12.00 sen14.00)
Gloria Gura Ialomitei - Unirea M.Kogalniceanu
Vointa Bratianu Scanteia - Vointa Brincoveni
Albesti 08 - Viitorul Valea Ciorii
Recolta Saveni - A.S. Orezu
FC Movila - Baraganul Ciulnita
FC Traian - Gloria Ograda
Rapid Perieti - Andrias Andrasesti
Viitorul Platonesti - Agronomia Bucu
FC Inter Stelnica - Dunarea Giurgen
LIGA5 SERIA2
SENIORI
Dum, 21 Oct h16.00)
Juventus Boranesti 4 - 3 Libertatea Salcioara
Secunda Adincata 1 - 3 Vointa Maia
Fulgerul Fierbinti 4 - 1 AS FC Dridu
Unirea Ion Roata 1 - 2 Unirea Sarateni
Recolta Malu Rosu 2 - 5 Infratirea Jilavele
AS Cosereni 4 - 1 Essenza Sf. Gheorghe
Viitorul Axintele 2 - 1 Staruinta Brosteni
Viitorul Moldoveni 0 - 1 Unirea Fierbinti
clasament
1 Infratirea Jilavele 10 9 0 1 40 - 15 15 27
2 Unirea Sarateni 10 8 1 1 38 - 25 13 25
3 Unirea Fierbinti 10 8 0 2 28 - 8 9 24
4 Fulgerul Fierbinti 9 6 2 1 22 - 10 5 20
5 Recolta Barcanesti 9 6 1 2 34 - 17 4 19
6 Libertatea Salcioara 9 5 1 3 34 - 23 4 16
7 Staruinta Brosteni 10 5 1 4 21 - 20 1 16
8 Viitorul Moldoveni 9 3 3 3 19 - 14 -3 12
9 Viitorul Axintele II 9 3 2 4 17 - 14 -7 11
10 Unirea Ion Roata 9 3 1 5 16 - 20 -2 10
11 Recolta Malu Rosu 9 3 1 5 21 - 26 -8 10
12 Juventus Boranesti 9 3 0 6 19 - 33 -6 9
13 AS Cosereni 9 2 1 6 15 - 21 -8 7
14 Secunda Adincata 9 2 0 7 13 - 28 -6 6
15 Essenza Sf. Gheorghe 10 2 0 8 15 - 38 -9 6
16 Vointa Maia 10 2 0 8 13 - 43 -6 6
17 FC Dridu 10 3 0 7 18 - 28 -3 3
NOTA
Echipa FC Dridu: -6 puncte (substituire jucatori la jocul Libertatea Salcioara- FC Dridu)
JUNIORI
Dum 21 Oct H14.00
Juventus Boranesti 0 - 1 Libertatea Salcioara
Secunda Adincata 4 - 0 Vointa Maia
Fulgerul Fierbinti 1 - 2 AS FC Dridu
Unirea Ion Roata 5 - 1 Unirea Sarateni
Recolta Malu Rosu 0 - 1 Infratirea Jilavele
AS Cosereni 4 - 1 Essenza Sf. Gheorghe
Viitorul Axintele II 2 - 3 Staruinta Brosteni
Viitorul Moldoveni 1 - 1 Unirea Fierbinti
clasament
1 FC Dridu 10 9 0 1 45 - 13 15 27
2 Viitorul Axintele II 9 7 1 1 43 - 9 4 22
3 Staruinta Brosteni 10 6 3 1 27 - 23 6 21
4 AS Cosereni 9 6 1 2 25 - 14 4 19
5 Secunda Adincata 9 6 0 3 27 - 16 6 18
6 Fulgerul Fierbinti 9 5 2 2 22 - 13 2 17
7 Infratirea Jilavele 10 5 1 4 29 - 18 4 16
8 Unirea Fierbinti 10 4 2 4 21 - 19 -1 14
9 Recolta Barcanesti 9 4 1 4 26 - 23 -2 13
10 Viitorul Moldoveni 9 3 4 2 19 - 20 -2 13
11 Libertatea Salcioara 9 3 2 4 20 - 15 -1 11
12 Unirea Ion Roata 9 3 2 4 18 - 25 -1 11
13 Recolta Malu Rosu 9 3 1 5 21 - 18 -8 10
14 Unirea Sarateni 10 3 0 7 13 - 29 -3 9
15 Juventus Boranesti 9 2 0 7 18 - 32 -9 6
16 Vointa Maia 10 1 0 9 7 - 59 -9 3
17 Essenza Sf. Gheorghe 10 0 0 10 4 - 39 -15 0
ETAPA VIITOARE(dum.28.10.12 jun12.00 sen14.00)
Recolta Barcanesti - Juventus Boranesti
Staruinta Brosteni - Viitorul Moldoveni
Essenza Sf. Gheorghe - Viitorul Axintele II
Infratirea Jilavele - AS Cosereni
Unirea Sarateni - Recolta Malu Rosu
FC Dridu - Unirea Ion Roata
Vointa Maia - Fulgerul Fierbinti
Libertatea Salcioara - Secunda Adincat
SENIORI
Sam, 20 Oct
Unirea M.Kogalniceanu 5 - 2 FC Inter Stelnica
Dunarea Giurgeni 1 - 0 Viitorul Platonesti
Agronomia Bucu 7 - 1 Rapid Perieti
Andrias Andrasesti 4 - 0 FC Traian
Gloria Ograda 6 - 5 FC Movila
Baraganul Ciulnita 1 - 0 Recolta Saveni
A.S. Orezu 1 - 1 Albesti 08
Viitorul Valea Ciorii 1 - 1 Vointa Bratianu Scanteia
Vointa Brincoveni 2 - 1 Gloria Gura Ialomitei
clasament
1 Andrias Andrasesti 10 7 1 2 38 - 10 7 22
2 A.S. Orezu 10 7 1 2 31 - 14 4 22
3 Viitorul Platonesti 10 7 0 3 38 - 20 9 21
4 Dunarea Giurgeni 10 6 2 2 29 - 21 5 20
5 Albesti 08 10 6 1 3 24 - 19 4 19
6 FC Traian 10 6 0 4 32 - 26 6 18
7 Gloria Ograda 10 5 1 4 23 - 26 -2 16
8 Recolta Saveni 10 5 0 5 23 - 24 0 15
9 Unirea M.Kogalniceanu 10 5 0 5 21 - 28 0 15
10 Baraganul Ciulnita 10 4 2 4 16 - 12 -4 14
11 Gloria Gura Ialomitei 10 3 4 3 20 - 18 -2 13
12 FC Movila 10 3 1 6 24 - 35 -2 10
13 Agronomia Bucu 10 3 0 7 25 - 26 -6 9
14 Vointa Brincoveni 10 5 0 5 23 - 24 -3 9
15 Viitorul Valea Ciorii 10 2 3 5 19 - 30 -9 9
16 Vointa Bratianu Scanteia 10 4 2 4 23 - 42 -1 8
17 FC Inter Stelnica 10 1 1 8 15 - 29 -8 4
18 Rapid Perieti 10 1 1 8 15 - 35 -8 4
nota:
Echipa Vointa Bratianu Scanteia: -6 puncte (substituire jucatori la jocul Dunarea Giurgeni- Vointa Scinteia)
Echipa Vointa Brincoveni: -6 puncte (substituire jucatori la jocul Vointa Brincoveni- AS Orezu)
JUNIORI
Unirea M.Kogalniceanu 2 - 1 FC Inter Stelnica
Dunarea Giurgeni 1 - 3 Viitorul Platonesti
Agronomia Bucu 2 - 2 Rapid Perieti
Andrias Andrasesti 1 - 2 FC Traian
Gloria Ograda 0 - 3 FC Movila
Baraganul Ciulnita 1 - 1 Recolta Saveni
A.S. Orezu 1 - 0 Albesti 08
Viitorul Valea Ciorii 2 - 3 Vointa Bratianu Scanteia
Vointa Brincoveni 1 - 0 Gloria Gura Ialomitei
clasament
1 Baraganul Ciulnita 10 8 2 0 30 - 5 8 26
2 Recolta Saveni 10 8 1 1 45 - 12 10 25
3 Unirea M.Kogalniceanu 10 7 2 1 24 - 11 8 23
4 Viitorul Platonesti 10 6 1 3 31 - 26 7 19
5 Albesti 08 10 6 0 4 22 - 10 3 18
6 FC Movila 10 6 0 4 33 - 28 6 18
7 Vointa Bratianu Scanteia 10 6 0 4 25 - 34 3 18
8 Vointa Brincoveni 10 4 4 2 19 - 14 -2 16
9 FC Traian 10 5 1 4 22 - 18 4 16
10 Agronomia Bucu 10 4 1 5 27 - 24 -2 13
11 Gloria Gura Ialomitei 10 3 3 4 15 - 12 -3 12
12 A.S. Orezu 10 4 0 6 13 - 32 -6 12
13 Andrias Andrasesti 10 3 2 5 15 - 20 -4 11
14 Gloria Ograda 10 3 1 6 25 - 33 -8 10
15 Viitorul Valea Ciorii 10 2 2 6 13 - 19 -10 8
16 FC Inter Stelnica 10 2 1 7 15 - 28 -5 7
17 Rapid Perieti 10 2 1 7 25 - 35 -5 1
18 Dunarea Giurgeni 10 0 0 10 6 - 44 -15 0
nota:
Echipa Rapid Perieti: -6 puncte (substituire la jocul Unirea M.Kogalniceanu- Rapid Perieti)
ETAPA VIITOARE(sb.27.10.12 jun12.00 sen14.00)
Gloria Gura Ialomitei - Unirea M.Kogalniceanu
Vointa Bratianu Scanteia - Vointa Brincoveni
Albesti 08 - Viitorul Valea Ciorii
Recolta Saveni - A.S. Orezu
FC Movila - Baraganul Ciulnita
FC Traian - Gloria Ograda
Rapid Perieti - Andrias Andrasesti
Viitorul Platonesti - Agronomia Bucu
FC Inter Stelnica - Dunarea Giurgen
LIGA5 SERIA2
SENIORI
Dum, 21 Oct h16.00)
Juventus Boranesti 4 - 3 Libertatea Salcioara
Secunda Adincata 1 - 3 Vointa Maia
Fulgerul Fierbinti 4 - 1 AS FC Dridu
Unirea Ion Roata 1 - 2 Unirea Sarateni
Recolta Malu Rosu 2 - 5 Infratirea Jilavele
AS Cosereni 4 - 1 Essenza Sf. Gheorghe
Viitorul Axintele 2 - 1 Staruinta Brosteni
Viitorul Moldoveni 0 - 1 Unirea Fierbinti
clasament
1 Infratirea Jilavele 10 9 0 1 40 - 15 15 27
2 Unirea Sarateni 10 8 1 1 38 - 25 13 25
3 Unirea Fierbinti 10 8 0 2 28 - 8 9 24
4 Fulgerul Fierbinti 9 6 2 1 22 - 10 5 20
5 Recolta Barcanesti 9 6 1 2 34 - 17 4 19
6 Libertatea Salcioara 9 5 1 3 34 - 23 4 16
7 Staruinta Brosteni 10 5 1 4 21 - 20 1 16
8 Viitorul Moldoveni 9 3 3 3 19 - 14 -3 12
9 Viitorul Axintele II 9 3 2 4 17 - 14 -7 11
10 Unirea Ion Roata 9 3 1 5 16 - 20 -2 10
11 Recolta Malu Rosu 9 3 1 5 21 - 26 -8 10
12 Juventus Boranesti 9 3 0 6 19 - 33 -6 9
13 AS Cosereni 9 2 1 6 15 - 21 -8 7
14 Secunda Adincata 9 2 0 7 13 - 28 -6 6
15 Essenza Sf. Gheorghe 10 2 0 8 15 - 38 -9 6
16 Vointa Maia 10 2 0 8 13 - 43 -6 6
17 FC Dridu 10 3 0 7 18 - 28 -3 3
NOTA
Echipa FC Dridu: -6 puncte (substituire jucatori la jocul Libertatea Salcioara- FC Dridu)
JUNIORI
Dum 21 Oct H14.00
Juventus Boranesti 0 - 1 Libertatea Salcioara
Secunda Adincata 4 - 0 Vointa Maia
Fulgerul Fierbinti 1 - 2 AS FC Dridu
Unirea Ion Roata 5 - 1 Unirea Sarateni
Recolta Malu Rosu 0 - 1 Infratirea Jilavele
AS Cosereni 4 - 1 Essenza Sf. Gheorghe
Viitorul Axintele II 2 - 3 Staruinta Brosteni
Viitorul Moldoveni 1 - 1 Unirea Fierbinti
clasament
1 FC Dridu 10 9 0 1 45 - 13 15 27
2 Viitorul Axintele II 9 7 1 1 43 - 9 4 22
3 Staruinta Brosteni 10 6 3 1 27 - 23 6 21
4 AS Cosereni 9 6 1 2 25 - 14 4 19
5 Secunda Adincata 9 6 0 3 27 - 16 6 18
6 Fulgerul Fierbinti 9 5 2 2 22 - 13 2 17
7 Infratirea Jilavele 10 5 1 4 29 - 18 4 16
8 Unirea Fierbinti 10 4 2 4 21 - 19 -1 14
9 Recolta Barcanesti 9 4 1 4 26 - 23 -2 13
10 Viitorul Moldoveni 9 3 4 2 19 - 20 -2 13
11 Libertatea Salcioara 9 3 2 4 20 - 15 -1 11
12 Unirea Ion Roata 9 3 2 4 18 - 25 -1 11
13 Recolta Malu Rosu 9 3 1 5 21 - 18 -8 10
14 Unirea Sarateni 10 3 0 7 13 - 29 -3 9
15 Juventus Boranesti 9 2 0 7 18 - 32 -9 6
16 Vointa Maia 10 1 0 9 7 - 59 -9 3
17 Essenza Sf. Gheorghe 10 0 0 10 4 - 39 -15 0
ETAPA VIITOARE(dum.28.10.12 jun12.00 sen14.00)
Recolta Barcanesti - Juventus Boranesti
Staruinta Brosteni - Viitorul Moldoveni
Essenza Sf. Gheorghe - Viitorul Axintele II
Infratirea Jilavele - AS Cosereni
Unirea Sarateni - Recolta Malu Rosu
FC Dridu - Unirea Ion Roata
Vointa Maia - Fulgerul Fierbinti
Libertatea Salcioara - Secunda Adincat
liga6 etapa9
seria1...bordusani castiga la masa verde...
seria2...rovine se impiedica la grindul...
liga6 seria1 etapa9
Dum, 21 Oct h16.00
Vointa Orboesti 1 - 1 Agronomia Bucu II
Spartacus Iazu 0 - 4 Rapid Fetesti II
Biruinta Sb. Noua 0 - 3 Victoria Bordusani
Spicul Vladeni 3 - 8 MB Stiinta Slobozia
Inter Stejaru 1 - 5 Baraganul Ciulnita II
Sport '09 Paltinis 3 - 0 Fair-Play Slobozia Noua
Real Gimbasani 0 - 4 Recolta Buesti
Spicul Marculesti 7 - 1 Omega Milosesti
CLASAMENT
1 Rapid Fetesti II 9 8 1 0 39 - 9 25
2 Victoria Bordusani 9 7 2 0 27 - 5 23
3 MB Stiinta Slobozia 9 7 0 2 41 - 22 21
4 Recolta Buesti 9 6 0 3 45 - 16 18
5 Spicul Marculesti 9 5 1 3 38 - 21 16
6 Agronomia Bucu II 9 5 1 3 25 - 15 16
7 Spartacus Iazu 9 5 0 4 24 - 19 15
8 Real Gimbasani 9 4 1 4 20 - 24 13
9 Biruinta Sb. Noua 9 3 1 5 22 - 33 10
10 Spicul Vladeni 9 3 1 5 21 - 36 10
11 Baraganul Ciulnita II 9 3 0 6 19 - 30 9
12 Omega Milosesti 9 3 2 4 19 - 27 8*
13 Vointa Orboesti 9 2 1 6 18 - 37 7
14 Sport '09 Paltinis 9 1 2 6 21 - 48 5
15 Fair-Play Slobozia Noua 9 2 1 6 17 - 20 1**
16 Inter Stejaru 9 0 2 7 12 - 46 -1*
NOTA
Echipa Inter Stejaru: -3 puncte (neprezentare la jocul Inter Stejaru- Spicul Marculesti)
Echipa Omega Milosesti: -3 puncte (neprezentare la jocul Spicul Vladeni- Omega Milosesti)
Echipa Fair-Play Slobozia Noua: -3 puncte (neprezentare la jocul Spicul Vladeni- Fair Play Sb. Noua)
Echipa Fair-Play Slobozia Noua: -3 puncte (neprezentare la jocul Sport' 09 Paltinis- Fair Play Sb. Noua)
ETAPA VIITOARE(dum.28.10.12 h14.00)
Agronomia Bucu II - Omega Milosesti
Recolta Buesti - Spicul Marculesti
Fair-Play Slobozia Noua - Real Gimbasani
Baraganul Ciulnita II - Sport '09 Paltinis
MB Stiinta Slobozia - Inter Stejaru
Victoria Bordusani - Spicul Vladeni
Rapid Fetesti II - Biruinta Sb. Noua
Vointa Orboesti - Spartacus Iazu
LIGA6 SERIA2 ETAPA9
Dum, 21 Oct h16.00
Dinamo Borduselu 6 - 3 Athletic Valea Macrisului
Vointa Barbulesti 4 - 3 Victoria Rosiori
AS Brosteni 1 - 1 Infratirea Jilavele II
Avantul Grindu 3 - 1 Avantul Rovine
Gloria Alexeni 2 - 1 Steaua Borduselu
Unirea Girbovi 5 - 3 Unirea Patru Frati
CLASAMENT
1 Gloria Alexeni 7 6 1 0 19 - 7 19
2 Avantul Rovine 8 5 1 2 21 - 17 16
3 Unirea Girbovi 7 4 2 1 25 - 15 14
4 Infratirea Jilavele II 8 4 2 2 18 - 24 14
5 Athletic Valea Macrisului 8 4 0 4 28 - 22 12
6 Vointa Cocora II 8 4 0 4 20 - 16 12
7 Victoria Rosiori 8 4 0 4 18 - 17 12
8 Vointa Barbulesti 9 4 0 5 28 - 29 12
9 Steaua Borduselu 8 4 0 4 18 - 19 12
10 Avantul Grindu 7 3 1 3 20 - 19 10
11 Dinamo Borduselu 9 3 1 5 17 - 25 10
12 Unirea Patru Frati 8 2 0 6 18 - 22 6
13 FC Movilita 7 2 0 5 19 - 27 6
14 AS Brosteni 8 1 2 5 15 - 25 -7 5
ETAPA VIITOARE(dum.28.10.12 h14.00)
Steaua Borduselu - Unirea Girbovi
Avantul Rovine - Gloria Alexeni
FC Movilita - Avantul Grindu
Victoria Rosiori - Brosteni
Athletic Valea Macrisului - Vointa Barbulesti
Vointa Cocora II - Dinamo Borduselu
Dum, 21 Oct h16.00
Vointa Orboesti 1 - 1 Agronomia Bucu II
Spartacus Iazu 0 - 4 Rapid Fetesti II
Biruinta Sb. Noua 0 - 3 Victoria Bordusani
Spicul Vladeni 3 - 8 MB Stiinta Slobozia
Inter Stejaru 1 - 5 Baraganul Ciulnita II
Sport '09 Paltinis 3 - 0 Fair-Play Slobozia Noua
Real Gimbasani 0 - 4 Recolta Buesti
Spicul Marculesti 7 - 1 Omega Milosesti
CLASAMENT
1 Rapid Fetesti II 9 8 1 0 39 - 9 25
2 Victoria Bordusani 9 7 2 0 27 - 5 23
3 MB Stiinta Slobozia 9 7 0 2 41 - 22 21
4 Recolta Buesti 9 6 0 3 45 - 16 18
5 Spicul Marculesti 9 5 1 3 38 - 21 16
6 Agronomia Bucu II 9 5 1 3 25 - 15 16
7 Spartacus Iazu 9 5 0 4 24 - 19 15
8 Real Gimbasani 9 4 1 4 20 - 24 13
9 Biruinta Sb. Noua 9 3 1 5 22 - 33 10
10 Spicul Vladeni 9 3 1 5 21 - 36 10
11 Baraganul Ciulnita II 9 3 0 6 19 - 30 9
12 Omega Milosesti 9 3 2 4 19 - 27 8*
13 Vointa Orboesti 9 2 1 6 18 - 37 7
14 Sport '09 Paltinis 9 1 2 6 21 - 48 5
15 Fair-Play Slobozia Noua 9 2 1 6 17 - 20 1**
16 Inter Stejaru 9 0 2 7 12 - 46 -1*
NOTA
Echipa Inter Stejaru: -3 puncte (neprezentare la jocul Inter Stejaru- Spicul Marculesti)
Echipa Omega Milosesti: -3 puncte (neprezentare la jocul Spicul Vladeni- Omega Milosesti)
Echipa Fair-Play Slobozia Noua: -3 puncte (neprezentare la jocul Spicul Vladeni- Fair Play Sb. Noua)
Echipa Fair-Play Slobozia Noua: -3 puncte (neprezentare la jocul Sport' 09 Paltinis- Fair Play Sb. Noua)
ETAPA VIITOARE(dum.28.10.12 h14.00)
Agronomia Bucu II - Omega Milosesti
Recolta Buesti - Spicul Marculesti
Fair-Play Slobozia Noua - Real Gimbasani
Baraganul Ciulnita II - Sport '09 Paltinis
MB Stiinta Slobozia - Inter Stejaru
Victoria Bordusani - Spicul Vladeni
Rapid Fetesti II - Biruinta Sb. Noua
Vointa Orboesti - Spartacus Iazu
LIGA6 SERIA2 ETAPA9
Dum, 21 Oct h16.00
Dinamo Borduselu 6 - 3 Athletic Valea Macrisului
Vointa Barbulesti 4 - 3 Victoria Rosiori
AS Brosteni 1 - 1 Infratirea Jilavele II
Avantul Grindu 3 - 1 Avantul Rovine
Gloria Alexeni 2 - 1 Steaua Borduselu
Unirea Girbovi 5 - 3 Unirea Patru Frati
CLASAMENT
1 Gloria Alexeni 7 6 1 0 19 - 7 19
2 Avantul Rovine 8 5 1 2 21 - 17 16
3 Unirea Girbovi 7 4 2 1 25 - 15 14
4 Infratirea Jilavele II 8 4 2 2 18 - 24 14
5 Athletic Valea Macrisului 8 4 0 4 28 - 22 12
6 Vointa Cocora II 8 4 0 4 20 - 16 12
7 Victoria Rosiori 8 4 0 4 18 - 17 12
8 Vointa Barbulesti 9 4 0 5 28 - 29 12
9 Steaua Borduselu 8 4 0 4 18 - 19 12
10 Avantul Grindu 7 3 1 3 20 - 19 10
11 Dinamo Borduselu 9 3 1 5 17 - 25 10
12 Unirea Patru Frati 8 2 0 6 18 - 22 6
13 FC Movilita 7 2 0 5 19 - 27 6
14 AS Brosteni 8 1 2 5 15 - 25 -7 5
ETAPA VIITOARE(dum.28.10.12 h14.00)
Steaua Borduselu - Unirea Girbovi
Avantul Rovine - Gloria Alexeni
FC Movilita - Avantul Grindu
Victoria Rosiori - Brosteni
Athletic Valea Macrisului - Vointa Barbulesti
Vointa Cocora II - Dinamo Borduselu
liga2 seria1 etapa7
CE DULCE ESTE GUSTUL PRIMEI VICTORII IN CAMPIONAT...
13 octombrie, ora 11:00
FINAL / UNIREA SLOBOZIA - DELTA TULCEA 2-1
Arbitru: Adrian Comănescu (Râmnicu Vâlcea); Asistenţi: Petruţa Iugulescu (Târgovişte) şi Marius Cristian Marchidanu (Brăila).
►Unirea: L. Dobre - S. Stan, R. Soare (cpt.), G. Lazăr, C. Toma - C. Roşu, M. Macare, L. Mihai, S. Gheorghiu - Fl. Anghel, A. Mihalcea
Rezerve: Oprea - Fl. Ibrian, B. Patrianca, V. Gheorghe, D. Gheorghe, Lorincz, M. Drăguţ
Antrenor: Marin Dună
►Tulcea: I. Olteanu - I. Filip, R. Marincău, C. Mişelăricu, C. Creţu - E. Câju, A. Ionescu, C. Coconaşu (cpt.), A. Sin - C. Neagu, D. Florea
Rezerve: C. Stoicescu - A. Mansur, A. Iacob, N. Creţu, Postelnicu, E. Nanu, Pantelie
Antrenor: Constantin Gache
►Min 80 2-1 Drăguţ pătrunde pe dreapta, centrează în careu, de unde D. Gheorghe înscrie
►Min 62 ⇔ La Delta, N. Creţu îi ia locul lui D. Florea
►Min 61 ⇔ Schimbare la Slobozia: M. Drăguţ a intrat în locul lui S. Stan
►Min 60 Eliminare la Delta! Coconaşu, căpitanul echipei, vede cartonaşul roşu la cel de-al doilea galben
►Min 45 Cosmin Neagu introduce mingea în poartă, dare golul este anulat pentru ofsaid...
►Min 33 ⇔ Fl. Anghel a fost înlocuit cu V. Gheorghe
►Min 11 1-1 Lovitură de colţ şi Marincău egalează cu o lovitură de cap
►Min 4 1-0 Centrare de pe partea dreaptă şi Mihalcea înscrie cu piciorul din interiocul careului
Afacerea veteranilor! Prima victorie pentru băieţii lui Dună!
Spectatorii slobozeni aşteptau cu încredere un rezultat bun din partea uniriştilor. Şi aveau toate motivele. Tulcenii nu înregistraseră un parcurs tocmai pozitiv în deplasare la startul sezonului. A fost de ajuns o acţiune pe dreapta, încununată de execuţia sigură a experimentatului Mihalcea (4) pentru ca speranţele ialomiţenilor să prindă aripi. Doar 7 minute a durat euforia galben- albastră. Câju bate lovitura de colţ, iar Marincău işi pune capul la contribuţie ca în vremurile bune. Tulcenii pun apoi stăpânire pe mijlocul terenului, având un plus de tehnicitate şi coeziune. Neagu scutură plasa slobozeană în finalul primei reprize, dar asistentul Petruţa Iugulescu vede ofsaid. E singura care l-a vazut…
Golul 2, apanajul rezervelor
Tulcenii intră tare în debutul celui de-al doilea mitan. Neagu (47) Şi Florea (48) sunt opriţi din drumul spre gol de bravul Leo Dobre. Şi Olteanu iese în evidenţă la oportunitatea lui Mihalcea (53) de a face dubla. Cu o jumătate de oră înainte de final, Delta ramâne în 10. Căpitanul Coconaşu vede corect al doilea galben şi părăseşte terenul. Asta schimbă total strategia lui Gache care, nevoit să joace la egal, îl scoate pe Florea şi îl bagă pe Nicuşor Creţu, deşi iniţial îl pregătise pe Pantelie. De cealaltă parte, rezervele îşi fac pe deplin treaba. Drăguţ pătrunde pe dreapta şi îi centrează perfect veteranului Dumitru Gheorghe pentru 2-1. Unirea exultă după prima victorie în liga 2. La Tulcea se caută în continuare soluţia - minune pentru meciurile în deplasare.
Stări de spirit diferite: Dună fericit, Gache dezamăgit.
Bucurie demnă de cauze mai bune în tabăra Sloboziei, sentiment care l-a cuprins în mod firesc şi pe antrenorul Marin Dună: "Sunt fericit pentru că băieţii s-au dăruit total. Sper să o ţinem pe linia ultimelor două jocuri pentru că numai prin muncă putem avea rezultate. Am întâlnit astăzi o echipă clar superioară din punct de vedere ethnic, dar vedeţi că în fotbalul actual atitudinea bate valoarea".
În tabăra tulceană se putea citi resemnarea după un nou eşec în deplasare . Totuşi, antrenorul Constantin Gache a găsit resurse pentru un dialog cu reporterul liga2.ro: "Slobozenii şi-au dorit mai mult victoria. S-a dovedit din păcate că nu suntem deloc maturi. Mă refer la al doilea cartonaş a lui Coconaşu şi la numărul mare de ratări pe care l-am avut la 1-1 . Arbitrajul nu a constituit o problemă astăzi, deşi golul anulat nouă cred că a fost valabil şi asta contează foarte mult în economia jocului. Am avut o nouă înfrăngere în deplasare care a ţinut în primul rând de lipsa de concentrare. Vreau să ţineţi cont că nu suntem Real Madrid ci Delta Tulcea, pentru că şi Real Madrid a avut două înfrăngeri consecutive în deplasare. Problemele finaciare nu ar fi trebuit să influenţeze evoluţia jucătorilor. Amintiţi-vă că am bătut U. Cluj şi alte echipe bune şi iată că ne împiedicăm de formaţiile mici. Una peste alta, nu avem nicio scuză pentru înfrăngerea de astăzi".
UNIREA SLOBOZIA - DELTA TULCEA 2-1
A. Mihalcea '4, D. Gheorghe '80 / Marincău '11
L. Dobre - S. Stan (M. Drăguţ '61), R. Soare (cpt.), G. Lazăr, C. Toma - C. Roşu, M. Macare, L. Mihai, S. Gheorghiu - Fl. Anghel (V. Gheorghe '33), A. Mihalcea (D. Gheorghe '74).
Antrenor: Marin Dună
I. Olteanu - I. Filip (Pantelie '87), R. Marincău, C. Mişelăricu, C. Creţu - E. Câju, A. Ionescu (A. Iacob '49), C. Coconaşu (cpt.), A. Sin - C. Neagu, D. Florea (N. Creţu '62).
Antrenor: Constantin Gache
Eliminat: C. Coconaşu '60
-SURSA-liga2.ro
FELICITARI ECHIPEI SLOBOZENE SI DIN PARTEA REALIZATORILOR ACESTUI SITE PENTRU FRUMOASA VICTORIE OBTINUTA SI LE TINEM PUMNII PENTRU MECIUL DE SAMBATA DE LA BOTOSANI..BRAVO IALOMITENI..
FINAL / UNIREA SLOBOZIA - DELTA TULCEA 2-1
Arbitru: Adrian Comănescu (Râmnicu Vâlcea); Asistenţi: Petruţa Iugulescu (Târgovişte) şi Marius Cristian Marchidanu (Brăila).
►Unirea: L. Dobre - S. Stan, R. Soare (cpt.), G. Lazăr, C. Toma - C. Roşu, M. Macare, L. Mihai, S. Gheorghiu - Fl. Anghel, A. Mihalcea
Rezerve: Oprea - Fl. Ibrian, B. Patrianca, V. Gheorghe, D. Gheorghe, Lorincz, M. Drăguţ
Antrenor: Marin Dună
►Tulcea: I. Olteanu - I. Filip, R. Marincău, C. Mişelăricu, C. Creţu - E. Câju, A. Ionescu, C. Coconaşu (cpt.), A. Sin - C. Neagu, D. Florea
Rezerve: C. Stoicescu - A. Mansur, A. Iacob, N. Creţu, Postelnicu, E. Nanu, Pantelie
Antrenor: Constantin Gache
►Min 80 2-1 Drăguţ pătrunde pe dreapta, centrează în careu, de unde D. Gheorghe înscrie
►Min 62 ⇔ La Delta, N. Creţu îi ia locul lui D. Florea
►Min 61 ⇔ Schimbare la Slobozia: M. Drăguţ a intrat în locul lui S. Stan
►Min 60 Eliminare la Delta! Coconaşu, căpitanul echipei, vede cartonaşul roşu la cel de-al doilea galben
►Min 45 Cosmin Neagu introduce mingea în poartă, dare golul este anulat pentru ofsaid...
►Min 33 ⇔ Fl. Anghel a fost înlocuit cu V. Gheorghe
►Min 11 1-1 Lovitură de colţ şi Marincău egalează cu o lovitură de cap
►Min 4 1-0 Centrare de pe partea dreaptă şi Mihalcea înscrie cu piciorul din interiocul careului
Afacerea veteranilor! Prima victorie pentru băieţii lui Dună!
Spectatorii slobozeni aşteptau cu încredere un rezultat bun din partea uniriştilor. Şi aveau toate motivele. Tulcenii nu înregistraseră un parcurs tocmai pozitiv în deplasare la startul sezonului. A fost de ajuns o acţiune pe dreapta, încununată de execuţia sigură a experimentatului Mihalcea (4) pentru ca speranţele ialomiţenilor să prindă aripi. Doar 7 minute a durat euforia galben- albastră. Câju bate lovitura de colţ, iar Marincău işi pune capul la contribuţie ca în vremurile bune. Tulcenii pun apoi stăpânire pe mijlocul terenului, având un plus de tehnicitate şi coeziune. Neagu scutură plasa slobozeană în finalul primei reprize, dar asistentul Petruţa Iugulescu vede ofsaid. E singura care l-a vazut…
Golul 2, apanajul rezervelor
Tulcenii intră tare în debutul celui de-al doilea mitan. Neagu (47) Şi Florea (48) sunt opriţi din drumul spre gol de bravul Leo Dobre. Şi Olteanu iese în evidenţă la oportunitatea lui Mihalcea (53) de a face dubla. Cu o jumătate de oră înainte de final, Delta ramâne în 10. Căpitanul Coconaşu vede corect al doilea galben şi părăseşte terenul. Asta schimbă total strategia lui Gache care, nevoit să joace la egal, îl scoate pe Florea şi îl bagă pe Nicuşor Creţu, deşi iniţial îl pregătise pe Pantelie. De cealaltă parte, rezervele îşi fac pe deplin treaba. Drăguţ pătrunde pe dreapta şi îi centrează perfect veteranului Dumitru Gheorghe pentru 2-1. Unirea exultă după prima victorie în liga 2. La Tulcea se caută în continuare soluţia - minune pentru meciurile în deplasare.
Stări de spirit diferite: Dună fericit, Gache dezamăgit.
Bucurie demnă de cauze mai bune în tabăra Sloboziei, sentiment care l-a cuprins în mod firesc şi pe antrenorul Marin Dună: "Sunt fericit pentru că băieţii s-au dăruit total. Sper să o ţinem pe linia ultimelor două jocuri pentru că numai prin muncă putem avea rezultate. Am întâlnit astăzi o echipă clar superioară din punct de vedere ethnic, dar vedeţi că în fotbalul actual atitudinea bate valoarea".
În tabăra tulceană se putea citi resemnarea după un nou eşec în deplasare . Totuşi, antrenorul Constantin Gache a găsit resurse pentru un dialog cu reporterul liga2.ro: "Slobozenii şi-au dorit mai mult victoria. S-a dovedit din păcate că nu suntem deloc maturi. Mă refer la al doilea cartonaş a lui Coconaşu şi la numărul mare de ratări pe care l-am avut la 1-1 . Arbitrajul nu a constituit o problemă astăzi, deşi golul anulat nouă cred că a fost valabil şi asta contează foarte mult în economia jocului. Am avut o nouă înfrăngere în deplasare care a ţinut în primul rând de lipsa de concentrare. Vreau să ţineţi cont că nu suntem Real Madrid ci Delta Tulcea, pentru că şi Real Madrid a avut două înfrăngeri consecutive în deplasare. Problemele finaciare nu ar fi trebuit să influenţeze evoluţia jucătorilor. Amintiţi-vă că am bătut U. Cluj şi alte echipe bune şi iată că ne împiedicăm de formaţiile mici. Una peste alta, nu avem nicio scuză pentru înfrăngerea de astăzi".
UNIREA SLOBOZIA - DELTA TULCEA 2-1
A. Mihalcea '4, D. Gheorghe '80 / Marincău '11
L. Dobre - S. Stan (M. Drăguţ '61), R. Soare (cpt.), G. Lazăr, C. Toma - C. Roşu, M. Macare, L. Mihai, S. Gheorghiu - Fl. Anghel (V. Gheorghe '33), A. Mihalcea (D. Gheorghe '74).
Antrenor: Marin Dună
I. Olteanu - I. Filip (Pantelie '87), R. Marincău, C. Mişelăricu, C. Creţu - E. Câju, A. Ionescu (A. Iacob '49), C. Coconaşu (cpt.), A. Sin - C. Neagu, D. Florea (N. Creţu '62).
Antrenor: Constantin Gache
Eliminat: C. Coconaşu '60
-SURSA-liga2.ro
FELICITARI ECHIPEI SLOBOZENE SI DIN PARTEA REALIZATORILOR ACESTUI SITE PENTRU FRUMOASA VICTORIE OBTINUTA SI LE TINEM PUMNII PENTRU MECIUL DE SAMBATA DE LA BOTOSANI..BRAVO IALOMITENI..
liga3 seria2 etapa7
...derby de ialomita adjudecat de axintele fara mari probleme...
FC RAPID FETESTI-FC VIITORUL AXINTELE 0-2(0-1)
vineri 12.10.12 h15.00 stadion municipal fetesti
vreme-instabila cer noros ploaie la inceputul primei reprize vant moderat 18 grade C
teren-bun cu iarba dar umed in prima repriza si alunecos
spectatori-circa 400
Arbitru: Ivan Ionel - Brăila
Asistent: Babadac Ionuţ - Alexandria
Asistent: Bobe Ionuţ Marius - Videle
Observator: Cruceană Victor - Bucureşti
Observator: Dumitriu Danut - Focşani
palmares direct-nu s-au mai intalnit in liga3
RAPID
echipament complet alb:
linie clasament general-5 2 0 3 7-15 6
linie clasament acasa-2 2 0 0 6-3 6
rezultate acasa-3-1 eolica,3-2 sportul2
AXINTELE
echipament-complet verde
linie clasament general-6 4 1 1 19-4 13
linie clasament deplasare-3 1 1 1 8-4 4
rezultat e deplasare-7-1 sportul2,1-1 chirnogi,0-2 buzau
Intradevar..de ce iti este frica nu scapi niciodata.Ne-am temut foarte tare de acest meci ca nu cumva sa fie unul in care formatia noastra sa capoteze si sa piarda la scor.Ploaia cazuta cu circa 15 minute inainte de inceperea jocului a schimbat cu mult din tactica pregatita pentru acest meci astfel ca terenul a devenit alunecos si controlul mingiei la firul ierbii devenise deja o problema in special pentru portari deoarece mingea capata o viteza si mai mare atunci cand este sutata pe jos si terenul este umed.C a deobicei microbistii fetesteni au fost prezenti si in aceasta zi la stadion in speranta ca vor vedea un joc bun facut de echipa noastra si de ce nu chiar un rezultat satisfacator pentru noi daca punem la socoteala ca nici un egal nu ar fi fost un capat de tara pentru noi.Find destul de constienti de valoarea adversarului pe care urma sa-l intalnim cei doi tehnicieni au stat mult sa se hotareasca asupra modului cum sa alcatuiasca lotul si mai ales pe cine sa trimita in teren.Nu ne puteam arunca cu totii in fata si sa incercam sa punem echipa oaspete in presiune doarece nu suntem pusi la punct cu pregatirea fizica si de aceea am abordat acest meci cu o tactica mai defensiva in incercarea de a stopa actiunile celor din Axintele inca din apropierea centrului terenului.Aceasta tactica a dat roade doar in primele 15 minute cand la o gafa in defensiva noastra Gandac este nevoit sa scoata mingea din poarta inca din minutul 14 cand Robu de la oaspeti trage inselator pe jos printre fundasii nostrii la coltul scurt din interiorul careului iar mingea se duce destul de lent in plasa,portarul nostru fiind si usor mascat.Din pacate acest gol toarna parca plumb in picioarele jucatorilor nostrii care nu prea vor sa riste nici la acest scor sa se descopere in aparare fiind constienti de pericolul ce vine din partea extremelor deosebit de iuti de la Axintele.Fetestenii incearca sa se apere grupat si sa incerce arma contraatacului dar din pacate Pena devine izolat intre fundasii adversi si nu prea are sustinere din partea mijlocasilor nostrii care sunt preocapati mai mult pe faza defensiva.Oaspetii reusesc sa impinga mereu jocul in terenul nostru si sa-si mai creeze pana la pauza inca doua situatii bune de a marca dar de aceasta data Gandac este la post si deturneaza mingea in corner de sub transversala.
In repriza secunda registrul tactic ramane neschimbat in tabara noastra iar cei prezenti din tribuna devin nemultumiti de asezarea echipei si modul cum aceasta se manifesta pe faza de atac.Dar lipsa de exparienta avea sa ne coste la acest meci deoarece Axintele dispune de jucatori ce au jucat cu totii la liga3 poate si prin liga2,si acest lucru se vedea destul de clar.Prima faza mai periculoasa la poarta noastra ne costa scump,deoarece Neculai este depasit in viteza de un jucator advers si este nevoit sa-l atinga la picior si sa-l dezechilibreze in careu.Centralul brailean acorda fara ezitare lovitura de la 11 metrii pe care o transforma Novac de la oaspeti si duce scorul la 0-2 in minutul 48.Oaspetii sunt stapani pe situatie si prefera sa inghete jocul in incercarea de a conserva rezultatul fac un pas inapoi si astfel echipa noastra incepe si ea sa dea semne ca ar vrea sa atace dar la fel de prudenti ramanem in aparare in acelasi sistem ca si pana acum.Timpul trece cu repezeala si pe final reusim sa scoatem si noi mingea mult mai mult dincolo de jumatatea de teren in incercarea de a inscrie macar un gol care sa ne reintroduca in joc.Aceasta sansa o are Pena dar trage pe jos in diagonala putin pe langa poarta.Daca ar fi intrat acel sut poate altfel decurgea scorul la 1-2.Axintele se dovedeste pana la urma o nuca deosebit de tare care demonstreaza si la meciul de vineri ca este indreptatita sa spere la promovarea in liga2 cu acest lot de care dispune si modul in care se exprima in teren.Oare ce sa mai spunem in concluzie dupa meciul de vineri?..ca mai avem mult de lucrat pana sa ne putem bate de la egal la egal cu o echipa care are efectuat un stagiu de pregatire montan in aceasta vara si la care capitolul disciplina tactica in teren a fost respectat cu strictete,conditia fizica este un mare atu,iar conditiile materiale sunt ceva mai mari ca in cazul multor echipe din aceasta serie.Atat am, putut pentru moment in fata unei echipe pe care am incercat sa o blocam sa nu primim cat mai multe goluri si sa crestem de la meci la meci in evolutie..Este un esec care doare mai ales ca este si primul inregistrat pe teren propriul in acest tur de campionat si sa speram ca va fi si singurul.Ne asteapta un meci la fel de complicat si vineri seara la Buzau unde cu siguranta intalnim o echipa gazda ranita in orgoliu dupa infrangerea de la Metaloglobus si care va dorii sa castige si la scor in fata echipei noastre,dar acest lucru poate fi un avantaj pentru noi deoarece putem produce surpriza pe contraatac si prin o daruire la fel ca la meciul de la Ramnicul Sarat de unde speram ca am avut de invatat.
Rapid Fetești: Gîndac-Marcu, Blăniță, Țonea (Ureche), Neculai (Clinciu)-L. Ștefan, Eracai, Nedelea (Vintilă), Marin-Stanciu, Pena (Banoti)
Rezerve: Călugăru, Comănaș, Albuț
Viitorul Axintele: Răduță-Vasile, Simion, Oprișan, Pintilie-Rață (Ionel), Șelaru, Robu (Moses), Chiriță (Dedu)-Novac (Ștefan), Fătu
Rezerve: Sava, Mihociu, Bogorodiță
...INFRANGERILE DOR MULT,DAR DIN INFRANGERILE MICI INVATAM PENTRU A OBTINE VICTORIA CEA MARE...
PS..galerie foto si video pe pagina de facebook FC RAPID FETESTI...
rezultate si marcatori
SERIA II
Chirnogi - CSM Focşani 7-1
Cr. Panait (16, 70), Iosofache (17, 47, 57), V. Năstase (68), Fl. Barbu (72) / C. Pasăre (5)
Dunărea Călăraşi - Rapid II 2-3
M. Şerban (26), M. Ştefan (32) / St. Pereira (14, 45 - pen., 69)
Juventus Buc. - Sportul Stud. II 4-0
S. Rotaru (28), A. Truţă (50, 53, 63)
Urban Titu - CSM Rm. Sărat 1-1
M. Ionică (90+2) / Lungoci (2)
Rapid Feteşti - Axintele 0-2
A. Robu (13), L. Novac (48 pen.)
Metaloglobus - Gloria Buzau 2-0
M. Neagu (46), Alex. Popecea (60)
Eolica Dobrogea stă
Echipa M V E I Gol +/- Pct.
---------------------------------------------
1 Viitorul Axintele 7 5 1 1 21-4 16
---------------------------------------------
2 Rapid Bucureşti II 7 4 2 1 18-9 14
3 CSM Râmnicu-Sărat 7 4 2 1 14-8 14
4 Victoria Chirnogi 7 3 4 0 18-9 13
5 Dunărea Călăraşi 6 2 3 1 11-9 9
6 Juventus Bucureşti 6 2 3 1 8-6 9
7 Metaloglobus Bucureşti 6 3 0 3 9-8 9
8 Gloria Buzău 6 2 1 3 8-8 7
9 Eolica 2010 Baia 6 2 1 3 8-10 7
10 CSM Foşcani 2007 7 2 1 4 6-14 7
--------------------------------------------------
11 FC RAPID FETESTI 6 2 0 4 7-17 6
12 Urban Titu 6 1 2 3 9-7 5
13 Sportul Studenţesc Bucureşti II 7 0 0 7 5-33 0
-----------------------------------------------------
etapa viitoare
Vineri 19 Octombrie
Rapid II Bucureşti - Eolica 2010 Dobrogea 15:00
Sportul Studenţesc II Bucureşti - Dunărea Călăraşi 15:00
CSM Râmnicu Sărat - Juventus Bucureşti 15:00
Viitorul Axintele - ACS Urban Titu -sb.20.10.12- 15:00
Gloria Buzău - Rapid Feteşti 15:00
Metaloglobus Bucureşti - Victoria Chirnogi 15:00
liga4 etapa8
seniori...tandarei si gheorghe lazar umar la umar...
juniori...tandareiul zburda prin campionat...
liga4 seniori etapa8
Victoria Tandarei 6 - 1 Vointa Reviga
Recolta Gh. Lazar 4 - 2 Recolta Gh. Doja
Unirea Grivita 0 - 1 Viticola Agrofam Fetesti
Unirea Manasia 5 - 0 Victoria Mt. Buzau
AS Cazanesti 2 - 2 Abatorul Slobozia
Vointa Cocora 5 - 3 FC Radulesti
Spicul Colilia 2 - 3 C.S. Amara
clasament seniori omologat
1 Victoria Tandarei 8 7 0 1 26 - 9 21
2 Recolta Gh. Lazar 8 7 0 1 28 - 12 21
3 Vointa Cocora 8 6 0 2 30 - 9 18
4 Unirea Manasia 8 5 1 2 25 - 14 16
5 C.S. Amara 8 4 1 3 18 - 16 13
6 Viticola Agrofam Fetesti 8 4 1 3 13 - 11 13
7 Victoria Mt. Buzau 8 4 0 4 12 - 15 12
8 Recolta Gh. Doja 8 4 0 4 19 - 27 12
9 Abatorul Slobozia 8 2 2 4 17 - 19 8
10 AS Cazanesti 8 1 3 4 17 - 25 6
11 FC Radulesti 8 2 2 4 18 - 27 5*
12 Spicul Colilia 8 1 2 5 17 - 32 5
13 Vointa Reviga 8 1 1 6 9 - 19 4
14 Unirea Grivita 8 1 1 6 13 - 27 4
*Echipa FC Radulesti: -3 puncte (retragerea echipei de pe teren la jocul cu Unirea Manasia
liga4 juniori etapa8
Victoria Tandarei 15 - 0 Vointa Reviga
Recolta Gh. Lazar 2 - 1 Recolta Gh. Doja
Unirea Grivita 3 - 4 Viticola Agrofam Fetesti
Unirea Manasia 2 - 3 Victoria Mt. Buzau
AS Cazanesti 1 - 4 Abatorul Slobozia
Vointa Cocora 5 - 1 FC Radulesti
Spicul Colilia 2 - 3 C.S. Amara
clasament juniori omologat
1 Victoria Tandarei 8 7 1 0 41 - 8 22
2 Viticola Agrofam Fetesti 8 6 0 2 33 - 11 18
3 Victoria Mt. Buzau 8 5 1 2 16 - 11 16
4 Recolta Gh. Lazar 8 5 0 3 32 - 19 15
5 Unirea Manasia 8 4 1 3 28 - 20 13
6 Vointa Cocora 8 4 1 3 20 - 17 13
7 Recolta Gh. Doja 8 4 1 3 27 - 27 13
8 C.S. Amara 8 4 0 4 28 - 24 12
9 AS Cazanesti 8 3 1 4 28 - 23 10
10 Abatorul Slobozia 8 3 0 5 19 - 17 9
11 Spicul Colilia 8 3 0 5 13 - 30 9
12 FC Radulesti 8 3 0 5 20 - 42 9
13 Unirea Grivita 8 1 0 7 14 - 31 3
14 Vointa Reviga 8 1 0 7 7 - 46 3
ETAPA VIITOARE(sb.20.10.12 jun14.00 sen16.00)
C.S. Amara - Victoria Tandarei
FC Radulesti - Spicul Colilia
Abatorul Slobozia - Vointa Cocora
Victoria Mt. Buzau - AS Cazanesti
Viticola Agrofam Fetesti - Unirea Manasia
Recolta Gh. Doja - Unirea Grivita
Vointa Reviga - Recolta Gh. Laza
Victoria Tandarei 6 - 1 Vointa Reviga
Recolta Gh. Lazar 4 - 2 Recolta Gh. Doja
Unirea Grivita 0 - 1 Viticola Agrofam Fetesti
Unirea Manasia 5 - 0 Victoria Mt. Buzau
AS Cazanesti 2 - 2 Abatorul Slobozia
Vointa Cocora 5 - 3 FC Radulesti
Spicul Colilia 2 - 3 C.S. Amara
clasament seniori omologat
1 Victoria Tandarei 8 7 0 1 26 - 9 21
2 Recolta Gh. Lazar 8 7 0 1 28 - 12 21
3 Vointa Cocora 8 6 0 2 30 - 9 18
4 Unirea Manasia 8 5 1 2 25 - 14 16
5 C.S. Amara 8 4 1 3 18 - 16 13
6 Viticola Agrofam Fetesti 8 4 1 3 13 - 11 13
7 Victoria Mt. Buzau 8 4 0 4 12 - 15 12
8 Recolta Gh. Doja 8 4 0 4 19 - 27 12
9 Abatorul Slobozia 8 2 2 4 17 - 19 8
10 AS Cazanesti 8 1 3 4 17 - 25 6
11 FC Radulesti 8 2 2 4 18 - 27 5*
12 Spicul Colilia 8 1 2 5 17 - 32 5
13 Vointa Reviga 8 1 1 6 9 - 19 4
14 Unirea Grivita 8 1 1 6 13 - 27 4
*Echipa FC Radulesti: -3 puncte (retragerea echipei de pe teren la jocul cu Unirea Manasia
liga4 juniori etapa8
Victoria Tandarei 15 - 0 Vointa Reviga
Recolta Gh. Lazar 2 - 1 Recolta Gh. Doja
Unirea Grivita 3 - 4 Viticola Agrofam Fetesti
Unirea Manasia 2 - 3 Victoria Mt. Buzau
AS Cazanesti 1 - 4 Abatorul Slobozia
Vointa Cocora 5 - 1 FC Radulesti
Spicul Colilia 2 - 3 C.S. Amara
clasament juniori omologat
1 Victoria Tandarei 8 7 1 0 41 - 8 22
2 Viticola Agrofam Fetesti 8 6 0 2 33 - 11 18
3 Victoria Mt. Buzau 8 5 1 2 16 - 11 16
4 Recolta Gh. Lazar 8 5 0 3 32 - 19 15
5 Unirea Manasia 8 4 1 3 28 - 20 13
6 Vointa Cocora 8 4 1 3 20 - 17 13
7 Recolta Gh. Doja 8 4 1 3 27 - 27 13
8 C.S. Amara 8 4 0 4 28 - 24 12
9 AS Cazanesti 8 3 1 4 28 - 23 10
10 Abatorul Slobozia 8 3 0 5 19 - 17 9
11 Spicul Colilia 8 3 0 5 13 - 30 9
12 FC Radulesti 8 3 0 5 20 - 42 9
13 Unirea Grivita 8 1 0 7 14 - 31 3
14 Vointa Reviga 8 1 0 7 7 - 46 3
ETAPA VIITOARE(sb.20.10.12 jun14.00 sen16.00)
C.S. Amara - Victoria Tandarei
FC Radulesti - Spicul Colilia
Abatorul Slobozia - Vointa Cocora
Victoria Mt. Buzau - AS Cazanesti
Viticola Agrofam Fetesti - Unirea Manasia
Recolta Gh. Doja - Unirea Grivita
Vointa Reviga - Recolta Gh. Laza
liga5 etapa9
SERIA1
seniori...orezu surprinde pe toata lumea...
juniori...ciulnita neinvinsa si dupa aceasta runda...
SERIA2
seniori...barcanesti pas fals facut acasa...
juniori...lupta in doi intre dridu si axintele2...
SENIORI
Vointa Brincoveni 4 - 0 Unirea M.Kogalniceanu
Gloria Gura Ialomitei 2 - 2 Viitorul Valea Ciorii
Vointa Bratianu Scanteia 0 - 7 AS Orezu
Albesti 08 4 - 0 Baraganul Ciulnita
Recolta Saveni 2 - 1 Gloria Ograda
FC Movila 2 - 6 Andrias Andrasesti
FC Traian 2 - 0 Agronomia Bucu
Rapid Perieti 1 - 1 Dunarea Giurgeni
Viitorul Platonesti 4 - 2 FC Inter Stelnica
clasament omologat
1 Viitorul Platonesti 9 7 0 2 38 - 19 21
2 AS Orezu 9 7 0 2 30 - 13 21
3 Andrias Andrasesti 9 6 1 2 34 - 10 19
4 FC Traian 9 6 0 3 32 - 22 18
5 Albesti 08 9 6 0 3 23 - 18 18
6 Dunarea Giurgeni 9 5 2 2 28 - 21 17
7 Recolta Saveni 9 5 0 4 23 - 23 15
8 Gloria Gura Ialomitei 9 3 4 2 19 - 16 13
9 Gloria Ograda 9 4 1 4 17 - 21 13
10 Unirea M.Kogalniceanu 9 4 0 5 16 - 26 12
11 Baraganul Ciulnita 9 3 2 4 15 - 12 11
12 FC Movila 9 3 1 5 19 - 29 10
13 Viitorul Valea Ciorii 9 2 2 5 18 - 29 8
14 Vointa Scanteia 9 4 1 4 22 - 41 7**
15 Vointa Brincoveni 9 4 0 5 21 - 23 6**
16 Agronomia Bucu 9 2 0 7 18 - 25 6
17 FC Inter Stelnica 9 1 1 7 13 - 24 4
18 Rapid Perieti 9 1 1 7 14 - 28 4
**Vointa Bratianu Scanteia: -6 puncte (substituire jucatori la jocul Dunarea Giurgeni- Vointa Scinteia)
**Vointa Brincoveni: -6 puncte (substituire jucatori la jocul Vointa Brincoveni- AS Orezu
JUNIORI
Vointa Brincoveni 0 - 0 Unirea M.Kogalniceanu
Gloria Gura Ialomitei 4 - 1 Viitorul Valea Ciorii
Vointa Scanteia 0 - 5 AS Orezu
Albesti 08 0 - 1 Baraganul Ciulnita
Recolta Saveni 2 - 0 Gloria Ograda
FC Movila 7 - 2 Andrias Andrasesti
FC Traian 1 - 3 Agronomia Bucu
Rapid Perieti 11 - 1 Dunarea Giurgeni
Viitorul Platonesti 5 - 1 FC Inter Stelnica
clasament omologat
1 Baraganul Ciulnita 9 8 1 0 29 - 4 25
2 Recolta Saveni 9 8 0 1 44 - 11 24
3 Unirea M.Kogalniceanu 9 6 2 1 22 - 10 20
4 Albesti 08 9 6 0 3 22 - 9 18
5 Viitorul Platonesti 9 5 1 3 28 - 25 16
6 FC Movila 9 5 0 4 30 - 28 15
7 Vointa Brincoveni 9 3 4 2 18 - 14 13
8 FC Traian 9 4 1 4 20 - 17 13
9 Gloria Gura Ialomitei 9 3 3 3 15 - 11 12
10 Agronomia Bucu 9 4 0 5 25 - 22 12
11 AS Orezu 9 4 0 5 17 - 27 12
12 Vointa Scanteia 9 4 0 5 17 - 37 12
13 Andrias Andrasesti 9 3 2 4 14 - 18 11
14 Gloria Ograda 9 3 1 5 25 - 30 10
15 Viitorul Valea Ciorii 9 2 2 5 11 - 16 8
16 FC Inter Stelnica 9 2 1 6 14 - 26 7
17 Rapid Perieti 9 2 0 7 23 - 33 0**
18 Dunarea Giurgeni 9 0 0 9 5 - 41 0
**Rapid Perieti: -6 puncte (substituire la jocul Unirea M.Kogalniceanu- Rapid Perieti)
ETAPA VIITOARE(sb.20.10.12 jun14.00 sen16.00)
Unirea M.Kogalniceanu - FC Inter Stelnica
Dunarea Giurgeni - Viitorul Platonesti
Agronomia Bucu - Rapid Perieti
Andrias Andrasesti - FC Traian
Gloria Ograda - FC Movila
Baraganul Ciulnita - Recolta Saveni
AS Orezu - Albesti 08
Viitorul Valea Ciorii - Vointa Scanteia
Vointa Brincoveni - Gloria Gura Ialomitei
liga5 seria2 etapa9
SENIORI
Recolta Barcanesti 1 - 1 Viitorul Moldoveni
Unirea Fierbinti 2 - 1 Viitorul Axintele
Staruinta Brosteni 2 - 1 Cosereni
Essenza Sf. Gheorghe 5 - 1 Recolta Malu Rosu
Infratirea Jilavele 2 - 1 Unirea Ion Roata
Unirea Sarateni 2 - 2 Fulgerul Fierbinti
FC Dridu 3 - 2 Secunda Adincata
Vointa Maia 0 - 3 Libertatea Salcioara
clasament omologat
1 Infratirea Jilavele 9 8 0 1 35 - 13 24
2 Unirea Sarateni 9 7 1 1 36 - 24 22
3 Unirea Fierbinti 9 7 0 2 27 - 8 21
4 Recolta Barcanesti 9 6 1 2 34 - 17 19
5 Fulgerul Fierbinti 8 5 2 1 18 - 9 17
6 Libertatea Salcioara 8 5 1 2 31 - 19 16
7 Staruinta Brosteni 9 5 1 3 20 - 18 16
8 Viitorul Moldoveni 8 3 3 2 19 - 13 12
9 Recolta Malu Rosu 8 3 1 4 19 - 21 10
10 Unirea Ion Roata 8 3 1 4 15 - 18 10
11 Viitorul Axintele2 8 2 2 4 15 - 13 8
12 Secunda Adincata 8 2 0 6 12 - 25 6
13 Juventus Boranesti 8 2 0 6 15 - 30 6
14 Essenza Sf. Gheorghe 9 2 0 7 14 - 34 6
15 AS Cosereni 8 1 1 6 11 - 20 4
16 FC Dridu 9 3 0 6 17 - 24 3**
17 Vointa Maia 9 1 0 8 10 - 42 3
** FC Dridu: -6 puncte (substituire jucatori la jocul Libertatea Salcioara- FC Dridu)
JUNIORI
Recolta Barcanesti 2 - 2 Viitorul Moldoveni
Unirea Fierbinti 1 - 5 Viitorul Axintele
Staruinta Brosteni 2 - 1 Cosereni
Essenza Sf. Gheorghe 0 - 3 Recolta Malu Rosu
Infratirea Jilavele 1-3 Unirea Ion Roata
Unirea Sarateni 1 - 4 Fulgerul Fierbinti
FC Dridu 5 - 2 Secunda Adincata
Vointa Maia 2 - 7 Libertatea Salcioara
clasament omologat
1 FC Dridu 9 8 0 1 43 - 12 24
2 Viitorul Axintele2 8 7 1 0 41 - 6 22
3 Staruinta Brosteni 9 5 3 1 24 - 21 18
4 Fulgerul Fierbinti 8 5 2 1 21 - 11 17
5 AS Cosereni 8 5 1 2 21 - 13 16
6 Secunda Adincata 8 5 0 3 23 - 16 15
7 Infratirea Jilavele 9 4 1 4 28 - 18 13
8 Recolta Barcanesti 9 4 1 4 26 - 23 13
9 Unirea Fierbinti 9 4 1 4 20 - 18 13
10 Viitorul Moldoveni 8 3 3 2 18 - 19 12
11 Recolta Malu Rosu 8 3 1 4 21 - 17 10
12 Unirea Sarateni 9 3 0 6 12 - 24 9
13 Libertatea Salcioara 8 2 2 4 19 - 15 8
14 Unirea Ion Roata 8 2 2 4 13 - 24 8
15 Juventus Boranesti 8 2 0 6 18 - 31 6
16 Vointa Maia 9 1 0 8 7 - 55 3
17 Essenza Sf. Gheorghe 9 0 0 9 3 - 35 0
ETAPA VIITOARE(dum.21.10.12 jun14.00 sen16.00)
Juventus Boranesti - Libertatea Salcioara
Secunda Adincata - Vointa Maia
Fulgerul Fierbinti - FC Dridu
Unirea Ion Roata - Unirea Sarateni
Recolta Malu Rosu - Infratirea Jilavele
AS Cosereni - Essenza Sf. Gheorghe
Viitorul Axintele2 - Staruinta Brosteni
Viitorul Moldoveni - Unirea Fierbinti
Vointa Brincoveni 4 - 0 Unirea M.Kogalniceanu
Gloria Gura Ialomitei 2 - 2 Viitorul Valea Ciorii
Vointa Bratianu Scanteia 0 - 7 AS Orezu
Albesti 08 4 - 0 Baraganul Ciulnita
Recolta Saveni 2 - 1 Gloria Ograda
FC Movila 2 - 6 Andrias Andrasesti
FC Traian 2 - 0 Agronomia Bucu
Rapid Perieti 1 - 1 Dunarea Giurgeni
Viitorul Platonesti 4 - 2 FC Inter Stelnica
clasament omologat
1 Viitorul Platonesti 9 7 0 2 38 - 19 21
2 AS Orezu 9 7 0 2 30 - 13 21
3 Andrias Andrasesti 9 6 1 2 34 - 10 19
4 FC Traian 9 6 0 3 32 - 22 18
5 Albesti 08 9 6 0 3 23 - 18 18
6 Dunarea Giurgeni 9 5 2 2 28 - 21 17
7 Recolta Saveni 9 5 0 4 23 - 23 15
8 Gloria Gura Ialomitei 9 3 4 2 19 - 16 13
9 Gloria Ograda 9 4 1 4 17 - 21 13
10 Unirea M.Kogalniceanu 9 4 0 5 16 - 26 12
11 Baraganul Ciulnita 9 3 2 4 15 - 12 11
12 FC Movila 9 3 1 5 19 - 29 10
13 Viitorul Valea Ciorii 9 2 2 5 18 - 29 8
14 Vointa Scanteia 9 4 1 4 22 - 41 7**
15 Vointa Brincoveni 9 4 0 5 21 - 23 6**
16 Agronomia Bucu 9 2 0 7 18 - 25 6
17 FC Inter Stelnica 9 1 1 7 13 - 24 4
18 Rapid Perieti 9 1 1 7 14 - 28 4
**Vointa Bratianu Scanteia: -6 puncte (substituire jucatori la jocul Dunarea Giurgeni- Vointa Scinteia)
**Vointa Brincoveni: -6 puncte (substituire jucatori la jocul Vointa Brincoveni- AS Orezu
JUNIORI
Vointa Brincoveni 0 - 0 Unirea M.Kogalniceanu
Gloria Gura Ialomitei 4 - 1 Viitorul Valea Ciorii
Vointa Scanteia 0 - 5 AS Orezu
Albesti 08 0 - 1 Baraganul Ciulnita
Recolta Saveni 2 - 0 Gloria Ograda
FC Movila 7 - 2 Andrias Andrasesti
FC Traian 1 - 3 Agronomia Bucu
Rapid Perieti 11 - 1 Dunarea Giurgeni
Viitorul Platonesti 5 - 1 FC Inter Stelnica
clasament omologat
1 Baraganul Ciulnita 9 8 1 0 29 - 4 25
2 Recolta Saveni 9 8 0 1 44 - 11 24
3 Unirea M.Kogalniceanu 9 6 2 1 22 - 10 20
4 Albesti 08 9 6 0 3 22 - 9 18
5 Viitorul Platonesti 9 5 1 3 28 - 25 16
6 FC Movila 9 5 0 4 30 - 28 15
7 Vointa Brincoveni 9 3 4 2 18 - 14 13
8 FC Traian 9 4 1 4 20 - 17 13
9 Gloria Gura Ialomitei 9 3 3 3 15 - 11 12
10 Agronomia Bucu 9 4 0 5 25 - 22 12
11 AS Orezu 9 4 0 5 17 - 27 12
12 Vointa Scanteia 9 4 0 5 17 - 37 12
13 Andrias Andrasesti 9 3 2 4 14 - 18 11
14 Gloria Ograda 9 3 1 5 25 - 30 10
15 Viitorul Valea Ciorii 9 2 2 5 11 - 16 8
16 FC Inter Stelnica 9 2 1 6 14 - 26 7
17 Rapid Perieti 9 2 0 7 23 - 33 0**
18 Dunarea Giurgeni 9 0 0 9 5 - 41 0
**Rapid Perieti: -6 puncte (substituire la jocul Unirea M.Kogalniceanu- Rapid Perieti)
ETAPA VIITOARE(sb.20.10.12 jun14.00 sen16.00)
Unirea M.Kogalniceanu - FC Inter Stelnica
Dunarea Giurgeni - Viitorul Platonesti
Agronomia Bucu - Rapid Perieti
Andrias Andrasesti - FC Traian
Gloria Ograda - FC Movila
Baraganul Ciulnita - Recolta Saveni
AS Orezu - Albesti 08
Viitorul Valea Ciorii - Vointa Scanteia
Vointa Brincoveni - Gloria Gura Ialomitei
liga5 seria2 etapa9
SENIORI
Recolta Barcanesti 1 - 1 Viitorul Moldoveni
Unirea Fierbinti 2 - 1 Viitorul Axintele
Staruinta Brosteni 2 - 1 Cosereni
Essenza Sf. Gheorghe 5 - 1 Recolta Malu Rosu
Infratirea Jilavele 2 - 1 Unirea Ion Roata
Unirea Sarateni 2 - 2 Fulgerul Fierbinti
FC Dridu 3 - 2 Secunda Adincata
Vointa Maia 0 - 3 Libertatea Salcioara
clasament omologat
1 Infratirea Jilavele 9 8 0 1 35 - 13 24
2 Unirea Sarateni 9 7 1 1 36 - 24 22
3 Unirea Fierbinti 9 7 0 2 27 - 8 21
4 Recolta Barcanesti 9 6 1 2 34 - 17 19
5 Fulgerul Fierbinti 8 5 2 1 18 - 9 17
6 Libertatea Salcioara 8 5 1 2 31 - 19 16
7 Staruinta Brosteni 9 5 1 3 20 - 18 16
8 Viitorul Moldoveni 8 3 3 2 19 - 13 12
9 Recolta Malu Rosu 8 3 1 4 19 - 21 10
10 Unirea Ion Roata 8 3 1 4 15 - 18 10
11 Viitorul Axintele2 8 2 2 4 15 - 13 8
12 Secunda Adincata 8 2 0 6 12 - 25 6
13 Juventus Boranesti 8 2 0 6 15 - 30 6
14 Essenza Sf. Gheorghe 9 2 0 7 14 - 34 6
15 AS Cosereni 8 1 1 6 11 - 20 4
16 FC Dridu 9 3 0 6 17 - 24 3**
17 Vointa Maia 9 1 0 8 10 - 42 3
** FC Dridu: -6 puncte (substituire jucatori la jocul Libertatea Salcioara- FC Dridu)
JUNIORI
Recolta Barcanesti 2 - 2 Viitorul Moldoveni
Unirea Fierbinti 1 - 5 Viitorul Axintele
Staruinta Brosteni 2 - 1 Cosereni
Essenza Sf. Gheorghe 0 - 3 Recolta Malu Rosu
Infratirea Jilavele 1-3 Unirea Ion Roata
Unirea Sarateni 1 - 4 Fulgerul Fierbinti
FC Dridu 5 - 2 Secunda Adincata
Vointa Maia 2 - 7 Libertatea Salcioara
clasament omologat
1 FC Dridu 9 8 0 1 43 - 12 24
2 Viitorul Axintele2 8 7 1 0 41 - 6 22
3 Staruinta Brosteni 9 5 3 1 24 - 21 18
4 Fulgerul Fierbinti 8 5 2 1 21 - 11 17
5 AS Cosereni 8 5 1 2 21 - 13 16
6 Secunda Adincata 8 5 0 3 23 - 16 15
7 Infratirea Jilavele 9 4 1 4 28 - 18 13
8 Recolta Barcanesti 9 4 1 4 26 - 23 13
9 Unirea Fierbinti 9 4 1 4 20 - 18 13
10 Viitorul Moldoveni 8 3 3 2 18 - 19 12
11 Recolta Malu Rosu 8 3 1 4 21 - 17 10
12 Unirea Sarateni 9 3 0 6 12 - 24 9
13 Libertatea Salcioara 8 2 2 4 19 - 15 8
14 Unirea Ion Roata 8 2 2 4 13 - 24 8
15 Juventus Boranesti 8 2 0 6 18 - 31 6
16 Vointa Maia 9 1 0 8 7 - 55 3
17 Essenza Sf. Gheorghe 9 0 0 9 3 - 35 0
ETAPA VIITOARE(dum.21.10.12 jun14.00 sen16.00)
Juventus Boranesti - Libertatea Salcioara
Secunda Adincata - Vointa Maia
Fulgerul Fierbinti - FC Dridu
Unirea Ion Roata - Unirea Sarateni
Recolta Malu Rosu - Infratirea Jilavele
AS Cosereni - Essenza Sf. Gheorghe
Viitorul Axintele2 - Staruinta Brosteni
Viitorul Moldoveni - Unirea Fierbinti
liga6 etapa8
seria1...Bordusani invinge greu Iazu si urmareste rapidul de Fetesti...
seria2...lupta in doi..Alexeni sau Rovine?
(foto-real gimbasani)
liga6 seria1 etapa8
Agronomia Bucu II 2 - 1 Spicul Marculesti
Omega Milosesti 2 - 1 Real Gimbasani
Recolta Buesti 8 - 1 Sport '09 Paltinis
Fair-Play Slobozia Noua 6 - 0 Inter Stejaru
Baraganul Ciulnita II 4 - 1 Spicul Vladeni
MB Stiinta Slobozia 5 - 0 Biruinta Sb. Noua
Victoria Bordusani 1 - 0 Spartacus Iazu
Rapid Fetesti II 7 - 1 Vointa Orboesti
clasament omologat
1 Rapid Fetesti II 8 7 1 0 35 - 9 22
2 Victoria Bordusani 8 6 2 0 24 - 5 20
3 MB Stiinta Slobozia 8 6 0 2 33 - 19 18
4 Recolta Buesti 8 5 0 3 41 - 16 15
5 Agronomia Bucu II 8 5 0 3 24 - 14 15
6 Spartacus Iazu 8 5 0 3 24 - 15 15
7 Spicul Marculesti 8 4 1 3 31 - 20 13
8 Real Gimbasani 8 4 1 3 20 - 20 13
9 Biruinta Sb. Noua 8 3 1 4 22 - 30 10
10 Spicul Vladeni 8 3 1 4 18 - 28 10
11 Omega Milosesti 8 3 2 3 18 - 20 8*
12 Baraganul Ciulnita II 8 2 0 6 14 - 29 6
13 Vointa Orboesti 8 2 0 6 17 - 36 6
14 Fair-Play Slobozia Noua 8 2 1 5 17 - 17 4*
15 Sport '09 Paltinis 8 0 2 6 18 - 48 2
16 Inter Stejaru 8 0 2 6 11 - 41 -1*
*Inter Stejaru: -3 puncte (neprezentare la jocul Inter Stejaru- Spicul Marculesti)
*Omega Milosesti: -3 puncte (neprezentare la jocul Spicul Vladeni- Omega Milosesti)
*Fair-Play Slobozia Noua: -3 puncte (neprezentare la jocul Spicul Vladeni- Fair Play Sb. Noua
ETAPA VIITOARE(dum.21.10.12 h16.00)
Vointa Orboesti - Agronomia Bucu II
Spartacus Iazu - Rapid Fetesti II
Biruinta Sb. Noua - Victoria Bordusani
Spicul Vladeni - MB Stiinta Slobozia
Inter Stejaru - Baraganul Ciulnita II
Sport '09 Paltinis - Fair-Play Slobozia Noua
Real Gimbasani - Recolta Buesti
Spicul Marculesti - Omega Milosesti
liga6 seria2 etapa8
Unirea Patru Frati 1 - 2 Gloria Alexeni
Steaua Borduselu 3 - 2 Avantul Grindu
FC Movilita 2 - 1 AS Brosteni
Infratirea Jilavele II 1 - 0 Vointa Barbulesti
Victoria Rosiori 3 - 0 Dinamo Borduselu
Athletic Valea Macrisului 3 - 2 Vointa Cocora II
clasament omologat
1 Gloria Alexeni 6 5 1 0 17 - 6 10 16
2 Avantul Rovine 7 5 1 1 20 - 14 16
3 Infratirea Jilavele II 7 4 1 2 17 - 23 13
4 Vointa Cocora II 8 4 0 4 21 - 13 12
5 Athletic Valea Macrisului 7 4 0 3 22 - 17 12
6 Victoria Rosiori 7 4 0 3 15 - 13 12
7 Steaua Borduselu 7 4 0 3 17 - 17 12
8 Unirea Girbovi 6 3 2 1 20 - 12 11
9 Vointa Barbulesti 8 3 0 5 24 - 26 9
10 Avantul Grindu 6 2 1 3 17 - 18 7
11 Dinamo Borduselu 8 2 1 5 11 - 22 7
12 Unirea Patru Frati 7 2 0 5 15 - 17 6
13 FC Movilita 7 2 0 5 19 - 27 6
14 AS Brosteni 7 1 1 5 14 - 24 4
ETAPA VIITOARE(dum21.10.12 h16.00)
Dinamo Borduselu - Athletic Valea Macrisului
Vointa Barbulesti - Victoria Rosiori
AS Brosteni - Infratirea Jilavele II
Avantul Grindu - Avantul Rovine
Gloria Alexeni - Steaua Borduselu
Unirea Girbovi - Unirea Patru Frati
liga6 seria1 etapa8
Agronomia Bucu II 2 - 1 Spicul Marculesti
Omega Milosesti 2 - 1 Real Gimbasani
Recolta Buesti 8 - 1 Sport '09 Paltinis
Fair-Play Slobozia Noua 6 - 0 Inter Stejaru
Baraganul Ciulnita II 4 - 1 Spicul Vladeni
MB Stiinta Slobozia 5 - 0 Biruinta Sb. Noua
Victoria Bordusani 1 - 0 Spartacus Iazu
Rapid Fetesti II 7 - 1 Vointa Orboesti
clasament omologat
1 Rapid Fetesti II 8 7 1 0 35 - 9 22
2 Victoria Bordusani 8 6 2 0 24 - 5 20
3 MB Stiinta Slobozia 8 6 0 2 33 - 19 18
4 Recolta Buesti 8 5 0 3 41 - 16 15
5 Agronomia Bucu II 8 5 0 3 24 - 14 15
6 Spartacus Iazu 8 5 0 3 24 - 15 15
7 Spicul Marculesti 8 4 1 3 31 - 20 13
8 Real Gimbasani 8 4 1 3 20 - 20 13
9 Biruinta Sb. Noua 8 3 1 4 22 - 30 10
10 Spicul Vladeni 8 3 1 4 18 - 28 10
11 Omega Milosesti 8 3 2 3 18 - 20 8*
12 Baraganul Ciulnita II 8 2 0 6 14 - 29 6
13 Vointa Orboesti 8 2 0 6 17 - 36 6
14 Fair-Play Slobozia Noua 8 2 1 5 17 - 17 4*
15 Sport '09 Paltinis 8 0 2 6 18 - 48 2
16 Inter Stejaru 8 0 2 6 11 - 41 -1*
*Inter Stejaru: -3 puncte (neprezentare la jocul Inter Stejaru- Spicul Marculesti)
*Omega Milosesti: -3 puncte (neprezentare la jocul Spicul Vladeni- Omega Milosesti)
*Fair-Play Slobozia Noua: -3 puncte (neprezentare la jocul Spicul Vladeni- Fair Play Sb. Noua
ETAPA VIITOARE(dum.21.10.12 h16.00)
Vointa Orboesti - Agronomia Bucu II
Spartacus Iazu - Rapid Fetesti II
Biruinta Sb. Noua - Victoria Bordusani
Spicul Vladeni - MB Stiinta Slobozia
Inter Stejaru - Baraganul Ciulnita II
Sport '09 Paltinis - Fair-Play Slobozia Noua
Real Gimbasani - Recolta Buesti
Spicul Marculesti - Omega Milosesti
liga6 seria2 etapa8
Unirea Patru Frati 1 - 2 Gloria Alexeni
Steaua Borduselu 3 - 2 Avantul Grindu
FC Movilita 2 - 1 AS Brosteni
Infratirea Jilavele II 1 - 0 Vointa Barbulesti
Victoria Rosiori 3 - 0 Dinamo Borduselu
Athletic Valea Macrisului 3 - 2 Vointa Cocora II
clasament omologat
1 Gloria Alexeni 6 5 1 0 17 - 6 10 16
2 Avantul Rovine 7 5 1 1 20 - 14 16
3 Infratirea Jilavele II 7 4 1 2 17 - 23 13
4 Vointa Cocora II 8 4 0 4 21 - 13 12
5 Athletic Valea Macrisului 7 4 0 3 22 - 17 12
6 Victoria Rosiori 7 4 0 3 15 - 13 12
7 Steaua Borduselu 7 4 0 3 17 - 17 12
8 Unirea Girbovi 6 3 2 1 20 - 12 11
9 Vointa Barbulesti 8 3 0 5 24 - 26 9
10 Avantul Grindu 6 2 1 3 17 - 18 7
11 Dinamo Borduselu 8 2 1 5 11 - 22 7
12 Unirea Patru Frati 7 2 0 5 15 - 17 6
13 FC Movilita 7 2 0 5 19 - 27 6
14 AS Brosteni 7 1 1 5 14 - 24 4
ETAPA VIITOARE(dum21.10.12 h16.00)
Dinamo Borduselu - Athletic Valea Macrisului
Vointa Barbulesti - Victoria Rosiori
AS Brosteni - Infratirea Jilavele II
Avantul Grindu - Avantul Rovine
Gloria Alexeni - Steaua Borduselu
Unirea Girbovi - Unirea Patru Frati
liga2 seria1 etapa6
UNIREA FRANGE ARIPILE AVIONULUI DE OTOPENI...
..UNIREA neinvinsa dupa inca o deplasare...
CS OTOPENI - UNIREA SLOBOZIA 1-1 UN EGAL MARE PENTRU SLOBOZIA
„Vioară” s-a dezacordat! CS Otopeni face al doilea pas greşit din acest sezon
După ce nu au reuşit să câştige la Târgovişte având un om în plus, echipa pregătitiă de Ion Viorel nu a reuşit să ia toate cele trei puncte, terminând 1-1 partida cu Unirea Slobozia.
Cotată favorită la victorie, CS Otopeni a pierdut din nou două puncte, mai ales că astăzi a avut avantaj. Cu o primă repriză destul de ştearsă, în care singurele faze importate au fost la poarta lui Dobre, Pălimaru şi Dumitrescu ratând ţinta după două faze spectaculoase, ilfovenii au deschis scorul în mitanul secund după golul lui Călin Marin (54). Acesta a prelungit în poartă o minge venită din corner şi toată lumea era fericită pe micuţa arenă din Otopeni. Jocul s-a animat după acest gol, iar ambele echipe trag mai tare pentru a învinge, iar cei care lovesc sunt oaspeţii. Liviu Mihai (68) execută o lovitură liberă de la aproximativ 25 de metri, la colţul scurt, iar Bucuroiu se vede nevoit să scoată mingea din plasă, după ce acesta nu a plonjat destul cât să oprească golul. Mai trec 10 minute, iar ialomiţenii au avut şansa de a da lovitura, dar şutul lui Roşu este respins tardiv în bară de Bucuroiu. Minutele trec Otopeniul încearcă să înscrie în poarta lui Dobre, dar tabela nu se mai schimbă, iar după fluierul final, Ion Viorel rămâne pe bancă, vizibil nervos, unde discută cu directorul sportiv.
CS Otopeni - Unirea Slobozia 1-1
C. Marin 54 / L. Mihai 68
Bucuroiu - S. Pană (Bardu 75), Cl. Dumitrescu, Pălimaru, Vătavu, Bg. Dumitru, Răvoiu (Ghiţă 61), Fl. Manea, Mug. Dedu (cpt.), Fl. Pârvu (Bucă 80), C. Marin
Antrenor: Viorel Ion
L. Dobre - S. Stan, R. Soare (cpt.), G. Lazăr, C. Toma, C. Roşu, Macare, L. Mihai (Cristea 89), Georghiu, Mihalcea (V. Toma 90+3), Fl .Anghel (V. Gheorghe 65)
Antrenor: Marin Dună
►Min 90+3 ⇔ Iese Mihalcea şi intră V. Toma
►Min 89 ⇔ Iese Liviu Mihai şi intră Cristea
►Min 80 ⇔ Iese Pârvu şi intră Bucă
►Min 78 Roşu trage puternic de la peste 30 de metri, Bucuroiu deviază puţin minge şi încheietura barelor este zdruncinată
►Min 75 ⇔ Bardu intră în locul lui Pană
►Min 68 1-1 Liviu Mihai execută o lovitură liberă de la 25 de metri la prima bară, Bucuroiu ciupeşte mingea, dar nu o împiedică să intre în plasă
►Min 65 ⇔ Iese Anghel şi intră V. Gheorghe
►Min 61 ⇔ Răvoiu iese accidentat şi intră Ghiţă
►Min 54 1-0 Călin Marin atacă la colţul scurt la o lovitură de colţ, loveşte cu capul de lângă un adversar şi mingea pătrunde în plasă pe la prima bară printre portar şi un fundaş al Unirii
►Min 41 Pasă peste apărare de la mijlocul terenului, doi jucători ai Otopeniului pleacă de la limita offside-ului, Pălimaru ajunge primul la balon, la 10 metri, şi-l lobează cu o lovitură de cap pe Dobre, care deviază puţin, iar Soare respinge aproape de pe linia porţii
►Min 24 Dumitrescu trage de la 30 de metri puţin peste transversală
CS OTOPENI - UNIREA SLOBOZIA 1-1 PROBLEME FINANCIARE ŞI LA OTOPENI
"E greu să motivezi jucători neplătiţi de 5 luni!"
Ion Viorel s-a arătat destul de supărat după egalul cu Unirea Slobozia. După fluierul final a rămas pe bancă, unde şi-a adunat toate gândurile, iar când a venit la vestiare s-a lăsat convins cu greu să vorbească cu presa. A încercat să-şi asundă supărarea, ieşind chiar şi din incinta vestiarelor, undeva spre intrarea de la tribună. Când într-un final a acceptat să-şi spună părerea, acesta a încercat să găsească o cauză pentru meciul mai puţin reuşit cu ialomiţenii, despre care consideră că echipa sa îl putea câştiga.
"Am pierdut din nou 2 puncte. La noi e pericol cu aceste lovituri libere, avem patru goluri primite din astfel de faze fixe. Nu am prins nici cea mai bună zi, dar eu cred că puteam câştiga. Nu se pune problema că jucătorii nu au vrut mai mult. Sunt probleme financiare şi la noi, ca în toată România. Jucătorii sunt neplătiţi., unii nu au ce să mănânce. E greu să motivezi jucători neplătiţi de cinci luni!", a spus după meci antrenorul Ion Viore
lSâmbătă, 6 Octombrie
Sportul Studenţesc - CF Brăila 4-0
FC Botoşani - ACS Buftea 3-1
Rapid CFR Suceava - FC Farul Constanţa 2-1
CS Otopeni - CSM Unirea Slobozia 1-1
Duminică, 7 Octombrie
Delta Tulcea - Chindia Târgovişte 2-1
CLASAMENT
1. Sportul Studenţesc 18
2. CS Otopeni 14
3. FC Botoşani 12
4. Delta Tulcea 12
5. Săgeata Năvodari 11
6. Rapid CFR Suceava 6
7. CF Brăila 4
8. CSM Unirea Slobozia 3
9. FC Farul Constanţa 3
10. Dunărea Galaţi 3
11. ACS Buftea 3
12. Chindia Târgovişte 2
13. Dinamo II Bucureşti 0
(sursa-liga2)
CS OTOPENI - UNIREA SLOBOZIA 1-1 UN EGAL MARE PENTRU SLOBOZIA
„Vioară” s-a dezacordat! CS Otopeni face al doilea pas greşit din acest sezon
După ce nu au reuşit să câştige la Târgovişte având un om în plus, echipa pregătitiă de Ion Viorel nu a reuşit să ia toate cele trei puncte, terminând 1-1 partida cu Unirea Slobozia.
Cotată favorită la victorie, CS Otopeni a pierdut din nou două puncte, mai ales că astăzi a avut avantaj. Cu o primă repriză destul de ştearsă, în care singurele faze importate au fost la poarta lui Dobre, Pălimaru şi Dumitrescu ratând ţinta după două faze spectaculoase, ilfovenii au deschis scorul în mitanul secund după golul lui Călin Marin (54). Acesta a prelungit în poartă o minge venită din corner şi toată lumea era fericită pe micuţa arenă din Otopeni. Jocul s-a animat după acest gol, iar ambele echipe trag mai tare pentru a învinge, iar cei care lovesc sunt oaspeţii. Liviu Mihai (68) execută o lovitură liberă de la aproximativ 25 de metri, la colţul scurt, iar Bucuroiu se vede nevoit să scoată mingea din plasă, după ce acesta nu a plonjat destul cât să oprească golul. Mai trec 10 minute, iar ialomiţenii au avut şansa de a da lovitura, dar şutul lui Roşu este respins tardiv în bară de Bucuroiu. Minutele trec Otopeniul încearcă să înscrie în poarta lui Dobre, dar tabela nu se mai schimbă, iar după fluierul final, Ion Viorel rămâne pe bancă, vizibil nervos, unde discută cu directorul sportiv.
CS Otopeni - Unirea Slobozia 1-1
C. Marin 54 / L. Mihai 68
Bucuroiu - S. Pană (Bardu 75), Cl. Dumitrescu, Pălimaru, Vătavu, Bg. Dumitru, Răvoiu (Ghiţă 61), Fl. Manea, Mug. Dedu (cpt.), Fl. Pârvu (Bucă 80), C. Marin
Antrenor: Viorel Ion
L. Dobre - S. Stan, R. Soare (cpt.), G. Lazăr, C. Toma, C. Roşu, Macare, L. Mihai (Cristea 89), Georghiu, Mihalcea (V. Toma 90+3), Fl .Anghel (V. Gheorghe 65)
Antrenor: Marin Dună
►Min 90+3 ⇔ Iese Mihalcea şi intră V. Toma
►Min 89 ⇔ Iese Liviu Mihai şi intră Cristea
►Min 80 ⇔ Iese Pârvu şi intră Bucă
►Min 78 Roşu trage puternic de la peste 30 de metri, Bucuroiu deviază puţin minge şi încheietura barelor este zdruncinată
►Min 75 ⇔ Bardu intră în locul lui Pană
►Min 68 1-1 Liviu Mihai execută o lovitură liberă de la 25 de metri la prima bară, Bucuroiu ciupeşte mingea, dar nu o împiedică să intre în plasă
►Min 65 ⇔ Iese Anghel şi intră V. Gheorghe
►Min 61 ⇔ Răvoiu iese accidentat şi intră Ghiţă
►Min 54 1-0 Călin Marin atacă la colţul scurt la o lovitură de colţ, loveşte cu capul de lângă un adversar şi mingea pătrunde în plasă pe la prima bară printre portar şi un fundaş al Unirii
►Min 41 Pasă peste apărare de la mijlocul terenului, doi jucători ai Otopeniului pleacă de la limita offside-ului, Pălimaru ajunge primul la balon, la 10 metri, şi-l lobează cu o lovitură de cap pe Dobre, care deviază puţin, iar Soare respinge aproape de pe linia porţii
►Min 24 Dumitrescu trage de la 30 de metri puţin peste transversală
CS OTOPENI - UNIREA SLOBOZIA 1-1 PROBLEME FINANCIARE ŞI LA OTOPENI
"E greu să motivezi jucători neplătiţi de 5 luni!"
Ion Viorel s-a arătat destul de supărat după egalul cu Unirea Slobozia. După fluierul final a rămas pe bancă, unde şi-a adunat toate gândurile, iar când a venit la vestiare s-a lăsat convins cu greu să vorbească cu presa. A încercat să-şi asundă supărarea, ieşind chiar şi din incinta vestiarelor, undeva spre intrarea de la tribună. Când într-un final a acceptat să-şi spună părerea, acesta a încercat să găsească o cauză pentru meciul mai puţin reuşit cu ialomiţenii, despre care consideră că echipa sa îl putea câştiga.
"Am pierdut din nou 2 puncte. La noi e pericol cu aceste lovituri libere, avem patru goluri primite din astfel de faze fixe. Nu am prins nici cea mai bună zi, dar eu cred că puteam câştiga. Nu se pune problema că jucătorii nu au vrut mai mult. Sunt probleme financiare şi la noi, ca în toată România. Jucătorii sunt neplătiţi., unii nu au ce să mănânce. E greu să motivezi jucători neplătiţi de cinci luni!", a spus după meci antrenorul Ion Viore
lSâmbătă, 6 Octombrie
Sportul Studenţesc - CF Brăila 4-0
FC Botoşani - ACS Buftea 3-1
Rapid CFR Suceava - FC Farul Constanţa 2-1
CS Otopeni - CSM Unirea Slobozia 1-1
Duminică, 7 Octombrie
Delta Tulcea - Chindia Târgovişte 2-1
CLASAMENT
1. Sportul Studenţesc 18
2. CS Otopeni 14
3. FC Botoşani 12
4. Delta Tulcea 12
5. Săgeata Năvodari 11
6. Rapid CFR Suceava 6
7. CF Brăila 4
8. CSM Unirea Slobozia 3
9. FC Farul Constanţa 3
10. Dunărea Galaţi 3
11. ACS Buftea 3
12. Chindia Târgovişte 2
13. Dinamo II Bucureşti 0
(sursa-liga2)
liga3 seria2 etapa6
AXINTELE MERGE CEAS PE TEREN PROPRIUL
RAPIDUL DE FETESTI SE INCURCA SINGUR LA RAMNICUL SARAT
CSM RAMNICUL SARAT-FC RAPID FETESTI 2-0(1-0)
stadion-olimpia ramnicul sarat
teren-bun cu iarba
vreme-calda 26 grade C
spectatori-circa 500
palmares direct liga3-nu s-au mai intalnit
Arbitru: Porumbel Valentin - Călăraşi
Asistent: Brandusa Silviu - Călăraşi
Asistent: Banu Adrian Bogdan - Ploieşti
Observator: Catoi Ion - Bucureşti
Observator: Ioan Silviu Veronel - Galaţi
CSM RAMNICUL SARAT
echipament-galben cu albastru
linie clasament-5 3 1 1 11-7 10
clasament acasa-2 2 0 0 9-2 6
rezultate acasa-7-1sportu2,2-1buzau
RAPID FETESTI
echipament-rosu complet
linie clasament-4 2 0 2 7-13 6
clasament deplasare-2 0 0 2 1-10 0
rezultate deplasare-0-3focsani,1-7rapid2,
AVANCRONICA MECI
Am plecat cu destula incredere spre acest meci mai ales ca am reusit sa invatam multe din esecul dureros suferit cu doua saptamani in urma la Chitila.Am avut si acel meci amical de marti de la Constanta cu echipa de liga4 CFR Constanta unde am reusit sa mai indreptam din erorile comise in defensiva si astfel cei doi antrenori au putut sa urmareasca chiar si intr-un meci amical cum sta treaba cu intreg lotul fetestean si pe cine se poate baza in perspectiva jocului de vineriReamintim ca la meciul de marti a rulat tot lotul impartit in doua echipe astfel ca in prima repriza au jucat sa spunem posibili titulari iar in cea secunda cei care prind minute mai putine in teren
COMENTARIU MECI
Mult optimism in randul baietilor nostrii inainte de plecarea spre Ramnicul Sarat si chiar daca gazdele noastre ocupau un loc fruntas in clasament acest lucru nu a speriat cu nimic echipa noastra,care a jucat cu multa daruire in teren reusind in multe faze sa surprinda pe contraatac defensiva rarefiata a gazdelor care se aruncau cu totii in atac.Fata de meciul din deplasarea de la Chitila,echipa noastra s-a asezat mult mai bine in teren reusind sa inchida spatiile in jurul propiului careu astfel ca ramnicenii au gasit cu greu oportunitati de a periclita poarta noastra.Chiar si mijlocul a avut o alta fata si au reusit sa impiedice inca din start actiunile gazdelor facandu-le pe acestea sa se precipite la constructie si sa greseasca de multe ori.Gazdele deschid insa scorul in minutul 30 cand fundasul acestora Visan gaseste o bresa in defensiva noastra si inscrie primul gol al meciului.1-0 si echipa noastra nu depune armele reusind sa isi creeze ocazii la poarta celor din Ramnic dar Stanciu si mai ales Pena rateaza cu senitatate ocaziile avute si astfel tabela nu vrea sa se modifice si in dreptul nostru.Vine si pauza care pare un sfetnic bun pentru noi deoarece reusim sa strangem si mai bine randurile si astfel punem si mai mult in pericol poarta gazdelor,care pana la urma se clatina serios si sunt nevoite sa comita un penalty.Bucurie in randul taberei noastre si cel care ne risipeste aceste sperante este Pena care trage tare dar peste poarta irosind o sansa mare de a restabilii egalitatea.Moralul echipei noastre scade cu trecerea timpului cu toate ca nu reusim nici macar sa profitam de contraatacurile taioase 3 contra 2 si astfel gazdele mai lovesc prin Burlacu in minutul 75 ducand scorul la 2-0 si astfel penalizand lejeritatea cu care atacantii nostrii au tratat fazele din fata portii.Si in loc de 1-1 se face 2-0 si nu ne alegem cu nimic nici din aceasta deplasare cu toate ca se parea la un moment dat ca echipa are forta si moral sa plece cel putin cu un punct.Fotbalul se joaca din pacate pe goluri si te pedepseste atunci cand tratezi cu superficialitate unele faze.Este inca o infrangere in deplasare dar per ansamblu a fost cel mai bun meci facut de echipa noastra pana acum in cele trei deplasari si cu putina concentrare in fata portii reuseam sa plecam neinvinsi.Nu avem ce face si trebuie sa strangem si mai mult randurile deoarece pentru noi incep o serie de meciuri de foc iar cel de la Ramnicul Sarat a fost cel care a deschis acest capitol.
Valeriu Sfinteş, preşedintele formaţiei buzoiene s-a declarat mulţumit de jocul prestat de băieţii antrenaţi de Marian Roşu. Oficialul râmnicean a spus că cele trei puncte câştigate în jocul cu Rapid Feteşti contează foarte mult în ierarhia finală a primei părţi de campionat: “Am întâlnit un adversar modest, care trebuie să recunoaştem că nu ne-a pus foarte mari probleme. Sunt convins că dacă eram mai atenţi la finalizare scorul putea căpăta proporţii. Am devenit deja o echipă matură, care se bucură de omogenitate şi automatisme care ne permit să ne impunem jocul, fără să mai începem meciurile timoraţi. Dacă nu se întâmpla necazul cu Gloria Buzău acum eram pe locul secund la egalitate cu formaţia din Axintele, însă am avut de învăţat din acea lecţie. Oricum până la sfârşitul campionatului vom ocupa una din primele trei poziţii”.
Tehnicianul formaţiei râmnicene, Marian Roşu a spus că partida cu Rapid Feteşti nu a fost atât de uşoară cum s-a văzut din tribune.“În fiecare săptămână muncim pentru ca la sfârşitul ei să culegem roadele. Săptămâna trecută am pregătit jocul cu Rapid Feteşti pentru că aveam nevoie de o victorie care să ne menţină în vârful ierarhiei. Să nu credeţi că dacă am întâlnit o echipă mai slab cotată decât formaţia noastră, victoria ne-a fost înlesnită. Am muncit şi am transpirat la fel de mult cum am fi făcut-o cu oricare altă formaţie. Am reuşit să ne îndeplinim obiectivul pentru această partidă, am câştigat cele trei puncte, acum trebuie să ne gândim la meciul cu Urban Titu. Pe această cale vreau să le mulţumesc băieţilor pentru ambiţia, determinarea şi solidaritatea de care au dat dovadă în teren”, a precizat antrenorul Olimpiei
REZULTATE LIGA A III-A, SERIA A II-A, ETAPA A VI-A
CSM Focşani – Eolica: 1-2
Au marcat: Strătulat (87) / St. Ciobanu (10) şi I. Lupu (45)
Rapid II - Juventus Buc.: 3-0
Au marcat: Martin (9), S. Pereira (37) şi Ct. Păun (45)
Sportul Stud. II - Urban Titu: 1-6
Au marcat: Margărit (41) / Spătaru (7), M. Ionică (8, 51), Al. Dan (45), St. Săndulescu (61) şi Dicu (77).
CSM Rm. Sărat - Rapid Feteşti: 2-0
Au marcat: Vişan (30) şi Burlacu (75).
Chirnogi - Gloria Buzău: 3-1
Au marcat: G. Crăciun (57 - pen.), An. Chiriţă (60), Cr. Turcu (67) / Francis (88).
Axintele – Metaloglobus: 5-0
Au marcat: Fătu (35), A. Robu (65, 75, 85), Moses (88).
Dunărea Călăraşi a stat.
Clasament general
Loc Echipa M V E I Gol +/- Pct
1. CS Viitorul Axintele (IL) 6 4 1 1 19-4 15 13
2. CSM Râmnicu Sărat (BZ) 6 4 1 1 13-7 6 13
3. SC FC Rapid Bucureşti 2 (B) 6 3 2 1 15-7 8 11
4. CS Victoria Chirnogi (CL) 6 2 4 0 11-8 3 10
5. FC Dunarea Călăraşi (CL) 5 2 3 0 9-6 3 9
6. CS Eolica Baia (CT) 6 2 1 3 8-10 -2 7
7. FC Gloria Buzău (BZ) 5 2 1 2 8-6 2 7
8. CSM Focşani 2007 (VN) 6 2 1 3 5-7 -2 7
9. FC METALOGLOBUS Bucureşti (B) 5 2 0 3 7-8 -1 6
10. CS Juventus Bucureşti (B) 5 1 3 1 4-6 -2 6
11. AFC Rapid Fetesti (IL) 5 2 0 3 7-15 -8 6
12. ACS URBAN Titu (DB) 5 1 1 3 8-6 2 4
13. SC FC Sportul Studentesc 2 (B) 6 0 0 6 5-29 -24 0
CLASAMENT ACASA
1.axintele 3 3 0 0 11-0 9
2.rm.sarat 3 3 0 0 11-2 9
3.rapid2 3 2 1 0 11-2 7
4.buzau 2 2 0 0 5-0 6
5.FETESTI 2 2 0 0 6-3 6
6.calarasi 3 1 2 0 5-3 5
7.chirnogi 3 1 2 0 5-3 5
8.focsani 3 1 1 1 4-2 4
9.juventus 2 1 1 0 3-2 4
10.eolica 3 1 1 1 5-5 4
11.metaloglobus 3 1 0 2 4-3 3
12.titu 3 0 1 2 2-4 1
13.sportul2 3 0 0 3 2-16 0
CLASAMENT DEPLASARE
1.chirnogi 3 1 2 0 6-5 5
2.axintele 3 1 1 1 8-4 4
3.calarasi 2 1 1 0 4-3 4
4.rapid2 3 1 1 1 4-5 4
5.rm sarat 3 1 1 1 2-5 4
6.titu 2 1 0 1 6-2 3
7.eolica 2 1 0 1 3-5 3
8.metaloglobus 2 1 0 1 3-5 3
9.focsani 3 1 0 2 1-5 3
10.juventus 3 0 2 1 1-4 2
11.buzau 3 0 1 2 3-6 1
12.FETESTI 3 0 0 3 1-12 0
13.sportul2 3 0 0 3 3-13 0
CLASAMENT ADEVAR
1.axintele +4
2.rm sarat +4
3.rapid2 +2
4.buzau +1
5.chirnogi +1
6.calarasi 0
7.FETESTI 0
8.juventus 0
9.eolica -2
10.focsani -2
11.titu -2
12.metaloglobus -3
13.sportul2 -9
stadion-olimpia ramnicul sarat
teren-bun cu iarba
vreme-calda 26 grade C
spectatori-circa 500
palmares direct liga3-nu s-au mai intalnit
Arbitru: Porumbel Valentin - Călăraşi
Asistent: Brandusa Silviu - Călăraşi
Asistent: Banu Adrian Bogdan - Ploieşti
Observator: Catoi Ion - Bucureşti
Observator: Ioan Silviu Veronel - Galaţi
CSM RAMNICUL SARAT
echipament-galben cu albastru
linie clasament-5 3 1 1 11-7 10
clasament acasa-2 2 0 0 9-2 6
rezultate acasa-7-1sportu2,2-1buzau
RAPID FETESTI
echipament-rosu complet
linie clasament-4 2 0 2 7-13 6
clasament deplasare-2 0 0 2 1-10 0
rezultate deplasare-0-3focsani,1-7rapid2,
AVANCRONICA MECI
Am plecat cu destula incredere spre acest meci mai ales ca am reusit sa invatam multe din esecul dureros suferit cu doua saptamani in urma la Chitila.Am avut si acel meci amical de marti de la Constanta cu echipa de liga4 CFR Constanta unde am reusit sa mai indreptam din erorile comise in defensiva si astfel cei doi antrenori au putut sa urmareasca chiar si intr-un meci amical cum sta treaba cu intreg lotul fetestean si pe cine se poate baza in perspectiva jocului de vineriReamintim ca la meciul de marti a rulat tot lotul impartit in doua echipe astfel ca in prima repriza au jucat sa spunem posibili titulari iar in cea secunda cei care prind minute mai putine in teren
COMENTARIU MECI
Mult optimism in randul baietilor nostrii inainte de plecarea spre Ramnicul Sarat si chiar daca gazdele noastre ocupau un loc fruntas in clasament acest lucru nu a speriat cu nimic echipa noastra,care a jucat cu multa daruire in teren reusind in multe faze sa surprinda pe contraatac defensiva rarefiata a gazdelor care se aruncau cu totii in atac.Fata de meciul din deplasarea de la Chitila,echipa noastra s-a asezat mult mai bine in teren reusind sa inchida spatiile in jurul propiului careu astfel ca ramnicenii au gasit cu greu oportunitati de a periclita poarta noastra.Chiar si mijlocul a avut o alta fata si au reusit sa impiedice inca din start actiunile gazdelor facandu-le pe acestea sa se precipite la constructie si sa greseasca de multe ori.Gazdele deschid insa scorul in minutul 30 cand fundasul acestora Visan gaseste o bresa in defensiva noastra si inscrie primul gol al meciului.1-0 si echipa noastra nu depune armele reusind sa isi creeze ocazii la poarta celor din Ramnic dar Stanciu si mai ales Pena rateaza cu senitatate ocaziile avute si astfel tabela nu vrea sa se modifice si in dreptul nostru.Vine si pauza care pare un sfetnic bun pentru noi deoarece reusim sa strangem si mai bine randurile si astfel punem si mai mult in pericol poarta gazdelor,care pana la urma se clatina serios si sunt nevoite sa comita un penalty.Bucurie in randul taberei noastre si cel care ne risipeste aceste sperante este Pena care trage tare dar peste poarta irosind o sansa mare de a restabilii egalitatea.Moralul echipei noastre scade cu trecerea timpului cu toate ca nu reusim nici macar sa profitam de contraatacurile taioase 3 contra 2 si astfel gazdele mai lovesc prin Burlacu in minutul 75 ducand scorul la 2-0 si astfel penalizand lejeritatea cu care atacantii nostrii au tratat fazele din fata portii.Si in loc de 1-1 se face 2-0 si nu ne alegem cu nimic nici din aceasta deplasare cu toate ca se parea la un moment dat ca echipa are forta si moral sa plece cel putin cu un punct.Fotbalul se joaca din pacate pe goluri si te pedepseste atunci cand tratezi cu superficialitate unele faze.Este inca o infrangere in deplasare dar per ansamblu a fost cel mai bun meci facut de echipa noastra pana acum in cele trei deplasari si cu putina concentrare in fata portii reuseam sa plecam neinvinsi.Nu avem ce face si trebuie sa strangem si mai mult randurile deoarece pentru noi incep o serie de meciuri de foc iar cel de la Ramnicul Sarat a fost cel care a deschis acest capitol.
Valeriu Sfinteş, preşedintele formaţiei buzoiene s-a declarat mulţumit de jocul prestat de băieţii antrenaţi de Marian Roşu. Oficialul râmnicean a spus că cele trei puncte câştigate în jocul cu Rapid Feteşti contează foarte mult în ierarhia finală a primei părţi de campionat: “Am întâlnit un adversar modest, care trebuie să recunoaştem că nu ne-a pus foarte mari probleme. Sunt convins că dacă eram mai atenţi la finalizare scorul putea căpăta proporţii. Am devenit deja o echipă matură, care se bucură de omogenitate şi automatisme care ne permit să ne impunem jocul, fără să mai începem meciurile timoraţi. Dacă nu se întâmpla necazul cu Gloria Buzău acum eram pe locul secund la egalitate cu formaţia din Axintele, însă am avut de învăţat din acea lecţie. Oricum până la sfârşitul campionatului vom ocupa una din primele trei poziţii”.
Tehnicianul formaţiei râmnicene, Marian Roşu a spus că partida cu Rapid Feteşti nu a fost atât de uşoară cum s-a văzut din tribune.“În fiecare săptămână muncim pentru ca la sfârşitul ei să culegem roadele. Săptămâna trecută am pregătit jocul cu Rapid Feteşti pentru că aveam nevoie de o victorie care să ne menţină în vârful ierarhiei. Să nu credeţi că dacă am întâlnit o echipă mai slab cotată decât formaţia noastră, victoria ne-a fost înlesnită. Am muncit şi am transpirat la fel de mult cum am fi făcut-o cu oricare altă formaţie. Am reuşit să ne îndeplinim obiectivul pentru această partidă, am câştigat cele trei puncte, acum trebuie să ne gândim la meciul cu Urban Titu. Pe această cale vreau să le mulţumesc băieţilor pentru ambiţia, determinarea şi solidaritatea de care au dat dovadă în teren”, a precizat antrenorul Olimpiei
REZULTATE LIGA A III-A, SERIA A II-A, ETAPA A VI-A
CSM Focşani – Eolica: 1-2
Au marcat: Strătulat (87) / St. Ciobanu (10) şi I. Lupu (45)
Rapid II - Juventus Buc.: 3-0
Au marcat: Martin (9), S. Pereira (37) şi Ct. Păun (45)
Sportul Stud. II - Urban Titu: 1-6
Au marcat: Margărit (41) / Spătaru (7), M. Ionică (8, 51), Al. Dan (45), St. Săndulescu (61) şi Dicu (77).
CSM Rm. Sărat - Rapid Feteşti: 2-0
Au marcat: Vişan (30) şi Burlacu (75).
Chirnogi - Gloria Buzău: 3-1
Au marcat: G. Crăciun (57 - pen.), An. Chiriţă (60), Cr. Turcu (67) / Francis (88).
Axintele – Metaloglobus: 5-0
Au marcat: Fătu (35), A. Robu (65, 75, 85), Moses (88).
Dunărea Călăraşi a stat.
Clasament general
Loc Echipa M V E I Gol +/- Pct
1. CS Viitorul Axintele (IL) 6 4 1 1 19-4 15 13
2. CSM Râmnicu Sărat (BZ) 6 4 1 1 13-7 6 13
3. SC FC Rapid Bucureşti 2 (B) 6 3 2 1 15-7 8 11
4. CS Victoria Chirnogi (CL) 6 2 4 0 11-8 3 10
5. FC Dunarea Călăraşi (CL) 5 2 3 0 9-6 3 9
6. CS Eolica Baia (CT) 6 2 1 3 8-10 -2 7
7. FC Gloria Buzău (BZ) 5 2 1 2 8-6 2 7
8. CSM Focşani 2007 (VN) 6 2 1 3 5-7 -2 7
9. FC METALOGLOBUS Bucureşti (B) 5 2 0 3 7-8 -1 6
10. CS Juventus Bucureşti (B) 5 1 3 1 4-6 -2 6
11. AFC Rapid Fetesti (IL) 5 2 0 3 7-15 -8 6
12. ACS URBAN Titu (DB) 5 1 1 3 8-6 2 4
13. SC FC Sportul Studentesc 2 (B) 6 0 0 6 5-29 -24 0
CLASAMENT ACASA
1.axintele 3 3 0 0 11-0 9
2.rm.sarat 3 3 0 0 11-2 9
3.rapid2 3 2 1 0 11-2 7
4.buzau 2 2 0 0 5-0 6
5.FETESTI 2 2 0 0 6-3 6
6.calarasi 3 1 2 0 5-3 5
7.chirnogi 3 1 2 0 5-3 5
8.focsani 3 1 1 1 4-2 4
9.juventus 2 1 1 0 3-2 4
10.eolica 3 1 1 1 5-5 4
11.metaloglobus 3 1 0 2 4-3 3
12.titu 3 0 1 2 2-4 1
13.sportul2 3 0 0 3 2-16 0
CLASAMENT DEPLASARE
1.chirnogi 3 1 2 0 6-5 5
2.axintele 3 1 1 1 8-4 4
3.calarasi 2 1 1 0 4-3 4
4.rapid2 3 1 1 1 4-5 4
5.rm sarat 3 1 1 1 2-5 4
6.titu 2 1 0 1 6-2 3
7.eolica 2 1 0 1 3-5 3
8.metaloglobus 2 1 0 1 3-5 3
9.focsani 3 1 0 2 1-5 3
10.juventus 3 0 2 1 1-4 2
11.buzau 3 0 1 2 3-6 1
12.FETESTI 3 0 0 3 1-12 0
13.sportul2 3 0 0 3 3-13 0
CLASAMENT ADEVAR
1.axintele +4
2.rm sarat +4
3.rapid2 +2
4.buzau +1
5.chirnogi +1
6.calarasi 0
7.FETESTI 0
8.juventus 0
9.eolica -2
10.focsani -2
11.titu -2
12.metaloglobus -3
13.sportul2 -9
liga4 etapa7
VITICOLA INTOARCE DE LA 0-2 SI INVINGE LIDERUL...
gheorghe doja spulbera reviga...
liga4 etapa7
Sam, 06.10.12 h16.00)
Spicul Colilia 0 - 1 Victoria Tandarei
C.S. Amara 3 - 2 Vointa Cocora
FC Radulesti 3 - 3 AS Cazanesti
Abatorul Slobozia 1 - 1 Unirea Manasia
Victoria Mt. Buzau 4 - 1 Unirea Grivita
Viticola Fetesti 3 - 2 Recolta 2008 Gh. Lazar
Recolta Gh. Doja 2 - 1 vointa reviga
clasament
1 Recolta Gh. Lazar 7 6 0 1 24 - 10 18
2 Victoria Tandarei 7 6 0 1 20 - 8 18
3 Vointa Cocora 7 5 0 2 25 - 6 15
4 Unirea Manasia 7 4 1 2 20 - 14 13
5 Victoria Mt. Buzau 7 4 0 3 12 - 10 12
6 Recolta Gh. Doja 7 4 0 3 17 - 23 12
7 C.S. Amara 7 3 1 3 15 - 14 10
8 Viticola Fetesti 7 3 1 3 12 - 11 10
9 Abatorul Slobozia 7 2 1 4 15 - 17 7
10 FC Radulesti 7 2 2 3 15 - 22 5
11 AS Cazanesti 7 1 2 4 15 - 23 5
12 Spicul Colilia 7 1 2 4 15 - 29 5
13 Vointa Reviga 7 1 1 5 8 - 13 4
14 Unirea Grivita 7 1 1 5 13 - 26 4
Echipa ACS FC Radulesti: -3 puncte (retragerea echipei de pe teren la jocul cu Unirea Manasia)
ETAPA8(sb.13.10.12 h16.00)
Victoria Tandarei - Vointa Reviga
Recolta Gh. Lazar - Recolta Gh. Doja
Unirea Grivita - Viticola Fetesti
Unirea Manasia - Victoria Mt. Buzau
AS Cazanesti - Abatorul Slobozia
Vointa Cocora - FC Radulesti
Spicul Colilia - C.S. Amara
liga4 juniori etapa7
Sam, 06.10.12 h14.00
Spicul Colilia 0 - 3 Victoria Tandarei
C.S. Amara 3 - 0 Vointa Cocora
FC Radulesti 9 - 6 AS Cazanesti
Abatorul Slobozia 2-5 Unirea Manasia
Victoria Mt. Buzau 2 - 0 Unirea Grivita
Viticola Fetesti 8 - 3 Recolta Gh. Lazar
Recolta Gh. Doja 11 - 0 Vointa Reviga
CLASAMENT
1 Victoria Tandarei 7 6 1 0 26 - 8 19
2 Viticola Fetesti 7 5 0 2 29 - 8 15
3 Victoria Mt. Buzau 7 4 1 2 13 - 9 13
4 Recolta Gh. Doja 7 4 1 2 26 - 25 13
5 Recolta Gh. Lazar 7 4 0 3 30 - 18 12
6 AS Cazanesti 7 3 1 3 27 - 19 10
7 Unirea Manasia 7 3 1 3 23 - 20 10
8 Vointa Cocora 7 3 1 3 15 - 16 10
9 Abatorul Slobozia 7 3 0 4 18 - 13 9
10 C.S. Amara 7 3 0 4 25 - 22 9
11 Spicul Colilia 7 3 0 4 11 - 27 9
12 FC Radulesti 7 3 0 4 19 - 37 9
13 Unirea Grivita 7 1 0 6 11 - 27 3
14 Vointa Reviga 7 1 0 6 7 - 31 3
ETAPA8(sb.13.10.12 h14.00)
Victoria Tandarei - Vointa Reviga
Recolta Gh. Lazar - Recolta Gh. Doja
Unirea Grivita - Viticola Fetesti
Unirea Manasia - Victoria Mt. Buzau
AS Cazanesti - Abatorul Slobozia
Vointa Cocora - FC Radulesti
Spicul Colilia - C.S. Amara
Sam, 06.10.12 h16.00)
Spicul Colilia 0 - 1 Victoria Tandarei
C.S. Amara 3 - 2 Vointa Cocora
FC Radulesti 3 - 3 AS Cazanesti
Abatorul Slobozia 1 - 1 Unirea Manasia
Victoria Mt. Buzau 4 - 1 Unirea Grivita
Viticola Fetesti 3 - 2 Recolta 2008 Gh. Lazar
Recolta Gh. Doja 2 - 1 vointa reviga
clasament
1 Recolta Gh. Lazar 7 6 0 1 24 - 10 18
2 Victoria Tandarei 7 6 0 1 20 - 8 18
3 Vointa Cocora 7 5 0 2 25 - 6 15
4 Unirea Manasia 7 4 1 2 20 - 14 13
5 Victoria Mt. Buzau 7 4 0 3 12 - 10 12
6 Recolta Gh. Doja 7 4 0 3 17 - 23 12
7 C.S. Amara 7 3 1 3 15 - 14 10
8 Viticola Fetesti 7 3 1 3 12 - 11 10
9 Abatorul Slobozia 7 2 1 4 15 - 17 7
10 FC Radulesti 7 2 2 3 15 - 22 5
11 AS Cazanesti 7 1 2 4 15 - 23 5
12 Spicul Colilia 7 1 2 4 15 - 29 5
13 Vointa Reviga 7 1 1 5 8 - 13 4
14 Unirea Grivita 7 1 1 5 13 - 26 4
Echipa ACS FC Radulesti: -3 puncte (retragerea echipei de pe teren la jocul cu Unirea Manasia)
ETAPA8(sb.13.10.12 h16.00)
Victoria Tandarei - Vointa Reviga
Recolta Gh. Lazar - Recolta Gh. Doja
Unirea Grivita - Viticola Fetesti
Unirea Manasia - Victoria Mt. Buzau
AS Cazanesti - Abatorul Slobozia
Vointa Cocora - FC Radulesti
Spicul Colilia - C.S. Amara
liga4 juniori etapa7
Sam, 06.10.12 h14.00
Spicul Colilia 0 - 3 Victoria Tandarei
C.S. Amara 3 - 0 Vointa Cocora
FC Radulesti 9 - 6 AS Cazanesti
Abatorul Slobozia 2-5 Unirea Manasia
Victoria Mt. Buzau 2 - 0 Unirea Grivita
Viticola Fetesti 8 - 3 Recolta Gh. Lazar
Recolta Gh. Doja 11 - 0 Vointa Reviga
CLASAMENT
1 Victoria Tandarei 7 6 1 0 26 - 8 19
2 Viticola Fetesti 7 5 0 2 29 - 8 15
3 Victoria Mt. Buzau 7 4 1 2 13 - 9 13
4 Recolta Gh. Doja 7 4 1 2 26 - 25 13
5 Recolta Gh. Lazar 7 4 0 3 30 - 18 12
6 AS Cazanesti 7 3 1 3 27 - 19 10
7 Unirea Manasia 7 3 1 3 23 - 20 10
8 Vointa Cocora 7 3 1 3 15 - 16 10
9 Abatorul Slobozia 7 3 0 4 18 - 13 9
10 C.S. Amara 7 3 0 4 25 - 22 9
11 Spicul Colilia 7 3 0 4 11 - 27 9
12 FC Radulesti 7 3 0 4 19 - 37 9
13 Unirea Grivita 7 1 0 6 11 - 27 3
14 Vointa Reviga 7 1 0 6 7 - 31 3
ETAPA8(sb.13.10.12 h14.00)
Victoria Tandarei - Vointa Reviga
Recolta Gh. Lazar - Recolta Gh. Doja
Unirea Grivita - Viticola Fetesti
Unirea Manasia - Victoria Mt. Buzau
AS Cazanesti - Abatorul Slobozia
Vointa Cocora - FC Radulesti
Spicul Colilia - C.S. Amara
liga5 etapa8
SERIA1...PLATONESTIUL RAMANE LIDER,OREZU SI ANDRASESTI PANDESC...
seria1...ciulnita singura echipa neinvinsa...
SERIA2...JILAVELE SE IMPUNE LA FIERBINTI,SARATENI SURPRIZA...
seria2...axintele2 invincibila,dridu ramane lider...
LIGA5 SERIA1 ETAPA8
Sam, 06.10.12 H16.00
Unirea M.Kogalniceanu 0 - 4 Viitorul Platonesti
FC Inter Stelnica 4 - 0 Rapid Perieti
Dunarea Giurgeni 5 - 4 FC Traian
Agronomia Bucu 1 - 2 FC Movila
Andrias Andrasesti 3 - 0 Recolta Saveni
Gloria Ograda 0 - 3 Albesti 08
Baraganul Ciulnita 1 - 2 Vointa Bratianu Scanteia
AS Orezu 4 - 3 Gloria Gura Ialomitei
Dum, 07.10.12 H16.00
16:00 Viitorul Valea Ciorii 4 - 1 Vointa Brincoveni
CLASAMENT
1 Viitorul Platonesti 8 6 0 2 34 - 17 18
2 AS Orezu 8 6 0 2 23 - 13 18
3 Andrias Andrasesti 8 5 1 2 28 - 8 16
4 Dunarea Giurgeni 8 5 1 2 27 - 20 16
5 FC Traian 8 5 0 3 30 - 22 15
6 Albesti 08 8 5 0 3 19 - 18 15
7 Gloria Ograda 8 4 1 3 16 - 19 13
8 Gloria Gura Ialomitei 8 3 3 2 17 - 14 12
9 Recolta Saveni 8 4 0 4 21 - 22 12
10 Unirea M.Kogalniceanu 8 4 0 4 16 - 22 12
11 Baraganul Ciulnita 8 3 2 3 15 - 8 11
12 FC Movila 8 3 1 4 17 - 23 10
13 Viitorul Valea Ciorii 8 2 1 5 16 - 27 7
14 Vointa Scanteia 8 4 1 3 22 - 34 7*
15 Agronomia Bucu 8 2 0 6 18 - 23 6
16 FC Inter Stelnica 8 1 1 6 11 - 20 4
17 Vointa Brincoveni 8 3 0 5 17 - 23 -3 3
18 Rapid Perieti 8 1 0 7 13 - 27 3*
Echipa Vointa Bratianu Scanteia: -6 puncte (substituire jucatori la jocul Dunarea Giurgeni- Vointa Scinteia)
Echipa Vointa Brincoveni: -6 puncte (substituire jucatori la jocul Vointa Brincoveni- AS Orezu)
ETAPA9(sb.13.10.12 h16.00)
Vointa Brincoveni - Unirea M.Kogalniceanu
Gloria Gura Ialomitei - Viitorul Valea Ciorii
Vointa Scanteia - AS Orezu
Albesti 08 - Baraganul Ciulnita
Recolta Saveni - Gloria Ograda
FC Movila - Andrias Andrasesti
FC Traian - Agronomia Bucu
Rapid Perieti - Dunarea Giurgeni
Viitorul Platonesti - FC Inter Stelnica
LIGA5 JUNIORI SERIA1 ETAPA8
Sam, 06.10.12 h14.00
Unirea M.Kogalniceanu 3 - 0 Viitorul Platonesti
FC Inter Stelnica 5 - 1 Rapid Perieti
Dunarea Giurgeni 0 - 3 FC Traian
Agronomia Bucu 2 - 3 FC Movila
Andrias Andrasesti 1 - 6 Recolta Saveni
Gloria Ograda 4 - 2 Albesti 08
Baraganul Ciulnita 10 - 0 Vointa Bratianu Scanteia
AS Orezu 3 - 2 Gloria Gura Ialomitei
Dum, 07.10.12 h14.00
14:00 Viitorul Valea Ciorii 1 - 1 Vointa Brincoveni
CLASAMENT
1 Baraganul Ciulnita 8 7 1 0 28 - 4 22
2 Recolta Saveni 8 7 0 1 42 - 11 9 21
3 Unirea M.Kogalniceanu 8 6 1 1 22 - 10 19
4 Albesti 08 8 6 0 2 22 - 8 18
5 FC Traian 8 4 1 3 19 - 14 13
6 Viitorul Platonesti 8 4 1 3 23 - 24 13
7 Vointa Brincoveni 8 3 3 2 18 - 14 12
8 FC Movila 8 4 0 4 23 - 26 12
9 Vointa Scanteia 8 4 0 4 17 - 32 12
10 Andrias Andrasesti 8 3 2 3 12 - 11 11
11 Gloria Ograda 8 3 1 4 25 - 28 10
12 Agronomia Bucu 8 3 0 5 22 - 21 9
13 Gloria Gura Ialomitei 8 2 3 3 11 - 10 9
14 AS Orezu 8 3 0 5 12 - 27 9
15 Viitorul Valea Ciorii 8 2 2 4 10 - 12 8
16 FC Inter Stelnica 8 2 1 5 13 - 21 7
17 Dunarea Giurgeni 8 0 0 8 4 - 30 0
18 Rapid Perieti 8 1 0 7 12 - 32 -3*
Echipa Rapid Perieti: -6 puncte (substituire la jocul Unirea M.Kogalniceanu- Rapid Perieti)
ETAPA9(sb.13.10.12 h14.00)
Vointa Brincoveni - Unirea M.Kogalniceanu
Gloria Gura Ialomitei - Viitorul Valea Ciorii
Vointa Scanteia - AS Orezu
Albesti 08 - Baraganul Ciulnita
Recolta Saveni - Gloria Ograda
FC Movila - Andrias Andrasesti
FC Traian - Agronomia Bucu
Rapid Perieti - Dunarea Giurgeni
Viitorul Platonesti - FC Inter Stelnica
LIGA5 SERIA2 ETAPA8
Dum, 07.10.12 H16.00)
Juventus Boranesti 6 - 2 Vointa Maia
Libertatea Salcioara 3 - 0 FC Dridu
Secunda Adincata 1 - 2 Unirea Sarateni
Fulgerul Fierbinti 1 - 3 Infratirea Jilavele
Unirea Ion Roata 2 - 1 Essenza Sf. Gheorghe
Recolta Malu Rosu 1 - 2 Staruinta Brosteni
AS Cosereni 1 - 3 Unirea Fierbinti
Viitorul Axintele II 1 - 2 Recolta Barcanesti
CLASAMENT
1 Infratirea Jilavele 8 7 0 1 33 - 12 21
2 Unirea Sarateni 8 7 0 1 34 - 22 21
3 Unirea Fierbinti 8 6 0 2 25 - 7 18
4 Recolta Barcanesti 8 6 0 2 33 - 16 18
5 Fulgerul Fierbinti 7 5 1 1 16 - 7 16
6 Libertatea Salcioara 7 4 1 2 28 - 19 13
7 Staruinta Brosteni 8 4 1 3 18 - 17 1 13
8 Viitorul Moldoveni 7 3 2 2 18 - 12 11
9 Recolta Malu Rosu 7 3 1 3 18 - 16 10
10 Unirea Ion Roata 7 3 1 3 14 - 16 10
11 Viitorul Axintele II 7 2 2 3 14 - 11 8
12 Secunda Adincata 7 2 0 5 10 - 22 6
13 Juventus Boranesti 8 2 0 6 15 - 30 6
14 AS Cosereni 7 1 1 5 10 - 18 4
15 Essenza Sf. Gheorghe 8 1 0 7 9 - 33 3
16 Vointa Maia 8 1 0 7 10 - 39 3
17 FC Dridu 8 2 0 6 14 - 22 0*
Echipa AS FC Dridu: -6 puncte (substituire jucatori la jocul Libertatea Salcioara- FC Dridu)
ETAPA9(dum.14.10.12 h16.00)
Recolta Barcanesti - Viitorul Moldoveni
Unirea Fierbinti - Viitorul Axintele II
Staruinta Brosteni - AS Cosereni
Essenza Sf. Gheorghe - Recolta Malu Rosu
Infratirea Jilavele - Unirea Ion Roata
Unirea Sarateni - Fulgerul Fierbinti
FC Dridu - Secunda Adincata
Vointa Maia - Libertatea Salcioara
LIGA5 JUNIORI SERIA2 ETAPA8
Dum, 07.10.12 H14.00
Juventus Boranesti 9 - 0 Vointa Maia
Libertatea Salcioara 2 - 3 FC Dridu
Secunda Adincata 1 - 0 Unirea Sarateni
Fulgerul Fierbinti 4 - 0 Infratirea Jilavele
Unirea Ion Roata 3 - 1 Essenza Sf. Gheorghe
Recolta Malu Rosu 1 - 3 Staruinta Brosteni
AS Cosereni 2 - 1 Unirea Fierbinti
Viitorul Axintele II 6 - 0 Recolta Barcanesti
CLASAMENT
1 FC Dridu 8 7 0 1 38 - 10 21
2 Viitorul Axintele II 7 6 1 0 36 - 5 19
3 AS Cosereni 7 5 1 1 20 - 11 16
4 Secunda Adincata 7 5 0 2 21 - 11 15
5 Staruinta Brosteni 8 4 3 1 22 - 20 15
6 Fulgerul Fierbinti 7 4 2 1 17 - 10 14
7 Infratirea Jilavele 8 4 1 3 27 - 15 13
8 Unirea Fierbinti 8 4 1 3 19 - 13 13
9 Recolta Barcanesti 8 4 0 4 24 - 21 12
10 Viitorul Moldoveni 7 3 2 2 16 - 17 11
11 Unirea Sarateni 8 3 0 5 11 - 20 9
12 Recolta Malu Rosu 7 2 1 4 18 - 17 7
13 Juventus Boranesti 8 2 0 6 18 - 31 6
14 Libertatea Salcioara 7 1 2 4 12 - 13 5
15 Unirea Ion Roata 7 1 2 4 10 - 23 5
16 Vointa Maia 8 1 0 7 5 - 48 3
17 Essenza Sf. Gheorghe 8 0 0 8 3 - 32 0
ETAPA9(dum.14.10.12 h14.00)
Recolta Barcanesti - Viitorul Moldoveni
Unirea Fierbinti - Viitorul Axintele
Staruinta Brosteni - AS Cosereni
Essenza Sf. Gheorghe - Recolta Malu Rosu
Infratirea Jilavele - Unirea Ion Roata
Unirea Sarateni - Fulgerul Fierbinti
FC Dridu - Secunda Adincata
Vointa Maia - Libertatea Salcioara
Sam, 06.10.12 H16.00
Unirea M.Kogalniceanu 0 - 4 Viitorul Platonesti
FC Inter Stelnica 4 - 0 Rapid Perieti
Dunarea Giurgeni 5 - 4 FC Traian
Agronomia Bucu 1 - 2 FC Movila
Andrias Andrasesti 3 - 0 Recolta Saveni
Gloria Ograda 0 - 3 Albesti 08
Baraganul Ciulnita 1 - 2 Vointa Bratianu Scanteia
AS Orezu 4 - 3 Gloria Gura Ialomitei
Dum, 07.10.12 H16.00
16:00 Viitorul Valea Ciorii 4 - 1 Vointa Brincoveni
CLASAMENT
1 Viitorul Platonesti 8 6 0 2 34 - 17 18
2 AS Orezu 8 6 0 2 23 - 13 18
3 Andrias Andrasesti 8 5 1 2 28 - 8 16
4 Dunarea Giurgeni 8 5 1 2 27 - 20 16
5 FC Traian 8 5 0 3 30 - 22 15
6 Albesti 08 8 5 0 3 19 - 18 15
7 Gloria Ograda 8 4 1 3 16 - 19 13
8 Gloria Gura Ialomitei 8 3 3 2 17 - 14 12
9 Recolta Saveni 8 4 0 4 21 - 22 12
10 Unirea M.Kogalniceanu 8 4 0 4 16 - 22 12
11 Baraganul Ciulnita 8 3 2 3 15 - 8 11
12 FC Movila 8 3 1 4 17 - 23 10
13 Viitorul Valea Ciorii 8 2 1 5 16 - 27 7
14 Vointa Scanteia 8 4 1 3 22 - 34 7*
15 Agronomia Bucu 8 2 0 6 18 - 23 6
16 FC Inter Stelnica 8 1 1 6 11 - 20 4
17 Vointa Brincoveni 8 3 0 5 17 - 23 -3 3
18 Rapid Perieti 8 1 0 7 13 - 27 3*
Echipa Vointa Bratianu Scanteia: -6 puncte (substituire jucatori la jocul Dunarea Giurgeni- Vointa Scinteia)
Echipa Vointa Brincoveni: -6 puncte (substituire jucatori la jocul Vointa Brincoveni- AS Orezu)
ETAPA9(sb.13.10.12 h16.00)
Vointa Brincoveni - Unirea M.Kogalniceanu
Gloria Gura Ialomitei - Viitorul Valea Ciorii
Vointa Scanteia - AS Orezu
Albesti 08 - Baraganul Ciulnita
Recolta Saveni - Gloria Ograda
FC Movila - Andrias Andrasesti
FC Traian - Agronomia Bucu
Rapid Perieti - Dunarea Giurgeni
Viitorul Platonesti - FC Inter Stelnica
LIGA5 JUNIORI SERIA1 ETAPA8
Sam, 06.10.12 h14.00
Unirea M.Kogalniceanu 3 - 0 Viitorul Platonesti
FC Inter Stelnica 5 - 1 Rapid Perieti
Dunarea Giurgeni 0 - 3 FC Traian
Agronomia Bucu 2 - 3 FC Movila
Andrias Andrasesti 1 - 6 Recolta Saveni
Gloria Ograda 4 - 2 Albesti 08
Baraganul Ciulnita 10 - 0 Vointa Bratianu Scanteia
AS Orezu 3 - 2 Gloria Gura Ialomitei
Dum, 07.10.12 h14.00
14:00 Viitorul Valea Ciorii 1 - 1 Vointa Brincoveni
CLASAMENT
1 Baraganul Ciulnita 8 7 1 0 28 - 4 22
2 Recolta Saveni 8 7 0 1 42 - 11 9 21
3 Unirea M.Kogalniceanu 8 6 1 1 22 - 10 19
4 Albesti 08 8 6 0 2 22 - 8 18
5 FC Traian 8 4 1 3 19 - 14 13
6 Viitorul Platonesti 8 4 1 3 23 - 24 13
7 Vointa Brincoveni 8 3 3 2 18 - 14 12
8 FC Movila 8 4 0 4 23 - 26 12
9 Vointa Scanteia 8 4 0 4 17 - 32 12
10 Andrias Andrasesti 8 3 2 3 12 - 11 11
11 Gloria Ograda 8 3 1 4 25 - 28 10
12 Agronomia Bucu 8 3 0 5 22 - 21 9
13 Gloria Gura Ialomitei 8 2 3 3 11 - 10 9
14 AS Orezu 8 3 0 5 12 - 27 9
15 Viitorul Valea Ciorii 8 2 2 4 10 - 12 8
16 FC Inter Stelnica 8 2 1 5 13 - 21 7
17 Dunarea Giurgeni 8 0 0 8 4 - 30 0
18 Rapid Perieti 8 1 0 7 12 - 32 -3*
Echipa Rapid Perieti: -6 puncte (substituire la jocul Unirea M.Kogalniceanu- Rapid Perieti)
ETAPA9(sb.13.10.12 h14.00)
Vointa Brincoveni - Unirea M.Kogalniceanu
Gloria Gura Ialomitei - Viitorul Valea Ciorii
Vointa Scanteia - AS Orezu
Albesti 08 - Baraganul Ciulnita
Recolta Saveni - Gloria Ograda
FC Movila - Andrias Andrasesti
FC Traian - Agronomia Bucu
Rapid Perieti - Dunarea Giurgeni
Viitorul Platonesti - FC Inter Stelnica
LIGA5 SERIA2 ETAPA8
Dum, 07.10.12 H16.00)
Juventus Boranesti 6 - 2 Vointa Maia
Libertatea Salcioara 3 - 0 FC Dridu
Secunda Adincata 1 - 2 Unirea Sarateni
Fulgerul Fierbinti 1 - 3 Infratirea Jilavele
Unirea Ion Roata 2 - 1 Essenza Sf. Gheorghe
Recolta Malu Rosu 1 - 2 Staruinta Brosteni
AS Cosereni 1 - 3 Unirea Fierbinti
Viitorul Axintele II 1 - 2 Recolta Barcanesti
CLASAMENT
1 Infratirea Jilavele 8 7 0 1 33 - 12 21
2 Unirea Sarateni 8 7 0 1 34 - 22 21
3 Unirea Fierbinti 8 6 0 2 25 - 7 18
4 Recolta Barcanesti 8 6 0 2 33 - 16 18
5 Fulgerul Fierbinti 7 5 1 1 16 - 7 16
6 Libertatea Salcioara 7 4 1 2 28 - 19 13
7 Staruinta Brosteni 8 4 1 3 18 - 17 1 13
8 Viitorul Moldoveni 7 3 2 2 18 - 12 11
9 Recolta Malu Rosu 7 3 1 3 18 - 16 10
10 Unirea Ion Roata 7 3 1 3 14 - 16 10
11 Viitorul Axintele II 7 2 2 3 14 - 11 8
12 Secunda Adincata 7 2 0 5 10 - 22 6
13 Juventus Boranesti 8 2 0 6 15 - 30 6
14 AS Cosereni 7 1 1 5 10 - 18 4
15 Essenza Sf. Gheorghe 8 1 0 7 9 - 33 3
16 Vointa Maia 8 1 0 7 10 - 39 3
17 FC Dridu 8 2 0 6 14 - 22 0*
Echipa AS FC Dridu: -6 puncte (substituire jucatori la jocul Libertatea Salcioara- FC Dridu)
ETAPA9(dum.14.10.12 h16.00)
Recolta Barcanesti - Viitorul Moldoveni
Unirea Fierbinti - Viitorul Axintele II
Staruinta Brosteni - AS Cosereni
Essenza Sf. Gheorghe - Recolta Malu Rosu
Infratirea Jilavele - Unirea Ion Roata
Unirea Sarateni - Fulgerul Fierbinti
FC Dridu - Secunda Adincata
Vointa Maia - Libertatea Salcioara
LIGA5 JUNIORI SERIA2 ETAPA8
Dum, 07.10.12 H14.00
Juventus Boranesti 9 - 0 Vointa Maia
Libertatea Salcioara 2 - 3 FC Dridu
Secunda Adincata 1 - 0 Unirea Sarateni
Fulgerul Fierbinti 4 - 0 Infratirea Jilavele
Unirea Ion Roata 3 - 1 Essenza Sf. Gheorghe
Recolta Malu Rosu 1 - 3 Staruinta Brosteni
AS Cosereni 2 - 1 Unirea Fierbinti
Viitorul Axintele II 6 - 0 Recolta Barcanesti
CLASAMENT
1 FC Dridu 8 7 0 1 38 - 10 21
2 Viitorul Axintele II 7 6 1 0 36 - 5 19
3 AS Cosereni 7 5 1 1 20 - 11 16
4 Secunda Adincata 7 5 0 2 21 - 11 15
5 Staruinta Brosteni 8 4 3 1 22 - 20 15
6 Fulgerul Fierbinti 7 4 2 1 17 - 10 14
7 Infratirea Jilavele 8 4 1 3 27 - 15 13
8 Unirea Fierbinti 8 4 1 3 19 - 13 13
9 Recolta Barcanesti 8 4 0 4 24 - 21 12
10 Viitorul Moldoveni 7 3 2 2 16 - 17 11
11 Unirea Sarateni 8 3 0 5 11 - 20 9
12 Recolta Malu Rosu 7 2 1 4 18 - 17 7
13 Juventus Boranesti 8 2 0 6 18 - 31 6
14 Libertatea Salcioara 7 1 2 4 12 - 13 5
15 Unirea Ion Roata 7 1 2 4 10 - 23 5
16 Vointa Maia 8 1 0 7 5 - 48 3
17 Essenza Sf. Gheorghe 8 0 0 8 3 - 32 0
ETAPA9(dum.14.10.12 h14.00)
Recolta Barcanesti - Viitorul Moldoveni
Unirea Fierbinti - Viitorul Axintele
Staruinta Brosteni - AS Cosereni
Essenza Sf. Gheorghe - Recolta Malu Rosu
Infratirea Jilavele - Unirea Ion Roata
Unirea Sarateni - Fulgerul Fierbinti
FC Dridu - Secunda Adincata
Vointa Maia - Libertatea Salcioara
liga6 etapa6
seria1...buesti umileste in deplasare pe stejarul...
seria2...alexeni doar egal acasa cu garbovi...
Dum, 07.10.12 H16.00
Rapid Fetesti II 3 - 0 Agronomia Bucu II
Vointa Orboesti 0 - 6 Victoria Bordusani
Spartacus Iazu 2 - 3 MB Stiinta Slobozia
Biruinta Sb. Noua 1 - 5 Baraganul Ciulnita II
Spicul Vladeni 3 - 0 Fair-Play Slobozia Noua
Inter Stejaru 0 - 11 Recolta Buesti
Sport '09 Paltinis 0 - 8 Omega Milosesti
Real Gimbasani 2 - 2 Spicul Marculesti
CLASAMENT
1 Rapid Fetesti 7 6 1 0 28 - 8 19
2 Victoria Bordusani 7 5 2 0 23 - 5 17
3 Spartacus Iazu 7 5 0 2 24 - 14 15
4 MB Stiinta Slobozia 7 5 0 2 28 - 19 15
5 Spicul Marculesti 7 4 1 2 30 - 18 13
6 Real Gimbasani 7 4 1 2 19 - 18 13
7 Recolta Buesti 7 4 0 3 33 - 15 12
8 Agronomia Bucu II 7 4 0 3 22 - 13 12
9 Biruinta Sb. Noua 7 3 1 3 22 - 25 10
10 Spicul Vladeni 7 3 1 3 17 - 24 10
11 Vointa Orboesti 7 2 0 5 16 - 29 6
12 Omega Milosesti 7 2 2 3 16 - 19 5*
13 Baraganul Ciulnita II 7 1 0 6 10 - 28 3
14 Sport '09 Paltinis 7 0 2 5 17 - 40 2
15 Fair-Play Slobozia Noua 7 1 1 5 11 - 17 1*
16 Inter Stejaru 7 0 2 5 11 - 35 -1*
Echipa Inter Stejaru: -3 puncte (neprezentare la jocul Inter Stejaru- Spicul Marculesti)
Echipa Omega Milosesti: -3 puncte (neprezentare la jocul Spicul Vladeni- Omega Milosesti)
Echipa Fair-Play Slobozia Noua: -3 puncte (neprezentare la jocul Spicul Vladeni- Fair Play Sb. Noua)
ETAPA8(dum.14.10.12 h16.00)
Agronomia Bucu II - Spicul Marculesti
Omega Milosesti - Real Gimbasani
Recolta Buesti - Sport '09 Paltinis
Fair-Play Slobozia Noua - Inter Stejaru
Baraganul Ciulnita II - Spicul Vladeni
MB Stiinta Slobozia - Biruinta Sb. Noua
Victoria Bordusani - Spartacus Iazu
Rapid Fetesti II - Vointa Orboesti
Liga a VI a -seria2 Etapa 7
Dum, 07.10.12 h16.00
Vointa Cocora II 4 - 1 Victoria Rosiori
Dinamo Borduselu 1 - 1 Infratirea Jilavele II
Vointa Barbulesti 8 - 2 AS FC Movilita
Brosteni 4 - 4 Avantul Rovine
Avantul Grindu 3 - 1 Unirea Patru Frati
Gloria Alexeni 2 - 2 Unirea Girbov
i
CLASAMENT
1 Avantul Rovine 7 5 1 1 20 - 14 16
2 Gloria Alexeni 5 4 1 0 15 - 5 13
3 Vointa Cocora II 7 4 0 3 19 - 10 12
4 Unirea Girbovi 6 3 2 1 20 - 12 11
5 Infratirea Jilavele II 6 3 1 2 16 - 23 10
6 Athletic Valea Macrisului 6 3 0 3 19 - 15 9
7 Vointa Barbulesti 7 3 0 4 24 - 25 9
8 Steaua Borduselu 6 3 0 3 14 - 15 9
9 Victoria Rosiori 6 3 0 3 12 - 13 9
10 Avantul Grindu 5 2 1 2 15 - 15 7
11 Dinamo Borduselu 7 2 1 4 11 - 19 7
12 Unirea Patru Frati 6 2 0 4 14 - 15 6
13 AS Brosteni 6 1 1 4 13 - 22 -5 4
14 FC Movilita 6 1 0 5 17 - 26 3
Liga a VI a - Seria2 Etapa 8(dum.14.10.12 h16.00)
Unirea Patru Frati - Gloria Alexeni
Steaua Borduselu - Avantul Grindu
AS FC Movilita - Brosteni
Infratirea Jilavele II - Vointa Barbulesti
Victoria Rosiori - Dinamo Borduselu
Athletic Valea Macrisului - Vointa Cocora II
Rapid Fetesti II 3 - 0 Agronomia Bucu II
Vointa Orboesti 0 - 6 Victoria Bordusani
Spartacus Iazu 2 - 3 MB Stiinta Slobozia
Biruinta Sb. Noua 1 - 5 Baraganul Ciulnita II
Spicul Vladeni 3 - 0 Fair-Play Slobozia Noua
Inter Stejaru 0 - 11 Recolta Buesti
Sport '09 Paltinis 0 - 8 Omega Milosesti
Real Gimbasani 2 - 2 Spicul Marculesti
CLASAMENT
1 Rapid Fetesti 7 6 1 0 28 - 8 19
2 Victoria Bordusani 7 5 2 0 23 - 5 17
3 Spartacus Iazu 7 5 0 2 24 - 14 15
4 MB Stiinta Slobozia 7 5 0 2 28 - 19 15
5 Spicul Marculesti 7 4 1 2 30 - 18 13
6 Real Gimbasani 7 4 1 2 19 - 18 13
7 Recolta Buesti 7 4 0 3 33 - 15 12
8 Agronomia Bucu II 7 4 0 3 22 - 13 12
9 Biruinta Sb. Noua 7 3 1 3 22 - 25 10
10 Spicul Vladeni 7 3 1 3 17 - 24 10
11 Vointa Orboesti 7 2 0 5 16 - 29 6
12 Omega Milosesti 7 2 2 3 16 - 19 5*
13 Baraganul Ciulnita II 7 1 0 6 10 - 28 3
14 Sport '09 Paltinis 7 0 2 5 17 - 40 2
15 Fair-Play Slobozia Noua 7 1 1 5 11 - 17 1*
16 Inter Stejaru 7 0 2 5 11 - 35 -1*
Echipa Inter Stejaru: -3 puncte (neprezentare la jocul Inter Stejaru- Spicul Marculesti)
Echipa Omega Milosesti: -3 puncte (neprezentare la jocul Spicul Vladeni- Omega Milosesti)
Echipa Fair-Play Slobozia Noua: -3 puncte (neprezentare la jocul Spicul Vladeni- Fair Play Sb. Noua)
ETAPA8(dum.14.10.12 h16.00)
Agronomia Bucu II - Spicul Marculesti
Omega Milosesti - Real Gimbasani
Recolta Buesti - Sport '09 Paltinis
Fair-Play Slobozia Noua - Inter Stejaru
Baraganul Ciulnita II - Spicul Vladeni
MB Stiinta Slobozia - Biruinta Sb. Noua
Victoria Bordusani - Spartacus Iazu
Rapid Fetesti II - Vointa Orboesti
Liga a VI a -seria2 Etapa 7
Dum, 07.10.12 h16.00
Vointa Cocora II 4 - 1 Victoria Rosiori
Dinamo Borduselu 1 - 1 Infratirea Jilavele II
Vointa Barbulesti 8 - 2 AS FC Movilita
Brosteni 4 - 4 Avantul Rovine
Avantul Grindu 3 - 1 Unirea Patru Frati
Gloria Alexeni 2 - 2 Unirea Girbov
i
CLASAMENT
1 Avantul Rovine 7 5 1 1 20 - 14 16
2 Gloria Alexeni 5 4 1 0 15 - 5 13
3 Vointa Cocora II 7 4 0 3 19 - 10 12
4 Unirea Girbovi 6 3 2 1 20 - 12 11
5 Infratirea Jilavele II 6 3 1 2 16 - 23 10
6 Athletic Valea Macrisului 6 3 0 3 19 - 15 9
7 Vointa Barbulesti 7 3 0 4 24 - 25 9
8 Steaua Borduselu 6 3 0 3 14 - 15 9
9 Victoria Rosiori 6 3 0 3 12 - 13 9
10 Avantul Grindu 5 2 1 2 15 - 15 7
11 Dinamo Borduselu 7 2 1 4 11 - 19 7
12 Unirea Patru Frati 6 2 0 4 14 - 15 6
13 AS Brosteni 6 1 1 4 13 - 22 -5 4
14 FC Movilita 6 1 0 5 17 - 26 3
Liga a VI a - Seria2 Etapa 8(dum.14.10.12 h16.00)
Unirea Patru Frati - Gloria Alexeni
Steaua Borduselu - Avantul Grindu
AS FC Movilita - Brosteni
Infratirea Jilavele II - Vointa Barbulesti
Victoria Rosiori - Dinamo Borduselu
Athletic Valea Macrisului - Vointa Cocora II
liga2 seria1 etapa5
...nu am trecut examenul cu studentii...
29 septembrie, ora 11:00
UNIREA SLOBOZIA - SPORTUL 0-3
Arbitru: George Cătălin Găman (Craiova); Asistenţi: Slabu Stelian şi Bogdan Daniel Hârlab (ambii din Braşov)
Unirea: Dobre - Roşu, Lorincz, Soare (cpt.), C. Toma - Gheorghiu, Macare, L. Mihai, A. Luca - V. Gheorghe, Mihalcea
Rezerve: Oprea - Stan, V. Toma, Ivaşcă, Ivaşcu, Patrianca, D. Gheorghe
Antrenor: Marin Dună
Sportul: Ormenişan - Beţa, Lung, Patriche (cpt.), Cioranu - Ghinga, I. Şerban - Novac, V. Lazăr, A. Nistor - L. Dobre
Rezerve: Vâlceanu - Barbu, Şt. Popa, Văduva, Paţurcă, Mareş, Dumitrescu
Antrenor: Virgil Andronache
min. 82, 0-3 Lazăr scapă singur cu portarul Unirii, îl deschide pe dreapta pe L. Dobre, care înscrie pentru 0-3
min 70, 0-2: Lazar patrunde in careu pe partea stanga si-i centreaza ideal lui Serban care majoreaza diferenta pentru oaspeti
min 23, 0-1: V. Lazăr a profitat de o bâlbâială în defensiva gazdelor şi deschide scorul la Slobozia
La finele partidei, antrenorul Unirii Slobozia, Marin Dună a declarat: "Diferenţa de scor a fost cam mare în opinia mea pentru că şi noi am avut ocazii. Sportul este cea mai bună echipă din serie. Noi trebuie să muncim mai mult şi să mergem mai departe. Pentru înfrângere suntem de vină toţi începând cu mine şi terminând cu ultima rezrevă. Păcătuim la omogenitate pentru că şi astăzi au fost în teren 6 jucători noi faţă de echipa care a promovat. Încă mai avem de lucru la relaţiile de joc. Sper ca până la finalul turului să scoatem puncte suficiente şi, cu pregătire bună , cu încă 2-3 jucători, să reglăm situaţia"Unirea Slobozia spera într-o nouă minune înaintea jocului cu Sportul.
Elevii lui Dună au reuşit să ţină în şah "mânjii" lui Şiman pentru 23 de minute. A fost suficientă o nesincronizare în apărarea slobozeană şi noua perlă a Regiei, Valentin Lazăr, a deschis scorul. A urmat o cavalcadă de ocazii la poarta lui Ormenişan. Şuturile lui Gheorghiu (26), L. Mihai (27, 37) şi reluarea din 6 m a lui Mihalcea (28) rămân fără ecou pe tabelă.
În a doua parte, studenţii dau tonul la ocazii, dar Nistor îl evidenţiază pe portarul Sloboziei, Leo Dobre (47). În replică, Mihalcea ratează de puţin spaţiul porţii la o centrare a lui Roşu (53). Ionuţ Şerban iese apoi la rampă cu o ratare din poziţie ideală (65) si cu golul desprinderii din pasa neobositului Lazăr (70). Tot Lazăr pasează şi pentru golul 3, al lui Dobre, iar Sportul ia cu fulgi cu tot cele 3 puncte. De partea cealaltă, conducerea Unirii ridică deja din sprâncene. Pe antrenorul Dună îl aşteaptă zile grele, Unirea urmând a avea două meciuri de foc cu Otopeni si Tulcea.
REZULTATE COMPLETE
Vineri, 28 Septembrie
Chindia Târgovişte - CS Otopeni 0-0
Sâmbătă, 29 Septembrie
CSM Unirea Slobozia - Sportul Studenţesc 0-3
ACS Buftea - Delta Tulcea 2-1
Dinamo II Bucureşti - FC Botoşani 1-2
Dunărea Galaţi - Rapid CFR Suceava 1-0
Duminică, 30 Septembrie
CF Brăila - Săgeata Năvodari 2-3
CLASAMENT
Loc Echipa M V E I Gol +/- Pct
1. CS Otopeni (IF) 5 4 1 0 9-2 7 13
2. FC Sportul Studentesc Bucureşti 4 4 0 0 9-1 8 12
3. FC Săgeata Năvodari 5 3 2 0 14-6 8 11
4. FC Botoşani 4 3 0 1 8-4 4 9
5. FC Delta Tulcea (TL) 5 3 0 2 7-7 0 9
6. CS Buftea (IF) 4 2 0 2 7-8 -1 6
7. FC Unirea 04 Slobozia 4 1 2 1 9-9 0 5
8. CF Brăila 3 1 1 1 8-7 1 4
9. FCM Dunarea Galaţi (GL) 4 1 0 3 2-7 -5 3
11. FC Farul Constanţa (CT) 4 1 0 3 3-6 -3 3
12. CS Rapid CFR Suceava (SV) 3 1 0 2 4-5 -1 3
13. FC Chindia Târgovişte (DB) 5 0 2 3 3-9 -6 2
14. SC Dinamo 1948 Bucureşti 5 0 0 5 1-10 -9 0
ETAPA VIITOARE
Oct 6, 2012 11:00 FC Săgeata Năvodari STA
Oct 6, 2012 11:00 FC Sportul Studentesc Bucureşti - CF Brăila
Oct 6, 2012 11:00 FC Botoşani - CS Buftea
Oct 6, 2012 11:00 STA SC Dinamo 1948 Bucureşti
Oct 6, 2012 11:00 CS Rapid CFR Suceava - FC Farul Constanţa
Oct 6, 2012 11:00 STA FCM Dunarea Galaţi (GL)
Oct 6, 2012 13:00 CS Otopeni - FC Unirea 04 Slobozia
Oct 7, 2012 11:00 FC Delta Tulcea - FC Chindia Târgovişte
UNIREA SLOBOZIA - SPORTUL 0-3
Arbitru: George Cătălin Găman (Craiova); Asistenţi: Slabu Stelian şi Bogdan Daniel Hârlab (ambii din Braşov)
Unirea: Dobre - Roşu, Lorincz, Soare (cpt.), C. Toma - Gheorghiu, Macare, L. Mihai, A. Luca - V. Gheorghe, Mihalcea
Rezerve: Oprea - Stan, V. Toma, Ivaşcă, Ivaşcu, Patrianca, D. Gheorghe
Antrenor: Marin Dună
Sportul: Ormenişan - Beţa, Lung, Patriche (cpt.), Cioranu - Ghinga, I. Şerban - Novac, V. Lazăr, A. Nistor - L. Dobre
Rezerve: Vâlceanu - Barbu, Şt. Popa, Văduva, Paţurcă, Mareş, Dumitrescu
Antrenor: Virgil Andronache
min. 82, 0-3 Lazăr scapă singur cu portarul Unirii, îl deschide pe dreapta pe L. Dobre, care înscrie pentru 0-3
min 70, 0-2: Lazar patrunde in careu pe partea stanga si-i centreaza ideal lui Serban care majoreaza diferenta pentru oaspeti
min 23, 0-1: V. Lazăr a profitat de o bâlbâială în defensiva gazdelor şi deschide scorul la Slobozia
La finele partidei, antrenorul Unirii Slobozia, Marin Dună a declarat: "Diferenţa de scor a fost cam mare în opinia mea pentru că şi noi am avut ocazii. Sportul este cea mai bună echipă din serie. Noi trebuie să muncim mai mult şi să mergem mai departe. Pentru înfrângere suntem de vină toţi începând cu mine şi terminând cu ultima rezrevă. Păcătuim la omogenitate pentru că şi astăzi au fost în teren 6 jucători noi faţă de echipa care a promovat. Încă mai avem de lucru la relaţiile de joc. Sper ca până la finalul turului să scoatem puncte suficiente şi, cu pregătire bună , cu încă 2-3 jucători, să reglăm situaţia"Unirea Slobozia spera într-o nouă minune înaintea jocului cu Sportul.
Elevii lui Dună au reuşit să ţină în şah "mânjii" lui Şiman pentru 23 de minute. A fost suficientă o nesincronizare în apărarea slobozeană şi noua perlă a Regiei, Valentin Lazăr, a deschis scorul. A urmat o cavalcadă de ocazii la poarta lui Ormenişan. Şuturile lui Gheorghiu (26), L. Mihai (27, 37) şi reluarea din 6 m a lui Mihalcea (28) rămân fără ecou pe tabelă.
În a doua parte, studenţii dau tonul la ocazii, dar Nistor îl evidenţiază pe portarul Sloboziei, Leo Dobre (47). În replică, Mihalcea ratează de puţin spaţiul porţii la o centrare a lui Roşu (53). Ionuţ Şerban iese apoi la rampă cu o ratare din poziţie ideală (65) si cu golul desprinderii din pasa neobositului Lazăr (70). Tot Lazăr pasează şi pentru golul 3, al lui Dobre, iar Sportul ia cu fulgi cu tot cele 3 puncte. De partea cealaltă, conducerea Unirii ridică deja din sprâncene. Pe antrenorul Dună îl aşteaptă zile grele, Unirea urmând a avea două meciuri de foc cu Otopeni si Tulcea.
REZULTATE COMPLETE
Vineri, 28 Septembrie
Chindia Târgovişte - CS Otopeni 0-0
Sâmbătă, 29 Septembrie
CSM Unirea Slobozia - Sportul Studenţesc 0-3
ACS Buftea - Delta Tulcea 2-1
Dinamo II Bucureşti - FC Botoşani 1-2
Dunărea Galaţi - Rapid CFR Suceava 1-0
Duminică, 30 Septembrie
CF Brăila - Săgeata Năvodari 2-3
CLASAMENT
Loc Echipa M V E I Gol +/- Pct
1. CS Otopeni (IF) 5 4 1 0 9-2 7 13
2. FC Sportul Studentesc Bucureşti 4 4 0 0 9-1 8 12
3. FC Săgeata Năvodari 5 3 2 0 14-6 8 11
4. FC Botoşani 4 3 0 1 8-4 4 9
5. FC Delta Tulcea (TL) 5 3 0 2 7-7 0 9
6. CS Buftea (IF) 4 2 0 2 7-8 -1 6
7. FC Unirea 04 Slobozia 4 1 2 1 9-9 0 5
8. CF Brăila 3 1 1 1 8-7 1 4
9. FCM Dunarea Galaţi (GL) 4 1 0 3 2-7 -5 3
11. FC Farul Constanţa (CT) 4 1 0 3 3-6 -3 3
12. CS Rapid CFR Suceava (SV) 3 1 0 2 4-5 -1 3
13. FC Chindia Târgovişte (DB) 5 0 2 3 3-9 -6 2
14. SC Dinamo 1948 Bucureşti 5 0 0 5 1-10 -9 0
ETAPA VIITOARE
Oct 6, 2012 11:00 FC Săgeata Năvodari STA
Oct 6, 2012 11:00 FC Sportul Studentesc Bucureşti - CF Brăila
Oct 6, 2012 11:00 FC Botoşani - CS Buftea
Oct 6, 2012 11:00 STA SC Dinamo 1948 Bucureşti
Oct 6, 2012 11:00 CS Rapid CFR Suceava - FC Farul Constanţa
Oct 6, 2012 11:00 STA FCM Dunarea Galaţi (GL)
Oct 6, 2012 13:00 CS Otopeni - FC Unirea 04 Slobozia
Oct 7, 2012 11:00 FC Delta Tulcea - FC Chindia Târgovişte
LIGA3 SERIA2 ETAPA5
..Rapidul se chinuie cu gradinita Sportului...
..Axintele se inclina la Buzau...
(foto rapid fetesti-sportul studentesc2)
FC RAPID FETESTI-FC SPORTUL STUDENTESC2 BUCURESTI 3-2(0-1)
0-1 min23margarit,1-1pena min50 pen,1-2alexandru min65,2-2 banoti min78 pen,3-2 banoti min85
stadion-municipal
teren-foarte bun cu iarba
arbitrii-Turnea Adriana - Constanţa
Asistent: Ionus Erchian - Constanţa
Asistent: Iacob Florin - Constanţa
observatori-Mihu Vasile - Constanţa
Observator: Olteanu Ion - Bucureşti
spectatori-circa 400
vreme-calda 28 grade C
palmares direct-nu s-au mai intalnit in liga3
RAPID
echipament complet alb
linie calasament general-
linie clasament acasa-9)fetesti 1 1 0 0 3-1 3
rezultate acasa-3-1 eolica
SPORTUL2
echipament complet albastru
linie clasament general-
linie clasament deplasare-13)sportu2 2 0 0 2 1-10 0
rezultate deplasare-1-7 rm.sarat,0-3 buzau
AVANCRONICA MECI
Din pacate am intampinat unele probleme tehnice cu site-ul si din aceasta cauza nu am putut posta informatii inainte de acest joc.Lotul a fost anuntat dupa antrenamentul de joi seara.Antrenorii au atras atentia fotbalistilor nostrii sa nu ia adversarul in deradere chiar daca sunt pe ultimul loc si nu au castigat nici un meci ba din contra au primit si foarte multe goluri.Cu totii am inceput sa dam care mai de care pronosticuri la o diferenta mai mare de trei goluri pentru acest meci..si o sa vedeti ca ne-am inselat amarnic cu totii...
CRONICA MECI
Intr-un final de septembrie care parca vrea sa ne faca sa nu uitam de zilele calde si frumoase de vara,pe o temperatura ridicata pentru aceasta perioada a anului si pe un teren foarte bun care a fost aranjat in cursul acestei saptamani cu compactorul pentru a fi bun la nivelul solului si a da posibilitate fotbalistilor nostrii sa se exprime la capacitate maxima la jocul de pase,asa a decurs aceasta partida.
Spectatorii au fost si ei atrasi de vremea frumoasa de afara si mai ales au dorit sa vada pentru doua ore un spectacol fotbalistic frumos cu multe goluri in poarta celor de la Sportul asa cum credeau cu totii ca va urma in acest joc.A fost intradevar un spectacol de goluri 5 la numar marcate in ambele porti dar publicul fetestean a trebuit sa treaca de la agonie la extaz si invers.Fetestenii incep curajos jocul presand echipa manjilor din Regie sa se apere in propria jumatate de teren.Pena pare un Guliver in tara piticilor ratacit intre fundasii adversi care insa au handicap statura dar compenseaza prin asezarea foarte buna in teren si jocul curat la deposedari.Totusi Pena reuseste sa-si faca culoar de cateva ori printre acestia dar este surprins ori in ofside ori faulteaza in atac.Vine o faza frumoasa creeata de tinerii fotbalisti bucuresteni care destabilizeaza partea stanga a defensivei noastre si Margarit gaseste un sut bun intre bara si portarul Gandac surprins si el de executia jucatorului oaspete,vrand sa iasa pe centrare.Mingea se scurge cuminte in plasa si consternare in randul spectatorilor..Oaspetii conduceau din minutul 23 cu 1-0 si marcau un gol care avea sa fie ca o piatra de moara asupra echipei noastre.In minutul 34 portarul bucurestean are o executie de portar mare reusind sa scoata cu un ultim efort un gol ca si facut de sub transversala la sutul lui Blanita de la peste 25 metrii.Timpul se scurge fara a ne da seama si astfel intram la cabine cu un usor dezavantaj pe tabela dar dupa o prima repriza destul de echilibrata ba chiar cu o usoara posesie de parte oaspetilor.
Marius Munteanu si Gigel Stoica intra la vestiare si incearca sa schimbe ceva din jocul echipei noastre,astfel ca de vestiare apare parca o alta echipa astfel ca la o patrundere in careu obtinem un penalty.Executa Pena si restabileste egalitatea pe tabela.Si incepe asaltul la poarta studentilor care au insa de partea lor un portar foarte inspirat care inchide foarte bine poarta iar Pena,L.Stefan si Banoti au golul in varful bocancului dar nu gasesc tinta.Si in fotbal ocaziile se razbuna astfel ca ne-o facem cu mana noastra singuri..Ghita incearca un artificiu la mijlocul terenului si pierde mingea in loc sa paseze calm la propriu portar si astfel scapa pe contraaatac un bucurestean si trimite pe langa Gandac iesit la intampinare..Se lasa linistea in stadion si spectatorii se frecau la ochi nevenindu-le sa creada ca o echipa formata din jucatori pana in 18 ani conduceau la Fetesti cu 2-1.Nu mai avem ce pierde si iesim si mai hotarati la joc deoarece o infrangere cu lanterna rosie a seriei ar fi insemnat pentru noi o adevarata catastrofa in lupta pentru supravietuirea in liga3.Tot din penalty avea sa egalam deoarece portarul oaspetilor in postura de ultim aparator comite un fault clar in careu iar centralul indica promp punctul cu var pentru a doua oara.Rolul de calau si-l ia Banoti care transforma si restabileste egalitate..Chiar si asa un egal cu codasa din serie pentru noi tot o infrangere s-ar fi tradus.Urmeaza pe final o ploaie de cornere la poarta celor din Regie si la o asfel de lovitura mingea sare cu noroc trimisa de Banoti printr-o padure de picioare undeva dincolo de linia portii.Tusierul indica cu steagul spre centrul terenului semnalizand ca balonul a trecut cu toata circumferinta dincolo de linia portii astfel ca centralul acestui joc valideaza golul iar tribunele rasufla usurate deoarece echipa fetesteana reusea sa intoarca meciul si sa-si asigure inca trei puncte mari de tot la zestrea firava din clasament
O victorie muncita si chinuita in fata unor pusti de la Sportul care au demonstrat ca au valoare si joaca un fotbal curat si din placere si nu degeaba echipa din Bucuresti are apelativul de ''Gasca Nebuna''.Acesti copii vor face zile fripte si altor competitoare din seria noastra chiar daca au inceput mai timid acest campionat.Pentru noi acest rezultat este ca un balon de oxigen care ne face sa supravietuim mai departe si sa sa pregatim in liniste si concentrati urmatoarele partide care se anunta de foc pentru echipa noastra.Primul meci va fi la Ramnicul Sarat vineri unde ne asteapta un adversar deosebit de dificil care sta bine in clasament ocupand pozitia secunda cu sanse mari la promovare.Raman insa cele trei puncte din clasament in urma acestui meci chiar daca spectatorii au plecat dezamagiti de spectacolul oferit de echipa noastra acestia trebuie sa aibe si rabdare ca este deosebit de dificil sa omogenizezi 11 jucatori noi in lotul de acum,si echipa se va exprima cu siguranta altfel odata cu trecerea timpului dar mai ales dupa ce vor avea mai multe meciuri la activ impreuna.
...BRAVOO RAPIDULETULEEE...MERGEM INCREZATORI INAINTE...
Galerie foto si video pe pagina de facebook FC RAPID FETESTI
GLORIA BUZAU-VIITORUL AXINTELE 2-0(0-0)
În cadrul rundei cu numărul cinci a ligii a treia la fotbal, Gloria Buzău s-a impus pe teren propriu în faţa formaţiei Viitorul Axintele, scor 2 la 0, în jocul derby al etapei. Formaţia antrenată de Ştefan Stoica a reuşit unul din cele mai bune jocuri din actuala stagiune şi a trecut graţie reuşitelor semnate de Nimaga (min. 55) şi Florin Alexandru (min. 70) de liderul din C2.Victoria obţinută de buzoieni face ca Gloria Buzău să ia o opţiune serioasă în lupta pentru promovare, cu atât mai mult cu cât băieţii lui Fane Stoica au obţinut punctajul maxim din precedentele două întâlniri
Jocul prestat de fotbaliştii grupării din Crâng în victoria cu liderul din C2, Viitorul Axintele l-a mulţumit pe Ştefan Stoica, tehnicianul grupării din Crâng. “Mourinhio” Stoica şi-a lăudat elevii şi a vorbit ironic despre ocupanta primului loc, echipă pe care o compara, în aceeaşi notă, cu spaniolii de la Barcelona.“E frumos când câştigi cu mult trâmbiţata Viitorul Axintele. Am vorbit cu băieţii toată săptămâna şi le-am spus că trebuie să ne apărăm bine şi să marcăm, însă toate la timpul lor. Le-am spus că pot şi că trebuie să arate că Gloria Buzău este cea mai bună echipă din această serie. Echipa s-a mobilizat exemplar pentru jocul cu liderul. Mi-am dat seama că jucătorii au fost supăraţi după înfrângerea de la Râmnicu Sărat (n.r. 2 la 1 pentru râmniceni pe teren), şi că aşteaptă aceast meci pentru a dovedi că ei sunt cei mai buni”.
REZULTATE COMPLETE SI MARCATORI
Eolica - Chirnogi 1-2
G. Crăciun (20 - autog.) / G. Crăciun (30 - pen.), P. Ungureanu (80)
Dunărea Călăraşi - CSM Focşani 2-0
M. Ştefan (47, 57)
Urban Titu - Rapid II 2-2
Ivaşcu (44), Mirescu (85) / Pereira (15 - pen., 80)
Rapid Feteşti - Sportul Stud. II 3-2
V. Pena (51), Banoti (78, 84) / Al. Mărgărit (23), V. Alexandru (65)
Metaloglobus - CSM Râmnicu Sărat 0-1
Burlacu (37)
Gloria Buzău - Axintele 2-0
Mimada (55), Fl. Alexandru (70)
Juventus Bucureşti stă
CLASAMENT
1. CS Viitorul Axintele 5 3 1 1 14-4 10 10
2. CSM Râmnicu Sărat 5 3 1 1 11-7 4 10
3. FC Dunarea Călăraşi 5 2 3 0 9-6 3 9
4. FC Rapid Bucureşti 2 5 2 2 1 12-7 5 8
5. FC Gloria Buzău 4 2 1 1 7-3 4 7
6. CS Victoria Chirnogi 5 1 4 0 8-7 1 7
7. CSM Focşani 5 2 1 2 4-5 -1 7
8. FC METALOGLOBUS Bucureşti 4 2 0 2 7-3 4 6
9. CS Juventus Bucureşti 4 1 3 0 4-3 1 6
10. FC Rapid Fetesti 4 2 0 2 7-13 -6 6
11. CS Eolica Baia 5 1 1 3 6-9 -3 4
12. ACS URBAN Titu 4 0 1 3 2-5 -3 1
13. FC Sportul Studentesc 2 5 0 0 5 4-23 -19 0
CLASAMENT JOCURI ACASA
1.rm sarat 2 2 0 0 9-2 6
2.axintele 2 2 0 0 6-0 6
3.buzau 2 2 0 0 5-0 6
4.FETESTI 2 2 0 0 6-3 6
5.calarasi 3 1 2 0 5-3 5
6.rapid2 2 1 1 0 8-2 4
7.focsani 2 1 1 0 3-0 4
8.juventus 2 1 1 0 3-2 4
9.eolica 3 1 1 1 5-5 4
10.metaloglobus 3 1 0 2 4-3 3
11.chirnogi 2 0 2 0 2-2 2
12.titu 3 0 1 2 2-4 1
13.sportul2 2 0 0 2 1-10 0
CLASAMENT JOCURI DEPLASARE
1.chirnogi 3 1 2 0 6-5 5
2.axintele 3 1 1 1 8-4 4
3.calarasi 2 1 1 0 4-3 4
4.rapid2 3 1 1 1 4-5 4
5.rm.sarat 3 1 1 1 2-5 4
6.metaloglobus 1 1 0 0 3-0 3
7.focsani 3 1 0 2 1-5 3
8.juventus 2 0 2 0 1-1 2
9.buzau 2 0 1 1 2-3 1
10.titu 1 0 0 1 0-1 0
11.eolica 2 0 0 2 1-4 0
12.FETESTI 2 0 0 2 1-10 0
13.sportul2 3 0 0 3 3-13 0
CLASAMENT ADEVAR
1.axintele+4
2.rm.sarat +4
3.rapid2 +2
4.buzau +1
5.chirnogi +1
6.focsani +1
7.calarasi 0
8.FETESTI 0
9.juventus 0
10.metaloglobus -3
11.eolica -5
12.titu -5
13.sportul2 -6
ETAPA VIITOARE
Oct 5, 2012 15:00 CSM Focşani - CS Eolica Baia
Oct 5, 2012 15:00 STA FC Dunarea Călăraşi
Oct 5, 2012 15:00 FC Rapid Bucureşti 2 - CS Juventus Bucureşti
Oct 5, 2012 15:00 FC Sportul Studentesc 2 - ACS URBAN Titu
Oct 5, 2012 15:00 CSM Râmnicu Sărat - FC Rapid Fetesti
Oct 5, 2012 15:00 CS Victoria Chirnogi - FC Gloria Buzău
Oct 6, 2012 15:00 CS Viitorul Axintele - FC METALOGLOBUS Bucureşti
FC RAPID FETESTI-FC SPORTUL STUDENTESC2 BUCURESTI 3-2(0-1)
0-1 min23margarit,1-1pena min50 pen,1-2alexandru min65,2-2 banoti min78 pen,3-2 banoti min85
stadion-municipal
teren-foarte bun cu iarba
arbitrii-Turnea Adriana - Constanţa
Asistent: Ionus Erchian - Constanţa
Asistent: Iacob Florin - Constanţa
observatori-Mihu Vasile - Constanţa
Observator: Olteanu Ion - Bucureşti
spectatori-circa 400
vreme-calda 28 grade C
palmares direct-nu s-au mai intalnit in liga3
RAPID
echipament complet alb
linie calasament general-
linie clasament acasa-9)fetesti 1 1 0 0 3-1 3
rezultate acasa-3-1 eolica
SPORTUL2
echipament complet albastru
linie clasament general-
linie clasament deplasare-13)sportu2 2 0 0 2 1-10 0
rezultate deplasare-1-7 rm.sarat,0-3 buzau
AVANCRONICA MECI
Din pacate am intampinat unele probleme tehnice cu site-ul si din aceasta cauza nu am putut posta informatii inainte de acest joc.Lotul a fost anuntat dupa antrenamentul de joi seara.Antrenorii au atras atentia fotbalistilor nostrii sa nu ia adversarul in deradere chiar daca sunt pe ultimul loc si nu au castigat nici un meci ba din contra au primit si foarte multe goluri.Cu totii am inceput sa dam care mai de care pronosticuri la o diferenta mai mare de trei goluri pentru acest meci..si o sa vedeti ca ne-am inselat amarnic cu totii...
CRONICA MECI
Intr-un final de septembrie care parca vrea sa ne faca sa nu uitam de zilele calde si frumoase de vara,pe o temperatura ridicata pentru aceasta perioada a anului si pe un teren foarte bun care a fost aranjat in cursul acestei saptamani cu compactorul pentru a fi bun la nivelul solului si a da posibilitate fotbalistilor nostrii sa se exprime la capacitate maxima la jocul de pase,asa a decurs aceasta partida.
Spectatorii au fost si ei atrasi de vremea frumoasa de afara si mai ales au dorit sa vada pentru doua ore un spectacol fotbalistic frumos cu multe goluri in poarta celor de la Sportul asa cum credeau cu totii ca va urma in acest joc.A fost intradevar un spectacol de goluri 5 la numar marcate in ambele porti dar publicul fetestean a trebuit sa treaca de la agonie la extaz si invers.Fetestenii incep curajos jocul presand echipa manjilor din Regie sa se apere in propria jumatate de teren.Pena pare un Guliver in tara piticilor ratacit intre fundasii adversi care insa au handicap statura dar compenseaza prin asezarea foarte buna in teren si jocul curat la deposedari.Totusi Pena reuseste sa-si faca culoar de cateva ori printre acestia dar este surprins ori in ofside ori faulteaza in atac.Vine o faza frumoasa creeata de tinerii fotbalisti bucuresteni care destabilizeaza partea stanga a defensivei noastre si Margarit gaseste un sut bun intre bara si portarul Gandac surprins si el de executia jucatorului oaspete,vrand sa iasa pe centrare.Mingea se scurge cuminte in plasa si consternare in randul spectatorilor..Oaspetii conduceau din minutul 23 cu 1-0 si marcau un gol care avea sa fie ca o piatra de moara asupra echipei noastre.In minutul 34 portarul bucurestean are o executie de portar mare reusind sa scoata cu un ultim efort un gol ca si facut de sub transversala la sutul lui Blanita de la peste 25 metrii.Timpul se scurge fara a ne da seama si astfel intram la cabine cu un usor dezavantaj pe tabela dar dupa o prima repriza destul de echilibrata ba chiar cu o usoara posesie de parte oaspetilor.
Marius Munteanu si Gigel Stoica intra la vestiare si incearca sa schimbe ceva din jocul echipei noastre,astfel ca de vestiare apare parca o alta echipa astfel ca la o patrundere in careu obtinem un penalty.Executa Pena si restabileste egalitatea pe tabela.Si incepe asaltul la poarta studentilor care au insa de partea lor un portar foarte inspirat care inchide foarte bine poarta iar Pena,L.Stefan si Banoti au golul in varful bocancului dar nu gasesc tinta.Si in fotbal ocaziile se razbuna astfel ca ne-o facem cu mana noastra singuri..Ghita incearca un artificiu la mijlocul terenului si pierde mingea in loc sa paseze calm la propriu portar si astfel scapa pe contraaatac un bucurestean si trimite pe langa Gandac iesit la intampinare..Se lasa linistea in stadion si spectatorii se frecau la ochi nevenindu-le sa creada ca o echipa formata din jucatori pana in 18 ani conduceau la Fetesti cu 2-1.Nu mai avem ce pierde si iesim si mai hotarati la joc deoarece o infrangere cu lanterna rosie a seriei ar fi insemnat pentru noi o adevarata catastrofa in lupta pentru supravietuirea in liga3.Tot din penalty avea sa egalam deoarece portarul oaspetilor in postura de ultim aparator comite un fault clar in careu iar centralul indica promp punctul cu var pentru a doua oara.Rolul de calau si-l ia Banoti care transforma si restabileste egalitate..Chiar si asa un egal cu codasa din serie pentru noi tot o infrangere s-ar fi tradus.Urmeaza pe final o ploaie de cornere la poarta celor din Regie si la o asfel de lovitura mingea sare cu noroc trimisa de Banoti printr-o padure de picioare undeva dincolo de linia portii.Tusierul indica cu steagul spre centrul terenului semnalizand ca balonul a trecut cu toata circumferinta dincolo de linia portii astfel ca centralul acestui joc valideaza golul iar tribunele rasufla usurate deoarece echipa fetesteana reusea sa intoarca meciul si sa-si asigure inca trei puncte mari de tot la zestrea firava din clasament
O victorie muncita si chinuita in fata unor pusti de la Sportul care au demonstrat ca au valoare si joaca un fotbal curat si din placere si nu degeaba echipa din Bucuresti are apelativul de ''Gasca Nebuna''.Acesti copii vor face zile fripte si altor competitoare din seria noastra chiar daca au inceput mai timid acest campionat.Pentru noi acest rezultat este ca un balon de oxigen care ne face sa supravietuim mai departe si sa sa pregatim in liniste si concentrati urmatoarele partide care se anunta de foc pentru echipa noastra.Primul meci va fi la Ramnicul Sarat vineri unde ne asteapta un adversar deosebit de dificil care sta bine in clasament ocupand pozitia secunda cu sanse mari la promovare.Raman insa cele trei puncte din clasament in urma acestui meci chiar daca spectatorii au plecat dezamagiti de spectacolul oferit de echipa noastra acestia trebuie sa aibe si rabdare ca este deosebit de dificil sa omogenizezi 11 jucatori noi in lotul de acum,si echipa se va exprima cu siguranta altfel odata cu trecerea timpului dar mai ales dupa ce vor avea mai multe meciuri la activ impreuna.
...BRAVOO RAPIDULETULEEE...MERGEM INCREZATORI INAINTE...
Galerie foto si video pe pagina de facebook FC RAPID FETESTI
GLORIA BUZAU-VIITORUL AXINTELE 2-0(0-0)
În cadrul rundei cu numărul cinci a ligii a treia la fotbal, Gloria Buzău s-a impus pe teren propriu în faţa formaţiei Viitorul Axintele, scor 2 la 0, în jocul derby al etapei. Formaţia antrenată de Ştefan Stoica a reuşit unul din cele mai bune jocuri din actuala stagiune şi a trecut graţie reuşitelor semnate de Nimaga (min. 55) şi Florin Alexandru (min. 70) de liderul din C2.Victoria obţinută de buzoieni face ca Gloria Buzău să ia o opţiune serioasă în lupta pentru promovare, cu atât mai mult cu cât băieţii lui Fane Stoica au obţinut punctajul maxim din precedentele două întâlniri
Jocul prestat de fotbaliştii grupării din Crâng în victoria cu liderul din C2, Viitorul Axintele l-a mulţumit pe Ştefan Stoica, tehnicianul grupării din Crâng. “Mourinhio” Stoica şi-a lăudat elevii şi a vorbit ironic despre ocupanta primului loc, echipă pe care o compara, în aceeaşi notă, cu spaniolii de la Barcelona.“E frumos când câştigi cu mult trâmbiţata Viitorul Axintele. Am vorbit cu băieţii toată săptămâna şi le-am spus că trebuie să ne apărăm bine şi să marcăm, însă toate la timpul lor. Le-am spus că pot şi că trebuie să arate că Gloria Buzău este cea mai bună echipă din această serie. Echipa s-a mobilizat exemplar pentru jocul cu liderul. Mi-am dat seama că jucătorii au fost supăraţi după înfrângerea de la Râmnicu Sărat (n.r. 2 la 1 pentru râmniceni pe teren), şi că aşteaptă aceast meci pentru a dovedi că ei sunt cei mai buni”.
REZULTATE COMPLETE SI MARCATORI
Eolica - Chirnogi 1-2
G. Crăciun (20 - autog.) / G. Crăciun (30 - pen.), P. Ungureanu (80)
Dunărea Călăraşi - CSM Focşani 2-0
M. Ştefan (47, 57)
Urban Titu - Rapid II 2-2
Ivaşcu (44), Mirescu (85) / Pereira (15 - pen., 80)
Rapid Feteşti - Sportul Stud. II 3-2
V. Pena (51), Banoti (78, 84) / Al. Mărgărit (23), V. Alexandru (65)
Metaloglobus - CSM Râmnicu Sărat 0-1
Burlacu (37)
Gloria Buzău - Axintele 2-0
Mimada (55), Fl. Alexandru (70)
Juventus Bucureşti stă
CLASAMENT
1. CS Viitorul Axintele 5 3 1 1 14-4 10 10
2. CSM Râmnicu Sărat 5 3 1 1 11-7 4 10
3. FC Dunarea Călăraşi 5 2 3 0 9-6 3 9
4. FC Rapid Bucureşti 2 5 2 2 1 12-7 5 8
5. FC Gloria Buzău 4 2 1 1 7-3 4 7
6. CS Victoria Chirnogi 5 1 4 0 8-7 1 7
7. CSM Focşani 5 2 1 2 4-5 -1 7
8. FC METALOGLOBUS Bucureşti 4 2 0 2 7-3 4 6
9. CS Juventus Bucureşti 4 1 3 0 4-3 1 6
10. FC Rapid Fetesti 4 2 0 2 7-13 -6 6
11. CS Eolica Baia 5 1 1 3 6-9 -3 4
12. ACS URBAN Titu 4 0 1 3 2-5 -3 1
13. FC Sportul Studentesc 2 5 0 0 5 4-23 -19 0
CLASAMENT JOCURI ACASA
1.rm sarat 2 2 0 0 9-2 6
2.axintele 2 2 0 0 6-0 6
3.buzau 2 2 0 0 5-0 6
4.FETESTI 2 2 0 0 6-3 6
5.calarasi 3 1 2 0 5-3 5
6.rapid2 2 1 1 0 8-2 4
7.focsani 2 1 1 0 3-0 4
8.juventus 2 1 1 0 3-2 4
9.eolica 3 1 1 1 5-5 4
10.metaloglobus 3 1 0 2 4-3 3
11.chirnogi 2 0 2 0 2-2 2
12.titu 3 0 1 2 2-4 1
13.sportul2 2 0 0 2 1-10 0
CLASAMENT JOCURI DEPLASARE
1.chirnogi 3 1 2 0 6-5 5
2.axintele 3 1 1 1 8-4 4
3.calarasi 2 1 1 0 4-3 4
4.rapid2 3 1 1 1 4-5 4
5.rm.sarat 3 1 1 1 2-5 4
6.metaloglobus 1 1 0 0 3-0 3
7.focsani 3 1 0 2 1-5 3
8.juventus 2 0 2 0 1-1 2
9.buzau 2 0 1 1 2-3 1
10.titu 1 0 0 1 0-1 0
11.eolica 2 0 0 2 1-4 0
12.FETESTI 2 0 0 2 1-10 0
13.sportul2 3 0 0 3 3-13 0
CLASAMENT ADEVAR
1.axintele+4
2.rm.sarat +4
3.rapid2 +2
4.buzau +1
5.chirnogi +1
6.focsani +1
7.calarasi 0
8.FETESTI 0
9.juventus 0
10.metaloglobus -3
11.eolica -5
12.titu -5
13.sportul2 -6
ETAPA VIITOARE
Oct 5, 2012 15:00 CSM Focşani - CS Eolica Baia
Oct 5, 2012 15:00 STA FC Dunarea Călăraşi
Oct 5, 2012 15:00 FC Rapid Bucureşti 2 - CS Juventus Bucureşti
Oct 5, 2012 15:00 FC Sportul Studentesc 2 - ACS URBAN Titu
Oct 5, 2012 15:00 CSM Râmnicu Sărat - FC Rapid Fetesti
Oct 5, 2012 15:00 CS Victoria Chirnogi - FC Gloria Buzău
Oct 6, 2012 15:00 CS Viitorul Axintele - FC METALOGLOBUS Bucureşti
liga4 etapa6
...seniori..COCORA UMILESTE COLILIA SI AMENINTA LIDERUL...
...juniori..TANDAREI SE DESPRINDE IN CLASAMENT...
Sam, 29 Sep
16:00 Victoria Tandarei 6 - 3 Recolta Gh. Doja
16:00 Vointa Reviga 1 - 2 Viticola Fetesti
16:00 Recolta Gh. Lazar 2 - 1 Victoria Mt. Buzau
16:00 Unirea Grivita 3 - 4 Abatorul Slobozia
16:00 Unirea Manasia 3 - 0 FC Radulesti
16:00 AS Cazanesti 3 - 0 C.S. Amara
16:00 Vointa Cocora 10 - 0 Spicul Colilia
CLASAMENT
Loc Echipa M V E I Gol +/- Pct
1 Recolta Gh. Lazar 6 6 0 0 22 - 7 9 18
2 Vointa Cocora 6 5 0 1 23 - 3 3 15
3 Victoria Tandarei 6 5 0 1 19 - 8 6 15
4 Unirea Manasia 6 4 0 2 19 - 13 0 12
5 Victoria Mt. Buzau 6 3 0 3 8 - 9 3 9
6 Recolta Gh. Doja 6 3 0 3 15 - 22 3 9
7 C.S. Amara 6 2 1 3 12 - 12 -2 7
8 Viticola Fetesti 6 2 1 3 9 - 9 1 7
9 Abatorul Slobozia 6 2 0 4 14 - 16 -3 6
10 Spicul Colilia 6 1 2 3 15 - 28 -4 5
11 Vointa Reviga 6 1 1 4 7 - 11 -5 4
12 FC Radulesti 6 2 1 3 12 - 19 -2 4
13 AS Cazanesti 6 1 1 4 12 - 20 -8 4
14 Unirea Grivita 6 1 1 4 12 - 22 -5 4
Echipa FC Radulesti: -3 puncte (retragerea echipei de pe teren la jocul cu Unirea Manasia
ETAPA VIITOARE
Sam, 06 oct
16:00 Spicul Colilia - C.S Victoria Tandarei
16:00 C.S. Amara - Vointa Cocora
16:00 FC Radulesti - AS Cazanesti
16:00 Abatorul Slobozia - Unirea Manasia
16:00 Victoria Mt. Buzau - Unirea Grivita
16:00 Viticola Fetesti - Recolta Gh. Lazar
16:00 Recolta Gh. Doja - Vointa Reviga
LIGA4 JUNIORI
Sam, 29 Sep
14:00 Victoria Tandarei 7 - 0 Recolta Gh. Doja
14:00 Vointa Reviga 0 - 3 Viticola Fetesti
14:00 Recolta Gh. Lazar 1 - 0 Victoria Mt. Buzau
14:00 Unirea Grivita 0 - 4 Abatorul Slobozia
14:00 Unirea Manasia 5 - 0 FC Radulesti
14:00 AS Cazanesti 3 - 1 C.S. Amara
14:00 Vointa Cocora 6 - 1 Spicul Colilia
CLASAMENT
Loc Echipa M V E I Gol +/- Pct
1 Victoria Tandarei 6 5 1 0 23 - 8 7 16
2 Recolta Gh. Lazar 6 4 0 2 27 - 10 3 12
3 Viticola Fetesti 6 4 0 2 21 - 5 6 12
4 AS Cazanesti 6 3 1 2 21 - 10 -2 10
5 Unirea Manasia 6 3 1 2 21 - 15 -2 10
6 Vointa Cocora 6 3 1 2 15 - 13 -2 10
7 Victoria Mt. Buzau 6 3 1 2 11 - 9 4 10
8 Recolta Gh. Doja 6 3 1 2 15 - 25 4 10
9 Spicul Colilia 6 3 0 3 11 - 24 0 9
10 Abatorul Slobozia 6 2 0 4 13 - 11 -3 6
11 C.S. Amara 6 2 0 4 22 - 22 -3 6
12 FC Radulesti 6 2 0 4 10 - 31 -3 6
13 Vointa Reviga 6 1 0 5 7 - 20 -6 3
14 Unirea Grivita 6 1 0 5 11 - 25 -6 3
ETAPA VIITOARE
Samb 06 Oct h14.00
Spicul Colilia - Victoria Tandarei
C.S. Amara - Vointa Cocora
FC Radulesti - AS Cazanesti
Abatorul Slobozia - Unirea Manasia
Victoria Mt. Buzau - Unirea Grivita
Viticola Fetesti - Recolta Gh. Lazar
Recolta Gh. Doja - Vointa Reviga
16:00 Victoria Tandarei 6 - 3 Recolta Gh. Doja
16:00 Vointa Reviga 1 - 2 Viticola Fetesti
16:00 Recolta Gh. Lazar 2 - 1 Victoria Mt. Buzau
16:00 Unirea Grivita 3 - 4 Abatorul Slobozia
16:00 Unirea Manasia 3 - 0 FC Radulesti
16:00 AS Cazanesti 3 - 0 C.S. Amara
16:00 Vointa Cocora 10 - 0 Spicul Colilia
CLASAMENT
Loc Echipa M V E I Gol +/- Pct
1 Recolta Gh. Lazar 6 6 0 0 22 - 7 9 18
2 Vointa Cocora 6 5 0 1 23 - 3 3 15
3 Victoria Tandarei 6 5 0 1 19 - 8 6 15
4 Unirea Manasia 6 4 0 2 19 - 13 0 12
5 Victoria Mt. Buzau 6 3 0 3 8 - 9 3 9
6 Recolta Gh. Doja 6 3 0 3 15 - 22 3 9
7 C.S. Amara 6 2 1 3 12 - 12 -2 7
8 Viticola Fetesti 6 2 1 3 9 - 9 1 7
9 Abatorul Slobozia 6 2 0 4 14 - 16 -3 6
10 Spicul Colilia 6 1 2 3 15 - 28 -4 5
11 Vointa Reviga 6 1 1 4 7 - 11 -5 4
12 FC Radulesti 6 2 1 3 12 - 19 -2 4
13 AS Cazanesti 6 1 1 4 12 - 20 -8 4
14 Unirea Grivita 6 1 1 4 12 - 22 -5 4
Echipa FC Radulesti: -3 puncte (retragerea echipei de pe teren la jocul cu Unirea Manasia
ETAPA VIITOARE
Sam, 06 oct
16:00 Spicul Colilia - C.S Victoria Tandarei
16:00 C.S. Amara - Vointa Cocora
16:00 FC Radulesti - AS Cazanesti
16:00 Abatorul Slobozia - Unirea Manasia
16:00 Victoria Mt. Buzau - Unirea Grivita
16:00 Viticola Fetesti - Recolta Gh. Lazar
16:00 Recolta Gh. Doja - Vointa Reviga
LIGA4 JUNIORI
Sam, 29 Sep
14:00 Victoria Tandarei 7 - 0 Recolta Gh. Doja
14:00 Vointa Reviga 0 - 3 Viticola Fetesti
14:00 Recolta Gh. Lazar 1 - 0 Victoria Mt. Buzau
14:00 Unirea Grivita 0 - 4 Abatorul Slobozia
14:00 Unirea Manasia 5 - 0 FC Radulesti
14:00 AS Cazanesti 3 - 1 C.S. Amara
14:00 Vointa Cocora 6 - 1 Spicul Colilia
CLASAMENT
Loc Echipa M V E I Gol +/- Pct
1 Victoria Tandarei 6 5 1 0 23 - 8 7 16
2 Recolta Gh. Lazar 6 4 0 2 27 - 10 3 12
3 Viticola Fetesti 6 4 0 2 21 - 5 6 12
4 AS Cazanesti 6 3 1 2 21 - 10 -2 10
5 Unirea Manasia 6 3 1 2 21 - 15 -2 10
6 Vointa Cocora 6 3 1 2 15 - 13 -2 10
7 Victoria Mt. Buzau 6 3 1 2 11 - 9 4 10
8 Recolta Gh. Doja 6 3 1 2 15 - 25 4 10
9 Spicul Colilia 6 3 0 3 11 - 24 0 9
10 Abatorul Slobozia 6 2 0 4 13 - 11 -3 6
11 C.S. Amara 6 2 0 4 22 - 22 -3 6
12 FC Radulesti 6 2 0 4 10 - 31 -3 6
13 Vointa Reviga 6 1 0 5 7 - 20 -6 3
14 Unirea Grivita 6 1 0 5 11 - 25 -6 3
ETAPA VIITOARE
Samb 06 Oct h14.00
Spicul Colilia - Victoria Tandarei
C.S. Amara - Vointa Cocora
FC Radulesti - AS Cazanesti
Abatorul Slobozia - Unirea Manasia
Victoria Mt. Buzau - Unirea Grivita
Viticola Fetesti - Recolta Gh. Lazar
Recolta Gh. Doja - Vointa Reviga
liga5 etapa7
SERIA1
...seniori..PLATONESTI SE INSTALEAZA LIDER...
...juniori..CIULNITA CASTIGA SI LA GURA IALOMITEI...
SERIA2
...seniori...CAT MAI TINE MINUNEA SARATENI?
...juniori...AXINTELE A STAT SI DRIDUL TRECE PE LOCUL UNU
(foto-fc dridu)
SERIA1
16:00 Viitorul Valea Ciorii 2 - 4 Unirea M.Kogalniceanu
16:00 Vointa Brincoveni 0 - 3 AS Orezu
16:00 Gloria Gura Ialomitei 0 - 0 Baraganul Ciulnita
16:00 Vointa Scanteia 3 - 3 Gloria Ograda
16:00 Albesti '08 3 - 1 Andrias Andrasesti
16:00 Recolta Saveni 2 - 0 Agronomia Bucu
16:00 FC Movila 2 - 2 Dunarea Giurgeni
16:00 FC Traian 3 - 0 AS FC Inter Stelnica
16:00 Rapid Perieti 1 - 2 Viitorul Platonesti
CLASAMENT
Loc Echipa M V E I Gol +/- Pct
1 Viitorul Platonesti 7 5 0 2 30 - 17 6 15
2 FC Traian 7 5 0 2 26 - 17 6 15
3 AS Orezu 7 5 0 2 19 - 10 3 15
4 Andrias Andrasesti 7 4 1 2 25 - 8 4 13
5 Dunarea Giurgeni 7 4 1 2 22 - 16 4 13
6 Gloria Ograda 7 4 1 2 16 - 16 1 13
7 Gloria Gura Ialomitei 7 3 3 1 14 - 10 0 12
8 Recolta Saveni 7 4 0 3 21 - 19 0 12
9 Albesti '08 7 4 0 3 16 - 18 0 12
10 Unirea M.Kogalniceanu 7 4 0 3 16 - 18 3 12
11 Baraganul Ciulnita 7 3 2 2 14 - 6 -1 11
12 FC Movila 7 2 1 4 15 - 22 -2 7
13 Agronomia Bucu 7 2 0 5 17 - 21 -3 6
14 Vointa Scanteia 7 3 1 3 20 - 33 -2 4
15 Viitorul Valea Ciorii 7 1 1 5 12 - 26 -8 4
16 Vointa Brincoveni 7 3 0 4 16 - 19 -3 3
17 Rapid Perieti 7 1 0 6 13 - 23 -6 3
18 FC Inter Stelnica 7 0 1 6 7 - 20 -8 1
Echipa Vointa Scanteia: -6 puncte (substituire jucatori la jocul Dunarea Giurgeni- Vointa Scinteia)
Echipa Vointa Brincoveni: -6 puncte (substituire jucatori la jocul Vointa Brincoveni- AS Orezu
ETAPAVIITOARE
Sam, 06 Oct
16:00 Unirea M.Kogalniceanu - Viitorul Platonesti
16:00 FC Inter Stelnica - Rapid Perieti
16:00 Dunarea Giurgeni - AS FC Traian
16:00 Agronomia Bucu - AS FC Movila
16:00 Andrias Andrasesti - Recolta Saveni
16:00 Gloria Ograda - Albesti '08
16:00 Baraganul Ciulnita - Vointa Scanteia
16:00 AS Orezu - Gloria Gura Ialomitei
Dum, 07 Oct
16:00 Viitorul Valea Ciorii - Vointa Brincoveni
JUNIORI
Sam, 29 Sep
14:00 Viitorul Valea Ciorii 1 - 2 Unirea M.Kogalniceanu
14:00 Vointa Brincoveni 1 - 0 AS Orezu
14:00 Gloria Gura Ialomitei 0 - 1 Baraganul Ciulnita
14:00 Vointa Scanteia 2 - 5 Gloria Ograda
14:00 Albesti '08 2 - 0 Andrias Andrasesti
14:00 Recolta Saveni 3 - 1 Agronomia Bucu
14:00 FC Movila 3 - 1 Dunarea Giurgeni
14:00 FC Traian 5 - 1 FC Inter Stelnica
14:00 Rapid Perieti 2 - 3 Viitorul Platonesti
CLASAMENT
Loc Echipa M V E I Gol +/- Pct
1 Baraganul Ciulnita 7 6 1 0 18 - 4 7 19
2 Recolta Saveni 7 6 0 1 36 - 10 6 18
3 Albesti '08 7 6 0 1 20 - 4 6 18
4 Unirea M.Kogalniceanu 7 5 1 1 19 - 10 7 16
5 Viitorul Platonesti 7 4 1 2 23 - 21 4 13
6 Vointa Bratianu Scanteia 7 4 0 3 17 - 22 0 12
7 Andrias Andrasesti 7 3 2 2 11 - 5 2 11
8 Vointa Brincoveni 7 3 2 2 17 - 13 -1 11
9 FC Traian 7 3 1 3 16 - 14 1 10
10 Agronomia Bucu 7 3 0 4 20 - 18 0 9
11 Gloria Gura Ialomitei 7 2 3 2 9 - 7 -3 9
12 FC Movila 7 3 0 4 20 - 24 0 9
13 Viitorul Valea Ciorii 7 2 1 4 9 - 11 -5 7
14 Gloria Ograda 7 2 1 4 21 - 26 -5 7
15 AS Orezu 7 2 0 5 9 - 25 -6 6
16 FC Inter Stelnica 7 1 1 5 8 - 20 -5 4
17 Dunarea Giurgeni 7 0 0 7 4 - 27 -9 0
18 Rapid Perieti 7 1 0 6 11 - 27 -6 -3*
*penalizata cu 6puncte pentru substituire jucator
ETAPAVIITOARE
Sam, 06 Oct
14:00 Unirea M.Kogalniceanu - Viitorul Platonesti
14:00 FC Inter Stelnica - Rapid Perieti
14:00 Dunarea Giurgeni - FC Traian
14:00 Agronomia Bucu - FC Movila
14:00 Andrias Andrasesti - Recolta Saveni
14:00 Gloria Ograda - Albesti '08
14:00 Baraganul Ciulnita - Vointa
Scanteia
14:00 AS Orezu - Gloria Gura Ialomitei
Dum, 07 Oct
14:00 Viitorul Valea Ciorii - Vointa Brincoveni
SERIA2
Dum, 30 Sep
16:00 Viitorul Moldoveni 3 - 0 Juventus Boranesti
16:00 Recolta Barcanesti 5 - 1 Cosereni
16:00 Unirea Fierbinti 7 - 0 Recolta Malu Rosu
16:00 Staruinta Brosteni 3 - 2 Unirea Ion Roata
16:00 Essenza Sf. Gheorghe 0 - 3 Fulgerul Fierbinti
16:00 Infratirea Jilavele 2 - 0 Secunda Adincata
16:00 Unirea Sarateni 6 - 3 Libertatea Salcioara
16:00 FC Dridu 3 - 0 Vointa Maia
CLASAMENT
1 Infratirea Jilavele 7 6 0 1 30 - 11 9 18
2 Unirea Sarateni 7 6 0 1 32 - 21 9 18
3 Fulgerul Fierbinti 6 5 1 0 15 - 4 7 16
4 Recolta Barcanesti 7 5 0 2 31 - 15 3 15
5 Unirea Fierbinti 7 5 0 2 22 - 6 3 15
6 Viitorul Moldoveni 7 3 2 2 18 - 12 -1 11
7 Libertatea Salcioara 6 3 1 2 25 - 19 1 10
8 Recolta Malu Rosu 6 3 1 2 17 - 14 -2 10
9 Staruinta Brosteni 7 3 1 3 16 - 16 -2 10
10 Viitorul Axintele2 6 2 2 2 13 - 9 -4 8
11 Unirea Ion Roata 6 2 1 3 12 - 15 1 7
12 FC Dridu 7 2 0 5 14 - 19 -3 6
13 Secunda Adincata 6 2 0 4 9 - 20 0 6
14 Cosereni 6 1 1 4 9 - 15 -5 4
15 Juventus Boranesti 7 1 0 6 9 - 28 -6 3
16 Essenza Sf. Gheorghe 7 1 0 6 8 - 31 -9 3
17 Vointa Maia 7 1 0 6 8 - 33 -6 3
ETAPA VIITOARE
Dum, 07 Oct
16:00 Juventus Boranesti - Vointa Maia
16:00 Libertatea Salcioara - AS FC Dridu
16:00 Secunda Adincata - Unirea Sarateni
16:00 Fulgerul Fierbinti - Infratirea Jilavele
16:00 Unirea Ion Roata - Essenza Sf. Gheorghe
16:00 Recolta Malu Rosu - Staruinta Brosteni
16:00 Cosereni - Unirea Fierbinti
16:00 Viitorul Axintele - Recolta Barcanesti
JUNIORI
14:00 Viitorul Moldoveni 5 - 2 Juventus Boranesti
14:00 Recolta Barcanesti 2 - 5 Cosereni
14:00 Unirea Fierbinti 5 - 1 Recolta Malu Rosu
14:00 Staruinta Brosteni 3 - 3 Unirea Ion Roata
14:00 Essenza Sf. Gheorghe 1 - 3 Fulgerul Fierbinti
14:00 Infratirea Jilavele 0 - 3 Secunda Adincata
14:00 Unirea Sarateni 1 - 0 Libertatea Salcioara
14:00 FC Dridu 10 - 1 Vointa Maia
CLASAMENT
Loc Echipa M V E I Gol +/- Pct
1 FC Dridu 7 6 0 1 35 - 8 9 18
2 Viitorul Axintele 6 5 1 0 30 - 5 4 16
3 Infratirea Jilavele 7 4 1 2 27 - 11 4 13
4 Cosereni 6 4 1 1 18 - 10 4 13
5 Unirea Fierbinti 7 4 1 2 18 - 11 1 13
6 Recolta Barcanesti 7 4 0 3 24 - 15 0 12
7 Secunda Adincata 6 4 0 2 20 - 11 6 12
8 Staruinta Brosteni 7 3 3 1 19 - 19 0 12
9 Fulgerul Fierbinti 6 3 2 1 13 - 10 2 11
10 Viitorul Moldoveni 7 3 2 2 16 - 17 -1 11
11 Unirea Sarateni 7 3 0 4 11 - 19 0 9
12 Recolta Malu Rosu 6 2 1 3 17 - 14 -5 7
13 Libertatea Salcioara 6 1 2 3 10 - 10 -4 5
14 Juventus Boranesti 7 1 0 6 9 - 31 -6 3
15 Vointa Maia 7 1 0 6 5 - 39 -6 3
16 Unirea Ion Roata 6 0 2 4 7 - 22 -4 2
17 Essenza Sf. Gheorghe 7 0 0 7 2 - 29 -12 0
ETAPA VIITOARE
Dum, 07 Oct
14:00 Juventus Boranesti - Vointa Maia
14:00 Libertatea Salcioara - FC Dridu
14:00 Secunda Adincata - Unirea Sarateni
14:00 Fulgerul Fierbinti - Infratirea Jilavele
14:00 Unirea Ion Roata - Essenza Sf. Gheorghe
14:00 Recolta Malu Rosu - Staruinta Brosteni
14:00 Cosereni - Unirea Fierbinti
14:00 Viitorul Axintele - Recolta Barcanesti
SERIA1
16:00 Viitorul Valea Ciorii 2 - 4 Unirea M.Kogalniceanu
16:00 Vointa Brincoveni 0 - 3 AS Orezu
16:00 Gloria Gura Ialomitei 0 - 0 Baraganul Ciulnita
16:00 Vointa Scanteia 3 - 3 Gloria Ograda
16:00 Albesti '08 3 - 1 Andrias Andrasesti
16:00 Recolta Saveni 2 - 0 Agronomia Bucu
16:00 FC Movila 2 - 2 Dunarea Giurgeni
16:00 FC Traian 3 - 0 AS FC Inter Stelnica
16:00 Rapid Perieti 1 - 2 Viitorul Platonesti
CLASAMENT
Loc Echipa M V E I Gol +/- Pct
1 Viitorul Platonesti 7 5 0 2 30 - 17 6 15
2 FC Traian 7 5 0 2 26 - 17 6 15
3 AS Orezu 7 5 0 2 19 - 10 3 15
4 Andrias Andrasesti 7 4 1 2 25 - 8 4 13
5 Dunarea Giurgeni 7 4 1 2 22 - 16 4 13
6 Gloria Ograda 7 4 1 2 16 - 16 1 13
7 Gloria Gura Ialomitei 7 3 3 1 14 - 10 0 12
8 Recolta Saveni 7 4 0 3 21 - 19 0 12
9 Albesti '08 7 4 0 3 16 - 18 0 12
10 Unirea M.Kogalniceanu 7 4 0 3 16 - 18 3 12
11 Baraganul Ciulnita 7 3 2 2 14 - 6 -1 11
12 FC Movila 7 2 1 4 15 - 22 -2 7
13 Agronomia Bucu 7 2 0 5 17 - 21 -3 6
14 Vointa Scanteia 7 3 1 3 20 - 33 -2 4
15 Viitorul Valea Ciorii 7 1 1 5 12 - 26 -8 4
16 Vointa Brincoveni 7 3 0 4 16 - 19 -3 3
17 Rapid Perieti 7 1 0 6 13 - 23 -6 3
18 FC Inter Stelnica 7 0 1 6 7 - 20 -8 1
Echipa Vointa Scanteia: -6 puncte (substituire jucatori la jocul Dunarea Giurgeni- Vointa Scinteia)
Echipa Vointa Brincoveni: -6 puncte (substituire jucatori la jocul Vointa Brincoveni- AS Orezu
ETAPAVIITOARE
Sam, 06 Oct
16:00 Unirea M.Kogalniceanu - Viitorul Platonesti
16:00 FC Inter Stelnica - Rapid Perieti
16:00 Dunarea Giurgeni - AS FC Traian
16:00 Agronomia Bucu - AS FC Movila
16:00 Andrias Andrasesti - Recolta Saveni
16:00 Gloria Ograda - Albesti '08
16:00 Baraganul Ciulnita - Vointa Scanteia
16:00 AS Orezu - Gloria Gura Ialomitei
Dum, 07 Oct
16:00 Viitorul Valea Ciorii - Vointa Brincoveni
JUNIORI
Sam, 29 Sep
14:00 Viitorul Valea Ciorii 1 - 2 Unirea M.Kogalniceanu
14:00 Vointa Brincoveni 1 - 0 AS Orezu
14:00 Gloria Gura Ialomitei 0 - 1 Baraganul Ciulnita
14:00 Vointa Scanteia 2 - 5 Gloria Ograda
14:00 Albesti '08 2 - 0 Andrias Andrasesti
14:00 Recolta Saveni 3 - 1 Agronomia Bucu
14:00 FC Movila 3 - 1 Dunarea Giurgeni
14:00 FC Traian 5 - 1 FC Inter Stelnica
14:00 Rapid Perieti 2 - 3 Viitorul Platonesti
CLASAMENT
Loc Echipa M V E I Gol +/- Pct
1 Baraganul Ciulnita 7 6 1 0 18 - 4 7 19
2 Recolta Saveni 7 6 0 1 36 - 10 6 18
3 Albesti '08 7 6 0 1 20 - 4 6 18
4 Unirea M.Kogalniceanu 7 5 1 1 19 - 10 7 16
5 Viitorul Platonesti 7 4 1 2 23 - 21 4 13
6 Vointa Bratianu Scanteia 7 4 0 3 17 - 22 0 12
7 Andrias Andrasesti 7 3 2 2 11 - 5 2 11
8 Vointa Brincoveni 7 3 2 2 17 - 13 -1 11
9 FC Traian 7 3 1 3 16 - 14 1 10
10 Agronomia Bucu 7 3 0 4 20 - 18 0 9
11 Gloria Gura Ialomitei 7 2 3 2 9 - 7 -3 9
12 FC Movila 7 3 0 4 20 - 24 0 9
13 Viitorul Valea Ciorii 7 2 1 4 9 - 11 -5 7
14 Gloria Ograda 7 2 1 4 21 - 26 -5 7
15 AS Orezu 7 2 0 5 9 - 25 -6 6
16 FC Inter Stelnica 7 1 1 5 8 - 20 -5 4
17 Dunarea Giurgeni 7 0 0 7 4 - 27 -9 0
18 Rapid Perieti 7 1 0 6 11 - 27 -6 -3*
*penalizata cu 6puncte pentru substituire jucator
ETAPAVIITOARE
Sam, 06 Oct
14:00 Unirea M.Kogalniceanu - Viitorul Platonesti
14:00 FC Inter Stelnica - Rapid Perieti
14:00 Dunarea Giurgeni - FC Traian
14:00 Agronomia Bucu - FC Movila
14:00 Andrias Andrasesti - Recolta Saveni
14:00 Gloria Ograda - Albesti '08
14:00 Baraganul Ciulnita - Vointa
Scanteia
14:00 AS Orezu - Gloria Gura Ialomitei
Dum, 07 Oct
14:00 Viitorul Valea Ciorii - Vointa Brincoveni
SERIA2
Dum, 30 Sep
16:00 Viitorul Moldoveni 3 - 0 Juventus Boranesti
16:00 Recolta Barcanesti 5 - 1 Cosereni
16:00 Unirea Fierbinti 7 - 0 Recolta Malu Rosu
16:00 Staruinta Brosteni 3 - 2 Unirea Ion Roata
16:00 Essenza Sf. Gheorghe 0 - 3 Fulgerul Fierbinti
16:00 Infratirea Jilavele 2 - 0 Secunda Adincata
16:00 Unirea Sarateni 6 - 3 Libertatea Salcioara
16:00 FC Dridu 3 - 0 Vointa Maia
CLASAMENT
1 Infratirea Jilavele 7 6 0 1 30 - 11 9 18
2 Unirea Sarateni 7 6 0 1 32 - 21 9 18
3 Fulgerul Fierbinti 6 5 1 0 15 - 4 7 16
4 Recolta Barcanesti 7 5 0 2 31 - 15 3 15
5 Unirea Fierbinti 7 5 0 2 22 - 6 3 15
6 Viitorul Moldoveni 7 3 2 2 18 - 12 -1 11
7 Libertatea Salcioara 6 3 1 2 25 - 19 1 10
8 Recolta Malu Rosu 6 3 1 2 17 - 14 -2 10
9 Staruinta Brosteni 7 3 1 3 16 - 16 -2 10
10 Viitorul Axintele2 6 2 2 2 13 - 9 -4 8
11 Unirea Ion Roata 6 2 1 3 12 - 15 1 7
12 FC Dridu 7 2 0 5 14 - 19 -3 6
13 Secunda Adincata 6 2 0 4 9 - 20 0 6
14 Cosereni 6 1 1 4 9 - 15 -5 4
15 Juventus Boranesti 7 1 0 6 9 - 28 -6 3
16 Essenza Sf. Gheorghe 7 1 0 6 8 - 31 -9 3
17 Vointa Maia 7 1 0 6 8 - 33 -6 3
ETAPA VIITOARE
Dum, 07 Oct
16:00 Juventus Boranesti - Vointa Maia
16:00 Libertatea Salcioara - AS FC Dridu
16:00 Secunda Adincata - Unirea Sarateni
16:00 Fulgerul Fierbinti - Infratirea Jilavele
16:00 Unirea Ion Roata - Essenza Sf. Gheorghe
16:00 Recolta Malu Rosu - Staruinta Brosteni
16:00 Cosereni - Unirea Fierbinti
16:00 Viitorul Axintele - Recolta Barcanesti
JUNIORI
14:00 Viitorul Moldoveni 5 - 2 Juventus Boranesti
14:00 Recolta Barcanesti 2 - 5 Cosereni
14:00 Unirea Fierbinti 5 - 1 Recolta Malu Rosu
14:00 Staruinta Brosteni 3 - 3 Unirea Ion Roata
14:00 Essenza Sf. Gheorghe 1 - 3 Fulgerul Fierbinti
14:00 Infratirea Jilavele 0 - 3 Secunda Adincata
14:00 Unirea Sarateni 1 - 0 Libertatea Salcioara
14:00 FC Dridu 10 - 1 Vointa Maia
CLASAMENT
Loc Echipa M V E I Gol +/- Pct
1 FC Dridu 7 6 0 1 35 - 8 9 18
2 Viitorul Axintele 6 5 1 0 30 - 5 4 16
3 Infratirea Jilavele 7 4 1 2 27 - 11 4 13
4 Cosereni 6 4 1 1 18 - 10 4 13
5 Unirea Fierbinti 7 4 1 2 18 - 11 1 13
6 Recolta Barcanesti 7 4 0 3 24 - 15 0 12
7 Secunda Adincata 6 4 0 2 20 - 11 6 12
8 Staruinta Brosteni 7 3 3 1 19 - 19 0 12
9 Fulgerul Fierbinti 6 3 2 1 13 - 10 2 11
10 Viitorul Moldoveni 7 3 2 2 16 - 17 -1 11
11 Unirea Sarateni 7 3 0 4 11 - 19 0 9
12 Recolta Malu Rosu 6 2 1 3 17 - 14 -5 7
13 Libertatea Salcioara 6 1 2 3 10 - 10 -4 5
14 Juventus Boranesti 7 1 0 6 9 - 31 -6 3
15 Vointa Maia 7 1 0 6 5 - 39 -6 3
16 Unirea Ion Roata 6 0 2 4 7 - 22 -4 2
17 Essenza Sf. Gheorghe 7 0 0 7 2 - 29 -12 0
ETAPA VIITOARE
Dum, 07 Oct
14:00 Juventus Boranesti - Vointa Maia
14:00 Libertatea Salcioara - FC Dridu
14:00 Secunda Adincata - Unirea Sarateni
14:00 Fulgerul Fierbinti - Infratirea Jilavele
14:00 Unirea Ion Roata - Essenza Sf. Gheorghe
14:00 Recolta Malu Rosu - Staruinta Brosteni
14:00 Cosereni - Unirea Fierbinti
14:00 Viitorul Axintele - Recolta Barcanesti
LIGA6 ETAPA6
SERIA1...BORDUSANI EGAL ACASA CU RAPIDUL2
SERIA2...ROVINE PRIVESTE DE PE LOCUL FRUNTAS
(foto-real gimbasani)
SERIA1
Dum, 30 Sep
Agronomia Bucu II 5 - 1 Real Gimbasani
Dum, 30 Sep
Spicul Marculesti 6 - 2 Sport '09 Paltinis
Dum, 30 Sep
Omega Milosesti 2 - 2 Inter Stejaru
Dum, 30 Sep
Recolta Buesti 9 - 0 Spicul Vladeni
Dum, 30 Sep
Fair-Play Slobozia Noua 2 - 4 Biruinta Sb. Noua
Dum, 30 Sep
Baraganul Ciulnita II 2 - 8 Spartacus Iazu
Dum, 30 Sep
Stiinta Slobozia 6 - 4 Vointa Orboesti
Dum, 30 Sep
Victoria Bordusani 1 - 1 Rapid Fetesti II
CLASAMENT
Loc Echipa M V E I Gol +/- Pct
1 Rapid Fetesti 6 5 1 0 25 - 8 7 16
2 Spartacus Iazu 6 5 0 1 22 - 11 6 15
3 Victoria Bordusani 6 4 2 0 17 - 5 2 14
4 Spicul Marculesti 6 4 0 2 28 - 16 3 12
5 Agronomia Bucu II 6 4 0 2 22 - 10 3 12
6 MB Stiinta Slobozia 6 4 0 2 25 - 17 0 12
7 Real Gimbasani 6 4 0 2 17 - 16 6 12
8 Biruinta Sb. Noua 6 3 1 2 21 - 20 1 10
9 Recolta Buesti 6 3 0 3 22 - 15 0 9
10 Spicul Vladeni 6 2 1 3 14 - 24 -2 7
11 Vointa Orboesti 6 2 0 4 16 - 23 -3 6
12 Fair-Play Slobozia Noua 6 1 1 4 11 - 14 -5 4
13 Omega Milosesti 6 1 2 3 8 - 19 -4 2
14 Sport '09 Paltinis 6 0 2 4 17 - 32 -4 2
15 Baraganul Ciulnita II 6 0 0 6 5 - 27 -12 0
16 Inter Stejaru 6 0 2 4 11 - 24 -4 -1
Echipa Inter Stejaru: -3 puncte (neprezentare la jocul Inter Stejaru- Spicul Marculesti)
Echipa Omega Milosesti: -3 puncte (neprezentare la jocul Spicul Vladeni- Omega Milosesti)
ETAPA VIITOARE
Dum, 07 Oct
16:00 Rapid Fetesti - Agronomia Bucu II
16:00 Vointa Orboesti - Victoria Bordusani
16:00 Spartacus Iazu - MB Stiinta Slobozia
16:00 Biruinta Sb. Noua - Baraganul Ciulnita II
16:00 Spicul Vladeni - Fair-Play Slobozia Noua
16:00 Inter Stejaru - Recolta Buesti
16:00 Sport '09 Paltinis - Omega Milosesti
16:00 Real Gimbasani - Spicul Marculesti
SERIA2
Dum, 30 Sep
Unirea Girbovi 3 - 3 Avantul Grindu
Dum, 30 Sep
Steaua Borduselu 4 - 1 Brosteni
Dum, 30 Sep
Avantul Rovine 5 - 3 Vointa Barbulesti
Dum, 30 Sep
FC Movilita 3 - 4 Dinamo Borduselu
Dum, 30 Sep
Infratirea Jilavele II 3 - 2 Vointa Cocora II
Dum, 30 Sep
Victoria Rosiori 3 - 2 Athletic Valea Macrisului
CLASAMENT
Loc Echipa M V E I Gol +/- Pct
1 Avantul Rovine 6 5 0 1 16 - 10 6 15
2 Gloria Alexeni 4 4 0 0 13 - 3 9 12
3 Unirea Girbovi 5 3 1 1 18 - 10 1 10
4 Vointa Cocora II 6 3 0 3 15 - 9 0 9
5 Athletic Valea Macrisului 6 3 0 3 19 - 15 0 9
6 Victoria Rosiori 5 3 0 2 11 - 9 0 9
7 Steaua Borduselu 6 3 0 3 14 - 15 0 9
8 Infratirea Jilavele II 5 3 0 2 15 - 22 0 9
9 Unirea Patru Frati 5 2 0 3 13 - 12 0 6
10 Vointa Barbulesti 6 2 0 4 16 - 23 -3 6
11 Dinamo Borduselu 6 2 0 4 10 - 18 -3 6
12 Avantul Grindu 4 1 1 2 12 - 14 -2 4
13 FC Movilita 5 1 0 4 15 - 18 -6 3
14 Brosteni 5 1 0 4 9 - 18 -3 3
ETAPA VIITOARE
Dum, 07 Oct
16:00 Vointa Cocora II - Victoria Rosiori
16.00 Dinamo Borduselu - Infratirea Jilavele II
16:00 Vointa Barbulesti - FC Movilita
16:00 Brosteni - Avantul Rovine
16:00 Avantul Grindu - Unirea Patru Frati
16:00 Gloria Alexeni - Unirea Girbovi
SERIA1
Dum, 30 Sep
Agronomia Bucu II 5 - 1 Real Gimbasani
Dum, 30 Sep
Spicul Marculesti 6 - 2 Sport '09 Paltinis
Dum, 30 Sep
Omega Milosesti 2 - 2 Inter Stejaru
Dum, 30 Sep
Recolta Buesti 9 - 0 Spicul Vladeni
Dum, 30 Sep
Fair-Play Slobozia Noua 2 - 4 Biruinta Sb. Noua
Dum, 30 Sep
Baraganul Ciulnita II 2 - 8 Spartacus Iazu
Dum, 30 Sep
Stiinta Slobozia 6 - 4 Vointa Orboesti
Dum, 30 Sep
Victoria Bordusani 1 - 1 Rapid Fetesti II
CLASAMENT
Loc Echipa M V E I Gol +/- Pct
1 Rapid Fetesti 6 5 1 0 25 - 8 7 16
2 Spartacus Iazu 6 5 0 1 22 - 11 6 15
3 Victoria Bordusani 6 4 2 0 17 - 5 2 14
4 Spicul Marculesti 6 4 0 2 28 - 16 3 12
5 Agronomia Bucu II 6 4 0 2 22 - 10 3 12
6 MB Stiinta Slobozia 6 4 0 2 25 - 17 0 12
7 Real Gimbasani 6 4 0 2 17 - 16 6 12
8 Biruinta Sb. Noua 6 3 1 2 21 - 20 1 10
9 Recolta Buesti 6 3 0 3 22 - 15 0 9
10 Spicul Vladeni 6 2 1 3 14 - 24 -2 7
11 Vointa Orboesti 6 2 0 4 16 - 23 -3 6
12 Fair-Play Slobozia Noua 6 1 1 4 11 - 14 -5 4
13 Omega Milosesti 6 1 2 3 8 - 19 -4 2
14 Sport '09 Paltinis 6 0 2 4 17 - 32 -4 2
15 Baraganul Ciulnita II 6 0 0 6 5 - 27 -12 0
16 Inter Stejaru 6 0 2 4 11 - 24 -4 -1
Echipa Inter Stejaru: -3 puncte (neprezentare la jocul Inter Stejaru- Spicul Marculesti)
Echipa Omega Milosesti: -3 puncte (neprezentare la jocul Spicul Vladeni- Omega Milosesti)
ETAPA VIITOARE
Dum, 07 Oct
16:00 Rapid Fetesti - Agronomia Bucu II
16:00 Vointa Orboesti - Victoria Bordusani
16:00 Spartacus Iazu - MB Stiinta Slobozia
16:00 Biruinta Sb. Noua - Baraganul Ciulnita II
16:00 Spicul Vladeni - Fair-Play Slobozia Noua
16:00 Inter Stejaru - Recolta Buesti
16:00 Sport '09 Paltinis - Omega Milosesti
16:00 Real Gimbasani - Spicul Marculesti
SERIA2
Dum, 30 Sep
Unirea Girbovi 3 - 3 Avantul Grindu
Dum, 30 Sep
Steaua Borduselu 4 - 1 Brosteni
Dum, 30 Sep
Avantul Rovine 5 - 3 Vointa Barbulesti
Dum, 30 Sep
FC Movilita 3 - 4 Dinamo Borduselu
Dum, 30 Sep
Infratirea Jilavele II 3 - 2 Vointa Cocora II
Dum, 30 Sep
Victoria Rosiori 3 - 2 Athletic Valea Macrisului
CLASAMENT
Loc Echipa M V E I Gol +/- Pct
1 Avantul Rovine 6 5 0 1 16 - 10 6 15
2 Gloria Alexeni 4 4 0 0 13 - 3 9 12
3 Unirea Girbovi 5 3 1 1 18 - 10 1 10
4 Vointa Cocora II 6 3 0 3 15 - 9 0 9
5 Athletic Valea Macrisului 6 3 0 3 19 - 15 0 9
6 Victoria Rosiori 5 3 0 2 11 - 9 0 9
7 Steaua Borduselu 6 3 0 3 14 - 15 0 9
8 Infratirea Jilavele II 5 3 0 2 15 - 22 0 9
9 Unirea Patru Frati 5 2 0 3 13 - 12 0 6
10 Vointa Barbulesti 6 2 0 4 16 - 23 -3 6
11 Dinamo Borduselu 6 2 0 4 10 - 18 -3 6
12 Avantul Grindu 4 1 1 2 12 - 14 -2 4
13 FC Movilita 5 1 0 4 15 - 18 -6 3
14 Brosteni 5 1 0 4 9 - 18 -3 3
ETAPA VIITOARE
Dum, 07 Oct
16:00 Vointa Cocora II - Victoria Rosiori
16.00 Dinamo Borduselu - Infratirea Jilavele II
16:00 Vointa Barbulesti - FC Movilita
16:00 Brosteni - Avantul Rovine
16:00 Avantul Grindu - Unirea Patru Frati
16:00 Gloria Alexeni - Unirea Girbovi
liga2 seria1 etapa4
...unirea ciunteste sageata pe final...
stadion Flacara Navodari
sambata 22 septembrie 2012 ora13.00 -live dolcesport2-
teren-bun usor denivelat
vreme-buna calda 26 grade C
spectatori-circa 200
Observator- Rotaru Ion(Bucureşti)
22 septembrie, ora 13:00
SĂGEATA NĂVODARI - UNIREA SLOBOZIA 4-4
Arbitru: Radu Petrescu; Asistenţi: Vlad Bârleanu şi Mihaela Gomoescu - Ţepuşă (toţi din Bucureşti).
►Min 89 4-4 Gheorghiu înscrie din 3 metri după o prelungire cu capul a unui coechipier
►Min 84 4-3 Mihalcea înscrie din penalty, puternic, sub transversală
►Min 76 4-2 Liviu Mihai înscrie cu un şut din afara careului
►Min 58 4-1 Diaby centrează din dreapta şi Zaharia înscrie cu un şut din alergare, la vinclu, din 7 metri
►Min 33 3-1 Vezan centrează de pe stânga, Dobre iese pe sub minge şi Zaharia înscrie simplu, cu capul, de la colţul lung
►Min 26 2-1 Liviu Rusu înscrie cu un şut din afara careului, pe jos, la colţul lung
►Min 13 1-1 Tigoianu înscrie din 6 metri cu un şut sub transversală după o mingea bâlbâită de doi coechipieri în careului Sloboziei
►Min 11 0-1 Lorincz centrează din alergare din colţul terenului şi Liviu Mihai înscrie cu un şut din 5 metri central, bară gol în dreapta portarulu
MARIN DUNĂ SPUNE CĂ PAUZA A FOST UN SFETNIC BUN PENTRU ECHIPA SA
"La 4-1 nu mai speram, dar am profitat de relaxarea adversarului"
Unirea Slobozia a reuşit în etapa a IV-a a Ligii a II-a o nouă revenire de senzaţie după acel 2-2 de la Brăila. Astăzi, fotbaliştii antrenaţi de Marin Dună au condus la Năvodari cu 1-0, au primit 4 goluri şi în ultimul sfert de oră al meciului au marcat de 3 ori şi terminat la egalitate. La finalul meciului, tehnicianul ialomiţenilor a declarat că nu se aştepta la o astfel de revenire, însă relaxarea gazdelor i-a făcut să reuşească o astfel de performanţă. Dună e nemulţumit de cum se apără jucătorii săi.
"A fost un meci nebun pe care l-am început bine, am reuşit să deschidem scorul, dar după ce am fost egalaţi am căzut. Pauza a fost un sfetnic bun pentru noi.
La 4-1 nu mai speram, dar am profitat de relaxarea adversarului şi am reuşit să egalăm până la final. Mai avem de lucrat la faza defensivă pentru că am primit foarte uşor golurile, atât în meciul cu Brăila, cât şi cu Săgeata.
Avem în lot jucători tineri, unii dintre ei au evoluat doar în Liga a III-a şi au reuşit să promoveze în Liga a II-a, aşa că obiectivul nostru este să ne menţinem în liga secundă.", a spus după joc Marin Dună
ŞUNDA S-A ÎNŞELAT ASUPRA UNORA DINTRE JUCĂTORII SĂI
"Îmi asum acest egal, sunt singurul vinovat pentru schimbările făcute"
Săgeata Năvodari a pierdut incredibil cele trei puncte puse în joc contra celor de la Unirea Slobozia, în etapa a IV-a, după ce cu 15 minute înainte de final conducea cu 4-1. Constănţenii au fost egalaţi la patru de o echipă pe care au învins-o în decurs de câteva săptămâni de două ori, 4-0 într-un amical şi 3-1 în turul IV al Cupei.
La finalul meciului, Aurel Şunda şi-a luat asupra sa toată vina pentru rezultatul înregistrat. Tehnicianul îşi asumă schimbările făcute, însă arată cu degetul şi către unii dintre jucătorii săi.
"Îmi asum acest egal. Eu sunt singurul vinovat pentru schimbările făcute. Am crezut că introduc jucători proaspeţi, dar m-am înşelat. Sunt câţiva jucători care nu au valoarea care se cere la Săgeata Năvodari. Cred că golul patru al celor de la Slobozia a fost înscris din offside, dar asta nu ne ajută cu nimic. Ne-am relaxat poate prea mult şi asta ne-a costat. Urmează o deplasare dificila la Brăila şi suntem obligaţi să câştigăm.", a spus Şunda la finalul meciuluI
Vineri, 21 Septembrie
FC Botoşani - FC Farul Constanţa 1-0
Delta Tulcea - Dinamo II Bucureşti 2-0
Sâmbătă, 22 Septembrie
Sportul Studenţesc - Chindia Târgovişte 2-1
CS Otopeni - ACS Buftea 3-2
Săgeata Năvodari - CSM Unirea Slobozia 4-4
CF Braila-sta
Dunarea Galati-sta
Clasament
1 CS Otopeni 4 4 0 0 9-3 12
2 Sportul Studenţesc 4 4 0 0 8-2 12
3 Delta Tulcea 4 3 0 1 6-5 9
4 Săgeata Năvodari 4 2 2 0 11-4 8
5 FC Botoşani 3 2 0 1 6-3 6
6 CF Brăila 2 1 1 0 6-4 4
7 Rapid CFR Suceava 2 1 0 1 4-4 3
8 FC Farul Constanţa 4 1 0 3 4-6 3
9 CSM Unirea Slobozia 2 0 2 0 6-6 2
10 Chindia Târgovişte 3 0 1 2 3-6 1
11 ACS Buftea 3 0 0 3 3-9 0
12 Dunărea Galaţi 3 0 0 3 1-7 0
13 Dinamo II Bucureşti 4 0 0 4 0-8 0
liga3 seria2 etapa4
...Rapidul de Fetesti a ramas fara roti la Chitila...
...Axintele isi pune piedica singura la Chirnogi...
RAPID2 BUCURESTI-RAPID FETESTI 7-1(5-1)
palmares direct-nu s-au mai intalnit in liga3
RAPID2
linie clasament-7)rapid2 3 1 1 1 3-4 4
linie clasament acasa-11)rapid2 1 0 1 0 1-1 1
rezultate acasa:1-1 buzau
echipament:negru
RAPID FETESTI
linie clasament general-10)fetesti 2 1 0 1 3-4 3
linie clasament deplasare-12)fetesti 1 0 0 1 0-3 0
rezultate deplasare 0-3 focsani
echipament:galben-albastru
Ce comentariu mai poate fi facut dupa un asemenea scor?Am lasat intentionat sa mai treaca cateva ore de la incheierea acestui joc si de aceea nu am realizat comentariu meciului deoarece la cald imediat dupa meci se pot spune multe lucruri grave de care mai tarziu sa le regretam cu totii.Ziua a fost una cat se poate de proasta inca de cand am plecat de acasa deoarece am parcurs un drum lung si foarte obositor pana la Chitila.Pe tot parcursul acestui drum am avut parte de o ploaie de toamna care a impiedicat in mare parte si viteza de deplasare a autocarului.Multi dintre componentii lotului simteau nevoia sa se miste deoarece nu e indicat sa se mearga atat drum in scaun pentr ca organismul incepe sa amorteasca sa scada da multe ori randamentul sportivilor si este afectat serios.Nu mai spunem si faptul ca am inaintat ca melcul pe centura Bucurestiului in cautarea stadionului din Chitila,iar la un moment dat am intrat in criza de timp cautand stadionul pe niste stradute ratacite printr-un cartier marginas al Chitilei.In cele din urma am ajuns cu aproximativ 15 minute inainte de startul meciului la stadion iar gazdele se incalzeau de zor asteptand ca echipa noastra sa soseasca.Echiparea in mare graba si cateva miscari de incalzire la stadion unde am luat contact cu gazonul acestuia.Meciul avea sa inceapa cu 10 minute intarziere deoarece membrii delegatiei noastre trebuiau sa participe la sedinta cu arbitrii si observatorii si sa anunte si lotul pe care l-au trecut pe foaia de joc.
Din pacate s-a cunoscut faptul ca echipa noastra a fost neincalzita cum trebuie si starea de amorteala din autocar si-a spus cuvantul deoarece in prima repriza formatia noastra parea rupta de realitate si gazdele au facut ce au vrut cu noi.Si cum la omul sarac nici boii nu trag asa am patit si noi cand la prima actiune mai periculoasa de poarta in minutul 14 atacantul celor de la Rapid2 fostul jucator de la prima echipa Alex Ionita suteaza la poarta si mingea este deviata de Marcu care pacaleste pe Gandac si se scurge in plasa.Incercam sa reechilibram jocul cu cateva actiuni pe extreme dar suntem mereu surprinsi in ofside,avem si cateva cornere dar ramase fara rezultat pe tabela de marcaj.Nici nu apucam sa ne dezmeticim si deja se face 2-0.A.Ionita gaseste nemarcat pe Felgueiras in careu nostru,acesta face o pirueta si suteaza pe jos pe langa portarul fetestean ducand scorul la 2-0 in minutul19.Eracai iese si el in evidenta primind un galben la un fault dur comis la 30 metrii de poarta noastra.Rapidistii sunt mereu cu un pas inaintea jucatorilor nostrii combinand frumos cu devieri din doua atingerisi pase in adancime.Si ghinionul se tine scai de noi deoarece la un banal sut la poarta a lui Alex Ionita in minutul24 mingea se loveste de L.Stefan si se scurge in poarta, portarul Gandac fiind pacalit de traiectoria acesteia.3-0 dupa doar circa 25 minute de joc si din acest moment nu cred ca se mai putea pune in discutie problema invingatoarei mai ales ca pana atunci echipa giulesteana se dovedeste a fi cea care merita acest rezultat pe tabela avand si alte ratari.Felgueiras putea face 4-0 in minutul 32 dar sutul acestuia de la circa 16m avea sa treaca cu putin pe langa vinclu din stanga portii noastre.La un corner obtinut de echipa noastra in minutul 36 L.Stefan reuseste sa marcheze cu capul la prima faza pe spatiul portii a echipei noastre,astfel ca L.Stefan isi repara greseala nedorita de la golul marcat de rapidisti in poarta noastra.3-1 si se parea ca acest gol sa le dea baietilor nostrii mai mult curaj.. Urmeaza un corner la poarta noastara mingea ajunge la Iulian Apostol care centreaza peste defensiva noastra unde este intr-o suspecta pozitie de ofsaid Felguiras si acesta preia elegant trimitand din 5m balonul in plasa ducand scorul la 4-1.Pana la pauza mai se inscrie o data de catre giulesteni autorul golului fiind A.Ionita care alaturi de Felgueiras au facut ce au vrut cu fundasii nostrii parca infipti in gazonul moale al stadionului.Apar si doua schimbari in tabara noastra unde intra Ureche si Chirila in locul lui Eracai si Neculai.Asadar la pauza 5-1 dupa o repriza dominata de giulesteni care puteau avea o diferenta si mai mare pe tabela daca nu ratau si alte ocazii.Din pacate cu doar un singur varf pierdut intre fundasii rapidisti nu puteam emite prea multe pretentii de la acest joc decat sa profitam de eventuale spatii libere lasate de giulesti pe contraatac.Acestia insa nu au neglijat si faza defensiva deoarece atacau in 10 si se aparau in 10 si astfel ne-a fost practic imposibil sa construim si noi cate ceva.
Partea secunda echipa giulesteana mai reduce din motoare preferand sa plimbe mingea si sa paseze mult in incercarea de a-si doza efortul depus in prima repriza pe un teren foarte greu in care cu greu reuseai sa-ti mentii echilibru mai ales ca in partea secunda acesta devine si mlastinos in unele zone.Practic se cunostea unde s-a jucat cel mai mult iar bineinteles acea zona era in propria noastra jumatate de teren.In partea secunda sa mai notam un sut bun expediat de Tonea de la peste 30 metrii scos cu dificultate de portarul Draghia din poarta rapidista de undeva din vinclu portii.Intra si Ghita la noi in centru defensivei dar acest fapt nu se dovedeste cu noroc pentru ca scorul se duce la 6-1 si deja incepeam sa ne temem de un potop de goluri care se vor abate asupra noastra.Gazdele mai cer si doua posibile penaltyuri dar centralul lasa jocul sa curga cu toate ca sa fim corecti avea acoperire regulamentara daca le-ar fi acordat.Timpul trece iar frigul devine si mai patrunzator pentru noi cei aflati in tribune dar si pentru fotbalisti care asteapta cu nerabdare finalul meciului sa scape de acest calvar.In drum spre vestiare daca putem spune asa gazdele primesc in sfarsit si un penalty corect acordat la care nu sunt nici un fel de dubii echipa noastra neprotestand.Executa pe jos in stanga lui Gandac brazilianul Felgueiras si face ca scorul sa fie unul drastic pentru noi 7-1.Finalul de meci vine ca o izbavire pentru echipa noastra care paraseste in liniste si cu capetele plecate terenul primind o adevarata lectie de fotbal din partea unor jucatori rapidisti care cocheteaza sau au jucat in cupe europene sau meciuri in prima liga.Sa enumeram doar cativa dintre acestia de la echipa rapidista:Alex Ionita-jucator in prima liga,revenit din Germania de la FC Koln,Iulian Apostol-campion al Romaniei cu Unirea Urziceni,brazilianul Felgueiras-jucator la prima echipa a Rapidului,Draghia-portar ce face parte din lotul de seniori...ca sa dam doar cateva exemple si pentru a face o comporatie cu echipa noastra in care doar cativa jucatori au evoluat la liga3 si restul la nivelul campionatului judetean.Scorul este unul conform cu realitatea din teren iar diferenta intre cele doua echipe a fost destul de mare,cu toate ca parca ne-am fi asteptat sa pierdem dar macar la o diferenta mai mica sau un scor strans.Sunt multe de spus dar preferam sa lasam acest lucru sa-l faca cei doi antrenori la urmatoarele sedinte de antrenament unde cu siguranta se vor dezbate toate fazele si implicit modul cum s-au comportat cei in teren.
RAPID FETESTI:gandac-marcu blanita,ivan,eracai-tonea,neculai-marin,l.stefan,vintila-d.marian
au mai jucat-ureche,chirila,ghita,pena
PS-galerie foto si video de la acest meci pe pagina de facebook FC RAPID FETESTI
REZULTATE COMPLETE SI MARCATORI
Eolica - Dunarea Calarasi 3-3
St. Ciobanu (6, 32, 56) / M. Stefan (10, 68 pen.), V. Petre (27)
CSM Focsani - Juventus Buc. 0-0
Rapid II - Rapid Fetesti 7-1
Al. Ionita (18, 24, 49), Pereira (21, 45, 79 pen.), Cat. Paun (31) / L. Stefan (36)
Sportul Stud. II - Metaloglobus 0-3
St. Stanga (38), Al. Potecea (63), M. Neagu (70)
CSM Rm. Sarat - Gloria Buzau 2-1
Lungoci (26, 90+1) / Fl. Alexandru (76)
Chirnogi - Axintele 1-1
Isofache (80) / L. Novac (70)
Urban Titu stă
CLASAMENT GENERAL
-----------------------------------------------
1. CS Viitorul Axintele 4 3 1 0 14-2 10
----------------------------------------------
2. SC FC Rapid Bucureşti 2 4 2 1 1 10-5 7
3. CSM Râmnicu Sărat 4 2 1 1 10-7 7
4. CSM Focşani 4 2 1 1 4-3 7
5. CS Juventus Bucureşti 4 1 3 0 4-3 6
6. FC Dunarea Călăraşi 4 1 3 0 7-6 6
7. FC METALOGLOBUS Bucureşti 3 2 0 1 7-2 6
8. FC Gloria Buzău 3 1 1 1 5-3 4
9. CS Eolica Baia 4 1 1 2 5-7 4
10. CS Victoria Chirnogi 3 0 3 0 5-5 3
11. FC RAPID FETESTI 3 1 0 2 4-11 3
-------------------------------------------------
12. ACS URBAN Titu 3 0 0 3 0-3 0
13. FC Sportul Studentesc 24 0 0 4 2-20 0
--------------------------------------------------
CLASAMENT MECIURI ACASA
1.rm.sarat 2 2 0 0 9-2 6
2.axintele 2 2 0 0 6-0 6
3.rapid2 2 1 1 0 8-2 4
4.focsani 2 1 1 0 3-0 4
5.eolica 2 1 1 0 4-3 4
6.juventus 2 1 1 0 3-2 4
7.buzau 1 1 0 0 3-0 3
8.metaloglobus 2 1 0 1 4-2 3
9.FETESTI 1 1 0 0 3-1 3
10.calarasi 2 0 2 0 3-3 2
11.chirnogi 2 0 2 0 2-2 2
12.titu 2 0 0 2 0-2 0
13.sportul2 2 0 0 2 1-10 0
CLASAMENT MECIURI DEPLASARE
1.axintele 2 1 1 0 8-2 4
2.calarasi 2 1 1 0 4-3 4
3.metaloglobus 1 1 0 0 3-0 3
4.rapid2 2 1 0 1 2-3 3
5.focsani 2 1 0 1 1-3 3
6.chirnogi 2 0 2 0 4-4 2
7.juventus 2 0 2 0 1-1 2
8.buzau 2 0 1 1 2-3 1
9.rm.sarat 2 0 1 1 1-5 1
10.titu 1 0 0 1 0-1 1
11.eolica 2 0 0 2 1-4 0
12.FETESTI 2 0 0 2 1-10 0
13.sportul2 2 0 0 2 1-10 0
CLASAMENT ADEVAR
1.axintele +4
2.buzau +1
3.focsani +1
4.rapid2 +1
5.rm.sarat +1
6.calarasi 0
7.FETESTI 0
8.juventus 0
9.metaloglobus 0
10.chirnogi -2
11.eolica -2
12.titu -3
13.sportul2 -6
stadion comunal-chirnogi
VIITORUL CHIRNOGI-VIITORUL AXINTELE 1-1(0-0)
Arbitru: Paraschiv Adrian - Bucureşti
Asistent: Geambazu Ciprian Petre - Buşteni
Asistent: Dumitru Ionel Valentin - Gherghiţa
Observator: Cioacă Constantin - Bucureşti
Observator: Turlete Ionel - Alexandria
liga4 etapa5
SENIORI..cocora invinge tandareiul...lazar bate lejer o umbra a abatorului...
JUNIORI..viticola zdrobeste doja...munteni se chinuie acasa cu reviga...
juniorii ora15.00 seniorii ora17.00
Sam, 22 Sep stadion comunal cocora
17:00 Vointa Cocora - C.S Victoria Tandarei 1-0
Arbitru: Andrei Gheorghe
Asistent: Ionescu Radu- Alexandru
Asistent: Calinescu Dragos- Andrei
Observator: Dragan Vasile
Sam, 22 Sep stadion comunal colilia
17:00 Spicul Colilia - AS Cazanesti 5-5
Arbitru: Borangic Constantin
Asistent: Stoica Gheorghe
Asistent: Tita Lucian
Rezerva: Dinu Ionut
Observator: Manea Gigi
Sam, 22 Sep stadion victoria amara
17:00 C.S. Amara - Unirea Manasia 1-3
Arbitru: Ion Alexandru Milian
Asistent: Ojog Claudiu
Asistent: Ion Lucian
Rezerva: Matei Danut- Marian
Observator: Aron Rodel
Sam, 22 Sep stadion comunal radulesti
17:00 FC Radulesti - Unirea Grivita 3-2
Arbitru: Zamfir Marian
Asistent: Ene Andrei- Nicolae
Asistent: Triscas Roxana- Adriana
Rezerva: Stoica Florin- Matei
Observator: Nunu Ion
Sam, 22 Sep stadion abatorul slobozia
17:00 Abatorul Slobozia - Recolta Gh. Lazar 1-3
Arbitru: Modrea Valentin
Asistent: Bazac Marius
Asistent: Piriescu Ionel
Rezerva: Done Marian Andrei
Observator: Poiana Ion
Sam, 22 Sep stadion comunal munteni buzau
17:00 Victoria Mt. Buzau - Vointa Reviga 3-1
Arbitru: Hagiu Mircea
Asistent: Urse Gabriel
Asistent: Manea Valentin
Rezerva: Mircioiu Catalin
Observator: Rosu Cornel
Sam, 22 Sep stadion viticola fetesti
17:00 Viticola Agrofam Fetesti - Recolta Gh. Doja 2-3
Arbitru: Puscasu Ionela
Asistent: Mihalcea Alexandru
Asistent: Munteanu Ionut
Rezerva: Iuga Cosmin
Observator: Tuican Grigore
liga4 clasament etapa5
----------------------------------------------
1 Recolta Gh. Lazar 5 5 0 0 20 - 6 15
-----------------------------------------------
2 Vointa Cocora 5 4 0 1 13 - 3 12
3 Victoria Tandarei 5 4 0 1 13 - 5 12
4 Unirea Manasia 5 3 0 2 16 - 13 9
5 Victoria Mt. Buzau 5 3 0 2 7 - 7 3 9
6 Recolta Gh. Doja 5 3 0 2 12 - 16 9
7 C.S. Amara 5 2 1 2 12 - 9 7
8 FC Radulesti 5 2 1 2 12 - 16 7
9 Spicul Colilia 5 1 2 2 15 - 18 5
10 Viticola Fetesti 5 1 1 3 7 - 8 4
.........................................................
11 Vointa Reviga 5 1 1 3 6 - 9 4
12 Unirea Grivita 5 1 1 3 9 - 18 4
----------------------------------------------------
13 Abatorul Slobozia 5 1 0 4 10 - 13 3
14 AS Cazanesti 5 0 1 4 9 - 20 1
--------------------------------------------------
liga4 juniori etapa5(sb.22.09.12 h15.00)
Vointa Cocora 2 - 4 C.S Victoria Tandarei
Spicul Colilia 2 - 1 AS Cazanesti
C.S. Amara 6 - 3 Unirea Manasia
FC Radulesti 4 - 3 Unirea Grivita
Abatorul Slobozia 1 - 2 Recolta Gh. Lazar
Victoria Mt. Buzau 2 - 1 Vointa Reviga
Viticola Fetesti 9 - 0 Recolta Gh. Doja
iga4 juniori etapa5
1 Victoria Tandarei 5 4 1 0 16 - 8 7 13
2 Victoria Mt. Buzau 5 3 1 1 11 - 8 4 10
3 Recolta Gh. Doja 5 3 1 1 15 - 19 4 10
4 Recolta Gh. Lazar 5 3 0 2 26 - 10 3 9
5 Viticola Fetesti 5 3 0 2 19 - 5 9
6 Spicul Colilia 5 3 0 2 10 - 18 9
7 AS Cazanesti 5 2 1 2 18 - 9 7
8 Unirea Manasia 5 2 1 2 16 - 15 7
9 Vointa Cocora 5 2 1 2 9 - 12 7
10 C.S. Amara 5 2 0 3 21 - 19 6
11 FC Radulesti 5 2 0 3 10 - 26 6
12 Abatorul Slobozia 5 1 0 4 9 - 11 3
13 Unirea Grivita 5 1 0 4 11 - 21 3
14 Vointa Reviga 5 1 0 4 7 - 17 3
Sam, 22 Sep stadion comunal cocora
17:00 Vointa Cocora - C.S Victoria Tandarei 1-0
Arbitru: Andrei Gheorghe
Asistent: Ionescu Radu- Alexandru
Asistent: Calinescu Dragos- Andrei
Observator: Dragan Vasile
Sam, 22 Sep stadion comunal colilia
17:00 Spicul Colilia - AS Cazanesti 5-5
Arbitru: Borangic Constantin
Asistent: Stoica Gheorghe
Asistent: Tita Lucian
Rezerva: Dinu Ionut
Observator: Manea Gigi
Sam, 22 Sep stadion victoria amara
17:00 C.S. Amara - Unirea Manasia 1-3
Arbitru: Ion Alexandru Milian
Asistent: Ojog Claudiu
Asistent: Ion Lucian
Rezerva: Matei Danut- Marian
Observator: Aron Rodel
Sam, 22 Sep stadion comunal radulesti
17:00 FC Radulesti - Unirea Grivita 3-2
Arbitru: Zamfir Marian
Asistent: Ene Andrei- Nicolae
Asistent: Triscas Roxana- Adriana
Rezerva: Stoica Florin- Matei
Observator: Nunu Ion
Sam, 22 Sep stadion abatorul slobozia
17:00 Abatorul Slobozia - Recolta Gh. Lazar 1-3
Arbitru: Modrea Valentin
Asistent: Bazac Marius
Asistent: Piriescu Ionel
Rezerva: Done Marian Andrei
Observator: Poiana Ion
Sam, 22 Sep stadion comunal munteni buzau
17:00 Victoria Mt. Buzau - Vointa Reviga 3-1
Arbitru: Hagiu Mircea
Asistent: Urse Gabriel
Asistent: Manea Valentin
Rezerva: Mircioiu Catalin
Observator: Rosu Cornel
Sam, 22 Sep stadion viticola fetesti
17:00 Viticola Agrofam Fetesti - Recolta Gh. Doja 2-3
Arbitru: Puscasu Ionela
Asistent: Mihalcea Alexandru
Asistent: Munteanu Ionut
Rezerva: Iuga Cosmin
Observator: Tuican Grigore
liga4 clasament etapa5
----------------------------------------------
1 Recolta Gh. Lazar 5 5 0 0 20 - 6 15
-----------------------------------------------
2 Vointa Cocora 5 4 0 1 13 - 3 12
3 Victoria Tandarei 5 4 0 1 13 - 5 12
4 Unirea Manasia 5 3 0 2 16 - 13 9
5 Victoria Mt. Buzau 5 3 0 2 7 - 7 3 9
6 Recolta Gh. Doja 5 3 0 2 12 - 16 9
7 C.S. Amara 5 2 1 2 12 - 9 7
8 FC Radulesti 5 2 1 2 12 - 16 7
9 Spicul Colilia 5 1 2 2 15 - 18 5
10 Viticola Fetesti 5 1 1 3 7 - 8 4
.........................................................
11 Vointa Reviga 5 1 1 3 6 - 9 4
12 Unirea Grivita 5 1 1 3 9 - 18 4
----------------------------------------------------
13 Abatorul Slobozia 5 1 0 4 10 - 13 3
14 AS Cazanesti 5 0 1 4 9 - 20 1
--------------------------------------------------
liga4 juniori etapa5(sb.22.09.12 h15.00)
Vointa Cocora 2 - 4 C.S Victoria Tandarei
Spicul Colilia 2 - 1 AS Cazanesti
C.S. Amara 6 - 3 Unirea Manasia
FC Radulesti 4 - 3 Unirea Grivita
Abatorul Slobozia 1 - 2 Recolta Gh. Lazar
Victoria Mt. Buzau 2 - 1 Vointa Reviga
Viticola Fetesti 9 - 0 Recolta Gh. Doja
iga4 juniori etapa5
1 Victoria Tandarei 5 4 1 0 16 - 8 7 13
2 Victoria Mt. Buzau 5 3 1 1 11 - 8 4 10
3 Recolta Gh. Doja 5 3 1 1 15 - 19 4 10
4 Recolta Gh. Lazar 5 3 0 2 26 - 10 3 9
5 Viticola Fetesti 5 3 0 2 19 - 5 9
6 Spicul Colilia 5 3 0 2 10 - 18 9
7 AS Cazanesti 5 2 1 2 18 - 9 7
8 Unirea Manasia 5 2 1 2 16 - 15 7
9 Vointa Cocora 5 2 1 2 9 - 12 7
10 C.S. Amara 5 2 0 3 21 - 19 6
11 FC Radulesti 5 2 0 3 10 - 26 6
12 Abatorul Slobozia 5 1 0 4 9 - 11 3
13 Unirea Grivita 5 1 0 4 11 - 21 3
14 Vointa Reviga 5 1 0 4 7 - 17 3
liga5 etapa6
seria1 seniori...andrasesti cu toata viteza inainte...
seria1 juniori...surpriza placuta e saveniul...
seria2 seniori...jilavele cedeaza,sarateniul tace si face...
seria2 juniori...axintele se respecta si umileste moldoveni...
liga5 seria1 etapa5(sb.22.09.12 h16.00)
Unirea M.Kogalniceanu 3 - 1 Rapid Perieti
Viitorul Platonesti 7 - 2 FC Traian
Inter Stelnica 0 - 1 FC Movila
Dunarea Giurgeni 2 - 1 Recolta Saveni
Agronomia Bucu 5 - 2 Albesti '08
Andrias Andrasesti 15 - 1 Vointa Scanteia
Gloria Ograda 2 - 1 Gloria Gura Ialomitei
Baraganul Ciulnita 4 - 1 Vointa Brincoveni
AS Orezu 4 - 2 Viitorul Valea Ciorii
liga5 seria1 etapa6
1 Andrias Andrasesti 6 4 1 1 24 - 5 13
2 Viitorul Platonesti 6 4 0 2 28 - 16 12
3 FC Traian 6 4 0 2 23 - 17 12
4 Dunarea Giurgeni 6 4 0 2 20 - 14 12
5 AS Orezu 6 4 0 2 16 - 10 12
6 Gloria Ograda 6 4 0 2 13 - 13 12
7 Gloria Gura Ialomitei 6 3 2 1 14 - 10 2 11
8 Baraganul Ciulnita 6 3 1 2 14 - 6 10
9 Recolta Saveni 6 3 0 3 19 - 19 9
10 Vointa Brincoveni 6 3 0 3 16 - 16 9
11 Albesti08 6 3 0 3 13 - 17 9
12 Unirea M.Kogalniceanu 6 3 0 3 12 - 16 9
13 Agronomia Bucu 6 2 0 4 17 - 19 6
14 FC Movila 6 2 0 4 13 - 20 6
15 Viitorul Valea Ciorii 6 1 1 4 10 - 22 4
16 Rapid Perieti 6 1 0 5 12 - 21 3
17 Vointa Bratianu Scanteia 6 3 0 3 17 - 30 3*
18 Inter Stelnica 6 0 1 5 7 - 17 1
*=echipa penalizata cu 6puncte
liga5 seria1 juniori etapa6(sb.22.09.12 h14.00)
Unirea M.Kogalniceanu 3 - 0 Rapid Perieti
Viitorul Platonesti 4 - 1 FC Traian
Inter Stelnica 0 - 3 FC Movila
Dunarea Giurgeni 1 - 6 Recolta Saveni
Agronomia Bucu 0 - 5 Albesti08
Andrias Andrasesti 6 - 1 Vointa Scanteia
Gloria Ograda 1 - 1 Gloria Gura Ialomitei
Baraganul Ciulnita 2 - 0 Vointa Brincoveni
AS Orezu 1 - 0 Viitorul Valea Ciori
CLASAMENT LIGA5 JUNIORI SERIA1 ETAPA6
1 Baraganul Ciulnita 6 5 1 0 17 - 4 16
2 Recolta Saveni 6 5 0 1 33 - 9 15
3 Albesti08 6 5 0 1 18 - 4 15
4 Unirea M.Kogalniceanu 6 4 1 1 17 - 9 13
5 Vointa Scanteia 6 4 0 2 15 - 17 12
6 Andrias Andrasesti 6 3 2 1 11 - 3 11
7 Viitorul Platonesti 6 3 1 2 20 - 19 10
8 Agronomia Bucu 6 3 0 3 19 - 15 9
9 Gloria Gura Ialomitei 6 2 3 1 9 - 6 9
10 Vointa Brincoveni 6 2 2 2 16 - 13 8
11 Viitorul Valea Ciorii 6 2 1 3 8 - 9 7
12 FC Traian 6 2 1 3 11 - 13 7
13 FC Movila 6 2 0 4 17 - 23 6
14 AS Orezu 6 2 0 4 9 - 24 6
15 Gloria Ograda 6 1 1 4 16 - 24 4
16 Inter Stelnica 6 1 1 4 7 - 15 4
17 Dunarea Giurgeni 6 0 0 6 3 - 24 0
18 Rapid Perieti 6 1 0 5 9 - 24 -3*
*=echipa penalizata cu 6puncte
SERIA2
liga5 seria2 etapa5(dum.23.09.12 h16.00)
Juventus Boranesti 4 - 1 FC Dridu
Vointa Maia 2 - 8 Unirea Sarateni
Libertatea Salcioara 5 - 3 Infratirea Jilavele
Secunda Adincata 5 - 2 Essenza Sf. Gheorghe
Fulgerul Fierbinti 3 - 2 Staruinta Brosteni
Unirea Ion Roata 0 - 3 Unirea Fierbinti
Recolta Malu Rosu 2 - 4 Recolta Barcanesti
Viitorul2 Axintele 1 - 1 Viitorul Moldoveni
liga5 seria2 clasament etapa6
1 Infratirea Jilavele 6 5 0 1 28 - 11 15
2 Unirea Sarateni 6 5 0 1 26 - 18 15
3 Fulgerul Fierbinti 5 4 1 0 12 - 4 13
4 Recolta Barcanesti 6 4 0 2 26 - 14 12
5 Unirea Fierbinti 6 4 0 2 15 - 6 12
6 Recolta Malu Rosu 5 3 1 1 17 - 7 10
7 Libertatea Salcioara 5 3 1 1 22 - 13 10
8 Viitorul2 Axintele 6 2 2 2 13 - 9 8
9 Viitorul Moldoveni 6 2 2 2 15 - 12 8
10 Staruinta Brosteni 6 2 1 3 13 - 14 7
11 Unirea Ion Roata 5 2 1 2 10 - 12 7
12 Secunda Adincata 5 2 0 3 9 - 18 6
13 AS Cosereni 5 1 1 3 8 - 10 4
14 FC Dridu 6 1 0 5 11 - 19 3
15 Juventus Boranesti 6 1 0 5 9 - 25 3
16 Essenza Sf. Gheorghe 6 1 0 5 8 - 28 3
17 Vointa Maia 6 1 0 5 8 - 30 3
liga5 seria2 juniori etapa6(dum23.09.12 h14.00)
Juventus Boranesti 1 - 4 FC Dridu
Vointa Maia 0 - 7 Unirea Sarateni
Libertatea Salcioara 2 - 2 Infratirea Jilavele
Secunda Adincata 9 - 1 Essenza Sf. Gheorghe
Fulgerul Fierbinti 2 - 2 Staruinta Brosteni
Unirea Ion Roata 2 - 2 Unirea Fierbinti
Recolta Malu Rosu 4 - 0 Recolta Barcanesti
Viitorul2 Axintele 11 - 1 Viitorul Moldoveni
liga5 juniori seria2 clasament
1 Viitorul2 Axintele 6 5 1 0 30 - 5 16
2 FC Dridu 6 5 0 1 25 - 7 15
3 Infratirea Jilavele 6 4 1 1 27 - 8 13
4 Recolta Barcanesti 6 4 0 2 22 - 10 12
5 Staruinta Brosteni 6 3 2 1 16 - 16 11
6 AS Cosereni 5 3 1 1 13 - 8 10
7 Unirea Fierbinti 6 3 1 2 13 - 10 10
8 Secunda Adincata 5 3 0 2 17 - 11 9
9 Fulgerul Fierbinti 5 2 2 1 10 - 9 8
10 Viitorul Moldoveni 6 2 2 2 11 - 15 8
11 Recolta Malu Rosu 5 2 1 2 16 - 9 7
12 Unirea Sarateni 6 2 0 4 10 - 19 6
13 Libertatea Salcioara 5 1 2 2 10 - 9 5
14 Juventus Boranesti 6 1 0 5 7 - 26 3
15 Vointa Maia 6 1 0 5 4 - 29 3
16 Unirea Ion Roata 5 0 1 4 4 - 19 1
17 Essenza Sf. Gheorghe 6 0 0 6 1 - 26 0
liga6 etapa5
SERIA1...fetesti bate greu pe stiinta iar bordusani pandeste din umbra...
SERIA2...alexeni fara greseala pana acum..
duminica 23.09.12 h17.00
LIGA6 SERIA1 ETAPA5(dum23.09.12 h16.00)
Victoria Bordusani 4 - 0 Agronomia2 Bucu
Rapid2 Fetesti 6 - 4 MB Stiinta Slobozia
Vointa Orboesti 4 - 2 Baraganul2 Ciulnita
Spartacus Iazu 1 - 0 Fair-Play Slobozia Noua
Biruinta Sb. Noua 1 - 3 Recolta Buesti
Spicul Vladeni 3 - 0 Omega Milosesti
Inter Stejaru 0 - 3 Spicul Marculesti
Sport '09 Paltinis 3 - 4 Real Gimbasani
liga6 seria1 clasament etapa5
1 Rapid2 Fetesti 5 5 0 0 24 - 7 15
2 Victoria Bordusani 5 4 1 0 16 - 4 13
3 Real Gimbasani 5 4 0 1 16 - 11 12
4 Spartacus Iazu 5 4 0 1 14 - 9 12
5 Spicul Marculesti 5 3 0 2 22 - 14 9
6 Agronomia2 Bucu 5 3 0 2 17 - 9 9
7 MB Stiinta Slobozia 5 3 0 2 19 - 13 9
8 Biruinta Sb. Noua 5 2 1 2 17 - 18 7
9 Spicul Vladeni 5 2 1 2 14 - 15 7
10 Recolta Buesti 5 2 0 3 13 - 15 6
11 Vointa Orboesti 5 2 0 3 12 - 17 6
12 Fair-Play Slobozia Noua 5 1 1 3 9 - 10 4
13 Sport '09 Paltinis 5 0 2 3 15 - 26 2
14 Omega Milosesti 5 1 1 3 6 - 17 1
15 Baraganul2 Ciulnita 5 0 0 5 3 - 19 0
16 Inter Stejaru 5 0 1 4 9 - 22 -2
LIGA6 SERIA2 ETAPA5(duminica23.09.12 h16.00)
Athletic Valea Macrisului 6 - 1 Infratirea2 Jilavele
Vointa2 Cocora 4 - 0 FC Movilita
Dinamo Borduselu 1 - 3 Avantul Rovine
Vointa Barbulesti 6 - 3 Steaua Borduselu
Brosteni 2 - 1 Unirea Patru Frati
Avantul Grindu 2 - 3 Gloria Alexeni
clasament liga6 seria2 etapa5
1 Gloria Alexeni 4 4 0 0 13 - 3 12
2 Avantul Rovine 5 4 0 1 11 - 7 12
3 Unirea Girbovi 4 3 0 1 15 - 7 9
4 Vointa2 Cocora 5 3 0 2 13 - 6 9
5 Athletic Valea Macrisului 5 3 0 2 17 - 12 9
6 Unirea Patru Frati 5 2 0 3 13 - 12 6
7 Victoria Rosiori 4 2 0 2 8 - 7 6
8 Steaua Borduselu 5 2 0 3 10 - 14 6
9 Vointa Barbulesti 5 2 0 3 13 - 18 6
10 Infratirea2 Jilavele 4 2 0 2 12 - 20 6
11 FC Movilita 4 1 0 3 12 - 14 3
12 Avantul Grindu 3 1 0 2 9 - 11 3
13 AS Brosteni 4 1 0 3 8 - 14 3
14 Dinamo Borduselu 5 1 0 4 6 - 15 3
LIGA6 SERIA1 ETAPA5(dum23.09.12 h16.00)
Victoria Bordusani 4 - 0 Agronomia2 Bucu
Rapid2 Fetesti 6 - 4 MB Stiinta Slobozia
Vointa Orboesti 4 - 2 Baraganul2 Ciulnita
Spartacus Iazu 1 - 0 Fair-Play Slobozia Noua
Biruinta Sb. Noua 1 - 3 Recolta Buesti
Spicul Vladeni 3 - 0 Omega Milosesti
Inter Stejaru 0 - 3 Spicul Marculesti
Sport '09 Paltinis 3 - 4 Real Gimbasani
liga6 seria1 clasament etapa5
1 Rapid2 Fetesti 5 5 0 0 24 - 7 15
2 Victoria Bordusani 5 4 1 0 16 - 4 13
3 Real Gimbasani 5 4 0 1 16 - 11 12
4 Spartacus Iazu 5 4 0 1 14 - 9 12
5 Spicul Marculesti 5 3 0 2 22 - 14 9
6 Agronomia2 Bucu 5 3 0 2 17 - 9 9
7 MB Stiinta Slobozia 5 3 0 2 19 - 13 9
8 Biruinta Sb. Noua 5 2 1 2 17 - 18 7
9 Spicul Vladeni 5 2 1 2 14 - 15 7
10 Recolta Buesti 5 2 0 3 13 - 15 6
11 Vointa Orboesti 5 2 0 3 12 - 17 6
12 Fair-Play Slobozia Noua 5 1 1 3 9 - 10 4
13 Sport '09 Paltinis 5 0 2 3 15 - 26 2
14 Omega Milosesti 5 1 1 3 6 - 17 1
15 Baraganul2 Ciulnita 5 0 0 5 3 - 19 0
16 Inter Stejaru 5 0 1 4 9 - 22 -2
LIGA6 SERIA2 ETAPA5(duminica23.09.12 h16.00)
Athletic Valea Macrisului 6 - 1 Infratirea2 Jilavele
Vointa2 Cocora 4 - 0 FC Movilita
Dinamo Borduselu 1 - 3 Avantul Rovine
Vointa Barbulesti 6 - 3 Steaua Borduselu
Brosteni 2 - 1 Unirea Patru Frati
Avantul Grindu 2 - 3 Gloria Alexeni
clasament liga6 seria2 etapa5
1 Gloria Alexeni 4 4 0 0 13 - 3 12
2 Avantul Rovine 5 4 0 1 11 - 7 12
3 Unirea Girbovi 4 3 0 1 15 - 7 9
4 Vointa2 Cocora 5 3 0 2 13 - 6 9
5 Athletic Valea Macrisului 5 3 0 2 17 - 12 9
6 Unirea Patru Frati 5 2 0 3 13 - 12 6
7 Victoria Rosiori 4 2 0 2 8 - 7 6
8 Steaua Borduselu 5 2 0 3 10 - 14 6
9 Vointa Barbulesti 5 2 0 3 13 - 18 6
10 Infratirea2 Jilavele 4 2 0 2 12 - 20 6
11 FC Movilita 4 1 0 3 12 - 14 3
12 Avantul Grindu 3 1 0 2 9 - 11 3
13 AS Brosteni 4 1 0 3 8 - 14 3
14 Dinamo Borduselu 5 1 0 4 6 - 15 3
liga4 etapa4
...Tandarei si Lazar impart locul fruntas..Cocora surpriza placuta...
Victoria Tandarei 2 - 1 Viticola Fetesti
Recolta Gh. Doja 3 - 0 Victoria Mt. Buzau
Vointa Reviga 3 - 1 Abatorul Slobozia
Recolta Gh. Lazar 7 - 1 FC Radulesti
Unirea Grivita 1 - 3 C.S. Amara
Unirea Manasia 5 - 3 Spicul Colilia
AS Cazanesti 1 - 3Vointa Cocora
Ecuatia privind lupta la titlu de campiona judeteana incepe sa se rezolve se pare inca din startul acestui campiont deoarece meciurile din aceasta etapa au dat raspunsul la unele intrebari.La Tandarei gazdele se impun la limita cu 2-1 dupa un meci plin de evenimente la care centralul a fost mereu apostrofat si intrebat la fiecare decizie de fetesteni care s-au simtit dezavantajati de maniere acestuia de arbitraj.Fetestenii au cedat nervos pe final nemaiputand sa indure aceasta maniera de arbitraj si au fost stapaniti cu greu sa nu se abata asupra centralului.Din punctul nostru de vedere inclinam sa le dam dreptate acestora la unele faze,dar per ansamblu consideram victoria gazdelor ca fiind una meritata acestia dorind cu ardoare sa ramana intre echipele fruntase.La Fetesti gandul unei noi evolutii bune ca si cea din sezonul trecut incepe sa se indeparteze.Doja invinge clar acasa pe revelatia acestui inceput de campionat formatia din Munteni care a fost de nerecunoscut fata de alte evolutii anterioare.Iata ca se demonstreaza ca la Doja se vor obtine cu greu puncte de alte echipe vizitatoare,acestia fiind o nuca greu de spart acasa si una vulnerabila in deplasare.Abatorul este in cadere libera si pare a fi o echipa modesta de pluton care nu se regaseste deloc la meciurile din deplasare.Reviga sparge si ea gheata in acest campionat si obtine prima victorie.Lazar face ce vrea cu o aparare visatoare a celor din Radulesti care se pot declara fericiti ca la final au scapat doar cu acest scor deoarece echipa gazda a facut ce a vrut in acest meci si s-a intrecut in ratari.Amara mai drege si ea busuiocul cum se spune revenind pe linia de plutire dupa meciul de la Grivita unde se impune cu 3-1 pe un teren care numai de fotbal nu se poate numii.Manasia incepe sa-si revina dupa socul cu debutul la liga4 si aduna puncte pentru a se pune la adapost in iarna ce vine si a avea un retur cat mai usor ferit de griji mai ales ca punctele de acasa sunt aur pentru o nou promovata.In derbyul nou promovatelor,Cocora trece lejer de Cazanesti cu 3-1 demonstrand ca sunt o echipa de luat in calcul de cele care se vor duela la promovare in acest sezon.Cazanestiul nu se obisnuieste inca cu aerul tare de la liga4 si mai are de asteptat pana sa gaseasca drumul spre prima victorie.
CLASAMENT
-----------------------------
1 Recolta Gh. Lazar 4 4 0 0 17 - 5 6 12
-------------------------------
2 Victoria Tandarei 4 4 0 0 13 - 4 6 12
3 Vointa Cocora 4 3 0 1 12 - 3 3 9
4 C.S. Amara 4 2 1 1 11 - 6 1 7
5 Unirea Manasia 4 2 0 2 13 - 12 -3 6
6 Victoria Mt. Buzau 4 2 0 2 4 - 6 3 6
7 Recolta Gh. Doja 4 2 0 2 9 - 14 0 6
8 Viticola Fetesti 4 1 1 2 5 - 5 1 4
9 Vointa Reviga 4 1 1 2 5 - 6 -2 4
10 Spicul Colilia 4 1 1 2 10 - 13 -2 4
.................................................
11 FC Radulesti 4 1 1 2 9 - 14 -2 4
12 Unirea Grivita 4 1 1 2 7 - 15 -2 4
----------------------------------------
13 Abatorul Slobozia 4 1 0 3 9 - 10 -3 3
14 AS Cazanesti 4 0 0 4 4 - 15 -9 0
----------------------------------------
Recolta Gh. Doja 3 - 0 Victoria Mt. Buzau
Vointa Reviga 3 - 1 Abatorul Slobozia
Recolta Gh. Lazar 7 - 1 FC Radulesti
Unirea Grivita 1 - 3 C.S. Amara
Unirea Manasia 5 - 3 Spicul Colilia
AS Cazanesti 1 - 3Vointa Cocora
Ecuatia privind lupta la titlu de campiona judeteana incepe sa se rezolve se pare inca din startul acestui campiont deoarece meciurile din aceasta etapa au dat raspunsul la unele intrebari.La Tandarei gazdele se impun la limita cu 2-1 dupa un meci plin de evenimente la care centralul a fost mereu apostrofat si intrebat la fiecare decizie de fetesteni care s-au simtit dezavantajati de maniere acestuia de arbitraj.Fetestenii au cedat nervos pe final nemaiputand sa indure aceasta maniera de arbitraj si au fost stapaniti cu greu sa nu se abata asupra centralului.Din punctul nostru de vedere inclinam sa le dam dreptate acestora la unele faze,dar per ansamblu consideram victoria gazdelor ca fiind una meritata acestia dorind cu ardoare sa ramana intre echipele fruntase.La Fetesti gandul unei noi evolutii bune ca si cea din sezonul trecut incepe sa se indeparteze.Doja invinge clar acasa pe revelatia acestui inceput de campionat formatia din Munteni care a fost de nerecunoscut fata de alte evolutii anterioare.Iata ca se demonstreaza ca la Doja se vor obtine cu greu puncte de alte echipe vizitatoare,acestia fiind o nuca greu de spart acasa si una vulnerabila in deplasare.Abatorul este in cadere libera si pare a fi o echipa modesta de pluton care nu se regaseste deloc la meciurile din deplasare.Reviga sparge si ea gheata in acest campionat si obtine prima victorie.Lazar face ce vrea cu o aparare visatoare a celor din Radulesti care se pot declara fericiti ca la final au scapat doar cu acest scor deoarece echipa gazda a facut ce a vrut in acest meci si s-a intrecut in ratari.Amara mai drege si ea busuiocul cum se spune revenind pe linia de plutire dupa meciul de la Grivita unde se impune cu 3-1 pe un teren care numai de fotbal nu se poate numii.Manasia incepe sa-si revina dupa socul cu debutul la liga4 si aduna puncte pentru a se pune la adapost in iarna ce vine si a avea un retur cat mai usor ferit de griji mai ales ca punctele de acasa sunt aur pentru o nou promovata.In derbyul nou promovatelor,Cocora trece lejer de Cazanesti cu 3-1 demonstrand ca sunt o echipa de luat in calcul de cele care se vor duela la promovare in acest sezon.Cazanestiul nu se obisnuieste inca cu aerul tare de la liga4 si mai are de asteptat pana sa gaseasca drumul spre prima victorie.
CLASAMENT
-----------------------------
1 Recolta Gh. Lazar 4 4 0 0 17 - 5 6 12
-------------------------------
2 Victoria Tandarei 4 4 0 0 13 - 4 6 12
3 Vointa Cocora 4 3 0 1 12 - 3 3 9
4 C.S. Amara 4 2 1 1 11 - 6 1 7
5 Unirea Manasia 4 2 0 2 13 - 12 -3 6
6 Victoria Mt. Buzau 4 2 0 2 4 - 6 3 6
7 Recolta Gh. Doja 4 2 0 2 9 - 14 0 6
8 Viticola Fetesti 4 1 1 2 5 - 5 1 4
9 Vointa Reviga 4 1 1 2 5 - 6 -2 4
10 Spicul Colilia 4 1 1 2 10 - 13 -2 4
.................................................
11 FC Radulesti 4 1 1 2 9 - 14 -2 4
12 Unirea Grivita 4 1 1 2 7 - 15 -2 4
----------------------------------------
13 Abatorul Slobozia 4 1 0 3 9 - 10 -3 3
14 AS Cazanesti 4 0 0 4 4 - 15 -9 0
----------------------------------------
LIGA4 JUNIORI ETAPA4
...recolta bogata de goluri la Gheorghe Lazar..Munteni pas fals la Doja...
(FOTO-victoria munteni buzau-campioana 2011/2012)
Victoria Tandarei 2 - 1 Viticola Agrofam Fetesti
Recolta Gh. Doja 3 - 3 Victoria Mt. Buzau
Vointa Reviga 1 - 7 Abatorul Slobozia
Recolta Gh. Lazar 13 - 0 FC Radulesti
Unirea Grivita 5 - 2 C.S. Amara
Unirea Manasia 7 - 0 Spicul Colilia
AS Cazanesti 5 - 0 Vointa Cocora
CLASAMENT
1 Victoria Tandarei 4 3 1 0 12 - 6 4 10
2 Recolta Gh. Doja 4 3 1 0 15 - 10 4 10
3 AS Cazanesti 4 2 1 1 17 - 7 -2 7
4 Unirea Manasia 4 2 1 1 13 - 9 -2 7
5 Victoria Mt. Buzau 4 2 1 1 9 - 7 4 7
6 Vointa Cocora 4 2 1 1 7 - 8 1 7
7 Recolta Gh. Lazar 4 2 0 2 24 - 9 0 6
8 Viticola Fetesti 4 2 0 2 10 - 5 3 6
9 Spicul Colilia 4 2 0 2 8 - 17 0 6
10 C.S. Amara 4 1 0 3 15 - 16 -3 3
11 Abatorul Slobozia 4 1 0 3 8 - 9 -3 3
12 Unirea Grivita 4 1 0 3 8 - 17 -3 3
13 Vointa Reviga 4 1 0 3 6 - 15 -3 3
14 FC Radulesti 4 1 0 3 6 - 23 -3 3
Victoria Tandarei 2 - 1 Viticola Agrofam Fetesti
Recolta Gh. Doja 3 - 3 Victoria Mt. Buzau
Vointa Reviga 1 - 7 Abatorul Slobozia
Recolta Gh. Lazar 13 - 0 FC Radulesti
Unirea Grivita 5 - 2 C.S. Amara
Unirea Manasia 7 - 0 Spicul Colilia
AS Cazanesti 5 - 0 Vointa Cocora
CLASAMENT
1 Victoria Tandarei 4 3 1 0 12 - 6 4 10
2 Recolta Gh. Doja 4 3 1 0 15 - 10 4 10
3 AS Cazanesti 4 2 1 1 17 - 7 -2 7
4 Unirea Manasia 4 2 1 1 13 - 9 -2 7
5 Victoria Mt. Buzau 4 2 1 1 9 - 7 4 7
6 Vointa Cocora 4 2 1 1 7 - 8 1 7
7 Recolta Gh. Lazar 4 2 0 2 24 - 9 0 6
8 Viticola Fetesti 4 2 0 2 10 - 5 3 6
9 Spicul Colilia 4 2 0 2 8 - 17 0 6
10 C.S. Amara 4 1 0 3 15 - 16 -3 3
11 Abatorul Slobozia 4 1 0 3 8 - 9 -3 3
12 Unirea Grivita 4 1 0 3 8 - 17 -3 3
13 Vointa Reviga 4 1 0 3 6 - 15 -3 3
14 FC Radulesti 4 1 0 3 6 - 23 -3 3
liga5 etapa5
seria1..cand doi se bat castiga cel de-al treilea..TRAIAN revine pe locul1...
seria2..fulgerul face lumina la Fierbinti..Rasi a spus LA REVEDERE...
SERIA1
AS Orezu 4 - 1 Unirea M.Kogalniceanu
Viitorul Valea Ciorii 1 - 1 Baraganul Ciulnita
Vointa Brincoveni 5 - 3 Gloria Ograda
Gloria Gura Ialomitei 1 - 1 Andrias Andrasesti
Vointa Scanteia 5 - 2 Agronomia Bucu
Albesti '08 3 - 2 Dunarea Giurgeni
Recolta Saveni 4 - 1 FC Inter Stelnica
FC Movila 2 - 6 Viitorul Platonesti
FC Traian 3 - 2 Rapid Perieti
O etapa care era dominata de meciul de la Gura Ialomitei acolo unde se intalneau doue echipe neinvinse ale campionatului si ambele cu sperante mari la accederea in liga4 de la vara.Gazdele sunt o surpriza placuta in acest sezon si au rezultate bune pentru inceput la care nimeni nu se asteptau.Insa in componenta echipei au aparut si jucatori mult mai experimentati la nivelul meciurilor de liga4 iar acest lucru se vede prin evolutia echipei.De aceast data cele doua echipe si-au impartit fiecare cate un punct si acest rezultat nu ajuta pe nimeni,deoarece Traian castiga cu multe emotii acasa cu 3-2 meciul cu Perieti si profita de egalul de mai sus revenind in fotoliul de lider.Bucu este departe de forma din sezonul trecut si se lupta din greu pentru a face fata acestui esalon fiind invinsi clar de o echipa din Scanteia care promite de la etapa la etapa.Movila se face de ras acasa cu Platonestiul pierzand la un scor de tenis mai ales ca etapa trecuta au invins in mod surprinzator la Perieti cu 5-2.Brancoveni continua sa uimeasca si de aceasta data castiga acasa cu Ograda cu 5-3 si mai trece trei puncte in clasament demonstrand ca acasa sunt lei si afara mielusei.Ciulnita pleaca si ea cu un punct de la Valea Ciorii si incearca sa-si reconstruiasca o noua echipa cu care sa se bata la promovare anul ce vine.
CLASAMENT
1 FC Traian 5 4 0 1 21 - 10 6 12
2 Gloria Gura Ialomitei 5 3 2 0 13 - 8 2 11
3 Andrias Andrasesti 5 3 1 1 9 - 4 4 10
4 Viitorul Platonesti 5 3 0 2 21 - 14 3 9
5 Dunarea Giurgeni 5 3 0 2 18 - 13 3 9
6 AS Orezu 5 3 0 2 12 - 8 0 9
7 Vointa Brincoveni 5 3 0 2 15 - 12 0 9
8 Recolta Saveni 5 3 0 2 18 - 17 0 9
9 Vointa Scanteia 5 3 0 2 16 - 15 0 9
10 Albesti '08 5 3 0 2 11 - 12 0 9
11 Gloria Ograda 5 3 0 2 11 - 12 0 9
12 Baraganul Ciulnita 5 2 1 2 10 - 5 -2 7
13 Unirea M.Kogalniceanu 5 2 0 3 9 - 15 0 6
14 Viitorul Valea Ciorii 5 1 1 3 8 - 18 -5 4
15 Agronomia Bucu 5 1 0 4 12 - 17 -3 3
16 Rapid Perieti 5 1 0 4 11 - 18 -3 3
17 FC Movila 5 1 0 4 12 - 20 -3 3
18 FC Inter Stelnica 5 0 1 4 7 - 16 -5 1
SERIA2
Viitorul2 Axintele 7 - 1 Juventus Boranesti
Viitorul Moldoveni 4 - 1 Cosereni
Recolta Barcanesti 4 - 2 Unirea Ion Roata
Unirea Fierbinti 0 - 2 Fulgerul Fierbinti
Staruinta Brosteni 4 - 1 Secunda Adincata
Essenza Sf. Gheorghe 1 - 11 Libertatea Salcioara
Infratirea Jilavele 7 - 1 Vointa Maia
Unirea Sarateni 3 - 0 FC Dridu
Etapa interesanta si in aceasta serie si mai ales ca au fost si cateva meciuri ce meritau urmarite.Mai intai sa trecem in revista derbyul de la Fierbinti unde Fulgerul are castig de cauza in jocul cu nou infiintata anul trecut echipa acelor din Unirea.Boranesti este de nerecunoscut iar daca nu se trezesc la timp din socul retrogradarii din liga4 s-ar putea ca din vara sa-i cautam in liga6.Meci frumos si echilibrat in unele momente a fost si la Barcanesti cu echipa gazda in rol principal mai ales ca rezultatele si locul ocupat in clasament nu multumeste pe nimeni,mai ales ca gazdele inca sunt printre favorite la promovare.Jilavele merg mai departe in pas de defilare in acest campionat invingand clar o echipa modesta a celor din Maia cu 7-1 dar per ansamblu scorul putea fi si mai mare.Salcioara surprinde pe toata lumea cu acest rezultat obtinut la Sfantul Gheorghe cu un scor ce nu are rost sa mai comentam..Esenta se dovedeste a fi inca destul de apatica si probabil viitorul echipei este unul destul de tulbure.Sa mai notam si un fapt negativ in aceasta serie deoarece apare si primul abandon din fotbalul ialomitean in acest an..AIVA RASI a incheiat activitaea si este nevoita sa puna lacatul pe usa.Toate rezultatele obtinute de acestia se vor anula iar clasamentul sufera modificari atat la seniori cat si la juniori.
CLASAMENT
1 Infratirea Jilavele 5 5 0 0 25 - 6 9 15
2 Unirea Sarateni 5 4 0 1 18 - 16 6 12
3 Recolta Malu Rosu 4 3 1 0 15 - 3 1 10
4 Fulgerul Fierbinti 4 3 1 0 9 - 2 4 10
5 Recolta Barcanesti 5 3 0 2 22 - 12 0 9
6 Unirea Fierbinti 5 3 0 2 12 - 6 0 9
7 Libertatea Salcioara 4 2 1 1 17 - 10 1 7
8 Viitorul Axintele 5 2 1 2 12 - 8 -2 7
9 Viitorul Moldoveni 5 2 1 2 14 - 11 -2 7
10 Unirea Ion Roata 4 2 1 1 10 - 9 4 7
11 Staruinta Brosteni 5 2 1 2 11 - 11 -2 7
12 AS Cosereni 5 1 1 3 8 - 10 -5 4
13 FC Dridu 5 1 0 4 10 - 15 -3 3
14 Secunda Adincata 4 1 0 3 4 - 16 0 3
15 Vointa Maia 5 1 0 4 6 - 22 -3 3
16 Essenza Sf. Gheorghe 5 1 0 4 6 - 23 -6 3
17 Juventus Boranesti 5 0 0 5 5 - 24 -6 0
AS Orezu 4 - 1 Unirea M.Kogalniceanu
Viitorul Valea Ciorii 1 - 1 Baraganul Ciulnita
Vointa Brincoveni 5 - 3 Gloria Ograda
Gloria Gura Ialomitei 1 - 1 Andrias Andrasesti
Vointa Scanteia 5 - 2 Agronomia Bucu
Albesti '08 3 - 2 Dunarea Giurgeni
Recolta Saveni 4 - 1 FC Inter Stelnica
FC Movila 2 - 6 Viitorul Platonesti
FC Traian 3 - 2 Rapid Perieti
O etapa care era dominata de meciul de la Gura Ialomitei acolo unde se intalneau doue echipe neinvinse ale campionatului si ambele cu sperante mari la accederea in liga4 de la vara.Gazdele sunt o surpriza placuta in acest sezon si au rezultate bune pentru inceput la care nimeni nu se asteptau.Insa in componenta echipei au aparut si jucatori mult mai experimentati la nivelul meciurilor de liga4 iar acest lucru se vede prin evolutia echipei.De aceast data cele doua echipe si-au impartit fiecare cate un punct si acest rezultat nu ajuta pe nimeni,deoarece Traian castiga cu multe emotii acasa cu 3-2 meciul cu Perieti si profita de egalul de mai sus revenind in fotoliul de lider.Bucu este departe de forma din sezonul trecut si se lupta din greu pentru a face fata acestui esalon fiind invinsi clar de o echipa din Scanteia care promite de la etapa la etapa.Movila se face de ras acasa cu Platonestiul pierzand la un scor de tenis mai ales ca etapa trecuta au invins in mod surprinzator la Perieti cu 5-2.Brancoveni continua sa uimeasca si de aceasta data castiga acasa cu Ograda cu 5-3 si mai trece trei puncte in clasament demonstrand ca acasa sunt lei si afara mielusei.Ciulnita pleaca si ea cu un punct de la Valea Ciorii si incearca sa-si reconstruiasca o noua echipa cu care sa se bata la promovare anul ce vine.
CLASAMENT
1 FC Traian 5 4 0 1 21 - 10 6 12
2 Gloria Gura Ialomitei 5 3 2 0 13 - 8 2 11
3 Andrias Andrasesti 5 3 1 1 9 - 4 4 10
4 Viitorul Platonesti 5 3 0 2 21 - 14 3 9
5 Dunarea Giurgeni 5 3 0 2 18 - 13 3 9
6 AS Orezu 5 3 0 2 12 - 8 0 9
7 Vointa Brincoveni 5 3 0 2 15 - 12 0 9
8 Recolta Saveni 5 3 0 2 18 - 17 0 9
9 Vointa Scanteia 5 3 0 2 16 - 15 0 9
10 Albesti '08 5 3 0 2 11 - 12 0 9
11 Gloria Ograda 5 3 0 2 11 - 12 0 9
12 Baraganul Ciulnita 5 2 1 2 10 - 5 -2 7
13 Unirea M.Kogalniceanu 5 2 0 3 9 - 15 0 6
14 Viitorul Valea Ciorii 5 1 1 3 8 - 18 -5 4
15 Agronomia Bucu 5 1 0 4 12 - 17 -3 3
16 Rapid Perieti 5 1 0 4 11 - 18 -3 3
17 FC Movila 5 1 0 4 12 - 20 -3 3
18 FC Inter Stelnica 5 0 1 4 7 - 16 -5 1
SERIA2
Viitorul2 Axintele 7 - 1 Juventus Boranesti
Viitorul Moldoveni 4 - 1 Cosereni
Recolta Barcanesti 4 - 2 Unirea Ion Roata
Unirea Fierbinti 0 - 2 Fulgerul Fierbinti
Staruinta Brosteni 4 - 1 Secunda Adincata
Essenza Sf. Gheorghe 1 - 11 Libertatea Salcioara
Infratirea Jilavele 7 - 1 Vointa Maia
Unirea Sarateni 3 - 0 FC Dridu
Etapa interesanta si in aceasta serie si mai ales ca au fost si cateva meciuri ce meritau urmarite.Mai intai sa trecem in revista derbyul de la Fierbinti unde Fulgerul are castig de cauza in jocul cu nou infiintata anul trecut echipa acelor din Unirea.Boranesti este de nerecunoscut iar daca nu se trezesc la timp din socul retrogradarii din liga4 s-ar putea ca din vara sa-i cautam in liga6.Meci frumos si echilibrat in unele momente a fost si la Barcanesti cu echipa gazda in rol principal mai ales ca rezultatele si locul ocupat in clasament nu multumeste pe nimeni,mai ales ca gazdele inca sunt printre favorite la promovare.Jilavele merg mai departe in pas de defilare in acest campionat invingand clar o echipa modesta a celor din Maia cu 7-1 dar per ansamblu scorul putea fi si mai mare.Salcioara surprinde pe toata lumea cu acest rezultat obtinut la Sfantul Gheorghe cu un scor ce nu are rost sa mai comentam..Esenta se dovedeste a fi inca destul de apatica si probabil viitorul echipei este unul destul de tulbure.Sa mai notam si un fapt negativ in aceasta serie deoarece apare si primul abandon din fotbalul ialomitean in acest an..AIVA RASI a incheiat activitaea si este nevoita sa puna lacatul pe usa.Toate rezultatele obtinute de acestia se vor anula iar clasamentul sufera modificari atat la seniori cat si la juniori.
CLASAMENT
1 Infratirea Jilavele 5 5 0 0 25 - 6 9 15
2 Unirea Sarateni 5 4 0 1 18 - 16 6 12
3 Recolta Malu Rosu 4 3 1 0 15 - 3 1 10
4 Fulgerul Fierbinti 4 3 1 0 9 - 2 4 10
5 Recolta Barcanesti 5 3 0 2 22 - 12 0 9
6 Unirea Fierbinti 5 3 0 2 12 - 6 0 9
7 Libertatea Salcioara 4 2 1 1 17 - 10 1 7
8 Viitorul Axintele 5 2 1 2 12 - 8 -2 7
9 Viitorul Moldoveni 5 2 1 2 14 - 11 -2 7
10 Unirea Ion Roata 4 2 1 1 10 - 9 4 7
11 Staruinta Brosteni 5 2 1 2 11 - 11 -2 7
12 AS Cosereni 5 1 1 3 8 - 10 -5 4
13 FC Dridu 5 1 0 4 10 - 15 -3 3
14 Secunda Adincata 4 1 0 3 4 - 16 0 3
15 Vointa Maia 5 1 0 4 6 - 22 -3 3
16 Essenza Sf. Gheorghe 5 1 0 4 6 - 23 -6 3
17 Juventus Boranesti 5 0 0 5 5 - 24 -6 0
liga5 juniori etapa5
SERIA1...Ciulnita doar egal,Saveni vine tare din urma...
SERIA2...Jilavele scorul etapei si sta la panda la locul unu..
(foto-vointa bratianu scanteia)
SERIA1
AS Orezu 2 - 5 Unirea M.Kogalniceanu
Viitorul Valea Ciorii 1 - 1 Baraganul Ciulnita
Vointa Brincoveni 6 - 3 Gloria Ograda
Gloria Gura Ialomitei 0 - 0 Andrias Andrasesti
Vointa Scanteia 2 - 1 Agronomia Bucu
Albesti '08 5 - 0 Dunarea Giurgeni
Recolta Saveni 5 - 0 FC Inter Stelnica
FC Movila 4 - 7 Viitorul Platonesti
FC Traian 2 - 0 Rapid Perieti
CLASAMENT
1 Baraganul Ciulnita 5 4 1 0 15 - 4 4 13
2 Recolta Saveni 5 4 0 1 27 - 8 3 12
3 Albesti '08 5 4 0 1 13 - 4 3 12
4 Vointa Scanteia 5 4 0 1 14 - 11 3 12
5 Unirea M.Kogalniceanu 5 3 1 1 14 - 9 4 10
6 Agronomia Bucu 5 3 0 2 19 - 10 3 9
7 Vointa Brincoveni 5 2 2 1 16 - 11 -1 8
8 Gloria Gura Ialomitei 5 2 2 1 8 - 5 -1 8
9 Andrias Andrasesti 5 2 2 1 5 - 2 2 8
10 FC Traian 5 2 1 2 10 - 9 1 7
11 Viitorul Valea Ciorii 5 2 1 2 8 - 8 -2 7
12 Viitorul Platonesti 5 2 1 2 16 - 18 1 7
13 FC Inter Stelnica 5 1 1 3 7 - 12 -2 4
14 Gloria Ograda 5 1 0 4 15 - 23 -6 3
15 FC Movila 5 1 0 4 14 - 23 -3 3
16 Rapid Perieti 5 1 0 4 9 - 21 -3 3
17 AS Orezu 5 1 0 4 8 - 24 -6 3
18 Dunarea Giurgeni 5 0 0 5 2 - 18 -6 0
SERIA2
Viitorul2 Axintele 9 - 0 Juventus Boranesti
Viitorul Moldoveni 3 - 0 Cosereni
Recolta Barcanesti 5 - 1 Unirea Ion Roata
Unirea Fierbinti 2 - 4 Fulgerul Fierbinti
Staruinta Brosteni 4 - 3 Secunda Adincata
Essenza Sf. Gheorghe 0 - 5 Libertatea Salcioara
Infratirea Jilavele 10 - 1 Vointa Maia
Unirea Sarateni 0 - 4 AS FC Dridu
CLASAMENT
1 Viitorul2 Axintele 5 4 1 0 19 - 4 4 13
2 Infratirea Jilavele 5 4 0 1 25 - 6 6 12
3 Recolta Barcanesti 5 4 0 1 22 - 6 3 12
4 FC Dridu 5 4 0 1 21 - 6 6 12
5 AS Cosereni 5 3 1 1 13 - 8 1 10
6 Staruinta Brosteni 5 3 1 1 14 - 14 1 10
7 Unirea Fierbinti 5 3 0 2 11 - 8 0 9
8 Viitorul Moldoveni 5 2 2 1 10 - 4 -1 8
9 Fulgerul Fierbinti 4 2 1 1 8 - 7 1 7
10 Secunda Adincata 4 2 0 2 8 - 10 3 6
11 Recolta Malu Rosu 4 1 1 2 12 - 9 -5 4
12 Libertatea Salcioara 4 1 1 2 8 - 7 -2 4
13 Juventus Boranesti 5 1 0 4 6 - 22 -3 3
14 Unirea Sarateni 5 1 0 4 3 - 19 -3 3
15 Vointa Maia 5 1 0 4 4 - 22 -3 3
16 Unirea Ion Roata 4 0 0 4 2 - 17 -3 0
17 Essenza Sf. Gheorghe 5 0 0 5 0 - 17 -9 0
SERIA1
AS Orezu 2 - 5 Unirea M.Kogalniceanu
Viitorul Valea Ciorii 1 - 1 Baraganul Ciulnita
Vointa Brincoveni 6 - 3 Gloria Ograda
Gloria Gura Ialomitei 0 - 0 Andrias Andrasesti
Vointa Scanteia 2 - 1 Agronomia Bucu
Albesti '08 5 - 0 Dunarea Giurgeni
Recolta Saveni 5 - 0 FC Inter Stelnica
FC Movila 4 - 7 Viitorul Platonesti
FC Traian 2 - 0 Rapid Perieti
CLASAMENT
1 Baraganul Ciulnita 5 4 1 0 15 - 4 4 13
2 Recolta Saveni 5 4 0 1 27 - 8 3 12
3 Albesti '08 5 4 0 1 13 - 4 3 12
4 Vointa Scanteia 5 4 0 1 14 - 11 3 12
5 Unirea M.Kogalniceanu 5 3 1 1 14 - 9 4 10
6 Agronomia Bucu 5 3 0 2 19 - 10 3 9
7 Vointa Brincoveni 5 2 2 1 16 - 11 -1 8
8 Gloria Gura Ialomitei 5 2 2 1 8 - 5 -1 8
9 Andrias Andrasesti 5 2 2 1 5 - 2 2 8
10 FC Traian 5 2 1 2 10 - 9 1 7
11 Viitorul Valea Ciorii 5 2 1 2 8 - 8 -2 7
12 Viitorul Platonesti 5 2 1 2 16 - 18 1 7
13 FC Inter Stelnica 5 1 1 3 7 - 12 -2 4
14 Gloria Ograda 5 1 0 4 15 - 23 -6 3
15 FC Movila 5 1 0 4 14 - 23 -3 3
16 Rapid Perieti 5 1 0 4 9 - 21 -3 3
17 AS Orezu 5 1 0 4 8 - 24 -6 3
18 Dunarea Giurgeni 5 0 0 5 2 - 18 -6 0
SERIA2
Viitorul2 Axintele 9 - 0 Juventus Boranesti
Viitorul Moldoveni 3 - 0 Cosereni
Recolta Barcanesti 5 - 1 Unirea Ion Roata
Unirea Fierbinti 2 - 4 Fulgerul Fierbinti
Staruinta Brosteni 4 - 3 Secunda Adincata
Essenza Sf. Gheorghe 0 - 5 Libertatea Salcioara
Infratirea Jilavele 10 - 1 Vointa Maia
Unirea Sarateni 0 - 4 AS FC Dridu
CLASAMENT
1 Viitorul2 Axintele 5 4 1 0 19 - 4 4 13
2 Infratirea Jilavele 5 4 0 1 25 - 6 6 12
3 Recolta Barcanesti 5 4 0 1 22 - 6 3 12
4 FC Dridu 5 4 0 1 21 - 6 6 12
5 AS Cosereni 5 3 1 1 13 - 8 1 10
6 Staruinta Brosteni 5 3 1 1 14 - 14 1 10
7 Unirea Fierbinti 5 3 0 2 11 - 8 0 9
8 Viitorul Moldoveni 5 2 2 1 10 - 4 -1 8
9 Fulgerul Fierbinti 4 2 1 1 8 - 7 1 7
10 Secunda Adincata 4 2 0 2 8 - 10 3 6
11 Recolta Malu Rosu 4 1 1 2 12 - 9 -5 4
12 Libertatea Salcioara 4 1 1 2 8 - 7 -2 4
13 Juventus Boranesti 5 1 0 4 6 - 22 -3 3
14 Unirea Sarateni 5 1 0 4 3 - 19 -3 3
15 Vointa Maia 5 1 0 4 4 - 22 -3 3
16 Unirea Ion Roata 4 0 0 4 2 - 17 -3 0
17 Essenza Sf. Gheorghe 5 0 0 5 0 - 17 -9 0
liga6 etapa4
SERIA1...Bordusani da lovitura la Slobozia...
SERIA2...EL CLASICO de Borduselul castigat de Steaua...
SERIA1
Agronomia2 Bucu 9 - 2 Sport Paltinis
Real Gimbasani 4 - 1 Inter Stejaru
Spicul Marculesti 7 - 1 Spicul Vladeni
Omega Milosesti 2 - 2 Biruinta Sb. Noua
Recolta Buesti 2 - 3 Spartacus Iazu
Fair-Play Slobozia Noua 4 - 0 Vointa Orboesti
Baraganul2 Ciulnita 0 - 2 Rapid2 Fetesti
Stiinta Slobozia 2 - 4 Victoria Bordusan
A fost o etapa interesanta mai ales ca se intalneau la Slobozia doua dintre echipele neinvinse ale campionatului.Stiinta era considerata ca favorita in aceasta disputa dar iata ca socoteala de acasa nu se potriveste cu cea din targ si echipa din Bordusani se impune cu 4-2 si demonstreaza ca a revenit cu ganduri mari in fotbalul ialomitean si doreste sa faca pasul inca din primul sezon la categoria Onoare.Rapidul2 de Fetesti avea o misiune usoara dupa calculul hartiei in deplasarea de la Pioana cu satelitul celor din Ciulnita.Totusi echipa fetesteana a trebuit sa se intrebuinteze serios pentru a trece in cont o noua victorie si a ramane in fruntea seriei.Buesti ce a luat pe mere a dat pe pere si astfel pretentiile declarate la inceput cu privire la promovare raman undeva uitate in timp.Surpriza sau nu poate fi considerata si remiza scoasa de Biruinta la Milosesti stiindu-se faptul ca gazdele nu prea cedeaza usor puncte acasa.Marculesti si Bucu2 trec la pas de formatiile cu cele mai slabe defensive din aceasta serie iar Gimbasani invinge lejer Orboesti incercand sa urce cat mai sus in clasament.
CLASAMENT
1 Rapid2 Fetesti 4 4 0 0 18 - 3 6 12
2 Victoria Bordusani 4 3 1 0 12 - 4 4 10
3 Agronomia2 Bucu 4 3 0 1 17 - 5 3 9
4 Stiinta Slobozia 4 3 0 1 15 - 7 0 9
5 Spartacus Iazu 4 3 0 1 13 - 9 3 9
6 Real Gimbasani 4 3 0 1 12 - 8 3 9
7 Biruinta Sb. Noua 4 2 1 1 16 - 15 1 7
8 Spicul Marculesti 4 2 0 2 19 - 14 0 6
9 Fair-Play Slobozia Noua 4 1 1 2 9 - 9 -2 4
10 Spicul Vladeni 4 1 1 2 11 - 15 -2 4
11 Omega Milosesti 4 1 1 2 6 - 14 -2 4
12 Recolta Buesti 4 1 0 3 10 - 14 -3 3
13 Vointa Orboesti 4 1 0 3 8 - 15 -3 3
14 Sport Paltinis 4 0 2 2 12 - 22 -1 2
15 Inter Stejaru 4 0 1 3 9 - 19 -2 1
16 Baraganul2 Ciulnita 4 0 0 4 1 - 15 -9 0
SERIA2
Unirea Girbovi 5 - 1 Brosteni
Unirea Patru Frati 5 - 0 Vointa Barbulesti
Steaua Borduselu 4 - 0 Dinamo Borduselu
Avantul Rovine 1 - 0 Vointa2 Cocora
FC Movilita 3 - 4 Athletic Valea Macrisului
Infratirea2 Jilavele 4 - 3 Victoria Rosiori
alexeni-sta
grindul-sta
Cel mai asteptat meci al acestei runde a fost cel de la Borduselul unde se intalneau doua echipe cu nume mare in fotbalul romanesc..STEAUA si DINAMO dar ambele din localitate.Pasiunea pentru fotbal dar si rivalitatea intre sateni a dat nastere la aceste doua echipe si astfel an de an avem parte la doua dispute pline de orgolii si uneori peste limita fair-layului.De aceast data Steau se impune cu 4-0 si reuseste sa iasa invingatoare de pe teren in uralele sustinatorilor locali.Valea Macrisului se trezeste si ea si isi aduce aminte ca afost sezonul trecut o pretendenta la promovare,reusind sa plecu cu trei puncte mari de la Movilita acolo unde cu doua etape in urma o alta echipa incasa 9 goluri.Rovine dispune la limita de satelitul celor din Cocora la care au evoluat si cativa jucatorii din prima garnitura.Garbovi se afla pe o panta crescatoare in evolutii si dspune si de Brosteni cu 5-1 incecard sa prinda podiumul.Patru Frati a intrecut cu un gol denumirea satului administrandu-le celor din Barbulesti o "manita".Liderul si echipa din Grindul au stat neavand adversari in aceasta runda.
CLASAMENT
1 Gloria Alexeni 3 3 0 0 10 - 1 6 9
2 Unirea Girbovi 4 3 0 1 15 - 7 3 9
3 Avantul Rovine 4 3 0 1 8 - 6 3 9
4 Vointa Cocora II 4 2 0 2 9 - 6 0 6
5 Unirea Patru Frati 4 2 0 2 12 - 10 0 6
6 Victoria Rosiori 4 2 0 2 8 - 7 0 6
7 Athletic Valea Macrisului 4 2 0 2 11 - 11 0 6
8 Steaua Borduselu 4 2 0 2 7 - 8 0 6
9 Infratirea Jilavele II 3 2 0 1 11 - 14 0 6
10 AS FC Movilita 3 1 0 2 12 - 10 -3 3
11 Avantul Grindu 2 1 0 1 7 - 8 0 3
12 Dinamo Borduselu 4 1 0 3 5 - 12 -3 3
13 Vointa Barbulesti 4 1 0 3 7 - 15 -3 3
14 Brosteni 3 0 0 3 6 - 13 -3 0
Agronomia2 Bucu 9 - 2 Sport Paltinis
Real Gimbasani 4 - 1 Inter Stejaru
Spicul Marculesti 7 - 1 Spicul Vladeni
Omega Milosesti 2 - 2 Biruinta Sb. Noua
Recolta Buesti 2 - 3 Spartacus Iazu
Fair-Play Slobozia Noua 4 - 0 Vointa Orboesti
Baraganul2 Ciulnita 0 - 2 Rapid2 Fetesti
Stiinta Slobozia 2 - 4 Victoria Bordusan
A fost o etapa interesanta mai ales ca se intalneau la Slobozia doua dintre echipele neinvinse ale campionatului.Stiinta era considerata ca favorita in aceasta disputa dar iata ca socoteala de acasa nu se potriveste cu cea din targ si echipa din Bordusani se impune cu 4-2 si demonstreaza ca a revenit cu ganduri mari in fotbalul ialomitean si doreste sa faca pasul inca din primul sezon la categoria Onoare.Rapidul2 de Fetesti avea o misiune usoara dupa calculul hartiei in deplasarea de la Pioana cu satelitul celor din Ciulnita.Totusi echipa fetesteana a trebuit sa se intrebuinteze serios pentru a trece in cont o noua victorie si a ramane in fruntea seriei.Buesti ce a luat pe mere a dat pe pere si astfel pretentiile declarate la inceput cu privire la promovare raman undeva uitate in timp.Surpriza sau nu poate fi considerata si remiza scoasa de Biruinta la Milosesti stiindu-se faptul ca gazdele nu prea cedeaza usor puncte acasa.Marculesti si Bucu2 trec la pas de formatiile cu cele mai slabe defensive din aceasta serie iar Gimbasani invinge lejer Orboesti incercand sa urce cat mai sus in clasament.
CLASAMENT
1 Rapid2 Fetesti 4 4 0 0 18 - 3 6 12
2 Victoria Bordusani 4 3 1 0 12 - 4 4 10
3 Agronomia2 Bucu 4 3 0 1 17 - 5 3 9
4 Stiinta Slobozia 4 3 0 1 15 - 7 0 9
5 Spartacus Iazu 4 3 0 1 13 - 9 3 9
6 Real Gimbasani 4 3 0 1 12 - 8 3 9
7 Biruinta Sb. Noua 4 2 1 1 16 - 15 1 7
8 Spicul Marculesti 4 2 0 2 19 - 14 0 6
9 Fair-Play Slobozia Noua 4 1 1 2 9 - 9 -2 4
10 Spicul Vladeni 4 1 1 2 11 - 15 -2 4
11 Omega Milosesti 4 1 1 2 6 - 14 -2 4
12 Recolta Buesti 4 1 0 3 10 - 14 -3 3
13 Vointa Orboesti 4 1 0 3 8 - 15 -3 3
14 Sport Paltinis 4 0 2 2 12 - 22 -1 2
15 Inter Stejaru 4 0 1 3 9 - 19 -2 1
16 Baraganul2 Ciulnita 4 0 0 4 1 - 15 -9 0
SERIA2
Unirea Girbovi 5 - 1 Brosteni
Unirea Patru Frati 5 - 0 Vointa Barbulesti
Steaua Borduselu 4 - 0 Dinamo Borduselu
Avantul Rovine 1 - 0 Vointa2 Cocora
FC Movilita 3 - 4 Athletic Valea Macrisului
Infratirea2 Jilavele 4 - 3 Victoria Rosiori
alexeni-sta
grindul-sta
Cel mai asteptat meci al acestei runde a fost cel de la Borduselul unde se intalneau doua echipe cu nume mare in fotbalul romanesc..STEAUA si DINAMO dar ambele din localitate.Pasiunea pentru fotbal dar si rivalitatea intre sateni a dat nastere la aceste doua echipe si astfel an de an avem parte la doua dispute pline de orgolii si uneori peste limita fair-layului.De aceast data Steau se impune cu 4-0 si reuseste sa iasa invingatoare de pe teren in uralele sustinatorilor locali.Valea Macrisului se trezeste si ea si isi aduce aminte ca afost sezonul trecut o pretendenta la promovare,reusind sa plecu cu trei puncte mari de la Movilita acolo unde cu doua etape in urma o alta echipa incasa 9 goluri.Rovine dispune la limita de satelitul celor din Cocora la care au evoluat si cativa jucatorii din prima garnitura.Garbovi se afla pe o panta crescatoare in evolutii si dspune si de Brosteni cu 5-1 incecard sa prinda podiumul.Patru Frati a intrecut cu un gol denumirea satului administrandu-le celor din Barbulesti o "manita".Liderul si echipa din Grindul au stat neavand adversari in aceasta runda.
CLASAMENT
1 Gloria Alexeni 3 3 0 0 10 - 1 6 9
2 Unirea Girbovi 4 3 0 1 15 - 7 3 9
3 Avantul Rovine 4 3 0 1 8 - 6 3 9
4 Vointa Cocora II 4 2 0 2 9 - 6 0 6
5 Unirea Patru Frati 4 2 0 2 12 - 10 0 6
6 Victoria Rosiori 4 2 0 2 8 - 7 0 6
7 Athletic Valea Macrisului 4 2 0 2 11 - 11 0 6
8 Steaua Borduselu 4 2 0 2 7 - 8 0 6
9 Infratirea Jilavele II 3 2 0 1 11 - 14 0 6
10 AS FC Movilita 3 1 0 2 12 - 10 -3 3
11 Avantul Grindu 2 1 0 1 7 - 8 0 3
12 Dinamo Borduselu 4 1 0 3 5 - 12 -3 3
13 Vointa Barbulesti 4 1 0 3 7 - 15 -3 3
14 Brosteni 3 0 0 3 6 - 13 -3 0
LIGA2 SERIA1 ETAPA3
...unirea sta in campionat dar merge la fetesti pentru un amical...
sambata 15.09.12 h11.00
ETAPA3
Sâmbătă, 15 Septembrie
Dinamo II Bucureşti - CS Otopeni 0-1
CSM Unirea Slobozia - FCM Bacău 11:00
FC Farul Constanţa - Delta Tulcea 3-0
Dunărea Galaţi - FC Botoşani 1-4
Duminică, 16 Septembrie
Chindia Târgovişte - Săgeata Năvodari 0-0
Luni, 17 Septembrie
ACS Buftea - Sportul Studenţesc 1-2
clasament
--------------------------
1. Sportul Studenţesc 9
2. CS Otopeni 9
---------------------------
3. Săgeata Năvodari 7
4. Delta Tulcea 6
5. CF Brăila 4
6. FC Botoşani 3
7. Rapid CFR Suceava 3
8. FC Farul Constanţa 3
9. CSM UNIREA SLOBOZIA 1
10. Chindia Târgovişte 1
11. FCM Bacău 0
12. ACS Buftea 0
13. Dunărea Galaţi 0
--------------------------------------------------
14. Dinamo II Bucureşti 0
--------------------------------------------------
RAPID FETESTI-UNIREA SLOBOZIA 2-3(0-0)
Sâmbătă,Rapid Fetesti si Unirea Slobozia au profitat de ziua liberă oferită de faptul ca echipa fetesteana nu are adversar programat pentru etapa de vineri iar slobozenii trebuiau sa joace cu F.C.M. Bacău şi s-au deplasat la Feteşti pentru un joc amical cu Rapidul din localitate. Prima repriză a fost una făra prea multe faze de poartă, la pauză tabela'' arătând'' 0-0. Marin Dună a testat în primul 11 câţiva fotbalişti folosiţi mai puţin sau deloc în meciurile oficiale. Au apărut astfel portarul Relu Oprea, atacantul Florin Anghel sau tânarul mijlocaş Ivaşcu.
Golurile au venit abia în partea a doua a meciului, primii marcând feteştenii prin vârful Vasile Pena. A urmat răbufnirea de orgoliu a divizionarei secunde, iar omul de gol Viorel Gheorghe a izbutit o dublă. Intrat în locul lui Costel Roşu, Stelian Stan şi-a trecut şi el numele pe lista marcatorilor. Golul doi al feteştenilor a fost opera lui Mădălin Radu,aflat la primul joc sub culorile echipei alb visinii.Acest meci a aratat ca sunt multe carente in blocul defensiv al formatiei noastre si acest lucru trebuie sa dea mult de gandit tehnicienilor nostrii pentru disputa cu Rapid2 de vineri unde vom inatlnii o echipa giulesteana cu cativa titulari veniti de la prima echipa care nu vor prinde lotul in vederea derbyului cu Steaua.Ramane insa de lucrat mult la antrenamente saptamana viitoare aceasta parte care da serioase batai de cap si speram ca pana la urma Marius Munteanu si Gigel Stoica sa gaseasca solutiile pentru ca echipa noastra sa nu mai primeasca goluri asa de simplu si mai ales la fazele fixe.Sa nu uitam totusi ca am pierdut in fata unei echipe slobozene care are un lot solid si cu jucatori mult mai binepregatiti din toate punctele de vedere care au jucat impreuna si aumeciuri la activ in liga2,unde nivelul este cu mult peste ce se joaca la liga3.Nu putem cere deocamdata echipei sa aibe rezultate asa din prima deoarece saltul de la liga4 la liga3 trebuie sa se faca in timp iar lotul fetestean sa prinda mai multa incredere in fortele proprii si la meciurile ce vin sa dea dovada ca merita sa reprezinte cu onoare culorile clubului fetestean
Rapid Feteşti: Gândac - Vintilă, Blăniţă, Ivan, Eracai -L. Ştefan - Ţonea, M. Dan, N. Marin, P. Neculai - Chirilă
în a doua repriză fiind rulat tot lotul avut la dispoziţie.
Unirea Slobozia:Oprea - Roşu, Soare, Lorincz, Florea - Ivaşcu, Macare, L.Mihai, Luca - Mihalcea, Anghel. Au mai evoluat Sardescu, Stan, Lazăr, V. Toma, Ibrian, Patrianca, Cristea, Ivaşcă, C. Toma, V. Gheorghe, D. Gheorghe
ETAPA3
Sâmbătă, 15 Septembrie
Dinamo II Bucureşti - CS Otopeni 0-1
CSM Unirea Slobozia - FCM Bacău 11:00
FC Farul Constanţa - Delta Tulcea 3-0
Dunărea Galaţi - FC Botoşani 1-4
Duminică, 16 Septembrie
Chindia Târgovişte - Săgeata Năvodari 0-0
Luni, 17 Septembrie
ACS Buftea - Sportul Studenţesc 1-2
clasament
--------------------------
1. Sportul Studenţesc 9
2. CS Otopeni 9
---------------------------
3. Săgeata Năvodari 7
4. Delta Tulcea 6
5. CF Brăila 4
6. FC Botoşani 3
7. Rapid CFR Suceava 3
8. FC Farul Constanţa 3
9. CSM UNIREA SLOBOZIA 1
10. Chindia Târgovişte 1
11. FCM Bacău 0
12. ACS Buftea 0
13. Dunărea Galaţi 0
--------------------------------------------------
14. Dinamo II Bucureşti 0
--------------------------------------------------
RAPID FETESTI-UNIREA SLOBOZIA 2-3(0-0)
Sâmbătă,Rapid Fetesti si Unirea Slobozia au profitat de ziua liberă oferită de faptul ca echipa fetesteana nu are adversar programat pentru etapa de vineri iar slobozenii trebuiau sa joace cu F.C.M. Bacău şi s-au deplasat la Feteşti pentru un joc amical cu Rapidul din localitate. Prima repriză a fost una făra prea multe faze de poartă, la pauză tabela'' arătând'' 0-0. Marin Dună a testat în primul 11 câţiva fotbalişti folosiţi mai puţin sau deloc în meciurile oficiale. Au apărut astfel portarul Relu Oprea, atacantul Florin Anghel sau tânarul mijlocaş Ivaşcu.
Golurile au venit abia în partea a doua a meciului, primii marcând feteştenii prin vârful Vasile Pena. A urmat răbufnirea de orgoliu a divizionarei secunde, iar omul de gol Viorel Gheorghe a izbutit o dublă. Intrat în locul lui Costel Roşu, Stelian Stan şi-a trecut şi el numele pe lista marcatorilor. Golul doi al feteştenilor a fost opera lui Mădălin Radu,aflat la primul joc sub culorile echipei alb visinii.Acest meci a aratat ca sunt multe carente in blocul defensiv al formatiei noastre si acest lucru trebuie sa dea mult de gandit tehnicienilor nostrii pentru disputa cu Rapid2 de vineri unde vom inatlnii o echipa giulesteana cu cativa titulari veniti de la prima echipa care nu vor prinde lotul in vederea derbyului cu Steaua.Ramane insa de lucrat mult la antrenamente saptamana viitoare aceasta parte care da serioase batai de cap si speram ca pana la urma Marius Munteanu si Gigel Stoica sa gaseasca solutiile pentru ca echipa noastra sa nu mai primeasca goluri asa de simplu si mai ales la fazele fixe.Sa nu uitam totusi ca am pierdut in fata unei echipe slobozene care are un lot solid si cu jucatori mult mai binepregatiti din toate punctele de vedere care au jucat impreuna si aumeciuri la activ in liga2,unde nivelul este cu mult peste ce se joaca la liga3.Nu putem cere deocamdata echipei sa aibe rezultate asa din prima deoarece saltul de la liga4 la liga3 trebuie sa se faca in timp iar lotul fetestean sa prinda mai multa incredere in fortele proprii si la meciurile ce vin sa dea dovada ca merita sa reprezinte cu onoare culorile clubului fetestean
Rapid Feteşti: Gândac - Vintilă, Blăniţă, Ivan, Eracai -L. Ştefan - Ţonea, M. Dan, N. Marin, P. Neculai - Chirilă
în a doua repriză fiind rulat tot lotul avut la dispoziţie.
Unirea Slobozia:Oprea - Roşu, Soare, Lorincz, Florea - Ivaşcu, Macare, L.Mihai, Luca - Mihalcea, Anghel. Au mai evoluat Sardescu, Stan, Lazăr, V. Toma, Ibrian, Patrianca, Cristea, Ivaşcă, C. Toma, V. Gheorghe, D. Gheorghe
LIGA3 SERIA2 ETAPA3
...AXINTELE CONFORTABIL IN FOTOLIU DE LIDER..
...locomotiva din fetesti ramane in depou...
CLASAMENT GENERAL
---------------------------------------
1 VIITORUL AXINTELE 3 3 0 0 13-1 9
--------------------------------------
2 CSM Focşani 3 2 0 1 4-3 6
3 Juventus Bucureşti 3 1 2 0 4-3 5
4 Dunărea 2005 Călăraşi 3 1 2 0 4-3 5
5 Gloria Buzău 2 1 1 0 4-1 4
6 CSM Râmnicu Sărat 3 1 1 1 8-6 4
7 Rapid2 Bucureşti 3 1 1 1 3-4 4
8 Metaloglobus Bucureşti 2 1 0 1 4-2 3
9 Victoria Chirnogi 3 0 3 0 5-5 3
10 RAPID FETESTI 2 1 0 1 3-4 3
11 Eolica Dobrogea 3 1 0 2 2-4 3
12 Urban Titu 3 0 0 3 0-3 0
----------------------------------------------------------
13 Sportul Studenţesc2 Bucureşti 3 0 0 3 2-17 0
----------------------------------------------------------
CLASAMENT ACASA
1.AXINTELE 2 2 0 0 6-0 6
2.juventus 2 1 1 0 3-2 4
3.rm.sarat 1 1 0 0 7-1 3
4.buzau 1 1 0 0 3-0 3
5.focsani 1 1 0 0 3-0 3
6.metaloglobus 2 1 0 1 4-2 3
7.FETESTI 1 1 0 0 3-1 3
8.eolica 1 1 0 0 1-0 3
9.calarasi 2 0 2 0 3-3 2
10.chirnogi 1 0 1 0 1-1 1
11.rapid2 1 0 1 0 1-1 1
12.titu 2 0 0 2 0-2 0
13.sportul2 1 0 0 1 1-7 0
CLASAMENT DEPLASARE
1.AXINTELE 1 1 0 0 7-1 3
2.calarasi 1 1 0 0 1-0 3
3.rapid2 2 1 0 1 2-3 3
4.focsani 2 1 0 1 1-3 3
5.chirnogi 2 0 2 0 4-4 2
6.buzau 1 0 1 0 1-1 1
7.juventus 1 0 1 0 1-1 1
8.rm.sarat 2 0 1 1 1-5 1
9.metaloglobus 0 0 0 0 0-0 0
10.titu 1 0 0 1 0-1 0
11.eolica 2 0 0 2 1-4 0
12.FETESTI 1 0 0 1 0-3 0
13.sportu2 2 0 0 2 1-10 0
CLASAMENT ADEVAR
1.AXINTELE +3
2.focsani +3
3.buzau +1
4.rm.sarat +1
5.rapid2 +1
6.chirnogi 0
7.eolica 0
8.FETESTI 0
9.calarasi -1
10.juventus -1
11.metaloglobus-3
12.sportul2 -3
13.titu -6
vineri 14.09.12 h17.00
RAPID FETESTI-sta
sambata 15.09.12 h17.00 stadion comunal axintele
VIITORUL AXINTELE-CSM RAMNICUL SARAT 4-0
stadion comunal Axintele
teren-
vreme-
spectatori
arbitrii-
observatori-
VIITORUL
linie clasament general-2 2 0 0 9-1 6
linie clasament acasa-1 1 0 0 2-0 3
rezultate acasa- 2-0 rapid2 bucuresti
CSM RAMNICUL SARAT
linie clasament general-2 1 1 0 9-2 4
linie clasament deplasare-1 0 1 0 1-1 1
rezultate deplasare 1-1 victoria chirnogi
REZULTATE COMPLETE SI MARCATORI
Dunărea Călăraşi - Victoria Chirnogi 2-2
G. Stoian (4), M. Ştefan (34) / V. Năstase (51), B. Mocanu (54)
Juventus Bucureşti - Eolica 2010 Dobrogea 1-0
Bustea (60)
ACS Urban Titu - CSM Focşani 0-1
Şonţu (79)
Metaloglobus Bucureşti - Rapid2 Bucureşti 1-2
M. Neagu (43) / Ciolacu (90), Stefan (90+4 - pen.)
Gloria Buzău - Sportul Studenţesc2 Bucureşti 3-0
Luiceanu (9), Bârsănel (19), S. Francis (35)
Viitorul Axintele - CSM Râmnicu Sărat 4-0
Sa disputat sâmbătă de la ora 17:00
Rapid Feteşti a stat.
---------------------------------------
1 VIITORUL AXINTELE 3 3 0 0 13-1 9
--------------------------------------
2 CSM Focşani 3 2 0 1 4-3 6
3 Juventus Bucureşti 3 1 2 0 4-3 5
4 Dunărea 2005 Călăraşi 3 1 2 0 4-3 5
5 Gloria Buzău 2 1 1 0 4-1 4
6 CSM Râmnicu Sărat 3 1 1 1 8-6 4
7 Rapid2 Bucureşti 3 1 1 1 3-4 4
8 Metaloglobus Bucureşti 2 1 0 1 4-2 3
9 Victoria Chirnogi 3 0 3 0 5-5 3
10 RAPID FETESTI 2 1 0 1 3-4 3
11 Eolica Dobrogea 3 1 0 2 2-4 3
12 Urban Titu 3 0 0 3 0-3 0
----------------------------------------------------------
13 Sportul Studenţesc2 Bucureşti 3 0 0 3 2-17 0
----------------------------------------------------------
CLASAMENT ACASA
1.AXINTELE 2 2 0 0 6-0 6
2.juventus 2 1 1 0 3-2 4
3.rm.sarat 1 1 0 0 7-1 3
4.buzau 1 1 0 0 3-0 3
5.focsani 1 1 0 0 3-0 3
6.metaloglobus 2 1 0 1 4-2 3
7.FETESTI 1 1 0 0 3-1 3
8.eolica 1 1 0 0 1-0 3
9.calarasi 2 0 2 0 3-3 2
10.chirnogi 1 0 1 0 1-1 1
11.rapid2 1 0 1 0 1-1 1
12.titu 2 0 0 2 0-2 0
13.sportul2 1 0 0 1 1-7 0
CLASAMENT DEPLASARE
1.AXINTELE 1 1 0 0 7-1 3
2.calarasi 1 1 0 0 1-0 3
3.rapid2 2 1 0 1 2-3 3
4.focsani 2 1 0 1 1-3 3
5.chirnogi 2 0 2 0 4-4 2
6.buzau 1 0 1 0 1-1 1
7.juventus 1 0 1 0 1-1 1
8.rm.sarat 2 0 1 1 1-5 1
9.metaloglobus 0 0 0 0 0-0 0
10.titu 1 0 0 1 0-1 0
11.eolica 2 0 0 2 1-4 0
12.FETESTI 1 0 0 1 0-3 0
13.sportu2 2 0 0 2 1-10 0
CLASAMENT ADEVAR
1.AXINTELE +3
2.focsani +3
3.buzau +1
4.rm.sarat +1
5.rapid2 +1
6.chirnogi 0
7.eolica 0
8.FETESTI 0
9.calarasi -1
10.juventus -1
11.metaloglobus-3
12.sportul2 -3
13.titu -6
vineri 14.09.12 h17.00
RAPID FETESTI-sta
sambata 15.09.12 h17.00 stadion comunal axintele
VIITORUL AXINTELE-CSM RAMNICUL SARAT 4-0
stadion comunal Axintele
teren-
vreme-
spectatori
arbitrii-
observatori-
VIITORUL
linie clasament general-2 2 0 0 9-1 6
linie clasament acasa-1 1 0 0 2-0 3
rezultate acasa- 2-0 rapid2 bucuresti
CSM RAMNICUL SARAT
linie clasament general-2 1 1 0 9-2 4
linie clasament deplasare-1 0 1 0 1-1 1
rezultate deplasare 1-1 victoria chirnogi
REZULTATE COMPLETE SI MARCATORI
Dunărea Călăraşi - Victoria Chirnogi 2-2
G. Stoian (4), M. Ştefan (34) / V. Năstase (51), B. Mocanu (54)
Juventus Bucureşti - Eolica 2010 Dobrogea 1-0
Bustea (60)
ACS Urban Titu - CSM Focşani 0-1
Şonţu (79)
Metaloglobus Bucureşti - Rapid2 Bucureşti 1-2
M. Neagu (43) / Ciolacu (90), Stefan (90+4 - pen.)
Gloria Buzău - Sportul Studenţesc2 Bucureşti 3-0
Luiceanu (9), Bârsănel (19), S. Francis (35)
Viitorul Axintele - CSM Râmnicu Sărat 4-0
Sa disputat sâmbătă de la ora 17:00
Rapid Feteşti a stat.
LIGA4 ETAPA4
seniori..meci aprins la tandarei...
juniori..doja incearca sa ramana lider...
sambata 15.09.12 juniorii h15.00 seniorii h17.00
stadion tineretului-tandarei
VICTORIA TANDAREI-VITICOLA FETESTI
Arbitru: Nitu Gile
Asistent: Munteanu Ionut
Asistent: Hagiu Mircea
Rezerva: Matei Danut- Marian
Observator: Barin Dumitru
stadion comunal-gheorghe doja
RECOLTA GHEORGHE DOJA-VICTORIA MUNTENI BUZAU
Arbitru: Andrei Gheorghe
Asistent: Burlacu Liviu- Florin
Asistent: Scanteie Madalin
Rezerva: Stoica Florin- Matei
Observator: Rosu Corne
stadion comunal-reviga
VOINTA REVIGA-ABATORUL SLOBOZIA
Arbitru: Borangic Constantin
Asistent: Stoica Gheorghe
Asistent: Neacsa Cezar Ionel
Rezerva: Negru Florin
Observator: Andrei Ion
stadion comunal-gheorghe lazar
RECOLTA GHEORGHE LAZAR-FC RADULESTI
Arbitru: Gheorghe Marian
Asistent: Cliseru Bogdan
Asistent: Nedelcu Marian
Rezerva: Iuga Cosmin
Observator: Berbec Ioan
stadion comunal-grivita
UNIREA GRIVITA-CS AMARA
Arbitru: Modrea Valentin
Asistent: Ionescu Radu- Alexandru
Asistent: Calinescu Dragos- Andrei
Rezerva: Voicila Mihai- Andrei
Observator: Aron Rodel
stadion tineretului-urziceni
UNIREA MANASIA-SPICUL COLILIA
Arbitru: Zaharia Tudor Andrei
Asistent: Mihalcea Alexandru
Asistent: Moroianu Marian Georgian
Rezerva: Filip Alexandru- Valentin
Observator: Tuican Grigore
stadion orasenesc-cazanesti
AS CAZANESTI-VOINTA COCORA
Arbitru: Ion Alexandru Milian
Asistent: Ion Lucian
Asistent: Moga Iuliano
Observator: Topor Gheorghe
stadion tineretului-tandarei
VICTORIA TANDAREI-VITICOLA FETESTI
Arbitru: Nitu Gile
Asistent: Munteanu Ionut
Asistent: Hagiu Mircea
Rezerva: Matei Danut- Marian
Observator: Barin Dumitru
stadion comunal-gheorghe doja
RECOLTA GHEORGHE DOJA-VICTORIA MUNTENI BUZAU
Arbitru: Andrei Gheorghe
Asistent: Burlacu Liviu- Florin
Asistent: Scanteie Madalin
Rezerva: Stoica Florin- Matei
Observator: Rosu Corne
stadion comunal-reviga
VOINTA REVIGA-ABATORUL SLOBOZIA
Arbitru: Borangic Constantin
Asistent: Stoica Gheorghe
Asistent: Neacsa Cezar Ionel
Rezerva: Negru Florin
Observator: Andrei Ion
stadion comunal-gheorghe lazar
RECOLTA GHEORGHE LAZAR-FC RADULESTI
Arbitru: Gheorghe Marian
Asistent: Cliseru Bogdan
Asistent: Nedelcu Marian
Rezerva: Iuga Cosmin
Observator: Berbec Ioan
stadion comunal-grivita
UNIREA GRIVITA-CS AMARA
Arbitru: Modrea Valentin
Asistent: Ionescu Radu- Alexandru
Asistent: Calinescu Dragos- Andrei
Rezerva: Voicila Mihai- Andrei
Observator: Aron Rodel
stadion tineretului-urziceni
UNIREA MANASIA-SPICUL COLILIA
Arbitru: Zaharia Tudor Andrei
Asistent: Mihalcea Alexandru
Asistent: Moroianu Marian Georgian
Rezerva: Filip Alexandru- Valentin
Observator: Tuican Grigore
stadion orasenesc-cazanesti
AS CAZANESTI-VOINTA COCORA
Arbitru: Ion Alexandru Milian
Asistent: Ion Lucian
Asistent: Moga Iuliano
Observator: Topor Gheorghe
LIGA5 ETAPA5
seria1 seniori...DERBYUL ETAPEI LA GURA IALOMITEI
seria1 juniori...RAMANE CIULNITA CU PUNCTAJ MAXIM?
seria2 seniori...DERDY LAS FIERBINTI...
seria2 juniori...DRIDU INCEARCA SA PRINDA LOCUL FRUNTAS..
SERIA1
sambata 15.09.12 juniorii h15.00 seniorii h17.00
AS OREZU-UNIREA MIHAIL KOGALNICEANU
VIITORUL VALEA CIORII-BARAGANUL CIULNITA
VOINTA BRANCOVENI-GLORIA OGRADA
GLORIA GURA IALOMITEI-ANDRIAS ANDRASESTI
VOINTA SCANTEIA-AGRONOMIA BUCU
ALBESTI 08-DUNAREA GIURGENI
RECOLTA SAVENI-INTER STELNICA
FC MOVILA-VIITORUL PLATONESTI
FC TRAIAN-RAPID PERIETI
SERIA2
duminica 16.09.12 juniorii h15.00 seniorii h17.00
VIITORUL2 AXINTELE-JUVENTUS BORANESTI
VIITORUL MOLDOVENI-AS COSERENI
AIVA RASI-RECOLTA MALU ROSU
RECOLTA BARCANESTI-UNIREA ION ROATA
UNIREA FIERBINTI-FULGERUL FIERBINTI
STARUINTA BROSTENI-SECUNDA ADANCATA
PROGRESUL SFANTUL GHEORGHE-LIBERTATEA SALCIOARA
INFRATIREA JILAVELE-VOINTA MAIA
UNIREA SARATENI-FC DRIDU
sambata 15.09.12 juniorii h15.00 seniorii h17.00
AS OREZU-UNIREA MIHAIL KOGALNICEANU
VIITORUL VALEA CIORII-BARAGANUL CIULNITA
VOINTA BRANCOVENI-GLORIA OGRADA
GLORIA GURA IALOMITEI-ANDRIAS ANDRASESTI
VOINTA SCANTEIA-AGRONOMIA BUCU
ALBESTI 08-DUNAREA GIURGENI
RECOLTA SAVENI-INTER STELNICA
FC MOVILA-VIITORUL PLATONESTI
FC TRAIAN-RAPID PERIETI
SERIA2
duminica 16.09.12 juniorii h15.00 seniorii h17.00
VIITORUL2 AXINTELE-JUVENTUS BORANESTI
VIITORUL MOLDOVENI-AS COSERENI
AIVA RASI-RECOLTA MALU ROSU
RECOLTA BARCANESTI-UNIREA ION ROATA
UNIREA FIERBINTI-FULGERUL FIERBINTI
STARUINTA BROSTENI-SECUNDA ADANCATA
PROGRESUL SFANTUL GHEORGHE-LIBERTATEA SALCIOARA
INFRATIREA JILAVELE-VOINTA MAIA
UNIREA SARATENI-FC DRIDU
LIGA6 ETAPA4
SERIA1...STIINTA SI BORDUSANI NEINVINSE..CINE PIERDE?
SERIA2..EL CLASICO DE BORDUSELUL...
duminica 16.09.12 h17.00
SERIA1
AGRONOMIA2 BUCU-SPORT PALTINIS
REAL GIMBASANI-INTER STEJARUL
SPICUL MARCULESTI-SPICUL VLADENI
OMEGA MILOSESTI-BIRUINTA SLOBOZIA NOUA
RECOLTA BUESTI-SPARTACUS IAZU
FAIR PLAY SLOBOZIA NOUA-VOINTA ORBOESTI
BARAGANUL2 CIULNITA-RAPID2 FETESTI
STIINTA SLOBOZIA-VICTORIA BORDUSANI
SERIA2
UNIREA GARBOVI-AS BROSTENI
UNIREA PATRU FRATI-VIITORUL BARBULESTI
STEAUA BORDUSELUL-DINAMO BORDUSELUL
AVANTUL ROVINE-VOINTA2 COCORA
FC MOVILITA-ATLETIC VALEA MACRISULUI
INFRATIREA2 JILAVELE-VICTORIA ROSIORI
GLORIA ALEXENI-sta
AVANTUL GRINDUL-sta
SERIA1
AGRONOMIA2 BUCU-SPORT PALTINIS
REAL GIMBASANI-INTER STEJARUL
SPICUL MARCULESTI-SPICUL VLADENI
OMEGA MILOSESTI-BIRUINTA SLOBOZIA NOUA
RECOLTA BUESTI-SPARTACUS IAZU
FAIR PLAY SLOBOZIA NOUA-VOINTA ORBOESTI
BARAGANUL2 CIULNITA-RAPID2 FETESTI
STIINTA SLOBOZIA-VICTORIA BORDUSANI
SERIA2
UNIREA GARBOVI-AS BROSTENI
UNIREA PATRU FRATI-VIITORUL BARBULESTI
STEAUA BORDUSELUL-DINAMO BORDUSELUL
AVANTUL ROVINE-VOINTA2 COCORA
FC MOVILITA-ATLETIC VALEA MACRISULUI
INFRATIREA2 JILAVELE-VICTORIA ROSIORI
GLORIA ALEXENI-sta
AVANTUL GRINDUL-sta
LIGA2 SERIA1 ETAPA2
...UNIREA A PESCUIT UN PUNCT LA BRAILA...
sb.08.09.12 h11.00 stadion municipal Braila
CF BRAILA-CSM UNIREA SLOBOZIA 2-2(2-0)
arbitrii-
observator-
teren-denivelat
vreme-calda soare 20 grade C
spectatori-circa 1500
BRAILA
echipament-complet albastru:
linie clasament general-
linie clasament acasa-0 0 0 0 0-0 0
rezultate acasa-
SLOBOZIA
echipament complet galben
linie clasament general-
linie clasament deplasare-0 0 0 0 0-0 0
rezultate deplasare-
Unirea debuteaza sambata pe municipalul din Braila in noua editie de campionat a ligii secunde dupa o absenta de cativa ani.Daca echipa din Braila a bifat deja un prim joc sambata trecuta cand a castigat la Targoviste cu 4-2,in schimb echipa noastra a fost nevoita sa mai prelungeasca vacanta de vara cu inca o saptamana deoarece echipa cu care trebuia sa joace in deschiderea campionatului,Callatis Mangalia a depus armele fiind coplesita de grijile financiare.Astfel echipa noastra nu a acumulat in clasament nici un punct.Antrenorul Marian Duna venit in aceasta pauza de vara la carma slobozenilor va incerca sa trimita in teren cel mai bun 11 pe care se poate baza.Se anunta un joc greu pentru slobozeni deoarece echipa braileana are jucatori cu experienta in liga2 si au deja un sezon bun facut anul trecut cand s-au clasat pe un loc onorabil.Evident ca la slobozeni se va vedea tracul debutului in liga2 deoarece multi dintre componentii lotului nu sunt obisnuiti sa joace la asa nivel.Speram totusi ca baietii nostrii sa faca o figura frumoasa si cu putin noroc sa reuseasca sa se intoarca neinvinsi de la acest meci mai ales ca vor urma sa stea iar urmatoarea etapa deoarece nu vor putea juca acasa cu Bacau care s-a retras si ea din campionat.MULT SUCCES BAIETI..LUPTATI SI CASTIGATI...
COMENTARIU MECI
După frumoasa victorie cu 4-2 obţinută la Târgovişte în prima etapă, se părea că partida de pe teren propriu cu Unirea Slobozia, nou promovată în liga a doua, va fi una fără absolut nicio problemă pentru CF Brăila. Ei bine, pe teren lucrurile nu au stat deloc aşa! Ialomiţenii au arătat ca o echipă care a ştiut ce vrea, şi au reuşit să revină de la 0-2 (!!) fiind chiar foarte aproape să plece cu toate cele trei puncte puse în joc, în ciuda faptului că brăilenii au avut nenumărate ocazii să câştige.
Cea mai controversată fază a partidei a avut loc chiar în minutul 93, atunci când Adrian Mihalcea a scăpat singur în careul brăilean şi a fost faultat clar faultat de Ochia în propria suprafaţă de pedeapsă! Dar centralul Adrian Paraschiv a considerat că atacantul ialomiţean a simulat faultul, şi în locul unui penalty, clar ca lumina zilei, văzut până şi din elicopter, centralul i-a acordat cartonaşul galben atacantului Unirii şi astfel oaspeţii au fost văduviţi de şansa de a obţine toate cele trei puncte puse în joc!
Dar ce s-a întâmplat până atunci a ţinut mai mult de un film SF, în care brăilenii au marcat de două ori, aveau 2-0 în minutul 18, iar ocazii de gol au fost din abundenţă la ambele porţi. După un prim sfert de oră, destul de anemic, Rusu şi-a făcut singur o minge la 16 metri, după care a şutat fără speranţe pentru portarul Dobre: 1-0. După ce Bunduc a apărat cu greutate şutul expediat de Luca, de la 6-7 metri de poartă, elevii lui Alin Pânzaru au majorat diferenţa diferenţa pe tabela de marcaj. Frunză l-a angajat excelent pe acelaşi Rusu în careul oaspeţilor, iar brăileanul a şutat de la 14 metri, imparabil, în colţul lung al porţii oaspeţilor: 2-0 (min. 18)!
Brăilenii au controlat apoi prima repriză cu autoritate, iar în minutul 31, tot Rusu a mai înscris o dată, dar golul a fost anulat: brăileanul a pătruns în careu, l-a driblat şi pe portarul Dobre, mingea protejată de Câmpeanu a intrat în poartă, dar asistentul Cosmin Vatamanu a anulat golul pe motiv că Adrian Câmpeanu l-a faultat pe linia porţii (!?) pe Soare!
Dar chiar şi în aceste condiţii, cei aproximativ 1.500 de spectatori sperau la o victorie cu un scor fluviu a brăilenilor! Nu a fost însă să fie aşa, deoarece ialomiţenii au ieşit mult mai hotărâţi de la vestiare şi faţa jocului s-a schimbat! Unirea a atacat în valuri poarta brăileană, şi după ce Ibrian a ratat de puţin ţinta (min. 54), a venit şi primul gol al oaspeţilor. A fost o centrare în careul brăilean, Bunduc a boxat mingea care a ajuns la Florea, iar mijlocaşul ialomiţean l-a lobat pe portarul Brăilei cu o minge de la 25 de metri care s-a oprit direct în plasă: 2-1. Jucătorii de la CF Brăila rămân şi în continuare în stare inactivă, iar în minutul 66 se produce minunea: Luca a trimis în plasă o minge bâlbâită de fundaşii brăileni, şi oaspeţii încep să viseze frumos: 2-2! La faza imediat următoare Bălţoi a scăpat singur spre poarta Unirii Slobozia, toată lumea a văzut mingea în plasă, însă şutul acatantului brăilean a şters bara din stânga porţii oaspeţilor şi a ieşit afară (min. 67).
De aici încolo a început un meci nerecomandat cardiacilor, cu brăilenii asediind poarta oaspeţilor, dar portarul Dobre a apărat magistral şuturile lui Bălţoi (min. 74) şi Rusu (min. 76), acelaşi jucător intervenind foarte bine şi la centrarea lui Frunză (min. 81). Hotărâţi să marcheze golul victoriei, brăilenii neglijează apărarea, iar în minutul 87 Bunduc scoate incredibil o minge expediată de la 16 metri de Viorel Gheorghe! A urmat apoi faza cu penalty-ul neacordat oaspeţilor, şi astfel s-a terminat la egalitate, 2-2, un meci pe care CF Brăila l-a avut în mână dar a trebuit să se mulţumească cu un singur punct!
Pentru CF Brăila urmează acum două săptămâni de pauză, deoarece Callatis Mangalia şi FCM Bacău (următoarele lor adversare) s-au retras din campionat, urmând apoi partida tot de acasă cu Săgeata Năvodari, de pe 29 septembrie.
În partida de la Brăila cele două echipe au avut următoarele alcătuiri:
CF Brăila: Bunduc - Bosoi, Ignat, Ivan, Sânmărtean (min. 55: Spiridon) - Pungă, Ochia, Puşcaşu (min. 82: Braha), Frunză - Rusu, Câmpeanu (min. 62: Bălţoi). Antr: Alin Pânzaru.
Unirea Slobozia: Dobre - Stan, (min. 38: Roşu), Soare, Lorincz, Florea - Macare, Ivaşcă (min. 61: L. Mihai), Luca, Ibrian (min. 74: Bogdan) - V. Gheorghe, Ad. Mihalcea. Antr: Marin Dună.
Au arbitrat (în general bine): Adrian Paraschiv (Bucureşti) - Paul Dimancea (Constanţa) şi Cosmin Vatamanu (Bucureşti)
COMENTARIUL ETAPEI
SĂGEATA NĂVODARI - ACS BUFTEA 4-0
Arbitru: Baston Marius (Bucureşti) ; Asistenţi: Ionescu Adrian şi Cătană Gabriel Ion (ambii din Târgovişte) .
Săgeata: Ad. Viciu - Goşa, Fl. Popa (cpt.), L. Rusu, Sg. Bar - Diaby, Apostol, Vezan, Tigoianu - Zaharia, B. Oprea
Rezerve:Gordin - Pecarov, Vârtic, Tudorache, R. Dumitru, Jianu, Pleniceanu
Antrenor: Aurel Şunda
Buftea: Baruch - G. Roman, Tutunaru (cpt.), Marciuc, Odoroabă - Ciumacenco, A. Niţu, Dragomir, Venţer - A. Petrescu, Bâtfoi
Rezerve:Plopeanu - Dorobanţu, Ad. Udrea, Cip. Petrişor, Danteş, G. Dumitrescu, I. Găman
Antrenor: Lavi Hrib
SPORTUL STUDENŢESC - DINAMO II 2-0
Arbitru: Unimatan Paul (Zalău) ; Asistenţi: Popescu Adrian (Craiova) şi Popescu Speranţa (Bucureşti) .
Sportul: Ormenisan - Ciobanu, Lung, Patriche (cpt), Cioranu - Nistor, Ghinga, Serban, Lazar - Dobre, Novac
Rezerve:Vâlceanu - Kassai, Barbu, O. Andrei, Margarit, Plesa
Antrenor: Eusebiu Tudor
Dinamo II: Manyur - D. Stanca (cpt), Dobrosavlevici, M. Ioniţă, Burnea - Cazacu, A. Stan, A. Albert, Roman - Axente, A. Vasile
Rezerve: Râmniceanu - Ghinea, V. Ştefan, A. Neculai, E. Alvarez, Buia, Bitez
Antrenor: Ilie Alexe
DELTA TULCEA - DUNĂREA GALAŢI 1-0
Arbitru: Călin Iulian (Ştefăneşti) ; Asistenţi: Stroe Gabriel Sabin (Piteşti) şi Velicu Bogdan (Bucureşti) .
Delta Tulcea: Stoicescu - Neagu, Mişelăricu, Marincău, V. Creţu, Câju, Ad. Ionescu, Coconaşu (cpt.), A. Sin, Pantelie, D. Florea
Rezerve: Olteanu - I. Filip, Iacob, N. Creţu, E. Nanu, Mitache, Cip. Ursu
Antrenor: Constantin Gache
Dunărea: Măstăcan - Cristescu, Hristian, Cucu, D. Popescu, A.Grosu, Al. Chebac, I. Negoescu, Al. Cristea, I. Enache (cpt.), I. Ginghină
Rezerve:Comănescu - Asanache, L. Radu, Cr. Căldăraru, I. Dragomir, V. Ion, S. Drăgan
Antrenor: Eugen Baştină
FC BOTOŞANI - RAPID CFR SUCEAVA 1-2
Arbitru: Illyeş Adrian (Ploieşti) ; Asistenţi: Marica Mihai Marius (Bistriţa) şi Aruşoaie Ovidiu (Piatra Neamţ) .
FC Botoşani: Curileac - Maghici, C. Dinu (cpt), I. Ursu, V. Bordeanu - Mbella, Vaşvari, Todoran, Păcurar - Cârjan, Vraciu
Rezerve:Stamatin, Fulop, Boghian, Mărmureanu, Croitoru, Taban, Poverlovici
Antrenor: Costel Orac
Rapid Suceava: Preda - Bosancu, Fl.Plămadă (cpt), R. Savu, Semeghin - Velescu, Sumanariu, Cainari, Arotăriţei - I. Plămadă, Negru
Rezerve:Pascal, Spătar, Moldovan, Lozneanu, Vornicu, Golofca, Gheorghiu
Antrenor: Bogdan Tudoreanu
FCM BACĂU - CHINDIA TÂRGOVIŞTE
Echipa gazdă nu se prezintă la meci şi va fi exclusă din campionat
-sursa:liga2.ro
LIGA2 SERIA1 ETAPA2
1. Săgeata Năvodari 2 2 0 0 7-0 7 6
2. CS Otopeni 2 2 0 0 5-0 5 6
3. Sportul Studentesc Bucureşti 2 2 0 0 4-0 4 6
4. Delta Tulcea 2 2 0 0 4-2 2 6
5. Unirea 04 Slobozia 2 1 1 0 5-2 3 4
6. CF Brăila 2 1 1 0 6-4 2 4
7. CS Buftea 2 1 0 1 3-4 -1 3
8. Rapid CFR Suceava 2 1 0 1 4-4 0 3
9. FCM Bacau 2 1 0 1 3-3 0 3
10. FC Botoşani 1 0 0 1 1-2 -1 0
11. Callatis Mangalia 1 0 0 1 0-3 -3 0
12. Dunarea Galaţi 2 0 0 2 0-3 -3 0
13. Chindia Târgovişte 2 0 0 2 2-7 -5 0
14. Dinamo2 Bucureşti 2 0 0 2 0-5 -5 0
15. Farul Constanţa 2 0 0 2 0-5 -5 0
CF BRAILA-CSM UNIREA SLOBOZIA 2-2(2-0)
arbitrii-
observator-
teren-denivelat
vreme-calda soare 20 grade C
spectatori-circa 1500
BRAILA
echipament-complet albastru:
linie clasament general-
linie clasament acasa-0 0 0 0 0-0 0
rezultate acasa-
SLOBOZIA
echipament complet galben
linie clasament general-
linie clasament deplasare-0 0 0 0 0-0 0
rezultate deplasare-
Unirea debuteaza sambata pe municipalul din Braila in noua editie de campionat a ligii secunde dupa o absenta de cativa ani.Daca echipa din Braila a bifat deja un prim joc sambata trecuta cand a castigat la Targoviste cu 4-2,in schimb echipa noastra a fost nevoita sa mai prelungeasca vacanta de vara cu inca o saptamana deoarece echipa cu care trebuia sa joace in deschiderea campionatului,Callatis Mangalia a depus armele fiind coplesita de grijile financiare.Astfel echipa noastra nu a acumulat in clasament nici un punct.Antrenorul Marian Duna venit in aceasta pauza de vara la carma slobozenilor va incerca sa trimita in teren cel mai bun 11 pe care se poate baza.Se anunta un joc greu pentru slobozeni deoarece echipa braileana are jucatori cu experienta in liga2 si au deja un sezon bun facut anul trecut cand s-au clasat pe un loc onorabil.Evident ca la slobozeni se va vedea tracul debutului in liga2 deoarece multi dintre componentii lotului nu sunt obisnuiti sa joace la asa nivel.Speram totusi ca baietii nostrii sa faca o figura frumoasa si cu putin noroc sa reuseasca sa se intoarca neinvinsi de la acest meci mai ales ca vor urma sa stea iar urmatoarea etapa deoarece nu vor putea juca acasa cu Bacau care s-a retras si ea din campionat.MULT SUCCES BAIETI..LUPTATI SI CASTIGATI...
COMENTARIU MECI
După frumoasa victorie cu 4-2 obţinută la Târgovişte în prima etapă, se părea că partida de pe teren propriu cu Unirea Slobozia, nou promovată în liga a doua, va fi una fără absolut nicio problemă pentru CF Brăila. Ei bine, pe teren lucrurile nu au stat deloc aşa! Ialomiţenii au arătat ca o echipă care a ştiut ce vrea, şi au reuşit să revină de la 0-2 (!!) fiind chiar foarte aproape să plece cu toate cele trei puncte puse în joc, în ciuda faptului că brăilenii au avut nenumărate ocazii să câştige.
Cea mai controversată fază a partidei a avut loc chiar în minutul 93, atunci când Adrian Mihalcea a scăpat singur în careul brăilean şi a fost faultat clar faultat de Ochia în propria suprafaţă de pedeapsă! Dar centralul Adrian Paraschiv a considerat că atacantul ialomiţean a simulat faultul, şi în locul unui penalty, clar ca lumina zilei, văzut până şi din elicopter, centralul i-a acordat cartonaşul galben atacantului Unirii şi astfel oaspeţii au fost văduviţi de şansa de a obţine toate cele trei puncte puse în joc!
Dar ce s-a întâmplat până atunci a ţinut mai mult de un film SF, în care brăilenii au marcat de două ori, aveau 2-0 în minutul 18, iar ocazii de gol au fost din abundenţă la ambele porţi. După un prim sfert de oră, destul de anemic, Rusu şi-a făcut singur o minge la 16 metri, după care a şutat fără speranţe pentru portarul Dobre: 1-0. După ce Bunduc a apărat cu greutate şutul expediat de Luca, de la 6-7 metri de poartă, elevii lui Alin Pânzaru au majorat diferenţa diferenţa pe tabela de marcaj. Frunză l-a angajat excelent pe acelaşi Rusu în careul oaspeţilor, iar brăileanul a şutat de la 14 metri, imparabil, în colţul lung al porţii oaspeţilor: 2-0 (min. 18)!
Brăilenii au controlat apoi prima repriză cu autoritate, iar în minutul 31, tot Rusu a mai înscris o dată, dar golul a fost anulat: brăileanul a pătruns în careu, l-a driblat şi pe portarul Dobre, mingea protejată de Câmpeanu a intrat în poartă, dar asistentul Cosmin Vatamanu a anulat golul pe motiv că Adrian Câmpeanu l-a faultat pe linia porţii (!?) pe Soare!
Dar chiar şi în aceste condiţii, cei aproximativ 1.500 de spectatori sperau la o victorie cu un scor fluviu a brăilenilor! Nu a fost însă să fie aşa, deoarece ialomiţenii au ieşit mult mai hotărâţi de la vestiare şi faţa jocului s-a schimbat! Unirea a atacat în valuri poarta brăileană, şi după ce Ibrian a ratat de puţin ţinta (min. 54), a venit şi primul gol al oaspeţilor. A fost o centrare în careul brăilean, Bunduc a boxat mingea care a ajuns la Florea, iar mijlocaşul ialomiţean l-a lobat pe portarul Brăilei cu o minge de la 25 de metri care s-a oprit direct în plasă: 2-1. Jucătorii de la CF Brăila rămân şi în continuare în stare inactivă, iar în minutul 66 se produce minunea: Luca a trimis în plasă o minge bâlbâită de fundaşii brăileni, şi oaspeţii încep să viseze frumos: 2-2! La faza imediat următoare Bălţoi a scăpat singur spre poarta Unirii Slobozia, toată lumea a văzut mingea în plasă, însă şutul acatantului brăilean a şters bara din stânga porţii oaspeţilor şi a ieşit afară (min. 67).
De aici încolo a început un meci nerecomandat cardiacilor, cu brăilenii asediind poarta oaspeţilor, dar portarul Dobre a apărat magistral şuturile lui Bălţoi (min. 74) şi Rusu (min. 76), acelaşi jucător intervenind foarte bine şi la centrarea lui Frunză (min. 81). Hotărâţi să marcheze golul victoriei, brăilenii neglijează apărarea, iar în minutul 87 Bunduc scoate incredibil o minge expediată de la 16 metri de Viorel Gheorghe! A urmat apoi faza cu penalty-ul neacordat oaspeţilor, şi astfel s-a terminat la egalitate, 2-2, un meci pe care CF Brăila l-a avut în mână dar a trebuit să se mulţumească cu un singur punct!
Pentru CF Brăila urmează acum două săptămâni de pauză, deoarece Callatis Mangalia şi FCM Bacău (următoarele lor adversare) s-au retras din campionat, urmând apoi partida tot de acasă cu Săgeata Năvodari, de pe 29 septembrie.
În partida de la Brăila cele două echipe au avut următoarele alcătuiri:
CF Brăila: Bunduc - Bosoi, Ignat, Ivan, Sânmărtean (min. 55: Spiridon) - Pungă, Ochia, Puşcaşu (min. 82: Braha), Frunză - Rusu, Câmpeanu (min. 62: Bălţoi). Antr: Alin Pânzaru.
Unirea Slobozia: Dobre - Stan, (min. 38: Roşu), Soare, Lorincz, Florea - Macare, Ivaşcă (min. 61: L. Mihai), Luca, Ibrian (min. 74: Bogdan) - V. Gheorghe, Ad. Mihalcea. Antr: Marin Dună.
Au arbitrat (în general bine): Adrian Paraschiv (Bucureşti) - Paul Dimancea (Constanţa) şi Cosmin Vatamanu (Bucureşti)
COMENTARIUL ETAPEI
SĂGEATA NĂVODARI - ACS BUFTEA 4-0
Arbitru: Baston Marius (Bucureşti) ; Asistenţi: Ionescu Adrian şi Cătană Gabriel Ion (ambii din Târgovişte) .
Săgeata: Ad. Viciu - Goşa, Fl. Popa (cpt.), L. Rusu, Sg. Bar - Diaby, Apostol, Vezan, Tigoianu - Zaharia, B. Oprea
Rezerve:Gordin - Pecarov, Vârtic, Tudorache, R. Dumitru, Jianu, Pleniceanu
Antrenor: Aurel Şunda
Buftea: Baruch - G. Roman, Tutunaru (cpt.), Marciuc, Odoroabă - Ciumacenco, A. Niţu, Dragomir, Venţer - A. Petrescu, Bâtfoi
Rezerve:Plopeanu - Dorobanţu, Ad. Udrea, Cip. Petrişor, Danteş, G. Dumitrescu, I. Găman
Antrenor: Lavi Hrib
SPORTUL STUDENŢESC - DINAMO II 2-0
Arbitru: Unimatan Paul (Zalău) ; Asistenţi: Popescu Adrian (Craiova) şi Popescu Speranţa (Bucureşti) .
Sportul: Ormenisan - Ciobanu, Lung, Patriche (cpt), Cioranu - Nistor, Ghinga, Serban, Lazar - Dobre, Novac
Rezerve:Vâlceanu - Kassai, Barbu, O. Andrei, Margarit, Plesa
Antrenor: Eusebiu Tudor
Dinamo II: Manyur - D. Stanca (cpt), Dobrosavlevici, M. Ioniţă, Burnea - Cazacu, A. Stan, A. Albert, Roman - Axente, A. Vasile
Rezerve: Râmniceanu - Ghinea, V. Ştefan, A. Neculai, E. Alvarez, Buia, Bitez
Antrenor: Ilie Alexe
DELTA TULCEA - DUNĂREA GALAŢI 1-0
Arbitru: Călin Iulian (Ştefăneşti) ; Asistenţi: Stroe Gabriel Sabin (Piteşti) şi Velicu Bogdan (Bucureşti) .
Delta Tulcea: Stoicescu - Neagu, Mişelăricu, Marincău, V. Creţu, Câju, Ad. Ionescu, Coconaşu (cpt.), A. Sin, Pantelie, D. Florea
Rezerve: Olteanu - I. Filip, Iacob, N. Creţu, E. Nanu, Mitache, Cip. Ursu
Antrenor: Constantin Gache
Dunărea: Măstăcan - Cristescu, Hristian, Cucu, D. Popescu, A.Grosu, Al. Chebac, I. Negoescu, Al. Cristea, I. Enache (cpt.), I. Ginghină
Rezerve:Comănescu - Asanache, L. Radu, Cr. Căldăraru, I. Dragomir, V. Ion, S. Drăgan
Antrenor: Eugen Baştină
FC BOTOŞANI - RAPID CFR SUCEAVA 1-2
Arbitru: Illyeş Adrian (Ploieşti) ; Asistenţi: Marica Mihai Marius (Bistriţa) şi Aruşoaie Ovidiu (Piatra Neamţ) .
FC Botoşani: Curileac - Maghici, C. Dinu (cpt), I. Ursu, V. Bordeanu - Mbella, Vaşvari, Todoran, Păcurar - Cârjan, Vraciu
Rezerve:Stamatin, Fulop, Boghian, Mărmureanu, Croitoru, Taban, Poverlovici
Antrenor: Costel Orac
Rapid Suceava: Preda - Bosancu, Fl.Plămadă (cpt), R. Savu, Semeghin - Velescu, Sumanariu, Cainari, Arotăriţei - I. Plămadă, Negru
Rezerve:Pascal, Spătar, Moldovan, Lozneanu, Vornicu, Golofca, Gheorghiu
Antrenor: Bogdan Tudoreanu
FCM BACĂU - CHINDIA TÂRGOVIŞTE
Echipa gazdă nu se prezintă la meci şi va fi exclusă din campionat
-sursa:liga2.ro
LIGA2 SERIA1 ETAPA2
1. Săgeata Năvodari 2 2 0 0 7-0 7 6
2. CS Otopeni 2 2 0 0 5-0 5 6
3. Sportul Studentesc Bucureşti 2 2 0 0 4-0 4 6
4. Delta Tulcea 2 2 0 0 4-2 2 6
5. Unirea 04 Slobozia 2 1 1 0 5-2 3 4
6. CF Brăila 2 1 1 0 6-4 2 4
7. CS Buftea 2 1 0 1 3-4 -1 3
8. Rapid CFR Suceava 2 1 0 1 4-4 0 3
9. FCM Bacau 2 1 0 1 3-3 0 3
10. FC Botoşani 1 0 0 1 1-2 -1 0
11. Callatis Mangalia 1 0 0 1 0-3 -3 0
12. Dunarea Galaţi 2 0 0 2 0-3 -3 0
13. Chindia Târgovişte 2 0 0 2 2-7 -5 0
14. Dinamo2 Bucureşti 2 0 0 2 0-5 -5 0
15. Farul Constanţa 2 0 0 2 0-5 -5 0
LIGA3 SERIA2 ETAPA2
...RAPIDUL FETESTEAN OPRESTE IN EUROGARA FOCSANI...
...AXINTELE FACE SHOW CU ECHIPA DIN REGIE...
vineri 07.09.12 h17.00 stadion Milcovul Focsani
CSM FOCSANI-RAPID FETESTI 3-0(2-0)
arbitrii-
observator-
teren-
vreme-
spectatori-
FOCSANI
linie clasament general-12) 1 0 0 1 0-3 0
linie clasament acasa-0 0 0 0 0-0 0
rezultate acasa-
RAPID
linie clasament general-3)1 1 0 0 3-1 3
linie clasament deplasare- 0 0 0 0 0-0 0
rezultate deplasare-
Dupa ce au castigat in prima etapa acasa cu Baia cu scorul de 3-1 echipa fetesteana are o deplasare destul de lunga la Focsani in compania unui adversar care a stat pana in ultima clipa cu griji ca nu ar putea evolua in acest joc din pricina unor divergente intre consiliu local si conducerea clubului.Totusi in cele din urma s-a ajuns la un consens si astfel acest meci se joaca la data si oara stabilita inca din start cu toate ca au circulat multe zvonuri ca echipa din Focsani nu se prezinta la meci asa cum au facut si prima etapa.Este un moment destul de prielnic pentru fetesteni care pot sa profite de acest fapt si pot incerca sa obtina si victoria cu toate ca inca nu au acele meciuri tari in picioare si sunt debutanti la liga3 dupa o absenta de peste 20 de ani.Prea multe nu sunt de spus despre echipa din Fetesti dar aceasta se va baza si in acest meci pe jucatori veniti de la acdemia Hagi si care pot face o partida buna asa cum au reusit in etapa inaugurala.nu ne ramane decat sa tinem pumnii stransi ialomitenilor nostrii si sa ne ofere inca un rezultat bun..LUPTA RAPIDULETULEEE...
COMENTARIU MECI
COMENTARIU MECI
Echipa fetesteana se afla in prima deplasare din sezonul 2012/2013 si a fost o intreaga poveste cu acest meci deoarece doar in ziua de miercuri dimineata am aflat si noi ca in cele din urma acest meci se va disputa.Gazdele au trecut si ele prin mari emotii deoarece au fost nesigure de prezenta la acest meci deoarece au un conflict deschis cu factorii locali care detin stadionul si care nu doreau sa lase echipa din Focsani sa dispute acest meci daca nu plateau anumita suma de bani pentru chiria stadionului.Din pacate am observat o arena frumoasa dar care se degradeaza pe zi ce trece la Focsani dar cu un gazon impecabil de frumos.Am intrat increzatori in teren cu speranta ca putem scoate ceva din acest meci.S-a cunoscut totusi oboseala acumulata dupa un drum lung si obositor in care jucatorii nostrii au parcurs sute de kilometrii si plecati si de dimineata de la stadion.Totusi incepem si noi destul de bine acest meci poate si cu putin tupeu peste adversar iar Pena are cateva oportunitati bune de a marca dar mingea ocoloste tinat la suturile sale.Urmeaza un fault facut unde va la circa 25 metrii de poarta noastra executat foarte bine de Tudor de la gazde,poartarul nostru Gandac respinge cu destula dificultate balonul in fata dar fundasii nostrii nu urmaresc acest balon care ajunge la Milea si acesta trimite in poarta.Asadar se face 1-0 inca din minutul 23,cu toate ca echipa noastra nu a aratat rau pana atunci.Daca Pena reusea sa inscrie astfel s-ar fi jucat meciul.Cautam sa echilibram jocul sa reusim sa punem in pericol poarta gazdelor prin Stanciu si varful impins Pena dar din pacate acestia au prea putine contacte cu balonul,echipa noastra fiind rupta de prin minutul 35.Si cand ne gandeam cu totii la pauza si la ce anume trebuie sa schimbam in joc si in componenta primului 11 cade si golul doi pentru gazde in minutul 45 marcat de Craciun la o totala nesincronizare la marcaj in careu a jucatorilor nostrii.Fara doar si poate Gandac are toate meritele deoarece in prima parte are cateva interventii de mare portar reusind sa limiteze proportiile scorului chiar si singur cu un adversar.Partea secunda echipa noastra cade complet si focsanenii zburda pe teren reusind sa puna si mai des presiune pe careul nostru astfel ca scapam cu brio pana in minutul 75 de la un scor si mai drastic.Din pacate Gandac este mereu lasat singur cu atacantii adversi si la faza din minutul 75 respinge o minge in fata pe care o vede destul de tarziu dar fundasii nostrii raman parca hipnotizati si nu au puterea sa intervina,balonul sare la E.Stefan si acesta duce scorul la un neverosimil 3-0.Minutele trec greu antrenorii nostrii opereaza schimbari in special in compartimentul defensiv incercand sa stopeze proportiie scorului.O infrangere dureroasa in fata unei echipe gazde care a jucat cu mare ambitie dorind sa demonstreze factorilor locali ca merita sa fie sprijiniti mai departe si sa continue activitatea la liga3.Cum se zice Gazdele si-au dorit mai mult victoria...Speram ca aceasta infrangere sa fi venit la fix pentru baietii nostrii si sa se trezeasca din amorteala ce ia cuprins dupa victoria din prima etapa cu Baia de la Fetesti.Vor urma deacum inainte jocuri mai dificile cu adversari mult mai grei ca pana in prezent.Trebuie sa credem in aceasta echipa sa le acordam mai multe sanse pe viitor si sa speram ca acest dus rece va fi benefic..CAPUL SUS BAIETII,CAMPIONATUL ESTE LUNG...
CSM Focşani şi-a trecut în cont primul succes în cadrul ligii a treia la fotbal, sezonul 2012-2013. Focşănenii s-au impus clar, 3-0 (2-0) în confruntarea disputată pe teren propriu împotriva celor de la Rapid Feteşti, la capătul unui meci în care tinerii jucători antrenaţi de Aurel Pastia au zburdat pe teren şi au făcut spectacol. "A fost cel mai bun meci al nostru din ultimii trei ani", a spus la final căpitanul focşănenilor, Bucătaru.
În afara celor trei goluri, marcate de Milea (23), Crăciun (45) şi E. Ştefan (76), focşănenii au mai irosit alte cinci ocazii mari de gol.
CSM Focşani : Trifan - Suvac, Crăciun, V. Toader, Nistoroiu (87 P. Florea) - Săpunaru, Şonţu (86 Stratulat), Bucătaru, Dumitriu (76 Mîndrescu) - Milea (83 D. Toader), E. Ştefan.
Rapid Feteşti: Gîndac - Marcu, Ghiţă, Blăniţă, Eracai - Ştefan, Nedelea, Ivan, Banoti - Stanciu, Pena. Au mai jucat: D. Florea, Ţonea, Chirilă şi Ureche
sursa:fcrapidfetesti.weebly.com
vineri.07.09.12 h17.00
SPORTUL STUDENTESC2 BUCURESTI-VIITORUL AXINTELE 1-7
teren-
vreme-
spectatori-arbitrii-
observator-
SPORTUL
linie clasament general-13) 1 0 0 1 1-7 0
linie clasament acasa-0 0 0 0 0-0 0
rezultate acasa-
VIITORUL
linie clasament general-4) 1 1 0 0 2-0 3
linie clasament deplasare-0 0 0 0 0-0 0
rezultate deplasare-
Pentru echipa din Axintele urmeaza un nou joc cu o echipa din Bucuresti dupa ce sambata au reusit sa treaca de satelitul giulestenilor in componenta caruia se regaseau si jucatori de la prima echipa aflati acolo sa se acomodeze cu jocurile de fotbal multi dintre acestia avand o pregatire care momentan nu corespunde cu cerintele ligii antai.Si totusi echipa din Axintele a castigat cu 2-0 destul de clar si au obtinut primele trei puncte.Examenul pe care vor trebui sa-l dea la sfarsitul acestei saptamani este in capitala cu codasa seriei de pana acum care a incasat 7 goluri runda trecuta si este destul de subtiata deoarece multi dintre componentii acestei echipe au o varsta foarte frageda.De acest lucru trebuie sa profite din plin si echipa noastra si nu concepem decat obtinerea unei noi victorii care sa mai adauge trei puncte in clasament
FORZA ALB-VERZIII....
COMENTARIU MECI
Spectacol total facut de echipa ialomiteana pe terenul din complexul FRF de la Buftea acolo unde sustin cei de la satelitul Sportului meciurile jucate pe teren propriul.Practic pe teren nu s-a afalat decat o singura echipa care a facut legea castigand cu un scor mult prea mic fata de numarul de ocazii avute de cei din Axintele.Multe nu sunt de spus dupa o asa victorie obtinuta de echipa ialomiteana decat ca in urma acestui succes la pas,alb verzii trec in fruntea clasamentului si privesc cu mare mandrie la celelalte echipe ce sunt cotate cu sanse la promovare.Robu a facut ce a vrut cu defensiva mult prea visatoare a celor de la Sportul inscriin de patru ori astfel ca inca de la pauza ai nostrii conduceau cu 3-1 si a urmat in partea secunda dezastrul pentru micii studenti care au ramas corijenti la capitolul fotbal.Diferenta intre cele doua echipe s-a vazut cred ca si din fotoliu de acasa astfel ca alb verzii merg increzatori in campionat si astepata celelalte meciuri,primul fiind cel de sambata de acasa cu CSM Ramnicul Sarat care pare un adversar mult mai puternic.
LIGA3 SERIA2 ETAPA2
----------------------------------------------------------
CS Viitorul Axintele 2 2 0 0 9-1 6
----------------------------------------------------------
2. CSM Râmnicu Sărat 2 1 1 0 8-2 4
3. FC Dunarea Călăraşi 2 1 1 0 2-1 4
4. METALOGLOBUS Bucureşti 1 1 0 0 3-0 3
5. CSM Focşani 2 1 0 1 3-3 3
6. Rapid Fetesti 2 1 0 1 3-4 3
7. Eolica Baia 2 1 0 1 2-3 3
8. Victoria Chirnogi 2 0 2 0 3-3 2
9. Juventus Bucureşti 2 0 2 0 3-3 2
10. Gloria Buzău 1 0 1 0 1-1 1
------------------------------------------------------------
11. Rapid2 Bucureşti 2 0 1 1 1-3 1
12. URBAN Titu 2 0 0 2 0-2 0
13. Sportul2 Studentesc 2 0 0 2 2-14 0
----------------------------------------------------------
CLASAMENT DEPLASARE
1.axintele 1 1 0 0 7-1 3
2.calarasi 1 1 0 0 1-0 3
3.chirnogi 1 0 1 0 2-2 1
4.buzau 1 0 1 0 1-1 0
5.juventus 1 0 1 0 1-1 1
6.ramnicul sarat 1 0 1 0 1-1 1
7.metaloglobus 0 0 0 0 0-0 0
8.titu 1 0 0 1 0-1 0
9.baia 1 0 0 1 1-3 0
10.rapid2 1 0 0 1 0-2 0
11.FETESTI 1 0 0 1 0-3 0
12.focsani 1 0 0 1 0-3 0
13.sportul2 1 0 0 1 1-7 0
CLASAMENT ADEVAR
1.axintele +3
2.buzau +1
3.calarasi +1
4.ramnicul sarat +1
5.baia 0
6.FETESTI 0
7.focsani 0
8.metaloglobus 0
9.chirnogi -1
10.juventus -1
11.rapid2 -2
12.sportul2 -3
13.titu -3
COMENTARIUL ETAPEI
O etapa plina de rezultate nescontate daca e sa ne luam dupa valoare echipelor.Dupa ce au pierdut la Fetesti in prima etapa cei din Baia reusesc sa invinga destul de greu acasa la Constanta pe Titu la limita cu 1-0 si sa adune primele trei puncte in clasament.Oaspetii din Titu sunt la cea de-a doua infrangere si au zero puncte in clasament.Ramnicul Sarat pleaca neinvinsa si din deplasarea de la Chirnogi unde remizeaza la unu cu o echipa care este destul de imprevizibila in acest debut de campionat.Cei din Chirnogi sunt la cel de-al doilea meci egal si amana prima victorie pentru alte etape.Juventus profita de cele doua goluri marcate de calaraseni unul in poarta proprie si astfel pleaca neinvinsi de la o deplasare grea pe un teren unde cu greu se obtin puncte.Rapidul2 cu cativa jucatori de la prima echipa termina la egalitate meciul jucat la Chitila cu echipa din Buzau antrenata de Stefan Stoica omul care a dus aceasta echipa in liga1 acum trei sezoane si unde a facut istorie cu acel celebru caz Bunica.Fara doar si poate ialomitenii de la Axintele sunt echipa pe val in acest inceput de campionat si spulbera o echipa a pustilor din Regie cu un categoric 7-1,astfel ca echipa din Axintele este cu certitudine una dintre favoritele la promovare.Sportul2 se afla la cea dea doua infrangere la acest scor si asupra trupei din Regie plutesc amenintatori nori negrii.Rapidul fetestean a deraiat la Focsani in dauna unei echipe formate in pripa cu cateva zile inainte de acest meci si astfel moldovenii reusesc sa revina la zero la capitolul golaveraj dupa ce in prima runda nu s-au deplasat la Bucuresti sa infrunte pe Metaloglobus.
-rezultate si marcatori:
Dun. Călăraşi - Juventus 1-1
B. Topor (88) / V. Nicolae (74 - aut.)
Eolica - Urban Titu 1-0
I. Lupu (75)
CSM Focşani - Rapid Feteşti 3-0
C. Milea (23), V. Crăciun (45), E. Stefan (76)
Rapid2- Gloria Buzău 1-1
Ciolacu (18) / Căt. Păun (35 - aut.)
Sportul2- Axintele 1-7
Vlad (30) / A. Robu (5, 15, 42, 51), L. Novac (68), Moses (70), M. Ştefan (75)
Chirnogi - CSM Rm. Sărat 1-1
Cr. Panait (85) / R. Tudor (35)
Metaloglobus a stat
CSM FOCSANI-RAPID FETESTI 3-0(2-0)
arbitrii-
observator-
teren-
vreme-
spectatori-
FOCSANI
linie clasament general-12) 1 0 0 1 0-3 0
linie clasament acasa-0 0 0 0 0-0 0
rezultate acasa-
RAPID
linie clasament general-3)1 1 0 0 3-1 3
linie clasament deplasare- 0 0 0 0 0-0 0
rezultate deplasare-
Dupa ce au castigat in prima etapa acasa cu Baia cu scorul de 3-1 echipa fetesteana are o deplasare destul de lunga la Focsani in compania unui adversar care a stat pana in ultima clipa cu griji ca nu ar putea evolua in acest joc din pricina unor divergente intre consiliu local si conducerea clubului.Totusi in cele din urma s-a ajuns la un consens si astfel acest meci se joaca la data si oara stabilita inca din start cu toate ca au circulat multe zvonuri ca echipa din Focsani nu se prezinta la meci asa cum au facut si prima etapa.Este un moment destul de prielnic pentru fetesteni care pot sa profite de acest fapt si pot incerca sa obtina si victoria cu toate ca inca nu au acele meciuri tari in picioare si sunt debutanti la liga3 dupa o absenta de peste 20 de ani.Prea multe nu sunt de spus despre echipa din Fetesti dar aceasta se va baza si in acest meci pe jucatori veniti de la acdemia Hagi si care pot face o partida buna asa cum au reusit in etapa inaugurala.nu ne ramane decat sa tinem pumnii stransi ialomitenilor nostrii si sa ne ofere inca un rezultat bun..LUPTA RAPIDULETULEEE...
COMENTARIU MECI
COMENTARIU MECI
Echipa fetesteana se afla in prima deplasare din sezonul 2012/2013 si a fost o intreaga poveste cu acest meci deoarece doar in ziua de miercuri dimineata am aflat si noi ca in cele din urma acest meci se va disputa.Gazdele au trecut si ele prin mari emotii deoarece au fost nesigure de prezenta la acest meci deoarece au un conflict deschis cu factorii locali care detin stadionul si care nu doreau sa lase echipa din Focsani sa dispute acest meci daca nu plateau anumita suma de bani pentru chiria stadionului.Din pacate am observat o arena frumoasa dar care se degradeaza pe zi ce trece la Focsani dar cu un gazon impecabil de frumos.Am intrat increzatori in teren cu speranta ca putem scoate ceva din acest meci.S-a cunoscut totusi oboseala acumulata dupa un drum lung si obositor in care jucatorii nostrii au parcurs sute de kilometrii si plecati si de dimineata de la stadion.Totusi incepem si noi destul de bine acest meci poate si cu putin tupeu peste adversar iar Pena are cateva oportunitati bune de a marca dar mingea ocoloste tinat la suturile sale.Urmeaza un fault facut unde va la circa 25 metrii de poarta noastra executat foarte bine de Tudor de la gazde,poartarul nostru Gandac respinge cu destula dificultate balonul in fata dar fundasii nostrii nu urmaresc acest balon care ajunge la Milea si acesta trimite in poarta.Asadar se face 1-0 inca din minutul 23,cu toate ca echipa noastra nu a aratat rau pana atunci.Daca Pena reusea sa inscrie astfel s-ar fi jucat meciul.Cautam sa echilibram jocul sa reusim sa punem in pericol poarta gazdelor prin Stanciu si varful impins Pena dar din pacate acestia au prea putine contacte cu balonul,echipa noastra fiind rupta de prin minutul 35.Si cand ne gandeam cu totii la pauza si la ce anume trebuie sa schimbam in joc si in componenta primului 11 cade si golul doi pentru gazde in minutul 45 marcat de Craciun la o totala nesincronizare la marcaj in careu a jucatorilor nostrii.Fara doar si poate Gandac are toate meritele deoarece in prima parte are cateva interventii de mare portar reusind sa limiteze proportiile scorului chiar si singur cu un adversar.Partea secunda echipa noastra cade complet si focsanenii zburda pe teren reusind sa puna si mai des presiune pe careul nostru astfel ca scapam cu brio pana in minutul 75 de la un scor si mai drastic.Din pacate Gandac este mereu lasat singur cu atacantii adversi si la faza din minutul 75 respinge o minge in fata pe care o vede destul de tarziu dar fundasii nostrii raman parca hipnotizati si nu au puterea sa intervina,balonul sare la E.Stefan si acesta duce scorul la un neverosimil 3-0.Minutele trec greu antrenorii nostrii opereaza schimbari in special in compartimentul defensiv incercand sa stopeze proportiie scorului.O infrangere dureroasa in fata unei echipe gazde care a jucat cu mare ambitie dorind sa demonstreze factorilor locali ca merita sa fie sprijiniti mai departe si sa continue activitatea la liga3.Cum se zice Gazdele si-au dorit mai mult victoria...Speram ca aceasta infrangere sa fi venit la fix pentru baietii nostrii si sa se trezeasca din amorteala ce ia cuprins dupa victoria din prima etapa cu Baia de la Fetesti.Vor urma deacum inainte jocuri mai dificile cu adversari mult mai grei ca pana in prezent.Trebuie sa credem in aceasta echipa sa le acordam mai multe sanse pe viitor si sa speram ca acest dus rece va fi benefic..CAPUL SUS BAIETII,CAMPIONATUL ESTE LUNG...
CSM Focşani şi-a trecut în cont primul succes în cadrul ligii a treia la fotbal, sezonul 2012-2013. Focşănenii s-au impus clar, 3-0 (2-0) în confruntarea disputată pe teren propriu împotriva celor de la Rapid Feteşti, la capătul unui meci în care tinerii jucători antrenaţi de Aurel Pastia au zburdat pe teren şi au făcut spectacol. "A fost cel mai bun meci al nostru din ultimii trei ani", a spus la final căpitanul focşănenilor, Bucătaru.
În afara celor trei goluri, marcate de Milea (23), Crăciun (45) şi E. Ştefan (76), focşănenii au mai irosit alte cinci ocazii mari de gol.
CSM Focşani : Trifan - Suvac, Crăciun, V. Toader, Nistoroiu (87 P. Florea) - Săpunaru, Şonţu (86 Stratulat), Bucătaru, Dumitriu (76 Mîndrescu) - Milea (83 D. Toader), E. Ştefan.
Rapid Feteşti: Gîndac - Marcu, Ghiţă, Blăniţă, Eracai - Ştefan, Nedelea, Ivan, Banoti - Stanciu, Pena. Au mai jucat: D. Florea, Ţonea, Chirilă şi Ureche
sursa:fcrapidfetesti.weebly.com
vineri.07.09.12 h17.00
SPORTUL STUDENTESC2 BUCURESTI-VIITORUL AXINTELE 1-7
teren-
vreme-
spectatori-arbitrii-
observator-
SPORTUL
linie clasament general-13) 1 0 0 1 1-7 0
linie clasament acasa-0 0 0 0 0-0 0
rezultate acasa-
VIITORUL
linie clasament general-4) 1 1 0 0 2-0 3
linie clasament deplasare-0 0 0 0 0-0 0
rezultate deplasare-
Pentru echipa din Axintele urmeaza un nou joc cu o echipa din Bucuresti dupa ce sambata au reusit sa treaca de satelitul giulestenilor in componenta caruia se regaseau si jucatori de la prima echipa aflati acolo sa se acomodeze cu jocurile de fotbal multi dintre acestia avand o pregatire care momentan nu corespunde cu cerintele ligii antai.Si totusi echipa din Axintele a castigat cu 2-0 destul de clar si au obtinut primele trei puncte.Examenul pe care vor trebui sa-l dea la sfarsitul acestei saptamani este in capitala cu codasa seriei de pana acum care a incasat 7 goluri runda trecuta si este destul de subtiata deoarece multi dintre componentii acestei echipe au o varsta foarte frageda.De acest lucru trebuie sa profite din plin si echipa noastra si nu concepem decat obtinerea unei noi victorii care sa mai adauge trei puncte in clasament
FORZA ALB-VERZIII....
COMENTARIU MECI
Spectacol total facut de echipa ialomiteana pe terenul din complexul FRF de la Buftea acolo unde sustin cei de la satelitul Sportului meciurile jucate pe teren propriul.Practic pe teren nu s-a afalat decat o singura echipa care a facut legea castigand cu un scor mult prea mic fata de numarul de ocazii avute de cei din Axintele.Multe nu sunt de spus dupa o asa victorie obtinuta de echipa ialomiteana decat ca in urma acestui succes la pas,alb verzii trec in fruntea clasamentului si privesc cu mare mandrie la celelalte echipe ce sunt cotate cu sanse la promovare.Robu a facut ce a vrut cu defensiva mult prea visatoare a celor de la Sportul inscriin de patru ori astfel ca inca de la pauza ai nostrii conduceau cu 3-1 si a urmat in partea secunda dezastrul pentru micii studenti care au ramas corijenti la capitolul fotbal.Diferenta intre cele doua echipe s-a vazut cred ca si din fotoliu de acasa astfel ca alb verzii merg increzatori in campionat si astepata celelalte meciuri,primul fiind cel de sambata de acasa cu CSM Ramnicul Sarat care pare un adversar mult mai puternic.
LIGA3 SERIA2 ETAPA2
----------------------------------------------------------
CS Viitorul Axintele 2 2 0 0 9-1 6
----------------------------------------------------------
2. CSM Râmnicu Sărat 2 1 1 0 8-2 4
3. FC Dunarea Călăraşi 2 1 1 0 2-1 4
4. METALOGLOBUS Bucureşti 1 1 0 0 3-0 3
5. CSM Focşani 2 1 0 1 3-3 3
6. Rapid Fetesti 2 1 0 1 3-4 3
7. Eolica Baia 2 1 0 1 2-3 3
8. Victoria Chirnogi 2 0 2 0 3-3 2
9. Juventus Bucureşti 2 0 2 0 3-3 2
10. Gloria Buzău 1 0 1 0 1-1 1
------------------------------------------------------------
11. Rapid2 Bucureşti 2 0 1 1 1-3 1
12. URBAN Titu 2 0 0 2 0-2 0
13. Sportul2 Studentesc 2 0 0 2 2-14 0
----------------------------------------------------------
CLASAMENT DEPLASARE
1.axintele 1 1 0 0 7-1 3
2.calarasi 1 1 0 0 1-0 3
3.chirnogi 1 0 1 0 2-2 1
4.buzau 1 0 1 0 1-1 0
5.juventus 1 0 1 0 1-1 1
6.ramnicul sarat 1 0 1 0 1-1 1
7.metaloglobus 0 0 0 0 0-0 0
8.titu 1 0 0 1 0-1 0
9.baia 1 0 0 1 1-3 0
10.rapid2 1 0 0 1 0-2 0
11.FETESTI 1 0 0 1 0-3 0
12.focsani 1 0 0 1 0-3 0
13.sportul2 1 0 0 1 1-7 0
CLASAMENT ADEVAR
1.axintele +3
2.buzau +1
3.calarasi +1
4.ramnicul sarat +1
5.baia 0
6.FETESTI 0
7.focsani 0
8.metaloglobus 0
9.chirnogi -1
10.juventus -1
11.rapid2 -2
12.sportul2 -3
13.titu -3
COMENTARIUL ETAPEI
O etapa plina de rezultate nescontate daca e sa ne luam dupa valoare echipelor.Dupa ce au pierdut la Fetesti in prima etapa cei din Baia reusesc sa invinga destul de greu acasa la Constanta pe Titu la limita cu 1-0 si sa adune primele trei puncte in clasament.Oaspetii din Titu sunt la cea de-a doua infrangere si au zero puncte in clasament.Ramnicul Sarat pleaca neinvinsa si din deplasarea de la Chirnogi unde remizeaza la unu cu o echipa care este destul de imprevizibila in acest debut de campionat.Cei din Chirnogi sunt la cel de-al doilea meci egal si amana prima victorie pentru alte etape.Juventus profita de cele doua goluri marcate de calaraseni unul in poarta proprie si astfel pleaca neinvinsi de la o deplasare grea pe un teren unde cu greu se obtin puncte.Rapidul2 cu cativa jucatori de la prima echipa termina la egalitate meciul jucat la Chitila cu echipa din Buzau antrenata de Stefan Stoica omul care a dus aceasta echipa in liga1 acum trei sezoane si unde a facut istorie cu acel celebru caz Bunica.Fara doar si poate ialomitenii de la Axintele sunt echipa pe val in acest inceput de campionat si spulbera o echipa a pustilor din Regie cu un categoric 7-1,astfel ca echipa din Axintele este cu certitudine una dintre favoritele la promovare.Sportul2 se afla la cea dea doua infrangere la acest scor si asupra trupei din Regie plutesc amenintatori nori negrii.Rapidul fetestean a deraiat la Focsani in dauna unei echipe formate in pripa cu cateva zile inainte de acest meci si astfel moldovenii reusesc sa revina la zero la capitolul golaveraj dupa ce in prima runda nu s-au deplasat la Bucuresti sa infrunte pe Metaloglobus.
-rezultate si marcatori:
Dun. Călăraşi - Juventus 1-1
B. Topor (88) / V. Nicolae (74 - aut.)
Eolica - Urban Titu 1-0
I. Lupu (75)
CSM Focşani - Rapid Feteşti 3-0
C. Milea (23), V. Crăciun (45), E. Stefan (76)
Rapid2- Gloria Buzău 1-1
Ciolacu (18) / Căt. Păun (35 - aut.)
Sportul2- Axintele 1-7
Vlad (30) / A. Robu (5, 15, 42, 51), L. Novac (68), Moses (70), M. Ştefan (75)
Chirnogi - CSM Rm. Sărat 1-1
Cr. Panait (85) / R. Tudor (35)
Metaloglobus a stat
LIGA4 ETAPA3
LAZAR CASTIGA TREI PUNCTE MARI LA AMARA...
SURPRIZA PLACUTA LA JUNIORI..LIDER GHEORGHE DOJA...
sambata 08.09.12 juniorii h15.00 seniorii h17.00
stadion central-cazanesti
AS CAZANESTI-VICTORIA TANDAREI 1-4
arbitrii-zaharia andrei,mihalcea alexandru,moroianu marian
observator-aron rodel
stadion comunal-cocora
VOINTA COCORA-UNIREA MANASIA 2-0
arbitrii-zamfir marian,burlacu liviu,neacsa ionel
observator-jan puclici
stadion comunal-colilia
SPICUL COLILIA-UNIREA GRIVITA 4-4
arbitrii-bazac marius,borangic alin,ene andrei
observator-dragan vasile
stadion orasenesc amara
VICTORIA AMARA-RECOLTA GHEORGHE LAZAR 3-5
arbitrii-nitu gile,dimache ionut,munteanu ionut
observator-topor gheorghe
stadion comunal-radulesti
FC RADULESTI-VOINTA REVIGA 3-1
arbitrii-andrei gheorghe,bucurica alexandru,tricas roxana,
observator-marin ion
stadion comunal-munteni buzau
VICTORIA MUNTENI BUZAU-VITICOLA FETESTI 1-0
arbitrii-ion alexandru,ionescu radu,calinescu dragos
observator-bratu vasile
stadion abatorul slobozia
ABATORUL SLOBOZIA-RECOLTA GHEORGHE DOJA 6-2
arbitrii-modrea valentin,cliseru bogdan,paraiescu ionel
observator-tuican grigorie
Astazi au loc meciurile etapei cu numarul3 din cadrul campionatului judetean.Capul de afis va fi jocul de la Amara unde se intalnesc doua echipe cu pretentii la acest campionat si care sunt momentan neinvinse.Gazdele vin dupa un egal nescontat la Reviga unde au terminat doar 0-0 si au pierdut doua puncte destul de importante in economia finala a clasamentului si tocmai de aceea sunt obligati sa invinga in acest meci pentru a nu pierde contactul cu primul loc.Oaspetii sunt cu maxim de puncte si au ganduri mari sa ramana si dupa aceasta etapa tot la fel cu toate ca sunt constienti ca vor da peste unul dintre cei mai grei adversari din campionat si pe un teren unde cu greu se scot puncte.Liderul la zi merge la Cazanesti sa scoata maximul din acest meci mai ales ca echipa din Cazanesti nu da semne ca se acomodeaza cu aerul din liga4.Au incasat pana acum in doua meciuri doua scoruri de tenis si doresc ca sa se reabiliteze in fata propriilor suporteri cu o evolutie buna in fata celor din Tandarei.Oaspetii sunt pe val dupa cele doua succese si nu concep decat sa se intoarca acasa cu o victorie mai ales ca vor juca cu echipa cea mai slab cotata.Vicecampioana sezonului trecut merge la Munteni Buzau si nu are deloc un meci usor la aceasta deplasare deoarece echipa din Munteni debuteaza in aceasta zi in campionat la capitolul meciuri pe teren propriul.Pana acum acestia au jucat doua deplasari la Abatorul si Tandarei,doua echipe cu nume greu din campionat si unde nu s-au facut de ras ba din contra au castigat la Abatorul si au pierdut la mare lupta la Tandarei.Ramane de vazut cum se vor descurca si pe teren propriul mai ales ca intalnesc alt adversar greu.Viticola a pierdut in ultimile minute 3 puncte importante in debut la Radulesti remizand 2-2 dar au si avut noroc cu Abatorul acasa cand au marcat pe final cele doua goluri.Ramane de vazut daca vor avea aceiasi evolutie si in partida de azi.Tot un derby este si meciul de la Cocora intre doua echipe nou promovate care au facut pasul impreuna in liga4 in acest sezon cu exceptia celor de la Manasia care au trebuit sa treaca si de un meci de baraj.Pana acum ambele au avut evolutii oscilante.Manasia este la primul meci in deplasare in acest sezon deoarece au jucat doua etape doar acasa si au avut o infrangere si un succes.Cocora da semne de trezire la viata dupa victoria de la Grivita unde au castigat lejer cu 7-0 si prin lotul ce au sunt considerati ca fiind cu sanse reale sa cucereasca titlu de campioni.La Slobozia Abatorul este in cautarea primei victorii dupa ce au fost destul de aproape sa plece neinvinsi de la Fetesti runda trecuta cand au incasat doua goluri pe final.Blestemul ultimelor minute spera sa fie spart in jocul de azi cand vor juca cu Gheorghe Doja o echipa care nu prea se omoara cu firea la deplasari avand un 0-5 in etapa inaugurala la Amara.Si in fine jocul de la Radulesti cu doua echipe capabile de orice rezultat.Reviga a scos un egal acasa cu Amara si are un moral bun la acest meci in timp ce Radulesti este in cautarea primului succes din acest sezon cu toate ca au jucat un fotbal frumos in primele doua etape un 2-2 cu Viticola acasa si o infrangere la limita 3-4 la Doja.Ramane asadar sa vedem de unde sare iepurele cu surpriza in aceasta etapa si care va fi echipa ce continua cu maxim de puncte si dupa aceasta etapa.
LIGA4 ETAPA3
------------------------------------------------------
1 Victoria Tandarei 3 3 0 0 11 - 3 9
------------------------------------------------------
2 Recolta Gh. Lazar 3 3 0 0 10 - 4 9
3 Vointa Cocora 3 2 0 1 9 - 2 6
4 Victoria Mt. Buzau 3 2 0 1 4 - 3 6
5 C.S. Amara 3 1 1 1 8 - 5 4
6 FC Radulesti 3 1 1 1 8 - 7 4
7 Viticola Fetesti 3 1 1 1 4 - 3 4
8 Spicul Colilia 3 1 1 1 7 - 8 4
9 Unirea Grivita 3 1 1 1 6 - 12 4
10 Abatorul Slobozia 3 1 0 2 8 - 7 3
...........................................................
11 Unirea Manasia 3 1 0 2 8 - 9 3
12 Recolta Gh. Doja 3 1 0 2 6 - 14 3
------------------------------------------------
13 Vointa Reviga 3 0 1 2 2 - 5 1
14 AS Cazanesti 3 0 0 3 3 - 12 0
--------------------------------------------------
LIGA4 JUNIORI ETAPA3
REZULTATE OMOLOGATE
:cazanesti-tandarei 3-3,
cocora-manasia 3-3,
colilia-grivita 5-2,
amara-lazar 7-3,
radulesti-reviga 5-3,
abatorul-doja 1-2,
munteni-viticola 3-1
CLASAMENT
----------------------------------------------
1 Recolta Gh. Doja 3 3 0 0 12 - 7 9
----------------------------------------------
2 C.S Victoria Tandarei 3 2 1 0 10 - 5 7
3 Vointa Cocora 3 2 1 0 7 - 3 7
4 Viticola Agrofam Fetesti 3 2 0 1 9 - 3 6
5 Victoria Mt. Buzau 3 2 0 1 6 3 6
6 Spicul Colilia 3 2 0 1 8 - 10 6
7 AS Cazanesti 3 1 1 1 12 - 7 4
8 Unirea Manasia 3 1 1 1 6 - 9 4
9 C.S. Amara 3 1 0 2 13 - 11 3
10 Recolta Gh. Lazar 3 1 0 2 11 - 9 3
11 Vointa Reviga 3 1 0 2 5 - 8 3
12 FC Radulesti 3 1 0 2 6 - 10 3
13 Abatorul Slobozia 3 0 0 3 1 - 8 0
14 Unirea Grivita 3 0 0 3 3 - 15 0
stadion central-cazanesti
AS CAZANESTI-VICTORIA TANDAREI 1-4
arbitrii-zaharia andrei,mihalcea alexandru,moroianu marian
observator-aron rodel
stadion comunal-cocora
VOINTA COCORA-UNIREA MANASIA 2-0
arbitrii-zamfir marian,burlacu liviu,neacsa ionel
observator-jan puclici
stadion comunal-colilia
SPICUL COLILIA-UNIREA GRIVITA 4-4
arbitrii-bazac marius,borangic alin,ene andrei
observator-dragan vasile
stadion orasenesc amara
VICTORIA AMARA-RECOLTA GHEORGHE LAZAR 3-5
arbitrii-nitu gile,dimache ionut,munteanu ionut
observator-topor gheorghe
stadion comunal-radulesti
FC RADULESTI-VOINTA REVIGA 3-1
arbitrii-andrei gheorghe,bucurica alexandru,tricas roxana,
observator-marin ion
stadion comunal-munteni buzau
VICTORIA MUNTENI BUZAU-VITICOLA FETESTI 1-0
arbitrii-ion alexandru,ionescu radu,calinescu dragos
observator-bratu vasile
stadion abatorul slobozia
ABATORUL SLOBOZIA-RECOLTA GHEORGHE DOJA 6-2
arbitrii-modrea valentin,cliseru bogdan,paraiescu ionel
observator-tuican grigorie
Astazi au loc meciurile etapei cu numarul3 din cadrul campionatului judetean.Capul de afis va fi jocul de la Amara unde se intalnesc doua echipe cu pretentii la acest campionat si care sunt momentan neinvinse.Gazdele vin dupa un egal nescontat la Reviga unde au terminat doar 0-0 si au pierdut doua puncte destul de importante in economia finala a clasamentului si tocmai de aceea sunt obligati sa invinga in acest meci pentru a nu pierde contactul cu primul loc.Oaspetii sunt cu maxim de puncte si au ganduri mari sa ramana si dupa aceasta etapa tot la fel cu toate ca sunt constienti ca vor da peste unul dintre cei mai grei adversari din campionat si pe un teren unde cu greu se scot puncte.Liderul la zi merge la Cazanesti sa scoata maximul din acest meci mai ales ca echipa din Cazanesti nu da semne ca se acomodeaza cu aerul din liga4.Au incasat pana acum in doua meciuri doua scoruri de tenis si doresc ca sa se reabiliteze in fata propriilor suporteri cu o evolutie buna in fata celor din Tandarei.Oaspetii sunt pe val dupa cele doua succese si nu concep decat sa se intoarca acasa cu o victorie mai ales ca vor juca cu echipa cea mai slab cotata.Vicecampioana sezonului trecut merge la Munteni Buzau si nu are deloc un meci usor la aceasta deplasare deoarece echipa din Munteni debuteaza in aceasta zi in campionat la capitolul meciuri pe teren propriul.Pana acum acestia au jucat doua deplasari la Abatorul si Tandarei,doua echipe cu nume greu din campionat si unde nu s-au facut de ras ba din contra au castigat la Abatorul si au pierdut la mare lupta la Tandarei.Ramane de vazut cum se vor descurca si pe teren propriul mai ales ca intalnesc alt adversar greu.Viticola a pierdut in ultimile minute 3 puncte importante in debut la Radulesti remizand 2-2 dar au si avut noroc cu Abatorul acasa cand au marcat pe final cele doua goluri.Ramane de vazut daca vor avea aceiasi evolutie si in partida de azi.Tot un derby este si meciul de la Cocora intre doua echipe nou promovate care au facut pasul impreuna in liga4 in acest sezon cu exceptia celor de la Manasia care au trebuit sa treaca si de un meci de baraj.Pana acum ambele au avut evolutii oscilante.Manasia este la primul meci in deplasare in acest sezon deoarece au jucat doua etape doar acasa si au avut o infrangere si un succes.Cocora da semne de trezire la viata dupa victoria de la Grivita unde au castigat lejer cu 7-0 si prin lotul ce au sunt considerati ca fiind cu sanse reale sa cucereasca titlu de campioni.La Slobozia Abatorul este in cautarea primei victorii dupa ce au fost destul de aproape sa plece neinvinsi de la Fetesti runda trecuta cand au incasat doua goluri pe final.Blestemul ultimelor minute spera sa fie spart in jocul de azi cand vor juca cu Gheorghe Doja o echipa care nu prea se omoara cu firea la deplasari avand un 0-5 in etapa inaugurala la Amara.Si in fine jocul de la Radulesti cu doua echipe capabile de orice rezultat.Reviga a scos un egal acasa cu Amara si are un moral bun la acest meci in timp ce Radulesti este in cautarea primului succes din acest sezon cu toate ca au jucat un fotbal frumos in primele doua etape un 2-2 cu Viticola acasa si o infrangere la limita 3-4 la Doja.Ramane asadar sa vedem de unde sare iepurele cu surpriza in aceasta etapa si care va fi echipa ce continua cu maxim de puncte si dupa aceasta etapa.
LIGA4 ETAPA3
------------------------------------------------------
1 Victoria Tandarei 3 3 0 0 11 - 3 9
------------------------------------------------------
2 Recolta Gh. Lazar 3 3 0 0 10 - 4 9
3 Vointa Cocora 3 2 0 1 9 - 2 6
4 Victoria Mt. Buzau 3 2 0 1 4 - 3 6
5 C.S. Amara 3 1 1 1 8 - 5 4
6 FC Radulesti 3 1 1 1 8 - 7 4
7 Viticola Fetesti 3 1 1 1 4 - 3 4
8 Spicul Colilia 3 1 1 1 7 - 8 4
9 Unirea Grivita 3 1 1 1 6 - 12 4
10 Abatorul Slobozia 3 1 0 2 8 - 7 3
...........................................................
11 Unirea Manasia 3 1 0 2 8 - 9 3
12 Recolta Gh. Doja 3 1 0 2 6 - 14 3
------------------------------------------------
13 Vointa Reviga 3 0 1 2 2 - 5 1
14 AS Cazanesti 3 0 0 3 3 - 12 0
--------------------------------------------------
LIGA4 JUNIORI ETAPA3
REZULTATE OMOLOGATE
:cazanesti-tandarei 3-3,
cocora-manasia 3-3,
colilia-grivita 5-2,
amara-lazar 7-3,
radulesti-reviga 5-3,
abatorul-doja 1-2,
munteni-viticola 3-1
CLASAMENT
----------------------------------------------
1 Recolta Gh. Doja 3 3 0 0 12 - 7 9
----------------------------------------------
2 C.S Victoria Tandarei 3 2 1 0 10 - 5 7
3 Vointa Cocora 3 2 1 0 7 - 3 7
4 Viticola Agrofam Fetesti 3 2 0 1 9 - 3 6
5 Victoria Mt. Buzau 3 2 0 1 6 3 6
6 Spicul Colilia 3 2 0 1 8 - 10 6
7 AS Cazanesti 3 1 1 1 12 - 7 4
8 Unirea Manasia 3 1 1 1 6 - 9 4
9 C.S. Amara 3 1 0 2 13 - 11 3
10 Recolta Gh. Lazar 3 1 0 2 11 - 9 3
11 Vointa Reviga 3 1 0 2 5 - 8 3
12 FC Radulesti 3 1 0 2 6 - 10 3
13 Abatorul Slobozia 3 0 0 3 1 - 8 0
14 Unirea Grivita 3 0 0 3 3 - 15 0
LIGA5 ETAPA4
SERIA1...TRAIAN PIERDE LA KOGALNICEANU
JUNIORI..RECOLTA BOGATA DE PUNCTE IN BARAGAN..
SERIA2..FULGERUL ELECTROCUTEAZA BARCANESTIUL...
JUNIORI...COSERENI LIDER SURPRIZA..
seria1(sb.08.09.12 juniorii h15.00 seniorii h17.00)
UNIREA M.KOGALNICEANU-FC TRAIAN 3-1
RAPID PERIETI-FC MOVILA 2-5
VIITORUL PLATONESTI-RECOLTA SAVENI 6-4
INTER STELNICA-ALBESTI08 1-2
DUNAREA GIURGENI-VOINTA SCANTEIA 3-0
AGRONOMIA BUCU-GLORIA GURA IALOMITEI 0-3
ANDRIAS ANDRASESTI-VOINTA BRANCOVENI 4-0
GLORIA OGRADA-VIITORUL VALEA CIORII 2-1
BARAGANUL CIULNITA-AS OREZU 3-0
LIGA5 SERIA1 ETAPA4
-------------------------------------------------
1.Gloria Gura Ialomitei 4 3 1 0 12 - 7 10
--------------------------------------------------
2 FC Traian 4 3 0 1 18 - 8 9
..............................................
3 Dunarea Giurgeni 4 3 0 1 16 - 10 9
4 Andrias Andrasesti 4 3 0 1 8 - 3 9
5 Gloria Ograda 4 3 0 1 8 - 7 9
6 Baraganul Ciulnita 4 2 0 2 9 - 4 6
7 Viitorul Platonesti 4 2 0 2 15 - 12 6
8 Vointa Brincoveni 4 2 0 2 10 - 9 6
9 AS Orezu 4 2 0 2 8 - 7 6
10 Recolta Saveni 4 2 0 2 14 - 16 6
11 Vointa Bratianu Scanteia 4 2 0 2 11 - 13 6
12 Albesti 08 4 2 0 2 8 - 10 6
13 Unirea M.Kogalniceanu 4 2 0 2 8 - 11 6
14 Agronomia Bucu 4 1 0 3 10 - 12 3
15 FC Movila 4 1 0 3 10 - 14 3
16 Rapid Perieti 4 1 0 3 9 - 15 3
-------------------------------------------------
17 Viitorul Valea Ciorii 4 1 0 3 7 - 17 3
18 FC Inter Stelnica 4 0 1 3 6 - 12 1
-------------------------------------------------
LIGA5 JUNIORI ETAPA4 SERIA1
REZULTATE OMOLOGATE
:kogalniceanu-traian 1-1,
perieti-movila 5-4
,platonesti-saveni 3-6,
stelnica-albesti 3-0,
giurgeni-scanteia 1-2,
bucu-gura 3-0,
andrasesti-brancoveni 0-0
,ograda-valea 4-1,
ciulnita-orezu 5-0
CLASAMENT
-------------------------------------------------
1 Baraganul Ciulnita 4 4 0 0 14 - 3 12
------------------------------------------------
2 Recolta Saveni 4 3 0 1 22 - 8 9
3 Agronomia Bucu 4 3 0 1 18 - 8 3 9
4 Albesti 08 4 3 0 1 8 - 4 9
5 Vointa Bratianu Scanteia 4 3 0 1 12 - 10 9
6 Gloria Gura Ialomitei 4 2 1 1 8 - 5 7
7 Andrias Andrasesti 4 2 1 1 5 - 2 7
8 Unirea M.Kogalniceanu 4 2 1 1 9 - 7 7
9 Viitorul Valea Ciorii 4 2 0 2 7 - 7 6
10 Vointa Brincoveni 4 1 2 1 10 - 8 - 5
11 Inter Stelnica 4 1 1 2 7 - 7 4
12 FC Traian 4 1 1 2 8 - 9 4
13 Viitorul Platonesti 4 1 1 2 9 - 14 4
14 Gloria Ograda 4 1 0 3 12 - 17 3
15 FC Movila 4 1 0 3 10 - 16 3
16 Rapid Perieti 4 1 0 3 9 - 19 3
17 AS Orezu 4 1 0 3 6 - 19 3
18 Dunarea Giurgeni 4 0 0 4 2 - 13 0
seria2(dum.09.09.12 juniorii h15.00 seniorii h17.00)
JUVENTUS BORANESTI-UNIREA SARATENI 3-5
FC DRIDU-INFRATIREA JILAVELE 3-5
VOINTA MAIA-PROGRESUL SFANTUL GHEORGHE 2-0
LIBERTATEA SALCIOARA-STARUINTA BROSTENI 1-1
SECUNDA ADANCATA-UNIREA FIERBINTI 2-1
FULGERUL FIERBINTI-RECOLTA BARCANESTI 4-1
UNIREA ION ROATA-AIVA RASI 3-0
RECOLTA MALU ROSU-VIITORUL MOLDOVENI 6-1
AS COSERENI-VIITORUL2 AXINTELE 0-1
LIGA5 SERIA2 ETAPA4
----------------------------------------------
1 Infratirea Jilavele 4 4 0 0 18 - 5 12
----------------------------------------------
2 Recolta Malu Rosu 4 3 1 0 15 - 3 10
.........................................................
3 Fulgerul Fierbinti 4 3 1 0 13 - 2 10
4 Unirea Ion Roata 4 3 1 0 11 - 5 10
5 Unirea Fierbinti 4 3 0 1 12 - 4 9
6 Unirea Sarateni 4 3 0 1 15 - 16 9
7 Libertatea Salcioara 4 2 1 1 7 - 9 7
8 Recolta Barcanesti 4 2 0 2 18 - 10 6
9 Secunda Adincata 4 2 0 2 11 - 13 6
10 AS Cosereni 4 1 1 2 7 - 6 4
11 Viitorul Moldoveni 4 1 1 2 10 - 10 4
12 Viitorul2 Axintele 4 1 1 2 5 - 7 4
13 Staruinta Brosteni 4 1 1 2 7 - 10 4
14 FC Dridu 4 1 0 3 10 - 12 3
15 Progresul Sf. Gheorghe 4 1 0 3 5 - 12 3
16 Vointa Maia 4 1 0 3 5 - 15 3
-------------------------------------------------
17 Juventus Boranesti 4 0 0 4 4 - 17 0
18 Aiva Rasi 4 0 0 4 1 - 18 0
-------------------------------------------------
LIGA5 JUNIORI ETAPA4 SERIA2
REZULTATE OMOLOGATE:
boranesti-sarateni 3-0,
dridu-jilavele 4-1,
maia-sf.gheorghe 1-0,
salcioara-brosteni 2-2,
adancata-un.fierbinti 2-0,
fulgerul-barcanesti 3-2,
ion roata-rasi 3-0,
malu rosu-moldoveni 1-1,
cosereni-axintele2 1-1
CLASAMENT
-------------------------------------------
1 AS Cosereni 4 3 1 0 13 - 5 1 10
-------------------------------------------
2 Viitoru2l Axintele 4 3 1 0 10 - 4 10
3 Recolta Barcanesti 4 3 0 1 17 - 5 9
4 FC Dridu 4 3 0 1 17 - 6 9
5 Infratirea Jilavele 4 3 0 1 15 - 5 9
6 Unirea Fierbinti 4 3 0 1 9 - 4 9
7 Secunda Adincata 4 3 0 1 8 - 6 9
8 Fulgerul Fierbinti 4 2 1 1 7 - 7 7
9 Staruinta Brosteni 4 2 1 1 10 - 11 7
10 Viitorul Moldoveni 4 1 2 1 7 - 4 5
11 Recolta Malu Rosu 4 1 1 2 12 - 9 4
12 Libertatea Salcioara 4 1 1 2 9 - 9 4
13 Juventus Boranesti 4 1 0 3 6 - 13 3
14 Unirea Ion Roata 4 1 0 3 4 - 12 3
15 Vointa Maia 4 1 0 3 3 - 12 3
16 Unirea Sarateni 4 1 0 3 3 - 15 3
17 Aiva Rasi 4 0 0 4 4 - 15 0
18 Progresul Sf. Gheorghe 4 0 0 4 0 - 12 0
UNIREA M.KOGALNICEANU-FC TRAIAN 3-1
RAPID PERIETI-FC MOVILA 2-5
VIITORUL PLATONESTI-RECOLTA SAVENI 6-4
INTER STELNICA-ALBESTI08 1-2
DUNAREA GIURGENI-VOINTA SCANTEIA 3-0
AGRONOMIA BUCU-GLORIA GURA IALOMITEI 0-3
ANDRIAS ANDRASESTI-VOINTA BRANCOVENI 4-0
GLORIA OGRADA-VIITORUL VALEA CIORII 2-1
BARAGANUL CIULNITA-AS OREZU 3-0
LIGA5 SERIA1 ETAPA4
-------------------------------------------------
1.Gloria Gura Ialomitei 4 3 1 0 12 - 7 10
--------------------------------------------------
2 FC Traian 4 3 0 1 18 - 8 9
..............................................
3 Dunarea Giurgeni 4 3 0 1 16 - 10 9
4 Andrias Andrasesti 4 3 0 1 8 - 3 9
5 Gloria Ograda 4 3 0 1 8 - 7 9
6 Baraganul Ciulnita 4 2 0 2 9 - 4 6
7 Viitorul Platonesti 4 2 0 2 15 - 12 6
8 Vointa Brincoveni 4 2 0 2 10 - 9 6
9 AS Orezu 4 2 0 2 8 - 7 6
10 Recolta Saveni 4 2 0 2 14 - 16 6
11 Vointa Bratianu Scanteia 4 2 0 2 11 - 13 6
12 Albesti 08 4 2 0 2 8 - 10 6
13 Unirea M.Kogalniceanu 4 2 0 2 8 - 11 6
14 Agronomia Bucu 4 1 0 3 10 - 12 3
15 FC Movila 4 1 0 3 10 - 14 3
16 Rapid Perieti 4 1 0 3 9 - 15 3
-------------------------------------------------
17 Viitorul Valea Ciorii 4 1 0 3 7 - 17 3
18 FC Inter Stelnica 4 0 1 3 6 - 12 1
-------------------------------------------------
LIGA5 JUNIORI ETAPA4 SERIA1
REZULTATE OMOLOGATE
:kogalniceanu-traian 1-1,
perieti-movila 5-4
,platonesti-saveni 3-6,
stelnica-albesti 3-0,
giurgeni-scanteia 1-2,
bucu-gura 3-0,
andrasesti-brancoveni 0-0
,ograda-valea 4-1,
ciulnita-orezu 5-0
CLASAMENT
-------------------------------------------------
1 Baraganul Ciulnita 4 4 0 0 14 - 3 12
------------------------------------------------
2 Recolta Saveni 4 3 0 1 22 - 8 9
3 Agronomia Bucu 4 3 0 1 18 - 8 3 9
4 Albesti 08 4 3 0 1 8 - 4 9
5 Vointa Bratianu Scanteia 4 3 0 1 12 - 10 9
6 Gloria Gura Ialomitei 4 2 1 1 8 - 5 7
7 Andrias Andrasesti 4 2 1 1 5 - 2 7
8 Unirea M.Kogalniceanu 4 2 1 1 9 - 7 7
9 Viitorul Valea Ciorii 4 2 0 2 7 - 7 6
10 Vointa Brincoveni 4 1 2 1 10 - 8 - 5
11 Inter Stelnica 4 1 1 2 7 - 7 4
12 FC Traian 4 1 1 2 8 - 9 4
13 Viitorul Platonesti 4 1 1 2 9 - 14 4
14 Gloria Ograda 4 1 0 3 12 - 17 3
15 FC Movila 4 1 0 3 10 - 16 3
16 Rapid Perieti 4 1 0 3 9 - 19 3
17 AS Orezu 4 1 0 3 6 - 19 3
18 Dunarea Giurgeni 4 0 0 4 2 - 13 0
seria2(dum.09.09.12 juniorii h15.00 seniorii h17.00)
JUVENTUS BORANESTI-UNIREA SARATENI 3-5
FC DRIDU-INFRATIREA JILAVELE 3-5
VOINTA MAIA-PROGRESUL SFANTUL GHEORGHE 2-0
LIBERTATEA SALCIOARA-STARUINTA BROSTENI 1-1
SECUNDA ADANCATA-UNIREA FIERBINTI 2-1
FULGERUL FIERBINTI-RECOLTA BARCANESTI 4-1
UNIREA ION ROATA-AIVA RASI 3-0
RECOLTA MALU ROSU-VIITORUL MOLDOVENI 6-1
AS COSERENI-VIITORUL2 AXINTELE 0-1
LIGA5 SERIA2 ETAPA4
----------------------------------------------
1 Infratirea Jilavele 4 4 0 0 18 - 5 12
----------------------------------------------
2 Recolta Malu Rosu 4 3 1 0 15 - 3 10
.........................................................
3 Fulgerul Fierbinti 4 3 1 0 13 - 2 10
4 Unirea Ion Roata 4 3 1 0 11 - 5 10
5 Unirea Fierbinti 4 3 0 1 12 - 4 9
6 Unirea Sarateni 4 3 0 1 15 - 16 9
7 Libertatea Salcioara 4 2 1 1 7 - 9 7
8 Recolta Barcanesti 4 2 0 2 18 - 10 6
9 Secunda Adincata 4 2 0 2 11 - 13 6
10 AS Cosereni 4 1 1 2 7 - 6 4
11 Viitorul Moldoveni 4 1 1 2 10 - 10 4
12 Viitorul2 Axintele 4 1 1 2 5 - 7 4
13 Staruinta Brosteni 4 1 1 2 7 - 10 4
14 FC Dridu 4 1 0 3 10 - 12 3
15 Progresul Sf. Gheorghe 4 1 0 3 5 - 12 3
16 Vointa Maia 4 1 0 3 5 - 15 3
-------------------------------------------------
17 Juventus Boranesti 4 0 0 4 4 - 17 0
18 Aiva Rasi 4 0 0 4 1 - 18 0
-------------------------------------------------
LIGA5 JUNIORI ETAPA4 SERIA2
REZULTATE OMOLOGATE:
boranesti-sarateni 3-0,
dridu-jilavele 4-1,
maia-sf.gheorghe 1-0,
salcioara-brosteni 2-2,
adancata-un.fierbinti 2-0,
fulgerul-barcanesti 3-2,
ion roata-rasi 3-0,
malu rosu-moldoveni 1-1,
cosereni-axintele2 1-1
CLASAMENT
-------------------------------------------
1 AS Cosereni 4 3 1 0 13 - 5 1 10
-------------------------------------------
2 Viitoru2l Axintele 4 3 1 0 10 - 4 10
3 Recolta Barcanesti 4 3 0 1 17 - 5 9
4 FC Dridu 4 3 0 1 17 - 6 9
5 Infratirea Jilavele 4 3 0 1 15 - 5 9
6 Unirea Fierbinti 4 3 0 1 9 - 4 9
7 Secunda Adincata 4 3 0 1 8 - 6 9
8 Fulgerul Fierbinti 4 2 1 1 7 - 7 7
9 Staruinta Brosteni 4 2 1 1 10 - 11 7
10 Viitorul Moldoveni 4 1 2 1 7 - 4 5
11 Recolta Malu Rosu 4 1 1 2 12 - 9 4
12 Libertatea Salcioara 4 1 1 2 9 - 9 4
13 Juventus Boranesti 4 1 0 3 6 - 13 3
14 Unirea Ion Roata 4 1 0 3 4 - 12 3
15 Vointa Maia 4 1 0 3 3 - 12 3
16 Unirea Sarateni 4 1 0 3 3 - 15 3
17 Aiva Rasi 4 0 0 4 4 - 15 0
18 Progresul Sf. Gheorghe 4 0 0 4 0 - 12 0
LIGA6 ETAPA3
SERIA1..STIINTA TRECE DE EXAMENUL LA AGRONOMIE....
SERIA2..ALEXENI MERGE MAI DEPARTE..
REZULTATE OMOLOGATE:
stiinta-bucu2 2-0,
bordusani-ciulnita2 3-1,
fetesti2-fair play 4-1,
orboesti-buesti 3-6,
iazu-omega 2-1
,biruinta-marculesti 8-6,
vladeni-gimbasani 0-1,
stejarul-paltinis 4-4
Clasament LIGA6 SERIA1 ETAPA3
1 Rapid2 Fetesti 3 3 0 0 16 - 3 9
2 Stiinta Slobozia 3 3 0 0 13 - 3 9
3 Victoria Bordusani 3 2 1 0 8 - 2 7
4 Agronomia2 Bucu 3 2 0 1 8 - 3 6
5 Spartacus Iazu 3 2 0 1 10 - 7 6
6 Biruinta Sb. Noua 3 2 0 1 14 - 13 6
7 Real Gimbasani 3 2 0 1 8 - 7 6
8 Spicul Vladeni 3 1 1 1 10 - 8 - 4
9 Spicul Marculesti 3 1 0 2 12 - 13 0 3
10 Recolta Buesti 3 1 0 2 8 - 11 3
11 Vointa Orboesti 3 1 0 2 8 - 11 3
12 Omega Milosesti 3 1 0 2 4 - 12 3
13 Sport Paltinis 3 0 2 1 10 - 13 2
14 Fair-Play Slobozia Noua 3 0 1 2 5 - 9 1
15 Inter Stejaru 3 0 1 2 8 - 15 1
16 Baraganul2 Ciulnita 3 0 0 3 1 - 13 0
REZULTATE OMOLOGATE:
rosiori-movilita 3-0
,macrisului-rovine 1-2,
cocora2-st.borduselul 5-0
,barbulesti-garbovi 3-5,
brosteni-alexeni 1-3
,din.borduselul-patru frati 5-0
Clasament LIGA6 SERIA2 ETAPA3
1.Gloria Alexeni 3 3 0 0 10 - 1 9
2.Unirea Girbovi 3 2 0 1 10 - 6 6
3.Vointa2 Cocora 3 2 0 1 9 - 5 6
4.Victoria Rosiori 3 2 0 1 5 - 3 6
5.Avantul Rovine 3 2 0 1 7 - 6 6
6.FC Movilita 2 1 0 1 9 - 6 3
7.Athletic Valea Macrisului 3 1 0 2 7 - 8 3
8.Avantul Grindu 2 1 0 1 7 - 8 3
9.Unirea Patru Frati 3 1 0 2 7 - 10 3
10.Vointa Barbulesti 3 1 0 2 7 - 10 3
11.Dinamo Borduselu 3 1 0 2 5 - 8 3
12.Infratirea2 Jilavele 2 1 0 1 7 - 11 3
13.Steaua Borduselu 3 1 0 2 3 - 8 3
14AS.Brosteni 2 0 0 2 5 - 8
stiinta-bucu2 2-0,
bordusani-ciulnita2 3-1,
fetesti2-fair play 4-1,
orboesti-buesti 3-6,
iazu-omega 2-1
,biruinta-marculesti 8-6,
vladeni-gimbasani 0-1,
stejarul-paltinis 4-4
Clasament LIGA6 SERIA1 ETAPA3
1 Rapid2 Fetesti 3 3 0 0 16 - 3 9
2 Stiinta Slobozia 3 3 0 0 13 - 3 9
3 Victoria Bordusani 3 2 1 0 8 - 2 7
4 Agronomia2 Bucu 3 2 0 1 8 - 3 6
5 Spartacus Iazu 3 2 0 1 10 - 7 6
6 Biruinta Sb. Noua 3 2 0 1 14 - 13 6
7 Real Gimbasani 3 2 0 1 8 - 7 6
8 Spicul Vladeni 3 1 1 1 10 - 8 - 4
9 Spicul Marculesti 3 1 0 2 12 - 13 0 3
10 Recolta Buesti 3 1 0 2 8 - 11 3
11 Vointa Orboesti 3 1 0 2 8 - 11 3
12 Omega Milosesti 3 1 0 2 4 - 12 3
13 Sport Paltinis 3 0 2 1 10 - 13 2
14 Fair-Play Slobozia Noua 3 0 1 2 5 - 9 1
15 Inter Stejaru 3 0 1 2 8 - 15 1
16 Baraganul2 Ciulnita 3 0 0 3 1 - 13 0
REZULTATE OMOLOGATE:
rosiori-movilita 3-0
,macrisului-rovine 1-2,
cocora2-st.borduselul 5-0
,barbulesti-garbovi 3-5,
brosteni-alexeni 1-3
,din.borduselul-patru frati 5-0
Clasament LIGA6 SERIA2 ETAPA3
1.Gloria Alexeni 3 3 0 0 10 - 1 9
2.Unirea Girbovi 3 2 0 1 10 - 6 6
3.Vointa2 Cocora 3 2 0 1 9 - 5 6
4.Victoria Rosiori 3 2 0 1 5 - 3 6
5.Avantul Rovine 3 2 0 1 7 - 6 6
6.FC Movilita 2 1 0 1 9 - 6 3
7.Athletic Valea Macrisului 3 1 0 2 7 - 8 3
8.Avantul Grindu 2 1 0 1 7 - 8 3
9.Unirea Patru Frati 3 1 0 2 7 - 10 3
10.Vointa Barbulesti 3 1 0 2 7 - 10 3
11.Dinamo Borduselu 3 1 0 2 5 - 8 3
12.Infratirea2 Jilavele 2 1 0 1 7 - 11 3
13.Steaua Borduselu 3 1 0 2 3 - 8 3
14AS.Brosteni 2 0 0 2 5 - 8
LIGA2 SERIA1 ETAPA1
...UNIREA A PRIVIT DE LA DISTANTA PRIMA ETAPA...
L2s1-etp1(sb.01.09.12)
CHINDIA TÂRGOVIŞTE - CF BRĂILA 2-4
Arbitru: Lucian Rusandu; Asistenţi: Imre-Laszlo Bucşi şi Joszef Peter (toţi din Sfântu Gheorghe)
Chindia: Perianu - Buşu, Morariu, Pătru, S. Rădoi (cpt.), I. Şerban, Al. Băluţă, R. Dobre, A. Petrea, R. Verdeş, Cr. Cherchez
Rezerve: I. Popescu - I. Radu, Voduţ, Gavrilă, Ispas, , M. Avram, Voineag
Antrenor: Flavius Stoican
Brăila: Bunduc - Bosoi (cpt), L. Ivan, D. Ignat, D. Sânmărtean, Pungă, Ochia, Puşcaşu, S. Frunză, Ad. Cimpeanu, Ciocâlteu
Rezerve: Leu - Bălţoi, Spiridon, B. Rusu, M. Dima, Braha, M. Voicu
Antrenor: Alin Pânzaru
DUNĂREA GALAŢI - CS OTOPENI 0-2
Arbitru: Dragoş Teodor (Constanţa); Asistenţi: Mircea Mihail Grigoriu (Bucureşti) şi Paul Dimancea (Constanţa).
Dunărea: Măstăcan - D. Cristescu, Căldăraru, Ghiocel, L. Radu - L. Chiriac, S. Cucu - M. Iancu, I. Enache (cpt.), A. Cristea - Ginghină
Rezerve: Comănescu - I. Dragomir, S. Drăgan, D. Popescu, Chelaru, A. Grosu. Hristian
Antrenor: Eugen Baştină
Otopeni: Bucuroiu - Vlaicu, Răvoiu, Vătavu, B. Dumitru - Bardu, Dedu, Otvoş, G. Ghiţă - Pălimaru, Fl. Manea
Otopeni: M. Oltean - Fl. Pană, Cl. Dumitrescu, L. Pîrvu, M. Roman, Bucă, V. Alexandru.
Antrenor: Ion Viore
DINAMO2 BUCUREŞTI - SĂGEATA NĂVODARI 0-3
Arbitru: George Rădulescu (Bucureşti); Asistenţi: Ionuţ Babadac (Alexandria) şi Ionuţ Marius Bobe (Videle).
Dinamo2: Râmniceanu - Homei, Ioniţă, Crăciun, Burnea - Buia, Şt. Viorel, Stan, Stanca - Neculai, Bitez
Rezerve: Mutiu - Dobrosavlevici, Ghinea, Cazacu, Ursache, Vasile, Balint
Antrenor: Ilie Alexe
Săgeata: Viciu - Popa, Diaby, Oprea, Tigoianu - Vezan, Apostol, Goşa, Bar - L. Rusu, Zaharia
RezerevE: Gordin - Pecarov, Vârtic, Dumiru, Tudorache, Jianu, Pleniceanu
Antrenor: Aurel Şunda
FARUL CONSTANŢA - SPORTUL STUDENŢESC 0-2
Arbitru: Cătălin Buşi (Râmnicu Vâlcea); Asistenţi: Marius Cristian Marchidanu (Brăila) şi Florin Pucheanu (Ulmi).
Farul: Curcă (cpt.) - Băjan, Stegaru, Ţabără, V. Sandu - Coteanu, Buzea, D. Bârlădeanu, Ivanovici - M. Matei, S. Chiţu
Rezerve: Neagu - Stoianof, Olteanu, Ghenciu, B. Nicola, Săceanu, B. Popa
Antrenor: Ion Barbu
Sportul: Ormenişan - Beţa, D. Lungu, V. Lavăr, Ghinga, I. Şerban, A. Nistor, R. Patriche, L. Dobre, Novac, R. Farmache
Rezerve: Vâlceanu - C. Ciobanu, S. Ciobanu, Kassai, Bg. Barbu, A. Ovidiu, A. Mărgărit
Antrenor: Eusebiu Tudor
RAPID CFR SUCEAVA - DELTA TULCEA 2-3
Arbitru: Emil Voicu (Bacău); Asistenţi: Nicolae Megheşan (Târnăveni) şi George Marian Fridl (Comăneşti).
Rapid Suceava: Pascal - Bosâncu, Fl. Plămadă, Lozneanu, Semeghin, I. Plămadă, Gheorghiu, Velescu, Cainari, Homneac, Negru
Delta Tulcea: Stoicescu - Filip, Mişelăricu, Marincău, Coconaşu, N. Creţu, V. Creţu, Câju, Mansour, Pantelie, Neagu
ACS BUFTEA - FCM BACĂU 3-0m.v
Arbitru: Florin Miron (Bucureşti); Asistenţi: Adrian Popescu (Craiova) şi Speranţa Popescu (Bucureşti).
Echipa oaspete nu se prezintă la meci, astfel că ilfovenii au câştigat meciul la "masa verde".
UNIREA SLOBOZIA - CALLATIS MANGALIA
Nu se dispută deoarece oaspeţii s-au retras din campionat.
FC BOTOŞANI stă
L2s2-etp1 clasament
-----------------------------:
1.buftea 1 1 0 0 3-0 3
2.navodari 1 1 0 0 3-0 3
------------------------------
3.braila 1 1 0 0 4-2 3
4.otopeni 1 1 0 0 2-0 3
5.sportul 1 1 0 0 2-0 3
6.delta 1 1 0 0 3-2 7.
7.botosani 0 0 0 0 0-0 0
8.SLOBOZIA 0 0 0 0 0-0 0
9.rapid sv 1 0 0 1 2-3 0
10.targoviste 1 0 0 1 2-4 0
----------------------------------
11.farul 1 0 0 1 0-2 0
12 dun.galati 1 0 0 1 0-2 0
13.bacau 1 0 0 1 0-3 0
14.dinamo2 1 0 0 1 0-3 0
----------------------------------
...LIGA3 SERIA2 ETAPA1...
RAPIDUL FETESTEAN OPRESTE ELICIILE CELOR DIN BAIA...
AXINTELE DERAIAZA MICUL RAPID BUCURESTEAN...
RAPID FETESTI-EOLICA DOBROGEA BAIA 3-1(2-1)
stadion-municipal Fetesti
teren-bun acoperit cu iarba
vreme-buna pentru fotbal 24 grade C
spectatori-circa 400
arbitrii-ionascu laurentiu(buzau),constantin laurentiu(buzau),andreiu silviu(buzau)
observatori-radu petre(bucuresti),tolea constantin(galati)
palmares direct-nu s-au mai intalnit in liga3
RAPID FETESTI
echipament:sort alb tricouri albe
linie clasament general-0 0 0 0 0-0 0
linie clasament acasa-0 0 0 0 0-0 0
rezultate acasa-
EOLICA BAIA
echipament:sort albastru tricouri albastre
linie clasament general-0 0 0 0 0-0 0
linie clasament deplasare-0 0 0 0 0-0 0
rezultate deplasare
COMENTARIU MECI
Rapidul fetestean revine in elita de seama a fotbalului romanesc intre primele 100 echipe din Romania dupa o absenta de peste 20 de ani si acest lucru avea sa atraga ca un magnet spectatorii la stadionul municipal din localitate dornici sa asiste la alt gen de fotbal fata de cel din campionatele judetene.Echipa noastra incepe destul de timida acest meci si oaspetii simt acest lucru si pun in pericol poarta lui Gandac in ca din start cand la prima faza un sut foarte periculos al tanarului Carabela avea sa fie scos cu greu in corner de Gandac.Sa notam si un fapt inedit petrecut in primul 11 dupa multi ani de zile in componenta acestuia nu s-a aflat nici un jucator fetestean get beget doar pe lista de rezerve figurand Tonea si Clinciu,astfel ca in teren s-au duelat doar dobrogenii intre ei cu o singura exceptiile Ivan si Marcu din tabara noastra unul provenind din judetul vecin Calarasi si ultimul din Slobozia.Cum spuneam oaspetii simt ca echipa noastra este nesigura si acuza tracul debutului in liga3 astfel ca in min10 acelasi tanar Carabela prinde un sut de exceptie de la peste 30 de metrii direct in vinclu portii lui Gandac deschizand scorul.GOOL 0-1.Rapidistii acuza vadit golul primit si sunt parca hipnotizati de driblingurile lui Carabela care mai da o data emotii echipei noastre in minutul 35 cand scapa in dribling in viteza de la centru terenului si ramas singur cu Gandac la 12 metrii de poarta suteaza pe jos dar portarul fetestean iese inspirat si se intande serios retinand mingea si reusind astfewl sa scape echipa noastra de un gol care ar fi fost crucial in economia ulterioara a partidei.Minutul 36 Ivan face o faza buna pe partea dreapta si centreaza perfect din aproprierea liniei de fund a terenului cu bolta in careul oaspetilor la coltul careului mic si cu capul Pena reuseste sa egaleze.GOOOOOOOLLLLL 1-1.In minutul 38 Gandac mai salveaza odata echipa noastra reusind sa devieze de sub transversala in corner mingea trimisa de acelasi Carabela care face ce vrea cu fundasii fetesteni .In ultimul minut al primei reprize Pena scapa singur pe extrema intra in careul de 16 metrii dar trage cu sete cu putin peste transervala portii dobrogene.Prelungirile primei reprize aveau sa fie cu noroc pentru echipa noastra deoarece Banioti insista la o minge ce parea pierduta in aut de poarta,portarul oaspetilor se invita cu un fundas de la oaspeti jucatorul fetestean profita centreaza in careu iar din interiorul suprafatei careului mic un jucator de la Baia in incercarea de a trimite mingea in corner o trimite in propria poarta.GOOOOOOOLLLLL 2-1.Acesta avea sa fie si scorul consemnat la pauza dupa o prima repriza destul de echilibrata cu o posesie mai buna a oaspetilor si cu un Gandac inger salvator pentru echipa noastra deoarece la golul primit nu i se pot imputa prea multe executia jucatorului dobrogean fiind una cum rar se vede la un meci de fotbal.Partea secunda echipa noastra inceraca sa puna stapanire pe joc dupa ce au fost pusi in dificultate de cei din Baia.Vine minutul 60 cand la o succesiune de cornere la poarta oaspete,Nedelea gaseste o centrare perfecta pentru un nou gol marcat de Pena tot cu capul specialitatea casei.GOOOOOOOOOLLLL 3-1 pentru echipa noastra si tribunele exulta de bucurie.Banioti incearca si el poarta de la distanta in minutul 63 cu o lovitura libera de la peste 35 metrii executata inselator cu bolta direct in vinclu portii oaspete dar portarul reuseste sa boxeze cu greu in corner.Sa reamintim ca la pauza portarul oaspetilor a fost schimbat cu un jucator de camp de rezerva,deoarece titularul s-a accidentat la finalul primei reprize si nu a mai putut continua meciul.La avantajul celor doua goluri jocul incepe sa scada in intensitate,oaspetii cazand fizic probabil si de faptul ca dimensiunile terenului fetestean sunt cu mult peste cele intalnite de acestia dar mai ales de efortul depus in prima repriza.Incep sa apara si afaulturile de joc din ce in ce mai dese jocul devine foarte fragmentat astfel ca ocaziile la cele doua porti lipsesc cu desavarsire.Apar astfel si cartonasele galbene dar si schimbarile in ambele tabere.Incepem sa ne uitam din ce in ce mai des la ceas asteptand sa treaca timpul si sa obtinem astfel prima victorie chiar daca jocul facut de echipa noastra nu a fost unul tocmai stralucit,in esenta punctele conteaza acum la primul meci jucat acasa.Finalul de meci este al echipei noastre care incearca sa plimbe cat mai mult mingea in jumatatea proprie de teren si astfel sa aibe o posesie cat mai multa nelasandu-le celor din Baia prilejul de a ataca poarta noastra.Nervii cedezeala la final si Curumi de la oaspeti este eliminat pentru un gest nesportiv la adresa centralului.Brigada de arbitrii s-a achitat foarte bine de sarcini astfel ca rezultatul final nu poate fi contestat de nimeni.Un meci greu cu un adversar care a pus serioase probleme in special prin acest tanar jucator CARABELA care la cei 16 ani a lasat o impresie deosebita publicului.Sa ascoatem in evidenta si jocul bun facut de GANDAC care a tinut in viata echipa noastra la scorul de 0-1,evolutia foarte buna a lui NEDELEA,GHITA si in mod special a lui NEDELEA argintul viu de la mijlocul terenului fetestean care a semanat de fiecare data panica in defensiva oaspetilor.Fara doar si poate titlu de cel mai bun jucator revine lui PENA autorul celor doua goluri care aduc astfel primele puncte in clasament echipei noastre la meciul cu numarul 400 in liga3.
..FELICITARI ECHIPEI PENTRU ACEST REZULTAT SI MULT SUCCES MAI DEPARTE...
RAPID:1)gandac,3)erakay,18)marcu,19)blanita,5)ghita,20)nedelea,8)banioti,11)l.stefan,16)ivan,10)d.marian,14)pena
au mai jucat:
16)ivan-4)tonea 10)d.marian-7)stanciu 8)banioti-15)chirila 11)l.stefan-9)clinciu
rezerve:12)d.florea,vintila,
DIRECTOR TEHNIC:marius munteanu
ANTRENOR PRINCIPAL:gigel stoica
ANTRENOR SECUND:ninel pioaru
accidentati:marin,ciubuc,petrus,ureche
cartonas galben:tonea
articol preluat de pe site-ul www.fcrapidfetesti.weebly.com
sambata 01.09.12 h17.00 stadion comunal Axintele
VIITORUL AXINTELE-RAPID2 BUCURESTI 2-0(2-0)
REZULTATE COMPLETE SI MARCATORI
Juventus Bucureşti - Chirnogi 2-2
Stoichiţoiu (70), Adam (87) / G. Crăciun (5 - pen.), Iosofache (27)
Urban Titu - Dunărea Călăraşi 0-1
V. Petre (76)
Rapid Feteşti - Eolica 3-1
V. Pena (35, 60), C. Petre (44) / Carabela (10)
Metaloglobus - CSM Focşani 3-0
Neprezentare.
CSM Ramnicul Sărat - Sportul Studentesc2 Bucuresti 7-1
Vişan (10), Vlaicu (29), Târâlă (54), Renţea (58), Tudor (67), Nica (78, 84) / Chiriţă (60)
Viitorul Axintele - Rapid2 Bucureşti 2-0
C. Simion (10), L. Novac (30)
Gloria Buzău stă
stadion-municipal Fetesti
teren-bun acoperit cu iarba
vreme-buna pentru fotbal 24 grade C
spectatori-circa 400
arbitrii-ionascu laurentiu(buzau),constantin laurentiu(buzau),andreiu silviu(buzau)
observatori-radu petre(bucuresti),tolea constantin(galati)
palmares direct-nu s-au mai intalnit in liga3
RAPID FETESTI
echipament:sort alb tricouri albe
linie clasament general-0 0 0 0 0-0 0
linie clasament acasa-0 0 0 0 0-0 0
rezultate acasa-
EOLICA BAIA
echipament:sort albastru tricouri albastre
linie clasament general-0 0 0 0 0-0 0
linie clasament deplasare-0 0 0 0 0-0 0
rezultate deplasare
COMENTARIU MECI
Rapidul fetestean revine in elita de seama a fotbalului romanesc intre primele 100 echipe din Romania dupa o absenta de peste 20 de ani si acest lucru avea sa atraga ca un magnet spectatorii la stadionul municipal din localitate dornici sa asiste la alt gen de fotbal fata de cel din campionatele judetene.Echipa noastra incepe destul de timida acest meci si oaspetii simt acest lucru si pun in pericol poarta lui Gandac in ca din start cand la prima faza un sut foarte periculos al tanarului Carabela avea sa fie scos cu greu in corner de Gandac.Sa notam si un fapt inedit petrecut in primul 11 dupa multi ani de zile in componenta acestuia nu s-a aflat nici un jucator fetestean get beget doar pe lista de rezerve figurand Tonea si Clinciu,astfel ca in teren s-au duelat doar dobrogenii intre ei cu o singura exceptiile Ivan si Marcu din tabara noastra unul provenind din judetul vecin Calarasi si ultimul din Slobozia.Cum spuneam oaspetii simt ca echipa noastra este nesigura si acuza tracul debutului in liga3 astfel ca in min10 acelasi tanar Carabela prinde un sut de exceptie de la peste 30 de metrii direct in vinclu portii lui Gandac deschizand scorul.GOOL 0-1.Rapidistii acuza vadit golul primit si sunt parca hipnotizati de driblingurile lui Carabela care mai da o data emotii echipei noastre in minutul 35 cand scapa in dribling in viteza de la centru terenului si ramas singur cu Gandac la 12 metrii de poarta suteaza pe jos dar portarul fetestean iese inspirat si se intande serios retinand mingea si reusind astfewl sa scape echipa noastra de un gol care ar fi fost crucial in economia ulterioara a partidei.Minutul 36 Ivan face o faza buna pe partea dreapta si centreaza perfect din aproprierea liniei de fund a terenului cu bolta in careul oaspetilor la coltul careului mic si cu capul Pena reuseste sa egaleze.GOOOOOOOLLLLL 1-1.In minutul 38 Gandac mai salveaza odata echipa noastra reusind sa devieze de sub transversala in corner mingea trimisa de acelasi Carabela care face ce vrea cu fundasii fetesteni .In ultimul minut al primei reprize Pena scapa singur pe extrema intra in careul de 16 metrii dar trage cu sete cu putin peste transervala portii dobrogene.Prelungirile primei reprize aveau sa fie cu noroc pentru echipa noastra deoarece Banioti insista la o minge ce parea pierduta in aut de poarta,portarul oaspetilor se invita cu un fundas de la oaspeti jucatorul fetestean profita centreaza in careu iar din interiorul suprafatei careului mic un jucator de la Baia in incercarea de a trimite mingea in corner o trimite in propria poarta.GOOOOOOOLLLLL 2-1.Acesta avea sa fie si scorul consemnat la pauza dupa o prima repriza destul de echilibrata cu o posesie mai buna a oaspetilor si cu un Gandac inger salvator pentru echipa noastra deoarece la golul primit nu i se pot imputa prea multe executia jucatorului dobrogean fiind una cum rar se vede la un meci de fotbal.Partea secunda echipa noastra inceraca sa puna stapanire pe joc dupa ce au fost pusi in dificultate de cei din Baia.Vine minutul 60 cand la o succesiune de cornere la poarta oaspete,Nedelea gaseste o centrare perfecta pentru un nou gol marcat de Pena tot cu capul specialitatea casei.GOOOOOOOOOLLLL 3-1 pentru echipa noastra si tribunele exulta de bucurie.Banioti incearca si el poarta de la distanta in minutul 63 cu o lovitura libera de la peste 35 metrii executata inselator cu bolta direct in vinclu portii oaspete dar portarul reuseste sa boxeze cu greu in corner.Sa reamintim ca la pauza portarul oaspetilor a fost schimbat cu un jucator de camp de rezerva,deoarece titularul s-a accidentat la finalul primei reprize si nu a mai putut continua meciul.La avantajul celor doua goluri jocul incepe sa scada in intensitate,oaspetii cazand fizic probabil si de faptul ca dimensiunile terenului fetestean sunt cu mult peste cele intalnite de acestia dar mai ales de efortul depus in prima repriza.Incep sa apara si afaulturile de joc din ce in ce mai dese jocul devine foarte fragmentat astfel ca ocaziile la cele doua porti lipsesc cu desavarsire.Apar astfel si cartonasele galbene dar si schimbarile in ambele tabere.Incepem sa ne uitam din ce in ce mai des la ceas asteptand sa treaca timpul si sa obtinem astfel prima victorie chiar daca jocul facut de echipa noastra nu a fost unul tocmai stralucit,in esenta punctele conteaza acum la primul meci jucat acasa.Finalul de meci este al echipei noastre care incearca sa plimbe cat mai mult mingea in jumatatea proprie de teren si astfel sa aibe o posesie cat mai multa nelasandu-le celor din Baia prilejul de a ataca poarta noastra.Nervii cedezeala la final si Curumi de la oaspeti este eliminat pentru un gest nesportiv la adresa centralului.Brigada de arbitrii s-a achitat foarte bine de sarcini astfel ca rezultatul final nu poate fi contestat de nimeni.Un meci greu cu un adversar care a pus serioase probleme in special prin acest tanar jucator CARABELA care la cei 16 ani a lasat o impresie deosebita publicului.Sa ascoatem in evidenta si jocul bun facut de GANDAC care a tinut in viata echipa noastra la scorul de 0-1,evolutia foarte buna a lui NEDELEA,GHITA si in mod special a lui NEDELEA argintul viu de la mijlocul terenului fetestean care a semanat de fiecare data panica in defensiva oaspetilor.Fara doar si poate titlu de cel mai bun jucator revine lui PENA autorul celor doua goluri care aduc astfel primele puncte in clasament echipei noastre la meciul cu numarul 400 in liga3.
..FELICITARI ECHIPEI PENTRU ACEST REZULTAT SI MULT SUCCES MAI DEPARTE...
RAPID:1)gandac,3)erakay,18)marcu,19)blanita,5)ghita,20)nedelea,8)banioti,11)l.stefan,16)ivan,10)d.marian,14)pena
au mai jucat:
16)ivan-4)tonea 10)d.marian-7)stanciu 8)banioti-15)chirila 11)l.stefan-9)clinciu
rezerve:12)d.florea,vintila,
DIRECTOR TEHNIC:marius munteanu
ANTRENOR PRINCIPAL:gigel stoica
ANTRENOR SECUND:ninel pioaru
accidentati:marin,ciubuc,petrus,ureche
cartonas galben:tonea
articol preluat de pe site-ul www.fcrapidfetesti.weebly.com
sambata 01.09.12 h17.00 stadion comunal Axintele
VIITORUL AXINTELE-RAPID2 BUCURESTI 2-0(2-0)
REZULTATE COMPLETE SI MARCATORI
Juventus Bucureşti - Chirnogi 2-2
Stoichiţoiu (70), Adam (87) / G. Crăciun (5 - pen.), Iosofache (27)
Urban Titu - Dunărea Călăraşi 0-1
V. Petre (76)
Rapid Feteşti - Eolica 3-1
V. Pena (35, 60), C. Petre (44) / Carabela (10)
Metaloglobus - CSM Focşani 3-0
Neprezentare.
CSM Ramnicul Sărat - Sportul Studentesc2 Bucuresti 7-1
Vişan (10), Vlaicu (29), Târâlă (54), Renţea (58), Tudor (67), Nica (78, 84) / Chiriţă (60)
Viitorul Axintele - Rapid2 Bucureşti 2-0
C. Simion (10), L. Novac (30)
Gloria Buzău stă
L3s2-etp1 clasament
--------------------------------:
1.rm.sarat 1 1 0 0 7-1 3
--------------------------------
2.metaloglobus 1 1 0 0 3-0 3
3.FETESTI 1 1 0 0 3-1 3
4.AXINTELE 1 1 0 0 2-0 3
5.calarasi 1 1 0 0 1-0 3
6.chirnogi 1 0 1 0 2-2 1
7.juventus 1 0 1 0 2-2 1
8.buzau 0 0 0 0 0-0 0
9.titu 1 0 0 1 0-1 0
10.baia 1 0 0 1 1-3 0
-------------------------------
11.rapid2 1 0 0 1 0-2 0
12.focsani 1 0 0 1 0-3 0
13.sportul2 1 0 0 1 1-7 0
-------------------------------
--------------------------------:
1.rm.sarat 1 1 0 0 7-1 3
--------------------------------
2.metaloglobus 1 1 0 0 3-0 3
3.FETESTI 1 1 0 0 3-1 3
4.AXINTELE 1 1 0 0 2-0 3
5.calarasi 1 1 0 0 1-0 3
6.chirnogi 1 0 1 0 2-2 1
7.juventus 1 0 1 0 2-2 1
8.buzau 0 0 0 0 0-0 0
9.titu 1 0 0 1 0-1 0
10.baia 1 0 0 1 1-3 0
-------------------------------
11.rapid2 1 0 0 1 0-2 0
12.focsani 1 0 0 1 0-3 0
13.sportul2 1 0 0 1 1-7 0
-------------------------------
LIGA4 ETAPA2
-PERFORMERA ETAPEI ESTE COCORA...
L4 sen-etp2(sb.01.09.12)
tandarei-munt.buzau 1-0
viticola-abatorul 2-0
ghe.doja-radulesti 4-3
reviga-amara 0-0
ghe.lazar-colilia 3-1
grivita-cocora 0-7
manasia-cazanesti 6-1
COMENTARIU ETAPA
Pornita la drum de saptamana trecuta caravana fotbalului de prim rang din fotbalul ialomitean a oferit in weekendul trecut cel de-al doile a episod din filmul unui nou titlu de campioni judeteni.In acest episod am avut multe actiuni interesante si care au captat publicul spectator in jurul arenelor sportive.Un singur meci a fost mai dezamagitor mai ales in privinte golurilor marcate deoarece la Reviga echipa gazda s-a neutralizat cu cea din Amara si astfel nu am reusit sa vedem nici un gol cu toate ca ocazii au fost.Vina in acest sens apartine in mare parte si celor doi portari care s-au opus cu inversunare ca obiectul muncii sa nu scuture cele doua plase.Amara se afla totusi intr-un vast proces de schimbare a echipei,astfel ca la prima reprezentativa sunt cooptati multi juniori din cei de anul trecut fosti campioni judeteni la aceasta categorie acum doua sezoane.O sa dureze ceva timp pana acestia vor face cu adevarat pasul de la juniorat la seniorat si astfel rezultatele vor intarzia sa apara pentru un moment.Meci interesant si la Tandarei unde se deplasa echipa din Munteni Buzau performera din runda inaugurala care castigase la Abatorul.Gazdele veneau si ele dupa un scor de tenis realizat in prima runda la deplasarea de la nou promovata Manasia.Rezultatul a fost foarte strans deoarece oaspetii au avut o defensiva bine pusa la punct iar atunci cand aceasta a cedat a intervenit si portarul care a limitat scorul.Cei din Tandarei au deschis scorul repede si se parea ca vom asista la un nou scor mare dar meciul a devenit apoi echilibrat si astfel golurile au disparut.Tandareiul ramane astfel cu punctaj maxim dupa doua etape si se inscrie cu sanse reale la lupta pentru titlu de campioana.Vicecampioana de anul trecut echipa de la malul Borcei primea acasa pe Abatorul si parea ca se va disputa un adevarat derby mai ales ca anul trecut cele doua formatii au oferit un meci cu ceva dubii cel putin cel din retur.Abatorul este o echipa in cadere libera si infrangerea de acasa din prima etapa s-a dovedit ca nu a fost intamplatoare deoarece si la Fetesti au jucat mult sub asteptari fara un joc cu faze la poarta.Si fetestenii au avut mult de tras ba chiar au ratat mult pana au gasit golurile victoriei,balonul lovind si bara dar si trecand cu putin pe langa poarta.Ultimile 5 minute s-au dovedit cu noroc pentru Viticola care a reusit sa sparga defensiva slobozeana in minutele 85 si in prelungiri obtinand astfel o victorie meritata si aratand ca a fost echipa care si-a dorit mai mult aceasta victorie.Viticola sparge gheata si obtine primul succes in liga4 in acest sezon dupa egalul de la Radulesti in timp ce Abatorul dezamageste profund finnd de nerecunoscut.Cocora se razbuna cu varf si indesat pe cei din Grivita pentru esecul suferit in runda inaugurala acasa cu Ghe Lazar si bate in deplasare cu 7-0 dupa un joc dominat de la un capat la altul si demonstrand ca sunt o formatie solida si de luat in calcul in privinta locurilor fruntase din aceasta serie.
In derbyul nou promovatelor echipa din Manasia reuseste sa marcheze si ea 6 goluri nu doar sa primeasca 6 asa cum au patit prima runda si probabil ca au avut de invatat din acea infrangere usturatoare la debutul in liga4.Dar sa nu comparam insa si cele doua echipe intalnite pentru ca una e sa joci cu Tandarei si alta e Cazanesti formatie care incearca sa se acomodeze cu aerul de liga4 dupa o absenta de ceva ani buni.Cazanesti pierde astfel si al doilea joc in acest inceput de sezon si are un zero in clasament momentan,alaturi de surpriza neplacuta a acestui inceput Abatorul.Lazarul invinge Colilia cu 3-1 si ramane acolo sus in zona podiumului parand a fi echipa care se inscrie si ea la castigarea campionatului in acest sezon.Am lasat la urma jocul de la Doja unde a fost un circ total in debutul partidei cand cei trei arbitrii au intarziat meciul pentru ca in lotul celor de la Doja nu se prezentase inca doi jucatori de baza si astfel a trebuit sa se gaseasca un motiv ca acestia sa poata fi recuperati,aruncand motivul vezi Doamne cum ca terenul nu este regulamentar si trebuie aranjat ca lipsea un steag de la coltul terenului.Meciul in sine a inceput cu 20 de minute intarziere dar a fost unul foarte frumos cu rasturnari de scor si multe faze de poarta creeate de cele doua echipe de unde a rezultat si 7 goluri.Cam atat despre episodul doi din filmul Drumul spre titlu judetean 2013...un nou episod la sfarsitul acestui weekend cand speram sa vedem alte intamplari interesante realizate de artisti
LIga4 sen etp2 clasament
-------------------------------:
1.tandarei 2 2 0 0 7-2 6
--------------------------------
2.ghe.lazar 2 2 0 0 5-1 6
3.amara 2 1 1 0 5-0 4
4.viticola 2 1 1 0 4-2 4
5.cocora 2 1 0 1 7-2 3
6.manasia 2 1 0 1 8-7 3
7.munt.buzau 2 1 0 1 3-3 3
8.colilia 2 1 0 1 3-4 3
9.ghe.doja 2 1 0 1 4-8 3
10.grivita 2 1 0 1 2-8 3
.......................................
11.radulesti 2 0 1 1 5-6 1
12.reviga 2 0 1 1 1-2 1
----------------------------------
13.abatorul 2 0 0 2 2-5 0
14.cazanesti 2 0 0 2 2-8 0
---------------------------------
tandarei-munt.buzau 1-0
viticola-abatorul 2-0
ghe.doja-radulesti 4-3
reviga-amara 0-0
ghe.lazar-colilia 3-1
grivita-cocora 0-7
manasia-cazanesti 6-1
COMENTARIU ETAPA
Pornita la drum de saptamana trecuta caravana fotbalului de prim rang din fotbalul ialomitean a oferit in weekendul trecut cel de-al doile a episod din filmul unui nou titlu de campioni judeteni.In acest episod am avut multe actiuni interesante si care au captat publicul spectator in jurul arenelor sportive.Un singur meci a fost mai dezamagitor mai ales in privinte golurilor marcate deoarece la Reviga echipa gazda s-a neutralizat cu cea din Amara si astfel nu am reusit sa vedem nici un gol cu toate ca ocazii au fost.Vina in acest sens apartine in mare parte si celor doi portari care s-au opus cu inversunare ca obiectul muncii sa nu scuture cele doua plase.Amara se afla totusi intr-un vast proces de schimbare a echipei,astfel ca la prima reprezentativa sunt cooptati multi juniori din cei de anul trecut fosti campioni judeteni la aceasta categorie acum doua sezoane.O sa dureze ceva timp pana acestia vor face cu adevarat pasul de la juniorat la seniorat si astfel rezultatele vor intarzia sa apara pentru un moment.Meci interesant si la Tandarei unde se deplasa echipa din Munteni Buzau performera din runda inaugurala care castigase la Abatorul.Gazdele veneau si ele dupa un scor de tenis realizat in prima runda la deplasarea de la nou promovata Manasia.Rezultatul a fost foarte strans deoarece oaspetii au avut o defensiva bine pusa la punct iar atunci cand aceasta a cedat a intervenit si portarul care a limitat scorul.Cei din Tandarei au deschis scorul repede si se parea ca vom asista la un nou scor mare dar meciul a devenit apoi echilibrat si astfel golurile au disparut.Tandareiul ramane astfel cu punctaj maxim dupa doua etape si se inscrie cu sanse reale la lupta pentru titlu de campioana.Vicecampioana de anul trecut echipa de la malul Borcei primea acasa pe Abatorul si parea ca se va disputa un adevarat derby mai ales ca anul trecut cele doua formatii au oferit un meci cu ceva dubii cel putin cel din retur.Abatorul este o echipa in cadere libera si infrangerea de acasa din prima etapa s-a dovedit ca nu a fost intamplatoare deoarece si la Fetesti au jucat mult sub asteptari fara un joc cu faze la poarta.Si fetestenii au avut mult de tras ba chiar au ratat mult pana au gasit golurile victoriei,balonul lovind si bara dar si trecand cu putin pe langa poarta.Ultimile 5 minute s-au dovedit cu noroc pentru Viticola care a reusit sa sparga defensiva slobozeana in minutele 85 si in prelungiri obtinand astfel o victorie meritata si aratand ca a fost echipa care si-a dorit mai mult aceasta victorie.Viticola sparge gheata si obtine primul succes in liga4 in acest sezon dupa egalul de la Radulesti in timp ce Abatorul dezamageste profund finnd de nerecunoscut.Cocora se razbuna cu varf si indesat pe cei din Grivita pentru esecul suferit in runda inaugurala acasa cu Ghe Lazar si bate in deplasare cu 7-0 dupa un joc dominat de la un capat la altul si demonstrand ca sunt o formatie solida si de luat in calcul in privinta locurilor fruntase din aceasta serie.
In derbyul nou promovatelor echipa din Manasia reuseste sa marcheze si ea 6 goluri nu doar sa primeasca 6 asa cum au patit prima runda si probabil ca au avut de invatat din acea infrangere usturatoare la debutul in liga4.Dar sa nu comparam insa si cele doua echipe intalnite pentru ca una e sa joci cu Tandarei si alta e Cazanesti formatie care incearca sa se acomodeze cu aerul de liga4 dupa o absenta de ceva ani buni.Cazanesti pierde astfel si al doilea joc in acest inceput de sezon si are un zero in clasament momentan,alaturi de surpriza neplacuta a acestui inceput Abatorul.Lazarul invinge Colilia cu 3-1 si ramane acolo sus in zona podiumului parand a fi echipa care se inscrie si ea la castigarea campionatului in acest sezon.Am lasat la urma jocul de la Doja unde a fost un circ total in debutul partidei cand cei trei arbitrii au intarziat meciul pentru ca in lotul celor de la Doja nu se prezentase inca doi jucatori de baza si astfel a trebuit sa se gaseasca un motiv ca acestia sa poata fi recuperati,aruncand motivul vezi Doamne cum ca terenul nu este regulamentar si trebuie aranjat ca lipsea un steag de la coltul terenului.Meciul in sine a inceput cu 20 de minute intarziere dar a fost unul foarte frumos cu rasturnari de scor si multe faze de poarta creeate de cele doua echipe de unde a rezultat si 7 goluri.Cam atat despre episodul doi din filmul Drumul spre titlu judetean 2013...un nou episod la sfarsitul acestui weekend cand speram sa vedem alte intamplari interesante realizate de artisti
LIga4 sen etp2 clasament
-------------------------------:
1.tandarei 2 2 0 0 7-2 6
--------------------------------
2.ghe.lazar 2 2 0 0 5-1 6
3.amara 2 1 1 0 5-0 4
4.viticola 2 1 1 0 4-2 4
5.cocora 2 1 0 1 7-2 3
6.manasia 2 1 0 1 8-7 3
7.munt.buzau 2 1 0 1 3-3 3
8.colilia 2 1 0 1 3-4 3
9.ghe.doja 2 1 0 1 4-8 3
10.grivita 2 1 0 1 2-8 3
.......................................
11.radulesti 2 0 1 1 5-6 1
12.reviga 2 0 1 1 1-2 1
----------------------------------
13.abatorul 2 0 0 2 2-5 0
14.cazanesti 2 0 0 2 2-8 0
---------------------------------
LIGA4 JUNIORI ETAPA2
-DERBY FRUMOS LA TANDAREI...
L4 jun-etp2(sb.01.09.12)
tandarei-m.buzau 3-2
viticola-abatorul 5-0
ghe.doja-radulesti 4-3
reviga-amara 2-1
ghe.lazar-colilia 8-1
grivita-cocora 0-3
manasia-cazanesti 3-2
L4 jun etp2 clasament:
------------------------------
1.viticola 2 2 0 0 8-0 6
-----------------------------
2.tandarei 2 2 0 0 7-2 6
3.ghe.doja 2 2 0 0 10-6 6
4.cocora 2 2 0 0 4-0 6
5.ghe.lazar 2 1 0 1 8-2 3
6.cazanesti 2 1 0 1 9-4 3
7.munt.buzau 2 1 0 1 3-3 3
8.reviga 2 1 0 1 2-3 3
9.manasia 2 1 0 1 3-6 3
10.colilia 2 1 0 1 3-8 3
11.amara 2 0 0 2 6-8 0
12.radulesti 2 0 0 2 1-7 0
13.abatorul 2 0 0 2 0-6 0
14.grivita 2 0 0 2 1-10 0
tandarei-m.buzau 3-2
viticola-abatorul 5-0
ghe.doja-radulesti 4-3
reviga-amara 2-1
ghe.lazar-colilia 8-1
grivita-cocora 0-3
manasia-cazanesti 3-2
L4 jun etp2 clasament:
------------------------------
1.viticola 2 2 0 0 8-0 6
-----------------------------
2.tandarei 2 2 0 0 7-2 6
3.ghe.doja 2 2 0 0 10-6 6
4.cocora 2 2 0 0 4-0 6
5.ghe.lazar 2 1 0 1 8-2 3
6.cazanesti 2 1 0 1 9-4 3
7.munt.buzau 2 1 0 1 3-3 3
8.reviga 2 1 0 1 2-3 3
9.manasia 2 1 0 1 3-6 3
10.colilia 2 1 0 1 3-8 3
11.amara 2 0 0 2 6-8 0
12.radulesti 2 0 0 2 1-7 0
13.abatorul 2 0 0 2 0-6 0
14.grivita 2 0 0 2 1-10 0
LIGA5 ETAPA3
...SERIA1..TRAIAN ARE MAXIM DE PUNCTE...
...SERIA2...FIERBINTIUL ESTE LA PUTERE...
5s1-etp3(sb.01.09.12)
ciulnita-mih.kogalniceanu 5-0
orezu-ograda 4-1
valea ciorii-andrasesti 2-1
brancoveni-bucu 5-0
gura ialomitei-giurgeni 4-3
scanteia-stelnica 5-2
albesti-platonesti 3-2
saveni-perieti 3-0
movila-traian 3-4
L5s1 sen-etp3 clasament
-------------------------------:
1.traian 3 3 0 0 17-5 9
-------------------------------
2.gura ialomitei 3 2 1 0 9-7 7
.........................................
3.brancoveni 3 2 0 1 10-5 6
4.orezu 3 2 0 1 8-4 6
5.giurgeni 3 2 0 1 13-10 6
6.scanteia 3 2 0 1 11-10 6
7.andrasesti 3 2 0 1 4-3 6
8.saveni 3 2 0 1 10-10 6
9.ograda 3 2 0 1 6-6 6
10.ciulnita 3 1 0 2 6-4 3
11.bucu 3 1 0 2 10-9 3
12.platonesti 3 1 0 2 9-8 3
13.perieti 3 1 0 2 7-10 3
14.albesti 3 1 0 2 6-9 3
15.mih.kogalnic 3 1 0 2 5-10 3
16.valea ciorii 3 1 0 2 6-15 3
-------------------------------------
17.stelnica 3 0 1 2 5-10 1
18.movila 3 0 0 3 5-12 0
-----------------------------------
L5s2-etp3(dum.02.09.12)
cosereni-boranesti 5-1
axintele2-malu rosu 2-2
moldoveni-ion roata 2-4
rasi-fierbinti 0-6
barcanesti-adancata 4-1
un.fierbinti-salcioara 6-1
brosteni-maia 2-0
sf.gheorghe-dridul 3-2
jilavele-sarateni 9-1
L5s2 sen-etp3 clasament:
--------------------------------
1.jilavele 3 3 0 0 13-2 9
-------------------------------
2.un.fierbinti 3 3 0 0 11-2 9
..........................................
3.fulg.fierbinti 3 2 1 0 9-1 7
4.malu rosu 3 2 1 0 9-2 7
5.ion roata 3 2 1 0 8-5 7
6.barcanesti 3 2 0 1 17-6 6
7.salcioara 3 2 0 1 6-8 6
8.sarateni 3 2 0 1 10-13 6
9.moldoveni 3 1 1 1 9-4 4
10.cosereni 3 1 1 1 7-5 4
11.dridu 3 1 0 2 7-7 3
12.adancata 3 1 0 2 9-12 3
13.brosteni 3 1 0 2 6-9 3
14.sf.gheorghe 3 1 0 2 5-9 3
15.axintele2 3 0 1 2 4-7 1
16.boranesti 3 0 0 3 1-12 0
---------------------------------
17.maia 3 0 0 3 2-15 0
18.rasi 3 0 0 3 1-15 0
--------------------------------
ciulnita-mih.kogalniceanu 5-0
orezu-ograda 4-1
valea ciorii-andrasesti 2-1
brancoveni-bucu 5-0
gura ialomitei-giurgeni 4-3
scanteia-stelnica 5-2
albesti-platonesti 3-2
saveni-perieti 3-0
movila-traian 3-4
L5s1 sen-etp3 clasament
-------------------------------:
1.traian 3 3 0 0 17-5 9
-------------------------------
2.gura ialomitei 3 2 1 0 9-7 7
.........................................
3.brancoveni 3 2 0 1 10-5 6
4.orezu 3 2 0 1 8-4 6
5.giurgeni 3 2 0 1 13-10 6
6.scanteia 3 2 0 1 11-10 6
7.andrasesti 3 2 0 1 4-3 6
8.saveni 3 2 0 1 10-10 6
9.ograda 3 2 0 1 6-6 6
10.ciulnita 3 1 0 2 6-4 3
11.bucu 3 1 0 2 10-9 3
12.platonesti 3 1 0 2 9-8 3
13.perieti 3 1 0 2 7-10 3
14.albesti 3 1 0 2 6-9 3
15.mih.kogalnic 3 1 0 2 5-10 3
16.valea ciorii 3 1 0 2 6-15 3
-------------------------------------
17.stelnica 3 0 1 2 5-10 1
18.movila 3 0 0 3 5-12 0
-----------------------------------
L5s2-etp3(dum.02.09.12)
cosereni-boranesti 5-1
axintele2-malu rosu 2-2
moldoveni-ion roata 2-4
rasi-fierbinti 0-6
barcanesti-adancata 4-1
un.fierbinti-salcioara 6-1
brosteni-maia 2-0
sf.gheorghe-dridul 3-2
jilavele-sarateni 9-1
L5s2 sen-etp3 clasament:
--------------------------------
1.jilavele 3 3 0 0 13-2 9
-------------------------------
2.un.fierbinti 3 3 0 0 11-2 9
..........................................
3.fulg.fierbinti 3 2 1 0 9-1 7
4.malu rosu 3 2 1 0 9-2 7
5.ion roata 3 2 1 0 8-5 7
6.barcanesti 3 2 0 1 17-6 6
7.salcioara 3 2 0 1 6-8 6
8.sarateni 3 2 0 1 10-13 6
9.moldoveni 3 1 1 1 9-4 4
10.cosereni 3 1 1 1 7-5 4
11.dridu 3 1 0 2 7-7 3
12.adancata 3 1 0 2 9-12 3
13.brosteni 3 1 0 2 6-9 3
14.sf.gheorghe 3 1 0 2 5-9 3
15.axintele2 3 0 1 2 4-7 1
16.boranesti 3 0 0 3 1-12 0
---------------------------------
17.maia 3 0 0 3 2-15 0
18.rasi 3 0 0 3 1-15 0
--------------------------------
LIGA5 JUNIORI ETAPA3
L5s1 jun-etp3(sb.01.09.12)
ciulnita-mih.kogalniceanu 2-1
orezu-ograda 4-2
valea ciorii-andradesti 1-0
brancoveni-bucu 5-4
gura ialomitei-giurgeni 4-0
scanteia-stelnica 3-2
albesti-platonesti 3-0
saveni-perieti 8-1
movila-traian 5-3
L5 jun-etp3 clasament:
-----------------------------
1.albesti 3 3 0 0 8-1 9
------------------------------
2.ciulnita 3 3 0 0 9-3 9
3.valea ciorii 3 3 0 0 7-2 9
4.gura ialomitei 3 2 1 0 8-2 7
5.brancoveni 3 2 1 0 11-7 7
6.saveni 3 2 0 1 16-5 6
7.mih.kogalnic 3 2 0 1 8-6 6
8.scanteia 3 2 0 1 10-9 6
9.platonesti 3 1 1 1 6-8 4
10.bucu 3 1 0 2 14-9 3
11.andrasesti 3 1 0 2 4-3 3
12.traian 3 1 0 2 7-8 3
13.movila 3 1 0 2 6-11 3
14.orezu 3 1 0 2 6-14 3
15.stelnica 3 0 1 2 4-7 1
16.ograda 3 0 0 3 8-16 0
17.giurgeni 3 0 0 3 1-11 0
18.perieti 3 0 0 3 4-15 0
L5s2jun-etp3(dum.02.09.12)
cosereni-boranesti 4-2
axintele2-malu rosu 4-2
moldoveni-ion roata 5-0
rasi-fulg.fierbinti 2-3
barcanesti-adancata 6-1
un.fierbinti-salcioara 2-1
brosteni-maia 3-1
sf.gheorghe-dridu 0-4
jilavele-sarateni 8-0
L5s2 jun-etp3 clasament
----------------------------------
1.barcanesti 3 3 0 0 15-2 9
-----------------------------------
2.jilavele 3 3 0 0 14-1 9
3.cosereni 3 3 0 0 12-4 9
4.un.fierbinti 3 3 0 0 9-2 9
5.axintele2 3 3 0 0 9-3 9
6.dridu 3 2 0 1 13-5 6
7.adancata 3 2 0 1 6-6 6
8.brosteni 3 2 0 1 8-9 6
9.moldoveni 3 1 1 1 6-3 4
10.fulg.fierbinti 3 1 1 1 4-5 4
11.malu rosu 3 1 0 2 11-8 3
12.salcioara 3 1 0 2 7-7 3
13.sarateni 3 1 0 2 3-12 3
14.rasi 3 0 0 3 4-12 0
15.boranesti 3 0 0 3 3-13 0
16.maia 3 0 0 3 2-12 0
17.ion roata 3 0 0 3 1-12 0
18.sf.gheorghe 3 0 0 3 0-11 0
LIGA6 ETAPA2
SERIA1...STIINTA JOCULUI DE FOTBAL...
SERIA2..PLOAIE DE GOLURI LA MOVILITA...
L6s1-etp2(dum.02.09.12)
bucu2-stejarul 5-1
paltinis-vladeni 4-4
gimbasani-biruinta 5-1
marculesti-iazu 4-2
buesti-fetesti2 2-4
slobozia noua-bordusani 1-1
ciulnita2-stiinta 0-7
milosesti-orboesti 3-2
L6s1-etp2 clasament
-------------------------------:
1.fetesti2 2 2 0 0 12-2 6
2.stiinta 2 2 0 0 11-3 6
-------------------------------
3.bucu2 2 2 0 0 8-1 6
4.bordusani 2 1 1 0 5-1 4
5.vladeni 2 1 1 0 10-7 4
6.iazu 2 1 0 1 8-6 3
7.marculesti 2 1 0 1 6-5 3
8.gimbasani 2 1 0 1 7-7 3
9.orboesti 2 1 0 1 5-5 3
10.biruinta 2 1 0 1 6-7 3
11.milosesti 2 1 0 1 3-10 3
12.fp.slob.noua 2 0 1 1 4-5 1
13.paltinis 2 0 1 1 6-9 1
14.buesti 2 0 0 2 2-8 0
15.stejarul 2 0 0 2 4-11 0
16.ciulnita2 2 0 0 2 0-10 0
L6s2-etp2(dum.02.09.12)
grindul-brosteni 5-4
alexeni-barbulesti 3-0
garbovi-din.borduselul 4-0
patru frati-cocora2 4-1
st.borduselul-v.macrisului 3-2
rovine-rosiori 3-1
movilita-jilavele2 9-3
L6s2-etp2 clasament
------------------------------
1.alexeni 2 2 0 0 7-0 6
2.movilita 1 1 0 0 9-3 3
------------------------------
3.patru frati 2 1 0 1 7-5 3
4.garbovi 2 1 0 1 5-3 3
5.valea macrisului 2 1 0 1 6-6 3
6.rovine 2 1 0 1 5-5 3
7.st.borduselul 2 1 0 1 3-3 3
8.grindul 2 1 0 1 7-8 3
9.barbulesti 2 1 0 1 4-5 3
10.cocora2 2 1 0 1 4-5 3
11.rosiori 2 1 0 1 2-3 3
12.jilavele2 2 1 0 1 7-11 3
13.brosteni 1 0 0 1 4-5 0
14.din.borduselul 2 0 0 2 0-8 0
bucu2-stejarul 5-1
paltinis-vladeni 4-4
gimbasani-biruinta 5-1
marculesti-iazu 4-2
buesti-fetesti2 2-4
slobozia noua-bordusani 1-1
ciulnita2-stiinta 0-7
milosesti-orboesti 3-2
L6s1-etp2 clasament
-------------------------------:
1.fetesti2 2 2 0 0 12-2 6
2.stiinta 2 2 0 0 11-3 6
-------------------------------
3.bucu2 2 2 0 0 8-1 6
4.bordusani 2 1 1 0 5-1 4
5.vladeni 2 1 1 0 10-7 4
6.iazu 2 1 0 1 8-6 3
7.marculesti 2 1 0 1 6-5 3
8.gimbasani 2 1 0 1 7-7 3
9.orboesti 2 1 0 1 5-5 3
10.biruinta 2 1 0 1 6-7 3
11.milosesti 2 1 0 1 3-10 3
12.fp.slob.noua 2 0 1 1 4-5 1
13.paltinis 2 0 1 1 6-9 1
14.buesti 2 0 0 2 2-8 0
15.stejarul 2 0 0 2 4-11 0
16.ciulnita2 2 0 0 2 0-10 0
L6s2-etp2(dum.02.09.12)
grindul-brosteni 5-4
alexeni-barbulesti 3-0
garbovi-din.borduselul 4-0
patru frati-cocora2 4-1
st.borduselul-v.macrisului 3-2
rovine-rosiori 3-1
movilita-jilavele2 9-3
L6s2-etp2 clasament
------------------------------
1.alexeni 2 2 0 0 7-0 6
2.movilita 1 1 0 0 9-3 3
------------------------------
3.patru frati 2 1 0 1 7-5 3
4.garbovi 2 1 0 1 5-3 3
5.valea macrisului 2 1 0 1 6-6 3
6.rovine 2 1 0 1 5-5 3
7.st.borduselul 2 1 0 1 3-3 3
8.grindul 2 1 0 1 7-8 3
9.barbulesti 2 1 0 1 4-5 3
10.cocora2 2 1 0 1 4-5 3
11.rosiori 2 1 0 1 2-3 3
12.jilavele2 2 1 0 1 7-11 3
13.brosteni 1 0 0 1 4-5 0
14.din.borduselul 2 0 0 2 0-8 0
CUPA ROMANIEI TUR4
-axintele a spus LA REVEDERE cupei...
ma.28.08.12 stadion comunal Viitorul Axintele h17.30
VIITORUL AXINTELE-CF BRAILA 0-2(0-0)
me.29.08.12 stadion municipal 1mai Slobozia h17.30
UNIREA SLOBOZIA-SAGEATA NAVODARI
Marti am asistat la o noua faza a Cupei Romaniei in care am consemnat si un record greu de egalat in aceasta competitie si credem ca este deja recordul de goluri marcate intr-o singura partida..31!!!.
Singura echipa ialomiteana din liga3 ramasa in aceasta competitie a fost nevoita sa se recunoasca invinsa de divizionara secunda CF Braila cu scorul de 0-2 dupa un meci destul de echilibrat in care echipa din Axintele a ratat cateva ocazii bune de a marca in prima repriza si astfel a fost pedepsita in partea secunda de braileni care au jucat mai pragmatic si au reusit sa marcheze doua goluri care duc echipa braileana in faza a 5-a a cupei.Reamintim ca in turul4 s-a oprit si cealalta echipa din liga3 a fotbalului ialomitean Rapid Fetesti care a fost invinsa cu 0-3 de CS Afumati.Astfel in urma acestui rezultat singura speranta a ialomitenilor in cupa ramane divizionara secunda Unirea Slobozia care daca trece de echipa din Navodari mai are de sustinut un singur tur pentru a juca apoi cu o echipa din prima liga a fotbalului romanesc si ar fi ceva de vis ca la Slobozia sa ajunga una dintre echipele de top din Romania.
Sa le tinem pumnii stransi fotbalistilor nostrii in meciul de azi si sa speram ca vor obtine o calificare in faza urmatoare...LUPTA UNIREA...
VIITORUL AXINTELE-CF BRAILA 0-2(0-0)
me.29.08.12 stadion municipal 1mai Slobozia h17.30
UNIREA SLOBOZIA-SAGEATA NAVODARI
Marti am asistat la o noua faza a Cupei Romaniei in care am consemnat si un record greu de egalat in aceasta competitie si credem ca este deja recordul de goluri marcate intr-o singura partida..31!!!.
Singura echipa ialomiteana din liga3 ramasa in aceasta competitie a fost nevoita sa se recunoasca invinsa de divizionara secunda CF Braila cu scorul de 0-2 dupa un meci destul de echilibrat in care echipa din Axintele a ratat cateva ocazii bune de a marca in prima repriza si astfel a fost pedepsita in partea secunda de braileni care au jucat mai pragmatic si au reusit sa marcheze doua goluri care duc echipa braileana in faza a 5-a a cupei.Reamintim ca in turul4 s-a oprit si cealalta echipa din liga3 a fotbalului ialomitean Rapid Fetesti care a fost invinsa cu 0-3 de CS Afumati.Astfel in urma acestui rezultat singura speranta a ialomitenilor in cupa ramane divizionara secunda Unirea Slobozia care daca trece de echipa din Navodari mai are de sustinut un singur tur pentru a juca apoi cu o echipa din prima liga a fotbalului romanesc si ar fi ceva de vis ca la Slobozia sa ajunga una dintre echipele de top din Romania.
Sa le tinem pumnii stransi fotbalistilor nostrii in meciul de azi si sa speram ca vor obtine o calificare in faza urmatoare...LUPTA UNIREA...
liga4 etapa1
..surpriza la slobozia...amara si tandarei pornesc ca din tun...
sambata 25.08.12 jun15.30 sen17.30
stadion Tineretului Urziceni
UNIREA MANASIA-VICTORIA TANDAREI 2-6
arbitrii-
observator-
stadion Central Cazanesti
AS CAZANESTI-UNIREA GRIVITA 1-2
arbitrii-
observator-
stadion comunal Cocora
VOINTA COCORA-RECOLTA GHEORGHE LAZAR 0-2
arbitrii-
observator-
stadion comunal Colilia
SPICUL COLILIA-VOINTA REVIGA 2-1
arbitrii-
observator-
stadion orasenesc Amara
CS AMARA-RECOLTA GHEORGHE DOJA 5-0
arbitrii-
observator-
stadion comunal Radulesti
FC RADULESTI-VITICOLA FETESTI 2-2
arbitrii-
observator-
stadion Abatorul Slobozia
ABATORUL SLOBOZIA-VICTORIA MUNTENI BUZAU 2-3
arbitrii-
observator-
CLASAMENT GENERAL
---------------------------------
1.AMARA 1 1 0 0 5-0 3
---------------------------------
2.tandarei 1 1 0 0 6-2 3
3.ghe lazar 1 1 0 0 2-0 3
4.munt.buzau 1 1 0 0 3-2 3
5.colilia 1 1 0 0 2-1 3
6.grivita 1 1 0 0 2-1 3
7.viticola 1 0 1 0 2-2 1
8.radulesti 1 0 1 0 2-2 1
9.abatorul 1 0 0 1 2-3 0
10.cazanesti 1 0 0 1 1-2 0
-------------------------------------
11.reviga 1 0 0 1 1-2 0
12.cocora 1 0 0 1 0-2 0
---------------------------------
13.manasia 1 0 0 1 2-6 0
14.ghe doja 1 0 0 1 0-5 0
----------------------------------
CLASAMENT ACASA
1.amara 1 0 0 5-0 3
2.colilia 1 1 0 0 2-1 3
3.radulesti 1 0 1 0 2-2 1
4.ghe doja 0 0 0 0 0-0 0
5.ghe lazar 0 0 0 0 0-0 0
6.grivita 0 0 0 0 0-0 0
7.munt.buzau 0 0 0 0 0-0 0
8.reviga 0 0 0 0 0-0 0
9.tandarei 0 0 0 0 0-0 0
10.viticola 0 0 0 0 0-0 0
11.abatorul 1 0 0 1 2-3 0
12.cazanesti 1 0 0 1 1-2 0
13.cocora 1 0 0 1 0-2 0
14.manasia 1 0 0 1 2-6 0
CLASAMENT DEPLASARE
1.tandarei 1 1 0 0 6-2 3
2.ghe lazar 1 1 0 0 2-0 3
3.munt.buzau 1 1 0 0 3-2 3
4.grivita 1 1 0 0 2-1 3
5.viticola 1 0 1 0 2-2 1
6.abatorul 0 0 0 0 0-0 0
7.amara 0 0 0 0 0-0 0
8.cazanesti 0 0 0 0 0-0 0
9.cocora 0 0 0 0 0-0 0
10.colilia 0 0 0 0 0-0 0
11.manasia 0 0 0 0 0-0 0
12.radulesti 0 0 0 0 0-0 0
13.reviga 1 0 0 1 1-2 0
14.ghe doja 1 0 0 1 0-5 0
CLASAMENT ADEVAR
1.tandarei +3
2.ghe lazar +3
3.munt buzau +3
4.grivita +3
5.viticola +1
6.amara 0
7.colilia 0
8.ghe doja 0
9.reviga 0
10.radulesti -2
11.abatorul -3
12.cocora -3
13.cazanesti -3
14.manasia -3
.
rezultate juniori:
manasia-tandarei 0-4
cazanesti-grivita 7-1
cocora-ghe lazar 1-0
colilia-reviga 2-0
amara-ghe doja 5-6
radulesti-viticola 0-3
abatorul-munt buzau 0-1
stadion Tineretului Urziceni
UNIREA MANASIA-VICTORIA TANDAREI 2-6
arbitrii-
observator-
stadion Central Cazanesti
AS CAZANESTI-UNIREA GRIVITA 1-2
arbitrii-
observator-
stadion comunal Cocora
VOINTA COCORA-RECOLTA GHEORGHE LAZAR 0-2
arbitrii-
observator-
stadion comunal Colilia
SPICUL COLILIA-VOINTA REVIGA 2-1
arbitrii-
observator-
stadion orasenesc Amara
CS AMARA-RECOLTA GHEORGHE DOJA 5-0
arbitrii-
observator-
stadion comunal Radulesti
FC RADULESTI-VITICOLA FETESTI 2-2
arbitrii-
observator-
stadion Abatorul Slobozia
ABATORUL SLOBOZIA-VICTORIA MUNTENI BUZAU 2-3
arbitrii-
observator-
CLASAMENT GENERAL
---------------------------------
1.AMARA 1 1 0 0 5-0 3
---------------------------------
2.tandarei 1 1 0 0 6-2 3
3.ghe lazar 1 1 0 0 2-0 3
4.munt.buzau 1 1 0 0 3-2 3
5.colilia 1 1 0 0 2-1 3
6.grivita 1 1 0 0 2-1 3
7.viticola 1 0 1 0 2-2 1
8.radulesti 1 0 1 0 2-2 1
9.abatorul 1 0 0 1 2-3 0
10.cazanesti 1 0 0 1 1-2 0
-------------------------------------
11.reviga 1 0 0 1 1-2 0
12.cocora 1 0 0 1 0-2 0
---------------------------------
13.manasia 1 0 0 1 2-6 0
14.ghe doja 1 0 0 1 0-5 0
----------------------------------
CLASAMENT ACASA
1.amara 1 0 0 5-0 3
2.colilia 1 1 0 0 2-1 3
3.radulesti 1 0 1 0 2-2 1
4.ghe doja 0 0 0 0 0-0 0
5.ghe lazar 0 0 0 0 0-0 0
6.grivita 0 0 0 0 0-0 0
7.munt.buzau 0 0 0 0 0-0 0
8.reviga 0 0 0 0 0-0 0
9.tandarei 0 0 0 0 0-0 0
10.viticola 0 0 0 0 0-0 0
11.abatorul 1 0 0 1 2-3 0
12.cazanesti 1 0 0 1 1-2 0
13.cocora 1 0 0 1 0-2 0
14.manasia 1 0 0 1 2-6 0
CLASAMENT DEPLASARE
1.tandarei 1 1 0 0 6-2 3
2.ghe lazar 1 1 0 0 2-0 3
3.munt.buzau 1 1 0 0 3-2 3
4.grivita 1 1 0 0 2-1 3
5.viticola 1 0 1 0 2-2 1
6.abatorul 0 0 0 0 0-0 0
7.amara 0 0 0 0 0-0 0
8.cazanesti 0 0 0 0 0-0 0
9.cocora 0 0 0 0 0-0 0
10.colilia 0 0 0 0 0-0 0
11.manasia 0 0 0 0 0-0 0
12.radulesti 0 0 0 0 0-0 0
13.reviga 1 0 0 1 1-2 0
14.ghe doja 1 0 0 1 0-5 0
CLASAMENT ADEVAR
1.tandarei +3
2.ghe lazar +3
3.munt buzau +3
4.grivita +3
5.viticola +1
6.amara 0
7.colilia 0
8.ghe doja 0
9.reviga 0
10.radulesti -2
11.abatorul -3
12.cocora -3
13.cazanesti -3
14.manasia -3
.
rezultate juniori:
manasia-tandarei 0-4
cazanesti-grivita 7-1
cocora-ghe lazar 1-0
colilia-reviga 2-0
amara-ghe doja 5-6
radulesti-viticola 0-3
abatorul-munt buzau 0-1
LIGA5 ETAPA2
-seria1..ploaie de goluri la traian si bucu...
-seria2..adancata de la 0-7 la 8-1...
SERIA1(sb.25.08.12 jun15.30 sen17.30)
stadion comunal mihail kogalniceanu
UNIREA MIHAIL KOGALNICEANU-FC MOVILA 3-2
stadion comunal traian
FC TRAIAN-RECOLTA SAVENI 10-2
stadion comunal perieti
RAPID PERIETI-ALBESTI08 4-3
stadion comunal platonesti
VIITORUL PLATONESTI-VICTORIA SCANTEIA 5-2
stadion comunal stelnica
INTER STELNICA-GLORIA GURA IALOMITEI 2-2
stadion comunal giurgeni
DUNAREA GIURGENI-VOINTA BRANCOVENI 4-2
stadion comunal bucu
AGRONOMIA BUCU-VIITORUL VALEA CIORII 8-0
stadion comunal andrasesti
ANDRIAS ANDRASESTI-AS OREZU 1-0
stadion comunal ograda
GLORIA OGRADA-BARAGANUL CIULNITA 2-0
CLASAMENT
-------------------------------
1.TRAIAN 2 2 0 0 13-2 6
-------------------------------
2.giurgeni 2 2 0 0 10-6 6
...........................................
3.ograda 2 2 0 0 5-2 6
4.andrasesti 2 2 0 0 3-1 6
5.gura ialom 2 1 1 0 5-4 4
6.bucu 2 1 0 1 10-4 3
7.platonesti 2 1 0 1 7-5 3
8.orezu 2 1 0 1 4-3 3
9.perieti 2 1 0 1 7-7 3
10.mih kogalnic 2 1 0 1 5-5 3
11.brancoveni 2 1 0 1 5-5 3
12.scanteia 2 1 0 1 6-8 3
13.saveni 2 1 0 1 7-10 3
14.stelnica 2 0 1 1 3-5 1
15.ciulnita 2 0 0 2 1-4 0
16.albesti 2 0 0 2 3-7 0
-----------------------------------------
17.movila 2 0 0 2 2-8 0
18.valea ciorii 2 0 0 2 4-14 0
------------------------------------------
rezultate juniori:
mih.kogalnic-movila 1-0
traian-saveni 3-1
perieti-albesti 0-3
platonesti-scanteia 4-3
stelnica-gura ialom 0-2
giurgeni-brancoveni 1-4
bucu-valea ciorii 2-3
andrasesti-orezu 4-1
ograda-ciulnita 2-6
SERIA2(dum.26.08.12 jun15.30 sen17.30)
stadion comunal boranesti
JUVENTUS BORANESTI-INFRATIREA JILAVELE 0-2
stadion comunal sarateni
UNIREA SARATENI-PROGRESUL SFANTUL GHEORGHE 5-1
stadion comunal dridu
FC DRIDU-STARUINTA BROSTENI 5-1
stadion comunal maia
VOINTA MAIA-UNIREA FIERBINTI 1-2
stadion comunal salcioara
LIBERTATEA SALCIOARA-RECOLTA BARCANESTI 4-2
stadion comunal adancata
SECUNDA ADANCATA-AIVA RASI 8-1
stadion central fierbinti
FULGERUL FIERBINTI-VIITORUL MOLDOVENI 0-0
stadion comunal ion roata
UNIREA ION ROATA-VIITORUL2 AXINTELE 2-1
stadion comunal malu rosu
RECOLTA MALU ROSU-AS COSERENI 2-0
CLASAMENT
-----------------------------------------
1.MALU ROSU 2 2 0 0 7-0 6
-------------------------------------------
2.sarateni 2 2 0 0 9-4 6
...........................................
3.un.fierbinti 2 2 0 0 5-1 6
4.salcioara 2 2 0 0 5-2 6
5.jilavele 2 2 0 0 4-1 6
6.moldoveni 2 1 1 0 7-0 4
7.fulgerul 2 1 1 0 3-1 4
8.ion roata 2 1 1 0 4-3 4
9.barcanesti 2 1 0 1 13-5 3
10.dridu 2 1 0 1 5-4 3
11.adancata 2 1 0 1 8-8 3
12.cosereni 2 0 1 1 2-4 1
13.axintele2 2 0 0 2 2-5 0
14.brosteni 2 0 0 2 4-9 0
15.sf.gheorghe 2 0 0 2 2-7 0
16.boranesti 2 0 0 2 0-7 0
---------------------------------
17.rasi 2 0 0 2 1-9 0
18.maia 2 0 0 2 2-13 0
----------------------------------
rezultate juniori
boranesti-jilavele 1-2
sarateni-sf.gheorghe 3-0
dridu-brosteni 8-1
maia-un fierbinti 0-3
salcioara-barcanesti 0-3
adancata-rasi 3-0
fulgerul-moldoveni 1-1
ion roata-axintele2 1-3
malu rosu-cosereni 2-4
stadion comunal mihail kogalniceanu
UNIREA MIHAIL KOGALNICEANU-FC MOVILA 3-2
stadion comunal traian
FC TRAIAN-RECOLTA SAVENI 10-2
stadion comunal perieti
RAPID PERIETI-ALBESTI08 4-3
stadion comunal platonesti
VIITORUL PLATONESTI-VICTORIA SCANTEIA 5-2
stadion comunal stelnica
INTER STELNICA-GLORIA GURA IALOMITEI 2-2
stadion comunal giurgeni
DUNAREA GIURGENI-VOINTA BRANCOVENI 4-2
stadion comunal bucu
AGRONOMIA BUCU-VIITORUL VALEA CIORII 8-0
stadion comunal andrasesti
ANDRIAS ANDRASESTI-AS OREZU 1-0
stadion comunal ograda
GLORIA OGRADA-BARAGANUL CIULNITA 2-0
CLASAMENT
-------------------------------
1.TRAIAN 2 2 0 0 13-2 6
-------------------------------
2.giurgeni 2 2 0 0 10-6 6
...........................................
3.ograda 2 2 0 0 5-2 6
4.andrasesti 2 2 0 0 3-1 6
5.gura ialom 2 1 1 0 5-4 4
6.bucu 2 1 0 1 10-4 3
7.platonesti 2 1 0 1 7-5 3
8.orezu 2 1 0 1 4-3 3
9.perieti 2 1 0 1 7-7 3
10.mih kogalnic 2 1 0 1 5-5 3
11.brancoveni 2 1 0 1 5-5 3
12.scanteia 2 1 0 1 6-8 3
13.saveni 2 1 0 1 7-10 3
14.stelnica 2 0 1 1 3-5 1
15.ciulnita 2 0 0 2 1-4 0
16.albesti 2 0 0 2 3-7 0
-----------------------------------------
17.movila 2 0 0 2 2-8 0
18.valea ciorii 2 0 0 2 4-14 0
------------------------------------------
rezultate juniori:
mih.kogalnic-movila 1-0
traian-saveni 3-1
perieti-albesti 0-3
platonesti-scanteia 4-3
stelnica-gura ialom 0-2
giurgeni-brancoveni 1-4
bucu-valea ciorii 2-3
andrasesti-orezu 4-1
ograda-ciulnita 2-6
SERIA2(dum.26.08.12 jun15.30 sen17.30)
stadion comunal boranesti
JUVENTUS BORANESTI-INFRATIREA JILAVELE 0-2
stadion comunal sarateni
UNIREA SARATENI-PROGRESUL SFANTUL GHEORGHE 5-1
stadion comunal dridu
FC DRIDU-STARUINTA BROSTENI 5-1
stadion comunal maia
VOINTA MAIA-UNIREA FIERBINTI 1-2
stadion comunal salcioara
LIBERTATEA SALCIOARA-RECOLTA BARCANESTI 4-2
stadion comunal adancata
SECUNDA ADANCATA-AIVA RASI 8-1
stadion central fierbinti
FULGERUL FIERBINTI-VIITORUL MOLDOVENI 0-0
stadion comunal ion roata
UNIREA ION ROATA-VIITORUL2 AXINTELE 2-1
stadion comunal malu rosu
RECOLTA MALU ROSU-AS COSERENI 2-0
CLASAMENT
-----------------------------------------
1.MALU ROSU 2 2 0 0 7-0 6
-------------------------------------------
2.sarateni 2 2 0 0 9-4 6
...........................................
3.un.fierbinti 2 2 0 0 5-1 6
4.salcioara 2 2 0 0 5-2 6
5.jilavele 2 2 0 0 4-1 6
6.moldoveni 2 1 1 0 7-0 4
7.fulgerul 2 1 1 0 3-1 4
8.ion roata 2 1 1 0 4-3 4
9.barcanesti 2 1 0 1 13-5 3
10.dridu 2 1 0 1 5-4 3
11.adancata 2 1 0 1 8-8 3
12.cosereni 2 0 1 1 2-4 1
13.axintele2 2 0 0 2 2-5 0
14.brosteni 2 0 0 2 4-9 0
15.sf.gheorghe 2 0 0 2 2-7 0
16.boranesti 2 0 0 2 0-7 0
---------------------------------
17.rasi 2 0 0 2 1-9 0
18.maia 2 0 0 2 2-13 0
----------------------------------
rezultate juniori
boranesti-jilavele 1-2
sarateni-sf.gheorghe 3-0
dridu-brosteni 8-1
maia-un fierbinti 0-3
salcioara-barcanesti 0-3
adancata-rasi 3-0
fulgerul-moldoveni 1-1
ion roata-axintele2 1-3
malu rosu-cosereni 2-4
LIGA6 ETAPA1
-seria1- rapidul2 face scorul etapei...
-seria2-alexeni se impune lejer la borduselul...
SERIA1(dum.26.08.12 h17.00)
baraganul2 ciulnita-agronomia2 bucu 0-3
stiinta slobozia-fair play slobozia noua 4-3
victoria bordusani-recolta buiesti 4-0
rapid2 fetesti-omega milosesti 8-0
spartacus iazu-real gimbasani 6-2
biruinta slobozia noua-sport paltinis 5-2
spicul vladeni-inter stejarul 6-3
vointa orboesti-spicul marculesti 3-2
A inceput si campionatul la categoria Promotie cu o prima etapa in care gazdele au castigat categoric.Chiar si echipele nou infiintate au reusit sa debuteze cu dreptul si sa invinga la scoruri mari.Rapid2 Fetesti invinge categoric o echipa a celor din Milosesti care a facut doar o simpla excursie la Fetesti unde a incasat 8 goluri dar scorul putea fi si mai drastic.De remarcat ca la echipa gazda au jucat si 4 jucatori din prima echipa si astfel se explica acest scor.Bordusaniul revine si ea in fotbalul ialomitean dupa o absenta de 2 ani si o face cu o victorie pe teren propriul in fata echipei din Buiesti formatie ce a a avut mai mereu o clasare intre fruntasele seriei.Salutam si pe aceasta cale infiintarea inca unei echipe la Slobozia Noua si care deja a biruit inca din debut cu scorul de 5-2 singura formatie care a maia ramas la Paltinis dupa desfiintarea a doar unui singur sezon a celor de la Unirea Paltinis.Orboesti este si ea trecuta pe ultima suta de metrii in aceasta serie dupa ce initial a fost repartizata in seria adoua,si invinge destul de greu acasa dupa un joc plin de rasturnari pe cei din Marculesti.Iazu da semne ca ar vrea sa revina in atentia seriei si se impune acasa cu 6-2 in dauna celor din Gimbasani care candva erau o echipa de temut in aceasta serie.Greu de spus care este principala candiddata la promovare dar mai toata lumea da crezare echipei secunde a fetestenilor daca acestia vor dorii cu adevarat sa promoveze si mai ales daca vor juca si jucatori de la prima echipa.
CLASAMENT ETAPA1
------------------------------------
1.RAPID2 1 1 0 0 8-0 3
2.iazu 1 1 0 0 6-2 3
------------------------------------
3.bordusani 1 1 0 0 4-0 3
4.vladeni 1 1 0 0 6-3 3
5.biruinta 1 1 0 0 5-2 3
6.bucu2 1 1 0 0 3-0 3
7.stiinta 1 1 0 0 4-3 3
8.orboesti 1 1 0 0 3-2 3
9.fair play 1 0 0 1 3-4 0
10.marculesti 1 0 0 1 2-3 0
11.stejarul 1 0 0 1 3-6 0
12.paltinis 1 0 0 1 2-5 0
13.ciulnita2 1 0 0 1 0-3 0
14.gimbasani 1 0 0 1 2-6 0
15.buiesti 1 0 0 1 0-4 0
16.omega 1 0 0 1 0-8 0
SERIA2(dum.26.08.12 h17.00)
infratirea2 jilavele-avantul rovine 4-2
victoria rosiori-steaua borduselul 1-0
athletic valea macrisului-unirea patru frati 4-3
vointa2 cocora-unirea garbovi 3-1
dinamo borduselul-gloria alexeni 0-4
vointa barbulesti-avantul grindul 4-2
as brosteni-sta
fc movilita-sta
O serie care la inceput a fost compusa din 15 echipe dar in ultimul moment a fost modificata astfel ca echipa din Orboesti a fost mutata in prima serie si aici au ramas doar 14 echipe.Daca initial statea la fiecare etapa doar o formatie de aceasta data la fiecare etapa vor sta cate doua echipe.Alexeniul produce prima surpriza invingand in mod cu totul neasteptat la Borduselul pe Dinamo cu un sec 0-4,in timp ce cealalta echipa din Borduselul pierde destul de greu la Rosiori.Meci frumos cu multe goluri la Valea Macrisului cu o echipa oaspete a celor din Patru Frati care incepe sa cresca de la etapa la etapa si reuseste sa reziste la Valea Macrisului in fata unei echipe care sezonul trecut a rata cu putin promovarea in Onoare si doreste ca sa o ia de la capat in sezonul acesta.Revine in actualitate si fotbalul in Barbulesti cu o noua victorie in dauna celor din Grindul care nici anul acesta nu sunt hotarati sa revina la Liga5.Sa speram insa ca de aceasta data cei din Barbulesti vor duce acest campionat si pana la final si nu se vor mai retrage asa cum au procedat sezoanele trecute.Garboviul nu da nici ea semne clare ca ar vrea sa se inscrie in lupta pentru promovare pierzand la echipa secunda acelor din Cocora care evident au folosit si jucatori din lotul primei echipe care nu au jucat sambata la liga4.
Raman ca favorite la promovare echipele din Alexeni si Valea Macrisului dar nu ar fi exclus ca sa apara si alte surprize pe parcurs.
CLASAMENT ETAPA1
-------------------------------------
1.ALEXENI 1 1 0 0 4-0 3
2.jilavele2 1 1 0 0 4-2 3
-----------------------------------
3.barbulesti 1 1 0 0 4-2 3
4.cocora2 1 1 0 0 3-1 3
5.v.macrisului 1 1 0 0 4-3 3
6.rosiori 1 1 0 0 1-0 3
7.brosteni 0 0 0 0 0-0 0
8.movilita 0 0 0 0 0-0 0
9.patru frati 1 0 0 1 3-4 0
10.st.borduselul 1 0 0 1 0-1 0
11.grindul 1 0 0 1 2-4 0
12.rovine 1 0 0 1 2-4 0
13.garbovi 1 0 0 1 1-3 0
14.d.borduselul 1 0 0 1 0-4 0
baraganul2 ciulnita-agronomia2 bucu 0-3
stiinta slobozia-fair play slobozia noua 4-3
victoria bordusani-recolta buiesti 4-0
rapid2 fetesti-omega milosesti 8-0
spartacus iazu-real gimbasani 6-2
biruinta slobozia noua-sport paltinis 5-2
spicul vladeni-inter stejarul 6-3
vointa orboesti-spicul marculesti 3-2
A inceput si campionatul la categoria Promotie cu o prima etapa in care gazdele au castigat categoric.Chiar si echipele nou infiintate au reusit sa debuteze cu dreptul si sa invinga la scoruri mari.Rapid2 Fetesti invinge categoric o echipa a celor din Milosesti care a facut doar o simpla excursie la Fetesti unde a incasat 8 goluri dar scorul putea fi si mai drastic.De remarcat ca la echipa gazda au jucat si 4 jucatori din prima echipa si astfel se explica acest scor.Bordusaniul revine si ea in fotbalul ialomitean dupa o absenta de 2 ani si o face cu o victorie pe teren propriul in fata echipei din Buiesti formatie ce a a avut mai mereu o clasare intre fruntasele seriei.Salutam si pe aceasta cale infiintarea inca unei echipe la Slobozia Noua si care deja a biruit inca din debut cu scorul de 5-2 singura formatie care a maia ramas la Paltinis dupa desfiintarea a doar unui singur sezon a celor de la Unirea Paltinis.Orboesti este si ea trecuta pe ultima suta de metrii in aceasta serie dupa ce initial a fost repartizata in seria adoua,si invinge destul de greu acasa dupa un joc plin de rasturnari pe cei din Marculesti.Iazu da semne ca ar vrea sa revina in atentia seriei si se impune acasa cu 6-2 in dauna celor din Gimbasani care candva erau o echipa de temut in aceasta serie.Greu de spus care este principala candiddata la promovare dar mai toata lumea da crezare echipei secunde a fetestenilor daca acestia vor dorii cu adevarat sa promoveze si mai ales daca vor juca si jucatori de la prima echipa.
CLASAMENT ETAPA1
------------------------------------
1.RAPID2 1 1 0 0 8-0 3
2.iazu 1 1 0 0 6-2 3
------------------------------------
3.bordusani 1 1 0 0 4-0 3
4.vladeni 1 1 0 0 6-3 3
5.biruinta 1 1 0 0 5-2 3
6.bucu2 1 1 0 0 3-0 3
7.stiinta 1 1 0 0 4-3 3
8.orboesti 1 1 0 0 3-2 3
9.fair play 1 0 0 1 3-4 0
10.marculesti 1 0 0 1 2-3 0
11.stejarul 1 0 0 1 3-6 0
12.paltinis 1 0 0 1 2-5 0
13.ciulnita2 1 0 0 1 0-3 0
14.gimbasani 1 0 0 1 2-6 0
15.buiesti 1 0 0 1 0-4 0
16.omega 1 0 0 1 0-8 0
SERIA2(dum.26.08.12 h17.00)
infratirea2 jilavele-avantul rovine 4-2
victoria rosiori-steaua borduselul 1-0
athletic valea macrisului-unirea patru frati 4-3
vointa2 cocora-unirea garbovi 3-1
dinamo borduselul-gloria alexeni 0-4
vointa barbulesti-avantul grindul 4-2
as brosteni-sta
fc movilita-sta
O serie care la inceput a fost compusa din 15 echipe dar in ultimul moment a fost modificata astfel ca echipa din Orboesti a fost mutata in prima serie si aici au ramas doar 14 echipe.Daca initial statea la fiecare etapa doar o formatie de aceasta data la fiecare etapa vor sta cate doua echipe.Alexeniul produce prima surpriza invingand in mod cu totul neasteptat la Borduselul pe Dinamo cu un sec 0-4,in timp ce cealalta echipa din Borduselul pierde destul de greu la Rosiori.Meci frumos cu multe goluri la Valea Macrisului cu o echipa oaspete a celor din Patru Frati care incepe sa cresca de la etapa la etapa si reuseste sa reziste la Valea Macrisului in fata unei echipe care sezonul trecut a rata cu putin promovarea in Onoare si doreste ca sa o ia de la capat in sezonul acesta.Revine in actualitate si fotbalul in Barbulesti cu o noua victorie in dauna celor din Grindul care nici anul acesta nu sunt hotarati sa revina la Liga5.Sa speram insa ca de aceasta data cei din Barbulesti vor duce acest campionat si pana la final si nu se vor mai retrage asa cum au procedat sezoanele trecute.Garboviul nu da nici ea semne clare ca ar vrea sa se inscrie in lupta pentru promovare pierzand la echipa secunda acelor din Cocora care evident au folosit si jucatori din lotul primei echipe care nu au jucat sambata la liga4.
Raman ca favorite la promovare echipele din Alexeni si Valea Macrisului dar nu ar fi exclus ca sa apara si alte surprize pe parcurs.
CLASAMENT ETAPA1
-------------------------------------
1.ALEXENI 1 1 0 0 4-0 3
2.jilavele2 1 1 0 0 4-2 3
-----------------------------------
3.barbulesti 1 1 0 0 4-2 3
4.cocora2 1 1 0 0 3-1 3
5.v.macrisului 1 1 0 0 4-3 3
6.rosiori 1 1 0 0 1-0 3
7.brosteni 0 0 0 0 0-0 0
8.movilita 0 0 0 0 0-0 0
9.patru frati 1 0 0 1 3-4 0
10.st.borduselul 1 0 0 1 0-1 0
11.grindul 1 0 0 1 2-4 0
12.rovine 1 0 0 1 2-4 0
13.garbovi 1 0 0 1 1-3 0
14.d.borduselul 1 0 0 1 0-4 0
liga5 seria1 etapa1
SERIA1(sb.18.08.12 jun15.30 sen17.30)
stadion comunal Ograda
GLORIA OGRADA-UNIREA MIHAIL KOGALNICEANU 3-2
arbitrii-
observator-
stadion comunal Ciulnita
BARAGANUL CIULNITA-ANDRIAS ANDRASESTI 0-1
arrbitrii-
observator-
stadion comunal Orezu
AS OREZU-AGRONOMIA BUCU 4-2
arbitrii-
observator-
stadion comunal Valea Ciorii
VIITORUL VALEA CIORII-DUNAREA GIURGENI 4-6
arbitrii-
observator-
stadion comunal Brancoveni
VOINTA BRANCOVENI-INTER STELNICA 3-1
arbitrii-
observator-
stadion comunal Gura Ialomitei
GLORIA GURA IALOMITEI-VIITORUL PLATONESTI 3-2
arbitrii-
observator-
stadion comunal Scanteia
VOINTA SCANTEIA-RAPID PERIETI 4-3
arbitrii-
observator-
stadion comunal Andrasesti
ALBESTI08-FC TRAIAN 0-3
arbitrii-
observator-
stadion comunal Saveni
RECOLTA SAVENI-FC MOVILA 5-1
arbitrii-
observator-
rezultate juniori:
ograda-m.kogalniceanu 4-6
ciulnita-andrasesti 1-0
orezu-bucu 1-8
v.ciorii-giurgeni 3-0
brancoveni-stelnica 2-2
g.ialomitei-platonesti 2-2
scanteia-perieti 4-3
albesti-traian 2-1
saveni-movila 7-1
CLASAMENT JUNIORI ETAPA1
-----------------------
1.bucu 1 1 0 0 8-1 4
----------------------
2.saveni(N) 1 1 0 0 7-1 4
3.v ciorii 1 1 0 0 3-0 4
4.m kogalnic(*) 1 1 0 0 6-4 4
5.scanteia 1 1 0 0 4-3 4
6.albesti 1 1 0 0 2-1 4
7.ciulnita 1 1 0 0 1-0 4
8.platonesti 1 0 1 0 2-2 1
9.stelnica 1 0 1 0 2-2 1
10.brancoveni(N) 1 0 1 0 2-2 1
11.gura ialom 1 0 1 0 2-2 1
12.perieti 1 0 0 1 3-4 0
13.traian 1 0 0 1 1-2 0
14.andrasesti(R) 1 0 0 1 0-1 0
15.ograda 1 0 0 1 4-6 0
16.albesti 1 0 0 1 0-3 0
17.movila 1 0 0 1 1-7 0
18.orezu(N) 1 0 0 1 1-8 0
stadion comunal Ograda
GLORIA OGRADA-UNIREA MIHAIL KOGALNICEANU 3-2
arbitrii-
observator-
stadion comunal Ciulnita
BARAGANUL CIULNITA-ANDRIAS ANDRASESTI 0-1
arrbitrii-
observator-
stadion comunal Orezu
AS OREZU-AGRONOMIA BUCU 4-2
arbitrii-
observator-
stadion comunal Valea Ciorii
VIITORUL VALEA CIORII-DUNAREA GIURGENI 4-6
arbitrii-
observator-
stadion comunal Brancoveni
VOINTA BRANCOVENI-INTER STELNICA 3-1
arbitrii-
observator-
stadion comunal Gura Ialomitei
GLORIA GURA IALOMITEI-VIITORUL PLATONESTI 3-2
arbitrii-
observator-
stadion comunal Scanteia
VOINTA SCANTEIA-RAPID PERIETI 4-3
arbitrii-
observator-
stadion comunal Andrasesti
ALBESTI08-FC TRAIAN 0-3
arbitrii-
observator-
stadion comunal Saveni
RECOLTA SAVENI-FC MOVILA 5-1
arbitrii-
observator-
rezultate juniori:
ograda-m.kogalniceanu 4-6
ciulnita-andrasesti 1-0
orezu-bucu 1-8
v.ciorii-giurgeni 3-0
brancoveni-stelnica 2-2
g.ialomitei-platonesti 2-2
scanteia-perieti 4-3
albesti-traian 2-1
saveni-movila 7-1
CLASAMENT JUNIORI ETAPA1
-----------------------
1.bucu 1 1 0 0 8-1 4
----------------------
2.saveni(N) 1 1 0 0 7-1 4
3.v ciorii 1 1 0 0 3-0 4
4.m kogalnic(*) 1 1 0 0 6-4 4
5.scanteia 1 1 0 0 4-3 4
6.albesti 1 1 0 0 2-1 4
7.ciulnita 1 1 0 0 1-0 4
8.platonesti 1 0 1 0 2-2 1
9.stelnica 1 0 1 0 2-2 1
10.brancoveni(N) 1 0 1 0 2-2 1
11.gura ialom 1 0 1 0 2-2 1
12.perieti 1 0 0 1 3-4 0
13.traian 1 0 0 1 1-2 0
14.andrasesti(R) 1 0 0 1 0-1 0
15.ograda 1 0 0 1 4-6 0
16.albesti 1 0 0 1 0-3 0
17.movila 1 0 0 1 1-7 0
18.orezu(N) 1 0 0 1 1-8 0
liga5 seria2 etapa1
duminica 19.08.12 jun15.30 sen17.30
stadion comunal Malu Rosu
RECOLTA MALU ROSU-JUVENTUS BORANESTI 5-0
arbitrii-
observator-
stadion comunal Cosereni
AS COSERENI-UNIREA ION ROATA 2-2
arbitrii-
observator-
stadion comunal Horia
VIITORUL2 AXINTELE-FULGERUL FIERBINTI 1-3
arbitrii-
observator-
stadion comunal Moldoveni
VIITORUL MOLDOVENI-SECUNDA ADANCATA 7-0
arbitrii-
observator-
stadion comunal Rasi
AIVA RASI-LIBERTATEA SALCIOARA 0-1
arbitrii-
observator-
stadion comunal Barcanesti
RECOLTA BARCANESTI-VOINTA MAIA 11-1
arbitrii-
observator-
stadion orasenesc Fierbinti
UNIREA FIERBINTI-FC DRIDU 3-0
arbitrii-
observator-
stadion comunal Brosteni
STARUINTA BROSTENI-UNIREA SARATENI 3-4
arbitrii-
observator-
stadion comunal Sfantul Gheorghe
PROGRESUL SFANTUL GHEORGHE-INFRATIREA JILAVELE 1-2
arbitrii-
observator-
rezultate juniori:
m.rosu-boranesti 7-0
cosereni-ion roata 4-0
axintele2-f.fierbinti 2-0
moldoveni-adancata 0-2
rasi-salcioara 2-6
barcanesti-maia 6-1
u.fierbinti-dridu 4-1
brosteni-sarateni 4-0
sf.gheorghe-jilavele 0-4
CLASAMENT JUNIORI ETAPA1
---------------------------
1.malu rosu 1 1 0 0 7-0 4
----------------------------
2.barcanesti 1 1 0 0 6-1 4
3.salcioara 1 1 0 0 6-2 4
4.jilavele 1 1 0 0 4-0 4
5.brosteni(N) 1 1 0 0 4-0 4
6.cosereni 1 1 0 0 4-0 4
7.un.fierbinti(N) 1 1 0 0 4-1 4
8.adancata 1 1 0 0 2-0 4
9.axintele2 1 1 0 0 2-0 4
10.fulg.fierbinti 1 0 0 1 0-2 0
11.moldoveni 1 0 0 1 0-2 0
12.dridu 1 0 0 1 1-4 0
13.rasi 1 0 0 1 2-6 0
14.ion roata 1 0 0 1 0-4 0
15.sarateni 1 0 0 1 0-4 0
16.sf gheorghe(N) 1 0 0 1 0-4 0
17.maia 1 0 0 1 1-6 0
18.boranesti(R) 1 0 0 1 0-7 0.
stadion comunal Malu Rosu
RECOLTA MALU ROSU-JUVENTUS BORANESTI 5-0
arbitrii-
observator-
stadion comunal Cosereni
AS COSERENI-UNIREA ION ROATA 2-2
arbitrii-
observator-
stadion comunal Horia
VIITORUL2 AXINTELE-FULGERUL FIERBINTI 1-3
arbitrii-
observator-
stadion comunal Moldoveni
VIITORUL MOLDOVENI-SECUNDA ADANCATA 7-0
arbitrii-
observator-
stadion comunal Rasi
AIVA RASI-LIBERTATEA SALCIOARA 0-1
arbitrii-
observator-
stadion comunal Barcanesti
RECOLTA BARCANESTI-VOINTA MAIA 11-1
arbitrii-
observator-
stadion orasenesc Fierbinti
UNIREA FIERBINTI-FC DRIDU 3-0
arbitrii-
observator-
stadion comunal Brosteni
STARUINTA BROSTENI-UNIREA SARATENI 3-4
arbitrii-
observator-
stadion comunal Sfantul Gheorghe
PROGRESUL SFANTUL GHEORGHE-INFRATIREA JILAVELE 1-2
arbitrii-
observator-
rezultate juniori:
m.rosu-boranesti 7-0
cosereni-ion roata 4-0
axintele2-f.fierbinti 2-0
moldoveni-adancata 0-2
rasi-salcioara 2-6
barcanesti-maia 6-1
u.fierbinti-dridu 4-1
brosteni-sarateni 4-0
sf.gheorghe-jilavele 0-4
CLASAMENT JUNIORI ETAPA1
---------------------------
1.malu rosu 1 1 0 0 7-0 4
----------------------------
2.barcanesti 1 1 0 0 6-1 4
3.salcioara 1 1 0 0 6-2 4
4.jilavele 1 1 0 0 4-0 4
5.brosteni(N) 1 1 0 0 4-0 4
6.cosereni 1 1 0 0 4-0 4
7.un.fierbinti(N) 1 1 0 0 4-1 4
8.adancata 1 1 0 0 2-0 4
9.axintele2 1 1 0 0 2-0 4
10.fulg.fierbinti 1 0 0 1 0-2 0
11.moldoveni 1 0 0 1 0-2 0
12.dridu 1 0 0 1 1-4 0
13.rasi 1 0 0 1 2-6 0
14.ion roata 1 0 0 1 0-4 0
15.sarateni 1 0 0 1 0-4 0
16.sf gheorghe(N) 1 0 0 1 0-4 0
17.maia 1 0 0 1 1-6 0
18.boranesti(R) 1 0 0 1 0-7 0.
cupa romaniei-faza judeteana tur1
duminica 19.08.12 ora 17.30
stadion comunal Bordusani
VICTORIA BORDUSANI-SPICUL VLADENI 3-0mv
stadion comunal Marculesti
SPICUL MARCULESTI-RAPID2 FETESTI 4-3
stadion comunal Bucu
AGRONOMIA2 BUCU-MB STIINTA SLOBOZIA 3-1
stadion comunal Slobozia Noua
FAIR PLAY SLOBOZIA NOUA-REAL GIMBASANI 3-1
stadion comunal Milosesti
OMEGA MILOSESTI-SPARTACUS IAZU 5-4
stadion comunal Buiesti
RECOLTA BUIESTI-BARAGANUL2 CIULNITA 5-1
stadion comunal Paltinis
SPORT PALTINIS-SPICUL MILOSESTI 3-0mv
stadion comunal Stejarul
INTER STEJARUL-BIRUINTA SLOBOZIA NOUA 1-10
stadion comunal Grindul
AVANTUL GRINDUL-ATLETIC VALEA MACRISULUI 6-7
stadion comunal Garbovi
UNIREA GARBOVI-AS BROSTENI 2-1
stadion comunal Rovine
AVANTUL ROVINE-VOINTA2 COCORA 2-1
stadion comunal Orboiesti
VOINTA ORBOESTI-DINAMO BORDUSELUL 0-1
stadion comunal Patru Frati
UNIREA PATRU FRATI-VIITORUL BARBULESTI 9-1
stadion comunal Movilita
FC MOVILITA-GLORIA ALEXENI 0-3
stadion comunal Rosiori
VICTORIA ROSIORI-INFRATIREA2 JILAVELE 5-2
stadion comunal Bordusani
VICTORIA BORDUSANI-SPICUL VLADENI 3-0mv
stadion comunal Marculesti
SPICUL MARCULESTI-RAPID2 FETESTI 4-3
stadion comunal Bucu
AGRONOMIA2 BUCU-MB STIINTA SLOBOZIA 3-1
stadion comunal Slobozia Noua
FAIR PLAY SLOBOZIA NOUA-REAL GIMBASANI 3-1
stadion comunal Milosesti
OMEGA MILOSESTI-SPARTACUS IAZU 5-4
stadion comunal Buiesti
RECOLTA BUIESTI-BARAGANUL2 CIULNITA 5-1
stadion comunal Paltinis
SPORT PALTINIS-SPICUL MILOSESTI 3-0mv
stadion comunal Stejarul
INTER STEJARUL-BIRUINTA SLOBOZIA NOUA 1-10
stadion comunal Grindul
AVANTUL GRINDUL-ATLETIC VALEA MACRISULUI 6-7
stadion comunal Garbovi
UNIREA GARBOVI-AS BROSTENI 2-1
stadion comunal Rovine
AVANTUL ROVINE-VOINTA2 COCORA 2-1
stadion comunal Orboiesti
VOINTA ORBOESTI-DINAMO BORDUSELUL 0-1
stadion comunal Patru Frati
UNIREA PATRU FRATI-VIITORUL BARBULESTI 9-1
stadion comunal Movilita
FC MOVILITA-GLORIA ALEXENI 0-3
stadion comunal Rosiori
VICTORIA ROSIORI-INFRATIREA2 JILAVELE 5-2
...GATA CU VACANTA...FOTBALUL REVINE LA VIATA...
Dragi prieteni odata cu ridicarea cortinei la fotbalul nostru judetean cel de toate zilele,revenim si noi in prim planul mas mediei din judet pentru a va informa cu tot ce misca in acest capitol foarte frumos din viata noastra de zi cu zi.Oare ce ne-am face noi fara fotbal?Ar fi o mare plictiseala si parca nici vietile celor din satele si comunele noastre nu ar mai fi la fel de frumoase mai ales ca macar o data la doua saptamani cu mic cu mare acestia se strang in jurul terenului comunal sa asiste la evolutia echipei favorite si sa mai uite de necazurile si greutatile pe care le intampinam cu totii.Nu facem referirre la politica pentru ca am convenit inca de la inceput ca politica noastra si fie si in acest sezon doar una singura..FOTBALUL...
Cu siguranta cred ca ne-ati dus dorul si tocmai de aceea am incercat sa fim cat mai aproape de voi in aceasta vara pe pagina noastra de facebook acolo unde am incercat sa va tinem la curent cu tot ce este prin fotbalul judetean la nivel de liga2,liga3 si ligile judetene.Tocmai de aceea lasam vorbele si trecem la treaba pentru ca avem mult de recuperat....
Cu siguranta cred ca ne-ati dus dorul si tocmai de aceea am incercat sa fim cat mai aproape de voi in aceasta vara pe pagina noastra de facebook acolo unde am incercat sa va tinem la curent cu tot ce este prin fotbalul judetean la nivel de liga2,liga3 si ligile judetene.Tocmai de aceea lasam vorbele si trecem la treaba pentru ca avem mult de recuperat....
LIGA2 SERIA1
Incepand din acest sezon judetul nostru va fi reprezentat si la liga2,acolo unde a revenit dupa multi ani echipa fanion a judetului Ialomita..UNIREA SLOBOZIA.Stiu sunt unii care or sa ne traga de urechi pentru ca UNIREA URZICENI a fost cea care a adus judetul nostru peste mari si tari,dar cum fotbalul din Urziceni a amutit de cateva sezoane se cuvine sa ne indreptam acum toata atentia asupra echipei slobozene.
Unirea a fost repartizata in seria1 a ligii a doua si va avea o serie de 14 echipe dar dupa ultimele evolutii seria va fi formata din doar 15 echipe deoarece echipa de la malul marii Callatis Mangalia a depus armele si capitolul fotbal liga2 la Mangalia este incheiat.Multi vor spune din rautate ca este blestemul echipei noastre deoarece stim cu totii cum au furat promovarea slobozenilor cei din Mangalia acum doua sezoane.Iata ca a venit randul ca sa zambim si noi dupa ce am ratat atunci promovorea la mustata si se pare ca roata se intoarce.Culmea ca in prima etapa echipa noastra chiar trebuia sa joace pe teren propriul chiar cu mangaliotii si era un meci asteptat cu mare interes la Slobozia fiind o ocazie de a-si lua revansa galben-albastrii nostrii fata de cei de la malul marii.
Aruncand o privire la componenta seriei sa notam ca vom intalnii pe fosta prim divizionara A SPORTUL STUDENTESC BUCURESTI care alaturi de FC BOTOSANI si FARUL CONSTANTA par echipele favorite la promovarea pe prima scena a fotbalului romanesc.In aceasta serie unele echipe nu sunt sigure de prezenta in campionat cu toate ca acestea au fost incluse la tragerea la sorti cum ar fi:CHINDIA TARGOVISTE,FCM BACAU sau CS BUFTEA..Vor ramane insa si echipe incomode care oricand se pot ridica cu pretentii la promovare cum ar fi cei din OTOPENI,TULCEA sau NAVODARI dar nici echipa din BRAILA nu trebuie trecuta cu vederea.
Pe langa echipa noastra care este nou promovata tot aici au mai intrat si CS BUFTEA,RAPID SUCEAVA,probabil echipe ce se vor lupta pentru evitarea retrogradarii.La echipa slobozeana au fost schimbari masive atat la lot cat si la nivelul conducerii iar obiectivul impus de conducere este evitarea retrogradarii si o clasare intre primele 10 formatii,lucru care sa le permita ialomitenilor sa evolueze si in sezonul care urmeaza tot la liga2.
MULTA BAFTA UNIREA SLOBOZIA
Unirea a fost repartizata in seria1 a ligii a doua si va avea o serie de 14 echipe dar dupa ultimele evolutii seria va fi formata din doar 15 echipe deoarece echipa de la malul marii Callatis Mangalia a depus armele si capitolul fotbal liga2 la Mangalia este incheiat.Multi vor spune din rautate ca este blestemul echipei noastre deoarece stim cu totii cum au furat promovarea slobozenilor cei din Mangalia acum doua sezoane.Iata ca a venit randul ca sa zambim si noi dupa ce am ratat atunci promovorea la mustata si se pare ca roata se intoarce.Culmea ca in prima etapa echipa noastra chiar trebuia sa joace pe teren propriul chiar cu mangaliotii si era un meci asteptat cu mare interes la Slobozia fiind o ocazie de a-si lua revansa galben-albastrii nostrii fata de cei de la malul marii.
Aruncand o privire la componenta seriei sa notam ca vom intalnii pe fosta prim divizionara A SPORTUL STUDENTESC BUCURESTI care alaturi de FC BOTOSANI si FARUL CONSTANTA par echipele favorite la promovarea pe prima scena a fotbalului romanesc.In aceasta serie unele echipe nu sunt sigure de prezenta in campionat cu toate ca acestea au fost incluse la tragerea la sorti cum ar fi:CHINDIA TARGOVISTE,FCM BACAU sau CS BUFTEA..Vor ramane insa si echipe incomode care oricand se pot ridica cu pretentii la promovare cum ar fi cei din OTOPENI,TULCEA sau NAVODARI dar nici echipa din BRAILA nu trebuie trecuta cu vederea.
Pe langa echipa noastra care este nou promovata tot aici au mai intrat si CS BUFTEA,RAPID SUCEAVA,probabil echipe ce se vor lupta pentru evitarea retrogradarii.La echipa slobozeana au fost schimbari masive atat la lot cat si la nivelul conducerii iar obiectivul impus de conducere este evitarea retrogradarii si o clasare intre primele 10 formatii,lucru care sa le permita ialomitenilor sa evolueze si in sezonul care urmeaza tot la liga2.
MULTA BAFTA UNIREA SLOBOZIA
LIGA3 SERIA2
Fotbalul ialomitean va fi reprezentat si in sezonul viitor tot de doua echipe chiar daca Unirea a facut pasul la liga2 locul acesteia a fost luat de campioana judeteana RAPID FETESTI care revine si ea printre echipele de liga3 dupa o absenta de peste 20 de ani.Evident ca cealalta reprezentanta a noastra este VIITORUL AXINTELE care promite si ea sa-i calce pe urme formatiei slobozene si sa faca pasul la liga2 dupa acest sezon.
La o prima vedere seria noastra este destul de echilibrata in care pornesc cu sanse la promovare cele doua foste divizionare B ce au retrogradat sezonul trecut JUVENTUS BUCURESTI si GLORIA BUZAU.Tot aici ne reintalnim si cu CSM RAMNICUL SARAT sau URBAN TITU care si ele au avut un sezon foarte bun facut in liga3 in editia trecuta de campionat si astfel vor fi adversari incomozi.Dupa rezultatele inregistrate in meciurile amicale si schimbarile masive in lot probleme serioase vor pune si cei de la DUNAREA CALARASI si evident METALOGLOBUS BUCURESTI.La polul opus echipa fetesteana se va duela cu VIITORUL CHIRNOGI,CSM FOCSANI,EOLICA BAIA,RAPID2 sau SPORTUL STUDENTESC2 pentru a evita retrograrea.Misiunea fetestenilor este una foarte grea mai ales ca in primele etape programul nu prea este de partea lor si vor avea nevoie neaparat de victorie la debut pentru a prinde curaj si a aborda cu incredere celelalte meciuri.Obiectivul Rapidului este unul cat se poate de normal pentru o echipa nou promovata si in plina formare,adica evitarea retrogradarii si ramanerea si la anul tot la liga3.
Vorbind de Axintele sa spunem ca acestia au consolidat lotul au jucat meciuri amicale in stagiul montan si cu echipe de liga2 si au demonstrat ca nu este mare diferenta intre ei si fotbalul de la liga secunda astfel ca pot privii cu incredere noul sezon ce sta sa inceapa.
...FORZA RAPID FETESTI SI HAI AXINTELE...
La o prima vedere seria noastra este destul de echilibrata in care pornesc cu sanse la promovare cele doua foste divizionare B ce au retrogradat sezonul trecut JUVENTUS BUCURESTI si GLORIA BUZAU.Tot aici ne reintalnim si cu CSM RAMNICUL SARAT sau URBAN TITU care si ele au avut un sezon foarte bun facut in liga3 in editia trecuta de campionat si astfel vor fi adversari incomozi.Dupa rezultatele inregistrate in meciurile amicale si schimbarile masive in lot probleme serioase vor pune si cei de la DUNAREA CALARASI si evident METALOGLOBUS BUCURESTI.La polul opus echipa fetesteana se va duela cu VIITORUL CHIRNOGI,CSM FOCSANI,EOLICA BAIA,RAPID2 sau SPORTUL STUDENTESC2 pentru a evita retrograrea.Misiunea fetestenilor este una foarte grea mai ales ca in primele etape programul nu prea este de partea lor si vor avea nevoie neaparat de victorie la debut pentru a prinde curaj si a aborda cu incredere celelalte meciuri.Obiectivul Rapidului este unul cat se poate de normal pentru o echipa nou promovata si in plina formare,adica evitarea retrogradarii si ramanerea si la anul tot la liga3.
Vorbind de Axintele sa spunem ca acestia au consolidat lotul au jucat meciuri amicale in stagiul montan si cu echipe de liga2 si au demonstrat ca nu este mare diferenta intre ei si fotbalul de la liga secunda astfel ca pot privii cu incredere noul sezon ce sta sa inceapa.
...FORZA RAPID FETESTI SI HAI AXINTELE...
LIGA4 IALOMITA 2012/2013
Dupa ce doi ani la rand campionatul judetean de fotbal a dat doua campioane care au reusit sa treaca in liga3,iata ca incepand de sambata pleaca la drum o noua editie de campionat si care promite sa fie la fel de interesant si destul de disputat,astfel ca la titlu de campioni judeteni se vor inscrie la lupta cel putin jumatate din echipele din aceasta serie.
Evident ca prima echipa cu sanse porneste vicecampioana de anul trecut VITICOLA FETESTI care nu a stat degeaba in aceasta pauza competitonala si a reusit sa-si intareasca lotul cu fotbalisti cu experienta si au ca obiectiv clar castigarea titlului de campioni si sa urmeze cealalta echipa fetesteana in liga3.Tot un adversar cu sanse la campionat este si echipa din TANDAREI dar nu trebuie omisa nici formatia din AMARA care va incerca sa repete parcursul bun de acum doi ani cel putin.Evident ca nu trebuie neglijata nici echipa ABATORUL care se afla mereu intre echipele fruntase ale campionatului judetean.Totusi surpriza poate venii din partea celor doua noi promovate VOINTA COCORA si UNIREA MANASIA mai ales ca echipa din Manasia se doreste a fi continuarea celor de la UNIREA URZICENI mai ales ca acestia chiar joaca pe terenul din Urziceni si dispun de toate conditiile avute de fosta echipa a Urziceniului,si evident ca se cere si performanta la acest club iar cei din Manasia au avut pana acum 2 promovari consecutive de la promotie la onoare si acum liga4 si nu vor sa se opreasca aici.Revine la liga4 si echipa din CAZANESTI dupa o absenta indelungata.Ca si sezonul trecut vor retrograda ultimele doua iar locurile 11 si 12 merg la baraj cu locul 2 din ambele serii de onoare.
Evident ca prima echipa cu sanse porneste vicecampioana de anul trecut VITICOLA FETESTI care nu a stat degeaba in aceasta pauza competitonala si a reusit sa-si intareasca lotul cu fotbalisti cu experienta si au ca obiectiv clar castigarea titlului de campioni si sa urmeze cealalta echipa fetesteana in liga3.Tot un adversar cu sanse la campionat este si echipa din TANDAREI dar nu trebuie omisa nici formatia din AMARA care va incerca sa repete parcursul bun de acum doi ani cel putin.Evident ca nu trebuie neglijata nici echipa ABATORUL care se afla mereu intre echipele fruntase ale campionatului judetean.Totusi surpriza poate venii din partea celor doua noi promovate VOINTA COCORA si UNIREA MANASIA mai ales ca echipa din Manasia se doreste a fi continuarea celor de la UNIREA URZICENI mai ales ca acestia chiar joaca pe terenul din Urziceni si dispun de toate conditiile avute de fosta echipa a Urziceniului,si evident ca se cere si performanta la acest club iar cei din Manasia au avut pana acum 2 promovari consecutive de la promotie la onoare si acum liga4 si nu vor sa se opreasca aici.Revine la liga4 si echipa din CAZANESTI dupa o absenta indelungata.Ca si sezonul trecut vor retrograda ultimele doua iar locurile 11 si 12 merg la baraj cu locul 2 din ambele serii de onoare.
liga5 seria1
In acest weekend a plecat la drum si caravana fotbalului din liga5 astfel ca aceasta serie va cuprinde in acest sezon 18 echipe deoarece din sezonul trecut nu a retrogradat nimeni iar de promovat au intrat echipele din SAVENI si OREZU dar aici apare si ANDRASESTI care a retrogradat din liga4 sezonul trecut.Greu de spus cine anume va lupta la promovare si cine la retrogradare deoarece nivelul acestor echipe este cat se poate de echilibrat dar cu sanse mari la promovare sunt cotate echipele din MIHAIL KOGALNICEANU,GIURGENI,TRAIAN,BUCU...
Prea multe concluzii nu putem trage momentan deoarece asteptam cu totii sa vedem primele etape si atunci vom stii cat de cat care sunt echipele ce se bat la promovare si evident la retrogradare.
PS:pentru a putea viziona acest afis copiati poza si o mariti.spatiul acestui site nu permite postarea uneia mai mari.
Prea multe concluzii nu putem trage momentan deoarece asteptam cu totii sa vedem primele etape si atunci vom stii cat de cat care sunt echipele ce se bat la promovare si evident la retrogradare.
PS:pentru a putea viziona acest afis copiati poza si o mariti.spatiul acestui site nu permite postarea uneia mai mari.
liga5 seria2
Daca in sezonul trecut echipa din COCORA si MANASIA au dominat aceasta serie si reusind promovarea,in acest an lucrurile par destul de echilibrate si aici deoarece cu greu putem spune care echipa este creditata cu sanse la promovare.Totusi inclinem sa credem ca la promovare sunt si anul asta pretendente echipele din BARCANESTI,MAIA si FIERBINTI dar nu este exclus sa apara surprize din partea celor de la JILAVELE sau SALCIOARA..Ca si in cazul seriei antai sa asteptam trecerea catorva etape ca sa ne facem o parere cat de cat si atunci putem spune cu certitudine care sunt pretendentele
PS:procedati ca si in cazul afisului de la liga1.
PS:procedati ca si in cazul afisului de la liga1.